Invallers redden Feyenoord Ajax rommelt onder prachtig dak Haarhuis na lange vijfsetter verder Hoo IDE STEM Rotterdammers winnen in slotfase van De Graafschap, 2-1 EREDIVISIE UITSLAGEN STANDEN PESTEM Braziliaan f 39.950,- HYunnni van riel ■EEEBMi Vierklau vervangt Veldman bij Oranje Ajax haalt spits uit Argentinië Johan Cruijff commentator Studio Sport UITSLAGEN STAND PROGRAMMA KARAKTERISTIEKEN TOPSCORERS SPORTNIEUWS KORT Blankenstein mag nog een maand fluiten Nederland blijft zesde op wereldranglijst Onderscheidingen voor zeven sporters BADMINTON VOETBAL HOCKEY SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN VOLLEYBAL mm Spierblessure Ernest Faber Italiaan Leoni maakt zware va Ballerini naar hui Vanderaerden stopt aan einde seizoen De nieuwe Hyundai Coupé Speciale introduktieprijs Breda, Generaal Maczekstraat 6-14, tel. 076 - 5213825 po WÊÊÊÊmÊÊÈm Door Jacques Hendriks Rotterdam - Feyenoord is - een volksclub eigen - als een levens lied. De uitbundige lach en de hartverscheurende traan volgen elkaar soms zo snel op, dat je er geen touw meer aan vast kunt knopen. Afgelopen zondag nog was iedereen in de Kuip dolblij na de 3-0-zege op degrada tiekandidaat Volendam. Gisteravond le ken de poppen aanvankelijk al weer aan het dansen: het 'nietige' De Graafschap pikte snel een prachtig doelpuntje mee, waarna Feyenoord zich geen raad meer wist met de slimmere tegenstander, het kletsnatte veld en zichzelf. Pas in de laatste 30 minuten, toen trainer Arie Haan koos voor opportunisme, door de spitsen Vos en Obiku in te brengen voor de middenvelders Van Wonderen en Sanchez, wist de thuisploeg het vege lijf te redden, 2-1. Larsson en de kersverse international Van Gastel zorgden voor de nauwelijks verdiend te noemen zege. Eens te meer bleek gisteren dat de Rot terdammers een ouderwetse midvoor missen: Een man die in het zestienmeter gebied altijd aanspeelbaar is en een neus heeft voor doelpunten. De thuisploeg bleef nu aanvallend machteloos. De ene spits, Taument, zocht steeds zijn ver trouwde rechter vleugel op, terwijl de andere, Larsson, zich keer op keer ver te rug liet zakken. Ongetwijfeld met als doel ruimte te creëren voor de 'schaduw spits' Sanchez, maar die kwam totaal niet uit de verf. Door het gebrek aan aanspeelpunten in de frontlinie was Feyenoord wel ge dwongen tot 'breiwerk', wat De Graaf schap natuurlijk heerlijk vond. Het kon immers leunen op die 0-1-voorsprong, die al in de vierde minuut even gelukkig als wonderschoon tot stand was geko men. Kees van Wonderen gleed uit aan de zijkant, waardoor Edwin Godee de bal in alle rust voor kon zetten. De bal belandde bij - oh ironie - ex-Feyenoor- der Marchanno Schulz, die met een sub tiele beweging van zijn normaal zwakke rechtervoet de bal exact genoeg effect gaf om hem via de binnenkant van de paal in het doel te krommen, 0-1. Feyenoord schrok nauwelijks van die achterstand en rekende blijkbaar op een snelle gelijkmaker. In de twaalfde mi nuut leek het al zover, maar de mee op gekomen verdediger Boateng kopte de bal uit een hoekschop van Van Bronck- horst eerst tegen de onderkant van de lat, om hem in de rebound hoog over te knallen. Een kwartier later bood de Ar gentijn Graff zijn landgenoot een niet te missen kans. Hoe Sanchez de bal buiten de palen wist te houden, zal wel altijd een raadsel blijven. De wedstrijd werd rommeliger, ook al omdat scheidsrechter Reygwart inconse quent floot. Hij zag een handsbal van Van Gastel over het hoofd, durfde daar om Feyenoord geen strafschop te geven na hands van Godee - later uitgevallen met een hersenschudding - in het straf schopgebied, maar trad ook niet op na een elleboogstoot van Larsson in Rede kers gezicht, toen Graff in het gezicht van diezelfde Redeker spuugde en toen Van Gastel dankzij een Achterhoekse arm een bloedneus opliep. In de tweede helft leek De Graafschap moeiteloos op de zege af te stevenen, al gebeurde dat niet op een manier die trai ner Fritz Korbach aanstond: „We heb ben veel te weinig gevoetbald, we kun nen echt beter." Dit Feyenoord was in derdaad rijp om simpel weggetikt te worden. Dertig minuten voor tijd besloot Arie Haan eindelijk voor opportunisme te kiezen door eerst Obiku en wat later Vos in te brengen voor respectievelijk San chez en Van Wonderen. „Dan maar op een onorthodoxe manier een 'Feyenoord- half-uurtje' creëren," verklaarde Haan, die nog niet wenste stil te staan bij de heikele vraag wie volgende week dins dag tegen Fortuna moet wijken voor de na een schorsing terugkerende Koeman. De vlam sloeg inderdaad in de pan. De Graafschap kwam steeds vaker in de touwen te hangen. In de 74e minuut, ze ven minuten nadat de met enig gefluit begroette Vos het veld had betreden, stond het al gelijk. Voorbereiding: uitge rekend de invallers, afwerking: Larsson. Het Legioen rook meer en kreeg dat in de 84e minuut, toen de uitstekende links achter Lindenbergh voor een keer in de fout ging tegen Taument. Arbiter Reyg wart kon niets anders doen dan naar de stip te wijzen. Van Gastel toonde aan bij afwezigheid van Koeman de koele 'lei der' te zijn, 2-1. De Kuip was zowaar te vreden, het levenslied had dit keer een happy end. FEYENOORD - DE GRAAFSCHAP 2-1 (0- 1). 4. Schultz 0-1, 75. Larsson 1-1, 83. Van Gastel 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Olyslager, Wilnis, Fuchs, Ibrahim, Linden bergh (De Graafschap). FEYENOORD: De Goey; Boateng, Bosz, Fra- ser en Graff; Van Wonderen (67. Vos), Van Gastel, Sanchez (57. Obiku) en Van Bronck- horst; Taument en Larsson. DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wilnis, Rede ker, Hendriks en Lindenbergh; Lukassen (85. Breetveld), Fuchs, Schultz en Godee (46. Tai- wo); Viscaal (70. Victoria) en Ibrahim. Amsterdam (anp) - Ajax heeft een prachtig dak boven het hoofd, maar in huis is het nog een rommeltje. De bewoners voelen zich niet lekker en hebben alle moeite datgene te doen waar ze zo goed in wa ren: winnen. De derby van Noord-Holland tegen AZ ein digde in 1-0. Het duel in de Arena was uniek omdat het de eerste wedstrijd in de nationale voetbalgeschiede nis onder dak was. Verder viel weinig bijzonders te beleven. Het volk, bijna 50.000 man sterk, lijdt met de patiënt mee en heeft af en toe een opleving. In de 66e minuut viel Marc Overmars in voor Rody Turpijn en was einde lijk gezang te horen. Zuchten van opluchting. De beste Ajacied van de vorige eerste competitie helft scheurde in december een knieband af. De nationale knuf felbeer wachtte langdurige reva lidatie. In de galawedstrijd te gen Milan was hij al eens inge vallen, nu ging het om het 'echte wedstrijd'. Overmars swingde bij vlagen weer over de vleugel, hoewel zijn voorzet nog te wen sen overlaat. Voetballen in een stulp. Zonder louterende regenbui, met het constante geluid van de airco en het fluitje van de scheidsrechter als dat van een badmeester in het binnenbad. De kampioen van de eredivisie hoeft vanaf nu alleen nog maar nat te worden van het zweet. Tegen de laatste winnaar van de eerste divisie was arbeid wel nodig om te win nen. AZ is niet sterk, maar wel stug. Amsterdam (anp) - John Veld man kan zaterdag niet met het Nederlands elftal tegen Brazilië spelen. Ajax' verdediger is ge blesseerd geraakt. Hij kwam gis teren ook niet in actie in de com petitie-wedstrijd tegen AZ. Bondscoach Guus Hiddink heeft Ferdi Vierklau (Vitesse) als ver vanger opgeroepen. De oud-spe ler van FC Utrecht dient zich vandaag bij het Nederlands elftal in de Arena te melden. Vitesses coach Leo Beenhakker wil Vier klau nog wel laten meespelen in de bekerwedstrijd vrijdag tegen GVW. Frank de Boer (midden, links) wordt omhelsd door zijn broer Ronald, nadat hij Ajax uit een vrije trap Witschge komen aanlopen om in de vreugde te delen. Alsof de dokter van Ajax nog Ook op het veld is het allemaal op een 1-0-voorsprong heeft gezet. Rody Turpijn (links) en Richard FOTO ANP niet genoeg werk heeft, sloten Veldman en Blind zich in de aanloop naar het duel aan bij het leger der gekwetsten. Beiden met last van de lies, zodat op het lijstje de volgende lieden ont braken: Litmanen, Blind, Veld man (allen lies), Bogarde (rug) en Hoekstra (knie), 's Middags voelde de juist herstelde Santos zich bovendien opeens niet lek ker. Trainer Van Gaal liet twee jonge voetballers debuteren in de ba sisopstelling van een competitie duel. Turpijn, hij was al een paar keer invaller, als linksbuiten. Menno Willems als linksachter. Het verdedigingscentrum be stond voor de gelegenheid uit Frank de Boer en Scholten. Overmars en Reuser, nagenoeg hersteld van langdurig blessure leed, zaten op de bank. maar half-half. Witschge had last van zijn lies, Kluivert hield het deze keer 58 minuten vol. Hij vroeg om een wissel, bedankte het publiek voor het applaus en verdween als een schicht naar de kleedkamer. Hij vergat zelfs in valler Reuser een hand te geven. Reuser maakte zijn rentree in de competitie nadat hij in december zijn been had gebroken tegen NEC. Ajax voetbalde moeizaam, in een vrij traag tempo. Een ho gere balsnelheid was ook niet zo eenvoudig te bereiken, omdat AZ zich met name druk maakte om de kwaliteit van de defensie. Dat is technisch directeur Theo Vonk wel toevertrouwd. Amsterdam (anp) - Ajax heeft de Argentijnse spits Iwan Cesar Ga- brich gecontracteerd. Gabrich tekende een contract voor vijf jaar. Hij is afkomstig van de club Newells Old Boys. Hij is woensdag 24 jaar ge worden. Technisch directeur Louis van Gaal was al een tijd op zoek naar een spits, omdat die positie als enige niet dubbel is bezet. Scout Tonnie Pronk vertoefde de laatste tijd veelvuldig in het buitenland om bruik bare aanvallers te bekijken. Vorige week was hij nog in Argentinië. Gabrich is de zesde aankoop van het nog prille seizoen. Eerder trok Ajax Babangida (Roda JC), Juan (River Plate), Veldman (Sparta), Wit schge (Bordeaux) en Dani (Sporting Lissabon) aan. Ajax had het zich gemakkelijker kunnen maken als Ronald de Boer na een prachtige combina tie met Kluivert had gescoord, maar hij zag de inzet op de lijn gestopt door Durmusoglu. Ajax kreeg voor zijn doen weinig kan sen, maar heeft nog wel een paar andere wapens achter de hand. Na een half uur schoot Frank de Boer prachtig raak uit een vrije trap. Doelman Moens stond niet helemaal goed opgesteld. Na rust, met voormalig top schutter Mutsaers voor Goud mijn, besloot AZ zowaar af en toe aan te vallen. Al te veel le verde het niet op, hoewel Mut saers een paar kansen had. Het probleem van AZ ligt duidelijk voorin. In drie duels is nog niet gescoord. Toch besloot Van Gaal uiteindelijk zelfs een aanvaller (Babangida) te wisselen voor een verdediger (Melchiot). Wooter, Ronald de Boer en Wit schge hadden de score kunnen opvoeren in naam van Ajax. Met enige moeite bracht de wereld kampioen de 1-0 over de streep. De tweede 1-0 thuis in de com petitie, na die tegen NAC. Uit is verloren van Heerenveen. In de Arena is nog geen punt ver speeld, maar het volk zag nog geen reden uit het dak te gaan. AJAX - AZ 1-0 (1-0). 30. Frank de Boer 1-0. Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers: 48.000. Gele kaart: Snijders (AZ). AJAX: Van der Sar; Juan, Scholten, Frank de Boer en Willems; Ronald de Boer, Wooter en Witschge; Ba bangida (82. Melchiot), Kluivert (58. Reuser) en Turpijn (66. Overmars). AZ: Moens; Doesburg, Wijker, Heus (66. Snijders) en Hesp; Fortes Rodriquez, Durmusoglu, Krüzen en Den Turk (78. Huysen); Goudmijn (46. Mutsaers) en Latuheru. Hilversum (anp) - Johan Cruijff gaat het komende sei zoen bij het NOS-program- ma Studio Sport commen taar geven bij wedstrijden van de Champions League en het Nederlands elftal. Hij debuteert op 11 septem ber in zijn nieuwe rol, bij Manchester United tegen Ju- ventus. Cruijff werd eind vo rig seizoen ontslagen als coach bij Barcelona. Momen teel heeft hij geen club. Bij Manchester United speelt zijn zoon Jordi. New York (anp) - Paul Haarhuis heeft zich woensdag in New York geplaatst voor de tweede ronde van de US Open. De 30-jarige Eindhovenaar was na drie uur en 12 minuten met 6-7 7-6 1-6 6-2 6-2 iets te sterk voor Michael Joyce. Haarhuis stuit in de tweede ronde op Mi chael Tebbutt. De Australiër was vorig jaar op Flushing Meadow te sterk voor Ri chard Krajicek. Ook Sjeng Schalken kwam verder. Hij had geen moeite met de Oostenrijker Gil bert Schalier, 6-3 6-4 6-7 6-3. Met David Rikl als volgende tegenstander heeft hij een prachtig uitzicht op de derde ronde. Desondanks was de negentienjarige Lim burger niet tevreden. De reden was het verlies van een set. „Ik wist dat Schalier geen probleem mocht zijn. Schalier is een echte gravel- speler, een werker. Dat lukt op deze on dergrond niet. De eerste twee sets gingen ongelooflijk simpel, op de cruise-control. Toen dacht ik er even wat te makkelijk over, speelde wat trager en daar profiteer de hij goed van." In de vierde set rende Schalken naar 5-0. „Dat kwam door een stoot adrenaline. Ik was er weer helemaal bij. Kristie Boogert was niet ver verwijderd van een plaats in de derde ronde, die ze op Flushing Meadow nog nooit haalde. Ne derlands nummer drie bij de vrouwen stond woensdag met 7-5 3-2 voor, speelde uitstekend en niets wees erop dat het nog mis zou kunnen gaan. Er volgde echter een nauwelijks verklaarbare inzinking van negen games, die vlotjes werden inge leverd. Daarmee was het in feite gebeurd. New York. US Open. 18,5 miljoenjgulden. Mannen, eerste ronde: Ivanisevic (Kro/4) - Ts- jesnokov (Rus) 1-6 6-2 6-4 6-4, Palmer (VSt) - Rosset (Zwi/15) 6-7 6-4 6-4 6-3, Pioline (Fra/16) - Clavet (Spa) 6-4 7-6 6-4, Philip- poussis (Aus) - Woodforde (Aus) 6-7 6-3 6-3 6- 3, Dreekman (Dui) - Rusedski (GBr) 6-2 6-4 6- 2, Korda (Tsj) - Caldwell (VSt) 6-3 3-6 6-3 7-5, Karbacher (Dui) - Stark (VSt) 7-5 6-3 5-7 7-5, Carretero (Spa) - Burillo (Spa) 6-3 4-6 6-0 1-0 opgave Burillo, Johansson (Zwe) - Furlan (Ita) 4-6 2-6 7-5 6-1 7-5, Flach (VSt) - Pozzi (Ita) 7- 5 7-6 2-6 7-6, Javier Sanchez (Spa) - Skoch (Tsj) 6-2 7-6 6-3, Tillstrom (Zwe) - El Sawy (Egy) 1-6 7-6 6-1 3-6 6-4, Enqvist (Zwe/13) - Simian (Fra) 6-3 6-1 6-4, Knowles (Bah) - Fi- lippini (Uru) 6-3 7-5 6-1, Medvedev (Oek) - Fleurian (Fra) 6-2 6-0 6-1, Nainkin (ZAf) - Wayne Ferreira (ZAf/9) 6-4 6-4 2-6 7-5, Rikl (Tsj) - Arazi (Mar) 6-4 7-5 6-2, Gaudenzi (Ita) - Matsuoka (Jap) 7-6 6-2 6-3, Schalken (Ned) - Schalier (Oos) 6-3 6-4 6-7 6-3 (Schalken in tweede ronde tegen Rikl (Tsj)), Mantilla (Spa/17) - Meligeni (Bra) 6-1 6-7 7-6 6-3, Bjö- rkman (Zwe) - Kucera (Slw) 6-2 5-7 7-6 7-5, Kroslak (Slw) - Woodruff (VSt) 2-6 6-4 3-6 6- 2 7-6, Martin (VSt/12) - El Aynaoui (Mar) 6-3 6-2 4-6 6-4, Haarhuis (Ned) - Joyce (VSt) 6-7 7-6 1-6 6-2 6-2. Haarhuis in tweede ronde te gen Tebbutt (Aus). Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Ellis Fer- reira/Siemerink (ZAf/Ned/6) - Damm/Nyborg (Tsj/Zwe) 6-4 6-3, Adams/Oosting (ZAf/Ned) - Flach/Olhovski (VSt/Rus) 5-7 6-4 6-4, Note- boom/Wibier (Ned) - Black/Connell (Zim/Can/2) 2-6 6-4 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Langrova (Tsj) - Adams (VSt) 6-4 6-2, Whitlinger (VSt) - Cec- chini (Ita) 6-2.6-0, Krizan (Slw) - Hiraki (Jap) 7-6 7-5, Frazier (VSt) - Neiland (Let) 6-1 6-3, Novotna (Tsj/7) - Lubiani (Ita) 6-1 7-5, Ell- wood (Aus) - Capriati (VSt) 6-4 6-4, Likhovts- eva (Rus) - Nagatsuka (Jap) 7-6 6-1, Po (VSt) - Date (Jap/10) 6-2 7-5, Graf (Dui/1) - Basuki (Indo) 6-3 7-6, Martinez (Spa/4) - Dragomir (Roe) 6-2 6-0, Dahlman (Fin) - Lee (VSt) 6-3 6- 4, Raymond (VSt) - McNeil (VSt) 7-6 6-3, Sawamatsu (Jap) - Stubbs (Aus) 6-4 6-3, Dop- fer (Oos) - Garrison-Jackson (VSt) 2-6 6-3 7-5, Oremans (Ned) - Zrubakova (Slw) 6-2 4-6 6-1, Sabatini (Arg/15) - Grossman (VSt) 6-2 6-3, Spirlea (Roe) - Gaidano (Arg) 6-1 6-2, Daven port (VSt/8) - Nagyova (Slw) 6-0 6-4, Sidot (Fra) - Shi-Ting (Tai) 6-4 3-6 6-4, Testud (Fra) - Torrens-Valero (Spa) 6-2 6-1. Tweede ronde: Wild (VSt) - Boogert (Ned) 5-7 6-3 6-3, Coetzer (ZAf) - De Swardt (ZAf) 6-2 7-5, Po (VSt) - Brandi (VSt) 6-1 6-4, Sukova (Tsj) - Suarez (Arg) 6-4 7-6, Seles (VSt/2) - Courtois (Bel) walk-over, Randriantefy (Mad) - Chi (VSt) 6-3 6-1, Gorrochategui (Arg) - Ols- za (Pol) 6-16-1. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/5) - Lind- strom/Pleming (Zwe) 6-4 6-0, Basuki/Vis (Ino/Ned/11) - Werdel-Whitmeyer/Whitlinger (VSt) 6-3 3-6 7-5. 'Mn DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 Bi Ajax - AZ 1-0; Feyenoord - Graafschap 2-1; Groningen - Roda JC 1-1; Utrecht - Twente 0-0; Vitesse - Sparta 1-1; Volendam - PSV 1-3; Willem II - RKC PSV Feyenoord Vitesse Heerenveen Ajax Twente RKC Graafschap Fortuna NAC Roda JC Utrecht Sparta Groningen NEC Willem II AZ Volendam 3 3 0 0 9 11- 3 2 1 3 2 1 2 0 1 2 0 1 1 2 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 3 0 3 0 3 0 2 3 0 2 3 0 2 0 3 0 3 0 3 0 1 1 1 2 1 2 1 2 Vandaag: NAC-NEC. FC GRONINGEN - RODA JC 1-1 (0-1). 3. Vurens 0-1, 63. Gorré 1-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Gall, Kooistra (FC Groningen), Senden, Roelofsen (Roda JC). FC GRONINGEN: Lodewijks; Liefden, Veenhof, Koeman en Gall; De Kruyff (69. Van Wat- tum), Beerens, Gorré en Koois tra (58. Ax); Blaauw en Ommel (83. Sörensen). RODA JC: Hesp; Senden, Roe lofsen, Ooyer en Mores (51. Luijpers); Kasperski, Doomer- nik, Van Hoogdalem en Van der Heijden; Sibon, Vurens (22.0b- dam, 67. Van der Luer). VITESSE - SPARTA 1-1 (0-0). 82. Gérard de Nooijer 0-1,86 Vierklau 1-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 5696. VITESSE: Westerveld; Vier- klau, Bos, Kuiper (69. Larosjen Sturing; Mise (84. Curovic), Van den Brom, Jochemsen en Van Wanrooij; Machlas (57. Bacak) en Makaay. SPARTA: Metgod; Noorlander, Alflen, Gérard de Nooijer en Van der Meer; Van der Hoeven (76. Marilia), Van der Laan en Groenendijk; Krijgsman (75. Renfurm), Dennis de Nooijer en Fortes. FC UTRECHT - FC TWENTE 0-0. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Van Loen (FC Utrecht), Ten Hag, Nijhof (FC Twente) FC UTRECHT: Ponk; Polfliet, Van der Net en Van Burik; Van de Brink (69. Refos), De Jong, Visser, Robbemond en Witsch ge; Mols en Van Loen. FC TWENTE: Boschker; Oude Kamphuis, Hoogma, Nijhof en McKinnon; Bosvelt, Ten Hag, Ten Caat en Ter Avest; Bosman en Bruggink. 1. Van Arum (RKC) 4 2. Wouden (Heerenveen), Mar- celo (PSV), Nilis (PSV) 3 4. Taument (Feyenoord), Ibra him (De Graafschap), Gorre (FC Groningen), Cocu (PSV), Dos Santos (RKC), Roelofsen (Roda JC) 2 Zeist - John Blankenstein kan ook in september nog gewoon bij wedstrijden in het betaald voetbal leiden. Hij krijgt daarmee de gelegenheid zijn succesvolle loopbaan op waardige wijze af te sluiten. Enkele weken geleden voerde de betreffende commissie Blanken stein van de lijst nadat hij niet was geslaagd voor een conditie test. De Braziliaan Glaucio Jesus de Carvalho keert terug naar Ne derland. Feyenoord brengt de middenvelder onder bij de satelliet club Excelsior. Feyenoord zal het in de eerste UEFA-bekerwedstrijd tegen CS- KA Moskou, op 10 september in de Russische hoofdstad, zonder de steun van supporters moeten stellen. In verband met 'organisa torische moeilijkheden' regelt de Rotterdamse club geen reis. Le den van de businessclub zijn wel bij het duel aanwezig. Feyenoord biedt de Argentijnse aanvaller Fernando Calvo voorlopig geen contract aan. De 22-jarige spits keert donderdag terug naar huis. Zürich - Het Nederlands elftal blijft zesde op de wereldranglijst van de wereldvoetbalbond FIFA. De ranglijst: 1. Brazilië 68,41 punten, 2. Duitsland 64,35, 3. Frankrijk 61,30, 4. Tsjechië 60,19, 5. Italië 59,55, 6. Nederland 59,29, 7. Spanje 58,97, 8. Rusland 58,63, 9. Zweden 58,00, 10. Denemarken 57,18. Den Haag - Zeven Nederlandse sporters, die goede prestaties le verden bij de Paralympics in Atlanta, zijn gisteren koninklijk on derscheiden. De gedecoreerden zijn Jan Mulder (wielrennen), Al- win de Groot (zwemmen), Jaap de Vries (voetbal), Monique Kalk man-Van de Bosch (tennis), Ricky Molier (tennis), Maaike Smit (tennis) en Chantal Vandierendonck (tennis). Super 6: 876316. Medan. Indonesia Open. Eerste ronde: Salim (Indo) - Van Dijk (Ned/7) 15-7 15-8, Aryanto (Indo) - Bruil (Ned/10) 15-4 15-10. Cardiff. EK tot 21 jaar, vrouwen. Groep B: NEDERLAND - TSJE CHIË 3-0 (1-0). 23. Cornells 1-0 (sc), 63. Deiters 2-0 (sb), 65. Mul der 3-0, Engeland - Rusland 3-1. Stand: 1. Nederland 2-4 (8-0), 2. Engeland 2-4 (8-3), 3. Tsjechië 2-0 (2-8), 4. Rusland 2-0 (1-8). Groep A: Duitsland - Spanje 3-1, Oekraïne - Wales 5-0. Stand: 1. Oekraïne 2-4 (12-3), 2. Duitsland 2-4 (6-1), 3. Spanje 2-0 (4-10), 4. Wales 2-0 (0-8). Amsterdam. Donner Memorial. Tiende ronde: Granda Zuniga (Per) - DeFirmian (VSt) 1-0, Tim man (Ned) - Salov (Rus) 1-0, Piket (Ned) - Adianto (Ino) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Hodgson (GBr) 1/2- 1/2, Ivantsjoek (Oek)-Morozevitsj (Rus) 1-0, Sokolov (Bos) - Kamsky (VSt) 1-0. Stand: 1. Ivantsjoek 6 1/2, 2. Granda Zuniga 6, 3. DeFirmian, Hodgson, Kamsky en Piket 5 1/2, 7. Adianto en Van Wely 5, 9. Salov en Sokolov 4 1/2, 11. Timman 4, 12. Morozevitsj 2 1/2. Duitse lotto. Trekking A: 20 - 28 - 36 - 37 - 41 - 44. Reservegetal: 3. Trekking B: 1 - 13 - 20 - 37 - 46 - 48. Reservegetal: 33. Supergetallen: 5 en 2. Spel 77: 3079955. Madrid. Trofee Bemabeu. REAL MADRID (Spa) - BENFICA (Por) 4-0 (2-0). 2. Raul 1-0,15. Su- ker 2-0, 56. Victor 3-0, 70. Lasa4- 0. Moskou. Vriendschappelijk. RUSLAND - BRAZILIË 2-2 (1-0) 18. Nikiforov 1-0 (strafschop), 47. Donizete 1-1, 80. Radimov 2-1,85- Ronaldo 2-2 (strafschop). Scheids rechter: Zhuk (WRu). Toeschou wers: 20.000. KNVB-beker, groep 7: Usselmeer- vogels - De Treffers 3-4 (2-0). Stand: 1. De Treffers 1-3, 2. Hera cles en De Graafschap 1-1, 4. Us- selmeervogels 1-0. Duitsland: Bielefeld - Duisburg 1' Bayem M. - Leverkusen 4-2, Karlsruhe - St. Pauli 4-0, Kóm Rostock 0-2, Düsseldorf-lo°u Münch 0-0. Beker Italië: tweede ronde: Empo- 11 - Milan 1-1, Spal - Reggiana 2-4, Lucchese - Vicenza 1-2, Cremone- se - Udinese 2-1, Cesena - Roma <J- 1, Bologna - Torino 2-1, Cosenza* Fiorentina 1-3, Avellino - Lazio u- 1, Bari - Verona 1-1, Pes?.arnai' Parma 3-1, Monza - Napoli u- Chievo - Cagliari 2-3, Ravenna - Inter 0-1, Fidelis A.-Juventus 0-a Netanya (Isr). EK junoren, man- Groep 2: Nederland - Rusland0-3 (5-15 6-15 7-15), Joegoslavië - Oekraïne 3-1 (17-15 13-15 15- 15-6), België - Israël 3-2 (15-U15 6 12-15 7-15 17-15). Groep 1: Frankrijk - Polen J (15-10 15-11 15-6), Wit-Ruslanö' Italië 3-2 (8-15 7-15 17-16 15-J 15-10), Griekenland - Finland (15-10 15-6 15-8). ■I Tilhurs (anp) - Wiltail gisteravond tegen RK( Ler de tweede nederlaa het seizoen, 3-1. Voor ti Calderwood moet de hard zijn aangekomen, hjj ongeveer een half jai leden De Jong opvolgde, nen de Tilburgers niet m Groots was de wedstrijd gii niet. RKC bijvoorbeeld s Volendam (anp) - Mai voorlopig doen vergete lona vertrokken aanva tegen Volendam (1-3) v; Hij maakte alle drie de de in de slotfase tegen. Marcelo, die in Eindhoven k met de erfenis van zijn landi ten Romario en Ronaldo, to zich een volwaardig verv; voor Nilis, met wie hij nu s: de topscorerslijst aanvoert, je drie keer scoort, heb j< goed gedaan," vond Advoca; Zonder Nilis en zijn landgi Degryse kon de favoriet vo landstitel moeilijk op ganj men. De Belgen kregen bondscoach Van Moer geen voor het duel met Volendam tweetal bereidt zich voor WK-kwalif icatiewedstrij d dag tegen Turkije. Marcelo opende in de negen de minuut de score. Daar echter al een handvol kansel vooraf gegaan. Na het doel Volendam (anp) - Emest F heeft in de competitieweds tegen Volendam (1-3) een s blessure opgelopen. De ven ger werd in de 53e minuut vangen door Vampeta. PSV de ernst van de kwetsuur dot onderzoeken in het zie huis. Almere (anp) r-uDe Italia Endrio Leoni heeft gister tijdens de Ronde Van Nede land een hersenschuddii opgelopen. De sprint kwam in de tweede etapj van Haarlem naar Almere 60 kilometer in Alkmaar t val. Hij werd per ambulan naar het ziekenhuis van Al maar vervoerd. Behalve hersenschudding liep hij or schaafwonden in zijn gezic op. Gisteravond kon hij h ziekenhuis weer verlaten. Zijn landgenoot Michelang lo Cauz dook na 83 kilomet in Midden-Beemster in ei sloot. Hij hield aan de du alleen een nat pak over. Almere (anp) - Wegens zi (maagklachten), luidde de off: le verklaring van de organi: gisteren in Almere voor de afi ding van Franco Ballerini voo tweede etappe van de Ronde Nederland. Betrapt op het bruik van dope (efedrine) ha< moeten staan. Want de Itali viel door de mand nadat hij de van Wallonië had gewonnen. Italiaanse wielerbond legde Toscaan met ingang van giste een schorsing van tien dagen o afwachting van de uitslag vai contra-expertise. Ballerini kok onder het mom van m< «achten uit vrees dat de b hem nog zwaarder zou straffer bi] geen gehoor zou geven aar uitsluiting. Van eind pun 34 hi nie nivea be he da Almere (anp) - Erie deraerden zet aan het van het seizoen een achter zijn loopbaan. De Jarige Belg meent dat zlJn tijd heeft gehad en meer op het hoogste ni meekan. Vanderaerden gon dit jaar in dienst var Italiaanse San Marco, inmiddels wegens financiël Problemen is opgeheven, «ij vond onderdak bij mans, dat tegenwoordig nw leiding staat van Walte manckaert. Het is de vijfde pi vanderaerden sinds tautm 1983 „p 21-' de erelijst van u tng staan 151 zeges, onder ritten in de uelta en Ronde van p8 ®nd en de klassieker Parij s-Roubaix en de an Vlaanderen. Pal on ploeg 5 zijn va: de ■jarig de Vla waar Toui Zwit Rond r

de Stem | 1996 | | pagina 8