AM ''Opknappen van tweede woningen' ■""se IRMONT Verbreding van kanaal mag niet ten koste gaan van Sluiskil Schependomseweg wordt opgeknapt Pastinaak: de gele wegpiraat Viering ÏOO jaar NCB in Zeeland Scouting wil behoud 'Ons Nootje' DUIVEN SPORT uit9ave Sr 7 996 Buutredenaars houden actie op Markt in Hulst de STEM ZEELAND C3 >r 7996 _Vastgoed 0.G. Oostburg wil betere leefbaarheid Motorrijder breekt been Ook geld voor Sluis Help Service Aroma Onmiskenbaar Wortelsap Bezorgde brief aan college van Terneuzen: EXAMENS Zes prijzen voor Arras Ernest van Deursen Orleans ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1996 'e UZEMDUKE, Waterpoortstrat 3 Leuke goede onderhouden hoekw. met berging en aangelegde tuin. De woning is voorzien van rollui ken en gedeeltelijk dubb. glas. Ind.: hal, woonka mer, eetkeuken, bijkeuken, toilet, berging Bovenverd,: overloop, 2 ruime staapk., badk. met douche en wastafel en een dakterras met vrij uit zicht. Aanv.: direct. Vraagprijs: 95.000,- HOOFDPLAAT, Dijkputten 8 Aan de zeedijk van Hoofdplaat zeer mooi gele gen ruime polderwoning met schuur van 60 m2 op 2500 m2 grond. Eindeloze moge lijkheden om uw hobby uit te oefenen en op loopafstand van het strand. Vraagprijs: 275.000,- 15-432514, b.g.g 06-53237748 van 9.00 t/m 12.00 uur. aak. 1 1Hulst 319274 Ichansstraat 56 derhouden tussenwoning ||ing gelegen aan rustig oie ruime indeling, kamer met open keuken, 4 pers. Volledig geïsoleerd, ijs: op aanvraag UZEN e Curiestraat 12 slfvrijstaande woning met elegen in groene wijk op van 250 m2. De woning I ruime hal, woonkamer, n bijkeuken. Beneden pas. Boven 4 slaapkamers che. ijs 220.000.- k.k. »and met goede (presultaten en de nog l groeiende vraag naar voningen in Hulst e.o., icht, Philippine en izen verzoeken wij uw 3 bij ons in verkoop te Wij geven de cht die u van de nakelaar mag chten. l,an onze verslaggever Ljuiskil - De eventuele ver- Ijitding van het kanaal tussen |Gent en Temeuzen mag niet Ln koste gaan van het dorpje I Sluiskil- oude afspraak uit het plan van aanpak voor de kanaalzone komt nu ook zwart op wit in de streekplanuitwerking Axelse Vlakte/Autrichepolder te staan. Dat staat in de antwoordnota van de provincie op de streekplanuit werking, waarvan de procedure praktisch is afgerond. De concept-streekplanuitwer king is eind mei dit jaar door het dagelijks provinciebestuur vast gesteld. Daarna lag het plan tot half juli ter inzage en vond er in Sas van Gent een hoorzitting plaats. Tien instanties maakten gebruik van de mogelijkheid om te reage ren op de streekplanuitwerking. In de antwoordnota geeft de pro vincie aan op welke manier het plan naar aanleiding van de bin nengekomen reacties wordt aan gepast. Door Rijkswaterstaat is gesteld dat het terecht is dat in het ont werp geen rekening is gehouden met een mogelijke kanaalaanpas- sing/-verbreding. Zij stelt voor om in het plan te vermelden dat dit in de toekomst tot de moge lijkheden behoort. De mogelijke kanaalaanpassing hangt samen met de studie die is aangekon digd naar de bouw van een twee de zeesluis. Opname van de passage in het streekplan dat Sluiskil onge deerd blijft, moet voorkomen dat de geschiedenis zich herhaalt. Door de kanaalverbreding in de jaren zestig werd het dorp geam puteerd. Het verloor het Sta tionsplein en kreeg er nooit een volwaardig centrum voor in de plaats. Kan onze verslaggever Oostburg - De bouwkundige kwaliteit van tweede woningen jioet op korte termijn worden verbeterd om de leefbaarheid van een dorp te bevorderen. Het opknappen van deze huizen kan er immers voor zorgen dat deze woningen langer worden bewoond. BenW van de gemeente Oostburg Daarom willen B en W stimule rende maatregelen treffen om tot idat kenbaar in het volks huisvestingsplan. Het college wil I bekijken in hoeverre deze gerichte I aanpak effect heeft. Het college I iaseert zich op een onderzoek van I ie provincie, waaruit blijkt dat de kwaliteit van de tweede woningen is dan die van reguliere I woningen. I Het beleid van het college is wel liet aantal tweede woningen te handhaven of terug te brengen. I Hiervoor is de 'Verordening twee- I Je woningen' in het leven geroe- I pen. Maar dit instrument werkt h-olgens het college in de praktijk I niet altijd effectief. Het belemmert I eigenaren van tweede woningen te investeren in hun bezit. Vooral oude woningen van een slechte I bouwkundige kwaliteit vallen met I de gebruiksverordening moeilijk I door te schuiven of te behouden in de permanente woningvoorraad. I Daarnaast heeft het college de in- drak dat de verordening in een aantal situaties wordt omzeild. Van onze verslaggever Temeuzen - Een 35-jarige motor rijder uit Terneuzen is donder dagochtend na een aanrijding net een auto, bestuurd door een 16-jarige vrouw uit Sluiskil, met een open botbreuk aan het lin kerbeen overgebracht naar het nekenhuis. De automobiliste sloeg rond 8.00 uur linksaf op de kruising Ctarchilllaan/Stuvesande in Temeuzen en liet de motorrijder die uit tegenovergestelde richting de kruising over wilde steken niet voorgaan. De bestuurster kwam met de schrik vrij. Beide voertui gen liepen deuk- en lakschade op. een meer effectief beleid te komen zoals woningverbetering. Het col lege schat immers in dat de vraag naar tweede woningen zal toene men. „Essentieel uitgangspunt is dat het primair beleid is gericht op verbetering van de leefbaarheid van de dorpen, niet op het terug brengen of stabiliseren van het aantal tweede woningen. Daar naast dient het grote belang van het toeristisch-recreatieve pro duct, voor met name de werkgele genheid in d(è gemeente Oostburg, niet onderschat te worden. Tweede woningen maken deel uit van het toeristisch-recreatieve product." Uitgangspunt van verbetering van de woningkwaliteit in de dorpen is daarom het aanbieden van kwali tatief goede accommodatie aan tij delijke bewoners, toeristen en re creanten op weloverwogen loca ties. Gerichte dorpsvernieuwing speelt hierbij volgens het college een grote rol. De gemeente Oostburg beschikt totaal over 1.481 tweede wonin gen. Ongeveer de helft hiervan be vindt zich binnen de bebouwde kom van een dorp. De meeste tweede woningen staan in Groede (118), Nieuwvliet (86), Cadzand (80) en Zuidzande (63). De inwoners van Oostburg ver schillen van mening over de in vloed van tweede woningen op de leefbaarheid. Bijna de helft ervaart geen negatieve gevolgen of heeft geen mening. Mensen die wel nega tief over tweede woningen denken, vinden dat tweede woningen niet thuishoren in een dorp, mede ver oorzaken dat voorzieningen weg vallen en meestal ook geschikt zijn voor permanente bewoning. Uit eindelijk vindt een minderheid van de inwoners (35 procent) dat de 'Verordening tweede woningen' af geschaft moet worden. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Omwonenden van de Schependomseweg in Aardenburg krijgen eindelijk hun zin. Ze vragen al jaren om een reconstructie van deze grindweg. Het gemeentebestuur en bestuur van waterschap Het Vrije van Sluis zijn het nu eens over een opknapbeurt. Je gemeenteraad van Sluis-Aar- denburg ging donderdagavond akkoord met het voorstel de weg op te knappen. Langs de Schepen- wmseweg zijn in de loop der jaren koningen en bedrijven gebouwd. Wer andere de bij toeristen zeer trek zijnde escargotkwekerij De Wijngaard is aan deze weg geves- §4. Gezien de vele bezoekers joegen de eigenaars al geruime jijo om verbetering van deze weg. "aar aanleiding van verzoeken v® aanwonenden heeft het be- atuur van het waterschap in over- eS met het college van Sluis-Aar- denburg besloten om deze weg in t onderhoudsschema naar voren e «alen. De grindweg krijgt over o® lengte van 180 meter een ïjeuw profiel. Jot waterschap raamt de kosten P oijna elfduizend gulden. B en van Sluis-Aardenburg zijn be- de helft van de kosten voor ening te nemen. Hiermee wdt gehoor gegeven aan het Jjzoek van het waterschap. J aans doet zich een goede gele- op de drukke zaterdagen en zon dagen ingezet. Het project gold in eerste instantie alleen voor de maanden juli en augustus maar gezien het succes gaat het project tot het einde van dit jaar tijdens de weekenden door. In totaal is tienduizend gulden nodig. De ge meente stelt vijfduizend gulden beschikbaar, de ondernemers van Sluis zorgen voor de andere helft. Pastinaak is van nature een rivierbegeleidende soort. Door Peter Maas HET KUNNEN ook heel gewone verschijningen zijn die iets bij zonders in zich hebben. Pastin aak bijvoorbeeld is een soort die van nature een rivierbegeleiden de soort is. Dus binnen het stroomgebied van de Rijn, IJs- sel, Maas en Schelde vaak te zien; daarbuiten veel minder. Anders gezegd komt pastinaak vooral voor in de kleigebieden en is zij op de hogere zandgron den een stuk zeldzamer. In Zeeuws-Vlaanderen komt de soort algemeen voor, plaatselijk zelfs heel talrijk. Langs de grote weg vanaf de brug bij Sas van Gent bijvoorbeeld, tot voorbij Axel, ziet de berm er werkelijk helemaal geel van. Kennelijk zijn de groeiomstandigheden ter plaatse zeer gunstig en voelt de plant er zich thuis en kan zich goed vermenigvuldigen. Pastinaak is een plant die be hoort tot de uitgebreide familie van de schermbloemigen. Deze familie kent diverse soorten, die reeds lang in cultuur zijn. Als voedingsplant is de peen na tuurlijk bekend, maar meer nog zijn er kruiden onder de scherm bloemigen te vinden: selderij, karwij, tuinpeterselie, maggip- lant (lavas), echte kervel, ven kel, anijs, komijn, dille en koriander. Bij de laatste vier gaat het om het zaad van de plant, dat een speciaal aroma bevat. Ze wer den vroeger vooral gebruikt om dat ze een gezonde spijsverte ring zouden bevorderen. Nu zijn niet alle schermbloemigen ge schikt voor consumptie. Een aantal soorten is zelfs giftig. Ge vlekte scheerling, waterscheer ling of dodemansvingers kunnen dodelijk zijn! Een waarschu wing is dus op zijn plaats, hoe wel deze laatste soorten niet be kend zijn uit onze streek. Pastinaak is lange tijd een cul tuurgewas geweest. Vanaf de 15e tot in de 18e eeuw werd het veel gekweekt om de zeetmeel- rijke wortel. Later kwamen daar de peen (worteltjes) en de aard appel voor in de plaats. Het zou nog wel eens te proberen zijn om de pastinaakwortel te nuttigen. Het moeten dan wel de jonge wortels zijn. Met eee beetje fan tasie heb je zo een goede pan hutspot bij elkaar. Het probleem is alleen dat je ze moet kunnen herkennen als jon ge plant, nog vóór de bloei. Nu heeft pastinaak wel een vrij ty pisch blad. Het is enkel geveerd, dat wil zeggen dat een blad is onderverdeeld in kleinere blaadjes'(deelblaadjes) die langs een gezamenlijke bladsteel staan. Soms zijn ook deze klei nere blaadjes weer geveerd; je spreekt dan van dubbel geveerd. De bloeiwijze is echter onmis kenbaar. Pastinaak kan bijna een meter hoog worden en is daarmee een van de grootste planten in de bermen. De bloei- sehermen bevatten zachtgele, bijna groen-gele bloempjes. Aan de opbouw van de bloeiwijzen verdient de familie haar naam. Vanuit één punt vertakken zich meerdere stralen, die op hun beurt ook weer op één punt ver takken met in dit geval vijf tot twintig verschillende scherm- stralen. Hieraan bevinden zich de eigenlijke bloempjes. De kroonblaadjes zijn maar klein met een typisch naar binnen omgekrulde rand. De gehele plant overigens heeft een ken merkende kokosachtige geur. Momenteel ook in bloei, vaak in gezelschap van de pastinaak, is de al eerder genoemde peen. Veelal iets lager blijvend, met een scherm van witte bloemen die er-een beetje slordig uitzien. Precies in het midden van dit witte scherm bevindt zich een bloempje, dat donkerpaars of zwart-rood van kleur is. Waar om dat bloempje daar is en wat de functie ervan is, is onbekend. Leuk dat er nog onopgeloste mysteries zijn. Zoals andere schermbloemigen produceert de peen veel stuif meel, dat gemakkelijk bereik baar is voor insecten met korte tongen. Vandaar ook dat ze druk bezocht worden door allerlei soorten kevers, bijen, vliegen, zweegvliegen en wespen, die stuifmeel komen eten en onder- FOTO CANULE SCHELSTRAETE tussen de bestuiving verzorgen. Na de bloei krommen de schermstralen zich naar binnen, waardoor een nestachtig geheel ontstaat. De vruchtjes dragen haakvormig gekromde stekel tjes, waarmee ze aan elkaar vastklitten. Komt dan toevallig een haas of konijn langs, dan blijven de zaden in de vacht hangen en komen elders weer op de grond, waar ze kunnen kie men. Waar de pastinaak lang geleden als cultuurplant verdwenen is, is de peen natuurlijk nog steeds zeer geliefd. Het is een geculti veerde vorm van onze wilde soort, met, een wat zoetere en mooier gekleurde wortel. Even eens voor de in het wild voorko mende peen geldt dat de wortels goed zijn te eten. Zoals bekend zijn worteltjes goed voor je ogen. Het heeft te maken met het hoge gehalte aan vitamine A in de wortel. Een ge brek aan deze stof kan zelfs nachtblindheid veroorzaken. Nu heeft Veilig Verkeer Neder land net een actie gelanceerd dat iedere automobilist zijn of haar ogen eens moet laten nakij ken. Welnu, wie veel auto rijdt, zo wordt wel eens gezegd, zou dagelijks een of twee glazen wortelsap moeten drinken. Het lijkt me dat dit net zo goed voor de wortel van pastinaak geldt. Voortaan dus, als u nog eens op de weg zit, even uitstappen en een worteltje van de peen of pastinaak oppeuzelen. Het weerhoudt u er wellicht van zelf wegpiraat te worden.' genheid voor om met gezamenlij- msPanning van het water- Jap en de gemeente tot een op- s®g van de problemen te ko- maakt het college duide- De gemeenteraad stemde ook in jjethetv 8% J' Jjnc*e van dit jaar. De mede- *ere, gehuld in opvallende llng en 'gewapend' met porto- en mountain-bike, worden tip, v°orstel het project 'Sluis id/P Service' voort te zetten tot tóedi Van onze correspondente Hulst - Kring Zeeland is de eerste NCB-kring die het 100- jarig bestaan viert onder het motto '100 jaar een ploeg'. De activiteiten vinden vandaag en morgen plaats in Den Dul- laert en in een tent op het Stationsplein in Hulst. Zaterdag is de officiële jubi leumviering voor leden en partners, met optredens van orkest The Westband, confe rencier Frans de Schepper, Dick de Witte, tafelgoochelaar Royce en Ambras, in de Noord hal van Den Dullaert. Een ten toonstelling en kermisstands vormen de rest van het pro gramma. De publiekspresentatie begint zondag om 12.00 uur. In en om de tent zijn een groot aantal stands opgesteld. De demon straties en activiteiten duren tot 18.00 uur. In Oostburg start zaterdag rond 11.00 uur bij kaasboerde rij de IJsnagel de Agrarische Fiets Smultoer. De fietstocht volgt de Cathalij- neroute (30 kilometer) die door het dijken- en krekenland schap loopt. Op 25 augustus zijn er vier stopplaatsen extra waar de deelnemers producten uit de streek aangeboden krij gen. De inschrijving voor deze fietstocht is gratis. Van onze verslaggever Terneuzen - In een brief aan het Temeuzense college van burgemeester en wethouders (B en W) heeft scouting EOS/St-Hubertus laten weten bezorgd te zijn over het moge lijk verdwijnen van speeltuin 'Ons Nootje' in de buurtschap Othene. De scoutinggroep is lid van de speeltuin en gebruikt die locatie -buiten het eigen terrein - re gelmatig voor het opzetten van activiteiten. „Wij snappen niet dat juist in deze tijd, waarin steeds duidelijker wordt dat kin deren ruimte nodig hebben om te spelen, de gemeente Terneuzen zoiets zou kunnen overdenken. Elk jaar collecteren wij met onze groep voor Jantje Beton. Jantje Beton probeert juist met veel giften uit heel Nederland om al le kinderen buiten te laten spe len. Het is ontzettend tegenstrij dig als wij als inwoners van Ter neuzen en allerlei instanties pro beren om met alle moeite geld bijeen te krijgen om kinderen te laten spelen, en aan de andere kant een compleet ingerichte en onderhouden speeltuin laten verdwijnen," schrijft groepsse- cretaris John Lourens aan B en W. De speeltuin is volgens de scouting „een voor vele kinderen welkome speel-oase na alle be bouwing." De bewoners van de buurtschap Othene voeren al geruime tijd actie voor behoud van de speel tuin, die in verband met de aan leg van de nieuwbouwwijk Othene plaats moet maken voor onder meer een waterpartij. De Notenaren staan niet alleen in hun strijd. De stichting Jeugd zorg Zeeland had al eerder in een brief aan B en W gepleit voor behoud van het speelterrein. Ook verschillende fracties uit de Terneuzense gemeenteraad heb ben inmiddels aangegeven dat de speeltuin best gehandhaafd kan blijven. De leden van de raadscommissie Ruimtelijke Or-' dening drongen er vorige week bij wethouder J. van Rooijen op aan te bekijken in hoeverre met de plannen 'geschoven' kon wor den. Van Rooijen wilde nog geen concrete toezegging doen, maar drukte commissieleden en toe hoorders op het hart dat een aantal ambtenaren alle moge lijkheden op dit moment bestu deert. Wanneer dat onderzoek is afgerond, volgt een gesprek met de bewoners van de buurtschap. Nijmegen - Katholieke universiteit, doctoraal Pedagogische We tenschappen, M.R.M. Maas, Breskens Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen werden voor de Derbyvlucht jonge dui ven gehouden vanuit Orleans 652 duiven ingezet. Succesvol was Ernest van Deursen uit St.-Jansteen met zes prijzen binnen de eerste tien. Zijn win nende vogel noteerde een snel heid van 1235,95 meter per minuut. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 1, 5, 6, 7, 8 en 10. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2. F, Janssen, 3. Jan van Helsland, beiden Hulst, 4. A. van Daalen en zoon, 9. B. Dan- ckaert, beiden St.-Jansteen. Herleving Kloosterzande, 336 jonge duiven, 1215,87mpm: 1 en 7. F. de Kort, 2, 3, 4, 5 en 6. R. Ma- hu8. W. Voet en zoon, 9. Comb. Verschuren/Andriessen, 10. R. de Nijs. De Postduif Heikant, 283 jonge duiven, 1226,97mpm: 1, 4 en 7. Ch. de Beule, 2 en 8. Antoine Thijs, 3, 5 en 9. Em. de Beule, 6. P. Christiaens, 10. Mevrouw De Feij- ter. De Snelle Duif Clinge, 146 jonge duiven, 1227,30mpm: 1, 7 en 10. J. Pardon, 2, 5 en 9. J. van Spaan- donck, 3 en 6. Is. Merckx, 4. A. Thijs en zoon, 8. G. de Letter. Nieuw Leven Koewacht, 163 jon ge duiven, 1213,67mpm: 1. A. de Booy, 2, 7 en 8. H. van Dijk, 3. R. van de Bilt, 4. O. Bonne, 5, 9 en 10. R. van Damme, 6. R. Rotthier. Verwachting Axel, 273 jonge dui ven, 1242,95mpm: 1 en 6. J. Ver schuren, 2 en 9. P. de Poorter, 3, 4 en 8. K. Verbunt, 5 en 7. P. de Bakker, 10. Cindy de Poorter. Voorwaarts Zaamslagveer, 253 jonge duiven, 1209,04mpm: 1, 3 en 5. H. de Feijter, 2. A. Schieman, 4. J. de Feijter, 6 en 7. D. Bareman Dzoon, 8, 9 en 10. F. Scheele. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 203 jonge duiven, 1200,54mpm: 1. J. de Jonge, 2, 3, 6. 8 en 9, Gebrs. Scheele, 4 en 10. G. Neels en zoon, 5. H. Zegers, 7. P. de Vos. De Eendracht Terneuzen, 254 jon ge duiven, 1193,41mpm: 1. A. de Meijer, 2 en 4. J. Verplanke, 3, 6, 8 en 10. J. van de Berg, 5. Comb. Witte/Bruce, 7 en 9. J. Geelhoedt. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 191 jonge duiven, 1248,33mpm: 1. Th. Dobbelaar, 2 en 6. C. de Cock, 3 en 7. P. Pieters, 4 en 10. A. Nico- laas, 5. A. Wauters, 8 en 9. W. De- volder. Sluiskilse Reisduif, 179 jonge dui ven, 1167,13mpm: 1. R. Dhaene, 2. Comb. Nachtegaal, 3. J. du Puy, 4. J. Harms, 5, 6, 7, 9 en 10. J. Dane, 8. A. Bouchaut en zoon. Volharding Westdorpe, 132 jonge duiven, 1237,50mpm: 1, 3, 4, 7, 8 en 10. J. de Visser, 2, 5 en 6. P. Baecke, 9. Rog. Pielaet. De Vrede Sas van Gent, 254 jonge duiven, 1198,95mpm: 1. Comb. Elegeert, 2, 3, 5 en 7. H. van de Veeke, 4, 8 en 9. G. Begijn, 6 en 10. Comb. Geernaert/De Betue. De Reisduif Philippine, 219 jonge duiven, 1227,39mpm: 1 en 7. O. Haers, 2 en 10. Comb. Roe- giest/Visser, 3 en 4. T. de Bruijn, 5 en 9. P. Pladdet, 6. J. Boerman, 8. E. Lauret. Hoop Biervliet, 194 jonge duiven, 1194,20mpm: 1, 2, 4 en 7. B. Pro voost, 3. J. du Puy en zoon, 5. A. en M. Von Hout, 6. B. Neve, 8. Harry de Dobbelaere, 9 en 10. A. de Dobbelaere. Jong Maar Moedig Driewegen, 64 jonge duiven, 1133,78mpm: 1. B. van de Slikke, 2, 3,4 en 10. F, Del- laert,5 en 6. J. Mangnus, 7. Joh. Lippens, 8 en 9. J. Von Hout. VZV Hoofdplaat, 227 jonge dui ven, 1212,79mpm: 1. J. Vermeere, 2. Mevrouw Martens, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10. H. Calon. Recht voor Allen Sluis, 63 jonge duiven, 1221,81mpm: 1, 3, 4, 5 en 7. F. Baas en zoon, 2, 8 en 10. Comb. Coppens/Baert, 6 en 9. J. van de Broeke. De Snel vliegers Oostburg, 267 jonge duiven, 1181,19mpm: 1, 3, 4 en 7. R. Daansen, 2, 5 en 6. R. van Hee, 8 en 10. A. de Wever en doch ter, 9. J. de Krijger en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 266 jonge duiven, 1221,61mpm: 1 en 10. F. Baas en zoon, 2 en 6. C. Rie- mens, 3. W. de Die, 4. P. Goossen, 5. J. Kools, 7. Comb. Cop pens/Baert, 8. D. van Houte, 9. M. de Lijser. Nog Sneller Breskens, 268 jonge duiven, 1190,39mpm: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10. H. Mookhoek en zoon, 2. S. van de Lijke, 3. W. Fenijn. Eerste de Beste Schoondijke, 173 jonge duiven, 1184,83mpm: 1, 2 en 4. E. de Wever, 3 en 7. J. de Poor ter, 5. A. de Wever, 6 en 10. D. van Houte, 8. W. van de Velde en zoon, 9. C. Boogaard. Steeds Sneller IJzendijke, 186 jonge duiven, 1228,88 mpm: 1, 2 en 10. M. Kuijl, 3. A. du Pon, 4. A. Dusarduijn, 5 en 7. R. Thomaes, 6. Comb. Dellaert, 8. A. du Puij, 9. P. de Smet. Strijd in Vrede Groede, 133 jonge duiven, 1176,92mpm: 1, 2 en 7. H. Simpelaar, 3. A. Beun, 4. Me vrouw Ras, 5, 8 en 10. W. de Zut- ter, 6. A. Schaap, 9.1. Verhage. Terneuzen - In de Concourscom binatie Biervliet vlogen vanuit Arras 216 jonge duiven, hoogste snelheid 1422,62 meter per mi nuut: 1. C. de Regt en zoon, 2, 3 en 9. J. du Puy en zoon, 4. J. Mang nus, 5, 8 en 10. A. en M. Von Hout, 6. C. de Graaf, 7. Herman de Dob belaere, 47 oude duiven, 1382,36mpm: 1. J. von Hout, 2. J. Lecluijze, 3, 5, 6 en 9. F. Dellaert, 4. A. Engels, 7. B. van de Slikke, 8 en 10. Joh. Lippens. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 336 duiven, 1372,09mpm: 1. C. Dehulsters, 2. E. leeraert, 3. Th. Casteels, 4. A. d'Olieslagers, allen Hulst, 5 en 6. R. Vermorken, St.- Jansteen, 7. E. van de Walle, Hulst, 8. Freddy Thijs, St.-Jan steen, 9 en 10. P. d'Hondt, Hulst. De Postduif Lamswaarde/De Reisduif Graauw, 94 duiven, 1342,35mpm: 1, 4 en 5. Gebrs. De Koster, 2. W. Volleman, 3 en 7. H. van Geel, 6. G. Vioen, 8 en 9. Eug. de Bakker, 10. A. van Leuven. Nieuw Leven Koewacht, 57 jonge duiven, 1329,81mpm: 1, 2 en 7. O. Bonne, 3 en 9. Alf. de Koster, 4. R. van de Bilt, 5. R. de La Ruelle, 6, 8 en 10. G. Schalkens. Herleving Kloosterzande, 146 duiven, 1305,53mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 8 en 9. R. de Nijs, 6 en 7. Jo. Voet, 10. Th. Voet. De Postduif Heikant, 96 oude dui ven, 1326,29mpm: 1, 2 en 7. Gebrs. Van Houte, 3 en 10. J. de Kind, 4. Th. de Block, 5. A. de Vliegher en zoon, 6. Cam. de Beule, 8 en 9. Ch. de Brouwer. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 235 duiven, 1419,12mpm: 1. W. De volder, 2 en 8. A. Wauters, 3, 5, 6 en 7. D. Dobbelaar, 4. A. Schu ren en zoon, 9. A. Nicolaas, 10. Th. Dobbelaar. De Voorwaarts Zaamslagveer, 126 duiven, 1396,52mpm: 1. J. Hamelink, 2, 5, 6 en 9. M. Scheele en zoon, 3 en 10. D. Bareman Dzoon, 4. D. Nice, 7. E. Strooband, 8. A. van Houdt. Verwachting Axel, 235 duiven, 1406,60mpm: 1, 2, 4, 6 en 7. P. de Poorter, 3. Comb. De Mul/Kop, 5. B. Liplijn, 8. K. Verbunt, 9 en 10. A. Arens. De Eendracht Terneuzen, 104 duiven, 1397,73mpm: 1. J. van de Berg, 2, 8 en 9. A. de Meijer, 3, 4, 5 en 7. G. van Houdt. 6. F. van Cleemputte, 10. J. Geelhoedt. Eendracht Maakt Macht Temeu zen, 158 duiven, 1416,16mpm: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9 en 10. Gebrs. Schee le, 4 en 6. P. Zegers. Sluiskilse Reisduif, 98 duiven, 1427,22mpm: 1, 2 en 10. Comb. Nachtegaal, 3, 4, 6 en 7. J. Harms, 5. P. van de Wege/Wisse, 8 en 9. J. van de Graaf. Volharding Westdorpe, 55 duiven, 1352,73mpm: 1, 7, 8 en 9. P. Bae cke, 2. Comb. Gijsel/Istas, 3 en 10. R. van Kwikkelberghe, 4 en 5. Arn. van Paemel, 6. A. de Krijger. De Vrede Sas van Gent, 119 oude duiven, 1428,94mpm: 1 en 3. E. en L. Breepoel, 2, 5, 6, 7, 8 en 9. B. van de Berghe, 4. W. Winne, 10. F. de Mul, 90 jonge duiven, 1337,04mpm: 1, 4, 5, 7 en 8. W. Winne, 2. J. van der Steen, 3, 6 en 9. E. en L. Breepoel, 10. Th. van Zeele. De Reisduif Philippine, 188 dui ven, 1418,16mpm: 1, 2 en 3. J. Kornelis, 4. Th. van Limmen, ,5. T. de Bruijn, 6. J. de Mul en zoon, 7, 8 en 9. C. de Mul, 10. J. Harms. Jong Maar Moedig Driewegen, 35 oude duiven, 1382,36mpm: 1. J. von Hout, 2, 4 en 5. F. Dellaert, 3. J. Mangnus, 47 jonge duiven, 1389,78mpm: 1, 2 en 3. J. Mang nus, 4. A. Engels, 5. F. Dellaert. Hoop Biervliet, 170 jonge duiven, 1422,62mpm: 1. C. de Regt en zoon, 2, 3, 8 en 10. J. du Puy en zoon, 4, 7 en 9. A. en M. Von Hout, 5. C. de Graaf, 6. Herman de Dob belaere. VZV Hoofdplaat, 265 duiven, 1399,10mpm: 1. N. Provoost, 2, 6, 8, 9 en 10. H. Calon, 3. A. Tem merman, 4. Th. van de Velde, 5. J. Waebeke, 7. A. van de Broecke. Nog Sneller Breskens, 176 duiven, 1454,62mpm: 1 en 8. J. Quaars, 2. J. van Oostenbrugge, 3 en 7. H. Mookhoek en zoon, 4. I. Note- baart, 5 en 6. Comb. Mul- ken/Mookhoek, 9. T. Smallegan- ge, 10. S. van de Lijke. De Snel vliegers Oostburg, 260 duiven, 1432,20mpm: 1, 4 en 9. W. Prenen, 2. J. de Krijger en zoon, 3 en 7. T. de Poorter, 5 en 10. R. Daansen, 6. R. van Hee, 8. Comb. R. Zeegers/Verstraeten. Steeds Sneller IJzendijke, 135 duiven, 1404,94mpm: 1 en 10. Comb. Dellaert, 2. F. van de Vlies, 3 en 7. P. de Smet, 4 en 6. G. de Boevere, 5. M. Kuijl, 8. A. du Puij, 9. L. van de Velde. Strijd in Vrede Groede, 117 dui ven, 1404,84mpm: 1 en 4. A. Schaap, 2. W. de Zutter, 3 en 9. A. Beun, 5 en 10. Mevrouw Buijze, 6 en 8.1. Verhage, 7. Mevrouw Ras. Recht voor Allen Sluis, 109 dui ven, 1399,94mpm: 1, 3, 6 en 10. P. Pielaet, 2 en 7. Comb. Cop pens/Baert, 4 en 9. H. Baas en zoon, 5. H. van Damme, 8. O. Moens. Eerste de Beste Schoondijke, 161 duiven, 1420,27mpm: 1 en 2. E. de Wever, 3, 7, 8, 9 en 10. A. Steurrijs en zoon, 4. A. de Wever, 5 en 6. L. van de Leije. De getrouwe Duif Cadzand, 1427,31mpm: 1, 2 en 3. J. Kools, 4, 9 en 10. C. Riemens, 5 en 7. J. van de Plasse, 6. P. Goossen, 8. W. de Die. Van onze correspondente Hulst - De buutredenaars houden zaterdag op de Grote Markt in Hulst, tijdens het evenement van de sterkste mannen van Nederland, een actie om de kas van de vereniging voor spierpa- tiënten te spekken. „Voor een gulden kan het pu bliek raden naar de uitslag van het deadliften. Men moet raden hoeveel de vijf sterke atleten ge zamenlijk vanuit stand omhoog kunnen tillen," aldus Rudy Buysrogge, woordvoerder van de tonpraters. Er is verder een wedstrijd waar bij de sterkste man van Hulst wordt uitgekozen. Voor een klein bedrag kunnen liefhebbers op de foto met de sterkste man van Nederland, ie mand die maar liefst 165 kilo zwaar is.

de Stem | 1996 | | pagina 21