Omstreden politiechef vertrekt ZONNERANDA Kwade cliënt belet verkoop woning Bredase advocaat Oproer op Curasao Bejaardenverplegers voor de rechter R1 KNMI: 4Niets mis met zomer 1996 Jongetje (6) gewond na val uit schoolbus Ooievaars verzamelen bij Terheijden Afgifte vergunning Dodewaard vertraagd I ?n werd bevrijd uit een auto ten §Hzelnemers vanuit Mn»'i 'n de omgeving van DE STEM BINNENLAND A3 Straver weg bij Kennemerland I en Dijkstal zullen Van Hulst voor politie maakt |een einde pan gijzeling Tweetal verdacht van reeks moorden op steenrijke Haagse dames 'in een Zonneranda duurt de zomer tot ver in de herfst V DE VERANDA MET ELEKTRISCH SCHUIFDAK Ja 0495-626665 AUGUSTUS 1996 A2 )t-Brittannië en Ierland' ïgeld zon maar ook wol- relden; zaterdag nog langs hgelse oost-kust en zondag et noordwesten van Schot? en Ierland. Daar ook kans vat regen; verder overwe- 1 droog. Zondag in het ïdwesten ook aantrekkende i. Middagtemperatuur van [raden in Schotland tot 21 ridoost-Engelan d. [ië en Luxemburg: Zater- nog wolkenvelden en eerst regen. Zondag af en toe en bijna overal droog. Mid- temperatuur ongeveer 18 len. rd- en Midden-Frankrijk: oden met zon maar ook kenvelden en vooral in het ;en hier en daar nog een bui schien met onweer. Tempe- lur in de middag meest rond traden. d-Frankrijk: Geregeld zon Ir met name zondag ook s op een lokale regen- of reersbui, vooral in de wat ere streken. Vrij koel met sima rond 20 graden, alleen ;s de Middellandse Zee noe d 25. tugal: Vrij zonnig en in het nenland een kleine kans op lokale onweersbui. Mid- jtemperatuur meest tussen ai 31 graden. inje: Geregeld zon maar in noorden langs de Golf van kaje ook wolkenvelden en gelijk wat regen. In het ioosten en zuiden een klei- kans op een lokale regen- of veerhui. Middagtempera- r uiteenlopend van 21 gra- i vlak langs de Golf van Bis- e tot boven 30 landinwaarts iet zuiden. ïarische Eilanden: Aan de dzijde veel zon met maxima ;d 26 graden. Aan de noord- Ie frisser, meer bewolking mogelijk een enkele bui. llorca en Ibiza: Perioden t zon en waarschijnlijk log. Middagtemperatuur d 27 graden. lië: Geregeld zon en vooral igs de kust van de Adriati- le Zee kans op enkele regen onweersbuien. Middagtem- latuur uiteenlopend van een lad of 22 in het noorden tot in het zuidoosten, iekenland en Kreta: Veel zon lar in het noorden ook be- lking en kans op een on- ersbui. Middagtemperatuur eenlopend van een graad of op de Griekse Eilanden tot ld 30 graden landinwaarts, litsland: Geleidelijk over lig naar droger weer met oral zondag hier en daar zon. ij fris met middagtempera- ur meest rond 18 graden, vitserland: Af en toe zon lar ook kans op een enkele gen- of onweersbui; zaterdag oral in het noorden en zon- g overal. Middagtempera- ur op de meeste plaatsen nd 19 graden. "jstenrijk: Wisselend bewolkt kans op een enkele bui, mo- lijk met onweer. Middagtem- ratuur ongeveer 19 graden. 111 ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1996 igram: steil-distel r-keren-inkeer -demon-nomade -traan-ornaat -noest-sonate t-teelt-atleet -steur-unster i-decor-record n-pruim-umpire 5-sloep-sloper Van onze verslaggever Breda - De Bredase advocaat mr R. H. van den Heuvel hoort maandag of de verkoop van zijn bungalow in Ulven- hout aan een inwoner van Galder door kan gaan. Dat hangt af van de uitspraak van de president van de Bredase rechtbank in een kort geding van Van den Heuvel tegen zijn vroegere cliënt H. Ender uit Rotterdam. Met dat kort geding, het tweede in een half jaar tijd, wil Van den Heuvel de beslaglegging door Ender op zijn bungalow en in- I boedel ongedaan maken. Nu is dat extra urgent omdat Van den Heuvel voor maandagmiddag al een afspraak had bij de notaris voor de overdracht van zijn wo ning. Ender is een van de drie zaken lieden die beweren door Van den Heuvel ernstig benadeeld te zijn bij een mislukt avontuur in Tur kije. De andere twee zijn de Zwolse hasjsmokkelaar Gerard van der M. en watersport-onder nemer K. Broodwinner uit Weesp. Deze laatste twee zijn be zig Van den Heuvel langs tucht- rechterlijke weg aan te pakken. Juist afgelopen maandag hebben ze hun klachten over de Bredase advocaat toegelicht op een hoor zitting van de Raad van Discipli ne van de Orde van Advocaten. Ender kiest vooralsnog voor een civiel-rechterlijke procedure. De Rotterdamse zakenman stelt Van den Heuvel aansprakelijk voor een miljoenenverlies op een in vestering in zeiljachten in Tur kije. Volgens Ender had Van den Heuvel hem overgehaald met een verhaal dat de Turkse overheid forse investeringssubsidies zou toekennen, tot wel dertig procent toe. Ender zegt daar echter nooit een cent van te hebben gezien. Daar naast verwijt Ender de Bredase advocaat dat hij veel te hoge kos ten heeft gedeclareerd. Alles bij elkaar meent Ender een vorde ring van circa 8,5 miljoen gulden op Van den Heuvel te hebben, zei zijn advocaat, prof. mr. W.J. Slagter gisteren tijdens de be handeling van het kort geding door de Bredase rechtbank. Van den Heuvel en zijn raadsman mr. Kist hoonden de claim van Ender weg. Volgens hen stelt En der van Den Heuvel volkomen ten onrechte aansprakelijk voor zakelijk geleden verliezen. „Ook voor hij mij leerde kende, was meneer Ender al bezig met het vercharterén van zeiljachten in de Middellandse Zee. Het enige wat ik gedaan heb, is dat ik hem gezegd heb: als je dat toch gaat doen, doe het dan via Turkije, dan maak je kans op investe ringssubsidie. Hij kan mij hoog uit verwijten dat ik hem een ver keerd advies heb gegeven, maar dat kan nooit een reden zijn om mij de schuld te geven van het mislukken van het totale avon tuur." Niet tegengesproken werd de be schuldiging van Ender dat Van den Heuvel hem veel te veel zou hebben laten betalen voor het oprichten van een Turkse BV en twee 'tussen-bv's' op de Kanaal eilanden. Voor de oprichting van een Turkse bv, nodig om in aan merking te kunnen komen voor investeringspremies, rekende Van den Heuvel volgens Ender 300.000 Duitse Mark, terwijl de werkelijke kostem slechts 5000 Amerikaanse Dollar zouden heb ben bedragen. Voor de oprichting van twee bv'tjes op de Kanaal-ei- landen bracht Van den Heuvel 8000 Engelse Ponden in reke ning, later kwam Ender er achter dat daar maar 450 Pond voor be taald had hoeven te worden. Het was met name hierom dat de president van de Bredase recht bank in maart in kort geding de beslaglegging gedeeltelijk ge grond vond in afwachting van een definitieve uitspraak in de civiele procedure die Ender tegen Van den Heuvel heeft aangespan nen. Het kort geding van gisteren volgde op pogingen van Van den Heuvel om Ender te overreden het beslag op te heffen. Van den Heuvel meende daar goede rede nen voor te hebben omdat zijn verzekeringsmaatschappij zwart-op-wit heeft laten weten borg te staan voor eventueel toe te wijzen schadeclaims van En der aan zijn adres. Tijdens het kort geding bleek dat Van den Heuvel zijn huis in Ul- venhout al enige weken geleden op naam van zijn secretaresse heeft laten zetten, vooruitlopend op de definitieve overdracht aan de uiteindelijke koper. Ook is het huis al ontruimd. Dit tot ergernis van Ender en zijn advocaat. „Zo iets doe je niet als er beslag op is gelegd," aldus prof. Slagter. Van den Heuvel wond er wat de schijn-verkoop van de woning aan zijn secretaresse betreft geen doekjes op. „Ik ken Ender maar al te goed. Ik wist dat hij onmiddellijk op nieuw beslag zou laten leggen als hij zou horen dat ik mijn huis zou gaan verkopen. Wat dat betreft moet ik hem een compliment ma ken. Hij is me toch een slag voor geweest." Haarlem (anp) - De hoofdcommissaris van het regiopolitie korps Kennemerland, M. Straver, vertrekt per 1 januari naar het korps Hollands-Midden. Straver, die door de IRT-affaire zwaar onder vuur is komen te liggen, is dit overeengekomen met minister van Binnenlandse Zaken Dijkstal. I Straver volgt in Hollands-Midden korpschef J. van Hulst op. Van Hulst, tevens voorzitter van de Raad van Hoofd- comissarissen, na zijn ver- I trek uit Hollands- Midden aandacht besteden aan de ontwikkeling van I het Nederlands I Politie Instituut, I aldus een woord- I voerder van mi- I nister Dijkstal. Straver 1 Dit is een nieuw I samenwerkingsverband van I korpsbeheerders, hoofdofficieren van justitie en korpschefs. Ook gaat Van Hulst aandacht be steden aan het project financieel I rechercheren binnen de totale Ne- I derlandse politie. Daarbij richt hij I zich met name op de verbinding 1 tussen het bankwezen, de rijks overheid en de politie. De ministers Sorgdrager (Justitie) II januari 1998 voordragen als I kandidaat voor de functie van I korpschef van het Korps Lande- ";L! Politiediensten (KLPD). Die I functie moet dan wel vacant zijn. Indien de huidige KLPD-chef J. I ie Wijs blijft zitten tot aan zijn 1 .functioneel leeftijdsontslag" in I het jaar 2000, zullen de bewinds- I heden voor Van Hulst een andere I passende functie zoeken. I Pan Hulst heeft zelf te kennen ge- gwen dat hij het KLPD wil leiden. De zittende chef De Wijs wil ech- 'f nog een aantal lopende zaken I tanen het korps afronden. Van I Hulst zei voor het Radio I-jour- I "aal dat hij liever niet vertrekt. „Na de reorgani satie van de afge lopen jaren had ik bij Hollands Midden graag willen oogsten. Dat ik nu wegga is even wennen." De politiechef wijt de wisseling aan de Tweede Kamer. „Het IRT-debat was vooral gericht op koppen snellen. Inhoudelijk stel de het niet zoveel foto anp voor." Van Hulst kwalificeerde het als opportunistisch handelen waarop hij 'niet met vreugde' te rugkijkt. Burgemeester Pop van Haarlem betreurt het vertrek van Straver. De Haarlemse burgervader is al tijd achter zijn korpschef blijven staan. Volgens de commissie-Van Traa heeft Straver gefaald in het toezicht op met name zijn Crimi nele Inlichtingendienst (CID). Pop acht de oplossing die voor Straver is gevonden wel 'aan vaardbaar'. Volgens zijn woord voerder is voldaan aan de voor waarden die Kennemerland heeft gesteld. Er is niet alleen naar die regio gekeken, maar ook naar an dere. Voorts moest Straver een 'eervolle baan' toegewezen krij gen. Minister Dijkstal zag zich in juni van dit jaar geconfronteerd met de eis personele consequenties te trekken uit de IRT-affaire. Stra ver stond hoog op de lijst van de Kamer. Volgende maand debat teert de Kamer nogmaals met Dijkstal en Sorgdrager over de IRT-kwestie en de gevolgen ervan. I Harendrecht (anp) - Een jongetje van zes jaar uit Barendrecht I sinds donderdagmiddag met hersenletsel in het Sophia I Kinderziekenhuis in Rotterdam nadat hij uit een rijdende s®oolbus was gevallen. I Dat heeft een woordvoerder van e regiopolitie gisteren bekend- „nosauws I Jalo (anp) - De politie heeft lWermorgen in Venlo een 22- I w §e man Amsterdam be- I a'1® die sinds donderdag- L;0nd door drie mannen in s jzelmg werd gehouden. I kout? verdachten zijn aange- lite u dam naar Venl° kwa" l kii n» j ^achtoffer bleef daar- IJl ongedeerd. 'anrt -e in ^en'° kreeg lucht schooivervoer vuur ue nei van h l!PelinS> nadat de moeder bothschool verzorgt, bevestigt de avn»L jarige man donderdag- vermnedeliik toedracht. ..Als t »onha?£r-adgebe-ld'Haar Ooievaars rusten even uit in een weiland bij Terheijden. Van onze verslaggever Terheijden - In een weiland bij Terheij den zijn deze week tientallen ooievaars neergestreken en inmiddels voor het merendeel ook weer opgestegen. Som mige waarnemers spreken van dertig vogels, anderen zeggen zelfs vijftig ooievaars geteld te hebben. Vrijwel zeker gaat het om dieren die dit jaar in Nederland hebben gebroed danwel uit het ei zijn gekropen. Tom van der Have, ooievaarsdeskundige bij Vogelbescherming Nederland, toont zich opgetogen over de waarneming: „Prachtig. Dit is een verschijnsel dat tientallen jaren niet meer te zien is geweest in Nederland. Dit is de vrucht van het werk van de afgelo pen tien jaar bij ooievaarsdorp Het Liesveld en andere buitenstations. Het moest er een keer van komen. Nu het aantal ooievaars in Nederland toe neemt hoeft het volgens Van der Have ook niet te verbazen dat ze bij tientallen tegelijk neerstrijken in een weiland: „Buiten het broedseizoen zijn ooievaars heel sociale die ren. Los daarvan is het met een grote groep ook eenvoudiger om een goede thermiekbel te vinden." foto de stem/johan van gurp In de jaren zeventig was de ooievaar in Ne derland nagenoeg uitgestorven. Dankzij de hulp van onder meer Vogelbescherming Ne derland is er sinds 1985 sprake van een op leving. Van der Have: „En zeker de laatste jaren gaat het erg goed. Vorig jaar hebben in ons land 270 paren gebroed, dit jaar zijn het er waarschijnlijk 300 of meer." Van die 300 ouderparen heeft er overigens slechts één gebroed in Noord-Brabant, na melijk op de schoorsteen van het gemeente huis van Drunen. In die zin vormt het zeld zame natuurverschijnsel dat Terheijden mocht beleven een aardige compensatie voor Brabant. Willemstad (anp) - Ongeveer honderddertig gedetineerden van de gevangenis op Curagao hebben gisteren een oproer van enkele uren ontketend. De gevangenen waren boos om dat ze geen ontbijt hadden ge kregen en ook niet waren ge lucht. Het gevangenispersoneel was in staking tegen strengere veilig heidsmaatregelen die zonder overleg waren afgekondigd. Bij de rellen raakten een binnen muur en verscheidene cellen ver nield. Een groep van 25 man op roerpolitie herstelde de orde, waarbij enkele keren in de lucht is geschoten. Het personeel verzet zich tegen de door minister van Justitie, Pe dro Atacho, bevolen extra veilig heidsmaatregelen in de Curagao- se strafinrichting. Atacho be sloot daartoe nadat twee compu ters, waarin persoonlijke gege vens van gedetineerden waren opgeslagen, spoorloos waren ver dwenen. De bewindsman bepaalde dat al- snqjapuo-jnaH"^ nq uba ueppiiu - s>|U!i >||0m gevraagd ergens kag als losgeld voor 1_"len. gemaakt. De touringcar was met ongeveer veertig leerlingen van de Rehoboth-basisschool op de terugweg van het zwembad toen het jongetje vermoedelijk de nooddeur heeft geopend. Volgens de directeur van de school be vond zich een leerkracht op één van de achterbanken. Toen zij rumoer hoorde en de leerlingen tot kalmte wilde manen, bleek de 6-jarige Edwin al naar buiten te zijn gevallen. De directeur vermoedt dat het jongetje zich in zijn baldadigheid heeft laten opjutten door klasge nootjes. Een eerste onderzoek van de politie heeft uitgewezen dat er aan de nooddeur van de bus niets mankeerde. „Edwin heeft een zware hersenschudding en een scheur in zijn schedel op gelopen," zegt hij desgevraagd. Directeur J. Ringelberg van het gelijknamige touringcarbedrijf uit Ridderkerk, dat al jaren het schooivervoer voor de Reho- bothschool ver_ -a, vermoedelijk toedracht. „Als ge volg van het ongeval zullen wij de nooddeuren van een extra vergrendeling voorzien," zegt hij. Van onze verslaggever Den Haag - De twee bejaardenverple gers, verdacht van een reeks moorden op en oplichting van welgestelde Haagse da mes, komen op 13 september voor de rechter. Justitie en politie zijn echter nog volop bezig met het onderzoek van ver dachte sterfgevallen, waar zij mogelijk bij betrokken zijn. Ook omdat nog onvoldoende hard bewijsma teriaal vergaard is, streeft het Openbaar Mi nisterie ernaar, die eerste rechtzitting voor de Haagse rechtbank een pro-forma-behande- ling te laten zijn. De eerste inhoudelijke be handeling van hun zaak staat gepland voor 19 november. De twee verplegers André (40) en John (37) blijven zolang in voorlopige hechtenis. Hun (ex-)vrouwen zijn midden augustus vrijgela ten, maar blijven mede-verdacht en komen ook op 13 september voor. De boekhouder van de verdachten is na verhoor direct weer vrijgelaten en geldt niet als verdacht. De twee verplegers werden begin juni aange houden na de geruchtmakende dood in april van de 95-jarige Haagse multi-miljonaire Sloos-Fischer. Een van de twee was jkort daarvoor met haar in het huwelijk getreden. Vooralsnog is dat de enige zaak waar concre te verdenking bestaat. De politie begon daarna aan een groot onder zoek naar andere verdachte sterfgevallen van welgestelde dames in Den Haag, die het ver plegersduo in de afgelopen jaren had ver zorgd of waar ze mee in contact waren ge weest. Eind juli lekte naar buiten dat het om twintig mogelijke moorden, althans verdach te sterfgevallen, zou gaan. De Haagse persofficier ontkent dat aantal, maar laat doorschemeren dat wel enkele tien tallen zaken onderzocht worden. Het gaat daarbij niet direct om sterfgevallen onder verdachte omstandigheden, maar om overlij- dens in de luxe Waalsdorp-serviceflat waar een van de twee vijf jaar als hoofdverpleger werkte. Ook worden zaken gerechercheerd van welgestelde dames waar de twee - en de ex-vrouw van een van hen - nauw contact mee hadden gehad, vooral voor particuliere thuishulp. Een van die verdachte sterfgevallen is dat van jonkvrouwe Roëll, jarenlang particulier se cretaresse van ex-koningin Juliana. Zij over leed in december vorig jaar op 84-jarige leef tijd en woonde ook in de sjieke Haagse to- neelspelersbuurt in Duinzigt. De officier van justitie is verontwaardigd dat die zaak, als een van de onderzochte gevallen, naar buiten is gekomen. Zij ontkent echter ten stelligste dat de vrijgezelle jonkvrouwe Roëll, zoals in de kranten verscheen, ook kort voor haar overlijden trouwde met de 37-jarige hoofd verdachte, de bejaardenverzorger John. Ook het financiële onderzoek naar de twee is nog niet afgerond. Zij worden verdacht van het aangaan van nauwe relaties met een aan tal rijke bejaarde dames, die zij verzorgden: in de Waalsdorp-serviceflat en in de particu- Plegen wij niet met zijn allen plagiaat? Is er de laatste tijd op deze aardkloot nog wel eens een gedachte gefor muleerd die volstrekt nieuw en revolutionair was? Het antwoord moet waarschijnlijk nee luiden. Het is alle maal hele ouwe koek die weliswaar in een moderne mag netron wordt opgewarmd, maar visie kom je niet meer te- gen. Terwijl je juist nu dringend behoefte hebben aan bril jante ideeën, al was het alleen maar omdat we in een sa menleving leven, waarin 'antieke' zuilen en levensover tuigingen niet meer toereikend lijken. Zo'n hoogleraar die plagiaat pleegt, valt amper iets kwa lijk te nemen. Het psychiatrisch handboek over hoe je met zulke gevallen om moet gaan, is al tijden geleden ge schreven. Als die hoogleraar het net zo slim speelt als Adriaan van Dis, wordt zijn volgende boek een absolute best seller. In het openbaar berouw belijden, kan zowel lou terend als lauwerend werken. Alleen de mens die niet van jatwerk houdt, pikt het niet langer. MERIJN De Bilt (anp) - De zomer (juni, juli en augustus) van 1996 is een normale Nederlandse zomer geweest. De temperaturen weken nauwe lijks af van het langjarig gemid delde, de neerslag evenmin en ook het aantal uren zonneschijn was gebruikelijk. Kampeerders of an dere vakantiegangers die het nat en koud vonden, hebben volgens de KNMI-statistieken ongelijk. De gemeten gemiddelde neerslag was 185 mm tegen een langjarig gemiddelde van 211 mm. Door het buiige karakter liepen de hoeveel heden hemelwater sterk uiteen: van 130 mm in het noorden tot rond de 270 in de Achterhoek. Op een aantal dagen waren er zware buien, vergezeld van onweer, ha gel en windstoten. Op 23 juli zorgde kletterende ha gel rond Apeldoorn voor flinke schade. Afgelopen woensdag en donderdag bracht een stevige de pressie veel neerslag en wind, vooral in het zuidelijk deel van het land. In 24 uur viel in het Lim burgse Stramproy alleen al 87 mm neerslag. De zon scheen deze drie maanden iets meer twintig uur meer dan het gemiddelde van 575 uur. Vlissin- gen kreeg de meeste stralen met 680 uur, Eelde de minste tijdens 510 uur. Juni was een halve graad warmer dan het langjarige gemiddelde van 15,2 graden, juli met 16,3 een halve graad te koud en augustus met 17,3 weer ruim een halve graad te warm. De Bilt noteerde in het zomer kwartaal 17 zomerse dagen (meer dan 25 graden) en twee tropische dagen (boven de 30 graden). Dat waren er aanzienlijk minder dan de gedenkwaardige zomer van '95 die 38 dagen zomers en 11 dagen tropisch telde. Volkel heeft het zo- merrecord van dit jaar; op 7 juni steeg het kwik daar tot 34,8 gra den. De zware slagregens van de afge lopen dagen hebben ervoor ge zorgd dat augustus 1996 voor Bel gië de natste maand is sinds 1833, toen het land begon met het meten van de neerslag. Uit cijfers van het Belgische Ko ninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) blijkt dat tot aan vrijdag al 228,9 liter water per vierkante meter is gevallen. Dat is 1,8 liter water meer dan in oktober 1932. Dat was tot op heden de natste maand. Overigens viel tussen 21 juni en 20 juli 1980 nog meer neer slag: 243,1 liter per vierkante me ter. Die periode was echter geen volle kalendermaand. Den Haag (anp) - De actiegroep 'Miljoenen zijn Tegen' is er voor de tweede keer in geslaagd de afgifte van een nieuwe ver gunning voor de kerncentrale in Dodewaard te vertragen. De Raad van State buigt zich vol- donderdag ook een poging de eer- Ie voertuigen, gevangenbewakers en bezoekers zich voortaan moe ten onderwerpen aan scherpe controles. De cipiers moeten zelfs de zakken ledigen om te voorkomen dat ze drugs en wa pens de gevangenis in smokke len. Bij onverwachte controles blijken zich in cellen steevast wapens en drugs te bevinden. Sommige zware drugsmisdadi- gers en moordenaars beschikken zelfs over draagbare telefoons. gende week donderdag namelijk voor de derde maal over de kwes tie. In afwachting van een uit spraak wordt de vergunning niet afgegeven. De actiegroep hanteert bij de ver tragingstactiek zogeheten 'wra king' gericht op een van de staats raden, de vroegere CDA-politicus J. Leyten. Tijdens eerdere zittin gen bij de Raad van State zou zij niet objectief zijn geweest. Vol gens de regels bij het rechtscollege zijn er dan drie andere staatsra den nodig, plus een afzonderlijke zitting, om deze klacht te behan delen. Met het middel heeft de actie groep al twee keer succes gehad. Daarom onderneemt de groep der verleende yergunning van de centrale in Borsele te torpederen. De kerncentrale in Dodewaard werkt ondertussen met een ge doogvergunning, verstrekt door de regering. Eerder heeft de Raad van State de oude vergunning van Dodewaard ongeldig verklaard, wegens een ondeugdelijk veiligheidsonder zoek. Na jaren van research en het formuleren van veiligheidseisen ligt er nu een nieuwe vergunning. Ook daartegen zijn bezwaren in gediend, waarover de Raad van State, na een hoorzitting, uit spraak moet doen. Om te voorkomen dat de Raad al uitspraak kan, past de actiegroep de vertragingstactiek toe. (ADVERTENTIE) liere thuishulp, in de omgeving van de flat. Zij zouden hen daarna om het leven hebben gebracht om hun vermogens in handen te krijgen. Bij sommige weduwen gebeurde dat na een huwelijk. De 40-jarige verdachte hoofdverpleger was in de Waalsdorp-flat een geliefd en gewaar deerd hoofd zorg. In februari van dit jaar nam hij ontslag, omdat hij een andere baan had gevonden. Hij nam de verzorging op zich van de rijke weduwe Sloos, die in een duur appar tement vlakbij Waalsdorp woonde. Kort daarop trouwde zij met zijn zwager John, particulier bejaardenverzorger. Die was na een spoedprocedure zojuist gescheiden van zijn vrouw. Zij werkte als part-time mede werkster tot haar arrestatie ook bij de Waals dorp-serviceflat. De multi-miljonaire Sloos overleed in april en liet haar vermogen na aan John, haar laatste echtgenoot. Een arts had gerapporteerd dat het een na tuurlijke dood betrof. De twee verzorgers hadden direct daarop de miljonaire laten cre meren. Vervolgens protesteerde haar familie en begon de politie met het onderzoek naar dit ene verdachte sterfgeval. Bij de verdachten zijn twee Mercedessen, twee luxe caravans en een boot in beslag ge nomen. Ook is beslag gelegd op bankrekenin gen. Na aanhouding en verhoor van de (ex-)vrou- wen van de twee verplegers breidde de politie het onderzoek uit. De vier werden verdacht van meervoudige moord en/of oplichting, dan wel van medeplichtigheid. GESLOTEN EN WARM IN DE WINTER OPEN EN KOEL IN DE ZOMER ik wens gratis en geheel projecten I m vrijblijvend te ontvangen:horeca Q uw schitterende kleurendocumentatie particulier bezoek van een Zonnerandoodviseur ZWembad- uw gratis bestek overkappingen 1 Naam:voor meer informatie i Voornaam:en dealerliist bel: i Straat:Nr:.... 1 Gemeente: Postcode:Leeftijd:.... I *v i Zende"oa%zr:nTedgat08 ZON NERANDA" 6031 RKNederweert m vwanpa mn biktomch mchwtoak

de Stem | 1996 | | pagina 3