Boulevard n Terneuzen irernieuwen' ■mm buurt ROB DE VRIES 1.98 10 gulden uit de rüïïïïïïi SPORT in het kort De Schans begroet duizendste leerling Gemeente Middelburg weert agressieve tv-programma's VAKANTIEVOORDEEL'. GRATIS FltM 'Erik' op weg naar liefdesnest BAKKER JAN' 'BAKKER JAN' Jroen licht voor bouw van Terneuzens woonwagenkamp Othene feidooi JD en fractie D66: PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws bij inlevering van een vol 4 bolussen 5 broden naar keuze SCHOENEN MODE SPORT ESTEM ZEELAND C3 Modespektakel Terneuzen Politie houdt controles op snelheid Het Duumpje houdt activiteit voor jeugd ^ruiUs/u^ Een japon v' iedere beurs. 00 modellen van aive'^i w ook grote f\^L' De mooiste^ ragedeur vindtu nu bij uw Novofermdealer fotorolletje ELKE WOENSDAG BIJ 55 in van Zuid Afrika, ik met een lichte tintelina oeld. I vit) fles 0,75 Itr. /sluitend de inheemse binnen een half jaar na in karakter. fles 0,75 lir. aak is aangenaam droog naar citrusfruit. tr. Een heldere paarsrode geur is goed te proeven, prlijk op dronk is. kend advies en nooit we nu zelfs gratis in. rten originele feest- Dat maakt Cheeers jou om de hoek. SCHAP AMBACHT us 6 - 4560 AA Hulst 1AKING vaterlopen Jwaterlopen die volledig onderhoud zijn opge- geregelde door- en af aranderen. De opscho nen uitgevoerd worden anier van opschonen: een bovenbreedte tot |lems en de onderste aaid; een bovenbreedte van en de bodems ge- 40 cm boven het natte aterlopen waarin betui- rden niet gemaaid, van percelen e.d. ge- zijn op grond van de Ambacht verplicht: nes en materialen toe ruikt voor het schonen acie en andere stoffen t schonen uit de water- d en deze te spreiden chonen zo vlot mogelijk <en wij de aanliggende gging van de drainage van de waterlopen uit- alen aan te geven. Te- grondgebruikers om er Je percelen vrij toegan- dig mogelijk een strook terlopen vrij van gewas- strook van 6 meter niet j is, zal door de gewas- ïder dat aanspraak kan schadevergoeding, aterlopen zijn aangege- choond zullen worden, pskantoor, Hogeweg 6 I afdeling waterbeheer, orgenomen rijrichtingen chtingenzijde zullen de 3poneerd worden, tenzij gegeven. p een deel van de weg- Itreft dit jaar de wegslo- ter Ambacht, kgraaf Itein, secretaris i van de pinot noir druif in chfe houttonen en fanine gebakken zalm. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 „onze verslaggever ildelburg/Terneuzen - Het dage- bestuur van de provincie Zee- heeft het licht op groen gezet de aanleg van het woonwagen- irum Noordhof nabij Othene in tneuzen. ;eerde Staten (GS) hebben ,eren de bedenkingen die tegen het j bij de gemeente zijn ingebracht gegrond verklaard. Het provinciaal bestuurscollege heeft geen planologische bezwaren tegen de vestiging van het woonwagencentrum voor elf bewoners van het huidige cen trum De Blikweide te Sluiskil. Dit cen trum voldoet, zoals gemeld, al heel lang niet meer aan de eisen van de tijd en wordt gesloopt zodra al de bewoners zijn ondergebracht op nieuwe centra. De centra in Zaamslag en Sluiskil zijn op dit moment in aanbouw. Naar ver wachting verhuizen de eerste bewoners vanaf De Blikweide binnenkort. Het centrum Noordhof aan de Otheense- dreef ten zuiden van Terneuzen moet voorjaar volgend jaar gereed zijn. Vanwege de erbarmelijke toestanden wordt De Blikweide opgeheven. De mensen wonen er op een centrum met afgekeurde voorzieningen, een te klein werkgedeelte en een boventallig aantal bewoners. De 41 standplaatsen zijn verdeeld over vier nieuwe centra: Hoek (waar al zes plaatsen gerealiseerd zijn), Sluiskil en Zaamslag (elk twaalf staanplaatsen, die volgend jaar zomer klaar moeten zijn) en Terneuzen. Heikel punt is momenteel nog wel de vraag of de woonwagenbewoners hun huidige bedrijfsactiviteiten kunnen voortzetten. Het huidige centrum in Sluiskil is behalve als woonruimte nog in gebruik als sloopterrein. Dat behoort straks tot het verleden. De nieuw aan te leggen centra zijn uitsluitend bedoeld om op te wonen, niet om er te werken. De bewoners hebben onlangs aange kondigd dat ze weigeren te verkassen als de gemeente geen garanties geeft voor een alternatief bedrijfsterrein. De gemeente gaat er vooralsnog steeds vanuit dat de verhuizing van de woon wagenbewoners en de toewijzing van de bedrijfsterreinen, mogelijk aan de Polenweg of in de buurt van de stort plaats in de Koegorspolder, gelijktijdig zijn beslag krijgt. m onze verslaggever itneuzen - De Jonge Democraten (JD) en de Terneuzense frac- :van D66 hebben een voorstel gelanceerd om de Scheldebou- vard aantrekkelijker te maken. De democraten vinden dat de inkleding betaald moet worden uit de opbrengst van de toe- itenbelasting. rfraaiing van de Scheldebou- vard is een van de onderdelen het gemeentelijk Innovatie- aa. Dat plan stamt uit de jaren chtig. Het richtte zich op het intrekkelijker maken van Ter- uzen, onder meer door de her- ieling van de binnenstad, increte voorbeelden: de reali- ring van het deelplan Steenen er en het ABC-complex lbert Heijn, Blokker, C&A). oge prioriteit gemeente kondigde in 1988 in dat de Scheldeboulevard innen het Innovatieplan hoge rioriteit genoot. Volgens D66 de Jonge Democraten is de inkleding, acht jaar na dato, te weinig ontwikkeld, aarom pleiten ze allereerst oor een goede bereikbaarheid an de Scheldeboulevard. drukke weg die onder de oulevard loopt (en waar auto's iventig kilometer per uur ogen rijden) vormt een obsta- De plaatsen tegenover 'estkant en tegenover De Blok in komen het meest in aanmer- voor oversteekplaatsen. Het irsteken zou makkelijker smaakt kunnen worden door de anleg van voetgangers-over- eekplaatsen met stoplichten', menen de democraten, die in nn aanbeveling ook een lans reken voor voorzieningen voor iandicapten. de inrichting van de dijk loet rekening gehouden worden iel uniforme kleur en stijl. Jaarbij wordt gedacht aan nformatiepalen, banken en ver- ichting. Dat laatste is volgens democraten noodzaak om een wandeling in de avonduren mogelijk te maken. Ze vinden dat de verlichting vanaf de slui zen tot de Othenepolder 'wense lijk' is. Bedrijvigheid Daarnaast leent de boulevard zich volgens de planmakers uit stekend voor bedrijvigheid. 'Op diverse plaatsen is de dijk breed genoeg voor plaatsing van kios ken. Te denken valt aan food, cultuur (glazenier, schilder enz.), toeristische artikelen (sou venirs) en informatie', zo staat in het plan vermeld. Behalve de uniformiteit van kleur en stijl verdient het aanbeveling om het maritieme karakter van de stad te benadrukken, zo menen de democraten. De Havenfeesten ten slotte moe ten het geheel jaarlijks extra cachet geven. Uitbreiding van de activiteiten is volgens D66 en de Jonge Democraten noodzakelijk om de continuïteit van de feesten te waarborgen. Gedacht wordt aan een terugkeer van het veer Terneuzen-Hoedekenskerke en een koppeling met de zeilwed strijden op de Westerschelde. Helemaal nieuw is het plan van de democraten niet. Begin dit jaar lanceerde de ondernemers van City Terneuzen al een voor stel om de Scheldeboulevard aantrekkelijker te maken. De legende van de Vliegende Hol lander fungeert daarin als 'kap stok'. De ondernemers gaan ervan uit dat een vernieuwde Scheldebou levard garant kan staan voor honderd- tot vijfhonderddui zend bezoekers per jaar. biervliet CURSUSSEN - In het Dorps- kuis worden binnenkort negen verschillende cursussen gege ven. Op woensdag 11 septem ber start de cursus quilten en maandag 7 oktober wordt er gewerkt met droogbloemen. Verder zijn er cursussen leer bewerken, kartonage, kant klossen, brooddeeg, patchw ork, wenskaarten maken en textielpopjes vervaardigen. Tevens ligt het in de bedoeling een hobbygroep op te richten. Bij voldoende belangstelling komt die groep om de veertien dagen bijeen. Men start woens dag 25 september om 19.30 uur. LIMONADEBAL - In het Dorpshuis wordt vrijdag 6 sep tember een limonadebal gehouden. Dit limonadebal begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De jeugd van 9 tot en met 14 jaar is welkom. Zaalvoetbal 0REVO - Deze week gaat in de meuwe Oostburgse sporthal De Eenhoorn de OREVO competi tie seizoen '96/'97 van start. In tegenstelling tot de overige falvoetbalcompetities blijft bet goed gaan met het OREVO want competitieleider Rinus van de Voorde kon weer twee nieuwe teams invoeren. Dit met de Grote Kaasboer en Gol den River die beiden in de laag ste poule van start gaan. Dat betekent dat er 34 teams aan "et nieuwe seizoen beginnen want Groosman/Pacojeans is weggevallen. De indeling van de poules is als volgt: A-poule: Oud Sluis, Sun set Boulevard, Boemerang, Francke Sport, RVS/Engelaar, De Block, OBS/Erasmus, Texaco/'t Krikje, La Porte d'Or, Valentine en Stekelinck. B-poule: Deltan, Woittiez/Omnisport, ABN/AMRO, Meeusen, Wiele waal, Rode Leeuw, Gemeente Oostburg, Bon Ami, Traas, Du Commerce en 't Hart van Sluis. C-poule: Van Looy, Telepost, Riemens, Wolf, Opties, Van de Sande, l'Equipe, Jopie, Chez Rene, De Zwart, Golden River en de Grote Kaasboer. Terneuzen - Een aantal voor aanstaande modezaken uit erneuzen heeft de handen tieengeslagen om voor de erde keer een unieke mode- now te organiseren. Deze erde 'Allure' in Terneuzen fat door op donderdag 12 sep tember in sporthal De Oude De show is een initiatief van fek damesmode, Van Dix hoor 'ra mannenmode, de kle dingzaken Alberdo, Bambus en Country Side, bruidmode Lucky Day en Ot en Sien jeugdmode uit Axel. Tijdens de spectaculaire show prsenteren deze zaken hun belangrijkste stukken uit de herfst- en win tercollectie. Naast de kleding zaken doen ook optiek Henno Cysouw, juwelier Werner, kap salons Buijze en autobedrijf Andre Dees mee. De show begint 12 september om 20.00 uur en toegangskaar ten zijn nu al verkrijgbaar bij de deelnemende zaken. FOTO WIM KOOIJMAN Martijn de Boks, de duizendste leerling van De Schans, mag een jaar gratis zwemmen in Scheldorado. Van onze-verslaggever Terneuzen - De Schans in Terneuzen, een school voor voortgezet speciaal onderwijs voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, heeft gisteren een mijlpaal bereikt: de duizendste leer ling is aangemeld, in de per soon van Martijn de Boks (12) uit Terneuzen. Martijn werd gistermorgen in het zonnetje gezet. Samen met zijn moeder en zus was hij naar school gekomen, waar het ont haal voor hem een complete verrassing was. Namens de school kreeg hij een jaarkaart voor Scheldorado uitgereikt. Martijn is afkomstig van de Scheldeschool en is op De Schans ingedeeld in een zoge naamde 'schakelgroep', een overgangsfase tussen basison derwijs en voortgezet onder wijs. De Schans bestaat inmiddels zestien jaar. De leerlingen kun nen er een mavo- of vbo- diploma (voorbereidend beroepsonderwijs) halen. Per jaar worden zo'n zestig tot zeventig nieuwelingen aange meld. De school telt op dit moment bijna tweehonderd leerlingen. Sommigen verlaten na een of twee jaar de school al weer om aan te sluiten in het reguliere onderwijs. „De ver standelijke capaciteiten van de kinderen is normaal," zegt adjunct-directeur R. de Bruijne. „Maar er zijn diverse andere redenen aan te wijzen waarom het sommige kinderen in het reguliere onderwijs niet lukt." Erik is onderweg naar huis. Na een korte hon gerstaking is besloten hem op vrije voeten te laten. Nou ja, voeten... Erik is een zeepaling. Lengte bijna twee meter, gewicht pakweg 35 kilo schoon aan de haak. Ruim drie jaar geleden vond hij zijn onderkomen in het Arsenaal in Vlissin- gen. Onlangs ging Erik in hongerstaking, als teken dat hij zich voorbereidde op de paring. Reden genoeg om hem zijn vrijheid te gunnen. Hij is uitgezet in de Vlissingse haven, van waar uit hij koerszette naar de Noordzee. Zijn tocht leidt uiteindelijk naar de wateren rond de Azo- ren, waar de zeepalingen vermoedelijkop een diepte van drie- tot vierduizend meter het minne spel bedrijven. Daarna valt het doek voor Erik en zijn soortgenoten: iedere zeepaling moet zijn ont maagding met de dood bekopen. FOTO JAAP WOLTER8EEK Middelburg (anp) - Filmploe gen van 'televisieprogramma's met een agressief karakter' krijgen in het Middelburgse stadhuis geen voet tussen de deur. Burgemeester en wet houders hebben onlangs in een richtlijn vastgesteld dat Middelburg zowel bestuurlijk als ambtelijk in geen enkel opzicht aan dergelijke pro gramma's meewerkt. B en W van Middelburg vinden dat het aantal agressieve consu mentenprogramma's, met name noemen ze daarbij Breekijzer van SBS6, toeneemt. „Een filmploeg valt volstrekt onverwacht bij een bedrijf binnen. Dan zetten ze agressief en onbehoorlijk de directie of het bestuur van dat bedrijf voor de camera onder druk. Zo proberen ze te bereiken dat de gedupeerde in het gelijk wordt gesteld," constateren bur gemeester en wethouders van Middelburg. Wanneer filmploegen een ver zoek om te vertrekken niet opvol gen,, moeten ambtenaren direct de sectie voorlichting van de gemeente inschakelen. De voor lichters zullen de filmploeg en programmamakers dan 'op pro fessionele wijze' te verstaan geven dat in geen enkel opzicht medewerking wordt verleend, aldus de nieuwe richtlijn. Deze geldt voor alle gemeentelijke diensten, inclusief de comman dant van de brandweer en de rec tor van de Stedelijke Scholenge meenschap. SBS6 is volgens een woordvoer der nogal verbaasd over de stap van Middelburg en vooral het noemen van het programma Breekijzer als voorbeeld. „Breek ijzer heeft nog nooit een zaak in Middelburg gehad," aldus de zegsman. „Daarbij is Breekijzer niet agressief en niet onbehoor lijk." Van onze verslaggever Oostburg - De politie kondigt de komende maand de navolgende snelheidscontroles aan in West- Zeeuws-Vlaanderen. Maandag 2 september: Rijksweg 61 bij IJzendijke, van 9.30 uur tot 12.00 uur; Rijksweg 58 bij Eede, van 13.00 uur tot 17.00 uur. Woensdag 4 september: Rijksweg 58 bij Breskens, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Maandag 16 septem ber: Rijksweg 58 bij Schoondijke, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Woensdag 18 september: Hoofd- plaatseweg te Hoofdplaat, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Vrijdag 20 september: Ketelaarstraat te St. Kruis, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Maandag 23 september: Rijksweg 61 bij IJzendijke, van 9.30 uur tot 16.00 uur. Woensdag 25 septem ber: Rijksweg 58 bij Schoondijke, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Vrij dag 27 september: provinciale weg Potjes Breskens, van 9.30 uur tot 13.00 uur. Van onze verslaggever Cadzand - Natuurbeschermings vereniging Het Duumpje houdt zaterdag 31 augustus de eerste maandelijkse jeugdnatuuractivi- teit van het nieuwe seizoen. Dat gebeurt samen met de Rangers en het Instituut voor natuur- en milieu-educatie (IVN). Plaats van handeling is het strand bij de radartoren naast de Verdronken Zwarte Polder bij Cadzand. Daar wordt gezocht naar haaie- tanden en andere fossielen. Tevens wordt in zee gevist met de steekkor (visnetje aan een steel). Er wordt gekeken naar en des kundige uitleg gegeven over de vangsten en over alles wat aan het strand is te vinden. Vertrekpunt is het parkeerterrein bij de radartoren naast de Ver dronken Zwarte Polder bij Cad zand om 10.00 uur. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij Lilian de Wever in Schoondijke. Tevens gedragen jap a van maandag - Noordstraatpromenade Terneuzen. Tel. 0115-619817 Absdaalseweg 1 2 Hulst Vrijdag koopavond Zondags geopend

de Stem | 1996 | | pagina 17