m Dutchies' onderuit in finale I Eckardt: 'Steffi Graf was op de hoogte' Kansloze nederlaag volleybalsters Heerenveen tart Groningen UITSLAGEN STANDEN Duo Woodbridge/Woodforde houdt Eltingh/Haarhuis van Grand-Slamtitel af SPORT B2 Oranjeboomstraat Kolk Op zaterdag ?ptembera.s. rij OPEN HUIS i Bergse Plaat te rgen op Zoom. t dan welkom van tur tot 16.30 uur- Verstappen vijftiende Frans Thuys stopt als atletiektrainer KNAU richt oog op EK 2002 Boardman breekt record Rominger SPORTNIEUWS KORT Johnson vervangt Kamoga in Milaan Yan Dijk blijft beste badmintonner Oud-bokser hangt strop boven het hoofd Eddy Smulders toch de ring in Oranje Zwart trekt Shabaz aan Selectie voor WK wielrennen Bram Lomans slaat twee keer toe G 7 SEPTEMBER 1996 pEÖTEM ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1996 oment dat alle partijen het ver eens zijn dat de huizenprii en pas weer kunnen stijgen al e inkomens stijgen. BoventC ijn de prijzen in verschillend, ategorieën misschien wel doo eschoten, omdat dankzij de lan' ente meer kon worden geleend 's de rente weer gaat stijgen 20„ Heen dat al tot waardedalin. -unnen leiden. och is op lange termijn een aan mals door de PvdA is voor©" steld de enige mogelijkheid L bezitsvorming via het eigen huis ook voor mensen met een echt laag inkomen binnen bereik t brengen. Gezien alle haken ogen vergt het de nodige jaren voordat dit op grote schaal kan worden gerealiseerd. Veel corp0 raties hebben ook veel kritiek on het PvdA-plan, maar verkopen intussen zelf hun woningen voor hoge prijzen. Zonder extra stem voor mensen met bescheiden in. komens... S3 S3 ifdepark, ontwikkelt l exclusieve Ir. Bakelde woningen tot libouwd die in een Rabo Vastgoed b.v. ouden hoekw. gelegen aan overzijde Ind.: hal, woonk., woonkeuken, twee adk. De L-vormige woonk. van I m is voorzien van een open haard, kenplafond en schoonmetselwerk- rdh. trap naar de verd. bevindt zich te ruime woonkeuken van 3.50x3.30 an een eiken keukenblok, 11 boven- n, keramische kookplaat, afzuigk, coelkast en afwasmachine. De verd. n 2 ruime slaapk. (3.70x3.50 m en raarvan achterslaapk. toegang gee" alkon. De geheel betegelde badk. is en ligbad en vaste wastafel. Verwar een c.v. en warm water middels een hele woning is voorzien van hardn. el boven als beneden zijn rolluiken jed. elektrisch). De berging is voor- i en aan/afvoer voor water Vraagprijs 199.000.- fcfc Zaak Adviseur el. tijdens kantooruren 076-5201201 buiten kantooruren 076-52057°^ Baronielaan 28 4818 BA Breda Mannheim (dpa) - Steffi Graf "sop de hoogte van haar in- komsten uit tennisactiviteiten „ook van de manier waarop t geid in het buitenland was belegd. Dat verklaarde Lhim Eckardt, financieel Lrouwensman van Steffi's er Peter Graf tijdens het oceS in Mannheim waarin k Ansjovislaan Haringsfaa' beiden worden aangeklaagd wegens grootscheepse belas tingfraude. Eckhardt staafde zijn bewerin gen door te wijzen op een gesprek dat hij voerde met Horst Schmitt, de vroegere zaakwaarnemer van de door Graf opgerichte Neder landse brievenbusfirma Sunpark Sports BV, die diende om bedra gen op bankrekeningen in Liech tenstein en de Nederlandse Antil len over te hevelen. Schmitt zou Eckhardt hebben verzekerd dat hij het echtpaar Heidi en Peter Graf met dochter Steffi in het voorjaar van 1991 op de hoogte had gebracht van de financiële structuur, de hoogte van de in komsten en de manier waarop het geld was ondergebracht. Eckhardt kon niet bevestigen dat Steffi Graf, gisteren in de halve finales van de US Open actief te gen de Zwitserse Martina Hingis, destijds door Schmitt ook over de juridische aspecten van Sunpark Sports BV was geïnformeerd. De Duitse media berichtten al eerder over gesprekken tussen Schmitt en Steffi Graf. Eckhardt verklaarde sinds 1992 geweten te hebben van de belas tingtrucs in huize-Graf. Hij gaf toe bij toernooien startgelden geïncasseerd te hebben op reke ning van Sunpark. Daarna vloei de het geld naar Liechtenstein of de Antillen. jjonza (afp) - Jos Verstappen beeft op het circuit van Mon- za in de eerste vrije training voor de Formule I-race om ie Grote Prijs van Italië van zondag de vijftiende tijd ge realiseerd. Met zijn Foot- twrk-Hart legde de Limbur ger een rondje af in 1.28,310. Dat was bijna drie seconden langzamer dan de snelste coureur, de Oostenrijker Gerhard Berger met Benet ton-Renault (1.25,461). Zijn Franse ploeggenoot Jean Alesi was tweede met 1,25,560 en de Duitser Mi7 chael Schumacher derde met zijn Ferrari (1,25,690). Tijdens deze training vond één incident plaats toen de wagens van de Brit Damon Hill, koploper in de strijd om de wereldtitel, en de Brazili aan Rubens Barricheilo el kaar raakten. Dat had overi gens geen ernstige gevolgen. Hill bleef mede door dit voorval met 1.26,209 op de zesde plaats in het tussen- New York (rtr) - 1996 is een jaar zonder Grand-Slamtitel voor Paul Haarhuis en Jacco Eltingh in het dubbelspel. Het Nederlandse duo verloor in New York de finale van de US Open van Todd Woodbrigde en Mark Woodforde uit Australië, de al bijna traditionele rivalen: 6-4 6-7 6-7. Den Haag (anp) - Aan de twee-eenheid Ellen van Lan- gen-Frans Thuys is een einde gekomen. Atletiektrainer Thuys heeft donderdag na rijp beraad besloten zijn maat schappelijke loopbaan als projectleider automatisering voorrang te geven. Van Lan gen, onder leiding van Thuys in 1992 olympisch kampioene "1 meter geworden, gaat in alle rust op zoek naar een an dere coach. Thuys en Van Langen zijn acht jaar met elkaar opgetrokken. „Dat was een mooie periode met ups maar ook veel downs vanwe ge alle blessures waar Ellen mee te maken kreeg," aldus Thuys. „Zij heeft een fulltime coach no- Dat kan ik niet opbrengen. Ik m eenvoudig tijd te kort. Ik 5 altijd moeten schipperen. Met mijn beroep ernaast kan ik geen trainertje spelen op de ma nier waarop ik het eigenlijk wil en het ook zou moeten. Daarom is het beter er nu een punt achter te zetten." voor de Spelen van Atlanta zomer, waar Van Langen titel van Barcelona had moeten verdedigen, kwam het Messurespook weer om de hoek kijken. Tot het laatste moment stelde Van Langen een beslissing over al of niet starten uit. Kort voor haar vertrek naar Atlanta "el een ultieme test op de baan verkeerd uit. Later verscheen de otlete toch in de olympische stad als schrijfster van een column voor De Telegraaf. Nieuwegein - De Koninklijke Ne- telandse Atletiek Unie (KNAU) Jeeft het voornemen zich kandi daatte stellen bij de Europese At- «ek Associatie (EAA) voor de 0[?a?satae van Europese titel- TOin 2002. Een delegatie van e KNAU zal de EAA begin okto- w tijdens het kalendercongres in l m van de intentie op de ™°gte brengen. De EK 1998 is Boedapest vergeven, jbr hoeft pas in de loop van vol- L Jaar bidbook te worden gebracht," aldus technisch di- t T B„ert Paauw' »We wachten daofflclële kandidaatstelling wat de plannen om het Olympi- e Stadion van Amsterdam om L0rmen t°t een nationaal atle- centrum vastere vorm hebben L P&t zou de enige ac- mmodatie in Nederland zijn die dfViG a,an v°ovwaarden om EK te houden." is een actie aan de L Olympisch Stadion in vSaPaS,te vorm te behoeden aiw- i P en om te bouwen tot datftadion. Een speciaal voor I l°f opgerichte stichting heeft nodit. lVan vii£ milioen gulden Nken 0ni P'annen verwezen- De 'Woodies' waren de eersten die de Amerikaanse titel prolongeer den sinds Roy Emerson en Sandon Stolle in 1966. In 1994 stonden ze eveneens in de eindstrijd. Toen verloren ze van Haarhuis/Eltingh. Het was al hun zevende Grand- Slamtitel, tegen drie voor de Ne derlanders. Aldus was de finale geen revanche voor de zinderende halve eind strijd tijdens de Olympische Spe len van Atlanta, toen Haarhuis en Eltingh met 18-16 verloren in de derde set. Destijds denderden de Aussies door naar goud, waar de Dutchies niet meer al te veel be langstelling toonden voor het brons. Met name voor Eltingh had de ti tel een aardige troost geweest voor een moeilijk jaar. De geboren Heerdenaar zag zijn seizoen goed deels verknoeid door een hard nekkige knieblessure, die hem in het enkelspel terugwierp naar on geveer de 180e plaats op de we reldranglijst. Voor grote toer nooien is Eltingh al niet eens meer automatisch geplaatst. Zo verloor hij in de laatste ronde van de kwa lificaties voor het US Open van de Braziliaan Oncins. De problemen in het enkel hadden hun weerslag op de samenwer king. Eltingh en Haarhuis wonnen in 1996 geen enkel toernooi samen en dat is vrij bijzonder voor een duo dat op 22 evenementen de hoofdprijs pakte. De Nederlanders waren slechts als achtste geplaatst en drongen met moeite door tot de finale. In vier van de vijf partijen tot de finale waren drie sets nodig. Zo ook in de eindstrijd, waarin het krachts verschil minimaal was. Een break was genoeg voor de Nederlandse zege in de eerste set, 6-4. De twee de en derde reeks kregen pas hun beslissing in de noodzakelijke tie break. In de tiebreak van de twee de set namen Haarhuis en Eltingh nog een voorsprong van 4-3, om toch met 7-5 te verliezen. Het ver schil in de tweede tiebreak was groter: 7-2. Sampras Een doodzieke Pete Sampras heeft al zijn moed bijeen moeten rapen om zich voor de halve fina les van de US Open te plaatsen. De nummer één van de wereld won ondanks hevige maagkram pen in vijf loodzware sets van de Spanjaard Alex Corretja: 7-6 5-7 5-7 6-4 7-6. Sampras moest na afloop van de marathonpartij aan het infuus om de vochthuishouding van zijn lichaam weer op peil te brengen. Hij heeft tot zaterdag de tijd te herstellen voor zijn volgende par tij tegen Goran Ivanisevic. De als vierde geplaatste Kroaat versloeg Stefan Edberg met 6-3 6-4 7-6. Het betekende voor de 30-jarige Zweed zijn laatste activiteit in een Grand Slam-toemooi, zijn 54e. De andere halve finale gaat tussen de Amerikanen Agassi en Chang. Het gevecht tussen Sampras en Corretja vergde vier uur en negen minuten. Wat er tevoren uitzag als een routineklus voor Sampras werd een regelrechte slijtageslag. Het duel begon in gloeiend hete, klamme omstandigheden en ein digde in de avond onder kunst licht. Uitputting leidde tot uitdro ging en misselijkheid bij de Ame rikaan. Hij moest in de slotfase een keer op de baan overgeven en sloeg in de afsluitende tiebreak na elk punt haast dubbel van de pijn wegens maagkramp. Met 9-7 in de tiebreak kwam ein delijk de bevrijding voor Sam pras, die na afloop twee liter vocht kreeg toegediend. „We hebben dingen te zien gekregen, die we nooit meer zullen meemaken", sprak Paul Annacone, coach van Sampras. „Er zijn nauwelijks woorden te vinden om te beschrij ven wat er zich afspeelde. Volgens Tom Gullikson bleef Sampras vooral op de been door voortdurend te denken aan diens overleden tweelingbroer en ex- coach Tim Gullikson. „Misschien fluisterde Timmy tegen hem en zei hem hoe hij de bal moest slaan", zei Gullikson over de manier waarop Sampras ondanks zijn uitputting op 7-7 in de laatste tie break een ace sloeg op zijn tweede service. Vervolgens sloeg Corretja een dubbele fout waardoor de overwinning op haast miraculeu ze wijze toch nog bij de Ameri kaan terecht was gekomen. Hersentumor Ook Sampras' vriendin Delaina Mulcahy verwees naar wijlen Tim Gullikson, eerder dit jaar overle den aan hersentumor, als extra krachtbron voorde tennisser. „Dit is voor Tim, dit is voor Tim, zei Pete steeds tegen me." Ongeveer halverwege de partij werd duidelijk dat Sampras pro blemen had en zich niet lekker voelde. Toch wist hij een achter stand in sets van 2-1 weg te wer ken. In de tiebreak van de vijfde set leek het gebeurd met Sampras. Na 1-1 moest hij achter de baseli ne overgeven. Het kwam hem tot woede van het publiek op een waarschuwing wegens tijdrekken te staan. Op 7-6 kreeg Corretja, nummer 31 van de wereld, een matchpoint. Maar Sampras weer de dat af met een wonderwel ge slaagde volley. Een ace op de tweede opslag en een dubbele fout van de Spanjaard deed de rest. Sampras begroef zijn grauwe ge zicht in zijn handen uit ongeloof over de toch nog gunstige afloop. Bereidwillige handen hielpen hem onder ovationeel applaus van zijn vele fans van de baan. Corretja bleef nog een tijdje achter op zijn stoel met een handdoek over zijn hoofd. „Dit was waarschijnlijk de beste en slechtste partij van mijn loopbaan", stamelde hij. Toer- nooi-arts Brian Hainline ver klaarde Sampras kort na het toe dienen van extra vocht weer ge zond. „Pete is in orde", zei hij. „Er is medisch gezien niets mis met hem." Het afscheid van Edberg, eerder in het toernooi te sterk voor Kraji- cek en Haarhuis, zonk in het niet vergeleken bij de heldendaden van Sampras. De Zweed redde vier matchpoints voordat hij zich gewonnen gaf aan Ivanisevic (26 aces) met 11-9 in de afsluitende tiebreak. New York. US Open, 18,5 miljoen gulden. Mannen, kwartfinale: Ivanisevic (Kro/4) - Edberg (Zwe) 6-3 6-4 7-6, Sampras (VSt/1)- Corretja (Spa) 7-6 5-7 5-7 6-4 7-6 Indeling halve finales: Sampras (VSt/1) - Ivanisevic, Agassi (VSt/6) - Chang (VSt/2). Dubbelspel, finale: Wood bridge/Woodforde (Aus/1) - El tingh/Haarhuis (Ned/8) 4-6 7-6 7-6. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/2) - McNeil/Sabatini (VSt/Arg/6) 6-2 7-6, Novot- na/Sanchez-Vicario (Tsj/Spa/1) - Hingis/Sukova (Zwi/Tsj/4) 6-1 1-6 6- 1. Peking - De Nederlandse volley balsters, vijfde bij de Olympische Spelen, zijn het tweede weekein de van de World Grand Prix be gonnen met een kansloze neder laag tegen China, de winnaar van het zilver in Atlanta. Oranje ver loor in Peking met 3-0 (15-2 15-5 15-7). Het duel duurde slechts één uur en vier minuten. Bondscoach Bert Goedkoop be gon met Boersma, Fleurke, Vis ser, Brinkman, Fledderus en Le- ferink. Hij moest aanvoerster Cintha Boersma al na drie minu ten vervangen wegens een opspe lende knieblessure. De verwach ting is overigens dat ze zaterdag weer in actie kan komen. Mid- denblokkeerster Jerine Fleurke stond voor het eerst sinds de Olympische Spelen van Atlanta, waar ze geblesseerd raakte, in de basis. World Grand Prix, vrouwen, vierde speelronde. Peking: China - Nederland 3-0 (15-2 15-5 15-7), Cuba - Zuid-Korea 3-0 (16-14 15-12 15-3). Osaka: Verenigde Staten - Brazilië 3-2 (15-8 10-15 5- 15 15-7 15-9), Japan - Rusland 0-3 (6-15 5-15 11-15). Stand: 1. Brazilië 4-7 (11-5), 2. Rus land 4-7 (10-5), 3. China 4-7 (10-5), 4. Cuba 4-7 (9-5), 5. Verenigde Sta ten 4-6 (10-10), 6. Zuid-Korea 4-5 (5- 10), 7. Nederland 4-5 (4-11), 8. Japan 4-4 (4-12). Pete Sampras werkte letterlijk vol overgave de halve finale af. Doodziek sloeg hij zich een weg naar de finale van de US Open. foto anp Groningen - Heerenveen heeft zich goed hersteld van de thuis nederlaag tegen NAC (0-1). Uit wonnen de Friezen met 1-5 van de andere noordelijke club, Gro ningen. In de 33e minuut opende Hansma de score voor Heeren veen. Na rust kregen de Friezen het echt op hun heupen: Wouden (2x), Tomassen en Talan scoor den. Gorré redde de eer voor de Groningers. Heerenveen heeft zich voorlopig op de derde plaats genesteld, achter PSV en Feye- noord. FC GRONINGEN - HEERENVEEN 1-5 (0-1). 33. Hansma 0-1, 48. Wou den 0-2, 54. Tomasson 0-3 (straf schop), 60. Wouden 0-4, 69. Talan 0- 5, 83. Gorré 1-5. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Lodewijks (Groningen), Sier (Heerenveen). FC GRONINGEN: Lodewijks; Lief den, Veenhof, Koeman en Gall (53. De Kruijff); Beerens, Van Wattum, Gorré en Sörensen; Magno en Sion. HEERENVEEN: Vonk; Straal (76. Venema), Pander (81. Roelofsen), Hansma en Sier; Pastoor, Tomasson en De Visser; Talan, Nygaard (65. Echteld) en Wouden. De KNVB heeft van de UEFA geen toestemming gekregen aan het einde van het seizoen een play-off om één plaats in het Eu ropese toernooi om de UEFA-be- ker te houden. De nationale bond wilde de beste vier clubs uit de eredivisie die zich niet rechtstreeks voor een internationaal evenement had den geplaatst, aan deze extra ronde laten deelnemen. Inzet was de derde toegekende plaats in het evenement. Voor het eerst sinds een paar jaar heeft Nederland recht op drie plaatsen in het toernooi om de UEFA-beker. Dit heeft te maken met de goede prestaties van de nationale clubs de laatste jaren in de betreffende evenementen. De UEFA vindt dat een extra competitie alleen dan mag plaatsvinden wanneer elke club gelijke kansen heeft. Bij voor beeld in Frankrijk en Engeland bestaat de zogenoemde League Cup. De winnaar daarvan mag in de ÜEFA-Cup verschijnen. In die landen mag voor de League Cup elke club zich inschrijven. Ivan Cesar Gabrich, de laatste aankoop van Ajax, is speelge rechtigd. De Argentijnse spits beschikte tot dusverre wel over een Nederlandse werkvergun ning, maar nog niet over de ook noodzakelijke vrijgave van zijn nationae bond. Die laatste hindernis werd giste ren genomen, zodat niets het de buut van Gabrich in de Neder landse competitie meer in de weg staat. In Europees verband is de aanvaller pas vanaf januari speelgerechtigd. Het is overigens nog de vraag of Louis van Gaal Gabrich morgen - in de uitwedstrijd tegen NEC- al inzet. De Argentijn heeft sinds zijn komst naar Nederland nog geen duel gespeeld en maakt mo gelijk maandag eerst zijn op wachting in het tweede elftal. Van Gaal heeft echter genoeg personele problemen om er voor te kiezen Gabrich mee te nemen naar Nijmegen. Zo kan hij door blessures geen beroep doen op Blind, Dani, Veldman, Bogarde en Hoekstra. Patrick Kluivert was gisteren nog een vraagteken en Martijn Reuser zal pas maan dag in Ajax 2 weer kunnen spe len. Coach Tabarez van AC Milan heeft gemeld vrijwel zeker geen beroep te doen op Edgar Davids en Michael Reiziger, als basis spelers bij de competitie-opening van komende zondag. De Itali aanse kampioen speelt op eigen veld tegen nieuweling Verona. De opvolger van de naar Real Madrid vertrokken Capello kiest in principe voor Panucci, Costa- curta en Maldini als de verdedi gers. Extra slot op de deur is de deze week aangetrokken Vier- chowod. De 37-jarige routinier vervangt de geblesseerde aan voerder Baresi. Van Davids was verwacht dat hij nog geen eerste keus is. Op zijn positie, links op het middenveld, kreeg het grootste deel van de voorbereiding al Boban de voor keur, Reiziger kwam wel voort durend in actie. Mede echter om dat zijn concurrent voor de posi tie van rechtsachter, Panucci, re valideerde van een kort voor de Olympische Spelen opgeiopen blessure. Bij Milan ontbreekt zeker Savis- evic. De Montenegrijnse aanval ler is geschorst. Simone speelt in zijn plaats. Berry van Aerie is weer terug bij HW Helmond, de club waar hij zijn carrière ooit begon. De 33-jarige verdediger is komend seizoen het boegbeeld van de bijna honderdjarige voetbalvere niging. Van Aerie kwam tussen 1981 en 1994 uit voor PSV, slechts onder broken door een jaartje FC Ant werp. De Helmonder speelde 35 maal in het Nederlands Elftal. Hij won in 1988 de Europa Cup 1 met PSV en werd in datzelfde jaar Europees kampioen met Oranje. In 1994 verhuisde hij naar Hel mond Sport. Daar maakte hij twee teleurstellende seizoenen door, niet in de laatste plaats vanwege aanhoudend blessure leed. Die blessures noopten hem enkele maanden geleden afscheid te nemen als profvoetballer, Franck Silvestre, aanvoerder van de Franse kampioen Auxer- re, mist de thuiswedstrijd van aanstaande woensdag tegen Ajax. Het duel behoort tot de eerste speelronde van de Cham pions League. Silvestre raakte afgelopen dins dag tijdens de competitiewed strijd tegen Strasbourg gebles seerd aan een schouder. De club leiding liet vrijdag weten dat de verdediger zaterdag wordt geo pereerd. Hij is vermoedelijk een maand uitgeschakeld. CSKA Moskou, dinsdag tegen stander van Feyenoord in de eer ste ronde van de UEFA-beker, heeft op de 26e speeldag van de Russische competitie met 3-2 ge wonnen van stadgenoot Dinamo. Dat gebeurde bij Dinamo. CSKA, dat vijfde staat, speelt dinsdag eerst thuis tegen Feyenoord. Ray Wilkins is terug als trainer èn als speler. Hij treedt in dienst van Wycombe Wanderers, dat uitkomt in de tweede divisie van het Engelse voetbal. Wilkins (39) kreeg eerder deze week ontslag bij Queens Park Rangers, vorig seizoen gedegra deerd uit de Premier League. Ook daar vertolkte hij een dub belrol. Bij zijn nieuwe werkgever be reikte de oud-international een overeenkomst voor onbepaalde tijd. Beide partijen kunnen de gemaakte afspraken iedere mo ment opzeggen. Chris Boardman ..ruim een kilometer sneller.. foto anp Manchester (rtr) - Chris Boardman heeft gisteren op de wielerbaan van Manches ter het werelduurrecord van de Zwitser Tony Rominger met ruim één kilometer verbe terd. De Engelse wereldkam pioen achtervolging legde in zestig minuten een afstand van 56,375 kilometer af. Ro minger reed op 5 november 1994 55,291 kilometer. Milaan - Michael Johnson, de olympische kampioen 200 en 400 meter, mag vandaag toch meedoen aan de finale van het Grand- Prixcircuit in Milaan. De Amerikaanse atleet, die zich niet had geplaatst voor de eindstrijd, profiteert van de pech van de Oegan- dees Davis Kamoga. Die winnaar van het brons op de 400 meter in Atlanta heeft geblesseerd afgezegd. Johnson, die door zijn voorbereiding op de Olympische Spelen en een blessure erna maar weinig Grand Prix' heeft afgelopen dit seizoen, was negende op de ranglijst van de 400 meter. Hij is wel meteen de belangrijkste gegadigde voor de hoofdprijs op dat nummer van 50.000 dollar (85.000 gulden). Den Haag - Jeroen van Dijk blijft op de wereldranglijst badmin ton bij de mannen de beste Nederlander. De Rotterdammer bezet de 26e positie. Ook Chris Bruil (38e) en Joris van Soeriand (49e) staan bij de top-vijftig. De Indonesiër Joko Suprianto is eerste. Bij de vrouwen is Brenda Beenhakker de enige Nederlandse speelster die zich tot de beste vijftig van de wereld mag rekenen. Ze is 39e. Ook hier levert Indonesië de nummer één: Susi Susanti. In het vrouwendubbelspel zijn Eline Coene en Erica van den Heu vel vijftiende, het gemengde koppel Ron Michels/Van den Heuvel is twaalfde. Wereldranglijsten: Mannen: 1. Suprianto (Ino) 307,3 punten, 2. Dong (Chn) 289,95, 3. Hoyer- Larsen (Den) 281,45, 4. Arbi (Ino) 275,68, 5. Budi Kusuma (Ino) 244,68, 26. Van Dijk 136,24, 38. Bruil 106,00, 49. Van Soeriand 91,64. Dubbel: 1. Subagja/Majnaky (Ino) 333,03, 2. Kantono/Antonius (Ino) 327,69, 3. Cheah/Yap (Mal) 317,80. Vrouwen: 1. Susanti (Ino) 363,90, 2. Bang (ZKo) 323,05, 3. Ye (Chn) 312,08, 4. Audina (Ino) 270,53, 5. Wang (Chn) 251,20, 39. Beenhakker 106,42. Dubbel: 1. Ge/Gu (Chn) 357,04, 2. Gil/Yang (ZKo) 334,67, 3. Eliza/Zelin (Ino) 283,83, 15. Coene/Van den Heuvel 153,33. Gemengd dubbel: 1. Park/Ra (ZKo) 340,82, 2. Heryanto/Timur (Ino) 306,46, 3. Kim/Gil (ZKo) 249,89, 12. Michels/Van den Heuvel 176,23. Los Angeles - De kans is groot dat Henry Tillman, de olympisch bokskampioen van 1984 in het zwaargewicht, wordt aangeklaagd wegens moord. Wordt hij schuldig bevonden dan wacht hem wel licht de doodstraf. Gisteren is het gerechtelijk onderzoek begon nen. De 36-jarige Tillman zou in januari in Los Angeles bij een roof overval een man hebben doodgeschoten en .een ander zwaar heb ben verwond. Getuigen hebben hem als de dader geïdentificeerd. Tillman zit momenteel overigens een gevangenisstraf van vijf jaar uit wegens fraude met creditcards. In januari, tijdens het proces, was hij op borgtocht vrij. Rotterdam - Europees kampioen Eddy Smulders komt toch op 30 september in Rotterdam in de ring tegen de Brit Crawford Ashley. Over het gevecht heeft lang onzekerheid bestaan omdat 'Fast Ed die' onder zijn verbintenis met de Zandvoortse manager Henk Ruhiing probeert uit te komen. De 33-jarige Eindhovense halfzwaargewicht onderschreef het contract niettemin vrijdagmiddag in het bijzijn van promotor Aad Veerman en een vertegenwoordiging van de Nederlandse boksbond (NBB). Ruhiing, die begin deze week van de geschillen commissie van de NBB te horen kreeg dat Smulders de samen werking niet eenzijdig kan opzeggen, tekende niet. Eindhoven - De Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart heeft de Pakistaanse international Shabaz Ahmed (29) gecontracteerd. Het is de bedoeling dat de Diego Maradona van het internationa le hockey volgend jaar in februari voor het eerst in actie komt voor de Brabantse hoofdklasser. De komst van de Pakistani is financieel mogelijk gemaakt door Vespo Groep, de textielgroothandel van voorzitter Veelenturf en Holland Casino's. Eerder deze zomer trok de club de Belgische in ternational Gerald Dewamme aan. Woerden - Gerrie Knetemann heeft gisteren vijftien wielrenners geselecteerd voor het WK wielrennen op de weg dat op 13 oktober in Lugano (Zwitserland) wordt gehouden. Het betreft een voorlo pige ploeg. Na de Ronde van Spanje beslist de bondscoach welke twaalf coureurs definitief zullen rijdenin Lugano. Knetemann heeft zes renners van de Rabobank-formatie geselecteerd en vijf man van TVM. De voorlopige selectie is: Danny Nelissen, Michael Boogerd, Erik Breuk - ink, Erik Dekker, Aart Vierhouten, Koos Moerenhout (allen Rabobank), Maarten den Bakker, Bart Voskamp, Tristan Hoffman, Niels van der Steen, Servais Knaven (TVM), Eddy Bouwmans, Wim van de Meulenhof, Raymond Meijs en Davy Dubbeldam (Foreldorado/Golff). Vejle - De Nederlandse hockeyploeg onder 21 jaar heeft gisteren in de Deense plaats Vejle de halve finales van het Europese kam pioenschap bereikt. In de halve eindstrijd versloeg Oranje Spanje met 6-2. Bij de rust was de stand 2-1. De Europese titelverdediger - Vught 1992 - kwam pas na de her vatting op gang. Voor de rust lag het tempo bij Oranje laag. Dat veranderde in de tweede helft. Nederland speelde een paar ver snellingen hoger en gaf de Spanjaarden geen schijn van kans. Oud-Bredanaar Bram Lomans was met twee treffers (strafcorner en strafbal) topscorer. Tegenstander in de finale is de winnaar van het duel tussen Duitsland en Engeland. Vejle (Den). Mannen, EK onder 21 jaar. Halve finale: Nederland - Spanje 6-2 (2-1). Doelpunten Nederland: Lo mans 2 (sc en sb), Van Rijn, Rutgers, Plantenga, Hoyng 1. Nederland in finale tegen winnaar Duitsland - Engeland. TAFELTENNIS Aaien (Dui). Europese Masters, mannen. Groep B: Keen (Ned) - Prause (Dui) 21-19 21-18, Keen - Lindh (Zwe) 19-21 21-18 21-16, Keen - Prean (Eng) 21-17 21-17. Eindstand groep: 1. Keen, 2. Lindh, 3. Prean, 4. Prause. GOLF Oakville. Canadian Open, 2,55 miljoen gulden. Stand na de eerste ronde: 1. Dunlap (VSt) 64 slagen, 2. Par- nevik (Zwe) 66, 3. Mayfair (VSt), Lickliter (VSt), Leonard (VSt), Els (ZAf), Knoll (VSt), Magee (VSt), Hill (VSt), Paulson (VSt) 67. Crans-sur-Sièrre. Mannen, Swiss Open, stand na twee ronden: 1. Torrance (Sch) 128 slagen, 2. Broadhurst (Eng) 134, 3. West- wood (Eng), Nordberg (Zwe) 135. Oxford. Vrouwen, European Tour, stand na twee ronden: 1. Da vies (Eng) 163 slagen, 2. Dib- nah (Eng) 136, 3. Dallongeville (Fra) 137, 4. Dassu (Ita), Johnson (Eng), Reid (Sch), Fairclough (Eng), Sterner (Zwe) 140. 12. Ha- geman 143, 19. De Boer 144. WIELRENNEN Ronde van de Toekomst Derde etappe, Pontchateau - Parthenay: 1. Nicolas Jalabert (Fra) 231,5 km in 5.28.08 (gem. snelheid 42,330 km/u), 2. Halgand (Fra) 1.12, 3. Vanesevenant (Bel), 4. Perraudeau (Fra), 5. Muller (Dui), 6. Detilloux (Bel) 1.16, 7. Ivanov (Rus), 8. O'Grady (Aus) 1.21, 9. Blaudzun (Den), 10. Etxebarria (Spa). Algemeen klassement: 1. Diaz-Justo (Spa) 13.51.24, 2. Ja labert 0.13, 3. Backstedt (Zwe) 0.26, 4. Templier (Fra) 0.32, 5. Hal gand (Fra) 1.37, 6. O'Grady, 7. Christophe Moreau (Fra) 1.39, 8. Hubert (Fra) 1.41, 9. Ivanov (Rus) 1.42, 10. Bassons (Fra) 1.43.

de Stem | 1996 | | pagina 15