Drukke wielerdag in Koewacht Dit weekend op de nationale sportzender. WUUW Hoek in bekerduel op bezoek bij RKC Michielsen/Lokken naar in halve finale NK langebaan in Vlissingen Met jeugd, nieuwelingen, trimmers en tandems Slotwedstrijd triatlons ISMONTEUR EQQE EN MONTEUR 4735 TX Zegge DE STEM SPORT ZEELAND B3 bekervoetbal EPZ-klassieker is in trek bij trimmers ER IS MEER TE BELEVEN MET SPORT7 Vierdorpen-toernooi TV Zaamslag tennis zwemmen RUBRIEK 'Fly like an Eagle' SPORTNIEUWS KORT 11996 X 106 qko-groep is een toonaange- pternationaal georiënteerde dige onderneming, die zich al jaar toelegt op de productie compleet assortiment draa iing voor de horecawereld. Bij tko-groep zijn momenteel meer 0 mensen werkzaam verdeeld binnenlandse en buitenlandse gen. pns vertrek van onze hui- egd aan de afdeling Pro- let zelfstandig verhelpen i mechanische storingen ben oproepdienst buiten de ktuigbouwkunde of gelijk- iuctie-organisatie; i gezond bedrijf, goed sala- 'lum vitae binnen 10 dagen t.a.v. mevrouw M. van pij welke in Univé-verband met Tholen en St. Philipsland. Dei voor de regio an uit het adviseren op ver en het afhandelen van potheken en financieringen nkomstige functie een pre ijke sollicitaties W.A. 'fp; :-ir - per jftfir comfortabel recreëren' md'ifrfyemhout. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1996 Van onze sportmedewerker Axel - Hoek is in het tweede duel in de voorronde van de strijd om de Amstel Cup za terdag 31 augustus te gast bij RKC. In het treffen in Waalwijk zal RKC zich volgens verwachting zo goed als zeker plaatsen voor ver dere deelname. RKC won in het eerste duel met 2-1 van RBC ter wijl Hoek op eigen veld met 2-4 verloor van Halsteren. „In het treffen met Halsteren zijn we er op een gegeven moment te lichtvaardig over gaan denken. Met name toen we op een 2-1- voorsprong kwamen, was dat het geval. De kaarten zijn dus nu heel anders komen te liggen dan vorig jaar toen we van Halsteren won nen en tegen RBC gelijk speel den," aldus Nico van de Kerkho- ve, de man die samen met Johan Ballegeer verantwoordelijk is voor het presteren van Hoek. Met deze uitleg geeft de Koewachten aar min of meer aan dat Hoek vrijwel kansloos is voor verder bekeren na de in de voorronde resterende duels. Want bij RKC valt er weinig winst te verwach ten. Of er moet een wonder ge beuren. De meest fervente Hoek- supporter zal daar slechts van kunnen dromen. „Toch zullen we onze huid zo duur mogelijk verkopen," aldus Van de Kerkhove, die alle man schappen fit weet. Dus ook doel man André de Letter, die zich sinds enige weken bij de selectie gevoegd heeft. De lichte blessures die Kurt Pasque en Michel Leon- hart opliepen, zijn eveneens voorbij. Jammer voor Hoek is het gegeven dat de selectie uitgedund is tot 17 spelers. Davy Maes haakte wegens studie aan de Technische Universiteit te Lei den definitief af. Het duel tegen de ploeg van trai ner Kees van Kooten wordt ove rigens niet in het stadion van de ze eredivisionist gespeeld, maar op het terrein van buurman WSC. Het treffen in Waalwijk begint om 14.30 uur. Naast deze wedstrijd in het kader van de Amstel Cup komen diver se regionale clubs uit in de derde ronde van de strijd om de KNVB- beker van het district Zuid 1. Breskens-AZW (zaterdag) en HW'24-Terneuzen (zondag) zijn hier opmerkelijke ontmoetingen. PROGRAMMA Amstel Cup: RKC-Hoek. Derde ronde districtsbeker Zuid 1, zaterdag: Cadzand-Vogelwaarde, Breskens-AZW, SSV'65-MEVO, Apollo-Krabbendijke, Patrijzen- Kloetinge, 's-Heer Arendskerke- Zeelandia/Arnemuiden, Meeuwen- RCS. Zondag: HW'24-Terneuzen, Hoofd- plaat-STEEN, Renesse-Zierikzee, Steenbergen-Hansweertse Boys, SC Gastel-VC Vlissingen. Van onze sportmedewerker Koewacht - De wieier- en supportersclub Koewacht houdt zondag 1 september weer de traditionele najaars wedstrijden in het wielerdorp Koewacht. De jeugd komt ook aan bod, want om 11.15 worden de jongsten wegge schoten voor een wedstrijdje over 3 kilometer. Op het wie- Ierprogramma staan verder wedstrijden voor nieuwelin gen, recreanten en visueel gehandicapten. Met de wedstrijd voor visueel ge handicapten is Koewacht de eni ge nog overgebleve uit een in het verleden goed gevuld program ma voor de visueel gehandicap ten op de tanden. Arnold Polder man is altijd een groot voorstan der geweest van deze tak van sport. Hij is nu weer van de par tij en hij wordt 'gereden' door Jan Herenthals uit Terneuzen. „Deze wedstrijd hebben we al tijd al laten verrijden en dat wil len we eigenlijk zo houden. Voor deze categorie is er maar bar weinig te doen in het Zeeuwse en daarom vinden we dat belangrijk om te doen," aldus het bestuur van de wieier- en supportersclub Koewacht, dat in april elk jaar de Wim Hendriks Trofee laat verrijden. De wielerdag in Koewacht wordt geopend door de jeugd van de KNWU of zij die eens mee willen doen. De scholen werden weer benaderd en ook uit België zal ongetwijfeld weer een aantal renners present zijn. De oudste deelnemers - 12, 13 en 14 jaar - moeten 15 kilometer afleggen. Het parcours is 1000 meter lang en leidt de deelnemertjes langs de Klapstraat, Molenweg en Ei kenlaan waar de streep wordt getrokken. Om 11.45 uur is het de beurt aan dezelfde leeftijdsca tegorie, maar dan voor hen die nog op een echte dikkebanden- fiets rijden. Om 11.30 uur rijden de 9-, 10- en 11-jarigen voor hun 'wereldbe kerwedstrijd' over 5 kilometer. De wielerdag begint om 11.15 uur met de jongsten. Daarna is het de beurt aan de nieuwelingen. De nieuwelingen en overige categorieën rijden over een parcours van ruim vijf kilometer. Dat parcours ziet er als volgt uit: Klapstraat-Fort- dijk-St.-Andries-Emmabaan- Eikenlaan. Vanuit het district wordt er op aangedrongen om een nieuwelin genwedstrijd te laten verrijden om zo de doostroming te bevor deren. De animo hiervoor in Zeeuws-Vlaanderen is uiterst ge ring. Vooral vanwege de koersen in Brabant, die veel deelnemers van de rest afsnoepen. Begrijpe lijk gezien de vele kosten die je moet maken om naar Zeeuws- Vlaanderen te reizen. Maarin Koewacht zullen zeker een zestal Belgen aan de start staan. „Voor organisaties in de grensstreek is samenwerken met onze zuider buren de oplossing voor vele pro blemen," aldus Apers. Bij de nieuwelingen is Richard Richard Slabbekoom uit Kapelle is de favoriet bij de nieuwelingen Slabbekoorn onbetwist de favo riet voor de overwinning, al is Mario de Ritter uit Hoek ook goed op weg om zijn eerste sei zoen als geslaagd te kunnen be schouwen. Evert Doedee uit Kloosterzande is in voor een podiumplaats. In totaal hebben er 11 nieuwelingen ingeschreven. De afstand be draagt 40 kilometer. Om 14.00 uur starten de recrean ten, beter bekend als de trim mers. Hier worden de bekende namen uit Zeeland aan de start verwacht, al zullen de meesten nog de EPZ-klassieker in de be nen hebben. De afstand bedraagt in Koewacht. 40 kilometer en dat is voor de B/C-trimmers de mogelijkheid om zich eens te meten met de A- trimmers. Plaatselijk favoriet is Fonnie Martens.Tenslotte komen de vi sueel gehandicapten om 15.00 uur in de baan voor een wed strijd over 70 kilometer. Hier FOTOTANNIE DE JONGE hebben zich al een kleine vijftien koppels ingeschreven, met de At lanta-gangers Jermey Eilan der/Jan Mulder als topfavorie ten. Jan Herenthals en Arnold Polderman kunnen hoge ogen gooien, evenals de koppels Ver- hoeven/Stelleman en Dens/De Raet. IELANDGOED "IfjBaasr—- f650.- bruto maandtermijn 'ensen realiseren. u gaarne uit voor een bezoek ow op recreatiepark Patersven t (Zundert). T1862/5972858. week geopend. Van onze sportmedewerker Borssele - De EPZ-trimklas- sieker, die zaterdag 31 augus tus wordt verreden, is een wielerevenement dat steeds d aanslaat. Deze keer lijkt men weer van succes verze kerd te zijn. Men rekent op circa honderd deelnemers. Aan de start komen A/B/C-trim- mers, cyclosportieven, masters en recreanten van de KNWU. Het parcours is 98 kilometer lang en voert over Zuid-Beveland. Start en finish zijn bij de EPZ-centra- les in Borssele. Voor het indivi duele klassement zijn dertig prij zen uitgeloofd met een totale waarde van bijna tweeduizend gulden. De hoofdprijs bestaat uit een bedrag van 175,-. De eerste prijs voor een B-trimmer is 75,- en de C-trimmer die zich als eer ste klasseert ontvangt 50,-, evenals de strijdlustigste renner. Daarnaast worden drie premie sprints betwist, bij Baarland (Scheldeoord), 's-Heerenhoek (Molendijk) en Lewedorp (Post- *eg). Telkens worden drie ren ters geklasseerd. De snelste ont vang 75,-, de tweede 50,- en de derde ƒ25,-. Er is dus heel wat verdienen voor de deelnemers aan deze klassieker, waarin het startschot klinkt om 14.00 uur. De finish aan de Zeedijk bij Bors sele wordt verwacht om 16.20 uur. Wedstrijdleider is Leo Bak ker uit Heinkenszand en assis tent-wedstrijdleider Frank Jan- sens (Oudelande). Om alles in goede banen te leiden zorgen motorrijders van het Mo- ,?L®egekidings Team Zeeland IMBTZ) en de Politie Zeeland °or de begeleiding. De route voort langs vele mooie plekjes en «stnjkt vooral de Zak van Zuid- Weland. Flinke rechte stukken °rf,en afgewisseld met wat i wegen, zodat het traject veel variatie biedt. en doorkomsttijden ^-klassieker: Ellewoutsdijk uuur' Hoedekenskerke 14.30 i r'Kvvadendamme Langeweeg- «14 35 uur, Oudelande 14.43 gezande 14.54 uur, 'spee ls is uur' Heinkenszand is ie uur' 's_Heer Arendskerke uw3™" Wolphaartsdijk 15.24 w~jj^heiphoek 15.44 uur) Le nt a/P 15-51 uur en Nieuwdorp ilesnnu®' Vervolgens via Quar- 'Daw» eg' Binnendijk, Euro- naar retl Wilhelminahofweg Bo^sele an de Zeedijk bij (ADVERTENTIE) Zaterdag 16.30 uur US Open 20.00 uurNederland - Brazilië, live 23.20 uurUS Open Zendag 15.30 uurfinale basketbaltoernooi Den Helder, live 18.00 uur wedstrijd van de week, Moldavië - Engeland 20.00 uur Amstel Cup, samenvattingen 22.00 uurUS Open, live Actuele programma-informatie dagelijks op Sport7 Text. Van onze tennismedewerker Zaamslag - In het Vierdorpentennistoernooi te Zaamslag is on danks de overvloedige regenval een behoorlijk aantal wedstrij den afgewerkt. Op het dubbel-A-schema bij de mannen bereik te de TV Hoek-combinatie Arjan Michielsen/Eddo Lokken als eerste de halve finales. Michielsen en Lokken verslóegen in de kwartfinale na een span nende strijd Kees de Putter en Ko Schuitvlot: 9-7. In de tweede ron de hadden Lokken en Michielsen het eveneens niet eenvoudig ge had tegen Jürgen Roth/Paul de Kort: 8-6. In de halve finale moe ten Eddo Lokken en Arjan Michielsen aantreden tegen de winnaar van de partij Niels d'Hert/Jack Faas (als tweede ge plaatst) en Henk Guilliet/Peter van Limmen. Op het hoogste dubbel-schema bij de vrouwen bereikte de favo rieten Esther de Bat en Marijke de Vries moeiteloos de halve fina les. Zij wonnen in de kwartfinale met duidelijke cijfers van Jannie Nouwen en Anneke de Jonge: 11- 4. In de eerste ronde hadden Nou wen en De Jonge met 8-4 de weg versperd voor De Bock/Bonte. In het enkelspel gaan de afval- schema's van start na de poule wedstrijden. Bij de vrouwen-Dl plaatsten zich voor het schema van acht als eersten Bertha van Dam, Jeanne Vervaet en Coby van Wijck. Bij de mannen geldt hetzelfde voor Ralf Zegers, Her man de Regt, Mart de Zeeuw en Bram Bierings. In de D2-eatego- rie kwalificeerden zich bij de mannen Jan Cornelis, Frans Scheele, Helmuth Crombeen en Erik Tissink, bij de vrouwen A. Dobbelaar, A. Hermans, T. Cij- souw en M. de Box. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL A: tweede ronde: Roctus/Van de Starre-Schipper/Van de Staal 15-2, Jonkman/Kaars-Langeraert/De Rid der walk over Jonkman/Kaars; Nou- wen/Cobben-Van de Berg/Ijsebaert 10-4, De Putter/Schuitvlot-Lau- ret/Sponselee 14-2, Michielsen/Lok- ken-Roth/De Kort 8-6, Guilliet/Van Limmen-De Putter/Van de Sande 9- 4, d'Hert/Faas-Scheele/Cornelissen 9-6; kwartfinale: Michielsen/Lok- ken-De Putter/Schuitvlot 9-7. B: kwartfinale: Bierings/Maurer- Crombeen/Dobbelaar walk over Bie- rings/Maurer; Doolaard/V ereggen- Kusters/Van de Starre 6-2. VROUWEN DUBBELSPEL Schema A: kwartfinale: De Bat/De Vries-Nouwen/De Jonge 11-4; De Schepper/Van de Starre-Cle- ment/Geuze 7-6. Schema B: kwartfinale: Roth/Van Sonderen-Dankaart/Mangnus 10-4, Wisse/Vermast-Kamphorst/De Raaff 7-4, Van Wijck/Van de Winckel- Sponselee/Strobbe 10-3, Van Dijk/Vink-De Rui j ter/Wigman 11-4. GEMENGD DUBBELSPEL Schema A: kwartfinale: De Jon ge/Van Kerkvoort-Vermunt/Roctus walk over De Jonge/Van Kerkvoort; De Bat/Van den Akker-Clement/Van Limmen 8-6, Nouwen/Nouwen-De Vries/Guilliet 7-6. Van onze zwemmedewerker Vlissingen - In het Kanaal door Walcheren wordt zondag 1 september het Nederlandse kampioenschap langebaanzwemmen gehou den. Om op dit NK te mogen starten moeten de deelnemers voldoen aan bepaalde voorwaar den. In totaal zijn er 240 personen verdeeld over de categorieën vrije slag voor vrouwen en mannen senioren en masters en de schoolslag voor senioren en junioren. De senioren zwem men de afstand van vijf kilometer en de junio ren moeten een traject van drie kilometer af leggen. De Vlissingse zwemvereniging De Stormvogel heeft de organisatie op zich geno men. De vrijwel voltallige nationale zwemtop komt aan de start. Op de vrije slag zijn de wereldtoppers Edith van Dijk uit Waddinxveen en Hans van Goor de grote favorieten. Bij de schoolslag zijn de Vlaar- dingse Karin Stein en Lesley Voorn uit Aalsmeer de grote troeven voor de titel. De Zeeuwen zullen in dit gezelschap, waaronder ook een kleine 20 Belgen, geen grote rol spelen. Arno van den Berghe kan op de vrije slag binnen de top-15 aankomen en bij de vrouwen zullen Ingeborg Hamelink uit Koewacht en Ryan Verplanke van Scheldestroom Zeeland ver tegenwoordigen. Op de schoolslag kan Ankie Buijs van Koewacht, als zij een goede dag heeft, nog erg moeilijk doen voor de topzwemsters. Bij de mannen moeten de Koewacht-zwemmers toch een hoge klassering kunnen halen. Bij de junioren heeft Zeeland toch een paar toppers in huis. Carolien de Milliano van Scheldestroom en Tom Pieterse van Koewacht hebben goede kansen op een podiumplaats. De wedstrijden beginnen om 11.45 uur met de 5 ki lometer vrije slag voor vrouwen en mannen, om 12.15 gevolgd door de schoolslag. Om 13.15 uur zul len de junioren van start gaan. Van onze sportmedewerker Bergen op Zoom - De slotwedstrijd van het Zeeuwse Super Prestige Triatlon wordt vandaag buiten de provinciale grenzen afgewerkt. Omdat de wedstrijd in Kamperland wegens gebrek aan deelname is komen te vervallen, is nu Bergen op Zoom met de plaatselijke club Spado organisator van de vijfde en laatste wedstrijd. Jan van Dis blijft na Zoutelande lijstaanvoerder bij de mannen-senio ren. De atleet uit Fijnaart is echter nog verre van zeker van de winst, want Adriaan Janisse staat dan wel niet in de top drie, maar de West- kapellenaar werkte een wedstrijd minder af dan zijn collega's en staat er relatief het beste voor. Theo van Hal lijkt aardig op weg zichzelf op te volgen als eindwinnaar bij de veteranen 1. De Middelburger hield in Zoutelande zijn grootste opponent Jan van de Linde ruim achter zich en moet in staat worden geacht niet te veel terrein meer prns te geven. STAND NA ZOUTELANDE Mannen-senioren: 1. Jan van Dis (Fijnaart) 3301 punten, 2. Ronny de Marte- laere (IJzendijke) 3080, 3. Kees van de Endt (Goes) 3012. Mannen-veteranen 1:1. Theo van Hal (Middelburg) 3123, 2. Jan van de Linde (Oostburg) 2917, 3. Wim Krols (Bergen op Zoom) 2852 punten. Fly like an Eagle' is de titel van een liedje waaraan ik moest denken toen ik dit stukje opende op de pc. Niet ten onrechte wanneer je bedenkt dat ik letterlijk eens naast zo'n roofvogel heb gevlogen met een vooroorlogse Piper, maar ook omdat het recentelijk gebeurde met een Eagle op zak. U heeft het al door, het gaat om een dieptemeter van dat merk, na melijk de Eagle Magna III. In goed gezelschap van een paar vismaten reisden we per vlieg tuig naar de Ierse Republiek. Uiteraard om goed de bloemen buiten te zetten, maar ook en vooral om eens een paar van die beroemde Ierse viswateren aan de tand te voelen. Niet geheel onbekend met de omstandighe den daar was het mijn wens om een dieptemeter mee te nemen. De meren zijn van erg variabele diepte (Lough Derg) en de Shannon, ons hoofddoel, ver toont een dermate hoge ver scheidenheid aan diepte dat de gedachte aan tijdwinst kwam bovendrijven. Nu is het goed daarbij te vertel len dat wij geen vissers in het gezelschap hadden die zich op een stek wilden concentreren. Dat moet je wel doen als je echt in de prijzen wilt vallen. Maar we wilden in zoveel mogelijk stukken van de rivier en in de omgeving vissen om een beeld te krijgen van de vele mogelijk heden. Een dieptemeter als hulpmiddel is dan ook uitermate geschikt om de juiste visplaatsen te ont dekken in onbekend gebied. Ja wel, platgetreden paden zijn er ook in Ierland maar genoeg, dat vonden wij te simpel. Nu zie ik me geen dieptemeter uit een boot trekken met de transducer (zender) erbij, afgezien van het feit of het ding daardoor te ver voeren is. De keus viel op het draagbare model van de Magna III, in combinatie met een zuig nap voor de zender. Wel bezit het geheel een pittig zware (droge) accu. Dat laatste is no dig, anders kom je er niet mee het vliegtuig in. De Eagle paste in mijn cameratas, samen met wat fototoestellen en ging mee als handbagage. Eenmaal aangekomen, werd de transducer op de spiegel van het huurbootje gemonteerd en kon wat ons betreft het ding zijn werk doen. Nu kan een kind de was doen en dat was ook hier het geval. Geen moeilijke menu's, alles wijst zichzelf. Het bleek al snel dat zelfs tijdens volle vaart heel wat mogelijke visstekjes wer den ontdekt. Toch hadden we dat nog niet nodig. Owen O'Carrol, onze gastheer, had namelijk wat stekken voorbe reid, een service die je door heel Ierland op verzoek best wordt verleend als je dat vriendelijk vraagt. Liefst vier visplekken naast elkaar bewerkte hij tevo ren met het door ons bestelde lokvoer. De dieptemeter toonde desondanks aan dat de vis eventjes stroomafwaarts van de Door Rien van Nunen vierde (laatste) visplek lag. Het resultaat kwam niet na enige minuten, maar onmiddellijk. Er lag een enorme school kanjer voorns op de stek welke zich de een na de ander kwam melden. Dag één werd een daverend succes. Ook op het meer Lough Derg was het gebruik van de diepte meter een uitkomst. We konden bij het driftend vissen op snoek en baars precies zien waar de stenen lagen, waar de randjes en de kuilen begonnen en op hielden. Het verspelen van kunstaas beperkte zich dan ook tot een enkel spinnertje. Vis te kende er genoeg, al waren het lang niet altijd de grote scholen baars waar Ierland (en juist dit gebied) zo bekend om staat. Zo kwam het dat een snoekje zich tekende op de dieptemeter en deze zich even later aan een knalgele twisterkop met witte staart vergreep. Het beest (snoeken zijn in Ierland erg sterk) sprong herhaalde malen uit het water en zwom kringen rond de boot. Niks aan zo vissen Nou, toch wel spannend hoor Men stelt het visalarm in en el ke keer wanneer binnen een straal van de dieptemeter vis opduikt, tekent deze en krijg je een pieptoontje (advies: zet dat toontje af bij plantenrijk water Het verschil tussen planten en vis leer je te onderscheiden. Bovendien weet je al snel waar langs je moet terugkeren om de zelfde run nogmaals te maken. Niet dat je dat met een bootje sowieso niet kunt, maar het on derwaterplaatje maakt het lek ker simpel. Ook tijdens de ver dere visweek bleek de diepte meter een uitkomst. Met vier man in een bootje wil je wel even op tijd weten of je wel of niet van de kant af of vanuit de boot kunt vissen en dat lukte vrijwel altijd. In handen van er varen vissers is een draagbare dieptemeter een aanvulling die zichzelf uitbetaalt in een ver lengde vistijd op de juiste vis- plaat. Overigens biedt Lough Derg en vooral de omgeving van Por- tumna en Portland een ideale uitvalsbasis voor sportvissers die het vissen op grote brasems en roofvis hoog in vaandel heb ben. Simpel te bereiken van vliegveld Shannon. Nog geen anderhalf uur met de auto. Owen O'Carrol van 'Oakpark Lodge' is er de plaatselijke vis- goeroe... Baanwedstrijden in Terneuzen Terneuzen - De Terneuzense atletiekclub Scheldesport houdt za terdag 31 augustus de laatste open baanwedstrijden van het sei zoen. Dit voor de junioren in de categorieën A, B, C en D en de se nioren en veteranen. Bij de mannen en A- en B-jongens staat er met een 100,1500 en 5000 meter een aantal interessante loopnum mers op de agenda. Daarnaast staat er voor deze categorie ook nog verspringen, hoogspringen, polsstokhoogspringen, kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen op het programma. Ook de vrouwen en A- en B-meisjes krijgen een leuk menu voorgeschoteld met een 100,800 en 3000 meter en verder verspringen, hoogspringen, hink- stapspringen, kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. De wed strijden, die worden afgewerkt op het kunststof in het Zuider sportpark, beginnen om 10.30 uur. Voorlaatste duel pupillencompetitie Goes - Op het Goese sportpark 't Schenge wordt zaterdag 31 au gustus de voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompeti tie afgewerkt. Naast de gebruikelijke driekamp is er als bijnum mer een 1000 meter. De organisatie is in handen van de plaatselij ke atletiekclub AV'56. Men begint er om 11.00 uur. Halve marathon in Burgh-Haainstede Burgh-Haamstede - De atletiekvereniging Delta Sport houdt za terdag 31 augustus de halve marathon van Burgh-Haamstede. Dit in het nabij gelegen bos- en duingebied voor zowel wedstrijdlopers als trimmers. De start is om 12.00 uur bij manege Lisiduna waar was- en kleedaccommodatie aanwezig zijn. Naast de halve mara thon kan er ook een zes kilometer worden gelopen. Ook deze loop gaat om 12.00 uur van start. Trimlopen in Heille Heille - In de nabij Aardenburg gelegen buurtschap Heille worden zondag 1 september de kermislopen afgewerkt. De jeugd opent het gebeuren om 14.15 uur met een afstand van 2 kilometer. Om 14.30 uur gaan de zes en twaalf kilometer van start. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in het Dorpshuis. Huldiging Mulder in Koewacht Koewacht - Jan Mulder, de visueel gehandicapte tandemrijder, wordt zondag 1 september gehuldigd voor zijn gouden plak op de wielerbaan van Atlanta. Samen met Schroots werd deze gouden Olympische medaille veroverd en Piet Apers zal vlak voor het ver trek van de tandems Jan Mulder in het zonnetje zetten. Apers zal dat doen om 14.50 uur namens de gemeente Axel en namens de wieier- en supportersclub Koewacht. Arnemuiden bekert verder Middelburg - Arnemuiden plaatste zich voor de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker van het district Zuid 1 door in Mid delburg met 2-4 van Zeelandia te winnen. Voor rust was Arnemui den de betere en meest gevaarlijke ploeg en nam een riante voor sprong door een hattrick van Jacky de Smit. Na de pauze was de thuisploeg zeker gelijkwaardig aan Arnemuiden, maar kon de kloof niet meer dichten. ZEELANDIA-ARNEMUIDEN 2-4 - Rust 1-3, Jacky de Smit 0-1, 0-2 en 0-3, Angelo Schaalje 1-3, Werner Blanckaert 1-4, Marcel Krant 2-4.

de Stem | 1996 | | pagina 15