Sepp Vermeulen terug in vorm 'Kijken hoe ver ik kan komen' 'Pr Frans Schouw op dreef in Kruiningen Dieptepunt in Zeeuws-Vlaamse criteriums WIELER SPATTEN Luctor en Zaamslag komen ronde verder Boas Bierings onderuit ZVH Moi naar twe Matthieu Warrens uit Kloosterzande richt zich op Zeeuwse crosscompetitie Zaalvoetl DE STEM SPORT ZEELAND ATLETIEK Succes in trimklassieker Groede-Oostburg-Groede Dubbele winst in Scaldistennistoernooi TENNIS Ronde van Cadzand afgelast wegens gebrek aan renners WIELRENNEN Archief KORFBAL TENNIS Van den Berghe niet in topvorm Terneuzense Boys verliest van Axel DE STEM De Cocq 'houdt DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 [$3 Van onze atletiekmedewerker Groede - Twee jaar was het stil rond Sepp Vermeulen. Nadat hij ruim twee jaar terug in de halve marathon van Egmond wat in de licha melijke problemen kwam haakte hij af. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en afgelopen zaterdag liep de inmiddels 36-jarige Sepp Ver meulen met de besten mee in de Hulster Reynaertloop. Dinsdagavond schoot hij opnieuw de hoofdvogel af in de 14 kilometer lange trim- klassieker Groede-Oostburg- Groede. Een loop die hij vijf jaar terug ook al een keer won. Sjaak Luteijn, de winnaar van vorig jaar, had ook zijn zinnen gezet op deze afsluitende Zomer- loop van zijn vereniging, AV De Wielingen. Hij stuitte op Sepp Vermeulen, maar kon toch met een tevreden gevoel terug naar Oostburg. „Je weet dat je tegen Sepp klasse tekort komt, maar toch ben ik niet weggelopen en ging het zelfs sneller dan mijn winnende tijd vorig jaar," aldus Luteijn. Die Luteijn was steeds op achtervolgen aangewezen, want amper had men de bebouwde kom van Groede ach ter zich gelaten of Sepp Vermeu len en Cor Koekkoek liepen al afgescheiden in de frontlijn. Daarachter op een veertigtal meter Sjaak Luteijn en even ver der Frank Verschorre. Posities die vrijwel ongewijzigd bleven tot ver nadat de helft van de te lopen afstand was afgelegd, want in Oostburg werd de zelfde rangorde gesignaleerd terwijl ook de onderlinge verschillen niet veel waren veranderd. Op de terugweg, even voor de buurt schap 'Scherpbier' plaatste Sjaak Luteijn zijn aanval op het lei dende duo. Sepp Vermeulen: „Ik zag Sjaak komen en zat bepaald niet verlegen op zijn gezelschap dus heb ik maar een tandje hoger geschakeld." Cor Koekkoek had op dat moment geen troefkaarten meer en moest Luteijn laten passeren. Sepp Vermeulen was echter onbereikbaar voor Luteijn. Ver- schorre handhaafde zich op de vierde stek terwijl de Bel Noël Verbrugge zeven minuten na Ver meulen de streep als vijfde pas seerde. Addie Dieleman kwam als zevende en eerste vrouw bin nen. Op de zeven kilometer had Rut- ger Veerman 'twee straten' voor sprong op de concurrentie en was Marjan Timmermans de snelste vrouw. Johan van Leeuwe won afgescheiden de 3,5 kilometer en Rachida Moerman spurtte met een 'neuslengte' voorsprong op Frederique Versluys als eerste over de finishlijn bij de vrouwen. In totaal kwamen in het clubge bouw van de voetbalvereniging Groede 82 deelnemers het start nummer afhalen. UITSLAGEN JEUGD 750 METER Jongens: 1Steven Versluys (Zuid- zande) 3.16, 2. Aris den Hollander (Oostburg) 3.17, 3. Dwight van de Velde (IJzendijke) 4.27. Meisjes: 1. Brett Manders 3.48, 2. Sinja de Block (beiden Oostburg) 4.31. JEUGD 1500 METER Jongens: 1. Remco Ultee 5.54, 2. Jack Luteijn (beiden Oostburg) 6.03, 3. Ivo van Muiken (Groede) 6.16. Meisjes: 1. Kayleigh de Block 5.57, 2. Shawn Manders (beiden Oostburg) 8.43. 3,5 KM Mannen: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 11.42, 2. Matti Buysse (België) 11.59, 3. Robbert Vroon 12.24, 4. Frans de Boevere (beiden Breskens) 12.42, 5. Edgar Ultee (Oostburg) 13.07. Vrouwen: 1. Rachida Moerman (Oostburg) 13.50,2. Frederique Vers luys (Zuidzande) 13.50, 3. Anita de Hulster (Biervliet) 17.36. 7 KM Mannen: 1. Rutger Veerman (Aar denburg) 25.29, 2. Piet van Zaanen (Broek in Waterland) 29.37, 3. Freddy Saey (IJzendijke) 30.53, 4. Kees van Aert (St.-Oedenrode) 33.36, 5. Johan Luteijn (Groede) 33.50. Vrouwen: 1. Marjan Timmermans (Beringen) 31.12, 2. Astrid Steyaert 32.07, 3. Marijke Lauret (beiden Oostburg) 32.14. GROEDE-OOSTBURG-GROEDE 14 KM Mannen: 1. Sepp Vermeulen (Koe wacht) 47.58, 2. Sjaak Luteijn (Oost burg) 48.50, 3. Cor Koekkoek (Ter- neuzen) 49.59, 4. Frank Verschorre (Breskens) 51.00, 5. Noël Verbrugge (België) 55.04, 6. Peter van Waes (Aardenburg) 55.09, 7. Jan de Jonge (Terneuzen) 55.16, 8. Eric Suttels (België) 57.06, 9. Adrie Versluys (Oostburg) 57.51,10. Chris den Exter (Terneuzen) 58.15. Vrouwen: 1. Addie Dieleman (Sas van Gent) 55.16. Van onze atletiekmedewerker Kloosterzande - Matthieu Warrens is ongetwijfeld een van de meest talentvolle Zeeuws-Vlaamse atleten. De 22-jarige Kloosterzan- denaar, lid van het Bredase Sprint, kijkt al gretig rich ting Zeeuwse crosscompe titie, want dat is zijn doel stelling op de korte termijn. „Ik wil eens kijken hoe ver ik daarin kan komen. Het laatste jaar heb ik duidelijk meer inhoud gekregen en de tien kilometer moet ik aankunnen, al is een cross nog altijd wat anders dan tien kilometer op de weg. Je moet gewoon in vorm zijn en geen slechte dag hebben, anders is het gelijk een kwestie van over en sluiten. Op de weg heb je dan nog een kans dat je over de moelijke momenten heen komt, in een cross, zeker op een heuvelachtig parcours, is dat onmogelijk." Ondanks dat Warrens, die het sporten met de paplepel van vader Fons kreeg ingegoten, al sinds zijn zevende jaar aan hard lopen doet, is het pas de laatste paar jaar echt serieus geworden. „Vroeger deed ik alles. Ik heb nog een paar jaar in het doel gestaan bij een jeugdteam van de voetbal vereniging Sluiskil, maar dat liep niet. Ik liet volgens mijn mede spelers te veel ballen door. Daarna ben ik wat aan triatlon en duatlon gaan doen. Het triatlon zat er, gezien mijn matige zwem- prestaties, eveneens niet echt in. Lopen is nog altijd mijn beste dis cipline geweest. We hebben in de regio met Darwin Kint, Marc van Hoecke, Marlon Roels, Nithin Klapwijk, Dennis Florussen, Debbie van Dorsselaer en Arno Herrewegh een leuk groepje. Studie We trainden veel samen en in de trimlopen was het altijd weer een onderlinge wedstrijd tussen ons. Er werd mij zo hier en daar wel eens aangeraden om lid te wór den van een atletiekclub, maar dat is er pas een jaar terug van gekomen. Aangezien ik in Breda Matthieu Warrens, de talentvolle atleet uit Kloosterzande, kijkt al gretig uit naar de komende Zeeuwse crosscompetitie. studeer - ik begin aan mijn laat ste jaar electro op de hts - is dat Sprint geworden. Het is eigenlijk Hulstenaar Arno Herrewegh, die ook in Breda studeert, die mij daar gebracht heeft. Ik had het lef niet om me aan te melden. Die club heeft ruim 1600 leden en ik zag dat niet zitten. Het is me alles meegevallen, ter wijl Arno Herrewegh na de proefperiode die ze daar kennen is weggevallen, sta ik wekelijks wel een keer of vier op de baan. Een schitterende accommodatie met in de nabijheid het Mastbos waar het ook heerlijk trainen is. Ik ben er goed opgevangen en train onder Adriaan Schram. Gelukkige bijkomstigheid is dat ik op amper twee minuten van die accommodatie woon. In het weekend is het dan een wedstrijd en trainen met mijn vader, die ik nu eindelijk na al die jaren op de tien kilometer kan pakken. Het mooie bij de trainingen tussen ons beiden is immers dat het altijd ontaardt in een wedstrijdje. Dat ik nu sneller ben dan hem geeft weer extra motivatie." Baan Op de baan heeft Warrens junior eveneens zijn opwachting gemaakt. Hij is er geen liefhebber van. „Het is enorm geestdodend, die rondjes. Vaak is er ook weinig ambiance en tijdens een wed strijddag is er overal wel een onderdeel gaande. Je loopt een 3000 meter, terwijl elders speer- wrpen en hoogspringen bezig zijn. Dat dan niet alle aandacht op het loopnummer ligt komt nog wat raar over. Feit is wel dat je er de exacte afstanden loopt. Dat is in een stratenloop wel eens anders. Er worden niet voor niets soms supertijden gerealiseerd. De baan liegt in dit opzicht niet. Een drie kilometer is drie kilometer. Niet meer en niet minder." Op die drie kilometer heeft hij en tijd staan van 9 minuten en 1 seconde. Op de 1500 meter liep hij in Tilburg een tot nu toe snel- tijd van 4 minuten en 9 secon den. „Die persoonlijke records moeten aangescherpt kunnen worden. Tijdens mijn drie kilo meter bij Prins Hendrik in Vught was het echt slecht weer en vol gend seizoen moet ik toch onder de negen minuten kunnen komen. Op de 1500 meter eveneens onder de vier minuten duiken is een doelstelling, al zit ik daar minder FOTO CAMILE SCHELSTRAETE mee dan de tijd op de 3000 meter. Volgend seizoen waag ik me wel licht ook eens aan een 5000 meter op de baan, al besef ik dat dit 1214 ronde is. Die baan is voor mij alleen maar een basis kweken voor de weg en het crossen, want daar gaat toch mijn hart naar uit. Daarnaast blessurevrij blijven. Tot nu toe is me dat aardig gelukt, maar laat ik het afklop pen. Het lijkt me verschrikkelijk en het voorbeeld heb ik al meer der keren hier in huis gehad wan neer mij vader klagend op de bank ligt omdat hij niet kan lopen." Van onze tennismedewerker Kruiningen - Goesenaar Frans Schouw was sterk op dreef in het Scaldistennistoernooi dat gespeeld werd op de banen van LTC Kruiningen en TC Waarde. Schouw zegevierde zowel op het dubbel-Cl als dubbel-C2-sehema. Samen met zijn clubgenoot bij 't Halve Maantje Joost Oranje schreef de Ganzestedeling de Cl- poule overtuigend op zijn naam. De combinaties Van Slooten/Van Kemena (6-3, 6-3), Van Gelle- cum/Smilde (6-3, 6-3) en De Koek/Van Schaik (6-2, 6-1) had den alle het nakijken tegen Schouw/Oranje. Op het C2-schema heerste Frans Schouw eveneens. In combinatie met Piet Bek, ook al van 't Halve Maantje uit Goes, werden Van Kemena en Huissoon in straight sets opzij gezet: 6-2, 6-4. Op het enkelspel-Cl-schema ze gevierde Hans van Slooten van het Vlissingse De Schelde in de finale over de als eerste geplaats te Marlon Wisse van 't Halve Maantje: 6-3, 6-2. In de halve fi nale was Van Slooten een sta-in- de-weg gebleken voor de als tweede geplaatste Erwin de Keij- zer van de organiserende vereni ging LTC Kruiningen. De Vlaming Ward de Meulemees- ter, uitkomend voor 't Halve Maantje, won in de C2-eindstrijd met 7-5, 6-4 van Jeroen van Klin kenberg van TC 't Swaecke. Lydia Wisse werd toernooi-win- nares op het Cl/C2-schema bij de vrouwen. Zij versloeg in de finale favoriete Cynthia Westerweel in drie sets: 2-6, 7-6, 6-4. In het vrouwendubbel-C2 bleven Rose de Vrieze en Roozenburg in de finale aan de positieve kant van de score tegen Els Ars/Schol ten: 6-3, 6-2. In de mixed-Cl/C2 ging de eindzege naar Breen/Van Schaik. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: finale: Bert van Sabben-H. Tem pelaars 6-1, 7-6. D2: finale: P. van de Berg-W. Kor- stanje 6-2, 6-4. E: l.H. Blaak. DUBBELSPEL Dl: finale: Griep/Kaiser-Van Sab- ben/De Wit 1-6, 6-1, 6-4. D2/E: finale: Schog/Kalau-Wester- weel/Schipper 3-6, 6-2, 7-5. VROUWEN ENKELSPEL Dl: finale: S. de Leeuw-H. Bauer 6- 2,5-7,7-6. D2/E: finale: E. Scheers-A. van Laarhoven 6-1, 6-4. DUBBELSPEL Dl: finale: Bekenes/Eckhardt-Ho- ning/Breure 5-7, 6-4, 6-4. D2: finale: Van Langevelde/De Vil- der-Lobbezoo/In de Weij 6-3, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: finale: De Koeijer/Blauw-Ho- ning/Van der Weijden 6-1, 6-1. D2: finale: Oosthoek/Cijsouw- Boone/De Looze 7-5, 6-3 Van onze sportmedewerker Cadzand - Het gaat zeker kwantitatief gezien bepaald niet goed met de Zeeuwse wielersport en dan met name de criteriums. De rondjes om de kerk tijdens de kermis, door de jaren heen toch een volksfeest, zijn danig aan het aftakelen. Nadat het wieier- comité IJzendijke eerder dit jaar hun juniorenwedstrijd wegens gebrek aan deelname liet vervallen, heeft nu ook het wielercomité Cadzand, waar elite-amateurs en vrou wen startgelegenheid kregen, besloten om hun 45e editie voorlopig uit te stellen tot volgend jaar. Men kreeg in beide categorieën slechts zeventien voorinschrij vingen binnen, „We hebben afgelopen vrijdag besloten de zaak af te blazen," geeft Piet van Dale, secretaris van het wie lercomité, te kennen. „Stel dat er van die zeventien nog een paar niet komen, dan rijden er tien of twaalf renners op het parcours rond. Ook vorig jaar hadden we al met die problemen te maken. Van de 38 ingeschre ven vrouwen kwamen er slechts 24 het rugnummer afhalen. Die afgang willen we niet nog een keer meemaken. Dat wil niet zeggen dat onze 45e ronde er niet komt, want we willen als comité verder gaan met de wie lersport." Van Dale denkt trouwens dat het veranderen van datum wel eens van invloed zou kunnen zijn op de situatie. „We zijn op verzoek van de Delta Toer een week eerder gaan zitten. Nu hebben we de concur rentie van onder meer een aan tal Brabantse wedstrijden. Als het aan ons ligt gaan we weer terug naar onze oude datum, de Cadzandse kermis." Henk Remijnsen, consul van het dis trict Zeeland, de 'opperste wie- Ierbaas' in de provincie, is van alle problemen op de hoogte. Ook van Cadzand, „Ik betreur het ten zeerste dat dit actieve comité de 45e editie niet kan laten doorgaan. Ik sta volledig achter hun beslissing, want met zeventien renners krijg je geen koers." Remijnsen heeft de dalende trend keurig in zijn archief, In 1994 was de gemiddelde inschrijving in de Zeeuwse criteriums voor ama teurs nog 61 met 49 werkelijke starters. In 1995 waren die cij fers respectievelijk 56 en 43. Nu in 1996 tot voor Cadzand waren er gemiddeld 44 inschrijvingen en 37 starters. Een gemiddelde dat nog lijkt mee te vallen. Remijnsen: „Dat komt door positieve uitschieters zoals Oud-Vossemeer en St.- Maartensdijk waar ze tegen de 100 aan zaten. We hadden ech ter, en laat ons dat niet vergeten, helaas ook negatieve uitschie ters zoals Kruiningen met 20, Sluis met 25 en Hulst met 24 renners aan het vertrek. Per soonlijk heb ik er alles aan gedaan om in Cadzand een vol waardig rennersveld aan de start te krijgen. In de Ronde van Oost-Souburg heb ik het nog herhaalde keren om laten roe pen. Ab Verplanke van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaande- ren is benaderd, maar ze zijn er helaas niet meer. Ze hebben nu inderdaad concurrentie van de Grote Prijs Wielerevue en een criterium in Brabant, maar of dat de hoofdoorzaak is valt te betwijfelen. Onze hoop is een beetje gevestigd op de dikke- banden-wedstrijden. Zij hebben er voor gezorgd dat Zeeuws- Vlaanderen en Theo Middel kamp weer een jeugdafdeling hebben, maar voordat daar -'amateurs uitkomen zijn we weer een paar jaar verder. We gaan echter alles uit de kast halen om de wielersport in de provincie in stand te houden. Oplossingen Komend najaar ga ik met de beide wielerverenigingen en de comités rond de tafel zitten om te kijken wat we samen aan oplossend vermogen in huis hebben. Persoonlijk denk ik aan uitkij ken van bepaalde comités naar een andere datum. De kermis mag niet meer heilig zijn. Ook aan de formule kan misschien gesleuteld worden. Het omnium in Zierikzee was geslaagd. Ik denk ook in de richting van gecombineerde wedstrijden tus sen cyclosportieven en elite amateurs met een ingebouwde handicap. Laat beide categorieën maar met een tijdsverschil vertrek ken. Wellicht moeten we ook bij de KNWU eens gaan kijken of de kalender met klassiekers niet moet worden afgeslankt om onze criteriums in stand te hou den. Zeventig klassiekers tellen we inmiddels in Nederland. Per soonlijk vind ik dat wat te veel van het goede en ik denk dat sommige organisatoren van klassiekers daar ook wel zo over beginnen te denken, want ook daar komen al problemen om een volwaardig veld aan de start te krijgen. Dat die overvolle kalender met klassiekers niet bepaald in het voordeel van de criteriums werkt is voor ieder een wel duidelijk." Feit blijft dat met name West- Zeeuws-Vlaanderen wat de wie lersport betreft duidelijk in de hoek zit waar de klappen vallen. De jongste jaren verdwenen Aardenburg, Eede (2x), Schoon- dijke, Hoofdplaat en Groede al van de kalender. Laat ons dan maar niet terugdenken aan de tijden dat er op de Kapitalen- dam en Slijkplaat werd gekoerst.... PETER MOL uit Kapelle, maar lid van de wielerverenisjn» Zeeuws-Vlaanderen, pakte in het Belgische Ertvelde zijn tweed? seizoenpalm. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil werd er der tiende en MARTIN DE JAEGER uit Westdorpe vijftiende. De Zeeuwse nieuweling RICHARD SLABBEKOORN maakte deel uit van de KNWU-wielerploeg die uitkwam in de vierdaags» internationale Jugend Tour, die in Oostenrijk werd verreden. Van de 85 deelnemers, verdeeld over 22 ploegen, reikte Slabbekoom naar een 28e plaats in het eindklassement. Het beste resultaat bereikte de 15-jarige Kapellenaar in de eerste etappe, waarin te negende werd. In de daaropvolgende ritten klasseerde de Middel- kamper zich respectievelijk op de 15e, 41e en 18e plaats. Van de Nederlandse ploeg was JELLE VAN GROEZEN (De Jonge Ren. ner) het meest succesvol met een negende plaats in de eindstand STEIN WESTERIK (RTC Buitenlust) werd veertiende en MATHIJS LOOHUIS (WC Oldenzaal) 21e. Winnaar van de Jugend Tour werd de Duitser Patrick Sinkewitz. In het ploegen- klassement eindigde het KNWU-team als derde. Als ploegleider fungeerde PIERRE VERMEULE (Middelburg) en als mecanicien ADRIE BRUIJNOOGE (Kruiningen). Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - In de bekercompetitie korfbal zijn Luctor ei Zaamslag prima gestart. Luctor versloeg Blauw Wit met 10-f terwijl Zaamslag een ronde verder kwam door ScheldevogeLs met 15-9 aan de kant te zetten. Monique Dellebeke. ZAAMSLAG-SCHELDEVO- GELS 15-9 - Door het ontbreken van Pieter en Sandra Hamelint, Sjaak Westerbeke en Connie van der Staal, die tijdens het Luctor- toernooi ernstig geblesseerd raakte, moest Zaamslag met een aantal jeugdspelers aantreden. Ondanks dat ging het boven ver- wachting. Tot 3-3 ging het gelijk op, maar daarna greep Zaamslag een kleine voorsprong. De ii hoog tempo gespeelde eerste helft eindigde in 7-5. Dat hoge tempo eiste zijn tol bij de bezoeken. Scheldevogels zakte sterk terug, waardoor Zaamslag meer ruimte kreeg. Het benutte dat goed en ging vlot naar een royale over winning. Doelpunten: Werner de Rooij (5x), Petro van Doorn (3x), Marcel Zuidam (2x), Monique de Rooij (2x), Ernst de Putter (2x)en Gerda Scheele. BLAUW WIT-LUCTOR 6-10 - Het schot lukte nog niet zo goed bij de Terneuzense formatie, anders zou de uitslag veel groter geweest zijn, stelde trainer Mark Meganck. Dat kwam vooral voor rust tot uiting, toen ook het over zicht ontbrak. De rebound was teveel voor de thuisclub. Ondanks dat stond Luctor bij rust met 2-4 voor. In de tweede helft ging het al een stuk beter. Het spel was nog niet optimaal, maar de kansen werden beter afgemaakt. Verdedigend zag het er niet altijd goed uit: teveel op afstand en verkeerd instappen, hetgeen Blauw Wit goed afstrafte. Toch een vrij gemakkelijke zege. Doelpunten: Carlo Hamelink (2x), Yvonne Wisse (2x), Erik Jan Del lebeke (2x), Miriam Simons, Mar jolein Wisse, Peter Durinck en Van onze tennismedewerker Vlissingen - Boas Bierings uit Hoek heeft het uiteindelijk niet kunnen bolwerken in de kwalificatie van het LTC De Schelde A-toernooi. Boas Bierings won weliswaar op het kwalificatieschema in de eer ste ronde van een zekere Nolte- nius in drie sets, maar in de tweede ronde verloor de Animo- speler fors van Nick van Boxtel uit Wijchen: 6-2, 6-1. Geen schande, Van Boxtel bezit de A2- status en speelt competitie in de sterke eerste klasse mixed. Het was ook deze Van Boxtel die één van de vier tickets voor het hoofdschema bemachtigde door na tegen Bierings te hebben gespeeld ook te winnen van Mar- tijn de Lange uit Maasland. De overige 'gelukkigen' waren Pim Zijlstra, Remy Nagel en Jeroen Bok. Deze laatste schakelde eer der Kristiaan Kats van de organi serende vereniging uit via twee keer 6-2. Terneuzenaar Michel Verberkmoes verloor in de eerste Van onze zwemmedewerker Oosterhout - De nationale lange- baanwedstrijd in Oosterhout kreeg heel wat toppers aan de start. Ook een flink aantal Zeeu wen was van de partij, onder wie Arno van den Berghe uit Koe wacht. Door verminderde trai ning mist hij momenteel de vorm om voorin te zwemmen. Zijn 21e plaats op de 3000 meter viel hem niet tegen. De show werd echter gestolen door de jeugdige Vlissingse Car- lien Schrijvershof, die knap vijfde werd op de 3 km. RESULTATEN ZEEUWEN MANNEN 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 2. Ruud Pieterse (ZCK), 12. Koen Lindenberg (ZEEL), 16. Tristan Timmerman (STV), 17. Victor Koslov (STV). 800 meter vrije slag tot 13 jaar: 4. Char les Potin (STV), 9. Jarbas in den Bosch (ZCK), 13. Youri Scheele (SCH), 18. Armand Butijn (ZEEL). 1000 meter vrije slag masters: 8. Willy de Dauw (ZCK). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 6. Tom Pieterse (ZCK), 11. Joey den Beer (STV), 22. Paul Kunne (SCH), 31. Boy Dirksen (STV). 3000 meter vrije slag all in: 21. Arno van den Berghe (ZCK), 45. Thijs Salomé (ZVS), 53. Adriaan van de Sar (ZCK). 3000 meter schoolslag all in: 7. Ruud Hamelink, 9. Auk de Maat, 11. Martijn Verbist, 16. Jonathan de Witte, 19. Maarten van der Zwan, 20. Evert de Maat, 22. Arjan Dekker, 23. Jeroen van de Sar (allen ZC Koewacht). 1000 meter schoolslag masters: 2. Rens Pieterse (ZCK). VROUWEN 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 7. Petra Vink (ZCK), 8. Debbie van de Guchte (STV), 9. Lydia de Groot (STV), 11. Anneloek Schrijvershof (STV), 15. Marinka Bil (STV), 17. Sabine van Waes (ZCK), 21. Cynthia Potin (STV). 800 meter vrije slag tot 13 jaar: 2. Sas- kia Herrebout (STV), 7. Selena van Hoek (STV), 9. Linda Vink (ZCK). 1000 meter vrije slag masters: 2. Thérèse de Munck (ZEEL). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 11 Kim Verheijden (SCH), 14. Sylvia de Heus (STV), 15. Femke Scheele (SCH). 3000 meter vrije slag all in: 24. Ingeborg Hamelink (ZCK), 46. Renate Louwerse (ZCK). 3000 meter schoolslag all in: 5. Carlien Schrijvershof (STV), 7. Ankie Buijs (ZCK) 8. Susan de Baar (ZCK). ronde van de kwalificatie met 6- 4, 7-5 van Martijn van Thieluit Nijmegen. Ronny van Kessel, ook van het Terneuzense Animo, verl oor in de openingsronde met 6-1, 6-3 van Benno Oldenhof oil Medemblik. Ook de overige Zeeuwen, Ruben Hendrikse, Leo nard van den Boom en Mare Felius overleefden de kwalifica tie niet. Een soortgelijk scenario voltrek zich bij de vrouwen. De Zeeuwse vrouwen Lenneke Clement Marije Heeringa, Jeantien van den Dries, Hanneke Snijder, Corine Blankenburgh en Miriam Roose verloren hun eerste partij. Heeringa, van het Middelburgse MLTC, verloor met 6-1,6-4 van Daphne Brouwer uit Noorden. Clement, Van den Dries, Snijder en Blankenburgh, die allemaal eveneens de hoofdstedelijke kleuren verdedigen, kregen klop van respectievelijk SandbrinMl- 3, 6-0), Valkenhof (6-0, 64 Juliëtte van der Eerden (6-3,64 en Nathaly Birac. Blankenburg! gaf zich niet zomaar gewonnen tegen Birac uit Zuid-Bijerla® 6-4, 2-6, 6-3. Birac verloor uit eindelijk van Juliëtte van der Eerden uit Berkel-Enschot via twee keer 6-4. De Brabantse ver overde zodoende een stek op M hoofschema. Hetzelfde goldï|10! Eefke van Adrichem uit Ettert- Leur, Marcella Valkenhof Sandra Gielis uit Oss. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Van de vijf geplande oefenduels gingen erin verband met de strijd om KNVB-districtsbeker slee® twee door. Axel won verrassen ruim (4-1) maar wel ieW' geflatteerd van Terneuzense BH en RIA ging fors (1-5) onde» tegen het Belgische Wachteb® AXEL-TERNEUZENSE B0> 4-1 - Terneuzense Boys open sterk en kwam in de twaalt minuut verdiend met 0-1 voor) Leon Goossen. Nog geen kwattw later kwam een sterker word6 Axel op 1-1 door Gino van Broecke. Axel hield dat initwt in handen en nam kort na rust leiding door Bas van Hoeve. Terneuzense Boys kreeg ui1 tweede helft kansen, maar liet nogal wat mogelijkhW onverzilverd. In de 51e min tekende Harald Verschurenv 3-1 en tien minuten voor tijd Bas van Hoeve de 4-1-eindsW noteren. „u RIA-WACHTEBEKE 1-5 - "jj speelde veel te slap om het i Wachtebeke te kunnen ver® rusten. Die formatie sPe® ÏA ju niveau niet hoger dan Rh\j( competitieverband, maar tro de thuisploeg af op felheid- rust was het 0-2 en pas ?'J scoorde Ewald Pollet uit strafschop tegen. yan onze sportmedewerker Axel - Met het van gaan van het veldvoe nadert voor de zaalvoei Iers eveneens het tijft waarop de regionale sf hallen weer aangei worden voor onderling tijen. Onderstaande vormen regionaal gel na De Cocq en ZVH M< 1, de sterkste forms Teams die niets liever lendan een prettige coi titie zonder al teveel blemen. Een reeks c met prestatieve trekke doortrokken van recre| spel. Vrijwel niemand wil hog Deze hoogste Zeeuws-Vla klasse is voor allen een ein tion. „De Westerschelde o\! voor teveel spelers een stru Van onze sportmedewerker Axel - Na een eerder avori delijke zaalvoetbal is ZVJ| naar die klas. De Cocq, c hoofdklasse uitkomt, houc van de provincie. Op 9 sep I competities van start gaan I „Het wordt weer tijd," is hetl ste dat Henk Maas, coach bij I Morres, zegt. Na 25 jaar actie I trokken te zijn bij het zaal ballen in Hulst is Henk Maa^. altijd een man die meer wil. EI varing leerde hem echter I daartoe heel wat nodig is. „Ik hoop toch weer te mogen I gen. We zijn daartoe een teanl het opbouwen. Het raam I staat er en vanuit die positie I we voortborduren," aldus d<| jarige Hulstenaar, die met I ZVH Morres een toonaangevj club in het Zeeüwse wil wo: In eerste instantie, de koi competitie, niet onder de d- van om het kampioenschp te ten spelen. Daarna zeker. ZVH Morres 'eist' dat. Dat voor een sterk team op poten moet worden, weet Henk Ma: geen ander. „Vandaar dat ik - zichtig blijf, omdat we eerst goed moeten regelen," zegt hij dat 'regelen' hoort het aantre. van spelers van voldoende ni- En, ook dat hoort bij het zaal- bal, voldoende geld in de bi zak. Volgens Henk Maas ZVH Morres daar momenteel gebrek aan. „Financieel zittei de eerste jaren goed. Zo goed z dat spelen in de tweede di- weer haalbaar is. Zeker fi cieel. De rest is aan de speler: Frank de Cocq, coach bij De is tijdens het babbeltje in eer taal andere stemming dan collega Henk Maas. „Nu mo we toch enkele malen naar bant en dat trekt me niet. He afhankelijk zijn van hoe laa daar moeten spelen. Trouwen het er weinig trek meer in," vt leert hij in zijn mineurstemir Een geestelijke toestand dii maken heeft met het nog niet i zijn met enkele verse krachte het afhaken van John Aller die vorig jaar als motor var Van onze sportmedewerke Sas van Gent - Waar en verlies telt, is arbii nodig. Het zaalvoetbal er dus evenmin omheen, nen het legertje regional biters die wekelijks de s; ballen bezoeken, is lar merhand een vaste ontstaan. Onder hen No Neyt uit Sas van Gent. leidsman die, zoals hij ..Liever in de zaal dan o veldfluit." Norbert Neyt, in het dagelij' ven bankwerker in Zelzate hoort tot dat legertje scf rechters dat als het ware groeid is met het regionale voetbal. Evenals zijn col Euc Blanckaert, Cees F Michiel van Hese, Etiènne bulck, Walter Naessens, W de Pundert, Piet de Reus, aman en Emiel Asse maakt hij deel uit van een die het zaalvoetbal min of op gang houdt. Samen vormen zij eveneen korps dat soms verguisd, veelal gewaardeerd wordt. Pegin er maar eens aan. \i hjks twee tot drie keer hc| naard verlaten om richting s nai te verkassen voor een pa: uiten, of tijdwaarnemen,

de Stem | 1996 | | pagina 10