Duitse op netw kinderp zonnebrilletje chippen i|S|e chippen Pinnen en chippen met één pas, vullen met een bedrag tussen de 2S en de 1000 Neem uw huidige bankpas met PINcode. Daar gulden. Die bedragen kunnen overigens per mee kunt u snel, safe en simpel betalen. En ook bank verschillen. U toetst uw PINcode en het geld opnemen. Enkele jaren geleden keken we gewenste bedrag in. Dat bedrag wordt dan van daar nog van op. Nu kunnen we niet meer uw rekening overgeboekt naar de chip op uw PINpas. Op het oplaadpunt kunt u zien hoeveel Russisch toes geld er op uw Chipknip staat, Wat is chippen? Even chippen, zo gepiept. Kleinere bedragen betalen we meestal met con Betalen met de Chipknip gaat nog simpeler. tant geld. Dat is niet altijd handig. Hoe vaak U steekt uw PINpas met Chipknip in de wordt u niet gevraagd: 'Hebt u 't niet kleiner? betaalautomaat bij bijvoorbeeld uw bakker of Of'Hebt u er misschien 'n dubbeltje bij? groenteboer. Het aankoopbedrag wordt voor u Daarom gaan de banken uw PINpas ingetikt. U drukt op de ja-toets. Een voorzien van een slimme chip, de PINcode hebt u dan niet nodig. Er klinkt Chipknip. Op die chip kunt u geld een pieptoon: klaar! Binnen 2 seconden hebt opladen'. Daarmee is het eigenlijk een soort u betaald. En precies gepast. Ook op de Nederlanders in Costa Rica ontvoerd dooi linkse groep portemonnee. Met die nieuwe PINpas met betaalautomaat kunt u zien hoeveel geld er Chipknip hebt u voortaan altijd gepast geld op op uw Chipknip staat. zak. Groot geld èn klein geld. Voor elke situatie. De mogelijkheden. Nu en straks, Wanneer voor u beschikbaar? Met uw Chipknip kunt u straks vooral kleine De PINpas met Chipknip zal in de komende aankopen betalen. Van de krant tot een ons ham, maanden in heel Nederland geleidelijk beschik- Niet alleen bij de winkel op de hoek, maar ook baar komen. U krijgt automatisch bericht van bij grote supermarkten en warenhuizen. Dat uw bank als uw PINpas met Chipknip betekent vele tienduizenden betaalauto gereed is. Eind dit jaar bezitten maar liefst maten in Nederland. Met de Chipknip zo'n 3 miljoen Nederlanders hun eigen kunt u straks ook terecht in parkeer- en PINpas met Chipknip. En eind 1997 zijn dat er snoepautomaten. In telefooncellen, in het open- mee sparen Simpel opladen, Het wordt bovendien snel mogelijk om thuipc via skates pinnen Het opladen van de Chipknip gaat heel eenvou de telefoon op te laden. Kortom, er kan heel dig. Bij alle geldautomaten van banken komen veel. En het kost u niets extra. Het is betaalgemak nieuwe oplaadpunten, waar u de Chipknip kunt dat de banken u graag aanbieden. Servische politie gijzelt VN-medewerker Oude Zoutdijk 2-4 - Hulst] in het seizoen elke dag gj 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Zomergids RTV-programma's A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1/D2 D3 Oslo/Moskou (rtr/dpa) - Gel Russische toestel dat gisterd bergen is verongelukt, heefu kale autoriteiten is het sped „Er zijn geen overlevenden a vonden," aldus woordvoercj Kjetil Hansen. „Onze hulpver] ners keren terug van de pla] van de ramp." Hansen sprak berichten tegen d er vijf mensen levend zijn teru gevonden en naar ziekenhuia zijn gebracht. Dat was eerder Moskou gemeld door de Rusj sche luchtvaartmaatschap San José (dpa) - De linkse grol Comando Viviana Gallardo Costa Rica heeft zich gister! verantwoordelijk gesteld voor I ontvoering van het Nederlanj echtpaar Huite Zijlstra en Jij Coers, het afgelopen weekeinde In een brief, gevonden in een ka in het noorden van het land, ha haalden de ontvoerders de eis v een losgeld van anderhalf miljcJ dollar. Zij willen ook de vrijj ting van twee leden van het coj mando en stellen eisen voor a ciale verbeteringen in het lan Dezelfde groep ontvoerde eerd dit jaar al een Duitse toerist een Zwitserse gids. Neuruppin/Den Haag (dpa/ op een netwerk van kinder Nederland. De openbare a deed deze mededeling gister dng van een 10-jarig Duits i De twee ontvoerders, bekend van de politie, zouden hun slach offer hebben meegenomen na Nederland om haar in de pros tutie te laten werken. De Duit Politie heeft daarom de hulp ing roepen van Nederlandse collega Het meisje verdween maand nadat ze door haar tante in V< ten, circa 15 kilometer ten noor westen van Berlijn, van scho was gehaald. Deze 47-jarige tan Zvornik (rtr) - Servische politi mensen houden sinds gister V1jf leden van de politiemacl van de Verenigde Naties in Bo wë en drie andere medewerke van de VN vast in een kantoor Avornik. Een grote groep Bosr sche Serviërs heeft zich voor h gebouw verzameld, "-woordvoerder Ivanko vt oordeelde de gijzeling in har Bewoordingen. „Sinds de onde evening van de vredesakkoord! eind vorig jaar is zoiets schand 'gs nog niet gebeurd in Bosnië. Takkenwee De PINpas met Chipknip is een initiatief van Rabobank, ABN AMRO, VSB Bank, SNS Bank, Generale Bank, Frieslandbank, de Spaarbanken, F. van Lanschot Bankiers, Staal Bankiers, Mees Pierson, Bank Nederlandse Gemeenten, GWK Bank en CDK Bank.

de Stem | 1996 | | pagina 28