Promotie als straf ervaren' 'Niet op alle slakken zout leggen' Zaamslag de verder igs onderuit Zaalvoetbalclub geeft voorkeur aan spelen in eigen regio ZVH Morres wil terug naar tweede divisie Eigen teams Olympia kanshebber op zege RIA Westdorpe speelt zaterdag jubileumduel Pony's Kleppertjes Axel naar nationale kampioenschappen 'Ongedwongen sfeer in tweede klasse regionaal' :N SPORT ZEELAND Terneuzense Boys verliest van Axel Zaalvoetballers van start Hockeytoernooi in Terneuzen HOCKEY Voor Norbert Neyt is fluiten in de zaal een pure hobby Zaalvoetballers staan te trappelen 29 AUGUSTUS 1996 B3 lid van de wielervereniging Belgische Ertvelde zijn tweede SSEL uit Sluiskil werd er der it Westdorpe vijftiende. SLABBEKOORN maakte deel die uitkwam in de vierdaagse Oostenrijk werd verreden. Van 22 ploegen, reikte Slabbekoorn dassement. Het beste resultaat r in de eerste etappe, waarin hij "de ritten klasseerde de Middel- 15e, 41e en 18e plaats. Van de AN GROEZEN (De Jonge Ren. negende plaats in de eindstand itenlust) werd veertiende en enzaal) 21e. Winnaar van de ;rick Sinkewitz. In het ploegen- •team als derde. Als ploegleider (Middelburg) en als mecanicien en). DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 etitie korfbal zijn Luctor en versloeg Blauw Wit met 10-6 der kwam door ScheldevogeLs Monique Dellebeke. ZAAMSLAG-SCHELDEVO- GELS 15-9 - Door het ontbreken van Pieter en Sandra Hamelink Sjaak Westerbeke en Connie van der Staal, die tijdens het Luctor- toernooi ernstig geblesseerd raakte, moest Zaamslag met een aantal jeugdspelers aantreden. Ondanks dat ging het boven ver wachting. Tot 3-3 ging het gelijk op, maar daarna greep Zaamslag een kleine voorsprong. De in hoog tempo gespeelde eerste helft eindigde in 7-5. Dat hoge tempo eiste zijn tol bij de bezoekers. Scheldevogels zakte sterk terug, waardoor Zaamslag meer ruimte kreeg. Het benutte dat goed en ging vlot naar een royale over winning. Doelpunten: Werner de Rooij (5x), Petro van Doom (3x), Marcel Zuidam (2x), Monique de Rooij (2x), Ernst de Putter (2x) en Gerda Scheele. loek heeft het uiteindelijk niet 'icatie van het LTC De Schelde ronde van de kwalificatie met 6- 4, 7-5 van Martijn van Thiel uit Nijmegen. Ronny van Kessel, ook van het Terneuzense Animo, verl oor in de openingsronde met 6-1, 6-3 van Benno Oldenhof uit Medemblik. Ook de overige Zeeuwen, Ruben Hendrikse, Len- nard van den Boom en Mare Felius overleefden de kwalifica tie niet. Een soortgelijk scenario voltrok zich bij de vrouwen. De Zeeuwse vrouwen Lenneke Clement, Marije Heeringa, Jeantien van den Dries, Hanneke Snijder, Corine Blankenburgh en Miriam Roose verloren hun eerste partij. Heeringa, van het Middelburgse MLTC, verloor met 6-1, 6-4 van Daphne Brouwer uit Noorden. Clement, Van den Dries, Snijder en Blankenburgh, die allemaal eveneens de hoofdstedelijke kleuren verdedigen, kregen klop van respectievelijk Sandbrink (6- 3, 6-0), Valkenhof (6-0, 6-0), Juliette van der Eerden (6-3,6-0) en Nathaly Birac. Blankenburgh gaf zich niet zomaar gewonnen tegen Birac uit Zuid-Bijerland: 6-4, 2-6, 6-3. Birac verloor uit eindelijk van Juliette van der Eerden uit Berkel-Enschot via twee keer 6-4. De Brabantse ver overde zodoende een stek op het hoof schema. Hetzelfde gold voor Eefke van Adrichem uit Etten- Leur, Marcella Valkenhof en Sandra Gielis uit Oss. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Van de vijf geplande oefenduels gingen er m verband met de strijd om de KNVB-districtsbeker slechts twee door. Axel won verrassen ruim (4-1) maar wel ie'wa geflatteerd van Terneuzense Boy en RIA ging fors (1-5) onderui tegen het Belgische Wachtebeim_ AXEL-TERNEUZENSE BOW 4-1 - Terneuzense Boys 0PeJj, sterk en kwam in de twaal:tu minuut verdiend met 0-1 Leon Goossen. Nog geen kwa™ later kwam een sterker worden Axel op 1-1 door Gino van Broecke. Axel hield dat inrtiaj1 in handen en nam kort na rust leiding door Bas van Hoeve, u Terneuzense Boys kreeg in tweede helft kansen, maar liet nogal wat mogelijkheid onverzilverd. In de 51e min tekende Harald Verschuren voor 3-1 en tien minuten voor ,ui tijdlie! Bas van Hoeve de 4-l-emdstan noteren. „rA RIA-WACHTEBEKE 1-5 - "f" speelde veel te slap om het Wachtebeke te kunnen ver rusten. Die formatie sPe®,\> niveau niet hoger dan Birt competitieverband, maar tr de thuisploeg af op felheid- rust was het 0-2 en pas mj scoorde Ewald Pollet ui strafschop tegen. Van onze sportmedewerker ^el - Met het van start pan van het veldvoetbal, nadert voor de zaalvoetbal- lens eveneens het tijdstip ivaarop de regionale sport- lallen weer aangedaan worden voor onderling par tijen. Onderstaande clubs vormen regionaal gezien, De Cocq en ZVH Morres i de sterkste formaties. Teams die niets liever wil len dan een prettige compe titie zonder al teveel pro blemen. Een reeks duels met prestatieve trekken en doortrokken van recreatief spel. Vrijwel niemand wil hogerop. Deze hoogste Zeeuws-Vlaamse klasse is voor allen een eindsta tion. „De Westerschelde over is voor teveel spelers een struikel blok," is de algehele uitleg. Zwaantjes/Kiss gaf daar vorig jaar een schoolvoorbeeld van. Dit overigens tot ongenoegen van voorzitter Jan de Wolf, die zich in zijn hemd voelde gezet toen hij na voldoende toezeggin gen uiteindelijk nauwelijks een team op de been kon brengen. Die instelling was en is een ty pisch voorbeeld over hoe in Zeeuws-Vlaanderen over het prestatieve zaalvoetbal wordt gedacht. Ontzettend leuk, tot de Scheldedijk opdoemt. Op zich is daar niets op tegen, maar het botst steeds op de wil van de KNVB. De voetbalbond wenst divisievoetbal in Zeeland. Iets dat slechts voor een enke ling is weggelegd. 'Arme clubs als ons, hebben daar niets te zoe ken', is een algemeen levende ge dachte. Het verleden geeft hen gelijk. Want ploegen die ooit die stap toch maakten, keerden zorgelij ker dan ooit terug. „De KNVB moet het zo laten, zo vinden we het aantrekkelijk en leuk," zeg gen vrijwel alle clubs in het rondje langs de selecties. Keur korpsen met weinig doelen. „Bo venin meedraaien zonder kam pioen te worden en niet degrade ren," is het credo aan de voora vond van de reeks duels in deze provinciale tweede klasse, regio naal gezien de eerste klasse. Een groep waarin onderstaande se lecties het tegen elkaar op moe ten nemen. SELECTIES ARROW: Doel: Alex Lourensen, Johnny de Bakker, Mario Cerpentier. Veldspe- lers: Jan de Visser, Piet de Visser, Peter Drumont, Ivan van de Vijvere, Ingmar Hoefnagels, Stefan de Wert, Patrick de Cock, Ronny Goossens, Marcel Verdur- men, Edwin Martens. Coach: Gerard Rugtier. Grensrechter: Frans Rokven. VOORUIT: Doel: Menno Heyens, Conno Manneke. Veldspelers: Frank Neve, Frank van de Vijver, Adrie van Haneg- hem, Roland de Muynck, Serge de Ruijsscher, Michel Pijcke, Tonny van Vooren, Michel de Ruijsscher, Johnny van de Berg, Hans Bakker, Wim Dees. Van onze sportmedewerker Axel - Op maandag 9 september gaat de eerste klasse, de vroegere hoofdklasse, en op maandag 16 september de re gionale zaalvoetbalklassen van start. Eerder wordt vriend schappelijk gespeeld of worden de eerste bekerrondes afge werkt. In deze drie competities komen 26 formaties uit waarvan er twee in de hoogste provinciale groep. De anderen, twee keer twaalf teams, spelen in de, regionaal bezien, eerste en tweede klasse. Naar hun dadendrang en selecties, elders op deze pagina, infor meerde Rinus Verberkmoes. Tevens sprak hij met zaalvoetbalar biter pur sang Norbert Neyt uit Sas van Gent. Coach: Wim Dees. Grensrechter: Frank den Arend. ABAB: Doel: Patrick Goethals, Stefan Dijckers. Veldspelers: Ab Dieleman, Jos Dieleman, Henk Ottens, Theo Schram, Marc Corijn, Werner Corijn, Jacky Ca- niere, Theo de Smet, Sjaak Tellier, Ste ven Ockeloen, William Faes. Coach: Theo de Smet. Grensrechter: André Vermeire. TES'92/QUTILITY: Doel: Jan Bakker, Marco van Boven. Veldspelers: Paul Sieck, Menno den Dekker, Frits Meyer, Patrick de Meyer, Daniël Dobbelaar, Hubert van de Hemel, Mirco Tomic. Grensrechter: Henk Leenheer. Teamlei der: René Busropan. Coach: Jack van Baaien. PHILIPPINE: Doel: Danny Klokgieter, Daniël Schieman. Veldspelers: Paul de Putter, Ivo Mohnen, Marlon Mohnen, Marnix Schieman, Tonny Goossens, Harry Vermeire, Huub Dhuyvetter,.Mi chel Cornelis, Ritchie Bosma, Jami de Jong, Edwald Marteijn. Coach: Peter- Jan Verstelle. Grensrechter: Herman Vermeire. TERNEUZEN: Doel: Ab Pauwe. Veld spelers: Michel de Ridder, Pascal de Ridder, Robby Vermast, Peter Vermast, Johnny de Leijser, Patrick Baumgarte, Barry van der Hooft en Gerard Maas. Coach: Piet Dieleman. Grensrechter: Lou Verhage. ZWAANTJES/JERUEL: Doel: Mark Pielaet. Veldspelers: Paul Tjen-A-Sem, Benny van Leeuwen, Evert Martens, II- han Aydagan, Mohammed Anbar, Alexander Bareman, Ayhan Atmaca, Antoine Thoen. Coach: Jan de Wolf. Grensrechter: Jan Pijpelink. VERVAET: Doel: Jan Ivens. Veldspe lers: Peter de Kort, Jeroen Vervaet, Tom de Smit, Martijn Bisschop, Danny Pauwels, Wilco de Zwart, Ben Kint, Eugenio Alvarez, Mario Vermeirssen. Coach: Ludo van de Lavoir. Grensrech ter: wisselspeler. ZVC/MAX KORTING: Doel: Adri Sturm, Frank de Waal. Veldspelers: Ed van Bellen, Peter Cambeen, Dave van Overmeeren, Dave de Booy, Mark van de Bergen, Sjef Pouwels, Fred Kint, Maarten Zwegers, Job Zwegers, Gyon Asselman. Coach: Job Zwegers. Grens rechter: Peter van Jole. KEES MECHIELSEN: Doel: Peter Maas, Johnny van Houdt. Veldspelers: Marko Wagenaar, Simon van Hoeve, John de Ritter, Jaap Romeynsen, Dick Buyze, Dennis Hamelink, Hanno Ko- lijn, Jacco Stoffels. Coach: Birgit Wil- laert. Grensrechter: wisselspeler. CORN BOYS/BENNY SPORT: Doel: Erwin de Roover. Veldspelers: Luc van Hecke, John Boelens, Yve Couvreux, Dennis Engels, Christof Thijsbaert, Mi ke Moens, Daniël de Paepe. Coach: Arie de Witte. Grensrechter: Berend Weg man. BVS/PREMIERE ZAMAN SPORT: Doel: Philip de Smet, Carlo de Deckere, Frans van Veen, Tonny Verwer. Veld spelers: Peter Bouman, Angelo Ver- braeken, Evert Verwer, Jean-Claude Everaert, Manuel van Goethem, Maar ten Thomas, Guino Gerrewegh, Mark Triest, Philip van Hiel, Carlo Blommae- rt, Martin Hollestelle, Jean Biesbroeck. Coach: Mario de Bakker, Patrick Mc Taggart. Grensrechter: Wisselspeler. De Cocq 'houdt het binnen de grenzen' Van onze sportmedewerker Axel - Na een eerder avontuur in de tweede divisie van het lan delijke zaalvoetbal is ZVH Morres opnieuw in voor terugkeer naar die klas. De Cocq, dat samen met de Hulster club in de hoofdklasse uitkomt, houdt het spelen liever binnen de grenzen van de provincie. Op 9 september, een week voordat de regionale competities van start gaan, barst voor hen de competitie van los. ,Het wordt weer tijd," is het eer ste dat Henk Maas, coach bij ZVH Morres, zegt. Na 25 jaar actief be trokken te zijn bij het zaalvoet- n in Hulst is Henk Maas nog altijd een man die meer wil. De er varing leerde hem echter dat daartoe heel wat nodig is. ,Ik hoop toch weer te mogen stij- jen. We zijn daartoe een team aan het opbouwen. Het raamwerk staat er en vanuit die positie gaan we voortborduren," aldus de 47- e Hulstenaar, die met zijn ZVH Morres een toonaangevende club in het Zeeuwse wil worden. In eerete instantie, de komende competitie, niet onder de dwang van om het kampioenschp te moe ten spelen. Daarna zeker. Want ZVH Morres 'eist' dat. Dat hier voor een sterk team op poten gezet moet worden, weet Henk Maas als geen ander. „Vandaar dat ik voor zichtig blijf, omdat we eerst alles goed moeten regelen," zegt hij. Bij dat 'regelen' hoort het aantrekken van spelers van voldoende niveau, i, ook dat hoort bij het zaalvoet- 1, voldoende geld in de broek- k. Volgens Henk Maas heeft ZVH Morres daar momenteel geen gebrek aan. „Financieel zitten we de eerste jaren goed. Zo goed zelfs, dat spelen in de tweede divisie weer haalbaar is. Zeker finan cieel. De rest is aan de spelers." Frank de Cocq, coach bij De Cocq, is tijdens het babbeltje in een to taal andere stemming dan zijn collega Henk Maas. „Nu moeten we toch enkele malen naar Bra bant en dat trekt me niet. Het zal afhankelijk zijn van hoe laat we daar moeten spelen. Trouwens, ik bet er weinig trek meer in," venti leert hij in zijn mineurstemming, 'en geestelijke toestand die te naken heeft met het nog niet rond J'jn met enkele verse krachten en bet afhaken van John Alleman, die vorig jaar als motor van de ploeg fungeerde. Secreatirs Harold Coppens is minder som ber. Deze oudgediende uit het Oostburgse zaalvoetbal, afkom stig uit de 'wilde tak', werd met De Cocq twee keer Zeeuws kam pioen en vier keer achtereen pro vinciaal bekerwinnaar. Aanspre kende successen zonder ooit ver derop te willen. De reistijd die daarmee gepaard gaat, plus het vaak op vrijdag moeten spelen in Brabant, waren de boosdoeners. Het is om die reden dat Harld Co ppens over de nakende competitie zegt: „We doen mee, maar gaan niet speciaal voor de titel. Inzet in ieder duel zal desondanks spelen op winst zijn." De Cocq gaat, ten zij er zich nog nieuwe gezichten aanmelden of aangetrokken kun nen worden, met vrijwel dezelfde ploeg als vorig jaar de slag aan. ZVH Morres versterkte zich en is nog op zoek naar een doelman. Naast ZVH Morres en De Cocq komen in deze klasse drie Bra bantse teams uit, te weten Nomi uit Oud Gastel, Ter Rijpkincar uit Roosendaal en Hulshoff uit Din- teloord. De vierde 'Brabander', De Vrienden uit Rucphen, trok zich terug. Aan Zeeuwse zijde komen in deze hoofdklasse de teams van SVSW'72, Kloetinge, Biezentrap- pers, Matisse, Groen Ster Maroc, De Landbouw, Jongepier Sport en Zuid West Negen uit. SELECTIES: DE COCQ: Doel: Donald Coppens. Veld spelers: Mario de Vreeze, Mario Cort- hals, Jan Cools, Dirk Verdonck, Harry Riemens, Sjaak van de Broeke, Paul Hu- bregtse, Harry Coppens, Kenny Maen- hout, Martin Quataert, Geert Trog, Jur- gen de Rooze, Harold Coppens. Coach: Frank de Cocq. Grensrechter: Norbert van Daele. ZVH MORRES: Doel: Robby Roctus. Veldspelers: Arno Zwegers, Danny van de Velde, Mike van Rossem, Kees de Putter, Hans Picavet, Jean-Paul Egger- mont, Michel d'Olieslagers, Carl de Waele, Johnny Smits, Harm Rietjens, Boudewijn Rietjens, Paul Seghers, Theo Eijsackers. Coach: Henk Maas. Grens rechter: Ben Ockeloen. Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Het sportpark Oude Vaart van de hockey- vereniging Olympia uit Ter neuzen vormt zaterdag 31 augustus en zondag 1 sep tember het bolwerk van het jaarlijkse Vliegende Hollan der-toernooi. Dit traditionele gebeuren met een internatio naal tintje is al aan de 32e editie toe. Het geldt tevens als laatste voorbereiding op de competitie, die zondag 8 september van start gaat. OoK nu mag volop strijd ver wacht worden tijdens dit grootse gebeuren dat zowel zaterdag als zondag om 09.30 uur begint. Za terdag speelt men door tot onge veer 17.30 uur en zondag is de prijsuitreiking gepland om streeks 16.00 uur. De finale bij de vrouwen staat zondag om 14.45 uur en bij de mannen omstreeks 15.15 uur gepland. De toernooicommissie, bestaan de uit Hans Dielen, Angelique van Meerendonk, Leo de Visser, Andrea Bakker, Marjolein Schueler en Mare d'Angremond, heeft opnieuw een aantrekkelijk deelnemersveld weten te strik ken. Bij de vrouwen valt het aantal deelnemende ploegen door enke le late afmeldingen wat tegen, maar er komt nog voldoende kwaliteit in actie om van het hele gebeuren een ware happening te maken. Deelnemende teams bij de vrouwen zijn Shot (Tilburg), het team Double Dutch met oud- Olympia-speelsters (Terneuzen), Gemert, Indiana (Gent), Olym pia, Vlissingen en Warande (Oos terhout). Belangrijkste kansheb bers in dit toernooi zijn Shot, Ge mert en het organiserende Olym pia. „Al kun je dat moeilijk van tevoren zeggen. Je weet wel dat die ploegen veel kwaliteit in huis hebben, maar je weet niet in wel ke samenstelling ze arriveren," zegt mede-organisator Mare d'Angremond. Bij de mannen komen veertien Mare d'Angremond ploegen in actie. Op papier zijn bij die categorie HDM uit Den Haag, Shot Tilburg en Olympia 1 de belangrijkste gegadigden voor de eindzege. Al is de kracht van bijvoorbeeld Leonidas uit Rot terdam moeilijk in te schatten. Het deelnemersveld wordt ge completeerd door De Bevers (Oirschot), Forward (Tilburg), Game Over (Mierlo), HUAC (Helmond), Liquid Hockey (En geland), Olympia 2, Oudenbosch, Roze Euromaster (Rotterdam), FOTO WIM KOOYMAN Warande (Oosterhout) en HC Rotterdam. Olympia 1 heeft in dit toernooi een status hoog te houden, want de laatste jaren domineerde dat team in het eigen toernooi en won het zelfs vier keer op rij. Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Waar winst en verlies telt, is arbitrage nodig. Het zaalvoetbal kan er dus evenmin omheen. Bin nen het legertje regionale ar biters die wekelijks de sport hallen bezoeken, is langza merhand een vaste groep ontstaan. Onder hen Norbert Neyt uit Sas van Gent. Een leidsman die, zoals hij zegt: «Liever in de zaal dan op het veld fluit." Norbert Neyt, in het dagelijks le ven bankwerker in Zelzate, be hoort tot dat legertje scheids rechters dat als het ware ver beid is met het regionale zaal voetbal. Evenals zijn collega's wie Blanckaert, Cees Floren, Michiel van Hese, Etiènne Kers- oulck, Walter Naessens, Willam oe Pundert, Piet de Reus, Loek caman en Emiel Asselman, ®aakt hij deel uit van een groep ®e het zaalvoetbal min of meer OP gang houdt. hamen vormen zij eveneens een korps dat soms verguisd, maar veelal gewaardeerd wordt. Want Degin er maar eens aan. Weke- ,'Jks twee tot drie keer huis en aard verlaten om richting sport- alte verkassen voor een partijtje uiten, of tijdwaarnemen, in het Norbert Neyt voelt zich als een vis in het water als arbiter in het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbalwe- reldje. zaalvoetbal. Norbert Neyt ver klaart die 'gekte' met: „Je moet het graag doen." Hoe graag wordt duidelijk als hij zegt: „Ben ik vrijaf, dan ga ik toch regelma tig naar de zaal naar voetbal kij ken. Is er dan geen scheidsrech ter, dan ga ik naar huis en haal mijn spullen. Of dat nu in Sas van Gent of in Terneuzen aan de orde FOTO CAMILE SCHELSTRAETE is, het maakt mij niet uit. De ge lukkige gezichten die ik dan zie, maken mijn dag goed." Deze inzet betekent dat er veel wedstrijden die anders niet ge speeld zouden kunnen worden, toch doorgang vinden. Voor de Sassenaar, in Ertvelde geboren en opgegroeid, houdt dat zo'n slordige 120 avonden per seizoen fluiten in. Wat wedstrijden be treft kan dit het dubbele of nog meer zijn. Eén en ander naar ge lang hoeveel duels hij achtereen actief moet zijn. Hetzij als arbi ter, hetzij als waarnemer. Een vergroeing met het regionale zaalvoetbal zit er dus dik in. Een kronkel waarmee Norbert Neyt geen enkel probleem heeft. „Naar de overkant gaan fluiten, lukt mij toch niet. Mijn echtgeno te werkt en heeft de auto mee. Voordat zij thuis is, wordt het te laat om de Schelde over te gaan," is de uitleg over zijn continu flui ten in het Zeeuws-Vlaamse. Be hoefte om veel verder te gaan heeft hij niet. Ondanks het feit dat hij fluit waar het ook maar enigszins kan. Zelfs op vakanties laat hij zich verleiden tot fluiten. Of dat nu in Luxemburg of in Duitsland is, het maakt hem niets uit. Beter gezegd nog, hij geniet er van. Te vreden is hij eveneens, zo laat hij weten, als hij te gast is in Oost burg en Terneuzen. De reden daartoe: „Daar worden de arbi ters goed ontvangen en voel je dat je inbreng gewaardeerd wordt. Elders is dat maar matig." Terugblikkend op zijn achterlig gende loopbaan als scheidsrech ter zaalvoetbal, zegt Norbert Neyt: „Tot nu toe heb ik weinig tot geen ellende meegemaakt. Met name vorig seizoen was het rustig. Dat kan gemakkelijk als je als scheidsrechter niet op alle slakken zout legt," aldus Norbert Neyt, die na zijn voetbaltijd bij Ertvelde bij Racing White aan de slagging. Eerst sinds de oprichting in 1970 op het veld, later in de zaal. Tot zo'n acht jaar geleden Racing White ter ziele ging. Voor de Sas senaar het moment om zich als arbiter op te werpen om toch maar bij het zaalvoetbal betrok ken te blijven. Een keuze die hij nimmer betreurde. Norbert Neyt: „Voor mij betekent het lekker bezig zijn met mijn hobby. Dat ik daarbij soms fou ten maak, is niet erg. De andere kant, de teams, maken die ook. Soms nog meer. Als we dat van elkaar kunnen accepteren, dan wordt het komende seizoen op nieuw leuk. Daar gaat het ten slotte om." Van onze sportmedewerker Axel - De tweede klasse regionaal, derde op provinciaal ni veau, staat te boek als een gezellige klasse in het zaalvoet bal. Dit heeft alles te maken met het ongedwongen karak ter dat in deze klasse vaste grond heeft gekregen. De kam pioen kan vrijelijk promoveren zonder buiten de regio te moeten gaan spelen en de 'degradant' kan vaak blijven zit ten omdat er vanuit de rayons weinig animo is de plaats(en) op te vullen. Dit overigens veelal tot genoe gen van de clubs die anders de Idos zouden zijn. Door dat soort verwikkelingen heeft de ze klasse een status gekregen waarin het recreatieve bijzon der goed samengaat met het prestatieve. Een aantrekkelijk gegeven dat aansluit bij de wensen die in het regionale zaalvoetbal leven. SELECTIES ZVH MORRES 2: Doel: John Du- carmon. Veldspelers: Theo Eijsac- keres, Boudewijn Rietjens, Harm Rietjens, Johnny Smits, Paul Seg hers, Fabian en Barry du Puy. Coach: Ben Ockeloen. Grensrech ter: wisselspeler. ZVH MORRES 3: Doel: Richard de Bruin. Veldspelers: Robin Bracke, Erwin Dey, Evert Dophemont, Pa trick Kint, Jochem van Leeuwen, Ronald van Vooren, Patrick Zandstra. Grensrechter: wissel speler. GTI: Doel: Bart Dobbelaar. Veld spelers: Benny van den Brande, Benny Maes, Patrick Freijzer, Wil liam Freijzer, Wilco Broekhoven, Roger Platjouw, Jurgen Vermeu len, Marti Dobbelaar, Eric van Goethem, Jos Dobbelaar, Ronny van de Lavoir. Coach: Aloys Menu. Grensrechter: Carlo Neve. DOW: Doel: Patrick Bogaert, Hans Hartman. Veldspelers: Daniël To mic, Gerard van de Ven, Bulent Akmese, Burrett Broere, Jan-Wil lem Tangelder, Henk Neels, Robin Nagelkerke. CORN BOYS/DE GRAAFF: Doel: Piet Scheele. Veldspelers: Hans d'Hont, Manuel d'Hont, Christof de Beule, Lex Janse, Hans van de Boom, Rudy Fruijttier, Martin Kalfsvel. Coach: Peter de Regt. Grensrechter: wisselspeler. HKC: Doel: Peter van Kouteren, Patrick Dieleman. Veldspelers: Bram van de Brink, Bram Lensen, Menno Sandrini, Frank Piepers, Johan Plamont, Jack Dingenouts, Hans Stoffijn. Coach: Piet Dam. Grensrechter: wisselspeler. MAAS/FIAT: Doel: Marco Pijpe link. Veldspelers: Ronald Gort, Jean Dooms, Jan en Mare Corne- lissen, Wim de Blaey, Frans Scheele, Hans Zegers, Leo Zegers. Coach: Henk Maas. Grensrechter: Bram Cornelissen. IZV: Doel: Manfred Bisschop, Jean-Paul de Caluwé. Veldspelers: Patrick de Bruin, Luc Dophemont, Paul van Hove, Johnny de Kort, Nico Mahu, Marino van Passel, Marc van Troost, Arno Wauters, Barry Wilhelm, Adrie de Silva, Carlo Picavet. Coach: Rinus de Bruine. Grensrechter: Joop de Jonge. GEMEENTE TERNEUZEN: Doel: Tom de Klerk. Veldspelers: Alex Dehulsters, Piet de Blaey, Eric Roose, Dick Buijze, Hans de Klerk, Ralph Zegers. Coach: Wim Dekkers. Grensrechter: Ko Heule. DE GRAVIN: Doel: Danny de Vrieze. Veldspelers: Willem Bou- wens, Bas van Waes, Manfred Swagemakers, Theo Goethals, Ewald Pollet, Gerben Dierickx, Arjan de Mey, Gamal Nouali. Coach: Rudy de Krijger. Grens rechter: Paul van Himst. RON'S FASHION: Doel: Jeroen Pijpelinck, Levien Schieman. Veldspelers: Frank Hemelsoet, Jan-Willem van Boom, Johnny Dieleman, Robbert van de Kevie, Mark Michielsen, Ronny Trippert, Eddy Breepoel, Jan Mieras, Bert Knol, Stefan Trippert. Coach: Joh nny Dieleman. Grensrechter: Ron Vereggen. WENTZLER/PAUWELS: Doel: Patrick Vonk. Veldspelers: Wim de Laere, Marco van Vlierberghe, Edward Tieleman, Peter Vael, Ed dy de Rijk, Mare Staal, Arnold de Rijk. Coach: Theo Pauwels, Frank Mangnus. Van onze sportmedewerker Westdorpe - De voetbalvereniging RIA Westdorpe bestaat 65 jaar en dit viert de club met een voetbalwedstrijd op zaterdag 31 augustus in de stijl van 1931. In dat jaar richtte de onlangs overleden kapelaan Rombouts de voetbalvereniging RIA W (Rooms In Alles) op. Vijf jaar geleden, tij dens de viering van het 60-jarig bestaan, hield de jubileumcom missie van RIA een wedstrijd tus sen RIA en PZTT, een afkorting van enkele straatnamen in West dorpe, geheel in de stijl van de ja ren dertig. Spelers met halflange broeken, de schoenen rond de nek hangend, betraden het weiland dat in 1931 het eerste voetbalveld van RIA was. Omkleden in stal len en na afloop van de wedstrijd wassen in de voederbakken van de koeien. „Deze wedstrijd was een succes en daarom hebben we besloten zo'n wedstrijd nogmaals te orga niseren," vertelt Roland de Bock van RIA. Het is ook de laatste keer dat de wedstrijd gespeeld kan worden op het eerste veld van RIA. Dit weiland, achter het terrein van de schuttersvereni ging in Westdorpe, is samen met de omliggende terreinen opgeno men in een bestemmingsplan voor woningbouw. „Aan het 65- jarig bestaan besteden we verder geen aandacht, maar deze wed strijd willen we graag nog eens spelen, zeker nu het de laatste keer is op het oorspronkelijke veld." Op zaterdag 31 augustus bege leidt de muziekvereniging Eikels Worden Bomen de spelers naar het veld. Om 14.00 uur betreden de jeugdspelers het terrein voor hun wedstrijd. Om 14.30 uur be gint de wedstrijd tussen RIA W en PZTT, uiteraard geheel in de stijl van de dertiger jaren. Zo zal er geen entree gevraagd worden, maar zal er met de pet rond het veld worden gegaan. De aftrap van de wedstrijd wordt gedaan door Remi Baecke, de oudste nog in leven zijnde RIA-speler. De twee ploegen strijden voor de 'Polderbekere', de verliezer moet zich tevreden stellen met een 'vetleerne medailde'. Beide teams zullen ook volgens de taktieken van 1931 spelen: met een stop- perspil, twee backs en vijf aan vallers. Van onze paardensportmedewerker Ermelo - Op het federatie-centrum in Ermelo wordt zaterdag 31 augustus de pony-Levade gehouden. Tijdens deze nationale kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Federatie voor landelijke rijverenigingen zijn de Zeeuwse kampioenen present. Die hebben inmiddels de felbe geerde uitnodigingen ontvangen, waarvoor ze eerder in Bruinisse tijdens het provinciale kampioen schap strijd leverden. Het achttal van De Kleppertjes uit Axel vertrekt onder leiding van instructrice Lendy Boer al vrij dagmiddag naar Ermelo. Inclusief de reserves bestaat dat team uit: Hans Vinke met Waldo, Marijke Thomaes met Amber, Wendy El zen met Morena, Marjolein Goos sens met Flash, Inge de Feyter met Jistana, Eline de Regt met Sabri- na, Carmen van Veen met Samou- rai, Stephany de Frel met Jolly HH, Esther Faas met Corita en Il se Deurwaarder met Look Out's Justin. Voor de ponyclub uit Axel lijkt een nieuwe succesvolle perio de te zijn aangebroken. Eén van het achttal van de Klep pertjes is Hans Vinke met Waldo. Die is ook individueel provinciaal kampioen springen in de L-klasse en neemt deel aan de Levade. Aan deze pony-Levade is tevens een paardenrubriek toegevoegd, een kür op muziek. De Zeeuwse afvaardiging op dat onderdeel be staat uit het viertal Christianne de Feyter met Aimee, Lieveke Goos sens met Haydn (Oranjeruiters), Danielle Buijck mert Bon Vivant en Suzan Malcorps met Houston (Zwinruiters). Reserve is Jan Noordhoek met Hurby van de Zwinruiters. OVERIGE ZEEUWSE DEELNEMERS PONY'S Rijstijl L-klasse: Eveline de Winne met Pierrot (Hulst), ZZ-klasse springen: Christiaan van de Palsse met Quarry Hill (Zuid-Beveland) zij werd twee jaar terug nationaal kampioen, Z-kiasse: Ca- roiein van de Plasse met Ambassador (Zuid-Beveland) en Stieven van de Bun der met Diamantha (Hulst), M-klasse: Thomaes Cateleijn met Suen (Zwinrui ters), L-klasse categorie A/B: Stefan de Beule met Honny Girl (Hulst). Dressuur Z2-klasse: Angela Daane met Amedijk's Orin (Zuid-Beveland), Zl- klasse: Aimee de Rooy met Lizet (Weel- ruiters), Ml-klasse categorie C: Naomi Sutcliff met Djoeke (Zwinruiters), D-ca- tegorie: Marijke Heijboer met Ryan Schouwse Ruiters), M2-klasse categorie C: Jolanda Bevelander met Sheila (Schouwse Ruiters), categorie D: Jeanine Heystek met Laika (Zuid-Beveland), L- klasse categorie C: Evelien Cevaal met Jody (Oranjezon), categorie D: Suzanne Reinerman met Rythems Nomar (Een- drachtruiters).

de Stem | 1996 | | pagina 11