I N ictie Saddam doorkruiste peratie CIA Seksschandaal van adviseur Clinton krijgt staartje voor Hillary Meisjes misbruikt >p Belgische luchtmachtbasis Zó kan prins Willem-Alexander ook zijn Belgische justitie wil ineens alles oplossen srs m/v ERKOPEN Analyse u-Leur Tsaar Peter de Grote-jaar geopend Tussen droom en daad BUITENLAND t nergens. isdag .00 uur. iO stands R 1 EN LOS SHOW OW UER rak executeert deelnemers :holengemeenschap. 76-5012220 loden door Zwarte Miss Italië zorgt voor deining DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT KLM-vIiegtuig landt met klapbanden Kolil op bezoek bij kwakkelende Jeltsin Arrestaties handel adoptiekinderen Turkije waarschuwt Grieks-Cyprioten IFOR-soldaat doodgeschoten in Bosnië Massaal protest in Duitsland tegen Kohl Opnieuw vragen over gezondheid paus Aantal doden door orkaan Fran loopt op Prijzen in Venetië voor Europese films Russen beginnen zich terug te trekken MAANDAG 9 SEPTEMBER 1996 I I I' lale artiesten. Molenstraat. rum, Etten-Leur. 3. Molenstraat. Bert Ummelen hington - Het seksschandaal, dat Sent Clintons belangrijkste po- fcfke adviseur Dick Morris tot af dwong, krijgt een staartje. 1 „hlikeinse leiders vinden dat Morris Kt getuigen in de zaak van de FBI- f erS over politieke tegenstanders, die foe tijd geleden °Pdoken het Witte i Lr de supermarkt-tabloid die Mor- reiatie met een call girl onthulde, is «onnen het dagboek van de prostituee laubliceren. Daarin citeert ze Morris, p haar gezegd zou hebben dat Hillary litem opdracht gaf tot het verzamelen Me dossiers. terry Rowlands schrijft m haar dag boek dat ze Morris tijdens een rendez vous in juni vroeg wie er toch achter de verwerving van vertrouwelijke dossiers over honderden vooraanstaande Repu blikeinen zat. Morris antwoordde vol gens haar: 'Het was Hillary, in 1993. Zij liet ze verzamelen. Ze is een paranoïde dame - zij deed het'. De nieuwe publicatie van het boulevard blad heeft de aandacht getrokken van Republikeinen in Huis van Afgevaardig den en Senaat. Beide kamers van het Congres hebben onderzoeken gewijd aan de dossier-affaire, die door het Witte Huis is afgedaan als een bureaucratische blunder. Ook onafhankelijk Whitewater-onder- zoeker Kenneth W. Starr, wiens bureau de zaak van de FBI-dossiers erbij heeft gekregen, zou geïnteresseerd zijn in Rowlands confidenties. Toen de Star anderhalve week geleden met het verhaal over Morris' amoureuze avonturen kwam, reageerden medewer kers van Republikeins presidentskandi daat Bob Dole blij verrast. Maar ze zijn er niet in geslaagd politiek greep op de zaak te krijgen. De connectie met de FBI-dossiers lijkt een mogelijkheid te bieden de affaire op een nette manier le vend te houden. Morris weigert ook dit keer elke reactie. Het Witte Huis heeft de nieuwe publica tie 'belachelijk' genoemd. Woordvoerder McCurry zei dat er van de kant van het Witte Huis geen poging zal worden ge daan de beschuldigingen van de Star na te trekken. 'Gelet op de redactionele normen van de Star, zou het praktisch onmogelijk zijn waarheid en vervalsing te onderschei den', aldus McCurry. Hij zei dat Morris campagnemedewer kers van de president heeft gebeld om te gen te spreken dat hij de first lady in ver band met de FBI-dossiers had beschul digd. Volgens Richard Gooding, de Star-ver slaggever die de relatie tussen Morris en Rowlands onthulde, heeft hij het hand geschreven dagboek van de call girl slechts gecomprimeerd en er wat spel lingcorrecties in aangebracht. „Het zijn haar woorden... misschien zijn er een paar veranderd, hier en daar." Een probleem voor Morris en het Witte Huis is dat andere beweringen van Row lands door onafhankelijke derden zijn bevestigd. In Rowlands dagboek wordt gewag ge maakt van een aantal telefoongesprek ken tussen Morris en president Clinton. Na één telefoontje, over de Whitewater- affaire, citeert ze Morris, die zegt: 'Even opschrijven voor mijn boek.' Morris tekende vijf maanden geleden een geheim contract met uitgever Random House om een boek te schrijven over zijn rol in de Clinton-campagne. De Star en zusterblad 'The National En quirer' breidden afgelopen vrijdag hun boekstaving van Morris' liefdeleven nog uit met een verhaal over een dertienjari ge relatie met een vrouw uit Texas. Sa men zouden zij een dochter van nu zes jaar hebben. r nog erger, kon op die anier worden voorko- 5D. 'Ik haalde 'm blik- "fmsnel uit de goot', vertelde de Jonge s!d, 'en gelukkig was net op tijd, want je ?bt maar een paar servekranten in je tas ten.' JoorBertUmmelen Washington - Met zijn offensief tegen dissidente Koerden in het lootden van Irak blijkt Saddam Hussein de ruggegraat te heb- ten gebroken van een grootschalige CIA-operatie om zijn be hind te ondermijnen. Meer dan honderd mensen, die bij de ope- jatie betrokken waren, zijn opgepakt en waarschijnlijk geëxe- rnteerd, aldus bronnen bij de Amerikaanse regering. J)e overname van de stad Erbil in Ie Koerdische 'safe haven', ruim Li week geleden, betekende een luitenkansje voor Saddams ge- leime politie. In de stad was het loofdkwartier gevestigd van het Laks Nationaal Congres, vier lar geleden door de VS opgezet |s alternatief voor het regime in -agdad. Een serieuze bedreiging voor de laakse dictator heeft de groepe- pg nooit kunnen vormen en de gelopen anderhalf jaar had ze nstig te lijden onder de twisten anen de Koerdische gemeen- Iaar de nodige last is Saddam bel bezorgd, voornamelijk in de form van vlugschriften, boeken Jradio- en tv-programma's. «onderden gedeserteerde Iraakse filitairen waren betrokken bij reductie en distributie van het bpositionele geluid. Bovendien "e de groepering een actieve il in het verzamelen van inlich- Van onze correspondent Home - De keuze van de uit Santo Domingo afkomstige 18-jarige Denny Mendez tot Miss Italië houdt in Italië de gemoederen behoorlijk bezig. De voorpagina's van de zon dagskranten zijn een weer spiegeling van de discussies over de vraag of een zwarte vrouw wel Itaiiës mooiste kon zijn. De discussie was op gang ge komen nadat een van de jury leden van de miss-verkiezing op de televisie had gezegd dat een zwarte vrouw nooit Italië zou kunnen vertegenwoordi gen 'omdat de vrouwen van jonsland een blanke huid heb- Joen'. |De nieuwe Miss Italië woont vier, jaar in Italië, |-r-«.kt de taal van het land I® heeft ook de Italiaanse na- „Wat kunnen mij |die fluitconcerten schelen, ik l'oel me Italiaanse," zei ze na l®anumoerige uitverkiezing. tingen over Iraks militaire appa raat. Direct na de val van Erbil, een bastion van de tegen Saddam ge kante Patriottische Unie van Koerdistan (PUK), is Iraakse ge heime politie begonnen met het op uitgebreide schaal doorzoeken van huizen, op jacht naar de lei ders van het Iraaks Nationaal Congres. Ze beschikte over lijsten met namen en adressen van leden. Bij het stadje Qushtapa werden zaterdag 31 augustus meer dan honderd leden van het Congres opgepakt en naar alle waarschijn lijkheid gedood. Zij waren de voorafgaande woensdag en don derdag in Erbil bijeen geweest in het kader van een door de VS geïnspireerde poging om een poli tiemacht te vormen, die een eind zou kunnen maken aan de gevech ten tussen de Koerdische fracties. Het Iraaks Nationaal Congres was in 1992 met steun van de CIA op gezet in een poging van Washing ton de Koerdische fracties en an dere etnische en religieuze groe pen in het noorden van Irak te verenigen. Uiteindelijk had het een regering in ballingschap op Iraaks grondgebied moeten wor den. Regeringswoordvoerders in Was hington spraken gisteren tegen dat Irak raketten heeft afgevuurd op Amerikaanse vliegtuigen die patrouilleerden boven de zoge naamde 'no fly' zones in het noor den en zuiden van het land. De Iraakse staatsradio had dat ge meld. Koerdische strijders die op steun kunnen rekenen van de regering van Saddam Hussein, hebben het afgelopen weekeinde in het noor den van Irak aanzienlijke terrein winst geboekt op hun Koerdische rivalen. Zaterdagnacht viel de stad Degala. Later kwam ook de belangrijke stad Koi Sanjak in handen van de Democratische Partij Koerdistan (DPK), Koi Sanjak, een politiek en cultu reel centrum voor zo'n 80.000 mensen, ligt bijna 100 kilometer ten zuidoosten van Erbil in het noorden van Irak. De strijders van de DPK veroverden eerder na hef tige strijd Degala in hetzelfde ge bied. De strategisch belangrijke plaats ligt aan de weg naar Soelai- maniya, het laatste bolwerk van de PUK. jn°nze verslaggever «"le Brogel - Kinderverkrachters misbruikten in de jaren S herhaaldelijk jonge meisjes op de luchtmachtbasis van e Brogel, in Belgisch-Limburg. werden ook met militaire Smgen naar het buitenland, r meer naar Koblenz, gevlo- om daar verhuurd te worden utenlandse militairen, schreef de Belgische krant rgen zaterdag op basis van penissen van twee slachtof- oieisjes moesten volgens de telen dee^neinen aan bizarre e»„ s zwarte missen met terini V verkrachtingen en 5 Jen'In één geval zou daar r»Cp ®gr'ike Belgisch-Lim- ndustrieel bij betrokken In Zaandam en in het Russische Sint Petersburg is zaterdag het Peter de Grote-jaar geopend. In Zaandam deed prinses Margriet dat en in Sint Petersburg prins Willem-Alexander. Driehonderd jaar geleden kwam de meer dan twee meter lange tsaar Peter naar Zaandam om zich in de scheepsbouw te bekwamen. Zaterdag was hij er incognito (rechts) even terug om het glas te heffen. In Sint Petersburg onthulde prins Willem-Alexander zaterdag een replica van het standbeeld van de tsaar in Zaandam. Zondag leg de de kroonprins een krans op het ereveld van de stad, waar minstens 470.000 slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog liggen. De manifestaties gaan tot oktober 1997 duren. Er zijn activiteiten op economisch, wetenschappelijk en vooral op cultureel gebied. FOTO ANP Door Barenda Grutterink (anp) Sint Petersburg - De mensen die zich na het uitbundige gedrag van prins Willem- Alexander in Atlanta, rade loos afvragen waar het heen moet met de monarchie in Nederland, kunnen voor een belangrijke deel gerust zijn. In Sint Petersburg, waaraan de prins een officieel bezoek brengt, is de afgelopen dagen gebleken dat de Prins van Oran je zich wel degelijk als een waardige vertegenwoordiger van zijn land weet te presente ren. Het is voor het eerst dat de prins zo'n belangrijke buitenlandse missie onderneemt. Vier dagen is hij in Sint Petersburg, om de driehonderd jaar geleden door tsaar Peter aangehaalde contac ten tussen Rusland en Neder land te verstevigen. Na twee da gen kan worden gezegd dat hij het tot nu toe prima doet. Prins Willem-Alexander legt bloemen bij het zojuist door hem onthulde standbeeld van tsaar Peter de Grote in Sint Peters burg. FOTO ANP Plechtig is hij als als hij zondag een krans legt op de begraaf plaats Piskarovskoje, waar ze ker 470.000 slachtoffers van het beleg van Leningrad in 116 mas sagraven liggen. Statig loopt hij achter de twee soldaten die de krans richting monument dragen, terwijl de Dodenmars klinkt uit de luid sprekers tussen de graven. De kranslegging is het indrukwek kendste moment van het zater dag begonnen bezoek. Waardig maar niet opgeprikt is hij aan het begin bij de onthul ling van een standbeeld dat her innert aan het verblijf van Peter de Grote in Zaandam. Losjes en nooit om woorden ver legen - en daardoor iedereen op zijn of haar gemak stellend - tij dens een receptie even later op de marinefregatten Witte de With en de Jan van Brakel. Los jes, maar net niet te populair. Als hij dezelfde avond de keizer lijke loge van het Alexander- theater betreedt om een concert bij te wonen, knikt hij het opge stane en klappende publiek niet stijfjes glimlachend toe, hij zwaait vriendelijk naar de meu te in de zaal. Hij voelt zich mis schien een klein beetje opgela ten, maar ook hier zeker niet echt ongemakkelijk. Natuurlijk ervaart de prins een bezoek als dit ook als werk. En werken betekent af en toe ook dingen doen die je misschien niet buitengewoon interesseren. Soms heb je dan niet al te veel tekst. En het kan gebeuren dat je ge dachten ten minste schijnbaar afdwalen bij een enkele toe spraak. Maar sommige toespra ken geven daartoe ook wel een beetje aanleiding. feolp jtltoffers. die Petra en ttartL0^ 5? Senoemd. zochten riet De Morgen op advies van hun psychotherapeut, Dirk Vanmarcke. Die zegt dat hij al vijftien getuigenissen heeft van vrouwen die gelijkaardige rituele mishandelingen moesten onder gaan. Vanmarcke vermoedt dat de mensen die Petra en Laura mis bruikten, hooggeplaatste figuren uit extreem-rechtse kringen zijn. De rituelen zouden bedoeld zijn als chantagemiddel voor nieuwe leden van de groep. Op de vliegbasis van Kleine Bro gel werd gisteren met uiterste verbazing gereageerd op het be richt. Men verwees naar de woordvoerder van het ministerie van Defensie. Die bleek niet bereikbaar. Door Bert Schampers Brussel - De verrassende ontwikkelingen in de zaak-Cools, de Luikse politicus die vijf jaar geleden werd vermoord, zijn rechtstreeks het gevolg van de arrestaties en onthullingen in die andere zaak. 'Dutroux' heeft niet alleen de chaos binnen het Belgische justitie-apparaat blootgelegd, maar ook de onderlinge jaloezie, naijver en dadendrang van sommige magistraten. De oplossing van de moord op André Cools zat muurvast. Zijn dood zou te maken hebben met de Agusta-affaire, met smeergeld, met villa's in Zuid-Frankrijk, met gestolen waar depapieren. Tientallen sporen zijn onder zocht, zonder resultaat. Een ding stond wel vast. De rode draad bij al die 'denkpistes' was steeds illegale partijfinanciering. Opvallend is dat de hoofdrolspelers die nu zijn aangehouden, eerder al aan de tand wer den gevoeld en tot halve bekentenissen over gingen, die even snel weer werden ingetrok ken. Alain Vanderbiest is ooit eens half bewuste loos aangetroffen voor zijn huis in Grace Hol- logne. In elkaar geslagen, een aanslag, riep ie dereen. Later werd verondersteld dat Van derbiest stomdronken uit zijn stamkroeg was gekomen. Op de deurklink van het.toilet daar waren bloedsporen gevonden. Hijzelf kon het zich allemaal niet herinneren. De oud-minister en voormalig parlementslid wordt nu wederom het brein genoemd achter »André Cools FOTO REUTER de moord op Cools. Alles draait om handel in gestolen aandelen, onwettige partijfinancie ring en persoonlijke verrijking. Cools, de peetvader van de Parti Socialiste in Luik, had daar lucht van gekregen en is daar om uit de weg geruimd. Dit spoor is in 1992 al eens onderzocht dooi de onderzoeksrechter van het arrondisement Neufchateau, Jean-Mare Connerotte. De fa milie Cools was er trouwens van overtuigd dat Connerotte toen de oplossing van de moordzaak in handen had. De onderzoeksrechter liep iets te hard van stapel. Na twee jaar wroeten nam de hoogste rechtbank van België, het Hof van Cassatie, Connerrote om onduidelijke redenen de zaak van de gestolen aandelen uit handen en ver trouwde het dossier toe aan de Luikse onder zoeksrechter Veronique Ancia. Zij concentreerde zich vooral op de Agusta- affaire, waardoor de moordzaak Cools naar de achtergrond verdween. Connerotte is nu met procureur Michel Bour- let van Neufchateau de gevierde held van Bel gië, omdat zij de bende van Mare Dutroux hebben opgerold en de verdwijningen van zes kinderen hebben opgelost. De Luikse magistratuur zat erbij en keek er naar. En kreeg bovendien de hele pers over zich heen, omdat bijzonder slordig bleek te zijn omgesprongen met informatie over de meisjes Julie en Mélissa. Luik slaat nu dus terug in deze 'guerre des ju- ges' - oorlog der magistraten - en wekt de in druk dicht bij de opheldering van het myste- rie-Cools te zijn. Waarom zolang is gewacht is onduideljk. De procureur-generaal in Luik liet weten dat justitie al in juni over nieuwe gegevens be schikte, die vrijdag hebben geleid tot de ver rassende aanhoudingen van de maffiose en tourage van oud-minister Alain Vanderbiest. De politicus zelf werd zaterdag opgepakt en in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op André Cools. De kiezer heeft niet altijd gelijk. Kreeg de huidige Israëlische premier Netanyahu een meerderheid van zijn volk achter zich met de leuze dat zijn tegenstander Peres een verrader was, nu moet diezelfde kleine meerderheid diep slikken. Netanyahu heeft, ondanks al zijn beloften van het tegendeel, Arafat de hand gedrukt. Honderden malen werd in de Israëli sche verkiezingscampagne het beeld herhaald van Peres en Arafat die hand in hand de trap opliepen naar hun onderhan delingstafel. De bijbehorende propagandatekst van Likud was: „Arafat neemt Peres niet alleen bij de hand, maar ook bij de neus." Een behoorlijk deel der Israëlische kiezers voelt zich nu bedot. Strikt gesproken is dat ook zo. Hun leider Netanyahu heeft zijn verkiezingsbelofte niet gehouden. Maar wie doordenkt, be grijpt dat hij die niet kón houden. De realiteit is anders, weer barstiger dan zijn partijprogram voorschreef. Dat heeft de Arabisch-lsraëlische ontmoeting, hoe weinig suc cesvol die verder ook was, duidelijk gemaakt. Internationale druk heeft de beide tegenstanders doen inzien dat er verder gepraat moet worden, dat het verdrag van Oslo uitgevoerd dient te worden en dat er van geen enkele kant steun te krijgen is voor verder isolationisme en verharding. Voor Netanyahu is het een bittere pil, voor zijn aanhang een fikse teleurstelling en voor de rechts extremisten in Israël iets vrijwel onaanvaardbaars. Die laatsten begrijpen nu misschien dat onverzoenlijkheid niets oplevert. De wereld wil vrede in het Midden-Oosten. Het feit dat een rechtse leider daaraan heeft moeten toegeven, biedt wellicht meer perspectief op vooruitgang dan de goede wil van Rabin en Peres. Israël kan wel in kleine meerderheid kiezen voor een harde opstelling, het kan de realiteit niet ver anderen. Dat inzicht is bevestigd door de handdruk van de ge zworen vijanden en dat inzicht leidt hopelijk tot acceptatie van het onvermijdelijke. Hongkong - Een Boeing 747 van de KLM heeft zaterdag bij de lan ding op de luchthaven Kai Tak in Hongkong twee klapbanden op gelopen. Vlucht KL887 kwam van Amsterdam met 167 passagiers aan boord. De landing verliep zonder problemen. Moskou - De Duitse bondskanselier Helmut Kohl en de Russische president Jeltsin zijn het erover eens dat de kwestie van de uitbrei ding van de NAVO volgend jaar moet worden geregeld. Dit heeft Kohl zaterdag gezegd na zijn bezoek aan Jeltsin in diens buitenver blijf in Zavidovo in de buurt van Moskou. Jeltsin en Kohl spraken een aantal uren met elkaar. Behalve over de NAVO hadden ze het over de crisis in Irak en Jeltsins gezond heid. De Russische president ondergaat aan het einde van de maand een hartoperatie. Kohl maakt zich grote zorgen over de slechte gezondheid van zijn vriend Boris Jeltsin. Hij had enkele hartchirurgen meegenomen. Volgens de Russische krant Izvestia heeft Kohln geprobeerd Jeltsin over te halen zich in Duitsland te laten opereren. Rome - De Romeinse politie heeft een Italiaans-Somatisch netwerk opgerold van handel in adoptiekinderen. Daarbij heeft zij acht per sonen aangehouden, onder wie een advocaat. Zij zouden zich schul dig hebben gemaakt aan het verkopen van Somalische kinderen aan Italianen. Ook zouden ze contacten hebben gehad met mensen in andere Europese landen en de Verenigde Staten die een kind wil den adopteren. De verdachten hadden de Somalische kinderen in afwachting van hun verkoop - a raison van 30.000 tot 45.000 gulden - onderge bracht in een huis in een van de buitenwijken van de Italiaanse hoofdstad. Ankara - De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Tansu (Jiller heeft gisteravond een ernstige waarschuwing geuit aan het adres van de Cypriotische regering. Zij reageerde hiermee op het dood schieten van een Turks-Cypriotische soldaat door kogels, die vanaf de Griekse kant van de grens zijn afgevuurd. Een tweede Turks- Cypriotische militair raakte gewond. De spanning op het eiland is de afgelopen maand toegenomen na dat twee Grieks-Cyprioten in het Turkse deel van Cyprus waren doodgeschoten door militairen en burgers. Cyprus is verdeeld sinds de Turkse invasie van 22 jaar geleden. Alleen Turkije erkent de in 1983 uitgeroepen Turks-Cypriotische staat in het noordelijk deel van het eiland. Sarajevo - Een Oekraïense soldaat van IFOR, de door de NAVO ge leide vredesmacht in Bosnië, is gisteren door een onbekende dader doodgeschoten. Het incident deed zich kort na middernacht voor in Rajlovac, ten noorden van de hoofdstad Sarajevo. De Oekraïner be waakte een opslagplaats voor materiaal dat bij de verkiezingen op 14 september moet worden gebruikt. Berlijn - De Duitse bevolking heeft zaterdag massaal gedemon streerd tegen de miljardenbezuinigingen die volgens bondskanse lier Kohl nodig zijn om zijn land de Economische en Monetaire Unie binnen te loodsen. In zes steden gingen bijna een kwart mil joen mensen de straat op, maakte de vakcentrale DGB bekend. De vakcentrale had op zo'n 100.000 betogers gerekend. Medio juni de monstreerden in Bonn op initiatief van de DGB ook al zo'n 350.000 mensen tegen de bezuinigingsmaatregelen. Vaticaanstad - De gezondheidsproblemen van de paus overscha duwden zijn tweedaagse bezoek aan Hongarije. Zijn woordvoerder zag zich gedwongen te ontkennen dat de paus ziek was. De 76-jari- ge kerkvorst had alleen maar last van een darminfectie, overigens zijn derde al dit jaar. Van een tumor is geen sprake, zei Navarro Valls. Hij verwees naar de uitslag van een onderzoek in een Italiaans ziekenhuis in augus tus. „Voor zijn leeftijd is de paus een gezonde man," aldus de woordvoerder. De darmklachten kunnen volgens hem een gevolg zijn van de operatie in 1981 toen de Turk Ali Agca de paus neer schoot. In 1992 verwijderen artsen uit de buik van de paus een goedaardig gezwel ter grootte van een sinaasappel. Raleigh - De orkaan Fran, die de oostkust van de Verenigde Staten teisterde, heeft zeker 22 levens geëist in de staten North Carolina, South Carolina, Virginia, West Virginia en Pennsylvania. Meer dan één miljoen mensen in het getroffen gebied zaten ook afgelopen weekeinde nog zonder stroom. Venetië - Europese films hebben de hoogste onderscheidingen ge kregen op het 53e filmfestival van Venetië. De Gouden Leeuw voor de beste film ging naar de Ierse regisseur Neil Jordan (46) voor zijn filmepos Michael Collins. De hoofdrolspeler in deze film, de 44-ja- rige in Noord-Ierland geboren acteur Liam Neeson, kreeg de prijs voor de beste mannelijke acteur, de Coppa Volpa. De speciale prijs van de jury - die onder voorzitterschap stond van de regisseur Roman Polanski - ging naar de Georgiër Otar Iossela- ni voor de Europese coproductie Brigands. Moskou/Grozny - Gisteren is het 133 Russische tankbataljon be gonnen zich terug te trekken uit Tsjetsjenië. Volgens het persbu reau Itar-Tass gaan de 160 militairen, die onder meer hebben deel genomen aan de bestorming van de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny, per helikopter terug naar hun thuisbasis in de omgeving van Sint Petersburg. Hun veertig legervoertuigen worden per trein bracht naar de basis.

de Stem | 1996 | | pagina 5