Hoofdrol bij PSV voor Marcelo Leven lacht Max van Heeswijk toe Van Hameren baalt van gevolgen val Frciser over Feijenoord. Willem II lijdt nederlaag in derby tegen RKC Braziliaan met drie doelpunten volwaardig opvolger Ronaldo en Romario Boardman boekt nieuw record in Manchester TOPSCORERS TNIEUWS KORT een maand fluiten op wereldranglijst M* zeven sporters STANDEN VOETBAL VOLLEYBAL TZI pE STEM SPORT B2 Spierblessure Ernest Faber Italiaan Leoni maakt zware val Limburger wint massasprint tweede etappe Ronde van Nederland Ballerini naar huis Vanderaerden stopt aan einde seizoen SPORTNIEUWS KORT Onweer hindert Muntz Brentjens wint eerste etappe Tour 11 9 AUGUSTUS 1996 B1 leijden; Sibon, Vurens (22. Ob- am, 67. Van der Luer). ITESSE - SPARTA 1-1 (0-0). 2. Gérard de Nooijer 0-1, 86 ierklau 1-1. Scheidsrechter: iuyten. Toeschouwers: 5696. ITESSE: Westerveld; Vier- lau, Bos, Kuiper (69. Laros) en ituring; Mise (84. Curovic), Van en Brom, Jochemsen en Van 7anrooij; Machlas (57. Bacak) n Makaay. PARTA: Metgod; Noorlander, tlflen, Gérard de Nooijer en (fan der Meer; Van der Hoeven 76. Marilia), Van der Laan en ïroenendijk; Krijgsman (75. lenfurm), Dennis de Nooijer en fortes. rc UTRECHT - FC TWENTE 0-0. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 9000. Gele caart: Van Loen (FC Utrecht), Pen Hag, Nijhof (FC Twente). TC UTRECHT: Ponk; Polfliet, (fan der Net en Van Burik; Van de Brink (69. Refos), De Jong, Pisser, Robbemond en Witsch- *e; Mols en Van Loen. "C TWENTE: Boschker; Oude kamphuis, Hoogma, Nijhof en VlcKinnon; Bosvelt, Ten Hag, Ten Caat en Ter Avest; Bosman en Bruggink. 1. Van Arum (RKC) 4 Wouden (Heerenveen), Mar- celo (PSV), Nilis (PSV) 3 4. Taument (Feyenoord), Ibra him (De Graafschap), Gorré fFC Groningen), Cocu (PSV), Dos Santos (RKC), Roelofsen (Roda JC) 2 k in september nog gewoon bij 1 leiden. Hij krijgt daarmee de baan op waardige wijze af te etreffende commissie Blanken as geslaagd voor een conditie- Carvalho keert terug naar Ne- denvelder onder bij de satelliet- EFA-bekerwedstrijd tegen CS- le Russische hoofdstad, zonder ?llen. In verband met 'organisa- Rotterdamse club geen reis. Le- lij het duel aanwezig. |nse aanvaller Fernando Calvo "22-jarige spits keert donderdag lijft zesde op de wereldranglijst tl, 2. Duitsland 64,35, 3. Frankrijk 1,55, 6. Nederland 59,29, 7. Spanje 3,00, 10. Denemarken 57,18. jporters, die goede prestaties le- inta, zijn gisteren koninklijk on- ijn Jan Mulder (wielrennen), Al- Vries (voetbal), Monique Kalk- iy Molier (tennis), Maaike Smit lek (tennis). Super 6: 876316. Madrid. Trofee Bemabeu. REAL MADRID (Spa) - BENFICA (Por) 4-0 (2-0). 2. Raul 1-0,15. Su- ker 2-0, 56. Victor 3-0, 70. Lasa 4- 0. Moskou. Vriendschappelijk. RUSLAND - BRAZILIË 2-2 (1-0) 18. Nikiforov 1-0 (strafschop), 4/. Donizete 1-1, 80. Radimov 2-1,.Ba- Ronaldo 2-2 (strafschop). Scheids rechter: Zhuk (WRu). Toeschou wers: 20.000. KNVB-beker, groep 7: Usselmeer- vogels - De Treffers 3-4 (2-0). Stand: 1. De Treffers 1-3, 2. Hera cles en De Graafschap 1-1, 1JS" selmeervogels 1-0. Duitsland: Bielefeld - Duisburg 1- 1 A 9 Bayem M. - Leverkusen l w. Karlsruhe - St. Pauli 4-0, Kolni - Rostock 0-2, Düsseldorf-löbu Münch 0-0. Beker Italië: tweede ronde: Emp - li - Milan 1-1, Spal - Reggiana Z-% Lucchese - Vicenza 1-2, Cremon se - Udinese 2-1, Cesena - Roma -J- 1, Bologna - Torino 2-1, Cosenz - Fiorentina 1-3, Avellino - Lazio 1, Bari - Verona 1-1, Pes^.ar,f Parma 3-1, Monza - Napoli u-a. Chievo - Cagliari 2-3, Ravenn - Inter 0-1, Fidelis A.-Juventus u-a. Netanya (Isr). EK junoren, man- Groep 2: Nederland - Rusland0-3 (5-15 6-15 7-15), Joegoslavië Oekraïne 3-1 (17-15 13-15 1 15-6), België - Israël 3-2 (15-11 6 12-15 7-15 17-15). n Groep 1: Frankrijk - Pden (15-10 15-11 15-6), Wit-Husland Italië 3-2 (8-15 7-15 17-16 lj> 15-10), Griekenland - Finland (15-10 15-6 15-8). 111 DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 Tilburg (anp) - Willem II leed Seravond tegen RKC al- Ler de tweede nederlaag van het seizoen, 3-1. Voor trainer Calderwood moet de klap hard zijn aangekomen. Sinds hij ongeveer een halfjaar ge leden De Jong opvolgde, won nen de Tilburgers niet meer. Groots was de wedstrijd gisteren „jet. RKC bijvoorbeeld schoot pas na veertig minuten voor de eerste keer op het doel. Dat leid de wel meteen tot succes. Na een combinatie met Van Diemen scoorde Dick Schreuder. Willem II kreeg voor de rust nog wel de nodige kansen. De Gier en Kolkka stuitten echter keer op keer op doelman Van Dijk, vorig seizoen nog op de bank bij Feyenoord. In de tweede helft was het in fei te gedaan met de aanvallende activiteiten van de thuisclub. Toch leverde het geploeter van Willem II nog wel twee straf schoppen op. Na hands van Van Diemen mocht Van der Vegt aanleggen, maar hij stuitte op Van Dijk. In de daaropvolgende scrimmage zag scheidsrechter Uilenberg Kolkka over het been van Muller gaan. Van elf meter maakte Van Hintum deze keer geen fout. Fouten achterin kostten Willem II vervolgens toch nog het punt. Een kwartier voor tijd kopte Van Arum in na een voorzet van Dos Santos. Nadat een vrije bal van Brands de paal raakte stond Van Arum opnieuw op de goede plaats, 3-1. WILLEM II - RKC 1-3 (0-1). 40. Dick Schreuder 0-1, 71. Van Hint um 1-1 (strafschop), 76. Van Arum 1-2, 84. Van Arum 1-3. Scheidsrech ter: Uilenberg. Toeschouwers: 6150. Gele kaart: Loefen (Willem II), Van Aerde, Van Diemen, Brands (RKC). WILLEM II: Jansen; Prommayon (67. Van den Berg), Hyypia, Feskens en Schenning; Loeffen (67. Sanou), Konterman, Van der Vegt en Van Hintum; De Gier en Kolkka. RKC: Van Dijk; Hutten, Streppei (46. Kalezic), Brands en Bogers; Alf red Schreuder, Van Diemen en Van Aerde; Dick Schreuder (63. Muller), Van Arum en Dos Santos (79. Lam- mers). Volendam (anp) - Marcelo heeft Ronaldo in Eindhoven voorlopig doen vergeten. De opvolger van de naar Barce lona vertrokken aanvaller verloste zich in de wedstrijd tegen Volendam (1-3) van de hatelijke nul in de eredivisie. Hij maakte alle drie de treffers voor PSV. Jongsma scoor de in de slotfase tegen. Marcelo, die in Eindhoven kampt met de erfenis van zijn landgeno ten Romario en Ronaldo, toonde zich een volwaardig vervanger voor Nilis, met wie hij nu samen de topscorerslijst aanvoert. „Als je drie keer scoort, heb je het goed gedaan," vond Advocaat. Zonder Nilis en zijn landgenoot Degryse kon de favoriet voor de landstitel moeilijk op gang ko men. De Belgen kregen van bondscoach Van Moer geen vrijaf voor het duel met Volendam. Het tweetal bereidt zich voor op de WK-kwalificatiewedstrijd zater dag tegen Turkije. Marcelo opende in de negentien de minuut de score. Daar was echter al een handvol kansen aan vooraf gegaan. Na het doelpunt Volendam (anp) - Emest Faber heeft in de competitiewedstrijd tegen Volendam (1-3) een spier blessure opgelopen. De verdedi ger werd in de 53e minuut ver vangen door Vampeta. PSV laat de ernst van de kwetsuur donder dag onderzoeken in het zieken huis. misten Jonk, Zenden en Marcelo opgelegde mogelijkheden. Ook Eijkelkamp kwam scherpte te kort. De lange aanvaller maakte weer zijn opwachting. Tegen Groningen bleef hij aan de kant met een knieblessure. „We hadden te kampen met het zelfde euvel als zondag in Gro ningen," zei Advocaat. „Volen dam gaf ons veel ruimte. Maar opnieuw hadden we heel veel kansen nodig. In de rust hebben we er wat van gezegd. Dat resul teerde in veel meer agressiviteit in het team en twee doelpunten. Maar eigenlijk ergerde ik me meer aan die tegengoal. Volendam kon weinig tegenover de kansen van PSV stellen. De ploeg probeerde het wel, maar kwam in de eerste 45 minuten niet verder dan een inzet van De Bruijn in het zijnet. Trainer Van der Zee beloofde in de clubkrant dat Volendam zo hoog mogelijk zal eindigen. Met dit spel lukt dat niet. In de tweede helft maakte PSV met een voortvarend begin het klasseverschil snel duidelijk. Al na twee minuten schoot Marcelo raak op aangeven van Eijkel kamp. Negen minuten later kon de Braziliaanse aanvaller doel man Zoetebier opnieuw passeren. PSV'er Philip Cocu struikelt over de voeten van Volemdammer René Binken. Na de 0-3 probeerden de Eindho- venaren de marge verder uit te breiden. Alleen Volendam kon nog scoren. Jongsma verkleinde de achterstand in de laatste mi nuten tot 1-3. VOLENDAM - PSV 1-3 (0-1). 19. Marcelo 0-1, 47. Marcelo 0-2, 56. Marcelo 0-3, 86. Jongsma 1-3. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Govedarica, Plugboer (Volendam), Numan (PSV). VOLENDAM: Zoetebier; Nijholt, Binken, Leeflang en Plugboer (59. Hoogland); Aandewiel, Valk, Govedarica (86. Molenaar) en Jongs- FOTO ANP man; De Bruijn en Samardzic. PSV: Waterreus; Van der Weerden, Faber (53. Vampeta), Stam en Nu man; Petrovic, Jonk en Cocu; Eijkel kamp (82. Bouma), Marcelo en Zen den. Almere (anp) -:,De Italiaan Endrio Leoni heeft gisteren tijdens de Ronde Van Neder land een hersenschudding opgelopen. De sprinter kwam in de tweede etappe van Haarlem naar Almere na 60 kilometer in Alkmaar ten val. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis van Alk maar vervoerd. Behalve de hersenschudding liep hij ook schaafwonden in zijn gezicht op. Gisteravond kon hij het ziekenhuis weer verlaten. Zijn landgenoot Michelange lo Cauz dook na 83 kilometer in Midden-Beemster in een sloot. Hij hield aan de duik alleen een nat pak over. Ahncre (anp) - Wegens ziekte (maagklachten)luidde de officië le verklaring van de organisatie gisteren in Almere voor de afmel ding van Franco Ballerini voor de [wede etappe van de Ronde van «Ierland. Betrapt op het ge- wik van dope (efedrine) had er Weten staan. Want de Italiaan hel door de mand nadat hij de GP van Wallonië had gewonnen. De Wiaanse wielerbond legde de "oscaan met ingang van gisteren schorsing van tien dagen op in wachting van de uitslag van de wntra-expertise. Ballerini ver- hok onder het mom van maag- dachten uit vrees dat de bond jam nog zwaarder zou straffen als "■l geen gehoor zou geven aan de «uiting. Almere (anp) - Eric Van deraerden zet aan het einde van het seizoen een punt achter zijn loopbaan. De 34- larige Belg meent dat hij Z1J« tijd heeft gehad en niet meer op het hoogste niveau meekan. Vanderaerden be gon dit jaar in dienst van het miaanse San Marco, dat "middels wegens financiële Problemen is opgeheven. '1 vond onderdak bij Pal ons, dat tegenwoordig on er leiding staat van Walter Ganckaert. et is vijfde ploeg van anderaerden sinds zijn de- leeftijd" 1983 °P 21_:iarige °P de erelijst van de Vla- 'jS staan 151 zeges, waar- °»der ritten in de Tour, uelta en Ronde van Zwit- p and en de klassiekers - HJs-Roubaix' en de Ronde Van Vlaanderen. Door John Graat Almere - De motregen kon hem niet deren. De mistroos tige locatie al evenmin. Het leven lachte Max van Hees- wijk gisteren toe in een kale buitenwijk van Almere. Het zondagskind uit Baexem glunderde zelf vrolijk mee. Hij spurtte immers naar de zege in de tweede etappe van de Ronde van Nederland. Van Heeswijk, die vorige week in Gallicië, ook al een rit won, wist de kracht in zijn pas 23-jarige lichaam weer op het juiste mo ment aan te spreken. Hoewel de Limburger geen kamikazepiloot is, bleef hij overeind in de tumul tueuze finale. Hij zou in de mas sasprint van zijn lijn afgeweken zijn en daardoor Johan Capiot ernstig hebben gehinderd. Het protest van de Collstrop-renner werd echter afgewezen. Van Heeswijk schoof de Bel gische bezwaren speels terzijde. „Niets aan de hand," vond de ge diplomeerde autosloper. Dit jaar sprint hij voor het eerst 'op de elf'. „Met nog 400 meter ging Jo hn den Braber aan. Maar plotse ling hield hij de benen stil en kreeg ik een kwak. Aha, dacht ik, dat is ook een truc. Vervolgens ben ik op 300 meter vol op de pe dalen gegaan. En dan zit je met je hoofd naar beneden en trapt zo hard mogelijk. Ik zat helemaal rechts van de weg en kwam uit eindelijk in het midden uit. Dat noem ik niet van je lijn afwijken. Capiot kwam er gewoon niet voorbij, dat is het hele eieren eten." Sprinten is een bijzonder metier dat in de vaderlandse proftoer traditioneel met liefde wordt be oefend. Na de sprintzege van Co- lonna, die vandaag opnieuw in het leiderstricot zal starten, koerste het peloton gisteren zon der één serieuze demarrage door het polderland richting meet. In Almere ontploften de kuiten. „Sprinten is vechten, man tegen man. Maar ik ben vaak nog te voorzichtig. Als iemand naast me zit die een zet geeft, dan knijp ik meteen in de remmen. Ik durf niet zomaar in elk gaatje te dui ken. Daar ben ik nog niet brutaal genoeg voor," vond de winnaar. Pal voor de start in Haarlem had het grillige talent nog weinig fi ducie getoond in een goede af loop. Hij was nog niet optimaal in vorm. „Typisch Max dat hij zoiets zegt," vond zijn ploeglei der Hennie Kuiper. Volgens de Tukker weet Van Heeswijk nog niet half wat hij kan. Daarom neemt Kuiper hem ook mee naar de Vuelta. Kuiper weet over wie Max van Heeswijk (midden) gaat als eerste over de eindstreep in derde. Almere. Johan Capiot (rechts) is tweede en Sven Teutenberg (links) FOTO ANP hij praat. Twee jaar geleden haalde hij Van Heeswijk als sta giair naar Motorola. In een ont spannen klimaat ging het snel crescendo. Vorig seizoen boekte Van Heeswijk twaalf overwin ningen. Dit jaar begon hij dra matisch. Te weinig training in de winter brak hem op. Bovendien was hij te gretig. Hij ging nadien trainen volgens de adviezen van Cees Vermunt. Dat leek snel vruchten af te werpen, want in de Dauphiné Libéré reed Van Heeswijk sterk. Omdat Kuiper hem echter niet mee naar de Tour nam, zette hij alles op Atlanta. Maar bondscoach Gerrie Knete- mann selecteerde hem niet, om dat Van Heeswijk onder meer door problemen met zijn testos- teronspiegel slecht presteerde in de Hoffbrau Cup. Spoedig daar na verbrak hij ook het contact met Vermunt. „Dat is een hoop trammelant geweest." Achter die affaire staat nu een dikke punt. Hennie Kuiper draagt zijn pupil met weke pijn in het hart over aan de Rabo bank, waarbij Van Heeswijk de komende twee jaar in dienst is. In de ploeg van Raas gaat hij sa men met Rob McEwen een sprintkoppel vormen. Van Hees wijk had liever gehad dat ook Erik Zabel zijn ploeggenoot was geworden, zodat hij zelf meer in de luwte had kunnen vertoeven, maar de Duitser besloot dinsdag bij Telekom te blijven. Zabel zelf was liever naar Rabo bank gegaan, maar Telekom hield keihard vast aan een bin dende clausule in zijn contract. „Ik wilde niet naar de rechter om het helemaal uit te vechten," zei Zabel, die ploegleider Theo de Rooy van Rabobank gisteren vooij de start nog even op de schouder kwam kloppen. „Jam mer, maar ik kon geen kant op," sprak de Duitser. De Rooy: „De contacten met Za bel dateren al van voor de Tour. Toen zag het er naar uit dat Tele kom de sponsoring voor zeventig procent zou terugdraaien. Maar door de Tour is de situatie daar nogal gewijzigd. En wij hebben door de successen in de Tour ook wat meer kunnen doen. En met McEwen en Van Heeswijk heb ben we ook rappe mannen in huis." Van Heeswijk: „Ik heb nog wel tijd nodig. Ik moet nog meer inhoud krijgen." Uitslag tweede etappe, Haarlem-Al- mere: 1. Van Heeswijk (Ned) 194,6 km in 4.39,06 (41,834 km/u), 2. Ca piot (Bel), 3. Teutenberger (Dui), 4. Zabel (Dui), 5. Colonna (Ita), 6. Koerts (Ned), 7. Zanoli (Ned), 8. Cit- terio (Ita), 9. McEwen (Aus), 10. Ozers (Let), 11. Blijlevens, 21. Dek ker, 23. De Leeuw, 24. Van Dijk, 35. Talen, 37. Van der Ven, 39. Vierhou ten, 40. Voskamp, 45. Hoffman, 54. Bouwmans, 60. Breukink, 63. Den Bakker, 64. Den Braber, 65. Vries, 67. Nelissen, 68. Nijdam, 70. Kna- ven, 73. De Vries, 75. De Groot, 77. De Louw, 78. Van der Wolf, 82. Me- ijs, 83. Van den Akker, 87. Peeters, 94. Van der Meer, 98. Dubbeldam, 105. Nijland 0.22, 107. Van Kessel 0.24, 112. Barsingerhorn 1.17, 114. Cordes 2.21, 116. en laatste Omloop (Bel) 4.09. Niet gestart: Ballerini (Ita), opgave: Leoni (Ita) en Andreu (VSt). Algemeen klassement: 1. Colonna 8.22.00, 2. Van Heeswijk 0.01, 3. McEwen, 4. Teutenberg 0.04, 5. Ca piot 0.05, 6. Koerts 0.07, 7. Ozers 0.08, 8. Corini (Ita), 9. Armstrong (VSt) 0.09, 10. Hincapie (Ita), 11. Hoffman 0.11, 12. Talen, 14. Zanoli, 16. Den Braber, 17. Blijlevens, 18. Van der Wolf, 28. Dekker, 30. De Leeuw, 31. Van Dijk, 42. Vierhouten, 43. Voskamp, 55. Bouwmans, 60. Breukink, 63. Den Bakker, 64. Vries, 66. Nelissen, 67. Nijdam, 69. Kna- ven, 72. De Vries, 74. De Groot, 76. De Louw, 79. Meijs, 80. Van den Ak ker, 84. Peeters 91. Van der Meer, 95. Dubbeldam, 102. Van der Ven 0.31, 103. Nijland 0.33, 104. Van Kessel 0.35, 110. Cordes 2.32, 114. Barsin gerhorn 6.43, 116. en laatste San- tamaria (Spa) 10.46. Treviso. Trittico Premondiale. 1. Filippo Casagrande (Ita) 178 km in 4.21.50, 2. Francesco Casagrande (Ita), 3. Tafi (Ita), 4. Fondriest (Ita), 5. Elli (Ita), 6. Citracca (Ita), 7. Re- bellin (Ita), 8. Merckx (Bel), 9. Dona- ti (Ita), 10. Cattai (Ita). Geraardsbergen (Bel). Eliterenners met contract. 1. De Smet (Bel) 159 km in 4.20.00, 2. Vandaele (Bel), 3. Backstadt (Zwe), 4. Zamana (Pol), 5. Moerenhout (Ned). Manchester (anp) - Een keurige Britse snelheidsmaniak op de fiets. Chris Boardman is van van plan zich vandaag te laten kronen als 's werelds beste achtervolger. Op de ope ningsdag van het WK baanwielrennen in Manchester gaf hij alvast een voorproefje, dat over twee weken moet uit monden in de verovering van het werelduurrecord. Met 4.13,353 over de vier kilometer ontnam de net 28 geworden Brit de Italiaan Andrea Collinelli diens in Atlanta gevestigde we reldrecord. Boardman pakte het in de kwalificatie groots aan. Hij dook zes seconden onder de oude toptijd. Boardman was er in Atlanta niet bij. Op de baan tenminste, want bij de tijdrit op de weg veroverde hij achter de Spaanse furie Mi guel Indurain en Abraham Olano brons. Het had een plak meer kunnen zijn, maar de wegrenner van GAN voelde niets voor het achtervolgingstoemooi op de baan. „Ik had het idee daar in de hitte niet verder te kunnen komen dan brons." De tegenstand zal donderdag vooral moeten komen van de Itali aan Andrea Collinelli, die in Atlanta de olympische titel vierde met het wereldrecord van 4.19,699. „Ik ben blij dat ik hem in de halve eindstrijd ontloop. De zwaarste moet je altijd pas het laat ste krijgen." In Manchester werden op de openingsdag twee wereldtitels ver geven. Op de kilometer haalde de Australiër Shane Kelly zijn re vanche voor een mislukt olympisch avontuur. De favoriet schoot in Atlanta van zijn trappers en was direct kansloos. In Manches ter maakte hij die fout als titelverdediger niet en bleef hij de Duit ser Sören Lausberg 22-duizendste van een seconde voor. Brons was ook voor een Duitser, Jan van Eijden. De Amerikaan Martin Nothstein won het keirin, voor de Australiër Gary Neiwand en de Fransman Frederic Magnien. Manchester (anp) - De kilometer is Dirk-Jan van Hameren bij de wereldtitelstrijd in Manchester niet gegund. Een zware val, ruim een week voor het gisteren in Engeland begonnen evene ment, maakte een einde aan de wens van de Utrechtse baanren ner waardig afscheid te nemen van zijn discipline. Van Hameren, met schaafwonden op gezicht, armen, schouders en benen, nam zijn beslissing na een trainingssessie op de houten wie lerbaan in Manchester. Balend. „Hier staat toch de kilometerspe cialist. Die niet op zijn discipline kan uitkomen. Dat is echt balen," vond de renner die voor een maatschappelijke carrière heeft gekozen. Het rechterbeen van de 30-jarige Utrechter kreeg bij de val op de betonnen vloer van de Alkmaarse baan een geweldige klap te ver werken. In de liesstreek zit negen dagen na het ongeval nog een zware kneuzing. „Een stuurfout van mij. Met grote gevolgen," weet hij nu in Manchester. „Ik ben niet honderd procent. Dan hoef je ook niet aan de kilometer mee te doen. Ik wil geen pro- grammevulling zijn. Ook al is het mijn laatste grote toernooi." Met Robert Slippens en René Vink neemt Van Hameren van daag wel deel aan de eerste ronde van de olympische sprint. Dat Nederlandse team veroverde vo rig jaar de Europese titel en won dit seizoen nog een wereldbeker wedstrijd. Grote afwezige gisteren was ook Ingrid Haringa. Ze liet de sprint lopen. De nummer drie van At lanta deed dat uit tijdgebrek. De halve eindstrijd van dat evene ment valt vrijdag kort voor de puntenkoers, waarop de politie agente in Atlanta zilver verover de. „De tijd was dan te kort ge weest om ook op de puntenkoers goed te presteren," zei bonds coach Peter Nieuwenhuis. „Als ze aan de sprint had meegedaan dan was het uitgangspunt toch de laatste vier geweest. Sprint en puntenkoers vallen op vrijdag echter te kort op elkaar." Manchester. WK baan. MANNEN Achtervolging, kwartfinales: Moreau (Fra) wint van Szonn (Dui) 4.16,274- 4.21,715, Markov (Rus) wv Friedick (VSt) 4.19,762- 4.20,241, Collinelli (Ita) wv Sandstod (Den) 4.17,551 - 4.24,660, Boardman (GBr) wv Grit- soen (Rus) 4.14,784 (kwalificatie: 4.13,353/wr), Gritsoen ingelopen. Halve finales donderdag: Boardman - Markov, Collinelli - Moreau. Koppelkoers, 50 km: 1. Martinel- lo/Villa (Ita) 34 punten, 2. McGro- ry/Pate (Aus) 25, 3. Kappes/Wolf (Dui) 23, 4. Betschart/Risi (Zwi) 22, 5. Gabriel Curuchet/Juan Curuchet (Arg) 15, 6. Pieters/Post (Ned) en Madsen/Veggerby (Den) 14. 1 km: 1. Kelly (Aus) 1.02,777, 2. Lausberg (Dui) 1.02,795, 3. Van Eij den (Dui) 1.04,541, 4. Thuet (Fra) 1.04,732, 5. Krejner (Pol) 1.04,834, 6. Kiksis (Let) 1.04,896, 7. Georgalis (Gri) 1.05,022, 8. Moreno Perinan (Spa) 1.05,219, 9. Kojima (Jap) 1.05,300, 10. Sharman (Aus) 1.05,406, 11. Escuredo (Spa) 1.05,731, 12. MacLean (GBr) 1.05,735, 13. Meidlinger (Oos) 1.05,850, 14. McKenzie Potter (NZe) 1.06,289,15. Shiohara (Jap) 1.06,615, 16. Van Zyl (ZAf) 1.07,258. Gevallen: Capitano (Ita). Keirin, finale: 1. Nothstein (VSt), 2. Neiwand (Aus), 3. Magnien (Fra). VROUWWEN Sprint, eerste ronde: Faure (Fra) w.o. Razmaite (Lit), Ballanger (Fra) w.v. Everson (GBr) 12,328, Slioessareva (Rus) w.v. Troldi (Ita) 13,876, Wynd (NZe) w.v. Ferris (Aus) 12,062, Neu mann (Dui) w.v. Kasslin (Fin) 12,144, Dubnicoff (Can) w.v. Enioekhina (Rus) 12,105, Gritsjina (Rus) w.v. Freitag (Dui) 12,629. Winnaressen naar tweede ronde, overige rensters naar herkansing. Northampton - Zware onweersbuien zorgden gisteren voor een onderbreking van de eerste ronde van de met 1,7 miljoen gulden gedoteerde Britse Masters, een wedstrijd van de Europese Tour. Rolf Muntz was één van de golfers die daardoor vandaag zijn eer ste ronde moet afmaken om vervolgens de achttien holes van de tweede ronde te spelen. Hij staat na zeven holes met twee birdies, twee bogeys en drie pars gelijk aan de baanscore. Vrijdag moet hij 25 holes afwerken. Op de par-72 baan van Collingtree Park gaat outsider Gavin Levenson aan de leiding. De Masters is de eerste wedstrijd die telt als kwalificatie voor het Europese Ryder-Cupteam. Volgend jaar september is het presti- geduel met de Verenigde Staten in het Spaanse Valderrama. UITSLAGEN Northampton. Britse Masters. Stand na eerste ronde (afgebroken wegens onweer): 1. Levenson (Zaf) 66 slagen, 2. Montgomerie (Sch) 68, 3. Cage (Eng), Russell (Sch), Gilford (Eng), Clayton (Eng), Roe (Eng), Coceres (Arg), Canonica (Ita) en Muntz (Ned) level par na 7 holes. Mende - Mountainbiker Bart Brentjens heeft gisteren de eerste etappe van de Tour de France voor mountainbikers gewonnen. De olympische kampioen reed de 17 kilometer lange tijdrit in Mende in 48 minuten en 29 seconden, goed voor een gemiddelde van ruim 21 kilometer per uur. De Fransman Cyrille Bonnand eindigde op 34 seconden als tweede, diens landgenoot Miguel Martinez als derde op 1.03. Brentjens verdedigt zijn titel in de Tour de France, die op 4 september eindigt. UITSLAGEN Mende. Mountainbike, Tour de France. Eerste etappe, tijdrit: 1. Brentjens (Ned) 17 km in 48.29, 2. Bonnand (Fra) 0.34, 3. Martinez (Fra) 1.03, 4. Chiotti (Fra), 5. Foord (GBr) 1.55, 6. Dup- ouey (Fra) 1.59, 7. Kristensen (Den) 2.08, 8. Hoydahl (Noo) 2.18 9 Dietsch (Fra) 2.24, 10. Candau (Fra) 2.31, 22. Van de Ven 4.22, 25 De Knegt 4.29, 29. Van Dooren 4.43, 45. De Roo 6.17, 62. Weevers 8 12 66 Hendriks 8.33, 74. Peters 9.13, 78. Hilhorst 9.50, 79. Luikens 9 52* 84 Raats 11.20, 88. Schuttert 11.53. (ADVERTENTIE) Vanavond Sporlcafé: 18.00-18.50 uur. ER IS MEER TE BELEVEN MET SPORT7

de Stem | 1996 | | pagina 9