Man werkt uu meer dan vrouw Onze Top 10 van deze week. Qnderzoek Rijksrecherche naar medewerkster Gerechtshof Verkrachter van 17 krijgt celstraf en tbs COC in toekomst 4 ANWB voor homo's' Meer klachten tegen opgestapte Ter Laak 'itoppef "«de week Ruanda vanaf vandaag Rwanda O 2.99 0 49 9.98 O 4.95 159 0 149 O 1.49 0 10.- 0 9.90 3.19 A2 BINNENLAND A3 Sociaal en Cultureel Planbureau Rechtstreekse toelating tot studie mislukt Opnieuw uitstel bouw hotel in Noordwijk Al onze winkels zijn open van 8 tot 8 uur. MBER 1996 ttannië en Ierland perioden, maar olking en af en toe Woensdag ook meer wolken en en. Middagtempera" lopend van 14 Bra otlandtotlSinier". laatselijk in Enge, Luxemburg: Dins. af en toe zon. Later n mogelijk wat re sdag vooral in het Belgie enkele Middagtemperatuur 16 graden. Midden-Frankrijk' perioden, maar ook olkenvelden, vooral Waarschijnlijk Middagtemperatuur rond 18 graden krijk: Meest zonnig Woensdag later 0p eine kans op wolken. Middagtemperatuur en 25 graden. Overwegend zonnig In de Algarve meer ken en vooral kans op een regen- rsbui. Middagtempe- "sen 23 en 26 graden, ink wat zon, maar in en en oosten meer en enkele regen- en uien, soms met veel Maxima rond 23 gra- t uiterste zuiden 27. e Eilanden: Meer en woensdag kans op 1. Op de zuidstranden veel zon. Middag uur tussen 25 en 28 en Ibiza: Wisselvallig n enonweer, maar en dan zon. Maxima graden. 'nsdag eerst vrij zon et zuiden echter later veel, en soms zware, en onweersbuien, g in het hele land Zwaarste waarschijn- idden-Italie. Tempe- lopend tot 30 graden lie. In het noorden 'g nog 23 graden, land en Kreta: Over droeg en vrij zonnig, maxima rond 25 gra- ensdag tegen de 30. d: Wolkenvelden, insdag ook nu en dan "dag later op de dag In den een enkel buitje, g ook elders. Middag- tuur circa 17 graden, ag in het noorden en den lager. land: Zonnige perio- voorlopig droog, ag later op de dag aan rdzijde toenemende regen. Maxima van 17 in het noorden tot 22 in Tessin en Engadin. ijk: In de ochtend wol- mist. Daarna meer zon de meeste plaatsen Woensdagavond in het mogelijk een bui. emperatuur ongeveer ~n. AADSEL is in dit verborgen? af; 13. Arabier; 16, lee; 17. ra; aren; 24. bever; 26. nota; 28. r; 35. talent; 37. om; 38. kara- viet; 45. non; 46. rug; 48. ion; 5. te; 56. trap; 58. veer; 60. li; 66. nerts; 67. lat; 68. graag. 5. hamel; 6. eb; 7. liter; 8. are, rib; 15. eer; 18. snit; 20. knal; opening; 29. deken; 31. palet nee; 40. karton; 41. kost; 43. gevat; 50. oele; 51. pad; 52. 62. mr; 64. la; 65. fa. i"nnpif ■jgpUOSpf (in )|ooj 'iaoqs6u!PP3J lsjot' pESTEM 11111 DINSDAG 10 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever n Haag - De Rijksrecherche is een onder- ek begonnen naar mogelijke betrokkenheid '°.een medewerkster van het Gerechtshof in J® Haag bij zwendel. betreft een 38-jarige administratief werkneem- r van de Belastingkamer. Die zou, volgens een hlioatie in het dagblad De Volkskrant, gegevens t computerbestanden van het Hof doorgeven aan i® j)eze staat, volgens een verhaal dat de wint afgelopen zaterdag bracht, aan het hoofd van Nederlands fraude-netwerk van zeker zeven personen. De 'beroepsfraudeur' zou de gege- «g benutten bij grootscheepse zwendel in bv's, belastingontduiking en plegen van valsheid in ge schrifte. Volgens de directeur personeelszaken bij het parket van het Gerechtshof is nog niet eens bekend om welke medewerkster het zou moeten gaan. In de - nog niet voltooide - serie verhalen over technieken voor witwassen van crimineel verdiend zwart geld wordt zij aangeduid met de schuilnaam Josefien, 'die vrouw van Justitie'. De undercover-journaliste Stella Braam wist als secretaresse enkele weken op het kantoor van een Amsterdamse handelaar in Britse bv's ('Limiteds') en belastingvrije construc ties in Andorra door te brengen. De woordvoerder van het Hof ontkent dat informa tie over lopende criminele onderzoeken via de Be lastingkamer naar buiten kunnen komen. Als het al waar is dat een medewerkster hand- en spandien sten aan een fraudeur verleent, dan zou zij volgens hem nooit bij informatie in brede zin over onder zoeken kunnen. „Daar maken wij ons niet zo be zorgd over." Om wie van de meer dan 50 medewer kers van de Belastingkamer het zou kunnen gaan is het Hof niet bekend; niemand heeft gemeld, zich te hebben herkend in het verhaal en ook tegen nie mand zijn nog maatregelen genomen als schorsing of ontslag. „Daar is nog geen aanleiding voor. Wij weten niet wat er aan de hand is, het is aan de Rijksrecherche om dat uit te zoeken," aldus de woordvoerder. Het verhaal in De Volkskrant laat de medewerkster van de Belastingkamer niet alleen gegevens uit de bestanden van het Hof doorgeven, maar ook de administratie van het fraude-conglo meraat verzorgen, aandeelhouder en directeur zijn van zwendel-bv's, de fraudeur op zakenreizen ver gezellen en hem helpen als tolk. Dat alles zou al 'ge ruime tijd' voortduren. De woordvoerder van het Hof lijkt die combinatie van diensten aan de onder wereld onlogisch: „Zo iemand zou dan vaak moeten verzuimen, dat zouden wij moeten weten; zoiets zou opvallen. Maar wij hebben niemand op de Belas tingkamer werken die opvallend vaak weg is." De woordvoerder van het Hof gelooft niet erg in het verhaal: „Iemand bij de Belastingkamer heeft al leen zicht op stukken over conflicten tussen de be lastinginspectie en belastingbetalers. Er is geen sprake van dat medewerkers toegang hebben tot de belastinggegevens van meer Nederlanders. Het zou wel heel toevallig zijn als bij een van die lopende zaken een crimineel in kwestie zou zitten, waar zo'n fraudeur wat aan zou hebben. Het is niet mogelijk om uit de gegevensbestanden van de Belastingka mer het verband tussen meneer A en meneer X te weten te komen." Den Haag (anp) - De man heeft in Nederland zijn achterstand op de vrouw bij het aantal uren dat zij per week besteden aan werk buitenshuis, studie en het huishouden, in tien jaar tijd neer dan ingelopen. In 1985 besteedde de doorsnee wouw hieraan 41,5 uur per week. De man zat toen op iets minder dan 40 uur. Inmiddels is dat voor mannen opgelopen 42,1 uur ter wijl vrouwen nog steeds op 41,5 uur zitten. Het Sociaal en Cultureel Planbu reau signaleert in zijn verslag 1996 dat mannen in 1995 iets minder vrije tijd hadden en vrou weniets meer. Over het algemeen neemt de vrije tijd van mensen tussen de 20 en 34 jaar en de cate gorie 50 tot 65-jarigen iets af. Vrije tijd wordt meer buitenshuis doorgebracht (35 procent in 1980, tegen 39 procent in 1995). Het aantal uren dat thuis achter de buis wordt doorgebracht neemt nog steeds toe, van gemid deld 12 uur per week in 1990 tot 12,1 uur vorig jaar. Werkende mannen zitten langer achter het scherm dan werkende vrouwen, maarzij groeien in dit opzicht naar elkaar toe. Werkende man nen keken in 1985 gemiddeld per week 11,7 uur naar tv. Vijf jaar later was dat 11,2 uur en vorig jaar elf uur. Bij de werken devrouwen gingen de tv-uren in die periode van 7,9 (1985) via 8,8 (1990) naar 8,9 (1995) uur. De huidige jeugd tot 20 jaar kijkt in vergelijking met die van 1990 per week een uur langer naar tv. De publieke netten trokken in de periode oktober 1995 - april 1996 gemiddeld 41 procent van het kij kerspubliek. De commerciële om roep staat nu op een lichte voor sprong in de kijkersgunst, iets wat in 1991 in de Nota publieke omroep in Nederland nog on denkbaar werd geacht. Het SCP voorziet dat deze ont wikkeling doorgaat naarmate voetbal en andere sport meer op pluspakketten op de kabel komen te zitten. Dat luidt dan een perio de in waarin de publieke omroe pen niet langer uit kijk- en luis tergelden worden betaald, maar uit belastinggeld, voorziet het SCP. De publieke omroepdienst nieuwe stijl zal zich dan richten op programma's die onder de commerciëlen verkommeren. Te denken valt aan onafhankelij ke, breed georiënteerde nieuws voorziening, documentaires, oor- spronkelijk Nederlands tv-drama van hoge kwaliteit, onafhankelij ke kinderprogramma's zonder sluikreclame, en voorlichting en debat over cultuur en weten schap. Haarlem (anp) - De rechtbank in Haarlem heeft gisteren de 17- jarige R.K. uit Zaandam conform de eis veroordeeld tot 9 maanden cel en tbs voor het verkrachten, seksueel misbruiken, mishandelen en bedreigen van drie kleine kinderen. Aan een van de ouders moet de zwak begaafde jongen bovendien 5000 gulden smartegeld betalen. De andere gedupeerden deden zo n verzoek niet aan justitie. Bij de straf en maatregel lieten de whters vooral de langdurige psy chische en lichamelijke gevolgen wor de jonge slachtoffertjes mee- Den Haag (anp) - De po- §mg van Anna Heemskerk rechtstreeks toelating te hijgen tot de studie ge- Meskunde, zonder loting, 's mislukt. D't blijkt uit de uitspraak ®orde Raad van State, gis- Den Haag bekendge maakt. De studente die deze ®ak had aangespannen op Pond van de hardheidsclau- e' ioopt nu het risico ko mend studiejaar voor de vijf- Heer te worden uitgeloot. ™hoewel het een schorsings- mtspraak is, ziet het er niet Ped uit voor de 21-jarige udente. De hoorzitting in ze zaak volgt nog, waarna m Raad van State een defi- Wtieve uitspraak zal doen. i£ e pogingen van heemskerk op basis van de "Wdherdsclausule zijn ook Jpwezen. stel5,kste argument, mo- vatte, bleek tijdens dl rit te n van State niet ^overtuigen. vraafahoi!ing was aange sp» Heemskerk bij ikw PeOS/tieve uitspraak als- kJL studiejaar genees- ta to f ^Unnen §aan vo1" baarïf afwijzing van wegen. Op advies van gedrags- kundigen, die het gevaar voor her haling levensgroot noemden, is volgens de rechtbank plaatsing in een inrichting de enige manier om de 'sadistische vorm van pedofilie' te beperken. De zwakbegaafde jongen bekende eerder ruim 50 seksuele misdragingen met peu ters en kleuters op een camping in Noord-Holland, maar het bewijs daarvoor bleek niet rond te krij gen omdat er geen aangiftes lagen. Noodgedwongen moest justitie het doen met de gruwelijke verha len van drie jongens en meisjes van 2 tot 4 jaar uit Zaandam. Zoals bij veel zedenzaken zat er lange tijd tussen de aanhouding van K. en het seksueel misbruik. Volgens de moeder van een van de slachtoffertjes merkte zij bij haar nu 4-jarig dochtertje wel allerlei gedragsveranderingen en had het kind een vaginale uitslag, maar zij had geen flauw vermoeden van de achtergrond. Ook huisarts en gy naecoloog hielden de oorzaak voor onschuldig. Tot van de jon gen bekend werd dat hij al eerder met de zedenpolitie in aanraking was geweest. „Dan pas vallen je, als moeder, de schellen van de ogen en kun je aangifte doen," al dus de vrouw. Jonge kinderen praten, aldus onderzoeken, zelden uit zichzelf over het misbruik. Zij worden in negen van de tien ge vallen bang gemaakt met het lief ste dat zij bezitten: mama. Bedrei gingen dat de moeder wordt dood gemaakt als zij hun mond voorbij praten hebben vrijwel altijd ef fect. Zij zwijgen als het graf. In de Zaanse zedenzaak was het van hetzelfde laken een pak. De kinderen werden in ronddraaien de wasdrogers gestopt met de me dedeling dat hun moeder om het leven zou komen als ze zouden klikken. Justitie in Haarlem heeft inmiddels ook een gerechtelijk vooronderzoek geopend tegen de moeder van K. Zij zou, volgens de verhalen van de kinderen en de zoon zelf, actief hebben deelgeno men aan het misbruik. Door Yvonne Hof (anp) Amsterdam - Eind dit jaar bestaat het COC een halve eeuw. De directeur van de belangenvereniging voor ho mo's Laurette Spoelman, vindt discussie over de nood zaak van het voortbestaan eigenlijk overbodig. Niet heel Nederland is zo tole rant als Amsterdam. Spoelman heeft als een van de doelen voor de toekomst een professionelere organisatie voor ogen. „Een soort ANWB voor homo's, die producten en diensten aan biedt." De directeur verwacht van de dertig over het land verspreide afdelingen met de ongeveer tweeduizend vrijwilligers, voor taan meer samenwerking en structuur. „Mensen stellen te genwoordig andere eisen aan een maatschappelijke organisa tie als het COC. Ze willen meer dan een blaadje in de bus." Zo moet er bijvoorbeeld meer lijn komen in de telefonische hulp verlening en de opzet van hore cagelegenheden van COC's in het hele land, aldus Spoelman. De toekomstplannen van de oudste homovereniging ter we reld met bijna 10.000 leden, zor gen volgende week waarschijn lijk voor veel intern vuurwerk op het jubileumcongres. Strub belingen zijn het COC, de ge schiedenis overziend, echter niet vreemd. De jarige organisatie heette tot 1948 de Shakespeareclub en was ontstaan uit de lezerskring van het tijdschrift Levensrecht. Het was de tijd dat homoseksuele mannen en vrouwen onder schuilnamen ruimten afhuurden om elkaar te ontmoeten. Dat ging voorbij toen het COC in di verse steden een eigen onderko men kreeg. De belangenorganisatie streed in de loop der jaren tegen zaken als de opvatting dat homosek sualiteit een ziekte is, de anti homo kruistocht van de Ameri kaanse Anita Bryant, verzette zich tegen discriminatie en pleitte voor gelijke behandeling. In de jaren zeventig ontstond een breuk tussen de mannen en vrouwen bij het COC, die in het volgende decennium weer enigs zins werd gelijmd. Uit de op richting en opstelling van bla den als de GAY Krant en Homo logie wordt in de jaren tachtig duidelijk dat niet alle homo's zich willen identificeren met het COC. Inmiddels is homoseksua liteit dan een verschijnsel dat in Nederland redelijk lijkt geac cepteerd. Een van de hoogte punten uit de historie van het COC was in 1994 de komst van de Wet Gelijke Behandeling. Nu en in de toekomst, zal het COC op politiek vlak pleiten voor openstelling van het huwe lijk voor homo's. „In Nederland is veel behoefte om te trouwen. Homo's zijn wat dat betreft niet anders dan anderen," stelt Spoelman. Bovendien zijn nu zaken als erfrecht en ouder schap niet geregeld voor homo paren. Het argument van tegen standers dat een homohuwelijk moeilijkheden met het buiten- Directeur Laurette Spoelman van het COC heeft voor de toekomst een professionelere organisa tie voor ogen. foto anp land zou opleveren, verwijst ze naar de prullenbak. „Nederland durft ook een afwijkend drugs beleid te voeren, waarom zou dit dan niet kunnen?" Dat het met de acceptatie van homo's inmiddels wel goed zit in Nederland, bestrijdt Spoelman. „Het lijkt alsof het goed gaat. Als twee mannen elkaar op de Dam zoenen, zal dat wel kun nen, maar zodra ze dat in Olden- zaal op straat doe, is het de vraag of ze er heelhuids vanaf komen. Zolang kinderen nog niet aan hun ouders durven ver tellen dat ze homo zijn, zolang er voor oudere homo's geen plek is in een verzorgingstehuis, is er werk voor het COC." De vereniging biedt opvang voor mensen die moeite hebben met hun homoseksualiteit, informa tie, gespreksgroepen, een ont moetingsplaats op veel plekken in het land. Degenen die zeggen dat het COC overbodig is, zijn volgens de vereniging meestal mensen die sociaal-economisch onafhankelijk zijn. „Niet elke homo is zoals Paul de Leeuw, die met zijn manier van doen veel voor elkaar krijgt," stelt Spoelman. Aan de andere kant roepen uit bundige uitingen van het homo- dom, zoals het groeiend aantal feesten en parades, en bijvoor beeld de Gay Games in 1998 in Amsterdam, ook weer discussie op. „Ach, niemand stelt toch ook ooit de noodzaak van het bloe mencorso ter discussie," meent Spoelman. „Dat is ook alleen maar voor mensen die van bloe men houden. Voor ons is het van groot belang dat homoseksuali teit zichtbaar is." Het COC is dat de laatste maan den van dit jaar in ieder geval. Hoogtepunt van de viering van het gouden jubileum is een gala avond op 7 december in Carré, gepresenteerd door Paul de Leeuw. Op dezelfde dag is er een Euro pese conferentie over de opname van een anti-discriminatiebe ginsel in het Europees Hand vest. Daarnaast biedt de jubi leumviering een open dag van alle COC-afdelingen op 28 sep tember, een fotoboek en -ten toonstelling en een speciale uit gave van het ledenblad XL. Door Mick Salet Den Haag - In het land zelf weten ze er nog niets van, maar Ruanda wordt vandaag Rwanda. De Nederlandse Taalunie raadt alle Nederlan ders aan om Rwanda voortaan met een w te schrijven. Precies zoals ze dat in de Republika y'u Rwanda zelf ook doen. Dè juiste manier om Rwanda, Koeweit of Uganda te schrijven, is te vinden op een vernieuwde lijst van landnamen die vandaag in Amsterdam wordt gepresen teerd. De lijst geeft niet alleen de namen van landen en hoofdste den, maar vertelt ook hoe je de inwoners hoort te noemen. De lijst wordt wel gezien als het 'Groene Boekje voor de geogra fie'. Er is echter een essentieel verschil. Als er in het Groene Boekje staat dat je pannenkoek met een n schrijft, dan moét dat zo, maar als de Nederlandse Taalunie aanraadt om Rwanda met een w te schrijven, dan hoéft dat niet. Het wordt wel warm aanbevolen, maar is niet wette lijk voorgeschreven. Krantenre dacties en kaartenmakers blijven vrij Ruanda met een u, Kuweit zonder oe en Oeganda met een oe te schrijven. De schrijfwijze van aardrijks kundige namen is al jaren punt van discussie. Is het Beijng of Pe king? Waarom heet iemand uit Brazilië wel Braziliaan, terwijl iemand uit Australië niet Austra- liaan heet? Moet de ANWB nou Köln of Keulen op de borden zet ten? De Nederlandse Taalunie weet het ook niet altijd, maar probeert de neuzen één kant op te krijgen. De nieuwe lijst van 'bui tenlandse aardrijkskundige na- men'in het Nederlands' is samen gesteld door Nederlandse en Vlahmse wetenschappers, met medewerking van ministeries en de persbureaus ANP en Belga. De lijst bevat niet alle geografi sche namen, maar beperkt zich tot de belangrijkste landen, ste den, bergen, rivieren en zeeën. Het vernederlandsen van die na men raakt steeds meer uit de mo de. De Nederlandse Taalunie kiest liever voor namen die in het buitenland zelf gebruikt worden. Er rolt niet altijd één schrijfwijze uit de bus. Zo mag iedereen kie zen tussen Israëli en Israëliër, Keniaan en Kenyaan, Peruaan en Peruviaan. En ook tussen Bour gogne en Bourgondië, Emmerik en Emmerich, Neurenberg en Nürnberg. Nederlanders wordt niet aanbe volen Rijsel in plaats van Lille te schrijven. Dat is Vlaams. Neder landers krijgen het advies de Franse plaats Lille te blijven noe men. Wie wil weten of de hoofdstad van China nou Beijng of Peking moet zijn en of Phnom-Penh de hoofdstad van Cambodja of Kampuchea is, heeft niets aan de eerste druk van het 'Groene Boekje voor de geografie'. Door een fout staat de bladzijde met het antwoord er niet in. Naast het zoab krijgen we straks ook het zooab en het zogab. Die afkortingen staan respectievelijk voor zeer open asfalt beton, zeer open ongezouten asfalt beton en zeer open gezouten asfalt beton. Waterstaat gaat namelijk experimenteren met asfalt waaraan zout is toegevoegd, met de bedoeling om op wegstoffering uit te komen die niet te snel bevriest. Die oplossing is zo eenvoudig dat ze eigenlijk wel bril jant moet zijn. Het enige probleem schijnt nog te zijn dat het zout langzaamaan verdwijnt en het aldus weer gewoon zoab geworden zogab opnieuw gepekeld zou moeten worden. Toch is het ergens ook een beetje een armoedig idee. In een land waar vloerverwarming en voetbalvelden met cv de gewoonste zaak van de wereld zijn, moet het toch ook een koud kunstje zijn om nieuwe stukken snelweg van verwarming te voorzien? Goed, het kost misschien een paar centen, maar het is ter meerdere eer en glorie van de automobiel, dus het is volkomen gerechtvaardigd. Als het dan toch een kwestie van geld is, laat dan in het vervolg die lantaarnpalen langs de snelwegen achterwe ge, want auto's hebben wet licht, maar geen systeem om ijzel of sneeuw te doen smelten. Je mag van een automobilist tenslotte niet verwachten dat hij bij een beetje ijzel zijn aantal te maken kilome ters bevriest. MERIJN Hilversum (anp) - Tegen de afgetreden Pax Christi-secretaris Jan ter Laak zijn nog twee klachten binnengekomen over ver meend seksueel misbruik. Dit zei coördinator M. Eitjes van het Landelijk Werkverband Godsdienst en Incest gisteren in het Radio 1 Journaal. De 57-jarige Ter Laak trad vorige week woensdag af als algemeen secretaris van de rk-vredesbewe- ging. Ter Laak had in de periode 1974 - 1983 dat hij bij het KRO- omroeppastoraat werkte, mensen die om hulp bij hem aanklopten, seksueel misbruikt. Anderhalf jaar geleden had kar dinaal Simonis als aartsbisschop van Utrecht hem om die reden verboden het priesterambt verder uit te oefenen. De klacht was bij het aartsbisdom ingediend omdat het omroeppastoraat onder dit bisdom valt. Op aandringen van Simonis heeft Ter Laak het Vati- caan verzocht hem uit het pries terambt te ontheffen. Tot vorige week kon hij als Pax Christi-se cretaris wél aanblijven. Het eerste slachtoffer dat vrijdag zijn verhaal in het tv-programma Netwerk deed, meldde dat on langs een tweede slachtoffer een aanklacht tegen Ter Laak bij het aartsbisdom Utrecht had inge diend. Bij het aartsbisdom was die klacht overigens niet binnen gekomen. Eitjes vertelde dat er niet één maar twee 'meldingen' over Ter Laak zijn binnengekomen. Voor één ervan 'wordt momenteel een klachtenprocedure ontwikkeld', aldus Eitjes. Zij ging niet verder in op de aard van de beschuldi gingen. Woensdag maakte het Pax Chri- sti-bestuur bekend dat Ter Laak 'om redenen van persoonlijke aard' had besloten met onmiddel lijke ingang af te treden. Daar mee wilde hij bijdragen aan de oplossing van een 'intern ar beidsconflict'. Over de achter grond van het conflict weigerde het bestuur nadere mededelingen te doen 'omwille van de zorgvul digheid waarop personen recht hebben'. Vrijdag ontkende het bestuur in een verklaring dat er een recht streeks verband bestaat tussen de eerste klacht, die door het aarts bisdom was afgehandeld, en het plotselinge aftreden. Het bestuur had aan de indiening en behan deling van die klacht geen conse quenties verbonden voor het dienstverband van Ter Laak bij de rk-vredesbeweging 'aangezien de klacht op het terrein van de pastorale verantwoordelijkheid van de Kerk ligt en daar is afge wikkeld'. Sinds 1992 zijn er bij de interker kelijke stichting tegen seksueel misbruik in pastorale relaties, die samenwerkt met de omroeppas toraten van IKON en KRO, ruim 400 meldingen van seksueel mis bruik binnengekomen. Zij vor men slechts 'het topje van de ijs berg', zei IKON-omroeppastor J. van der Werf eerder dit jaar. (ADVERTENTIE) Den Haag (anp) - Biermag naat Freddy Heineken heeft zijn tweede slag geslagen in zijn strijd met de gemeente Noordwijk. Er komt opnieuw uitstel voor het plan voor een nieuw hotel pal naast zijn landgoed in Noord wijk. Dat heeft de Raad van Sta te gisteren bekendgemaakt. Het plan is nu opgeschort tot de defi nitieve uitspraak hierover. De Raad van State verwacht zowel de hoorzitting als de definitieve uitspraak in de loop van 1997. Eerder gaf de gemeente Noord wijk toestemming om het leeg staande gebouw Helmhorst te verbouwen tot hotel en apparte menten. Heineken vreest aantas ting van zijn privacy, als straks hotelgasten uitzicht hebben op zijn landgoed. Sinds zijn ontvoe ring is de biermagnaat uiterst alert op zijn veiligheid. Braziliaanse perssinaasappelen, net 2.5 kilo Ijsbergsla, per krop ChHele kip, 2 stuks op schaal 1.7 kilo OU Kattenbakkorrels, hout, zak 10 liter J*9y Oh Chocolade tarwebiskwie, melk of puur, pak 300 gram Chsugo, basilicum, kruiden of pikant, pak 370 gram JL9T ChMeetgranen macaroni of-spaghetti, pak 500 gram of macaroni elleboogjes, zak 1 kilo j&T Caveau Rouge, Blanc of Blanc de Blancs, fles 0.75 liter 4.75, 3 flessen ChZaanlander mild kaas 48+, kilo ®s® Ch Maxi tissue toiletpapier, pak 4 rollen Mr Ch Magere vruchtenyoghurt, diverse smaken, *i rtn pak 1 liter 1.77 Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 14 september a.s.

de Stem | 1996 | | pagina 3