Deelname jroject s te klein' foe slljke dagj -M Aanpak verkeersveiligheid van start 50 luurtcomité houdt tennis in Zandberg Diamanten bruidspaar in Heikant financiële situatie waterschap Hulster Ambacht niet rooskleurig de stem DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Michel Ashley i Miciteerd Onze TREES \lu koningin SARAH Jo ziet Sarah Awaking winkels in Hulst Maatregelen moeten aantal ongevallen in Ruit verminderen Ir-Titel e winter editie zeeland Fietser gewond bij aanrijding Axel Hulst Nieuw-Namen 'M- ■MfiVfTV; is**/ i'^se^aPFV ien... am, huwelijk, verloving, men, Abraham enz. I incl. B.T.W., één grote cht. j 40 mm 26.- incl. B.T.W. [jg. Foto's worden niet of geef uw tekst 2 dagen an onze kantoren, aan: De Stem, Postbus 'Kleinyes Afdeling'. ksten, foto !r en tekeningen yien te imgeren. rachtgever van deze er bekend te zijn. Indien t opgave van een is men verplicht zich te in misbruik. Uitgever is ïtgever bekend te maken, delijk voor de in de nde teksten. bn onze verslaggever „1st - De reservepositie van waterschap Hulster bacht is allesbehalve roos- Lig. Er zit weliswaar ruim miljoen gulden in de knip, „ar afgezet tegen landelijke .middelden zou dat eigenlijk |ssen de 7 en 8 miljoen gul- en moeten zijn. et dagelijks bestuur van het waterschap zegt dat in de toe lichting op de jaarrekening 1995. Er komt ook nog eens bij dat de belastingtarieven in het Hulster Ambacht aan de hoge kant zijn en dat er desondanks toch sprake is van beperkte middelen om de taken te vervullen. Met als gevolg daarvan voorkomende achter standen in de onderhoudssfeer. In de onderhoudssfeer aan water schapsobjecten is een aantal tekortkomingen bekend, waar van de omvang volgens het dage lijks bestuur veelal nog niet in cijfertjes aan te geven is. Zo zijn er de betonblokglooiingen op de zeedijken, die deze week volop in het nieuws kwamen. Onder die betonblokken komen holle ruim tes voor, waardoor verzakkingen optreden. Daarnaast is er de grasglooiing in de Selenapolder. Om te voorko men dat de dijk zwaar bescha digd wordt, heeft het waterschap al een paar stukken verhard met stortsteen. Het zou echter best kunnen dat de gehele dijk zo'n behandeling moet krijgen. Dat gaat, aldus het dagelijks bestuur, minstens 1,5 miljoen gulden kos ten. Het waterschap heeft ook niet genoeg geld voor het in snel tempo uitdelven van sloten en ook het onderhoud van de taluds van de waterlopen baart zorgen. Jaarlijks trekt het waterschap daar 250.000 gulden voor uit. „Toch moet gelet op de omvang van de taludbeschadigingen (inzakkers) worden vastgesteld dat met dit jaarlijkse bedrag het herstellen van de beschadigingen nog vele jaren in beslag zal nemen." Ten slotte is er nog het jaarlijks onderhoud aan wegen, waarvoor de beschikbare middelen 'bedui dend' te kort schieten. Noodge dwongen worden dan maar tijde lijke reparaties uitgevoerd en neemt het waterschap een condi tioneel minder goed wegennet op de koop toe. „Het risico bestaat," aldus het dagelijks bestuur, „dat deze werkwijze op de lange ter mijn het waterschap voor extra hoge kosten zal plaatsen." n Waspik ot, Nicky Faas in Breda, amsdonksveer. Toen prinsesje Hartelijk Gefeliciteerd Namens Jeugdtoneel Moerdijk roficiat, Mam, Pap, Marian Teun, Mark, Angelique, Skander, Toos, Peter, hantal, Deborah, Richard Is geslaagd aan de Technische Universiteit Eindhoven ,onze verslaggever 1st - Wil de geüniformeerde veiliging van het Hulster nkelgebied toekomst heb- n, dan moeten er minstens stig bedrijven aan meedoen. ondernemersvereniging ilst Reynaerstad stelt dat in evaluatie van het proefpro- ct met de bewakingsdienst andon dat deze zomer twee aanden heeft gedraaid. an die proef deden dertig idernemers mee, maar dat is is te weinig als men continuïteit 1 krijgen. in probleem daar, aldus de eva- atie, is dat veel winkeliers de iligheid en de problemen itrent de criminaliteit 'al te makkelijk naar het bord van de (kale) overheid en de politie' huiven. it project bestond er in dat 'ee geüniformeerde mensen van bewakingsdienst bijna dage- ks hun neus lieten zien in het nkelgebied en in de deelne- inde bedrijven. Dit bij wijze n preventief toezicht. Boven- en moesten de beveiligings eisen ook een vraagbaak zijn or het publiek. Na een wat wennig begin liep het project ttrder op rolletjes. gDlgens Hulst Reynaertstad is de oef geslaagd, al voegt men er iteen aan toe dat de proefpe- ide te kort was om een alge- -I.G. met je behaalde Pa, Ma, Marjon, Kees, Kimberly Uit de 40 gestapt zo in de gehapt Gefeliciteerd Annie en de Kinderen Hiep hiep hoera is 3 jaar! H.G. van papa meen beeld te krijgen van de ver beteringen. „Opvallend is toch dat het ondanks de drukte van de zomer betrekkelijk rustig is geweest met de zakkenrollerij. Slechts het laatste weekend werd een geval gemeld." Bedrijventerrein Tijdens de proef hebben ook bedrijven op het bedrijventerrein te kennen gegeven wel iets voor het bewakingsproject te voelen. De mogelijkheden daarvoor gaan nu onderzocht worden. „Het is wel duidelijk dat de haalbaar heid van geüniformeerd toezicht in Hulst groter is naar mate we in staat zijn om dag-, avond- en nachttoezicht bij elkaar te bren gen," aldus Hulst Reynaertstad. Het proefproject heeft verder uit gewezen dat grotere winkels andere wensen hebben dan de kleinere zaken. Ook het behoeftenpatroon op het bedrijventerrein ligt geheel anders. „Er moet gewerkt wor den aan een productvariatie, waarbij ieder de jas kan vinden die hem of haar past." Inhuren Terwijl iedereen nu over een en ander kan nadenken, wil Hulst Reynaertstad toch de contacten tussen de Hulster bedrijven en Randon op peil houden. Daarom is besloten op acht zondagen door te gaan met het inhuren van de bewakingsdienst. Hulst Reyna ertstad zorgt voor de benodigde financiële middelen. in onze verslaggever andberg - Een kermis met een ouderwets karakter. Zo typeert it buurtcomité Zandberg de kermisdagen die op zaterdag 7 t en met maandag 9 september in dit kleine buurtschap tus- n Hulst en Graauw plaatsvinden. Knneon-verlichting, toeters en llen en electronische spelen, en autoscooter of reuzenrad, sar wel een ouderwetse kop n Jut, een spijkerbroek hangen, aibolen oude ambachten, een fflmelmarkt. Jammer vindt het ffltcomité dat de 'alom e Leo' na veertig jaar met i schiettent op de kermis te bben gestaan, dit jaar verstek iet laten gaan. Daarvoor in de asts komt er een luchtspring- ssen. 1st recreatie- ptember alle andere ngroep de n de winter', ieders van is nog een chikbaar. 133200. dictie neuzen: Elandstraat 32,4532 CG 0115-645769, fax 0115-645742. "fleuren: Peter Oggel (editiechef), ![,an„!'en Assem, Frank van Cooten, Meij (plv, ed. chef), Rein van der fl, Harold de Puysseleijr. totraat 1,4461 JK 0113-273 7 00, fax 0113-273701 «eur: Cees Maas (provincie- Wever). 1st: *016,4561 ES "4-372770,fax 0114-372771. Meuren: Gerlach Hochstenbach, Jene Verstraeten. ortredactie Zeeland: 'Aoomen nat/m vrij. 0115 - 645751 zondag 0115 - 645753 Retentie-exploitatie 'tem en zvk Reuzen: «andstraat 32,4532 CG 015-645740, fax 0115-645741 %nwoordigers: k'RBoeije, privé 0115-563976, "Uimmers, privé 0115-562354 *016,4561 ES 114-372770. 'egenwoordigers: £lden Orande, privé 0114-314570, "'verstraeten privé 0114-316755. Riingstijden: *vr. 8.30 - 17.00 uur Een 'black spot' bij de kruising van de N60 met de Hontenissestraat. Nieuwe maatregelen moeten de verkeersveiligheid, vooral ook van fietsers, verhogen. „Zodat de jeugd toch voldoende aan zijn trekken kan komen," aldus George Weemaes van het buurtcomité. De Zandbergse kermis begint zaterdag 7 september om 15.00 uur met een knal op de kop van Jut door leden van het Hulster gemeentebestuur. Ook een schie ting is op dat tijdstip gepland. Om 19.30 uur vindt een mini- concert plaats in de feestttent, twee uur later gevolgd doro een dansavond met muziek van de J.F. Dance Band. Zondag begint om 10.00 uur de ambachten- en rommelmarkt, met onder anderen een imker, modelbouw, stoommachines en Thaise hapjes. Om 11.00 uur start de motorpuzzeltocht en om 13.45 uur worden ballonnen opgelaten. De fietspuzzeltocht vangt om 14.00 uur. Vanaf 17.30 uur is het onbepert mossel eten voor degenen die zich voor 1 september aangemeld heb ben bij George Weemaes of Wim d'Haens. De bingo begint om 21.00 uur. De afsluitende dag, maandag 9 september, start om 09.00 uur met een kaarting, om 14.00 uur gevolgd door een schieting en om 19.00 uur is onder meer de finale van het spijkerbroek hangen. Hulst - Een 11-jarige fietser- tje uit Hulst heeft dinsdag avond bij een aanrijding op de Grote Markt in Hulst een gek neusde voet opgelopen. De jongen week op de Markt naar links uit, maar bemerkte bij deze manoeuvre niet dat er een auto, bestuurde door een 25-jarige inwoner van Koewacht, naast hem reed. De fiets raakte zwaar beschadigd. Van onze verslaggever Axel - De maatregelen om de verkeersveiligheid in de Ruit van Oost-Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren, moeten over vijf, zes jaar het aantal ver keersongevallen met een kleine veertig procent hebben verminderd. De maatregelen kosten ongeveer 41 miljoen gulden en hebben vooral als doel het autoluw maken van de plattelandswegen binnen de Ruit. De Ruit wordt begrensd door de wegen N60 (Hulst-Terhole), N61 (Terhole-Terneuzen), N253 (Tractaatweg) en N258 (Lange- weg). Bedoeling is het verkeer zoveel mogelijk langs deze hoofd wegen te leiden en sluiproutes af te sluiten. Gebleken is namelijk dat een groot deel van de onge vallen (zestig procent), plaatsvin den op plaatsen waar sluipwegen de hoofdwegen kruisen. In het Ruitgebied zijn van 1991 tot en met 1995 in totaal 1213 verkeersongevallen geregis treerd. Er vielen 304 slachtoffers, waarvan achttien mensen het ongeluk niet overleefden. Een paar jaar geleden is het Ruit overleg in het leven geroepen. De Hontenisser burgemeester Th. Steenkamp is voorzitter van dat overleg tussen de overheden die wegen in en rond de Ruit in beheer hebben en samen maatre gelen uitwerken om de veiligheid te verbeteren. Het zijn de provin cie Zeeland, Rijkswaterstaat Zeeuws-Vlaanderen, de gemeen ten Terneuzen, Axel, Hulst en Hontenisse en de waterschappen Hulster Ambacht en de Drie Ambachten. „Door een gezamenlijke aanpak van de verkeersveiligheid ver wachten wij dat de genomen maatregelen een groter effect hebben op de verkeersveiligheid. Immers, het geheel is meer dan de som van delen," stelde Steen kamp gisteren bij de 'aftrap' van het Ruit-project in Axel. Sluipverkeer Het Ruitoverleg maakte een pak ket maatregelen bekend dat bin nen vijf, zes jaar uitgevoerd moet zijn. Het overleg heeft ervoor gekozen het sluipverkeer over de plattelandswegen te weren. Dat moet allemaal over de hoofdwe gen, waardoor het voor de fietser ook aangenamer wordt binnen de Ruit te vertoeven. Om dat voor elkaar te krijgen, komen er ver keersluwe maatregelen zoals landbouwsluizen, zodat het bestemmingsverkeer toch het gebied in kan, snelheidsrem- mende maatregelen op platte landswegen en traverses worden heringericht. Een ander plan is het landbouw- verkeer zoveel mogelijk van de hoofdwegen te weren, door de aanleg van zogenaamde insteek- wegen en het verwijderen van in- en uitritten op de hoofdrijbaan. Insteekwegen zijn wegen die parallel lopen aan de hoofdweg en percelen ontsluiten die langs de hoofdrijbaan liggen. Samen kosten de maatregelen zo'n 41 miljoen gulden. Ook is gedacht aan de aanleg van paral lelwegen langs hoofdwegen. Maar hoewel dat de doorstro ming van het verkeer aanmerke lijk zou verbeteren, leveren die parallelwegen" nauwelijks een extra afname van het aantal ver keersongevallen op. Terwijl de aanleg wel 52 miljoen gulden extra kost. Casco-procedure Het Ruitoverleg presenteert het pakket maatregelen als een soort 'casco-procedure'. Globaal is bekend wat er moet gebeuren, bij de precieze invulling hebben de burgers flink wat melk in de pap te brokkelen. Eerst - binnen een half jaar - komen er voorstellen naar gemeenteraden, algemene vergaderingen van de water schappen en de commissie Waterstaat en Verkeer. Daarbij zal het vooral gaan om de finan ciële verdeling tussen de partici panten. Na de politieke besluitvorming zal de bevolking warm moeten worden gemaakt voor de plan nen. „Maar niet om de plannen er bij de bevolking erdoor te druk ken, maar om bewoners in het FOTO CAMILE SCHELSTRAETE gebied mee te laten denken," aldus B. Beke van de gelijkna mige advies- onderzoeksgroep die de communicatie tussen bestuurlijk overleg en bevolking voor zijn rekening neemt. „De bewoners van de streek zijn de belangrijkste gebruikers van het gebied. We mogen er dus vanuit gaan dat zij over de meeste prak tische kennis daarvan beschik ken." Er komen informatiebijeenkom sten, regelmatig zal er een nieuwsbrief - 'met korte toegan kelijke stukken' - verschijnen en er worden werkgroepen opge richt. Ook zullen de ervaringen van het proefproject Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen, dat de Ruitplannen is voorgegaan, van grote betekenis zijn. „Want van dat project leren we nu al dat communicatie vanaf het eerste begin van buitengewoon grote betekenis is," zei gedeputeerde J. Hennekeij (verkeer) gisteren. Hij doelde daarbij vooral op de kri tiek die West-Zeeuws-Vlaamse ondernemers onlangs op het Duurzaam Veilig-plan hebben geuit. Als alles volgens plan ver loopt, zal binnen vijf, zes jaar de Ruit een stuk verkeersveiliger zijn. „Dat is ons gezamenlijk doel: een substantiële afname van het aantal ernstige verkeers slachtoffers in Zeeuws-Vlaande ren en daarmee ook in Zeeland," aldus Hennekeij. Van onze correspondente Heikant - Op 4 september 1936 trouwden Frans de Smet en Mathilde Verwilligen. Tien jaar geleden hoopten ze de zestig rond te maken en dat is gelukt en werd gisteren dan ook gevierd in Heikant. De eigenlijke viering met de kin deren is pas op 14 september, maar op de dag zelf werden toch al flink wat herinneringen opge haald. Zoon Leon de Smet vertelt: „Het is allemaal al lang geleden dat de familie de Smet uit Sint Jansteen de Hulsterse familie Verwilligen leerde kennen. De oudere broer van mijn vader Thuur trouwde met de jongere zus van mijn moe ders moeder. Nou mijn moeder ging later vaak kijken naar Frans als hij een wielerwedstrijd reed. Ze vertelt nog vaak dat hij de sloot inreed toen hij haar langs de kant van de route zag staan." Frans de Smet komt uit een groot houthakkersgezin. Vele mannen De Smet hebben de bomen langs de dijken in Zeeuws-Vlaanderen geveld. „Mijn vader zwaait nog wel eens met de zware bijl als er in de tuin een boom weg moet en de 'stukgaten' worden nooit ver geten." In de oorlog was Frans de Smet soldaat bij de grenswacht maar de meeste jaren van zijn werk zaam leven werkte hij bij de waterleidingsmaatschappij Mathilde Verwilligen komt uit Frans de Smet en Mathilde Verwilligen ...zestig jaar getrouwd... een gezin van fabrieksarbeiders met pan het hoofd de fiere Corne lia Reijniers. Deze haalde haar uit de fabriek en zo werd mathilde dienster bij de burgemeester van Klooster- zande en later bij een familie in Antwerpen. „Daar hoefde ze alleen maar veel en lekker te koken. Daar hebben wij nu al jaren van kunnen profiteren." Zoon Leon en dochter Maria geven toe ook van lekker eten te houden. De echtelieden worden dit jaar beiden 83 jaar en wonen nog zelf- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE standig in een eengezinswoning. Frans de Smet geeft toe dat hij 'zijn hof' mist. „Een stukje grond om op te kun nen scharrelen. Ik ben graag bui ten bezig. Als er iemand is in Hei kant die nog een stukje grond heeft... Ik wil wel." MUZIEK ZEEUWS-VLAANDEREN Concerten - org. Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen - middag- en avondconcerten - kerken en zalen in acht gemeenten (tot 30 sept) SPORT AARDENBURG Bridge Drive - voor toeristen - Gas thof de Jonge Leeuw Kaai 32 -19.30 uur TOCHTEN SINT NIKLAAS Geleid bezoek en wandeling - centrum - stadhuis -19.00 uur DIVERSEN KOEWACHT Schieting voor bejaarden - Café 't Hoekske -13.30 uur MIDDELBURG Circus Plume - circustent Molen water - do 5 t/m zo 15 sept - ma t/m za 20.00 uur - zo 19.00 uur - niet op ma 9 sept 40/37,50/35 - kinderen t/m 12 jr 27,50/25/22,50) NIEUW NAMEN Geologisch avontuur - fossielen, gesteenten en zandlagen op het oudste strand van Zeeland - aan melden bij dhr. Bleyenberg 0114- 345384 - Meester van der Heyden- groeve 2,50) SLUIS Belfort Sluis - bezichtigen Belfort - 13.00-17.00 uur STOPPELDIJK Prijskaarting - 't Gelaag - 14.00 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 14.00 uur AXEL Expositie - abstracte olieverfschil derijen - Eugène-Emile Demane uit Damme - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woen t/m zat t/m 28 sept) OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur TERNEUZEN Expositie - oilieverfschilderijen, aquarellen en pastels - mevrouw Dekker - centrale hal Ter Schorre - 09.00-21.00 uur (t/m lokt) LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -13.30 uur SAS VAN GENT Clubavond - Sasse Fotokring - De Speye - vrij oncfsrwerp -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Twister HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Twister 20.00 uur Striptease 20.00 uur Eraser 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur The Rock VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Twister Alhambra 2 - 20.00 uur Mission Impossible Alhambra 3 - 20.00 uur Eraser Alhambra 4 - 20.00 uur Striptease BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Rumble in the Bronx 20.00 uur Stolen Hearts 20.00 uur From Dusk till Dawn 20.00 uur The Craft GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Bound 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Striptease 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30, 17.00 en 20.00 uur It takes Two 14.30 en 17.00 uur Flipper 20.00 en 22.30 uur Eraser 22.30 uur From Dusk till Dawn 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Rock 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The Craft 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Spy Hard 14.30 en 17.00 uur Dunston Checks In 22.30 uur Primal Fear 20.00 uur Le Huitième Jour KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur Twister 20.00 uur Striptease 20.00 uur The Rock GOA - Zaterdag 7 september komen de seniorenleden van de hengelsportverenigingen De Clingse Hengelaars en Geduld Overwint Alles uit Axel tegen elkaar in actie in een viswed strijd. Het wordt de tweede en tevens beslissende wedstrijd in jaarlijkse hengeltweekamp tussen beide clubs. Gevist wordt op de waters van de Grote- en Kleine Kreek, aan vang 14.00 uur.Na afloop wor den de prijzen aan de winnaars uitgereikt in het GOA-clublo- kaal, café Sonnehoeck aan de Oranjestraat. De jeugdleden van GOA vissen vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur op het water van de Kleine kreek de derde tevens laatste wedstrijd meetellend voor het clubkampioenschap 1996. BOEKENVERKOOP - De bibliotheek in Axel houdt vrij dag 6 september uitverkoop van afgeschreven boeken. Dit gebeurt tussen 13.30 en 20.30 uur. In totaal liggen er zo'n 2000 exemplaren 'in de ramsj'. In de bibliotheek is dan ook een tentoonstelling van schelpen te zien. De collectie is afkomstig uit het Schelpenmuseum in Zaamslag. Deze expositie loopt overigens tot eind deze maand. VOORLICHTING - De Katho lieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 20 september in dien stencentrum De Lieve een voorlichtingsmiddag over diverse sociale voorzieningen, die voor senioren van belang kunnen zijn. Een ambtenaar van de Hulster sociale dienst doet mededelingen over de WVG, de algemene bijstands wet, het kwijtscheldingsbeleid en het minimafonds. De aan vang is 14.00 uur ZIEKENDAG - In het kader van de nationale ziekendag wordt zondag 8 september om 10.30 uur in de Basiliek een eucharistieviering gehouden. Het thema is dit jaar 'niet sto ren' en duidt op de behoefte aan privacy in de gezondheids zorg. Deze dag is voor iedereen, zodat men kan nadenken over het ziek of gezoid zijn in ons leven. Leerlingen van de Nobelhorstschool verlenen hun medewerking. KOFFIEMORGEN - Het Plat form Sociale Zekerheid Hulst houdt dinsdag 10 september een koffiemorgen voor vrou wen met een bijstandsuitke ring. Alle vrouwen uit de gemeente Hulst die een bij standsuitkering hebben zijn welkom op deze onetmoeting, die van 09.15 tot 11.15 uur duurt in de huiskamer van cen trum Klavertje 4 aan de Janse- niuslaan 25. Meer informatie kan men krij gen via telefoonnummer 311185. VROUWENGILDE - Het katholiek Vrouwengilde start het nieuwe verenigingsjaar maandag 9 september om 19.00 uur in het Reynaertshof met een gebedsdienst. Het thema van de viering is 'De kleur in ons leven'. Daarna wordt de algemene ledenvergadering gehouden waarbij ook een bestuurswisseling plaats heeft. A. Sanders-vari de Marck neemt na zes jaar afscheid als voorzitster. Na de pauze geeft Nel Verschelling een lezing over mode met als thema 'Kies je kleur'. UITSTAP - De KVO-kring Hulst is bezig met de voorbe reidingen van een reisje naar 's-Hertogenbosch. Dit uitstapje is 24 september. In deze stad zullen verschillende gebouwen bezocht worden, zal een stads wandeling en een boottocht gehouden worden. Natuurlijk wordt ook tijd uitgetrokken voor een Brabantse koffietafel en een diner. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij R. Termote te Zuidctorpe. GYMNASTIEK - De Hulster Turn- en Gymnastiekvereni ging houdt de hele maand sep tember open huis. Belangstel lenden kunnen niet alleen ken nismaken met alle gymnastiek- groepen, maar ook actief mee doen. Dat alles is gratis. De lessen worden gegeven in de gymnas tiekzaal van de St.-Willibro»r- dusschool en die aan de Gil denstraat. Meer informatie bij Ria Rijk. KBO - Op maandag 16 septem ber is er een koersbal, georga niseerd door de KBO in het gemeenschapscentrum De Kauter te Nieuw-Namen. De aanvang is om 14.00 uur. Tevens is er de mogelijk om te breien, te haken of te borduren. HULSTERLOO - Tijdens de Algemene Vergadering van de voetbalvereniging Hulsterloo is er een aantal bestuursleden afgetreden, namelijk A. de Block, E. de Kind, P. Kindt en A. van Damme. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen P. de Waal en R. v.d. Velde.

de Stem | 1996 | | pagina 15