Rioolrecht in '97 ook voor Sluisenaren T "x Geen schadevergoeding aan inwoner Spui bij wegwerkzaamheden Zeeuws-Vlaanderen op Jaarbeurs Vlaanderen Art Nouveau huis van J. Cuypers in Sas Sportwethouders en ambtenaren fietsen door het Zeeuwse land Onderzoek naar activiteiten jongeren Aardenburg POLITIE RAPPORT DUIVEN SPORT Tweede 'rondje markt' in Terneuzen succes r Joy Service* j074-5.3l2.3I3 ZEELAND C3 06-96.85 06-98.50 ÜSTOPÜ! 076-541H 0162-688084. Zelfde tarief als in Aardenburg Provincie eist vernieuwing van bestemmingsplan MAR ERF K G APJT OED Triangel-project van Hogeschool Zeeland en IMK Overlegronde duurzaam veilig Zakkenrollers Aanrijdingen Boete voor gladde band en traangas Racefiets van drie mille gestolen Onder invloed Harddrugs Snelheid EXAMENS Chantilly Peronne X 57 |ET KLEINTJES 571 DESTEM DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 Ontslag(en)? ior jur. hulp de U.J.g -2332905 ook gev. in evt. No Cure No Pay Echtscheiding 'oor pers. en betaalb. hulp de U.J.G. 030- "2905 gev. in Ehoven Gratis eles ook overdag zaal nneur B.o.Z. 233036. ïratis plaatsen containers voor oud er en metalen, voor rieken en bedrijven in il Zeeuws-Vlaanderen. Firma Ferket Clinge el/fax 0114-313466. IN te rubriek fescort tante betaling aan vorden opgegeven Nicht). BTW: I Zaterdag 16,34 BTW: i Zaterdag 3,80 bs/06 zijn geen i van toepassing. no: Jongens onder el- Hoor die knullen ge-1 en! 06-32033088pm75c /-KONTAKTEN Hete I lil uit Brabant/Zeeland 9614 (60cpm). ADRESSEN ames geven hun tel.nr. en adres (1 OOcpm) lel kontaktzoekende vrouwen 06-96.88 ^irekt doorgeschakeld via de PTT(1 OOcpm) Bel Dames thuis in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ (24 u/p.d. 10Ocpm) ondmass.! Ze slaat haar Bpen om je heen! Ze gaat f en neer!06-9646 pm1.05 v! Gluur door de ramen v.| sther en Peter en be jiee wat ze met Anja doen! I 6-320323.13 maar 1 .OSprn I een Mededogen voor jou! I meesteres zegt wat tel oen.1.05pm 06-320331.131 onsita Black volle cups, I pil thuis verwend worden! el privé! 06-9524 pm1.05 heks! 06-9591 pak diel eisjes achterlangs! Onder j un rokje! 1.05pm IP! 30 vrouwen komen in 1 nin. Ze gebruiken alles, f ive/stories 06-9858 pm1.05 6-9870 Snelwiplijn! Zorg jat je 'm gereed hebt staan I iffe vlug 5 min, live 1.05pm I bs Mannen gezocht, ook bij jou in de buurt zijn er dames op zoek naar een niet commerciële span nende (sex)afspraak. 010-4299977. ort Dames va 18 jaar op escort I SM*Striptease*Dames gevr Thai.-Hydro.-Erot.-massag' ve rijen echt!!!! ier, discretie. Tevens escort '6-5147510 Ma-za va 11-00. Van onze verslaggever Spui - De provincie Zeeland kent J. de Kraker uit Spui geen schadevergoeding toe voor waardevermindering van zijn huis als gevolg van geplande werkzaamheden langs de weg Terneuzen/Axel. Advies van een onafhankelijk deskundige leert dat de voorge nomen wegverbreding niet van zodanig ingrijpende aard is dat de woning van De Kraker daarna minder waard is. Bovendien zal uitvoering de eerstkomende tien jaar niet plaatsvinden. Daarom heeft de provincie de eis tot schadevergoeding van de inwoner van Spui afgewezen. Evenmin is er aanleiding, zo blijkt uit een brief van de provin cie, af te zien van de werkzaam heden aan de weg. De provincie Zeeland is van plan de berm op het dijklichaam van de weg tussen Terneuzen en Axel ter hoogte van het huis van De Kraker te verbreden. Het uitzicht vanuit de woonkamer van De Kraker bestaat overwegend uit zicht op het passerende wegver keer. 'Zo dit al positief wordt gewaardeerd, tast de beoogde bermverbreding dat uitzicht nau welijks aan', zo valt in hét advies te lezen. Ten overvloede wijst deze adviseur erop dat de waarde van de woning in hoge mate wordt bepaald door de ligging aan de achterzijde, waar een open polder- en krekenlandschap te zien is. Het argument van de inwoner van Spui, dat door de bermver breding het gevaar toeneemt dat er eerder een voertuig in proble men van het talud af zal schui ven, ziet de adviseur evenmin in. Het dagelijks provinciebestuur deelt De Kraker tot slot nog mee dat hij eventueel bezwaar kan aantekenen tegen het besluit hem geen schadevergoeding te geven. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De inwoners van Sluis moeten vanaf 1 januari 1997 rioolrecht gaan betalen. B en W van de gemeente Sluis-Aardenburg vinden het namelijk noodzakelijk vanaf die datum het rioolrecht in te voeren voor het grondgebied van de hele gemeente. Voordat beide gemeenten fuseer den, betaalden alleen de inwo ners van Aardenburg een riool recht van 125 gulden per jaar. Om de hoge kosten voor een deel te dekken, moeten dus ook de Sluise inwoners dit bedrag vanaf volgend jaar betalen. Momenteel is de verordening rioolrechten van de voormalige gemeente Aardenburg nog van kracht. Per 1 januari verliest deze verordening haar rechtsgeldig heid, zodat de gemeenteraad nog dit jaar een besluit moet nemen over een nieuwe verordening voor de hele gemeente Sluis-Aar denburg. Voldoende geld Het college stelt in het voorstel dat de gemeenten zich de laatste jaren steeds meer bewust zijn geworden dat ze voldoende geld in kas moeten hebben voor het hebben en onderhouden van rio leringen en nog meer voor het op termijn vervangen van gedeelten van de riolering. Om onder andere de huidige staat van de riolering in kaart te bren gen, werkt de Grontmij in opdracht van de gemeente momenteel aan een Gemeentelijk Riolerings Plan (GRP). Er wordt naar gestreefd dit plan nog dit jaar klaar te hebben. Ondanks het gegeven dat er nu nog geen plan op tafel ligt, vin den B en W het nu toch noodza kelijk een rioolrecht voor de hele gemeente in te voeren. Het col lege stelt voor hetzelfde tarief van 125 gulden per aansluiting per jaar te hanteren. Definitieve lasten Nadat het GRP is vastgesteld, kunnen de definitieve lasten wor den weergegeven. Daarom is het voor het college nu moeilijk een dekkingspercentage te bereke nen. Het dekkingspercentage voor 1996 komt uit op 38,2 pro cent. Hierbij zijn alleen de veer tienhonderd aansluitingen van de voormalige gemeente Aarden burg meegenomen. Als de inwoners van Sluis vol gend jaar ook rioolrecht betalen, betekent dat ongeveer driedui zend aansluitingen die in de berekening worden meegenomen. Bij een opbrengst van 375.000 gulden komt dit neer op een dek kingspercentage van bijna 82 procent. Na de aanlevering van het GRP kan volgens het college wellicht opnieuw worden beke ken of een nieuw tarievenbeleid noodzakelijk is. Het voorstel wordt morgen besproken tijdens de vergadering van de raadscom missie Financiën. De vergadering begint om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis in Sluis. Van onze verslaggever Terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen is uitgebreid vertegenwoor digd tijdens de 51e Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen van zaterdag 7 tot en met zondag 22 september in Flanders Expo in Gent.. Deze keer wordt aandacht besteed aan het thema 'Markten en winkelen in Zeeuws-Vlaanderen.' De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel bestaat momenteel 75 jaar en dat is de reden van de keuze voor dit thema. Op de beurs in Gent wordt een complete markt nage bouwd. De bezoekers kunnen slenterend langs de kraampjes op een heus marktpleintje veelzij dige informatie krijgen. Deze informatie gaat niet uitslui tend over de markten in Zeeuws- Vlaanderen. Er wordt tevens Van onze verslaggever Middelburg - Het provinciebe stuur wil af van alle bestem mingsplannen uit de jaren zeven tig en eist schriftelijk van Axel en Terneuzen dat die plannen wor den herzien. Aan de overkant van de Wester- schelde hebben Tholen en Noord- Beveland ook zo'n 'speciaal ver- Mek' uit Middelburg ontvangen, he gemeenten werken met bestemmingsplannen voor het buitengebied die in de ogen van de provincie volkomen verouderd zijn. De provincie vraagt of de gemeenten geld willen vrijmaken ■nhun begroting voor 1997. informatie verstrekt over de diverse winkelmogelijkheden. Zoals het nieuwe winkelhart Steenen Beer in Terneuzen. Maar ook in Oostburg en Sluis bestaan plannen het winkel-arsenaal in de toekomst groter te maken. Naast de aanwezigheid van het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen op de beurs wordt Zeeuws-Vlaanderen vertegen woordigd door de gemeente Sas van Gent, VW Sluis/Sluis Pro motie, gemeente Oostburg en de Vereniging Ondernemend Oost burg, gemeente Axel en VW Axel, WV Hulst en Hulst Reyna- ertstad, de gemeente Terneuzen en VW Terneuzen. Het bezoeken van de Zeeuws- Vlaamse stand levert overigens aardig wat voordeeltjes op. Zo delen de marktkooplieden waar debonnen uit en de gemeente Sas van Gent trakteert in samenwer king met de restaurants uit Phi lippine op gratis moules par- quees. De Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen in Gent is uitge groeid tot een topper in België. Vorig jaar kwamen er 210.000 bezoekers. Dit jaar treedt Chili op als gastland. De openingstijden van de beurs zijn op weekdagen van 14.00 tot 19.00 uur, op woensdag van 14.00 tot 21.00 uur en tijdens het week einde van 10.00 tot 19.00 uur. De beurs is op vrijdag gesloten. Door Jeanette Vergouwen Sas van Gent - Een van de wei nige Art Nouveau huizen, begin deze eeuw ontworpen door Josephus Th. J. Cuypers, de zoon van dé Cuypers (Petrus die het Rijksmuseum en het centraal station'in Amsterdam bouwde), staat op de Markt in Sas van Gent. Midden op het pleintje pronkt een oude pomp, in de hoek staat de machtige meer dan een eeuw oude kerk, die eveneens door Cuypers gebouwd is. „Een prima plek hier. De zon op een dag precies van voor naar achter het huis. Het is aange naam koel en met de stookkos ten valt het best mee." Leon en Alies Burm, zestigers, wonen nu zes jaar in het huis dat ze al in 1964 kochten. „Veel weet ik niet van de voor geschiedenis, maar het buiten aanzicht is identiek, binnenin is er niets uitgebroken, maar de versieringen op de plafonds zijn, op deze in de vestibule na, verd wenen. Gewezen wordt naar de versieringen in het stucwerk en de twee parmantige vogelfigu ren boven de voordeur. Met een blauwdruk en enkele verkoopakten wordt de historie van het huis wat duidelijker. Het huis nummer vijf werd samen met het pand ernaast, waarin nu nog steeds een dro gisterij wordt uitgebaat, gebouwd voor de familie Pau wels in 1908. Het huis werd bewoond door Hyppolyte de Vleeschouwer, een koopman uit Aalst en zijn vrouw Maria Louisa Pauwels. Zij verkochten het huis in 1949 voor 7000 gul den aan architect A. van Zant- beek en zijn vrouw Marie de Vis. „Wij hebben de winkel in 1955 gehuurd en daarna gekocht van de oude drogist, die in de volks mond bekend stond als Pol de Zot. Het schijnt dat begin van de eeuw de boeren elke zondag met hun gerei naar de kerk kwamen en dan afspanden bij het eta blissement van Pauwels. Het was een echte winkel van Sin- kei, waar men terecht kon voor eetwaren, huishoudelijke arti kelen en textiel. Wij hebben jaren een drogisterij uitgebaat en boven de winkel gewoond met onze drie kinderen. Toen het Art Nouveau huis in 1964 aangeboden werd, hebben we het gekocht. Eigenlijk omdat ik eraan dacht om de zaak uit te breiden. Maar dat is er door de economische regressie niet van gekomen. Gelukkig maar, want anders had de voorgevel er wel licht anders uitgezien." Het huis dat Cuypers, die ook de Sint Bavo van Haarlem en vele andere kerken, ziekenhuizen en villa's heeft ontworpen, in Sas van Gent liet neerzetten, ziet er nog steeds majestueus uit. De voorgevel bestaat uit wit gegla zuurde stenen, onderbroken door horizontale banden van groene stenen. De vensters met Een van de Art Nouveau huizen van Josephus Th. J. Cuypers staat op de Markt in Sas van Gent. JZ UMMÜ een granieten onder- en boven balk bevatten de originele in lood gevatte glazen en in de bovenbogen is een stijlvolle ver siering van takken en bloemen aangebracht. Het venster op het tweede ver dieping lijkt op een triptiek en de houten kap met mooi snij werk is nog origineel. „Alleen de pinakels zijn verdwenen, dat ze er op gezeten hebben zie ik op de tekening, maar ik heb ze nooit gekend." „We hebben het huis eerst jaren verhuurd en toen zijn er wel enkele plafonds verloren gegaan, boven in de kantoor ruimten is het stucwerk eraf gehaald en beneden zijn de pla fonds verlaagd. Ik weet nog dat er vroeger speciale ruimten waren zoals de theekamer, de strijk- en linnenkamer, de keu ken en bijkeuken en het washok. Tja, nu zijn dat kamertjes en de bijkeuken hebben we bij de keu ken getrokken en achter het huis is een terras aangelegd." Er zijn al pogingen geweest om het pand op de monumentenlijst te krijgen, maar daar zit het echtpaar Burm niet op te wach ten. „We willen het graag houden zoals het is, maar nu kijkt de schilder al moeilijk als we vra gen het huis een goede beurt te geven." Van onze correspondent Sluis-Aardenburg - De Zeeuwse Sportraad had zater dag voor de tweede maal een fietsdag voor Zeeuwse wet houders Sportzaken en hun ambtenaren op de rol staan. Deze keer was door Willy Schram, sportambtenaar van de gemeente Sluis-Aardenburg, samen met Ton Kienhuis, direc teur van de Zeeuwse Sportraad, een route van circa zestig kilome ter in het gebied rond Aarden burg en Sluis uitgezet. Start en finish waren in hotel De Elder- schans in Aardenburg, waar bur gemeester C. van Liere circa der tig deelnemers welkom heette. Van Liere, die zelf ook meereed, mocht tevens de voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, burgemees ter J. Kruize en de sportgedepu- teerde Coppoolse begroeten. Dat gebeurde na aankondiging door stadomroeper Cees Blaeke uit Sluis. Van Liere verwelkomde de gasten in de oudste stad van Zee land en de jongste gemeente, die ruim anderhalf jaar geleden ont stond door vrijwillige fusie. Hij wees op het culturele erfgoed in zijn gemeente en op de grote sportmanifestaties die er plaats vinden. Hij noemde de Sluise schaatsmarathon, de langebaan- wedstrijden op het kanaal en de internationale Zwinstedenloop. De burgemeester van Sluis-Aar denburg wees de deelnemers op het prachtige natuurschoon en op het feit dat Zeeuws-Vlaanderen een uitstekend fietsland is met 22 uitgezette fietsroutes. Hij com plimenteerde de Zeeuwse Sport raad met het initiatief. De deelnemers kwamen uit heel Zeeland, maar er waren er ook van ver gekomen, onder andere uit Tiel. Willy Schram memo reerde bij de start dat het college van B en W al in een vroeg sta dium zijn medewerking aan deze dag had toegezegd en hij ver klapte dat de tocht ook door een stukje België zou gaan, onder andere langs het kanaal Sluis- Brugge (Brugsevaart) en via de stad Damme. Roosendaal nieuw DENISE I 20j. Sandra 25j. Liza 4=|. r fotoboek0165-5564W ONDEUGD, bl. sl. vr. ontv- privé, ma. t/m vrij., di-o° I trio mo. 0165-558051 I ROOSENDAAL strikt privé Ma. t/m vrij. Assistentie ge' I vraagd. Tel. 0165-555968^ i-5.312.313 E JE MET KLEINTJES Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Om de tieneractiviteiten in Aarden- ourg nieuw leven in te blazen, start de afdeling jeugd- en jongerenwerk van de Stich ting Welzijn West-Zeeuws- uaanderen een zogenoemd "ehoefte-onderzoek onder jongeren. Naast deze groep Worden ook interviews gehou den met onder andere ouders en beheerders en bestuursle den van accommodaties. Met name de beheerders van de buurthuizen hebben namelijk een negatief beeld van de jongeren. Het onderzoek is dan ook mede bedoeld om dit imago weg te halen, zodat activiteiten weer in buurthuizen gehouden kunnen worden. Het jeugd- en jongerenwerk is eind 1993 gestart met het organi seren van activiteiten voor de jeugd. Een groot deel vond plaats in het dorpshuis in Aardenburg. In de loop van 1994 ontstonden er problemen met het beheer van het dorpshuis. Er werd gezocht naar een alternatief, maar bij de beheerders van de dorpshuizen in Sluis-Aardenburg bleek echter een sterk negatief beeld te bestaan ten aanzien van de Aar- denburgse jongeren. Als alternatief werd een aantal activiteiten in de open lucht gehouden. Maar het animo hier voor bleek gering te zijn. Van daar dat er sinds dit jaar geen activiteiten meer werden gehou den voor de Aardenburgse jeugd. Om de activiteiten nieuw leven in te blazen, wordt het behoefte onderzoek gehouden. Naar aan leiding van deze inventarisatie wórdt geprobeerd binnen bepaalde voorwaarden afspraken te maken met de beheerders van de atcommodaties. Voof de kosten van het onderzoek worjdt een bijdrage van de gemeente gevraagd. De Stichting Welzijn neemt zelf vijftig procent van de onderzoekskosten voor haar rekening. B en W van Sluis-Aardenburg vinden een gemeentelijke bij drage gewenst. Vanuit preventief oogpunt moet verveling onder jongeren worden tegengegaan en activiteiten van het open jeugd- en jongerenwerk zijn volgens het college belangrijk voor de Aar denburgse jeugd. Vandaar dat het college driehon derd gulden beschikbaar wil stel len. Het voorstel wordt morgen besproken door de leden van de raadscommissie Financiën. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis in Sluis. Van onze verslaggever Middelburg - Het Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf (IMK) en de Hogeschool Zeeland gaan januari volgend jaar van start met een project, waarbij ondernemers een beroep kunnen doen op stu denten, die voor hen op tal van gebieden vraagstukken kunnen oplossen. Die vraagstukken kunnen liggen op het terrein van onder meer marketing, organisatie, logistiek, milieuzorg en wetgeving. Een docent van de Hogeschool bege leidt de student tijdens dit zoge naamde 'Triangel-project' bij het uitvoeren van research en werk zaamheden. Het IMK levert de bedrijfskundige kennis. Het Triangel-project snijdt aan twee kanten: enerzijds kan de student ervaring opdoen, aan de andere kant kan de ondernemer geld en tijd uitsparen, doordat hij het researchwerk aan een (rela tief) goedkope student uitbe steedt. Groede - In het dorpshuis van Groede vindt vanavond een inspraakbijeenkomst plaats over het plan om de wegen in West- Zeeuws-Vlaanderen ingrijpend te beveiligen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Hulst/Oostburg - Een 46-jarige vrouw uit Sint Gillis Waas is het afgelopen weekeinde slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw raakte tijdens het winkelen in het cen trum van Hulst haar portemon nee met een inhoud van dui zend gulden kwijt. Ook een 52- jarige vrouw uit Oostburg meldde zich na het verlies van haar beurs met daarin 280 gul den bij de politie. Zij raakte haar portemonnee kwijt op de Bredestraat in haar woon plaats. Terneuzen - Op drie plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen vonden zondag aanrijdingen met louter blikschade plaats. Een 66- jarige automobilist uit Wachte- beke keerde zijn voertuig op de Tractaatweg en liet een passe rende autobestuurder uit Sint Pauwels niet voorgaan. Beide auto's raakten zwaar bescha digd. Een 66-jarige vrouw uit Ret- ranchement verleende op de kruising Sluissedijk/Braam- dijk/Provinciale weg in Zuid- zande geen voorrang. Ze kwam in botsing met de auto van een 44-jarige man uit Cadzand. Ook hier ontstond zware blik schade. Een 28-jarige automobiliste uit Bomem zag op de Gentsevaart in Kapellebrug te laat dat een voor haar rijdende 34-jarige autobestuurder uit Dender- monde remde. Ook hier kwa men de betrokkenen met de schrik vrij, maar liepen de voertuigen zware schade op. Draaibrug - Een negentienja rige automobilist uit Oostkamp is zondagavond bekeurd omdat zijn auto een gladde band had. Dat kostte hem 110 gulden. Ook bleek hij in bezit van een busje traangas. Het busje werd inbeslaggenomen en leverde de man nog eens een boete van 100 gulden op. Hulst - De racefiets van een veertigjarige Hulstenaar is zondagavond gestolen. De gele Paganini-fiets werd ontvreemd op de Julianalaan en was drie duizend gulden waard. Clinge/Vogelwaarde - Een 42- jarige automobilist uit Sint Gillis Waas reed in de nacht van zondag op maandag in zijn auto met een alcoholpromillage van ruim 1,3 op de Graven straat te Clinge. Een klein uur tje later hield de politie op de Sasdijk in Vogelwaarde een 53- jarige autobestuurder uit die plaats aan met een promillage van ruim 1,1. Terneuzen - Een 32-jarige man uit Krabbendijke is gisteroch tend op de Noordstraat aange houden in het bezit van een gram harddrugs. Het kwam hem op een boete van 250 gul den en inbeslagname van het verdovende middel te staan. Schoondijke/Axel - Bij een snelheidscontrole op de Dam straat in Schoondijke zijn 36 automobilisten bekeurd. Een voertuig passeerde de radar post met een snelheid van 96 kilometer per uur. Dat was 46 kilometer harder dan toege staan. Op de Langeweg in Axel registreerde de politie 95 snel heidsovertreders. Eentje reed 134 kilometer per uur terwijl slechts tachtig is toegestaan. Sas van Gent - Universiteit van Nijmegen - Natalie Cappaert - Medische Biologie. Terneuzen - Vrije Universiteit Amsterdam - M. van Minne - Engelse taal en Letteren. Terneuzen - Rayon 1: 368 duiven, 1767,66mpm: 1. J. de Smet, Oost burg, 2 en 10. C. Riemens, 3, 4 en 5. J. Kools, 6. M. de Lijser, allen Cadzand, 7. Comb. Ter Hoor/De Clerck, Sluis, 8. Th. Smallegange, Breskens, 9. H. van Damme, Sluis. Rayon 2: 440 duiven, 1829,42mpm: 1. M. Hamelink, Axel, 2, 3, 4 en 10. Gebrs. Scheele, Terneuzen, 5. P. de Poorter, Axel, 6. W. Winne, Sas van Gent, 7. A. de Meijer, 8, J. van de Berg, bei den Terneuzen, 9. D. Dobbelaar. Rayon 3: 195 duiven, 1677,26mpm: 1. E. de Beule, St.- Jansteen, 2. Jan van Helsland, Hulst, 3. Caro Dehulsters, Hulst, 4. G. Vioen, Kruispolder, 5 en 8. Gebrs. De Koster, Graauw, 6. P. d'Hondt, Hulst, 7. J. Dhanis, Hulst, 9. J. Pardon, Graauw, 10. Comb. Verschuren/Andriessen, Kloosterzande. Rayon 4: 989 duiven, 1819,27mpm: 1 en 8. J. de Vos, Nieuwdorp, 2. D. Rijk, Heinkens- zand, 3. Comb. Van Belzen, Kam perland, 4. N. Krijger, 5. J. Steen hard, 6. J. de Witte, allen Goes, 7 en 9. H. van de Moere, Kamper land, 10. S. Branderhorst, Kam perland. Rayon 5: 1074 duiven, 1804,07mpm: 1. W. Scheers, Goes, 2. J. de Jonge, Krabben dijke, 3, 4 en 5. Comb. Jeremiasse, 6. J. Mieras, beiden Wemeldinge, 7 en 9. M. van de Dorpel, 8. E. Minnaard Jzoon, 10. M. Boone, allen Yerseke. Rayon 6: 649 duiven, 1775,llmpm: 1 en 2. M. Bolle, Zierikzee, 3 en 6. Comb. Hooger- horst/Munst, Renesse, 4. Comb, van der Kamp, Noordwelle, 5 en 8. R. van de Linde, Zierikzee, 7. J. Heyboer, Zierikzee, 9. J. Krijger, Poortvliet, 10. M' Bolle, Zierik zee. Rayon 7: 1055 duiven, 1798,19mpm: 1. J. Hengst, Zoute- lande, 2. Comb. Flipse/De Witte, Westkapelle, 3 en 5. D. de Voogd, Veere, 4 en 7. Comb. Domisse, Zoutelande, 6, 9 en 10. W. Min- derhoud, Westkapelle, 8. A. Stroo, Zoutelande. Rayon 1: 449 duiven, 1883,20mpm: 1, 2, 3 en 9. P. Piel- aet, 4 en 5. J. Kools, beiden Cad zand, 6. J. van Oostenbrugge, Breskens, 7. A. Vasseur, Cadzand, 8. J. Quaars, 10. H. Mookhoek en zoon, beiden Breskens. Rayon 2: 555 duiven, 1934,27mpm: 1. B. van de Berghe, Sas van Gent, 2. E. en L. Bree- poel, Hoek, 3. R. de Caluwé, Sas van Gent, 4. M. Scheele en zoon, Zaamslag, 5. P. Zegers, Jr., Sluis kil, 6. Comb. Moes/Taalman, Ter neuzen, 7. J. de Jonge, Hoek, 8. P. de Blaey, Terneuzen, 9. H. Zegers, Sluiskil, 10. Gebrs. Scheele, Ter neuzen. Rayon 3: 165 duiven, 1761,55mpm: 1, 2, 4 en 5. S. Degiacinto, Walsoorden, 3, 6 en 9. Comb. De Waal, Hengstdijk, 7 en 8. E. van Deursen, 10. J. Verhey- den, beiden St.-Jansteen. Rayon 4: 1229 duiven, 1936,49mpm: 1. G. Capello, 's- Heerenhoek, 2. N. Krijger, Goes, 3 en 5. M. Clement, Krabben dijke, 4, 7, 8 en 10. S. Brander horst, Kamperland, 6. Mevrouw G. de Jonge, 's-Heerenhoek, 9. J. Buise, Lewedorp. Rayon 5: 1506 duiven, 1967,07mpm: 1. M. Hengsdijk, Kapelle, 2. J. Wilderom, Wmel- dinge, 3. G. Hollestelle, Yerseke, 4. F. Hillebrand, Rilland, 5. J. Dekker, Krabbendijke, 6. M. Boone, 7. P.van der Jagt, beiden Yerseke, 8. P. Neels, Oostdijk, 9. Joh. Minnaard, Yerseke, 10. J. Feytel, Wemeldinge. Rayon 6: 1036 duiven, 1936,32mpm: 1. J. Quist, St,-Phi- lipsland, 2 en 9. Mevrouw A. van der Linde, 3. R. van de Linde, bei den Zierikzee, 4. Ineke Quist, 5. Reijngoudt en zoon, beiden St.- Philipsland, 6 en 8, W. Blom, Noordgouwe, 7. M. Krijger, Zier ikzee, 10. J. van de Repe, St.- Annaland. Rayon 7: 1665 duiven, 1905,21mpm: 1. Comb. Abee, Vrouwenpolder, 2. J. Schroevers, Arnemuiden, 3. Comb. Domisse, Zoutelande, 4 en 8. W. Verstraate, Westkapelle, 5. J. Siereveld, Arnemuiden, 6. Comb. Fiüus/De Witte, Westkapelle, 7. A. van Merriënboer, Oost-Souburg, 9. P. Hengst, Westkapelle, 10. W. Daane, West-Souburg. Van onze correspondent Terneuzen - Het tweede 'rondje markt' was, evenals vorig jaar, een groot succes voor de stichting Back to the Dixies. Met streetparades, podiumconcerten en een kroegentocht werd de Scheldestad ondergedompeld in een sfeer van New Orleans rond de eeuwwisseling. Het afgelopen weekeinde bewees, dat het 'rondje markt' inmiddels is uitgegroeid tot en volwaardig dixieland-festival Kranslegging De Flying Dixies vierden zater dag het tienjarig bestaan met een kranslegging op de plaats waar het allemaal begonnen was, om daarna in feeststemming een feestje te bouwen. Met een druk bezochte receptie in de Graanbeurs herdacht men het tweede lustrum van de band. Voor deze gelegenheid speelde men nog een keer in de oude bezetting met Martin van Lange- velde, Robby Roose, Martijn van Eetveld, Hans de Doelder en Peter Huyssen.Er waren drie podia ingericht op de markt, bij Kolkzicht en de Vriendschap. Verder waren er buitenoptredens in de Vlooswijkstraat en Steenen Beer en deden er acht horecaza ken mee aan dit 'rondje markt'. Op de markt was het gezellig met de muziektent en diverse kraam pjes.

de Stem | 1996 | | pagina 15