6Phenomenon': John Travolta ziet het licht Drie vriendinnen en een babyface Brabants Orkest speelt met ware theaterallure D3 Edelsmid Landschappen Marlon Brando speelt weer psychopaat Matisse in het openbaar gerenoveerd Margaux Hemingway: overdosis Opening concertseizoen in Breda Hideaway Pigmeat Pete Smith St. Jansblues- kroegentocht '96 Parkblues Dead Moon Huijbergen Lux/Frankie Ook in de bioscoop 'Star Wars' aangepast DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 G 29 AUGUSTUS 1996 ernstige genre. Morgen (30/8) siceert het blokfluitkwartet V op een rij met de sopraan 5 Feldman. Zij vertolken Ff,„ chansons en Vlaamse liederen Isaac, Agricola en Desprez djl"1 de 15e eeuw erg populair warj5 Zaterdag 31/8 is het de beurt luitist Rolf Lisleveld en recite Roberta Lena die het levensw&i Fronimo dialogo van Vina Galilei brengen. Het laatste t dagconcert neemt het ensembl, Daedalus o.l.v. Roberto pa voor zijn rekening op zondag De versmelting tussen het Jool, synagoge-gezang en de westes» muzikale tradities komen uit de pre-barokke madrigalen vü Salomone Rossi. De avondconcerten vinden all plaats in de Augustinuskerkom 20.00 uur en de lunchconcer in het centrum Elzenveld Antwerpen om 12.00 (slotcnn' eert 1/9 om 15.00 uur). HET Provinciaal Museum Ster. ckshof (Zilvercentrum) in Ant werpen geeft jaarlijks een on! dracht aan hedendaagse edelstte.' den. De eerste opdracht ging naar fe jonge edelsmid David Huyckeuit Sint Niklaas die al meerdere in ternationale prijzen kreeg. Huy. cke maakte een tienschalenset in gemat en gezwart zilver. De groot, ste schaal heeft een doorsnee van 50 centimeter en hiervoor werd ongeveer twaalf kilo zilver ge bruikt. Hij maakte daarnaast nog drie schaaltjes in granulatietech- niek. In het Cultureel Centrum van Deurne is nu een overzicht- stentoonstelling te zien met het werk van Huycke. Dit centrum wil in de komende maanden een reeks van exposities over de edels meedkunst organiseren. ~l De tentoonstelling loopt van 6/9 tot 14/10. Dagelijks te be zichtigen van 14.00 tot 17,00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. HET ZEEUWSE landschap inspi reerde reeds menig beeldend kun stenaar vanwege de geheimzinnige luchten, de weidsheid van het pol derlandschap, de kale eenzame bomen en de speciale lichtval. Ook fotografe Caroline Dieleman bracht menig uur door in Zeeuws- Vlaanderen en vereeuwigde de omgeving van Axel op de gevoelige plaat. Zij stelt haar werk ten toon in restaurant Moy-Fa, Kerkdreet 10 in Axel. Het is de bedoeling van het restaurant om na deze exposi tie een vervolg te brengen met een ander thema. De tentoonstelling is te bezich tigen tijdens de normale hore- ca-uren en duurt tot december. Mission Impossible - The Rock - Goofie Movie - It Takes Two - Flipper - Kingpin ANTWERPEN Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jan Eyre Zaal 2 - 14.30 en 17.00 uur Goofie Movie 20.00 en 22.30 uur Cinema Cinema Zaal 3 -14.30 uur Babe 17.00,20.00 en 22.30 uur Primal Fear Zaal 4 -14.30 en 17.00 uur Flipper 20.00 en 22.30 uur Twister Zaal 5 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister Zaal 6 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Striptease Zaal 7 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur It takes two Zaal 8 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister Zaal 9 - 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister Zaal 10 - 14.30,17.00, 20.00 en 22,30 uur Rumble in the Bronx Zaal 11 -14.30,17.00 en 20.00 uurTot Ziens 22.00 uur Braveheart Zaal 12 -14.30 en 17.00 uur Toy Story 20.00 en 22.30 uur White Squall Zaal 13 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur From dusk till Dawn Zaal 14- 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour Zaal 15-14.30 en 17.00 uur Dunston checks In 20.00 en 22.30 uur The Juror Zaal 16 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Stolen Hearts Zaal 17 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur El Dia de la Bestia Zaal 18 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Up close and personal Zaal 19- 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Spy Hard Zaal 20 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The Rock ,n Zaal 21 -14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eraser Zaal 22 -14.30 en 17.00 uur Clueless 20.00 en 22.30 uur Critical Decision Zaal 23 - 14.30, 17.00 en 20.00 uur Nick of Time 22.30 uur Twelce Monkeys Zaal 24 - 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The Craft BRUGGE u, the Kennedy Komplex - Rumblei m tne Bronx - Phenomenon - Stolen H^m Clueless - Eraser - From Dusk till t™ -Flipper-The Craft-Le Huitième Joo' GENT hi. in Decascoop - Striptease - Rumble' the Bronx - Tot ziens - Twister - 5t Hearts - It takes Two - Flipper - Era From dusk till Dawn - The Rock Craft - Spy Hard - Primal Fear tième Jour - Dunston checks In Van onze filmredactie Hoewel hij geen schaduw jieer is van de man die ac teerde in The Godfather en last Tango in Paris, blijft een optreden van Marlon Brando in een nieuwe film iets waar veel filmliefheb bers over de hele wereld naar uitkijken. Zijn laatste rol, in Don Juan, was goed maar niet spectaculair. Maar in jobn Frankenheimers nieuwste verfilming van H.G. Wells' klassieke avon turenroman The Island of Dr. Uoreau schijnt Brando weer alle registers open te trek ken. Rollen als megalomane psy chopaten hebben Brando al tijd goed gelegen. Onvergete lijk zijn z'n korte maar bril jante optredens als de Ame rikaanse nazi-leider Lincoln Rockwell in Roots en kolonel Kurtz in Apocalypse Now. Als dr. Moreau schijnt Bran do volgens de eerste Ameri kaanse recensies alle tegen spelers (onder wie Val Kil mer) van het doek te kegelen. Een citaat: „Hij voegt een nieuwe dimensie toe aan het begrip mad scientist (gekke wetenschapper). Zijn optre den is behalve amusant ook van een kolossale absurdi teit. Zelfs de speech die de Dalai Lama onlangs gaf in het pluchen Beverly Hills Hilton voor een zaal vol Hol- lywoodsterren valt hierbij in het niet. Als Truman Capote Orson Welles zou spelen, dan zou hij acteren zoals Brando in deze film." Door Aicha Bouwens Met het gelijktijdig uitbrengen van Breaking the Waves en Phe nomenon lijkt de week van de wonderen in de bioscopen aange broken. Waar Breaking the Waves van re gisseur Lars von Trier als onder titel Be a witness to a miracle meekreeg, hanteert Phenomenon de slogan Some things in life just can't explained. Het integere melodrama van de Deense wonderboy laat de kijker geloven dat liefde wonderen kan bewerkstelligen. In Turteltaubs mierzoete Phenomenon daaren tegen heet het wonder gewoon George Malley (John Travolta, in het echte leven zelf een fanatieke aanhanger van de Scientology Church!). Wanneer hij een licht flits waarneemt, blijkt de garage houder plots hoogbegaafd en be schikt hij over paranormale ga ven. Hier wordt niet aan een godswonder, maar eerder aan buitenaardse wezens gedacht. George weet dan nog niet dat de lichtflits het gevolg is van een do delijke hersentumor. Voor een film die zo sterk de na druk legt op het onverklaarbare is de uitleg die zich in de laatste vijf minuten in ijltempo ont vouwt bijzonder ontnuchterend en in medisch opzicht bedenke lijk. Phenomenon lijkt gemaakt voor verliefde stellen of vrouwen die nog steeds niet over John Travol- KNOKKE Beverly Sereens - Striptease -i» - It Takes Two - Eraser - The Rock Casino - II Postino ta heen zijn. Smeerde hij in Grea se het vet nog in zijn haar, nu vormen liters stroop het bind middel van de muziekdeuntjes, die tot op de laatste noot uitge speeld worden en het calorie-ar me verhaal bijeenhouden. Toch trok deze feel good movie in Amerika hele volksstammen de zalen in. Hiervoor is wél een logi sche verklaring te geven. Hoofd rolspeler Travolta is de aimabele mister nice guy, het type waarbij Cosmo-vrouwen wegdromen. Bo vendien is de ideale schoonzoon ook nog vrijgezel en woont in een idyllisch huisje met pittoreske veranda in het al even kleurrijke farmland van Amerika. Waar het leven nog ongecompliceerd is, de natuur nog ongerept en de geur van versgebakken applepie je te gemoet komt. Camel-man in Mar lboro country dus. Regisseur Turteltaub strooit kwistig met clichés waar Ameri kanen van smullen. Complot theorieën, underdogs die het op nemen tegen de FBI, helden tegen wil en dank en als toegift een ouderwets liefdesverhaal. De mo raal ontbreekt uiteraard niet: „In moeilijke tijden leer je je vrien den kennen". Deze stroopwafel is voor Ameri kanen misschien nog te verteren, de nuchtere Nederland breekt er zijn tanden op. 'Phenomenon' draait in Cinesol in Breda en De Koning van Engeland in Hulst John Travolta en Kyra Sedgwick in 'Phenomenon' Amsterdam (anp) - De openbare renovatie van De parkiet en de meermin van Henri Matisse in het Amsterdamse Stedelijk Mu seum gaat op 16 oktober van start na enkele malen te zijn uit gesteld. André van Oort, papier restaurator van het museum, is achter de schermen al enige tijd met het project bezig en ver wacht nog tien maanden nodig te hebben om het af te ronden. Matisse (1869-1954) maakte La Perruche et la sirene in 1952/53, op het eind van zijn leven toen hij ziek en aan een rolstoel ge kluisterd was. Hij kniptè-pstfiibtfei Vormen uit, die hij op de muur liet prikken. Met de 150 vormen schoof hij zo lang tot de juiste compositie was ontstaan. Het werk bestaat uit zes panelen, is zeven meter breed en drieën eenhalve meter hoog en heeft een geschatte waarde van veertig miljoen gulden. De witte achtergrond van het werk is in de loop der jaren bruin geworden en wordt vervangen door een nieuwe witte onder grond. Het Stedelijk spreekt van een re novatie en niet van een restaura tie, omdat de ondergrond niet tot de originele elementen van het kunstwerk behoort. Om dezelfde reden, het bruin worden van de papieren achter mond, is De parkiet en de meer min ook al in de periode 1974- 1978 gerenoveerd. André van Oort heeft die renovatie eveneens uitgevoerd. Van onze filmredetie De vorige maand dood in haar strandhuis in Santa Monica (Ca- hfornië) gevonden actrice Mar- 8a® Hemingway heeft zelf moord gepleegd. Aanvankelijk was de doodsoor zaak onduidelijk. Maar deze *eek heeft de lijkschouwer in Los Angeles laten weten dat het om een zelfmoord moet gaan. maugaux Hemingway, klein dochter van schrijver en Nobel prijswinnaar Ernest Hemingway, overleed aan een overdosis phe- "obarbital. Hemingway, bekend van films als Lipstick (waarin ze speelde met haar jongere zus Mariel) gebruik- te uit middel omdat ze leed aan epilepsie. Maar de dosis die in «aar lichaam werd gevonden was e malen groter dan nodig voor haar therapie. Hemingway maakte op 1 juli, een ™g voor de herdenking van haar Rootvaders dood op 2 juli 1961, oen einde aan haar leven. Ze werd echter pas dagen later ge iden door vrienden. Na een oeilijk leven vol drugs en alco- 01 en een gewonnen gevecht te- y ue eetziekte boulimia was ze i weer bezig met een come- ack. Ze had net twee low-bud- sn films gemaakt en was bezig j, een documentaire serie over oren in het wild voor Discovery Door Jos Kessels Sinds de krachtige IRA-film Cal vertoont de carrière van de Ierse cineast Pat O'Connor evenveel kronkels als de rivier de Liffey. Zowel in Amerika als in Enge land draaide hij enkele films, die om uiteenlopende redenen alle maal mislukten, met als diepte punt de pretentieuze Stars and bars. Met zijn nieuwe film Circle of friends speelt hij dus maar eens op safe. Het is een onschuldige romanti sche film over drie Ierse vrien dinnen, die in de jaren vijftig de eerste schreden zetten op de wan kele ladder van de liefde. De drie meisjes studeren op de universiteit van Dublin. Benny woont noodgedwongen nog bij haar ouders in het dorpje Knock- glen. Zij wordt verliefd op een mede student, Jack. De twee krijgen een verhouding en niets lijkt hun geluk in de weg te staan. Eve zit in Dublin intern bij de nonnen. Ook zij krijgt een vriend. De derde is Nan, een aantrekke lijk meisje uit een arme familie in Dublin. Zij legt het aan met de zoon van Drie meisjes in de Ierse film 'Circle of Friends' een rijke familie. Als Nan zwan ger wordt, laat hij haar zitten. Om de schande van het onge huwd moeder zijn te ontlopen, verleidt ze Jack, de vriend van Benny. Circle of friends is een lieve, goedbedoelde film, maar daar heb je het dan ook mee gehad. Het lijkt of je deze film al hon derd keer gezien hebt, met nege nennegentig keer dezelfde afloop. Het aarzelende gehannes met seks, de vriendschap van de meis jes die door bedrog op de proef gesteld wordt, de jonge kerels die niet deugen. Het verschil is hoogstens dat de film in Ierland gesitueerd is, maar voor het overige ken je het allemaal allang en veel te goed. Het sterkste punt van Circle of friends is nog het vlotte spel van de drie meisjes. Dat in schril con trast met de inbreng van hark en babyface Chris O'Donnell (Scent of a woman), die de slappe Jack speelt. Drie vriendinnen en een baby face, je moet er maar geld'voor over hebben. Circle of friends' draait in Casino in Breda Breda - Chassé Theater (grote zaal). Promconcert door Het Brabants Orkest met het pro gramma: West End The Con cert, musicalsongs door solis ten van West End in Londen. Dirigent Martin Yates. Ge hoord op 27 augustus. Door Frans Baljeu De tijd dat het programma van een promconcert door een 'klas siek' symfonieorkest bestond uit gedateerde Suppé-ouvertures, Nieuwjaarsconcert- walsen of melige Hoffnung-geintjes heeft Het Brabants Orkest ver achter zich gelaten. Met een concert dat geheel bestond uit musicalsuc cessen, die het onder andere in het Londense West End tot we reldfaam brachten, werd het fe nomeen promconcert dinsdag avond eigentijds ingevuld. Wat het Brabants Orkest ook achter zich gelaten had, was de truttigheid waarmee in het verle den dergelijk 'branche-vreemd' repertoire vaak werd gespeeld. Deze keer geen ritmesectie die als een Fremdkörper, a-synchroon met de rest, zijn eigen leven leid de en geen melodielijnen die de indruk wekten van vlot willen zijn zonder het te kunnen. Het laten spelen met echt thea- tergevoel is de verdienste van di rigent Martin Yates. Deze symp- hatieke Engelse dirigent, die de noodzakelijke atmosfeer voor sommige songs met weinig woor den goed wist te typeren, prees Het Brabants Orkest om de voor dit werk noodzakelijke hart en ziel. De goede samenwerking tussen dirigent en orkest leidde tot klanktapijtjes met Metropole Or kest-allures, waarop solisten van het Engelse West End met veel vakmanschap de ene topper na de andere etaleerden. Het ontbreken van het scenische element is een extra moeilijheid voor de zangers. Aanvankelijk liet de bas James Graeme je het best vergeten dat er niet echt ge speeld werd. Zijn inlevingsver mogen zorgde voor een sterke uitstraling, waarmee deze Sherill Milnes van de musical emoties wist op te roepen die liepen van ontroering tot huivering. Bij hem en bij de dames Jacqui Scott en Katrina Murphy viel op dat zij een grote kracht over een groot bereik van de stem hadden. Hun ook klassieke achtergrond zorgde ervoor dat dit nooit tot or dinair gebrul leidde. Zo gaf Jac qui Scott het publiek wat het wil de in de Webber-lekkernij Memo ries uit Cats. Katrina Murphy, die waarschijnlijk het meeste opera-ervaring heeft, toonde haar sublieme stembeheersing in het aartslastige Glitter and be gay uit Bernsteins Candide. Tenor Andrew Halliday overtuig de mij pas in zijn laatste song, hij wist de wat onwerkelijke sfeer van de titelsong uit Sunset Bou levard scherp te typeren. Na de kwartetfinale One day more uit Les misérables ontlaadde zich een ovationele hulde die dit net jes uitversterkte concert liet be sluiten met one more time one day more. Het tiende seizoen van Blues Promotion Dongen start zon dagmiddag met een optreden van de Brugse formatie Hide away, genoemd naar de gelijk namige klassieker van bluesle gende Freddy King. In het begin beperkte het reper toire van Hideaway zich tot het spelen van haast verplichte nummers zoals Sweet home Chi cago. Als in 1988 bassist Vincent Pierins tot de band toetreedt, geeft deze wissel Hideaway blijkbaar vleugels. Samen met zanger/gitarist Ralph Bonte schrijft hij veel eigen materiaal. In 1990 introduceert radio-ma ker Frank van Rampelberg de groep bij een een platenmaat schappij wat resulteert in een eerste cd. De groep gaat op toer- nee met Amerikaanse toppers als Steve Samuels en Stude Ba ker John. Beide zijn ook te horen op het tweede album Come Insi de. Het optreden aanstaande zondag begint om 16.00 uur. Plaats van handeling: café De Gouden Leeuw, St. Josephstraat 107 Dongen. De Britse bluesgitarist Pigmeat Pete Smith speelt morgenavond op uitnodiging van de Stichting Rhythm and Blues Breda in café De Scarabee, Van Goorstraat 16 Het optreden begint om 21.30 uur. Smith, afkomstig uit Londen, begon met gitaarspelen in 1968 en speelt traditionele country- blues uit de twintiger en dertiger jaren. In de zeventiger jaren ver huisde hij naar Leicester en ver ruilde zijn oude akoestische gi taar voor een elektrisch exem plaar. In die periode begeleidde hij 'grote' Amerikanen als Lightnin' Slim en Willie Mabon. Terug in Londen kwam hij in aanraking met de Skiff-Skats, een hillbillie-formatie die hem terug bracht naar zijn 'roots': de oude akoestische muziek. Hij formeerde het duo Pigmeat Smith and Catjuice Charlie, ge noemd naar een aloude Vaude ville-act. Na de split van dit duo besloot hij onder de naam Pigmeat Pete verder te gaan en bekwaamde zich in de zogenaamde finger- picking-stijl en de slide. Op zijn eigen label PIGME verscheen een aantal elpees en cassettes die buiten Groot-Britanië eigenlijk alleen maar in Duitsland zijn verschenen. De laatste jaren is Pete Smith, naast gitarist bij de Errol Linton Blues band, eigenlijk constant solo op toernee in Engeland, België, Duitsland, Ierland en Schotland. Nu is hij dus in Ne derland voor een korte toernee die hem ook in Breda brengt. Het optreden van Pigmeat Pete Smith in De Scarabee begint om 21.30 uur en kaarten zijn in de voorverkoop te koop bij De Sca rabee en Roots Mail Music, beide in de Van Goorstraat en cd-shop Play it Again, Torenstraat 7 in Breda. De Stichting Rhtythm and Blues Breda presenteert een blues kroegentocht in de St. Janstraat in Breda op vrijdag 20 septem ber. In vier zaken spelen vier ver schillende groepen/artiesten die allen met een speciaal passe partout te beluisteren zijn. Het programma: B.B. and the Bluesfactory, swin gende r&b, café Sam Sam, aan vang 22.00 uur. Micheal de Jong, akoestische blues, café Jerommeke, aanvang 20.30 uur. One Scotch, One Bourbon akoestische Delta, café Boul- vaard, aanvang 21.00 uur. Mellow Down Easy, Texaanse blues en boogie, Boulevard-zaal, aanvang 23.00 uur. Een passe-partout voor dit festi val kost tien gulden en is inmid dels verkrijgbaar bij de deelne mende zaken, De Scarabee, Roots Mail Music en Play it Again. Het tweede Antwerp Parkblues Festival vindt zaterdag 7 sep tember plaats in openluchtthea ter Rivierenhof in het Belgische Deurne. Vanaf 14.00 uur spelen daar, verdeeld over twee podia, de volgende groepen: The Chevy's, The Bo Weavils, Mabo Chillum, James Hunter and the Jokers, Steve James, Jumpin' Johnny Sansone, het jeugdige Amerikaanse gitaar- wonder Monster Mike Welch, Teddy Morgan and the Sevilles en The Paladins. De entree bedraagt 45,- en Hideaway opent zondagmiddag het nieuwe seizoen van Blues Promotion Dongen. FOTO archief de stem kaarten zijn verkrijgbaar in het Bredase café De Scarabee. Het powertrio Dead Moon uit Portland (Oregon) opent na een drastische verbouwing komende zaterdag het concertseizoen in jongerencentrum De Botte Hom mel (BoHo), Blokstallen 3 in Bergen op Zoom. De band heeft in thuisland Ame rika naam gemaakt met psyche delisch getinte garagepunk. In het voorprogramma staat The Ace-Tones, een sixties-band uit Delft die volgens BoHo-woord- voerder Steven Visser in kwali teit nauwelijks onderdoet voor Amerikaanse tegenhangers als The Fleshtones en Fuzztones. Door gebruik te maken van een zogenaamd VOX-orgel heeft The Ace-Tones bovendien een geheel eigen stijl ontwikkeld. Kaarten voor dit dubbel-con- cert, dat om 21.30 uur begint, zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij platenzaak De Water put en de BoHo. De veertiende editie van de Huijbergse Muziekfeesten vindt morgen en overmorgen plaats in een speciale feesttent in het cen trum van Huijbergen. Morgenavond spelen daar vanaf 19.00 uur de volgende groepen: Positive Stroke, Guzz, Gomer Pyle en Herman Brood and his Wild Roamance, De entree be draagt ƒ27.50 uur. Zaterdag is het de beurt aan The Young Minds en de overbekende Vlaming Raymond van het Groenewoud. Aanvang 20.00 uur en de toegang bedraagt 25,-. Kaz Lux en Magie Frankie spe len komende zondagmiddag vanaf 16.00 uur in café Oud Bra bant, Leijsenhoek 11-13 in Oos terhout. Dit duo brengt semi-akoestische blues zoals dat te horen is op hun onlangs verschenen cd Hearts of Sorrow. Jan de Bont slaat na 'Speed' opnieuw toe met de orkaanfilm Twister. Bill Paxton en Helen Hunt spelen tornado jagers, maar het draait vooral om de spectuculaire effecten. Koeien, tracto ren en hele huizen vliegen door de lucht en zelfs in de zaal begin je je on veilig te voelen. Het scenario van Mi chael Crichton ('Jurassic Park') is ma ger, maar het succes in de bioscopen is er niet minder om. (Grand in Breda, Centraal in Geertruidenberg, City in Roosendaal, Cinemactueel in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Arnold Schwarzenegger loopt weer met een gigantisch moordwapen rond in de knallende actiefilm Eraser. Hij moet Lee (Vanessa Williams) be schermen, die bedreigd wordt door Russen en zware criminelen (Casino 1 in Breda, Cinemactueel en Roxy in Bergen op Zoom, City in Roosendaal en De Koning van Engeland in Hulst). Beautiful Girls is een serieuze rela tiekomedie van Ted Demme, waarin Matt Dillon en Timothy Hutton jon gens spelen die dromen van ideale vrouwen en ondertussen problemen hebben met hun verkering. Mi ra Sor- vino valt op in een van de meisjesrol- len. (Mignon in Breda) The Craft van Andrew Fleming is een cliché-matige horrorfilm, die zwaar leunt op technische stijlmiddelen en mystieke hocus-pocus. Sarah wordt op school door drie meiden, die een hek senkring vormen, ingewijd in de boze toverkunsten. Met z'n vieren nemen ze bovennatuurlijk wraak op iedereen die hen heeft dwarsgezeten. (Casino 2 in Breda) De dolfijn Flipper steelt in de gelijk namige familiefilm het hart van een jongetje dat bij zijn ruige oom (Paul Hogan) in Florida logeert. (Cinésol 2 in Breda, City in Roosendaal, Cinemac tueel in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) Een aan lager wal geraakte ex-bow lingspeler (Woody Harrelson) reist met een vrome sukkel (Randy Quaid) en een mooie meid naar Reno om rijk te worden in de grove komedie King pin. (Casino in Breda en De Koning van Engeland in Hulst) Tom Cruise raakt in de spionage- en actiefilm Mission: Impossible van Brian de Palma verzeild in een inge wikkeld complot. Drie adembene mende scènes zitten in deze visueel bijzondere maar tegenvallende tech- no-thriller. (Cinesol in Breda, Roxy in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, Centraal 1 in Geertruidenberg, De Ko ning van Engeland in Hulst) In de romantische komedie It takes two nemen twee sprekend op elkaar lijkende meisjes tijdens een zomer kamp eikaars plaats in en weten zo hun alleenstaande ouders (Steve Gut- tenberg en Kirstie Alley) aan elkaar te koppelen. (Casino 3 in Breda) In de spetterende actiefilm The Rotk van Michael Bay leiden Sean Connery en Nicholas Cage een anti-terreur team dat moet voorkomen dat San Francisco wordt opgeblazen. (Casino 3 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) De aandoenlijke kluns Goofy beleeft in de leuke Disney-tekenfilm A Goofy Movie een avontuurlijke autovakan tie met zijn tegensputterende zoon. (Casino in Breda, Centraal in Geertrui denberg, City in Roosendaal, Cine mactueel in Bergen op Zoom, De Ko ning van Engeland in Hulst) Het kostelijke Australische dier- sprookje Babe, een buitengewone big blijft nog als matinee in Cinésoi in Breda. Chassé Cinema Breda brengt onder meer Persuasion van Roger Michell, een fraai uitziend Brits romantisch drama, dat is gebaseerd op de roman van Jane Austen. De 27-jarige, onge huwde Anne ontmoet na jaren weer de marine-officier wiens huwelijks aanzoek ze eerder heeft afgewezen. Een andere Austen-verfilming, het amusante Sense and Sensability, is deze week terug in Cinesol in Breda en Roxy in Bergen op Zoom. De Deense film Nightwatch, een hor rorkomedie van Ole Bornedal rond een nachtwaker in een lijkenhuis, is te zien in Fideï et Arti in Oudenbosch, dockers van Spike Lee, een avontuur in de drugswereld met Harvey Keitel en John Turturro, draait in de reeks Ci nema Paradiso in Bergen op Zoom. Als opwarmer voor zijn nieuwe serie Star Wars-films, zal George Lucas volgend jaar de eerste tri logie uit de serie opnieuw uit brengen onder de titel Star Wars: Special Editions. Lucas en zijn speciale effecten-bedrijf Indus trial Light Magic hebben de oude films een digitale face-lift gegeven die ongeveer twintig miljoen gulden heeft gekost. Het restauratieproject begon reeds in 1995 en had tot doel de speciale effecten in de drie films op het niveau te brengen waar de liefhebber anno 1996 aan gewend is geraakt. Veel scènes, vooral de destijds als uiterst spectaculair ervaren ge vechten in de ruimte tussen de schepen van de rebellen en die van Darth Vader, zijn helemaal opnieuw opgenomen.

de Stem | 1996 | | pagina 25