DESTEM Cruijff wil ruim een miljoen gulden van Barcelona Loopbaan Kanu in gevaar door hartkwaal Utrech Staking arbiters van de baan na akkoord Sanchez ziet jeugd aan zich voorbij gaan UITSLAGEN standen Volleyballers alweer op weg naar Sydney Picavet snels Om 22. PTT Ifelecoi ortuna-Fi Brentjens loopt verder uit DESTEM Gullit meest elegante speler in Engeland sportnieuws KORT FC Utrecht geeft boetes na wanprestatie De Freitas in plaats van Tammer Straffen betaald voetbal Anand verslaat Kasparov Madouas volgt Armstrong naar Guimard Wim de Vos onder dak AUTOSPORT GOLF PAARDENSPORT SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL WIELRENNEN Volleyballers beginnen tegen Zuid-Korea Smulders nog niet van Ruhling af TENNIS Gedupeerde Jei Zeeuwse paarde PAARDENSPORT IhHB Snor mÊÊKKr ■Vr ma I i I I DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 B1 Barcelona (anp) - Johan Cruijff eist ruim een miljoen gulden schadevergoeding van Barcelo na. Volgens de coach is het juri disch onjuist dat hij eind vorig seizoen werd ontslagen. Cruijff betoogde maandag voor het gerecht in Barcelona dat er geen aanleiding bestond voor zijn vroegtijdige vertrek. Hij had immers acht jaar zeer succesvol gewerkt bij de club. Nederlands beste speler ooit zei verder nog een lopende verbinte nis van een jaar te hebben gehad. Barcelona bestreed alles in de vier uur durende zaak. Volgens voorzitter Nunez had hij wegens de tegenvallende prestaties geen andere keus dan Cruijff weg te sturen. Hij had een wat ander bedrag in gedachten voor de voormalige trainer. Een ton. In totaal behaalde Cruijff bij Barcelona elf officiële titels. Geen andere trainer was bij de Catalaanse club zo succesvol, niemand ook werkte er zo lang. Cruijff werd bijvoorbeeld met Barca vier keer achter elkaar kampioen van Spanje. Als enige coach won hij met de club de Eu ropa Cup I. Het vertrek van Cruijff ging enige maanden gele den in Barcelona met grote one nigheid gepaard. De coach riep onder andere nooit meer met Nunez aan één tafel te willen zitten. Het conflict liep zo hoog op dat Cruijffs zoon, Jordi, als speler niet meer te handhaven was. De international staat in middels onder contract bij Man chester United. Cruijff zelf is vooralsnog niet van plan terug te keren op het trainingsveld. Hij is tegenwoordig commentator bij de NOS. Breda/Milaan - De voetballoopbaan van Nwankwo Kanu is in gevaar wegens een hartafwijking. De 20-jarige Nigeriaan kreeg in Milaan absolute rust voorgeschreven door drie hoog gekwa lificeerde Italiaanse hartspecialisten. Het gaat om een afwijking aan de hartklep naar de aorta toe. Voor een nieuwe controle die gis teren plaats had moeten hebben, meldde hij zich af wegens griep. Kanu zou zich in Nederland be vinden. Inter verwacht dat hij zich vandaag in Milaan meldt voor een nieuw onderzoek. In Mi laan wordt rekening gehouden met afkeuring als profvoetballer voor Kanu, die deze zomer voor circa vier miljoen gulden van Ajax naar Inter verhuisde. Gisteravond bevestigde de medi sche staf van Inter Milaan dat bij Kanu de aorta, de lichaamsslag ader, niet voldoende functioneert en geen topsport toelaat. Na een vriendschappelijke wedstrijd te gen Vicenza Lanerossi werd de Nigeriaan vorige week plotseling tot rust verplicht. „Hij heeft toe stemming gekregen vier dagen vakantie te nemen," verklaarde een woordvoerder zijn afwezig heid eind vorige week nog. Gisteren kwam naar buiten dat de situatie ernstig is. „Op dit mo ment is het belang van de mens Kanu voor ons belangrijker dan zijn voetbalcarrière," verklaarde een woordvoerder. Nieuwe on derzoeken moeten uitwijzen of de kwaal zodanig te verhelpen is dat Kanu weer aan de slag kan bij In- ter zonder dat zijn gezondheid gevaar loopt. Kanu staat onder behandeling van de chirurgen Colombo, Ang- uissola en Caru. Zonder goedkeu rende medische verklaring krijgt hij vooralsnog geen toestemming in de Italiaanse competitie uit te komen. In het verleden heeft Vin- cenzo Montella in een soortgelij ke situatie verkeerd. Hij kreeg vervolgens voorlopige toestem ming en is nu weer actief bij Sampdoria. Basketballers Inter Milaan klampt zich ook vast aan de voorbeelden van de basketballers Gregor Fujcka en Ricardo Morandotti die eveneens soortgelijke last van hun aorta Londen (afp) - Ruud Gullit is uitgeroepen tot de meest ele gante speler in de Premier League, de Engelse voetbal competitie. De speler/mana ger van Chelsea kreeg de prijs zondag, op zijn 34e ver jaardag, uitgereikt. Het is voor het eerst in zestien jaar dat een buitenlander die eer te beurt valt. De jury van modespecialisten koos de Fransman David Ginola van Newcastle United als de op een na elegantste speler. hebben gehad. Beiden komen in middels weer uit in de hoogste klasse voor respectievelijk Stefa- nel Milaan en Virtus Bologna. Voor Kanu openbaart de hart kwaal zich in een fase waarin hij nauwelijks rust heeft kunnen ne men. Na bijna drie jaar bij Ajax te hebben gespeeld nam hij in juli met Nigeria deel aan de Olympi sche Spelen. Tussendoor kwam na langdurig juridisch touwtrek ken de transfer naar Inter Milaan alsnog rond. Na het winnen van olympisch goud meldde Kanu zich op 16 augustus in Milaan. Voor zijn nieuwe club speelde hij vijf wedstrijden: twee op een toernooi in het Spaanse Vigo, twee op het Juan Gamper-toer- nooi in Barcelona en de vriend schappelijke wedstrijd tegen Vi cenza vorige week woensdag. Ajax Namens Ajax verklaarde pen ningmeester Arie van Os gistera vond dat bij de Amsterdamse club niets bekend was van een hartkwaal bij Kanu. Inter Milaan kan bij eventuele afkeuring geen claim bij Ajax meer indienen om dat volgens internationele regle menten de overgang van spelers definitief is bij afwikkeling van de formaliteiten, ongeacht even tuele uitkomsten van medische keuringen naderhand. Telefonisch heeft Inter al contact gezocht met Ajax. Clubarts Piet Bon werd gebeld door een secre taresse van de club, met het ver zoek tot informatie over de be treffende speler. Bon weigerde. Bon: „Zoiets gebeurt alleen als de patiënt daartoe toestemming geeft. Pas als Kanu het wil ope nen we het archief. Ik weet ook niet precies waarover het nu gaat. Natuurlijk heeft Kanu bij ons allerlei dingetjes gehad, maar van een hartafwijking hebben wij nooit iets geconstateerd. Het is wel mogelijk dat een bepaalde kwaal latent aanwezig is en zich later doet gelden." Winter Inter Milaan kan voorlopig ook niet beschikken over Aron Win ter, die twee weken rust kreeg opgelegd wegens een knieblessu re. Winter raakte vorige week ge blesseerd in de bekerwedstrijd tegen Ravenna. Daardoor moest hij zich al afmelden voor de in terland Nederland - Brazilië. Gisteren werd het kniegewricht in een brace gezet. Winter moet nu eerst rust nemen. Hij mist daardoor in eerste instantie de competitiestart, zondag tegen Udinese, en de uitwedstirjd in het UEFA Cup-toernooi tegen het Franse Guingamp, volgende week donsdag. Ook de tweede ronde van de Italiaanse competi tie komt voor Winter vermoede lijk nog te vroeg. Ronde van Frankrijk voor mountain- bikers, zesde etappe, tijdrit St. Jo- seph-de-Rivière - Miribel-les-Echel- les. Mannen: 1. Martinez (Fra) 21 km in 58.55 (21,39 km/uur), 2. Chiotti (Fra) 2.56,3. Brentjens (Ned) 3.00,4. Evans (Aus) 3.11, 5. Vollet (Fra) 3.17, 6. Hoydahl (Noo) 3.27, 7. Herrisset (Fra) 3.31, 8, Kristensen (Den) 4.01, 9. Rowney (Aus) 4.19, 10. Rasmussen New York (rtr) - De pas vijf tienjarige Martina Hingis heeft maandag bij de US Open hard toegeslagen door in de achtste finales de als derde geplaatste Arantxa Sanchez Vicario uit te scha kelen, 6-1 3-6 6-4. Het was de grootste verrassing op de Grand Slam van New York tot nu toe. Begin dit jaar al werd Hingis de jongste speelster ooit die bij de Australian Open doordrong tot de laatste acht. De Zwitserse versloeg daartoe onder anderen, met overmacht, de Nederlandse Brenda Schultz. In New York is haar volgende opponente de winnaar van de partij tussen Novotna en Habsudova. De uitschakeling van Sanchez was niet verwacht. Op haar laatste vijf toernooien bereikte ze de finale. Dat gebeurde onder meer in Atlanta bij de Olympi sche Spelen, waar het goud naar Davenport ging. Deze stapte in New York ook na vier ronden uit. Linda Wild versloeg de Amerikaanse, die zestien wed strijden ongeslagen was ge weest. Hingis, de nummer zestien van de wereld, zei gewoon op het juiste moment in topvorm te zijn geweest. „Vandaag speelde ik één van mijn beste wedstrijden tot nu toe." Het was niet de eer ste keer dat ze een speelster uit de absolute top versloeg. Eerder dit jaar won ze bij de Italian Open van Steffi Graf, de beste ter wereld. Hingis had slechts negentien minuten nodig om de eerste set naar zich toe te trekken. Door miserabel serveren van Sanchez, met een dubbele fout op break point, leek de Zwitserse vervol gens bij 3-2 in de tweede set ze ker van haar zaak. Maar San chez, vechtend als altijd, brak onmiddellijk terug en sleepte een beslissende set uit het vuur. Daarbij kreeg ze steun uit on verwachte hoek, met een zicht baar foute call op een essentieel punt bij deuce. Hingis stoorde er zich aan, maar zette zich er over heen. „Ik was echt kwaad. Gelukkig was dat niet echt van invloed op m'n spel. Ik zette me er over heen en kwam terug in de derde set." De inzinking van de mopperende Hingis kostte wel vier keer ga- meverlies op rij. Bij 2-0 achter in de beslissende set hervond ze zich. Ze werd daarbij geholpen door Sanchez, die in het laatste deel van de partij 22 van haar 52 onnodige fouten sloeg. „Ik ben teleurgesteld, vooral in mezelf," Martina Hingis, 'sneller dan haar eigen schaduw', tijdens haar partij tegen Arantxa Sanchez. FOTO REUTERS zei de Spaanse. „Ik liet haar te rugkomen in de wedstrijd." Na Sanchez in de vierde set ge broken te hebben had Hingis de arbitrage meer op haar hand. Een in geslagen bal van de Spaanse werd 'uit' gegeven, waardoor de Zwitserse op 4-3 voor kwam. Ze brak daarna voor de zesde keer de opslag van de Spaanse, om toch weer in de zenuwen haar eigen service-ga- me bij 5-3 in te leveren. Daarna besliste Hingis de wedstrijd als nog. UITSLAGEN New York. US Open, 18,5 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Sampras (VSt/1) - Volkov (Rus) 6-3 6-4 6-2, Philippoussis (Aus) - Pioline (Fra/16) 6-3 6-2 6-4, Corretja (Spa) - Björkman (Zwe) 6-2 4-6 4-6 6-4 6- 3, Henman (GBr) - Martin (VSt/12) 6-2 7-6 6-4, Medvedev (Oek) - Kor- da (Tsj) 6-2 6-4 6-3. Vierde ronde: Javier Sanchez (Spa) - Boetsch (Fra) 6-4 7-6 7-6. Agassi (VSt/6) - Wheaton (VSt) 4-6 6-2 6-3 6-4. Vrouwen, vierde ronde: Coetzer (ZAf) - Raymond (VSt) 6-4 6-1, Wild (VSt) - Davenport (VSt/8) 6-2 3-6 6-0, Graf (Dui/1) - Koemikova (Rus) 6-2 6-1. Achtste finale: Wies- ner (Oos) - Grande (Ita) 6-0 6-3, Hingis (Zwi/16) - Sanchez-Vicario (Spa/3) 6-1 3-6 6-4. Dubbelspel, derde ronde: Hin- gis/Sukova (Zwi/Tsj/4) - Ba- suki/Vis 6-3 3-6 7-5. Jongens, eerste ronde: Wessels (Ned/5) - Armando (VSt) 6-7 6-3. Mix-dubbel, kwartfinales: Ray- mond/Galbraith (VSt/3) - Vis/Tal bot (Ned/ZAf) 6-4 6-4, Bolle- graf/Leach (Ned/VSt/4) Testud/Kilderry (Fra/Aus) walk over, McQuillan/MacPherson (Aus) - Sukova/Suk (Tsj/2) 6-4 7-6. Utrecht - De spelers van FC Utrecht hebben, na de 3-1 nederlaag in de beker tegen Sparta 2, allemaal een geldboete gekregen. Naar verluidt gaat het om een bedrag van duizend gulden. Voorzitter Jan van de Kant bevestigde noch ontkende het bedrag. Wel gaf hij toe dat het team zaterdag in eigen stadion een wan prestatie had geleverd. „Met 3-1 verliezen van het eerste elftal van Sparta is niet leuk, maar met die cijfers van het tweede ver liezen mag natuurlijk niet." Als gebaar aan de supporters krijgen zij de eerstvolgende thuis wedstrijd in de beker, op woensdag 18 september tegen de ama teurs van Sportclub Feyenoord, gratis toegang. „We vonden dat we iets moesten doen voor onze fans. Zij zijn gekomen, maar heb ben niet gekregen waar ze recht op hebben." Osasuna - Fabian de Freitas staat op het punt een contract te te kenen bij Osasuna. De Spaanse tweede-divisieclub ondernam eerder een poging een andere Nederlandse spits, Erik Tammer van Go Ahead Eagles, in huis te halen. Eén wedstrijd: Vreman (De Graafschap), Bogers (RKC), Leferink (Hera cles), Bakboord (VW). Genève - Viswanathan Anand heeft het met ruim een kwart mil joen gulden gedoteerde schaaktoernooi van Genève gewonnen, de tweede Grand Prix van de profbond PCA. De Indiër versloeg in de finale wereldkampioen Gary Kasparov. Parijs - Laurent Madouas volgt Lance Armstrong naar de nieuwe wielerploeg Cofidis van ploegleider Cyrille Guimard. Beide prof renners zijn werknemer van Motorola, de Amerikaanse wieler ploeg die aan het einde van het seizoen ophoudt te bestaan. Den Haag - Veldrijder Wim de Vos heeft twee weken nadat hij op staande voet werd werd ontslagen bij de Belgische profploeg Es pace Card een nieuwe sponsor gevonden. De naam wilde hij maandag nog niet prijsgeven. Wel dat twee andere getalenteerde cyclocrossers ook een contract aangeboden hebben gekregen bij zijn nieuwe team, dat 15 september in Heeswijk wordt gepresen teerd. Vancouver. IndyCar. GP Vancouver: 1. Andretti (VSt) Lola Ford Cosworth 100 ronden, 2. Rahal (VSt) Reynard Mercedes Benz 100, 3. Fittipaldi (Bra) Lola Ford Cosworth 100, 4. Under Jr. (VSt) Penske Mercedes Benz 100, 5. Herta (VSt) Reynard Mercedes Benz 100, 6., Vasser (VSt) Reynard Honda 100. Stand klassement: 1. Vasser 142 punten, 2. Andretti 128, 3. Unser jr. 125, 4. Zanardi (Ita) 110, 5. Fit tipaldi 107. Milwaukee. Milwaukee Open mannen, 2 miljoen gulden. Eindstand, na playoffs: 1. Roberts (VSt) 265, 2. Kelly (VSt) 265, 3. Magee (VSt), Strieker (VSt), Par- nevik (Zwe), Henke (VSt) 266. Waregem. WK vierspannen. Kegelrijden: 1. Brasseur (Bel), Bowman (GBr), Bozsik (Hon), Ul- rich (Zwi), Standaert (Bel), Zeitler (Dui), Pointl (Oos), Van Dijck (Bel) 0 strafpunten, 9. Persson (Zwe) 1, 10. Feher (Hon) 1,5,11. Chardon 2, 26. Aarts 8, 27. Monhemius 10. De Ruyter niet gestart. Eindstand (na dressuur, marathon, kegelrij den): 1. Brasseur 130,4, 2. Bowman 139, 3. Bozsik 143,8, 4. Eriksson (Zwe) 144, 5. Freund (Dui) 144, 6. Ulrich 151,4, 7. De Langlade (Fra) 155,2, 8. Standaert 156, 9. Sand- mann (Dui) 156,9, 10. Monhemius (Ned) 157,8. Eindstand teams: 1. België (Bras- seur/Standaert/Schrijvers) 285,6, 2. Duitsland 299,4, 3. Groot-Brit- tannië 300,4, 4. Zweden 305, 5. Hongarije 318,7, 8. Nederland (Aarts/Chardon/De Ruyter) 365,2. Lotto 35. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: 2 winnaars die elk bruto f50.000,00 ontvangen. 3e prijs: 71 winnaars die elk f. 1000,00 ontvangen. 4e prijs: 116 winnaars die elk f.250,00 ontvangen. 5e prijs: 3122 winnaars die elk f. 25,00 ontvangen. 6e prijs: 3560 winnaars die elk f. 10,00 ont vangen. 7e prijs: 46.945 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 35. 6 cijfers goed: 2 winnaars. 5 cijfers goed: 5 winnaars. 4 cijfers goed: 27 winnaars. 3 cijfers goed: 268 win naars. 2 cijfers goed: 2742 win naars. (onder voorbehoud). La Paz. Kwalificatie WK, Zuid- Amerika. Bolivia - Peru 0-0. Portugal. Competitie, eerste dag: Maritimo - Chaves 3-3, Leca - Uniao Leiria 3-0, Rio Ave - Sal- gueiros 1-1, Farense - Estrela Amadora 1-0. Wetteren (Bel). Profkoers. 1. Spaenhoven (Bel) 165 km iri 3 uur en 50 minuten, 2. De Meester (Bel), 3. Dauwe (Bel), 4. Prokopen- ko (Oek), 5. Van Steen (Ned). Miribel (anp) - Bart Brentjens heeft zijn leidende positie in de Tour de France voor mountainbikers maandag opnieuw ver sterkt. De olympisch kampioen eindigde in de zesde etappe, een individuele tijdrit over 21 kilometer, als derde. Hij had een achterstand van drie minuten op de Franse winnaar Miguel Martinez en diens landge noot Jéröme Chiotti, maar bleef wel zijn belangrijkste concurrent in de algemene rangschikking, de Noor Rune Hoydahl, voor. Op hem heeft Brentjens nu een voor sprong van vier minuten en veer tien seconden. Chiotti schoof op naar de derde plaats op ruim zes minuten van de Nederlander. (Den) 4.34; Nederlanders: 20. Wee- vers 6.08, 47. De Knegt 9.34, 60. De Roo 12.00, 61. Hilhorst 12.11, 64. Pe ters 13.59, 66. Luikens 14.14, 67. Schuttert 14.18, 77. Van Dooren 21.00, 79. Raats 21.31. Algemeen klassement: 1. Brentjens 11.26.50, 2. Hoydahl op 4.14, 3. Chi otti 6.07, 4. Martinez 9.38, 5. Manin (Fra) 14.21, 6. Dietsch (Fra) 17.10, 7. Rasmussen 19,02, 8. Vollet 22.11, 9. Savignoni 24.02, 10. Herrisset 27.04; 37. Van Dooren 1.05.10, 42. De Knegt 1.3.10, 43. De Roo 1.14.39, 57. Peters 1.31.10, 61. Weevers 1.39.10, 70. Lui kens 1.55.39, 71. Hilhorst 1.58.43, 72. Schuttert 2.00.10, 81. Raats 3.11.55. Vrouwen: 1. Dahle (Noo) 21 km in I.15.43 (16,64 km/uur), 2. Leboucher (Fra) 1.54, 3. Dahlmeier (Dui) 1.59, 4. Robinson (GBr) 4.07, 5. Fiat (Fra) 5.53, 6. Vink (Ned) 6.46, 14. Coppool- se (Ned) 14.52. Algemeen klassement: 1. Dahle II.27.53, 2. Leboucher 18.36, 3. Dahl meier 35.27, 7. Vink 1.02.45, 9. Cop- poolse 1.16.49. Zeist (anp) - Een tijdlang was Joop Alberda niet alleen bondscoach der volleyballers, maak ook kruidenier. Hij struinde langs bedrijven om geld los te peuteren, want de nationale ploeg dreigde te verdrinken. Maandag in Zeist presenteerde de Stichting Top Volleybal Nederland (TVN) haar visie op de toe komst. Een gedegen oplei ding tot professional moet er komen, die garant staat voor permanente aanwas. Opdat voortdurend verblijf in de top-vier van de wereld moge lijk is. Zonder gebedel. Het scheelde weinig of olym pisch goud in Atlanta was een il lusie geweest. Want in het jaar na het olympisch zilver van Bar celona was het topvolleybal ei genlijk failliet. Toen al beston den mooie plannen over de toe komst, maar de overlevingsstrijd eiste alle aandacht op. Alberda; „Er is veel rotzooi door de rivier naar buiten gestroomd. Nu kan het pas." Lachertje Model Nationale Volleybalselec ties, heet het rapport. Met als ondertitel: The Road to Sydney, waar over vier jaar de Spelen zijn. Het is uitgedokterd door onder anderen de bondscoaches Alberda (mannen) en Goedkoop (vrouwen), door Toon Ger- brands, de trainer van de natio nale topclub Dynamo die veel ervaring opdeed bij Jong Oranje. Lachertje Talentvolle jeugd vanaf vijftien jaar krijgt straks in het nationa le centrum te Zeist te maken met 120 tot 150 trainingsdagen per jaar. Er volgt ook een strikte verdeling van het jaar: van 1 no vember tot 30 april zijn spelers actief voor hun clubs, in Neder land of in het buitenland. Waar bij aangetekend dat de nationale competitie absoluut sterker moet. Want Nederland is onder hand het lachertje van Europa. Het andere halfjaar is voor de nationale ploeg, die geen oplei dingsinstituut meer kan zijn. Een zes-maandenmodel dus voor de bondscoaches, waarbij de ka lender van de internationale bond FIVB de leidraad is. De be doeling is dat geregeld talenten doorstromen, dat ouderen gelei delijk het stokje overgeven. In zijn goedkoopste vorm kost het totale plan 4,7 miljoen gulden per jaar en voor 1997 is de be groting zo goed als rond. Dat wil niet zeggen dat alle wensen zijn ingevuld. Zo zouden extra coaches of scouts nooit weg zijn. Zuinigheid Alberda sprak in het verleden over 4,5 miljoen als ideaal. TVN- voorzitter Schaling: „Als je het oorspronkelijke ideaal eenmaal hebt bereikt, verschuift je ide aal. Maar we willen het zo sim pel mogelijk houden, voor je het weet zit je aan tien miljoen. Met zuinigheid komen we verder dan met ongebreideld uitgeven." Het geld moet van vier kanten komen. Zondag was het 1 sep tember, de eerste dag dat de SNS-bank hoofdsponsor is. Ver volgens NOCNSF, televisie en de NeVoBo-bijdrage van de leden: vijf gulden per lid, een regeling die is ingevoerd in de tijd van malaise en is gehandhaafd. Vol gens Schaling krijgen de leden daarvoor veel terug. Zo is het de bedoeling vanaf 1997 elk jaar een groot evenement naar Ne derland te halen. TVN zal een coördinator aanstellen die tus sen de partijen fietst: clubs, bondscoaches, TVN. De vraag is vooralsnog of de bondscoaches blijven. Alberda neemt na de World Challenge in Japan de be slissing, waarschijnlijk in de cember dus. Goedkoop wil wel doorgaan met de vrouwen, mits hij de dit jaar ingeslagen weg van professionalisme mag vol tooien. Dat mag, volgend jaar kan hij weer de hele zomer aan de slag. Alberda zou een goede kandi daat zijn voor het coördinator schap, maar hij heeft nog niet echt nagedacht over zijn toe komst. „Kwalitatief gaat na tuurlijk niet veel boven de olym pische titel. Eigenlijk ben je dan klaar. Een club trainen stelt niets voor ten opzichte van het werk dat ik heb gedaan. Een be ter team dan dat ik heb, kan ik me niet voorstellen." Hetgeen toch als een soort liefdesverkla ring klinkt. Zeist (anp) - De nationale man nen volleybalploeg begint de World Super Challenge op 19 november met de wedstrijd te gen Zuid-Korea. Het toernooi in Japan is voor de medaillewin naars van de Olympische Spe- lep in Atlanta, Nederland, Italië ep Joegoslavië, alsmede de drie bëste landen van Azië. Dat zijn Zuid-Korea, Japan en China. De ploeg van Joop Alberda speelt zijn eerste drie duels in Osaka. Op 19, 20 en 21 novem ber zijn achtereenvolgens Zuid- Korea, Japan en Joegoslavië te genstander. Op 23 november is in Tokyo het duel tegen Italië, waarna de ploeg een dag later besluit tegen China. Alberda weet nog niet met wel ke selectie hij zal aantreden. Hij heeft zich nog niet beziggehou den met het evenement, waarin het vooral om prijzengeld gaat. Elk land is contractueel ver plicht tenminste negen van de twaalf spelers van de Olympi sche Spelen mee te nemen. An ders volgt een boete. Zeist - De scheidsrechters uit het betaald voetbal hebben maandag in Zeist met de KNVB overeen stemming bereikt over de vergoe dingen. Daarmee is een dreigende staking van de arbiters van de baan. Eerder hadden de scheidsrech ters met acties gedreigd, omdat de bond maar ten dele wilde in gaan op hun financiële eisen. Maandagavond werd het conflict uit de wereld geholpen. Het bestuur Betaald Voetbal zeg de de Belangen Vereniging Scheidsrechters Betaald Voetbal (BSBV) een geldelijke tegemoet koming toe. Hoeveel werd niet bekendgemaakt. De scheidsrech ters zelf dienen aan te geven hoe de extra financiën verdeeld die nen te worden over de uiteenlo pende categoriën, waarin de flui tisten zijn verdeeld. Aanvankelijk was het verschil tussen vraag en aanbod, over drie jaar genomen, 1,25 miljoen gul den. Voor de belangrijkste wed strijden wilden de arbiters een vergoeding van 2000 gulden, de KNVB wilde daar pas fase-gewijs naar toe. Verder zal een studiecommissie in het leven worden geroepen, die de sociale aspecten van de scheidsrechterij gaat onderzoe ken. Arie Treffers (voorzitter BSBV) en Peter Vogelzang (direc teur betaald voetbal KNVB) zul len hiertoe op korte termijn met concrete voorstellen komen. Deze commissie zal aandacht gaan besteden aan zaken als pen sioen- en portretrecht, inkom stenderving wegens minder tijd voor het normale werk, medische I begeleiding en dergelijke. Eerder I al overwoog de BSBV voor dit I soort zaken een aparte b.v. op te richten. Ook dit plan wordt door de commissie nader bekeken. Zandvoort/Eindhoven - In zijn juridische strijd met manager I Henk Ruhling heeft bokser 'Fast' I Eddy Smulders de eerste ronde I verloren. De geschillencommissie I van de Nederlandse Boksbond (NBB) geeft de Europese kam pioen in het halfzwaargewicM geen toestemming het contract I eenzijdig op te zeggen. Smulders I gaat nu via een kort geding pro beren om van Ruhling af te ko-1 men. De 33-jarige Eindhovenaar is s geruime tijd ontevreden over de samenwerking met de Zand- voortse boksveteraan. Hij wil lie ver met promotor Peter Blom-1 maert (ex-manager van Regih" Tuur) en de Amerikaanse mana-1 ger Stan Hoffman (manager van Tuur) zaken doen. Officieel st Smulders nog tot medio 1999 on-1 der contract bij Ruhling. De prof' I bokser vecht echter de rechtsgel' digheid van zijn verbintenis aan Onder het contract met RuhM I dienen vier handtekeningen I staan. Die van de Federatie van Boksprofessionals ontbreekt. Van onze tennismedewerker yiissingen - Het vier sterren A-tennistoernooi in Vlissin- gen werd door Rotterdammer fluib Troost gewoonen. In de finale versloeg hij zijn Amsterdamse opponent en de nummer zeven van Neder land, Marcel Reuter, met 6-3 en 6-4. De zege van Troost was enigszins verrassend tegen de nummer één van hét schema. Hij was als zevende/achtste op de plaat singslijst ingedeeld in dit Schip per Accountants-toernooi en had daarop afgaande geen favorie- tenrol met zich mee te torsen. Dat was ook zijn enige voordeel, Door Péter Snelders Hulst/Utrecht - Jean-Paul de Bruijfi hëeft de rechtszaak die hij tegën de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond (KNBB) had aangespannen verloren. Mr. Schepen, de pre sident van de rechtbank te Utrecht, wees alle door De Êruijn geëiste voorzieningen af. Daardoor draait Jean-Paul de Bruijn op voor alle proceskosten, die overigens door de Vereniging Driebanden Nederland (VDN) gedekt worden. De Bruijn vor derde' voor de rechtbank dat het speelverbod dat hem door de KNBB oplegd was voor deelname aan de driebandencompetitie van de VDN ongedaan werd gemaakt met een dwangsom van fl 10.000,- per dag voor iedere dag dat dé KNBB in gebreke zou blij ven. Van onze paardensportmedewerke Ermelo - Op de terreinen van het fi vrijdag 6 en zaterdag 7 septembe van de KNF (KoninHijke Nederla vereriigingen en ponyclubs) gehouc pony's in actie kwamen, komen dit dens deze Levade. i Vrijdag worden de Z- en ZZ- springcombinaties aan de start verwacht. In de ochtenduren, al te beginnen om 08.30 uur, is er het eerste onderdeel, het klassiek par cours voor de klasse Z. Om 11.00 uur kotnen de ZZ-combinaties in de springpiste voor het klassieke parcours. Het tweede onderdeel is een parcours op snelheid en wendbaarheid. De combinaties die tijdens deze parcoursen in het voorste gelid eindigen plaatsen zich voor de finalewedstrijden die zaterdag worden afgewerkt. De dressuurcombinaties in de Zl- en Z2-klasse komen eveneens vrijdag al in actie voor hun eerste proef. Voor Zeeland komen wat spring- combinaties betreft in actie in de ZZ-klasse Rob ter Borg met Ekros Dödy van de Sasruiters; in de Z- categorie Ilyo de Loos met Nadir van de Axelse Oranjeruiters; in de M-klasse Jeroen Burm met Ele gant van de ruitersportclub Hulst, die eveneens in het rijstijlkam pioenschap start met Kartouche én in de L-klasse Margreet Walra ven met Jendy van Oranjezon. Van onze atletiekmedewerker Sluiskil - Peter Picavet won in Slu Joop. De Hulstenaar, die twee wek Run-Bike-Run in het Italiaanse Fe «wachtende houding aan. Hij kréég het gezelschap van Arno Hetrewegh die de vijf kilo meter liep. Op het moment dat Herrewegh 21jn vijf kilometer winnend had «gesloten ging een warm gedraaide Picavet in eigen tempo verder en niemand was in staat hein ook maar enigszins te bedr agen. Hij haalde het dan ook hum voor Peter Jansen en Henk ™trielink. Op de 10 kilometer eiste de Belg Romeo van Landschoot de zege y°or zich op. De organisatie was 111 handen van de COFA Runners (ADVERT Actuele programma-informat HHnHMH liik EB IS MEER TE BELf

de Stem | 1996 | | pagina 8