GS ze OPEN DAG ZAT 7 SEPTEMBER College houdt b Poging tot aanranding in Ylissingen Vogelspinnen te bekijken in Gentse Hortus Opnamen film Vlammend Hart in Vogelwaarde DE STEM WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 XS van de nieuwe patchworkcursussen Zuidstraat 3 4551 BL Sas van Gent Tel. 0115-452358 Van onze verslaggevers Middelburg - Gedeputeerde Staten van Zeeland (GS) heb ben gisteren besloten niet meer mee te zullen werken aan de gemeentelijke herinde ling van Zeeuws-Vlaanderen. Volgende week komt er een voor stel van die strekking aan Provin ciale Staten. Tot dat voorstel er ligt, houden GS het vanwege de bestuurlijke gevoeligheid geheim, zo is gisteren uitgelekt. Dit betekent dat de omstreden herindeling niet doorgaat of op zijn minst forse vertragingen oploopt. Staatssecretaris Van de Vondervoort (Binnenlandse Zaken) moet haar plan nu zonder positief advies van Zeeland naar de Tweede Kamer brengen en dat zal politiek moeilijk haalbaar zijn. Van onze verslaggever Vlissingen - Een nog onbekende man heeft maandagmiddag geprobeerd een 32-jarige vrouw uit Vlissingen aan te randen. De vrouw liep met haar negen maan den oude zoontje te wandelen'in het Nollebos in haar woonplaats. De man, die geen broek aan had, pakte de vrouw van achter beet. Het slachtoffer begon te gillen en probeerde de man van zich af te duwen. Na enige tijd lukte dat, Waarna de man er als een haas vandoor ging. In zijn vlucht gooide hij de buggy om, waar het zoontje van de vrouw inzat. Het jongetje raakte daardoor licht gewond aan zijn hoofd. De man is langs de tennis banen richting de duinen gevlucht. Van onze correspondente Gent - Het leven van de spin is boeiend. Met een lange draad maakt hij de meest ingewikkelde constructies. Liefhebbers van dit dier kunnen 31 augustus en 1 september terecht in Hortus M. Thiery in Gent, waar allerlei spinnen worden tentoongesteld. Er zijn ongeveer 30.000 soorten spinnen. De tentoonstelling, die van 10.00 tot 18.00 uur geopend is, leert bezoekers hier alles over. Heel speciaal is de collectie Vogelspinnen van Gemma Thrier. Over dit dier doen de wildste ver halen de ronde en de bezitster wil graag tijdens de twee dagen van de expositie het een en ander recht zetten. Zij laat haar troetel dieren zien en wil alle vragen over de vogelspin beantwoorden. Brian Goethals maakte een dia montage van inheemse spinnen, deze wordt voortdurend getoond. De Hortus Michel Thiery is te vinden aan Berouw 55. Van onze correspondente Vogelwaarde - Dit week einde worden in Vogel waarde opnamen gemaakt voor de korte speelfilm van Luk Sponselee. De première is voorzien voor februari W97 in Middelburg. Zaterdag 31 augustus en zondag 1 september vertoe ven op de boerderij van de familie Hermans aan de Pro vinciale weg acteurs, crew en vrienden. Zij spelen gratis en hopen dat de film Vlammend Hart van ongeveer tien minuten een succes wordt. In de film, die handelt over het ontstaan van de maan. en js gebaseerd op het volksver haal dat George Sponselee bewerkt heeft, wordt dialect gesproken. Het is een verhaal waarin het boerenleven wordt uitgetekend: de man- nen stapelen hooi op een warme dag. De werkdag wordt afgerond met enkele glazen wijn. Het aansteken van de sigaren veroorzaakt echter een kleine ramp, de hooiberg vat vlam en uit het rood en oranje ervan stijgt de maan langzaam omhoog. Als geboren uit een berg van vuur begint ze aan haaf baan langs de nachtelijke hemelk oepel.

de Stem | 1996 | | pagina 12