Schependijk voelt zich buitenspel gezet iLLEN tag Aanleg gasleiding verandert Zeeuws landschap tijdelijk Sirius op bezoek in Breskens 'Zeeuwen houden verkeerd beeld van Zeeland in stand' POLITIE RAPPORT DUIVEN SPORT Beregeningsverbod in kanaalzone opgeheven bE STEM ZEELAND C3 ONWERING 131380 I isten uidssuikersl verpakking I dorpsfeest I inbiedingenl Xe weinig betrokken bij voorbereidingen rond vestiging slaaphuis voor zwerfjunks in Terneuzen I Gasunie i wij aanwezig met OSSELEN iELAVOND UZIEK ifeest natuurlijk iken. eer heerlijk ->ru. ker Commissaris van de Koningin Van Gelder: Aanrijding Diefstal Schade Paaltje Orleans S)uievrain Kampioenschappen EXAMENS WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 FtTIIUC zeer lage prijzen II kens enz. enz. aat 12-14 01' AKELAARDIJ ZAAMSLAG HOEK SCHOONDIJKE Plein 21 .■543 BJ Zaamslag el. 0115-432348 rant raat 89 mslag 312630 Van onze verslaggever Terneuzen - Ondernemers en I bewoners van de Terneuzense 1 Schependijk voelen zich bui tenspel gezet in de voorberei dingen rond de vestiging van een slaaphuis voor zwerfjunks op het hondenuitlaatterrein in hun omgeving. Woordvoerder J. Vermeer brengt namens de Schependijkers de vrees naar voren dat de ontslui ting van het centrum voor dag en nachtopvang van dakloze harddrugsverslaafden aan de Kennedylaan komt. Hij voert aan dat de zwerfjunks mensen die gebruik maken van het fietspad overlast zullen bezorgen. Bovendien noemt hij het eigenlijk belachelijk dat aan de inkom van Terneuzen een der gelijk centrum wordt gevestigd. Bij de eerste bijeenkomst betreffende de komst van het slaaphuis waren Vermeer en andere bewoners van de Sche pendijk nog wel vertegenwoor digd. Daarna echter niet meer, omdat de gemeente zich op het standpunt stelde dat de bewo nersbelangen gediend waren met de vertegenwoordiging van iemand uit het Bewonersplat form Binnenstad in de werkgroep die de vestiging van het opvang centrum voorbereidt. „Maar het is onmogelijk dat het platform opkomt voor onze belangen," zegt Vermeer. „Want het platform voelt wel voor ont sluiting van het centrum via de Kennedylaan en wij dus absoluut niet." Het Bewonersplatform op haar beurt maakte bezwaar tegen het creëren van een toegang tot het slaaphuis via het Schelpen pad. Die mogelijkheid lijkt na de vergadering afgelopen maandag van de werkgroep nu wel van de baan. De opties zijn nu Kennedy laan en een ontsluiting via een weggetje dat uitkomt op de krui sing Kennedylaan/Grenulaan. Die laatste mogelijkheid is er een waarin ook de mensen aan de Schependijk zich volgens Ver meer onder bepaalde voorwaar den wel kunnen vinden. ■Vervolg van voorpagina l-gnd van de maand begint [delta Nutsbedrijven met voor lichtingsbijeenkomsten in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De aanleg van de leiding, die in [het voorjaar van '1997 start en [wellicht een jaar in beslag gaat ■nemen, heeft tijdelijk ingrijpende [gevolgen voor het Zeeuwse land schap. DELTA heeft een werk- jbreedte van 25 meter nodig om de ■pijpleiding anderhalve meter ■onder de grond te stoppen. De ■leiding wordt ingepast in de ■bestaande pijpleidingdam door ■het Verdronken Land van Saef- ■tinghe. IHet tracé, dat uiteindelijk door I de Planologische Werkcommissie van ministerie van Economische I Zaken moet worden goedge- I keurd, heeft een positief advies I meegekregen van Gedeputeerde I Staten van Zeeland. I Welke gevolgen de beslissing van IeZN heeft voor de plannen van j 'concurrent' de Nederlandse Gas- unie is nog niet duidelijk. De [Gasunie wil, om haar marktaan- deel te behouden, via nagenoeg [hetzelfde tracé een brug naar [zuid-Nederland slaan. Omdat de [leiding in Zelzate onvoldoende Iruk zal hebben om het gas in het I transportsysteem van de Gasunie op te nemen, wil de Gasunie bij het meet- en regelstation bij de xelse Sassing een compressor- I station bouwen. [Vooralsnog laat de Gasunie zich [volgens woordvoerder Ype Kroe- l.ger niet door EZN uit het veld {slaan en gaat ze door met de voorbereidingen. Er is echter nog [geen overeenkomst met Distri- j gas. Kroeger sluit, gelet op de {vastberadenheid en voortvarend heid van EZN, niet uit dat 'beide partijen bij elkaar komen'. „Maar voorlopig gaan we elk nog onze ■eigen weg." [Samenwerking GS dringen in hun advies aan de ■Planologische Werkcommissie laan op samenwerking tussen de [Gasunie en EZN. Zij willen ■namelijk dat beiden samen een ■leiding leggen of dat beide leidin- Igen, indien mogelijk, tegelijker- tijd worden aangelegd om over last voor grondeigenaren en ver- 'ng van natuurgebieden te I beperken. DELTA Nutsbedrijven heeft ech- I ter al laten weten dat een geza- menlijke leiding er niet inzit lomdat de Gasunie met grotere {volumes en een hogere druk wil [werken om internationale mark- |ten te kunnen bedienen en daar- Ivoor leidingen met een grotere diameter nodig heeft. EZN mikt vooralsnog op een binnenlandse markt. EZN zal in eerste instantie vooral het bedrijfsleven in West-Bra bant bedienen. In Zeeuws-Vlaan deren blijven twee potentiële grote gasafnemers, Dow Benelux in Terneuzen en kunstmestfabri- kant Hydro Agri in Sluiskil (HAS), voorlopig klant van de Nederlandse Gasunie. Dow Benelux zal, wanneer vol gend jaar de warmtekrachtcen trale van Elsta in gebruik komt, haar energiebehoefte grotendeels gaan afnemen van Elsta. Elsta sloot kortgeleden voor een periode van vijf jaar een contract af met de Nederlandse Gasunie, die daarvoor een nieuwe leiding van het meet- en regelstation bij de Axelse Sassing naar de warm tekrachtcentrale heeft gelegd. Dow heeft een gemiddeld jaar verbruik van zo'n 600 miljoen kuub aardgas. Hydro Agri (geschat verbruik van 1,8 miljard kuub) behoort samen met Kemira Agro in Voorburg (2 miljard kuub) tot de grootste gasverbrui- kers in Nederland. De totale industriële afzet van de Neder landse Gasunie was in 1995 13,3 miljard kuub. Omgebouwd Hydro Agri blijft nog bij Neder landse Gasunie omdat het Britse en Noorse gas een hogere ver- brandingswaarde heeft dan het Groningergas dat Hydro Agri van de Gasunie afneemt. Om over te kunnen schakelen op het Britse en/of Noorse hoogcalo- risch gas uit Zeebrugge moeten installaties worden omgebouwd. Dit vergt volgens directeur J. Duerloo omvangrijke investerin gen. Toch, zegt Duerloo, bereidt Hydro Agri zich voor om belang rijke hoeveelheden hoogcalorisch gas te ontvangen zodra dit in de regio beschikbaar komt. „De Gasunie blijft bij de gaslevering aan HAS betrokken. Dit hoeft evenwel geen exclusiviteit in te houden," zegt hij. De invoer van Brits gas - en dat uit andere landen - komt op gang door de vanuit Brussel gedicteerde liberalisering van de energiemarkt. Het uitgangspunt daarbij is dat bedrijven, en later ook particulieren, zelf kunnen bepalen waar ze hun energie kopen. In Groot-Brittannië is die libera lisering al heel ver doorgevoerd. Het marktaandeel in eigen land van gasmaatschappij British Gas verschrompelde de afgelopen jaren van 100 naar 35 procent. De concurrentie daar heeft geleid tot lagere gasprijzen en gasover- schotten, die de Britten via de Interconnector op de Europese markt willen brengen. Voor bedrijven is dat interessant. Bij een verbruik van 1 miljard kuub levert elke cent prijsverschil tus sen het Nederlandse en buiten landse gas een bruto-besparing van tien miljoen gulden op. In Nederland, waar minister Wij- ers van Economische Zaken in zijn derde Energienota het vrije- marktprincipe predikt, krijgt gasleverancier en monopolist Gasunie met een soortgelijke ont wikkeling te maken. De Gasunie, eigenaar van een meer dan 10.000 kilometer lang binnenlands transportnet, ver vult in Nederland de rol van enige gasaanbieder. De Neder landse Aardoliemaatschappij (NAM) wint driekwart van al het Nederlandse gas en verkoopt het aan de Gasunie, die het doorver koopt aan en transporteert naar binnen- en buitenlandse afne mers. Alleenheerschappij De verwachting is dat de toene mende internationale concurren tie nog deze eeuw een eind zal maken aan de alleenheerschappij van de Gasunie. Het wordt dan mogelijk dat een Nederlands energiedistributiebedrijf goed koop Brits gas inkoopt, en tegen betaling vervoert door het Gas unie-net. Directeur G. Verberg zei bij de presentatie van de jaarcijfers dat de Gasunie, die vorig jaar 83,1 miljard kuub gas afzette, reke ning houdt met een marktverlies van 20 procent. EZN houdt voorlopig het knoop punt van gastransportleidingen in Ossendrecht aan als eindsta tion van de nieuwe leiding. Maar vanaf Ossendrecht kunnen vol gens De Kraa eenvouding aftak kingen naar Midden-Zeeland of naar het Rijnmondgebied gemaakt worden. Energiesymposium Ook in het Rotterdam-Rijnmond- gebied, waar een concentratie van energievretende industrieën is, bestaat belangstelling voor het Britse en Noorse gas uit Zee- brugge. Dat bleek deze zomer nog tijdens een energiesymposium in Rotterdam van de stuurgroep Energieprojecten Rijnmond. Daar werd gepleit voor een aan sluiting op de Interconnector en de Noorse Zeepipe in Zeebrugge. De plannen bevinden zich vol gens een woordvoerder van het energiebedrijf Eneco in Rotter dam nog maar in een pril sta dium. Pas aan het eind van dit jaar wil de stuurgroep met concrete aan bevelingen komen. eren bereid Reservering gewenst. - Zaamslag 'Het is inmiddels op weg naar Stellendam, het actie- schip Sirius van Greenpeace. de afgelopen dagen lag wt schip in de haven van Breskens en velen maakten "an de gelegenheid gebruik er een kijkje op te nemen. Dp de Sirius werden de bezoe kers door middel van een kleine tentoonstelling geïnfor- reeerd^ over de gevolgen van de en met name de over- bevissing, althans zoals milieu-organisatie die ziet. Breskens is één van de vissers havens die Greenpeace aan doet in een campagne over de visserij. Het is een tocht langs Nederlandse en andere Euro pese havens waar vooral de visserij belangrijk is. We wil len de mensen informeren over de problemen van en in de visserij. We proberen ook met de vissers de dialoog aan te gaan over dit probleem," legt Jolanda Cupido uit, cam pagne-medewerkster van Greenpeace. „De vissers hier in Breskens, die op de kleine boten varen, weten dat ze heel afhankelijk zijn van de vis in een bepaald gebied in deze omgeving. Als die vis weg is, heb je een probleem. De Sirius kreeg met name bezoek van scholieren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Het gasregelstation in de Koegorspolder. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Middelburg - Nederland heeft een verkeerd beeld van de Zeeuwen en de Zeeuwen hou den dat zelf in stand. Dat werkt nadelig voor nieuwe ontwikkelingen in de provin cie zoals meer werkgelegen heid. En het is zelfs waar schijnlijk dat de Zeeuwse toe ristische promotie met al die folklore schade veroorzaakt aan het imago. Zo luidde de strekking van een toespraak die de Commissaris van de Koningin Van Gelder gisteren hield in Middelburg voor het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen. De andere leden van Gedepu teerde Staten hadden Van Gel der, zo zei hij, vooraf laten weten zijn opvatting niet te delen dat er sprake was van een probleem. GS zien geen probleem. Maar de meerderheid van de toe hoorders gisteren was het hele maal met de commissaris eens. Hij oogstte applaus. Goede naam De goede naam van Zeeland of de veronderstelde goede naam van Zeeland, Van Gelder had het er talrijke malen over. Zijn ervaring met relaties buiten Zeeland was nog steeds dat men over Zeeland dacht als een streng kerkelijk agrarisch land uit de jaren vijftig, waar niets noemenswaardig gebeurde. Dit apert onjuiste beeld blijft hardnekkig voortbe staan en het remt bedrijven en hun personeelsleden om zich in Zeeland te vestigen, stelde de commissaris. Margarine Van Gelder: „Maar wat is nu de oorzaak van die negatieve beeld vorming? We zitten bijvoorbeeld nog steeds opgescheept met dat verschrikkelijke margarinetrutje, van dat bedrijf dat geen cent te veel wil uitgeven aan een update van dat beeldmerk. Maar inmid dels liggen er al duizendmaal meer jonge meiden topless aan het strand dan dat er nog in kle derdracht lopen." De toeristische promotie van de provincie, die moet anders, meende de Commissaris. En Zee land krijgt te veel toeristen te verwerken in een te korte periode, dat vindt hij ook. Van Gelder: „Het beeld van rust en ruimte is ook een beeld waar voor men eigenlijk bang moet zijn als men hoopt op een econo misch draagvlak dat meer omvat dan een overdosis toeristen in een betrekkelijk korte periode. Voor veel mensen is het beeld van Zee land nog gebouwd op de oude aardrijkskundelessen, aangevuld met de vaak herhaalde films over de watersnoodramp." Hard werken Het antwoord is volgens de Com missaris dat de Zeeuwen hard moeten werken aan een andere beeldvorming. Zo zou het geen kwaad kunnen dat de Zeeuwen, tegen hun volks aard in weliswaar, hun enthou siasme meer laten blijken. Het negatieve in het Zeeuwse karak ter (zoals uitdrukkingen als 'moet dat nou' en 'dat is nergens voor nodig') kan ook positief worden omgebogen. Meer kleinschalige milieuvrien delijke bedrijvigheid, dat is de troef voor de toekomst, stelde Van Gelder. Tegengas De zaal was enthousiast. De enige die Van Gelder nog een beetje tegengas bood, was het PvdA-Statenlid Holtkamp. Vol gens hem speelt het probleem niet en is het beeld van Zeeland als land uit de jaren vijftig al lang verdwenen. Ook is het provinciebestuur al jaren bezig met juist dat econo mische beleid uit te voeren waar Van Gelder nu voor pleitte, meende Holtkamp. „We moeten niet doen alsof er ineens een doemscenario ligt," aldus het Statenlid. Terneuzen - Bij een aanrijding tussen een bromfietser en een personenenauto op de kruising Axelsestraat/Schuttershofweg is maandagmiddag omvang rijke blikschade ontstaan. Een 44-jarige automobiliste uit Terneuzen verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 16-jarige bromfietsbe stuurder uit IJzendijke. De auto werd aan de gehele rech terzijde beschadigd, de brom fiets had een vernield voorwiel en een kapotte voorvork. Terneuzen - Een 56-jarige inwoner van het Belgische Grez Doiceau deed aangifte van diefstal van zijn aanhang wagen. Die stond, gekoppeld aan zijn auto, op een parkeer plaats aan de Industrieweg. Bij terugkeer bleek de aanhanger met een waarde van ongeveer 4000 gulden te zijn verdwenen. Hoek - Drie auto's raakten zwaar beschadigd bij een aan rijding op de kruising Hoekse- weg/Julianastraat. Een 41- jarige automobiliste uit Hoek reed over de Hoekseweg en wilde bij de afslag Julianas- traat linksaf. Een 61-jarige bestuurder uit Noordwijker- hout naderde uit tegenoverge stelde richting en kreeg geen voorrang, waardoor een aanrij ding ontstond. Als gevolg daar van draaide de auto van de vrouw uit Hoek volledig om de as en kwam vervolgens fron taal in botsing met een auto, bestuurd door een 33-jarige Terneuzenaar, die over de Hoekseweg uit de richting Phi lippine kwam. Terneuzen - Onder invloed van drank heeft een 55-jarige inwoner van Terneuzen in de Donze Visserstraat een paaltje omvergereden. De man reed door, maar een voorbijganger noteerde zijn kenteken en gaf dat door aan de politie. De bestuurder werd een ademana lyse afgenomen, waaruit bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Orleans 417 jonge duiven, hoogste snelheid 1112,05 meter per minuut. Eenals twee weken gele den in de Derby-vlucht vanuit dezelfde plaats waren het ander maal de jonge duiven van E. van Deursen uit St.-Jansteen die de kopprijzen wonnen, namelijk 1, 3, 4, 5, 6, 8 en 10 en verder nog vier duiven binnen de eerste 16 prijzen. 2. P. d'Hondt, 7. J. de Cock, 9. Th. Casteels, allen Hulst. Concourscombinatie Biervliet 131 jonge duiven, 1052,98mpm: 1. C. de Graaf, 2 en 6. B. Provoost, 3. A. Neve, 4 en 9. A. de Dobbelaere, 5 en 10. J. du Puy en zoon, 7. A. en M. Von Hout, 8. H. Neve. De Voorwaarts Z^amslagveer, 144 jonge duiven, 1083mpm: 1, 5, 8 en 9. H. de Feijter, 2 en 10. F. Scheele, 3. J. Hamelink en zoon, 4. M. Scheele en zoon, 6. D. Bareman Dzoon, 7. Gebrs. Den Hamer. De Vrede Sas van Gent, 120 jonge duiven, 1088,55mpm: 1. Roger Pielaet, 2 en 9. E. en L. Breepoel, 3 en 7. P. Baecke, 4. Comb. Elegeert, 5, 8 en 10. W. Winne, 6. H. van de Veeke. De Eendracht Terneuzen, 100 jonge duiven, 1058,63mpm: 1, 3, 4 en 6. J. Verplanke, 2. Comb. Witte/Bruce, 5. J. van de Berg, 7. Comb. Bos/Westeinde, 8. J. Geel- hoedt, 9. Comb. Lijzer/Dixhoorn, 10. Comb. Koch/Riemens. Herleving Kloosterzande, 164 jonge duiven, 1083,39mpm: 1. R. de Nijs, 2. Jo. Voet, 3 en 5. R. Mahu, 4 en 6. René van Goethem, 7. F. de Kort, 8. W. Voet en zoon,9. F. van Kruijssen, 10. Rudy Voet. De Postduif Heikant, 200 jonge duiven, 1107,45mpm: 1 en 6. O. van Damme, 2 en 4. Ch. de Beule, 3 en 10. Ed. Verschueren, 5. Antoine Thijs, 7. Mevrouw De Feijter, 8. Th. de Block, 9. Em. de Beule. De Snelle Duif Clinge, 97 jonge duiven, 1070,64mpm: 1, 3 en 8. Joh. van Spaandonck, 2, 4, 5, 6, 7 en 9. A. Thijs en zoon, 10. Is. Merckx. Nieuw Leven Koewacht, 104 jonge duiven, 1080,llmpm: 1, 2, 3, 4, 5, 6 en 9. R. van Damme, 7. A. de Booy, 8. O. Bonne, 10. R. van de Bilt. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 98 jonge duiven, 1101,83mpm: 1 en 3. Th. Dobbelaar, 2 en 6. C. de Cock, 4, 5 en 8. A. Wauters, 7. D. Dobbelaar, 9. B. van Leemput en zoon, 10. A. Schuren en zoon. Verwachting Axel, 205 jonge dui ven, 1110,28mpm: 1 en 4. B. Her man, 2, 6, 7 en 10. Comb. De Mul/Kop, 3 en 5. P. de Poorter, 8. J. Verschuren, 9. K. Verbunt. Sluiskilse Reisduif, 82 jonge dui ven, 1052,72mpm: 1 en 10. J. de Visser, 2, 5 en 8. J. Dane, 3, 4 en 6. J. du Puy en zoon, 7 en 9. A. Bouchaut en zoon. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 85 jonge duiven, 1052,26mpm: 1 en 3. P. Zegers, 2, 5 en 6. G. Neels en zoon, 4, 7 en 10. Gebrs. Scheele, 8 en 9. H. Zegers. De Reisduif Philippine, 52 jonge duiven, 1081,80mpm: 1, 2, 4, 5, 6, 7 en 9. O. Haers, 3. P. Pladdet, 8 en 10. T. de Bruijn. De Zeeuw Goes, 251 jonge duiven, 1055,80mpm: 1, 2, 4, 5 en 7. J. Steenhard, 3. J. de Coninck, 6, 8 en 10. J. de Witte, 9. D. Wagenaar. De Snelvliegers Oostburg, 150 jonge duiven, 1028,95mpm: 1. T. de Poorter, 2. Comb. R. Zeegers/Verstrate, 3, 9 en 10. R. van Hee, 4. R. Daansen, 5 en 8. W. Prenen, 6. J. de Smet, 7. A. de Wever en dochter. Steeds Sneller IJzendijke, 108 jonge duiven, 1052,10mpm: 1. G. E. de Boevere, 2, 3, 4 en 9. M. Kuijl, 5. M. Rodts, 6 en 8. F. van de Vlies, 7. L. van de Velde, 10. A. du Puij. Eerste de Beste Schoondijke, 76 jonge duiven, 1115,44mpm: 1, 3, 5 en 10. E. de Wever, 2. A. Steurrijs en zoon, 4. W. van de Velde en zoon, 6 en 8. J. de Poorter, 7. C. Boogaard, 9. M. Cornelis/De Reu. Nog Sneller Breskens, 160 jonge duiven, 1050,56mpm: 1. S. van de Lijke, 2, 6, 7, 9 en 10. H. Mookhoek en zoon, 3. R. de Smit, 4. S. van de Velde en zoon, 5.1. den Dekker, 8. Gebrs. Pijcke. Strijd in Vrede Groede, 63 jonge duiven, 1003,05mpm: 1, 4, 5 en 6. H. Simpelaar, 2 en 10. A. Beun, 3. Mevrouw Buijze, 7. A. Schaap, 8.1. Verhage, 9. Mevrouw Scheele. De Getrouwe Duif Cadzand, 134 jonge duiven, 1049,16mpm: 1 en 9. M. de Lijser, 2 en 3. P. Goossen, 4. C. Riemens, 5, 6 en 8. J. de Mey, 7. F. Baas en zoon, 10. J. van de Plasse. Snelle Duif Clinge, 77 jonge duiven, 1266,32mpm: 1, 6 en 10. W. Vergauwen, 2 en 9. L. Willaert, 3. A. van de Brande, 4. P. Goosens, 5, 7 en 8. R. van Gaever. De Snelvliegers Oostburg, Eind standen vitesse oude duiven, onaangewezen: 1. J. de Smet, 2. R. van Hee, 3. R. Daansen, 4. A. de Wever en dochter, 5. W. Prenen. aangewezen: 1. R. van Hee, 2. A. de Wever en dochter, 3. J. de Smet, 4. W. Prenen, 5. W. van Hee. Volharding Westdorpe. Midfond oude duiven, aangewezen: 1. P. Baecke, 2. J. de Visser, 3. Comb. Gijsel/Istas, 4. Arn. van Paemel, 5. Ed. de Smet. Vlissingen - Hogeschool Zee land. Bedrijfseconomische opleiding: A. de Graaf, Oost burg en W. Faes, Biervliet. Commercieel economische opleiding: T. Huisman, Bres kens; M. van de Sluis, Retren chement; M. Wieland en M. van Zweeden, Terneuzen; F. Wille, Sluiskil. Opleiding communi catie: S. de Geest, Clinge. Eco nomische linguïstische oplei ding: R. Broekman, Terneuzen; V. d'Hooghe, Heikant; M. Donze en D. de Wispelaere, Oostburg; C. Scheele, Zaam slag. Tilburg - Katholieke Universi teit Brabant. Doctoraal bedrijfseconomie: Bas Metsers, Hulst en Dennis van der Heijden, Hulst. Van onze verslaggever Terneuzen - Waterschap De Drie Ambachten heeft het berege ningsverbod dat voor de drie kanaalzone-gemeenten - Axel, Sas van Gent en Terneuzen - was ingesteld gisteren ingetrok ken. Het verbod gold vanaf 20 juli voor een gedeelte en sinds 9 augustus voor het hele beheers gebied van het waterschap wegens de dreigende schaarste aan oppervlaktewater. De overvloedige regenval van de afgelopen dagen heeft voor vol doende aanvoer van water gezorgd. Daarmee was het niet langer nodig het verbod te hand haven. De eerstkomende tijd houdt het schap het zomerpeil nog aan. De overgang naar het winterpeil vindt - afhankelijk van de weersomstandigheden uiteraard - naar verwachting rond oktober plaats.In Zeeland geldt hierna alleen nog een bere geningsverbod voor de zandgron den in het gebied van waterschap Het Hulster Ambacht, dat op 24 juli inging. Dat verbod wordt naar verwachting deze week of volgende week ingetrokken. Overtredingen van het verbod om land- en tuinbouwgewassen te beregenen met water uit kreken en sloten zijn volgens de water schappen niet geconstateerd. De hoge boetes (vijfentwintigdui zend gulden) waren wellicht een goede stok achter de deur. Aanhoudende droogte was voor het waterschap de Drie Ambach ten ook al aanleiding voor een beregeningsverbod van 22 april tot 6 mei. Het Hulster Ambacht kende eerder een beregeningsver bod van 29 april tot 14 mei. Het derde waterschap in Zeeuws- Vlaanderen, het Vrije van Sluis, stelde geen beregeningsverboden in. Dat was ook niet het geval voor het gebied in Zeeland ten noorden van de Westerschelde.

de Stem | 1996 | | pagina 15