Van Lier Feyenoord koploper na simpele zege op Fortuna Bekerdrt spee zeer DE STEM Kanu geschokt na definitieve afkeuring Marathonwinnaar met dood bedreigd i Deelm Foppe 'Rostelli' de Haan wiegt vooral zijn eigen ploeg in slaap EREDIVISIE EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen Martinez bij laatste vier 3ckl<cr •s schoenen Jalink betaalt Sparta ineens af Atlete Ottey als mannequin Kunstlicht per vrachtauto naar Roemenië Scherpte Ondergesneeuwd B1 UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEK UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN SPORTPRIJSVRAGEN TRIATLON VOETBAL WIELRENNEN pE STEM Brentjens slaat aanval Hoydahl af ATLETIEK BEKERVOETBAL Terneuzense Boys klopt Schoondijke Laatste wedstrijd pupillencompetitie Arnold Poldermai Handmade men's shoes Kerkstraat 10 - OOSTERHOUT - 0162-453873 1 Sport Door Jacques Hendriks Sittard - Arie Haan zal gister avond bij thuiskomst in Rot terdam een dikke sigaar opge stoken hebben. Voor het eerst sinds hij medio oktober van het vorig jaar aan het werk ging als trainer van Feye noord, veroverde zijn ploeg namelijk de koppositie in de eredivisie, dankzij een 0-2-ze- ge op Fortuna Sittard. Waar bij aangetekend dient te wor den dat de concurrenten van dit moment, PSV en Vitesse, nog een wedstrijd tegoed heb ben. Het veroveren van de eerste plaats was een 'kroontje' op de terugkeer van Ronald Koeman, die als gevolg van een schorsing deze competitie niet eerder in ac tie was gekomen. Een kroontje, omdat Fortuna het Feyenoord wel erg makkelijk maakte en net als de eerdere tegenstanders van de Rotterdammers dit jonge sei zoen niet in staat was de ware kracht of zwakte van Feyenoord bloot te leggen. „Als we aanvallend gaan spelen, dan verliezen we met 0-6," liet Fortuna-trainer Pim Verbeek al voor de wedstrijd weten en die opmerking had zijn weerslag op het spel van de Limburgers, die zelfs bij een 0-2-achterstand het niet aandurfden om ook maar een beetje offensief te denken. De enige die scoorde, was midden velder Van Bommel, al was dat niet met de bal maar met z'n elle boog, die vol in het gezicht van neo-international Van Bronck- horst terecht kwam. Geen wonder dat het Sittardse publiek, dat op 24 november van het vorig jaar nog uit z'n dak ging, toen Fortuna van Feye noord won met 1-0, de thuisploeg op een fluitorkest tracteerde. Die nederlaag van vorig jaar was Arie Haan nog niet vergeten: „Na die wedstrijd besloot ik om Feye noord te veranderen. Vanavond kon je toch zien dat die maatre gelen effect hebben gehad. We speelden heel rustig, gaven geen kansen weg en kwamen dik ver diend op een snelle 0-2-voor- sprong." Ditmaal zag het er inderdaad geen moment naar uit dat Feye noord zich opnieuw belachelijk zou maken in De Baandert. Arie Haan had het 'probleem' van de terugkeer van Koeman diploma tiek opgelost door niet aanvoer der Bosz, de libero in eerdere duels, uit het elftal te halen - een wissel die ongetwijfeld voor een nieuwe rel zou hebben gezorgd - maar de jonge Boateng. „Peter is een belangrijke speler die het bij afwezigheid van Ro nald als libero ook uitstekend ge daan heeft. Dan kun je het niet maken om hem ernaast te zet ten," erkende Haan, die Bosz als rechtsachter liet opdraven. Omdat Fraser als voorstopper heerste in het strafschopgebied, kende Koeman een wel erg rusti ge rentree. Op de automatische piloot spelend kwam de routinier geen moment in ademnood en mocht hij zelfs in de 27e minuut vanaf de penaltystip aanleggen voor de 0-2. Feyenoord leidde op dat moment al dankzij Larsson, die in de ze vende minuut dankzij een fraaie dieptepass van Van Bronckhorst vrij op het Fortuna-doel kon af gaan en zijn tweede seizoentref fer maakte, 1-0. De buit was ver volgens helemaal binnen, toen arbiter Van der Ende wat erg streng was en een buiteling van Taument met de reeds gemelde strafschop beloonde. In de tweede helft gebeurde wei nig meer. Fortuna kon niet meer, mocht ook niet meer van Ver beek. Feyenoord hoefde niet meer zo nodig en was blijkbaar tevre den met 0-2, al had het in de slot fase via Van Wonderen en inval ler Vos nog kansen op een grotere uitslag. FORTUNA SITTARD - FEYE NOORD 0-2 (0-2). 6. Larsson 0-1, 27. Koeman 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Loontjens (Fortuna). FORTUNA SITTARD: Van Zwam; Lee, Roest, Van Ophuizen en Loontjens; Van Bommel, Paauwe, Ricksen en Burke (71. Lanckohr); Hamming (78. Boessen) en Jeffrey (71. Simons). FEYENOORD: De Goey; Bosz, Koeman, Fraser en Graff; Van Wonderen, Van Gastel, Sanchez (76. Vos) en Van Bronckhorst; Taument en Larsson. Arnold matchwinner NAC Door Chris van Nijnatten Heerenveen - Om drie punten uit het Abe Lenstra-stadion weg te slepen, moest tot voor kort een huzarenstuk wor den uitgehaald. Gisteren hoefde alleen doelman John Ka- relse in de slotfase boven zichzelf uit te stijgen om de vol le buit (0-1) veilig te stellen. Want droeviger en laffer dan Heerenveen gisteravond deed, kan er maar moeilijk ge voetbald worden. De Friezen kregen in eigen huis het verdiende loon voor wat ma tig geletterde oefenmeesters wei eens luizenvoetbal plegen te noe men. Rijsbergen nam een be- Van onze verslaggever Rotterdam,,- Nico Jalink heeft Sparta afgelopen vrij dag de drie ton betaald die hij de club als afkoopsom verschuldigd was na zijn overstap naar NAC. De be slagname op tegoeden van de speler door de Rotterdam mers is daarmee opgeheven. Vorige week ging Sparta's advocaat Leijnse over tot de beslaglegging, nadat Jalink niet aan de eerste termijn van de afbetaling had vol daan. De speler zei dat het geld onderweg was. Afgelopen vrijdag voldeed de middenvelder alsnog aan zijn verplichtingen en wel in één keer. Aanvankelijk was overeen gekomen dat hij in eerste instantie de helft zou betalen, de rest in termijnen. Neuss (sid) - Atlete Merlene Ot tey heeft haar debuut gemaakt als mannequin. De Jamaicaanse showde bij een beurs in Düssel- dorf voorjaars- en zomermode voor 1997. „Het was een leuke er varing," zei de sprintster, terug kijkend op haar optreden. „Ik ben er alleen niet aan gewend dat ik zo langzaam moet lopen." Ottey wil zich komend seizoen nog volledig op de atletiek rich ten. „Ik heb op dit moment geen reden om op te houden. Zolang ik bij de beste drie hoor, ga ik door," vertelde de sprintster. Na haar atletiekloopbaan wil ze zich bezighouden met de mode. „Ze gaat waarschijnlijk kleding voor ons ontwerpen," zei een woord voerder van haar sponsor. Boekarest (rtr) - Een Zwitsers televisie-station zal volgende week twee Roemeense voetbal stadions tijdelijk van kunstlicht voorzien. Dit om live-uitzendin gen op een gunstig tijdstip moge lijk te maken. Het gaat om de wedstrijden Ra pid Boekarest - Karlsruhe en Gloria Bistrita - Fiorentina. De accommodaties van de thuisclubs zijn niet van een lichtinstallatie voorzien. Het licht wordt per vrachtauto aangevoerd. Na de eerste wed strijd, die van Rapid, heeft het station 24 uur de tijd om de appa ratuur in het volgende stadion te krijgen. Dat vergt een rit van 425 kilometer over zeer slecht weg dek. Het opbouwen van de instal latie zelf vergt zes uur. schaafdere term in de mond. Hij had het over countervoetbal. Matchwinner voor NAC werd, wie anders, Graham Arnold. De Australische spits werd na pre cies vijf kwartier met een verre pass vanaf links door Barry van Galen aangespeeld. Het was de eerste keer dat de aanvaller door zijn 'schaduw' Pander werd vrij gelaten. Die kans liet hij niet schieten. Hij plaatste de bal in een beweging in de verste hoek voor de kansloze Vonk. Met twee treffers is Arnold nu topscorer van NAC. Het andere doelpunt, tegen NEC thuis, kwam op naam van Abdellaoui. Met die statistieken op het bord doet NAC er goed aan om eens rond te kijken voor een goede vervanger van Arnold. Want zo als die momenteel speelt, haalt hij het einde van het seizoen nooit. Ook omdat hij weinig be speelbare ballen vanaf de flanken krijgt - gisteren was Stewart op rechts weer tamelijk 'onzicht baar' - rent de robuuste spits zich een ongeluk. Hij bestrijkt zowat driekwart van het veld en dat gaat onherroepelijk ten koste van zijn scherpte. In de eerste helft speelde de thuisploeg een traag en saai voet bal, waar zelfs de eigen trouwe aanhang slaap van kreeg. Foppe de Haan leek de omstreden hyp notiseur Rostelli naar de kroon te willen steken. Zijn tactiek leek immers geen andere opzet te ken nen dan het naar dromenland wiegen van de tegenstander, om vervolgens het spel uit te kunnen spelen. Zover liet NAC het niet komen. De Bredase ploeg had het spel gedurende het gehele eerste bedrijf volledig in handen. Waar Heerenveen pas na dertig minuten zijn eerste van twee kansen kreeg, daar werd doelman Graham Arnold (rechts), die het enige doelpunt maakte, in duel met zijn vaste bewaker Pander. FOTO BERT WIERINGA Vonk vrijwel constant onder gro te druk gezet. Het viel de geel zwarten alleen kwalijk te nemen dat er geen voorsprong werd ge nomen. Abdellaoui had al na twaalf minuten kunnen scoren, maar hij raakte de bal vlak voor het Friese doel maar half. Even later kopte Arnold een prachtige voorzet van Oostrom keihard te gen de lat. Na rust kwam Heerenveen voort varend uit de startblokken; To- masson kopte een bal maar net naast. Schijn bedroog echter. De Friezen kropen weer in hun schulp. Het imago van de vrolijk aanvallende noorderlingen is gis teren voorlopig danig verbleekt. Pas nadat Arnold, die met Oos trom de dubbele defensie van Heerenveen handenvol werk ver schafte, had gescoord, trok De Haan zijn aanvallend scenario te voorschijn. Dat gebeurde echter rijkelijk laat. Toch was het pu bliek, verbaal ondergesneeuwd door de Bredase kolonie op de tribunes, kwader op arbiter Luinge dan op de eigen favorie ten. De scheidsrechter weigerde namelijk in de 81e minuut een strafschop te geven, toen Karelse voor de voeten van de doorgebro ken Roelofsen dook. De aanvaller viel, het leek een penalty waard, maar Luinge oordeelde anders. Stewart had de Friezen nog die per in de ellende kunnen druk ken, toen hij pal voor het einde een vrije schietkans kreeg. De ex- Willem n'er schoot echter over. Overigens moest Karelse even eens op de valreep nog handelend optreden bij een halve omhaal van Talan. Bij Rijsbergen, zo bleek na af loop, zat nog wat oud zeer van het vorige seizoen, toen hem in Heerenveen een te defensieve tactiek werd verweten. „De eer ste de beste Fries die ik hier van avond tegenkwam, vroeg of we nu eens wilden aanvallen. Dat moeten ze hier zelf eens een keer gaan doen. Het is hier alleen countervoetbal wat er te zien valt. Onze keeper is geen moment onder druk gezet." Daarmee ging de coach voorbij aan de laatste fase. Toen bleek Karelse echter in een te grote vorm te verkeren om onder de in druk te geraken van het Heeren- veens offensiefje. HEERENVEEN - NAC 0-1 (0-0). 74. Arnold 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Kornejev (Heerenveen), Brood, At- modikoro (NAC). HEERENVEEN: Vonk; Straal, Pan der (81. Nygaard), Hansma en Sier; Meinseth (69. Talan), Kornejev, Pas toor (76. Roelofsen) en De Visser; To- masson en Wouden. NAC: Karelse; Atmodikoro, MacDo- nald, Brood en Vidmar; Brusselers (62. Gaasbeek), Oostrom (89. Gorter) en Van Galen; Stewart, Arnold en Abdellaoui (62. Scheepers). Van een verslaggever Milaan/Amsterdam - „Sorry. Ik ben zo geschokt dat ik er nu niets over kan zeggen." Met slechts enkele woorden nam Nwankwo Kanu gisteren in een persverklaring af scheid van de Italiaanse voet balfans. Nog geen halve maand na zijn overgang van Ajax naar Inter Milaan moet de Nigeriaanse voetballer met directe ingang met voetbal stoppen wegens een gevaar lijke hartafwijking. Namens Inter Milaan maakte clubarts Piero Volpi gisteren be kend dat de voetballoopbaan van Kanu (20) voorbij is. „Het enige positieve is dat dankzij het me disch onderzoek van Inter aan het licht is gekomen wat hij man keert. Daardoor hebben we zijn leven kunnen redden, Anders was hij wellicht dood op het veld neergevallen," sprak Volpi giste ren. „Ongelukkigerwijs zijn de eerder gestelde diagnoses bevestigd," verklaarde Volpi. De clubarts van Inter ontdekte vorige week voor het eerst dat bij Kanu spra ke was van een ernstige hartaf wijking. „Ik kon mijn ogen niet geloven. Ik dacht dat het appa raat kapot was. Daarom hebben we de test op een ander apparaat opnieuw gedaan. Toen kwam ik tot dezelfde conclusie. Vervol gens hebben we drie specialisten ingeschakeld die de diagnose be vestigden." Volgens de clubarts van Inter is Kanu het slachtoffer van een af wijking aan de hartklep bij de aorta. Waarschijnlijk moet hij op termijn, naar schatting over drie jaar, een operatie ondergaan, waarbij de hartklep wordt ver vangen. Volpi noemde de situatie niet levensbedreigend. De Itali aanse hartspecialist Caru beves tigde dat. „De symptomen," al dus Caru, „zijn niet alarmerend voor Kanu. Maar wel van dien aard dat hij met een inspannende sport als voetbal moet stoppen om versnelling van het ziekte proces te voorkomen." Bij Ajax, waar Kanu de laatste drie jaar speelde, zei men 'met onsteltenis' kennis te hebben ge- nomen Vein de berichten over de aanvaller. Nadere medische ge gevens wil de club niet openbaar maken. Eerder had clubarts Piet Bon wel laten weten nooit iets van een hartafwijking bij Kanu te hebben geconstateerd. De Ita liaanse cardioloog Caru reageer de maandagavond al met verbijs tering op die verklaring. „Een simpel electrocardiogram had duidelijk gemaakt dat Kanu geen topsport meer kan bedrijven," verklaarde Caru toen al. Ajax zal de medische gegevens van Kanu opsturen naar Inter. De speler heeft hierom zelf ver zocht. Ter bescherming van de privacy van de speler en het be roepsgeheim van de medische staf zal Ajax geen verdere mede delingen over de gezondheid van de Nigeriaan doen. Namens de selectie sprak Aron Winter, eveneens oud-Ajacied, van grote verslagenheid bij de spelers. „We zijn allemaal ge schokt. We zullen alles doen om Kanu de komende tijd te steu nen. Zelf begrijp ik ook niet dat het probleem niet eerder is ge constateerd. In mijn tijd bij Ajax werd ik geregeld aan allerlei tests onderworpen." Inter-voorzitter Moratti sprak in een reactie van 'een menselijk drama'. „Ik hoop dat Kanu ooit nog eens kan voetballen, maar we moeten realistisch zijn. We zullen hem nu in alles helpen en bijstaan. Nwankwo Kanu moet de kans krijgen binnen de club aan een nieuwe toekomst te wer ken," aldus Moratti. Inter ontkent een claim in te die nen bij Ajax, dat onlangs ruim 3/2 miljoen gulden ontving bij de transfer van Kanu, die in Milaan een vijfjarig contract heeft lopen. Kanu tekende bij Inter voor een jaarsalaris van 800.000 dollar, 1,36 miljoen gulden. Gebruikelijk is dat een club een speler eerst keurt voor onderte kening van de contracten. Inter zei hier wegens tijdgebrek niet aan toe te zijn gekomen. Onmid dellijk na de met goud bekroonde Olympische Spelen verbleef Ka nu in Nigeria, daarna was hij een week actief bij twee toernooien in Spanje. Volgens een woord voerder van Inter bestond er geen aanleiding aan te nemen dat er iets met de gezondheid van Kanu aan de hand was. Met het verbod topvoetbal te spelen komt op jonge leeftijd een einde aan een veelbelovende car rière. Kanu kwam in 1993 naar Ajax, nadat hij in Nigeria voor Kuanyanou had gespeeld. Mil WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 Bethal (sid) - Josia Thugwane, marathonwinnaar bij de Olympische Spelen, wordt met de dood bedreigd. De Zuid-Afrikaan heeft met zijn gouden medaille in Atlanta zijn financiële situatie aan zienlijk verbeterd. Dit heeft tot jaloezie geleid bij buurtbewo ners. Thugwane leeft met zijn vrouw en vier kinderen in een arme wijk. Hij heeft al een aan slag overleefd. Zijn auto, die hij won bij een stratenloop, werd beschoten. Hij kon echter op tijd zijn voertuig verlaten. „Ze denken dat ik rijk ben", verklaarde hij tegenover de in Johannesburg verschijnende krant The Star. „Ik hoor alleen maar verhalen dat mensen mij om willen brengen. Maar ik maak me het meeste zorgen om het leven van mijn vrouw en kinderen." Uit voorzorg heeft hij zijn ge zin voorlopig ergens anders on dergebracht. In en rond zijn huis heeft hij veiligheidsmaat regelen aangebracht. „Ik kan mij niet meer vrij bewegen," aldus de atleet, die al vóór de Spelen slachtoffer was van een schietpartij. „Wat heb ik aan een medaille als ik straks dood ben." Fortuna S. - Feyenoord 0-2 Heerenveen - NAC 0-1 FC Utrecht - Groningen 0-0 NEC 3 0 2 1 2 2-5 Willem II 3 0 12 1 1-4 AZ 3 0 12 1 0-3 Volendam 3 0 12 1 2-7 FC UTRECHT - FC GRONIN Feyenoord 4 3 1 010 8-2 GEN 0-0. Scheidsrechter: Bos PSV 3 3 0 0 9 11-3 sen. Toeschouwers: 8500. Vitesse 3 2 1 0 7 4-1 FC UTRECHT: Ponk; Asmus, NAC 4 2 1 1 7 3-2 Van Burik, Van der Net en Ajax 3 2 0 1 6 2-2 Polfliet; De Jong, Visser, Rob- Heerenveen 4 2 0 2 6 7-6 bemond en Witschge; Van Loen FC Twente 3 1 2 0 5 4-2 en Van den Brink (76. Boussat- RKC 3 1 1 1 4 7-6 ta). Graafschap 3 1 1 1 4 5-5 FC GRONINGEN: Lodewijks; Fortuna S. 4 1 1 2 4 3-6 Liefden, Veenhof, Koeman en Roda JC 3 0 3 0 3 3-3 Gall; Sörensen, Gorré, De FC Utrecht 4 0 3 1 3 2-3 Kruijff (78. Van Wattum) en Groningen 4 0 3 1 3 2-5 Beerens; Mocelin (71. Blaauw) Sparta 3 0 2 1 2 1-2 en Rosén. New York (anp) - Conchita Mar tinez heeft bij de vrouwen als eerste de halve finales in het US Open bereikt. De Spaanse ver sloeg de Amerikaanse Linda Wild met 7-6 6-0. Zij ontmoet bij de laatste vier Seles of de Zuid-Afri kaanse Coetzer. Bij de mannen plaatsten de Kro aat Goran Ivanisevic en de Span jaard Alex Corretja zich bij de beste acht. Zij wonnen respectie velijk van Andrei Medvedev uit Oekraïne (6-4 3-6 6-3 7-6) en de Fransman Guy Forget (6-4 6-3 7- 6). Het is voor beiden de eerste keer dat zij de kwartfinales in het US Open haalden Ivanisevic, als nummer vier ge plaatst, rekende als vanouds op zijn harde en zuivere services. Hij sloeg dinsdag twintig aces. Stefan Edberg of de Britse ver rassing Tim Henman is de vol gende tegenstander van Ivanise vic. Verder ontmoet Agassi Mus ter en speelt Chang tegen Javier Sanchez. De laatste partij is die tussen Corretja en de winnaar van Sampras tegen Philippoussis uit Australië. Corretja is, met Sanchez, de ver rassing van het toernooi. Zij zijn de enige ongeplaatste spelers bij de laatste acht. Paul Haarhuis en Jacco Eltingh bereikten de halve finales van het mannendubbel. Manon Bollegraf en de Amerikaanse Nicole Arendt sneuvelden in de kwartfinales. New York. US Open. 18,5 miljoen gulden. Mannenenkel: vierde ronde: Chang (VSt/2) - Hlasek (Zwi) 6-3 6-4 6-2, Corretja (Spa) - Forget (Fra) 6-4 6- 3 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Medve dev (Oek) 6-4 3-6 6-3 7-6. Mannendubbel: derde ronde: Da- vids/Schalken (Ned) - Delaitre/Ta- rango (Fra/VSt) 6-2 7-6, El- tingh/Haarhuis (Ned/8) - Oos- ting/Adams (Ned/VSt) 7-5 4-6 6-2; kwartfinales: Haarhuis/Eltingh (Ned/4) - Kronemann/MacPherson (VSt/Aus) 7-5 6-7 6-2. Vrouwenenkel: vierde ronde: No- votna (Tsj/7) - Habsudova (Slw) 6-2 6-0; kwartfinales: Martinez (Spa/4) - Wild (VSt) 7-6 6-0. Vrouwendubbel: derde ronde: Bol- legraf/Arendt (Ned/VSt/5) - Marti- nez/Tarabini (Spa/Arg) 7-5 7-5; kwartfinales: McNeil/Sabatini (VSt/Arg/6) - Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/5) 4-6 6-3 7-5. RBC - Den Bosch 2-1 Dordr. '90 - Excelsior 2-1 Heracles Excelsior Haarlem Telstar Den Bosch 2 0 1112-4 3 0 12 11-5 2 0 0 2 0 1-3 2 0 0 2 0 3-6 3 0 0 3 0 1-4 Emmen 2 2 0 0 6 8-3 GA Eagles 2 2 0 0 6 6-2 TOP 2 2 0 0 6 5-2 Dordr. '90 3 2 0 1 6 5-4 MW 2 1 1 0 4 4-1 Eindhoven 2 1 1 0 4 3-2 ADODenHaag 2 1 1 0 4 2-1 Veendam 2 1 1 0 4 1-0 VW 1 1 0 0 3 2-1 FC Zwolle 2 1 0 1 3 2-4 RBC 3 1 0 2 3 4-7 Cambuur L. 1 0 1 0 1 0-0 Helm.Sport 2 0 1 1 1 1-2 RBC - FC DEN BOSCH 2-1 (2- 1). 27. Van der Linden 1-0, 31. Van Oeveren 2-0, 42. Lucius 2- 1. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 1850. Geel: Gösgens (Den Bosch). DORDRECHT '90 - EXCEL SIOR 2-1 (1-1). 30. Van der Veen 1-0, 41. Heerkens 1-1, 74. Van der Veen 2-1. Scheidsrech ter: Helmstrijd. Toeschouwers: 1000. Toto 35: le prijs: 2 winnaars die elk bruto f. 4881,50 ontvangen; 2e prijs: 12 winnaars die elf f.382,80 ontvangen; 3e prijs: 189 winnaars die elk i. 60,70 ontvangen. Genève. ETU Cup, 1,5 km zwem men, 40 km fietsen, 10 km lopen. Mannen: 1. Van der Linden 1.52.55, 2. Keiler (Zwi) 1.53.44, 3. Mauch (Zwi) 1.54.30, 4. Aider (Zwi) 1.55.00, 5. Bignet (Fra) 1.55.36, 6. Kocar (Tsi) 1.55.57. Stand: 1. Looze (Ned) 665 punten, 2. Van der Linden 515, 3. Barel (Ned) 475, 8. Zeetsen 300. Vrouwen: 1. Kemp-Arendt (Lux) 2.08.41, 2. Hammerle (Oos) 2.10.19, 3. Carter (ZAf) 2.10.39. Stand: 1. Kemp-Arendt 615, 2. Suys (Bel) 610, 3. Blanco (Spa) 530. Engeland: Sheffield Wednesday- Leicester 2-1. Spanje: Espanol-Sporting Gijon 2-3. Kopenhagen. Vierlandentoernooi onder 17 jaar. NEDERLAND - SCHOTLAND 1- 0 (0-0). 82. Ax 1-0. Frankrijk: Caen-Metz 0-0, Bor- deaux-Bastia 3-1, Guingamp- Cannes 0-1, Lille-Nice 3-2, Mona- co-Lens 5-1, Montpell.-Paris SG 0-3, Nancy-Le Havre 0-1, Marseil- le-Rennes 3-1, Strasbourg-Auxer- re 2-1. Stand: Paris SG 5-13, Lens 5-12, Monaco 5-10, Lille 5-10, Cannes 5-10, Bordeaux 5-9, Marseille 5-8, Lyon 5-8, Metz 5-8, Auxerre 5-8, Bastia 5-8, Guingamp 5-7, Stras bourg 5-6, Le Havre 5-5, Rennes 5-4, Caen 5-3, Nantes 5-2, Mont- pell. 5-2, Nice 5-1, Nancy 5-1. Benodet. Tour de l'Avenir. Proloog: 1. Moreau (Fra) 4,9 km in 5.44 (gem. snelheid 51,279 km/u), 2. O'Grady (Aus) 0.01, 3. Hubert (Fra) 0.03, 4. Bassons (Fra) 0.05,5. Blaudzun (Den) 0.07, 6. Jaime Hernandez (Spa) 0.08, 7. Heulot (Fra), 8. Ivanov (Rus), 9. Newton (GBr) 0.09, 10. Rinero (Fra) 0.10. Izegem. Eliterenners met contract: 1. Feys (Bel) 162 km in 3.38.00, 2. Eeck- hout (Bel) 0.13, 3. Van der Wolf (Ned), 10. Marco Engels 0.21, 15. De Louw, 24. Dubbeldam. Saint-Jorioz - In de voorlaatste etappe van de Ronde van Frankrijk voor mountainbikers heeft Bart Brentjens een aanval van zijn naas te belagers met succes afgeslagen. Hij boekte zelfs nog een paar seconden winst. Brentjens eindigde ia de zevende etappe over twee cols als tweede, in dezelfde tijd als de Deen Lennie Kristensen. Zevende etappe, Aillon-le-Jeune - Saint-Jorioz. Mannen: 1. Kristensen (Den) 50,5 km 2.27,05, 2. Brentjens (Ned), Evans (Aus) 0.03, 4. Chiotti (Ita) 0.12, 5. Hoydahl (Noo) 0.19, 6. Marti nez (Fra) 2.27, 7. Vollet (Fra) 3.18, 8. Herrisset (Fra) 4.00, 9. Mal® (Fra) 5.07, 10. Dietsch (Fra), 21. Weevers 8.32, 33. Van Dooren 13.13. 36. De Knegt 15.35, 40. Peters 17.52, 57. De Roo 26.22, 59. Schuttert 27.57, 60. Hilhorst 66. Raats 38.37, 73. Luikens 46.20. Algemeen klassement: 1. Brentjens 13.53.55, 2. Hoydahl 4.33, 3. Chwt- ti 6.19, 4. Martinez 12.05, 5. Manin 19.28, 6. Dietsch 22.17, 7. Vollet 25.29, 8. Rasmussen (Den) 27.34, 9. Savignoni (Fra) 29.12,10. Herrisset 31.04, 34. Van Dooren 1.18.22, 40. De Knegt 1.28.45, 49. De Ro° 1.41.01, 55. Weevers 1.47.42, 56. Peters 1.49.02, 65. Hilhorst 2.26.40,6»- Schuttert 2.28.07, 70. Luikens 2.41,59, 77. Raats 3.48.32. Vrouwen: 1. Dahle (Den) 3,00.54, 2. Leboucher (Fra) 5.41, 3. Dahlnteier (Dui) 6.19, 8. Vink 32.31, Coppoolse 32.32. Algemeen klassement: 1. Dahle 14.28.47, 2. Leboucher 24.17, 3. Dalu- meier 41.46, 7. Vink 1.35,16, 9. Coppoolse 1.49,.21. yan onze atletiekmedewerker goes - Thomas Wouterse van het Hulster RKHAV bij de C- pupillen en Pien Stams van Scheldesport bij de meisjes pupillen B pakten tijdens de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie dubbele winst. Op het kunststof van het organi serende AV'56 op sportpark 't gchenge in Goes was Stams zowel de beste op de 40 meter (6,8), als met het balwerpen (22,26). Met 1 05 meter op het onderdeel hoog- SSV' Door Rinus Verberk moes Vogelwaarde - Een knap uiil door een stuit en een magnifi: pen streep door de bekerdrj voerder van dit kunststuk] SSV'65, die daarna Vogelwt komen. SSV'65 begon met een vijftal in vallers aan het karwei in Vogel-- waarde. Dit betekende tevens dat trainer Leendert Geelhoed een be roep moest doen op de 38-jarige Ronald Bun. Een man die zijn sporen eerder in Vogelwaarde verdiende. En hij deed dat op nieuw. Als het ware vanuit een ze tel. Met zo'n gemak kon hij gister avond laatste man spelen in een team dat in spelers als Niels Paar- dekoper, Mark de Groote en Jos- tein Decorte de beste spelers had. Het was dan ook verrassend dat I Paardekoper, pas 15 jaar, in de tweede helft in de kleedkamer bleef. Vogelwaarde had eveneens een drietal invallers. Coach Jan i Kolijn moest mannen als Wilfied •van Waterschoot, Wilco Broekho- ven en Rudy Raes missen. Dit be tekende een invaller in elke linie en dat was te merken. Met name in de middelste lijn waar Vogel waarde de slag min of meer ver loor. Dit mede als verdienste van Van onze sportrUedewerker Schoondijke - In een vriend schappelijk treffen won Terneu- I zense Boys met 1-3 van Schoon- j dijke. De thuisploeg kon aardig tegen stand bieden, maar de bezoekers j hadden duidelijk meer technisch vermogen. Bij rust was het 0-1 door een treffer van Leon Goos- sen. Na de pauze werd het 0-2 door Jacky Scheele, voordat Wil- r ly de Jaeger voor de thuisploeg tegen kon scoren. Akke Ganpat legde de 1-3-eindcijfers vast. 1 Van onze atletiekmedewerker Zierikzee - In Zierikzee wordt j zaterdag 7 september de zevende1 en laatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie afgewerkt. De wedstrijden op sportpark 'De Bannink' beginnen om 11.30 uur. T>e Zeeuwse Olympiade'96 was voor Arnold Polderman en zij maats een uitstekende kans hu sPort te promoten. De 43-jarigë Axelaar legt zich met zijn vrien-1 °en uit de nationale selectie, waartoe Marianne Huijben (Lei-I dsn) en Majorie van de Bunt (Reewijk) eveneens behoren! ®eer toe op het serieuze presta-; tjeve werk. 1 ■iMijn eerste doel is het Neder-] lands kampioenschap in januar 1997. Ik kom daarin uit op he onderdeel langlaufen en biatlon,'. jddus Arnold Polderman, die en-j kele jaren geleden min of meeij een opmerkelijike ommezwaai in 21Jn sport maakte. In plaats vait wielrennen en lopen werd langJ b*. ziin sport. Hoe dat kwami »Rij het fietsen en lopen had ira net verzadingingspunt bereikt] °en ik in 1993 voor de eersta ®aal meegeweest was naar hel Worse Savalen en daar kennil haakte het het langlaufen, was ilj naan verkocht en verknocht. In] "dels ben ik er al drie keer ge]

de Stem | 1996 | | pagina 8