Gevangenis Curasao broeinest corruptie en misdaad' Medicijnen minder snel op de markt Kok en Van Mierlo op reis 'laar Japan en Filipijnen Dit weekend bij de nationale sportzender. Laatste rit Heli's Angel Gesprek metaal-CAO wordt weer geopend Man bekent ontucht met minderjarigen 'Flintstone' en Eelde alweer bij de rechter Rotterdam verwacht veel pubhek tijdens weekeinde vol feest Riod doet onderzoek naar val Srebrenica Actie vrouwenhandel Oost-Europa succes I nf! "i331 daPan in verband met de viering van het 400- A2 BESTEM BINNENLAND A3 Strengere regels voor testen I Door Hans Rube Bordeelverbod laat nog op zich wachten Zaterdag Zendag B eigen houden politieman Amsterdam aan Mundial lijkt gered van faillissement 7 SEPTEMBER 1996 ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1996 Groot-Brittannië en Ierland- Rustig en in de nacht en och tend kans op mist. Verder gere! geld zon maar vooral in het Dosten ook wolkenvelden. Vrij wel overal droog. Maxima van 14 graden in noorden tot 20 in het zuiden. België en Luxemburg: Droos en vooral zaterdag veel zon Daarna geleidelijk meer bewolking. Middagtempera- tuur omstreeks 17 graden. Noord- en Midden-Frankrijk- In de nacht en ochtend plaatse lijk mist. Verder droog en vrij veel zon. Later in het noorden ook wolkenvelden. Tempera tuur 's middags uiteenlopend van 18 graden bij Nancy tot 23 bij Nantes. Zuid-Frankrijk: In de nacht en ochtend kans op mist. Daarna zonnig, ook enkele stapelwol ken. In het zuidoosten veel wind. Middagtemperatuur meest tussen 22 en 25 graden. Portugal: Droog en flinke perioden met zon. Middagtem peratuur langs de kust varië rend van 20 graden bij Porto tot 27 in de Algarve. Spanje: Flink wat zon, maar zondag in het oosten mogelijk ook een onweersbui. Langs de Golf van Biskaje van tijd tot tijd bewolkt. Maxima aan de Costa's van 25 graden bij Bar celona tot 29 rond Malaga. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon, soms ook nog wolkenvelden. Droog. Maxima tegen de 30 graden. Mallorca en Ibiza: Flinke perioden met zon. Zondag mis schien een regen- of onweers bui. Maxima rond 27 graden. Italië: Zaterdag flink wat regen- en onweersbuien, zon dag vooral ten westen van de Apenijnen weer wat zon en droger. Lagere temperaturen met op zondag maxima van 20 graden in het noorden en langs de Adriatische Zee tot 25 op Sicilië en rond Rome. Enige tijd winderig. Griekenland en Kreta: Rond de Egeische Zee zaterdag nog flink wat zon. Elders veel wol kenvelden en van tijd tot tijd een regen- of onweersbui. Maxima meest 21 en 26 graden. Duitsland: Vrij koel met een stevige noordelijke wind en maxima meest rond 16 graden. Verder nu en dan zon maar in het oosten en zuiden meer bewolking en kans op enkele buien; in het westen zondag misschien wat regen. Zwitserland: Zonnige perio den, maar vooral aan de noord zijde van de Alpen ook kans op een bui. Hoog in de bergen veel wind. Vooral zaterdag in het noorden nogal koel met maxima rond 15 graden; in omgeving van Locarno maxima nog boven 20 graden. Oostenrijk: Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, in het oosten mogelijk met onweer. In Karinthie en Stiermarken overdag ook zonnige perioden. Koel; middagtemperatuu r 12 tot 15 graden. In het zuidoos ten wat hogere maxima. Anagram: keel-rekel- rond-onder- deur-Freud- neus-steun- tien-niets- rede-neder- tros-borst- aker-rakel- tres-roest- geen-negen- -krekel ■ordner ■fraude -funest ■intens ■einder -bistro ■orakel ■oester -neigen 4 KOFFIEBOON Willemstad (anp) - De gevangenis op I Curafao is een broeinest van corrup- I ,je en misdaad. Dit is gebleken uit I «klaringen van interim-directeur Jo Laurens. „Er zijn tientallen ci- llrs die zich schuldig maken aan lit binnensmokkelen van drugs en Ivuurwapens. Sommigen bieden zelfs p aan gevangenen om te ontsnap- I) I Minister Pedro Atacho van Justitie neemt de verklaringen hoog op. Hij eist L, Laurens hiervoor niet alleen een lijst van corrupte cipiers aan hem overhan digt, maar ook de beschuldigingen met bewijzen staaft. Atacho heeft beloofd 'schoon schip' te maken als de bewijzen inderdaad ter tafel komen. Bepaalde, anonieme cipiers geven Lau rens gelijk. „Vermogende gedetineerden krijgen in de gevangenis een voorkeurs behandeling. Ze zitten soms alleen in een cel, terwijl andere gevangenen met twin tig man of meer een cel moeten delen," zegt een cipier die al langer dan twintig dienstjaren heeft. Hij wijst erop dat de gevangenisdirectie vrijwel niet kan optreden tegen corrupte cipiers. „Ze zijn ambtenaren en dan breek je hier eerder het justitiegebouw af dan ze te ontslaan. Bovendien wordt de vakbond van cipiers telkens in verdedi ging genomen door de machtige vak bondsfederatie van ambtenaren." Een andere gevangenbewaarder, die eveneens anoniem wenst te blijven, zegt dat de corruptie zo wijdvertakt is dat die niet gemakkelijk is op te ruimen. „Kleine boefjes komen er hier uit als volleerde misdadigers. Het gebeuren binnen de ge vangenismuren is volkomen in handen van een aantal gevreesde en vermogende gedetineerden, die de steun genieten van de corrupte cipiers." Bij controles blij ken diverse gedetineerden zelfs over zaktelefoons te beschikken. Ook bij de vele ontsnappingen lijken de bewaarders een rol te spelen. Bij de vlucht drie maanden geleden van onder meer een tweevoudige moordenaar, ke ken de wachtdoende cipiers kennelijk de andere kant op. De vluchtelingen, vier in getal, liepen namelijk diverse open ruim ten door en klommen tenslotte over de metershoge muur. Twee cipiers die van medeplichtigheid werden verdacht, zijn geruime tijd onder huisarrest geplaatst. Maar hun aandeel in de ontsnapping was niet te bewijzen waardoor ze weer normaal dienst doen. Laurens, een Nederlander, heeft tegen over vertrouwelingen toegegeven 'stevig te worden tegengewerkt' in zijn pogin gen de situatie te saneren. Hij is speciaal aangetrokken om in de gevangenis een reorganisatie door te voeren. Laurens heeft er evenwel nu al genoeg van en ver trekt al in november, ettelijke maanden voor zijn contract afloopt. (Den Bosch - Door strengere regels en een nieuwe wet kunnen 1 nieuwe medicijnen straks minder eenvoudig op mensen worden getest. Geneesmiddelen komen daardoor waarschijnlijk minder I snel op de Nederlandse markt. |Su al merken pharmaceutische Industrie, medische centra en I universiteiten dat het moeilijker Iwordt proefpersonen te krijgen Ivoor geneesmiddelenonderzoek. a 1 januari 1997 worden de zo- Igenaamde 'protocollen' waaraan I klinisch onderzoek moet voldoen I nog strikter in de wet vastgelegd. iDaardoor kunnen de procedures Ivoor de toelating van medicijnen I maanden vertraging oplopen. |De Nederlandse overheid wil dat Ier zorgvuldiger wordt omge- I sprongen met experimenten op I mensen. De Tweede Kamer buigt I zich al over een nieuwe wet 'Me- Idische experimenten'. Die moet I onverantwoorde blootstelling Ivan proefpersonen aan niet toe- ■gelaten geneesmiddelen voorko- Imen. Daarnaast werkt ons land mee laan een nieuwe tekst voor 'Good I Clinical Practice' (GCP), een in- I ternationale richtlijn voor kli- Inisch onderzoek, naar Ameri- jkaans model. In de VS zijn de Ivoorschriften na enkele inciden- I ten verscherpt. |De Nederlandse tekst is in de- Icember gereed. Dan wordt het Iconcept in Europees verband be- Isproken en als algemeen richt- Isnoer vastgesteld. Per 1 januari 11997 zal daarop in ons land de |Wet op de Geneesmiddelenvoor- Iziening worden aangepast. ■Onderzoeksinstellingen merken I al een terugloop in het aantal proefpersonen als gevolg van de privacywet. In het verleden kon t een simpele druk op de knop i patiëntenlijst worden opge roepen waaruit zij mochten put- i. Tegenwoordig zijn al die be standen beschermd. i behoefte aan proefpersonen ■neemt echter alleen maar toe. Straks is voor elke mogelijke bij werking van een nieuw middel een apart onderzoek verplicht. Tot nu toe was één testmodel ge noeg. „Daardoor zijn er steeds meer proefpersonen nodig," aldus een woordvoerster van het Acade misch Ziekenhuis Leiden. Het AZL speurt momenteel naarstig naar vrouwen met suikerziekte die mee willen draaien in een ex perimenteel onderzoek. „We heb ben al honderdduizenden gul dens in de voorbereiding gesto ken. Dertig oudere vrouwen heb ben we nodig, er heeft zich er pas een aangemeld. We vrezen dat het daar bij blijft." De woordvoerder van Nefarma, samenwerkingsverband van de innoverende pharmaceutische in dustrie, bevestigt het gevoel van 'krapte'. De nieuwe regels schrij ven voor dat bij elk instituut of ziekenhuis een medisch ethische toetsingscommissie ieder voorstel voor een experiment apart goed keurt. Zij kijken ook naar een zorgvuldige selectie van de proef personen. „Een briefje in de mensa van de universiteit om studenten te wer ven kan niet meer. Een toetsings commissie wijst dat af. Bij elke afwijzing loopt een onderzoek zomaar zes tot twaalf weken ver traging op." Het gevolg van de strengere regels is dat nieuwe medicijnen waarschijnlijk later bij de Nederlandse patiënt zullen komen, meent Nefarma. Het ministerie van Volksgezond heid maakt zich daar nog geen zorgen over. „Belangrijk is dat de bijeffecten van nieuwe genees middelen grondig en zorgvuldig worden onderzocht," aldus de woordvoerster. Een Heli's Angel krijgt niet zomaar een begrafenis. Angel Cor Hogerbrugge werd gisteren op zijn laatste reis begeleid door hon derden motorrijders en twee 'pick-ups' boordevol bloemen. De aan een hartinfarct overleden Hogerbrugge is begraven op Rustoord in Amsterdam. foto anp Zoetermeer (anp) - De metaalwerkgevers, verenigd in de FME- CWM, hebben gisteren een nieuwe poging gedaan het vastgelo pen overleg over een nieuwe CAO voor de grootmetaal vlot te trekken. jGroningen (anp) - Een 42-jarige inwoner van Ezinge heeft te- jgenover de politie bekend ontucht te hebben gepleegd met jon- |ffls in de leeftijd van 7 tot 16 jaar. Dat heeft justitie gisteren bekendgemaakt. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man er- |Van dat hij tien tot vijftien zaken op zijn geweten heeft. Inmid- szijn vier aangiften gedaan. verdachte. Wel is volgens haar uit het onderzoek niet gebleken dat de man betrokken was bij een of ander netwerk. De man heeft voor zover bekend nooit geweld gebruikt. De politie gaat de komende week op bezoek bij de ouders van de slachtoffers. Waar nodig krijgen zij professio nele hulp. p politie heeft de verdachte op pondag 18 augustus aangehou- i®. Hij is inmiddels na voorge leiding aan de rechter-commissa- p in voorlopige hechtenis geno den. De hechtenis is deze week Ft dertig dagen verlengd. Woordvoerster T. Tjeerdema van Pstitie zegt in het belang van het foderzoek niet nader te kunnen Soan op de achtergrond van de De FME heeft in de uitnodiging aan de bonden een concessie ge daan door de regeling voor ver vroegde uittreding, in de metaal SUM geheten, nog een jaar onge wijzigd voort te zetten zonder dat er al een intentieverklaring voor een bezuiniging van 25 procent ligt. Den Haag (anp) - Het kabinet is er nog niet uit hoe een bor deelverbod gestalte moet krij gen. Een wetsontwerp, dat naar de Raad van State is gestuurd, zal opnieuw in de ministerraad aan de orde komen, zodra het advies binnen is. Dat zei premier Kok gisteren na de ministerraad. Vorig jaar al besloten de minis ters dat het voorstel om het sou teneurschap niet langer te ver bieden, gepaard moet gaan met hogere straffen op exploitatie van prostitutie met geweld, mis bruik van overwicht en mislei ding of betrokkenheid van min derjarigen. De grote steden drongen in het verleden aan op het schrappen van het bordeelverbod, en het in voeren van een gemeentelijk ver gunningenbeleid. Zij zouden dan beter in staat zijn de prostitutie in goede banen te leiden. De FME vindt wel dat de betrok ken partijen zich erop moeten vastleggen dat er uiterlijk 1 de cember volgend jaar een nieuwe regeling voor vervroegde uittre ding in werking kan treden. Deze stap van de FME betekent dat het probleem van de SUM uit de hui dige onderhandelingsronde ge haald wordt. Bij de laatste onder handelingsronde in de nacht van 27 op 28 augustus was dit een van de punten waarop het overleg strandde. De Industriebond FNV gaat op de uitnodiging in, maar werkt tege lijk gestaag door aan de voorbe reiding van van stakingen, die op 16 september van start kunnen gaan. Volgens een woordvoerder van de FNV-bond is de stakings bereidheid in de metaal bijzonder groot. De uitnodiging van de werkgevers is volgens de Indus triebond FNV gedaan onderdruk van de dreigende arbeidsonrust. Assen (anp) - Vliegenier Wim de Nijs alias Captain Flint stone en de Luchthaven Eelde blijven elkaar dwarszitten. Voor de rechtbank in Assen stonden zij gisteren voor de vijfde keer dit jaar tegenover elkaar. Beide partijen leven al geruime tijd met elkaar in onmin over het vermeende wan gedrag van De Nijs tijdens zijn aanwezigheid op het vlieg veld. Deze keer had De Nijs een kort geding aangespannen. Hij meent dat de luchthaven hem op 14 augustus ten onrechte een zogenaamd platformver bod heeft opgelegd. Dat zou volgens zijn raadsman, mr. E. van Dalen, niet de bevoegdheid van de luchthaven zijn, maar van de Luchtvaartbeveiligings dienst (LVB). Het vorige platformverbod is op 26 juli afgelopen. Kort na het nieuwe verbod op 14 au gustus escaleerde de zaak, toen De Nijs zich weer buiten de voor het publiek toegankelijke ruimte bevond. De Nijs werd er vervolgens van beschuldigd dat hij de luchtverkeersveiiigheid in gevaar heeft gebracht en werd enkele dagen vastgehou den door de politie. Tegen de piloot loopt een gerechtelijk vooronderzoek. De raadsvrouw van de Lucht haven Eelde, mr. B. Gruppen, voerde aan dat De Nijs het con tract niet nakomt dat beide partijen in mei zijn overeenge komen. Daarin is geregeld hoe De Nijs zich moet gedragen. Hij zou die overeenkomst aan zijn laars lappen. Volgens mr. Gruppen heeft de marechaus see van Eelde bijna een dag taak om De Nijs in het gareel te houden. Ze kwam met een eis van een platformverbod voor De Nijs voor de duur van een jaar met een dwangsom van 10.000 gulden per overtreding. (ADVERTENTIE) igaaj 6jaq 'sap 'sinui do uJ!n|d 'u 3)# Amsterdam (anp) - Premier J °k gaat begin november I !amen niet minister Van J lerlo van Buitenlandse Za- I [an8 bestaan van de betrek - I ,ln§en tussen Nederland en aPan in het jaar 2000. Aan- I uitend bezoeken de be windslieden de Filipijnen. I irrr ^^erlandse bedrijfsleven I Jia|Pan dron§ aan op het be- I bp] 01? 'e 'a^en z'en hoeveel ng Nederland hecht aan de licht gen met JaPan' in het ia» Va1 de viering van de 400 I dan °U band. Maar anders I A?;- Z1)n vorige bezoeken aan wordt premier Kok in Ja pan noch de Filipijnen verge zeld door een zware handelsde legatie. Eén van de redenen is dat de top van het Nederlandse bedrijfsleven in november mee gaat met minister Wijers van Economische Zaken naar Brazi lië. Dat wil niet zeggen dat Kok Ne derlandse zakenlieden en hun partners in de twee landen uit de weg gaat. In Tokyo is een studiebijeenkomst over investe ren in Nederland voorzien. De premier zal die in principe ope nen. Ook in Manila is een economi sche bijeenkomst voorzien, over kustbeheer, zo zeiden de Neder landse ambassadeurs in Tokyo en Manila, F. Nouhuys en E. Kwint, gisteren op een Azië-bij- eenkomst van het Nederlands Centrum voor Handelsbevorde ring (NCH). In juni 1995 deed Kok, samen met Van Mierlo, China, Hong kong en Vietnam aan en in juni dit jaar was hij met staatssecre taris Van Dok van Economische Zaken in Zuid-Korea. In beide gevallen was de premier verge zeld van een zware handelsmis sie. Tijdens het bezoek aan Tokyo, voorzien van 4 tot en met 6 no vember, spreekt Kok met de Ja panse premier Hashimoto, Op 6 en 7 november is hij met Van Mierlo in de Filipijnen. Het gaat om een tegenbezoek, nadat de Filipijnse president Ramos vo rig jaar maart in Nederland was. 16.30 uur: US Open, halve finales 21.00 uur: PTT Telecompetitie, volledig verslag 23.20 uur: US Open, halve finales (met o.a. Chang en Agassi) 13.00 uur: Topsport7 met o.a. US Open en Superbike 18.00 uur: Wedstrijd van de week 20.00 uur: PTT Telecompetitie, volledig verslag 22.00 uur: US Open, live finale mannen, finale vrouwen Actuele programma-informatie dagelijks op Sport7 Text. ER IS MEER TE BELEVEN MET SPORT7 Botterdam (anp) - Rotterdam maakt zich op voor een lang weekeinde vol met feesten en spektakel. De stad verwacht vandaag en morgen honderdduizenden mensen op de Ha vendagen, alsmede voor de lichtshow en het dansfeest die op de nieuwe Erasmusbrug plaatsvinden. Gisteravond was er op de Er asmusbrug een filmvertoning in de open lucht, popmuziek op drijvende pontons en een kind eroptocht over de brug. Nadat koningin Beatrix de brug woensdag officieel open de, nemen dezer dagen de Rot terdammers bezit van hun Er asmusbrug. Een belangrijk deel van het budget van drie miljoen gulden gaat op aan een grote vuurwerk- en lasershow, vanavond van 21.30 uur tot 22.15 uur. Tijdens de show neemt de stad symbolisch afscheid van een van de karakteristieke drijven de bokken van Smit-Tak. Deze gigantische hijskranen hebben lange tijd het stadsbeeld aan de Maasoevers bepaald. Zij pas sen niet door de brugopening en zijn daarom verder west waarts afgemeerd. Hoogtepunt morgen is de brunch van naar schatting vijf duizend Rotterdammers op de Erasmusbrug. De maaltijd be gint om 11.00 uur, waarna kof fie en broodjes per tram langs de gedekte tafeltjes worden ge serveerd. Bij slecht weer vindt de brunch plaats in de voorma lige passagiershals van de Hol- land-America-Lijn aan de Wil- helminakade. Met de festiviteiten wil het Rotterdamse gemeentebestuur laten zien dat de achthonderd meter lange Erasmusbrug niet alleen een verkeersvoorziening vormt om gemakkelijk van de Coolsingel naar de kop van Zuid te reizen. De geknikte py loon en zijn tuien, bijgenaamd De Zwaan, verbeeldt de beoog de versmelting van Rotterdam- Zuid en Rotterdam-Noord en daarmee die van twee culturen. Ook moet de brug de spring plank vormen naar de verdere ontwikkeling van Rotterdam- Zuid. Komende donderdag gaat de Erasmusbrug open voor het verkeer. Van onze Haagse redactie Den Haag - Drie historici van het Rijksinstituut voor Oorlogs documentatie (Riod) gaan de gebeurtenissen rond de val van de moslim-enclave Srebrenica onderzoeken, nu is gebleken dat een internationale studie onhaalbaar is. Directeur prof. H. Blom sloot gis teravond niet uit dat zijn insti tuut ook de Nederlandse VN-mi- litairen gaat horen die vorig jaar juli in Srebrenica verbleven, on danks de weerstanden daartegen binnen de Koninklijke Land macht. Van de grote partijen in de Twee de Kamer is alleen het CDA tegen het kabinetsbesluit. De christen democraten zijn bang dat in een nationaal onderzoek teveel na druk op de Nederlandse rol in het Srebrenica-drama komt te lig gen. Juist de mogelijke betrok kenheid van de VS, Frankrijk en de VN was afgelopen juni voor de Kamer aanleiding om bij de rege ring op een internationaal onder zoek aan te dringen. De afgelopen maanden is het mi nisterie van Buitenlandse Zaken echter gebleken dat er in het bui tenland weinig animo bestaat voor zo'n onderzoek, dat in diplo matieke kringen als zeer onge bruikelijk wordt gezien. Met het oog op alle 'onbeantwoorde vra gen' en de nog altijd levendige 'publieke discussie' is nu voor een Nederlandse studie gekozen, zo zei premier Kok gisteren. Over de exacte opdracht aan het Riod is nog geen besluit genomen. Kok kon evenmin voorspellen wanneer de onderzoekers klaar zullen zijn. Volgens Riod-direc- teur Blom zal de onderzoeks groep daar rond december duide- Amsterdam (anp) - Een agent van de vrijwillige politie in Amster dam is in België aangehouden na dat agenten hem op heterdaad betrapten op het overladen van cocaïne. Dat gebeurde in de ha ven van Antwerpen. De man is gearresteerd. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse politie is er over de zaak en over de verdachte weinig bekend. „We zagen de man eigen lijk nooit. Hij maakt in ieder ge val geen deel uit van het reguliere korps." lijkheid over kunnen verschaffen. Blom houdt er ernstig rekening mee dat het onderzoek niet alles omvattend kan worden. „We hebben sterke aanwijzingen dat het heel moeilijk, zo niet onmoge lijk is om onderzoek in ex-Joego- slavië te doen." Maar desondanks kunnen de onderzoekers 'in glo bale zin de internationale context schetsen', zo verwacht Blom. Tilburg - Festival Mundial, dat kampt met een tekort van 800.000 gulden, lijkt van de on dergang gered. Van de veertig schuldeisers hebben negenen dertig laten weten in te stem men met een schuldregeling. Eentje had gisteren - de uiterste dag dat gereageerd kon worden - nog geen definitief antwoord la ten horen. „Maar we gaan er van uit dat die ook akkoord gaat," al dus een opgeluchte J. Brouwers, voorzitter van het bestuur van de Stichting Centrum voor Ontwik kelingssamenwerking (COS) uit Tilburg dat tekent voor de orga nisatie van Mundial. Met de ver wachte redding van het festival, dat entertainment en informatie uit de Derde Wereld brengt, is ook het voortbestaan van het COS verzekerd. Daar werken vijftien mensen. Brouwers: „Het is nu zaak om Mundial te verzelfstandigen en een goed bestuur daarvoor te vin den." Brouwers ziet in de nieuwe Mundial-organisatie een taak weggelegd voor de huidige festi val-directeur H. van Vugt. „Dat lijkt voor hand te liggen. Van Vugt heeft deskundigheid en er varing in huis." Een en ander neemt niet weg dat het COS-bestuur volgende week gaat kijken waar het verkeerd is gegaan tijdens de afgelopen juni gehouden negende editie van Mundial. „We moeten lering trekken uit onze fouten om her haling van een debacle te voorko men." Den Haag (anp) - Het eerste project tegen de handel in vrouwen uit Centraal- en Oost-Europa dat werd uitgevoerd in de landen zelf (Polen en Tsjechië), is een groot succes gebleken. In Polen zijn drie campagnes gevoerd, in Tsjechië is een netwerk van hulpverleners opgebouwd waarnaar slachtofffers in de toe komst kunnen worden verwezen. Dat is gisteren gemeld door La Strada, een initiatief van de Ne derlandse Stichting tegen Vrou wenhandel. In Polen verschenen in het kader van de pers- en lobbycampagne meer dan veertig publicaties in uiteenlopende media. Mede daar door kwam de vrouwenhandel in Polen op de politieke agenda. De campagne preventie/educatie be reikte ruim tweeduizend scholie- res en studentes, met name in de grensgebieden waar veel gevallen van vrouwenhandel voorkomen. Via een opvangcampagne zijn achtentwintig slachtoffers van vrouwenhandel direct onder steund. Op 11 september wordt het eerste La Strada Programma in Utrecht afgesloten met een training hulpverlening aan Cen traal- en Oost-Europese slachtof fers van vrouwenhandel. Die training, gegeven door Oost-Eu ropese deskundigen op het ter rein van vrouwenhandel, is be doeld voor Nederlandse hulpver leners. Inmiddels is een tweede La Stra da programma vastgesteld. Dat gaat in januari 1997 van start en is gericht op Oekraïne; een land dat al jaren voorkomt in de top 5 van landen waar slachtoffers van vrouwenhandel vandaan komen.

de Stem | 1996 | | pagina 3