LS3& 'OP: Het was een schitterende tijd' 'Vertrouwen in toekomst van de wielersport' i Wild card Greeve in eigen Ylissingen Koppel Lauwereys/ Van Goethem in finale WIELER SPATTEN Roctus en Van de Starre smaakmakers Kringconcours hippique van De Honteruiters DE STEM SPORT ZEELAND B3 NINGEN EN JEN TER GEVRAAGD Ex-AV'56-coryfee Huib Dalebout is Goese club nog niet vergeten Voorzitter Tim Robijn na opheffing schorsing wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen: Steffi Graf niet opgeroepen als getuige Kwalificatie A-toernooi maandag SPORTNIEUWS KORT SDO wint van Hulsterloo Voetbalclubs oefenen Sluiskil-Clinge gaat niet door Beachvolleybaltoernooi in Sas van Gent Uniek gelegen vrij staande woning met garage en tuin in het buitengebied in een oase van rust, aan de zeedijk op 580 m2 eigen grond. Indeling: serre, bij keuken, toilet, open keuken, woonkamer Ier. Verdieping; overloop, 2 S is geheel gerenoveerd en in Beeltelijk voorzien van isole- laarding: eind 1996 Koopsom op aanvraag Istraat 101 Op een schitterende locatie gelegen ge heel gerenoveerde vrijstaande, woning met schuur, berging en tuin op circa 600 m2 eigen grond. Indeling: hal, toilet, badkamer, ruime kelder afm. ■kamer afm. 5.20x3.50 en Irloop, 3 ruime slaapkamers, ■arming d.m.v. gaskachel. Ber- Aanvaarding: december Koopsom op aanvraag aat 21 Mooie halfvrij- staande woning met aanbouw en tuin op circa 138 m2 eigen grond, gelegen op een rustige locatie in de kern van het dorp. Indeling: hal, grote woonkamer met parket, keuken, Jrdieping: overloop, 3 slaapka- Voorzien van c.v. Deze wo- i is in een perfecte staat van 1 1996.Koopsom op aanvraag [ipscheerstraat 4 Thitterend nieuwe twee- Ider-een-kapwoning met ga- |ge (bouwj. 1988) op 305 m2 jgen grond, gelegen in een rus- Ige wijk, met prachtige tuin op Ét zuidwesten. Indeling: hal, lilet, woonkamer met parket, pen keuken, voorzien van laaie keukeninrichting. Verdie- |ng: overloop, 3 royale slaapka mers, badkamer met badscherm, lilet, wastafel. 2e Verdieping f/oorzien van isolerende begla- Koopsom op aanvraag Goed gelegen vrij staande woning met uniek uitzicht op de polders, op ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1996 150 m2 eigen grond, g: hal, Indeling: hal, woon kamer, woonkeu ken, slaapkamer, keuken, toilet en douche. Verdieping: Voorzien van c.v., gedeeltelijk i rolluiken. Aanvaarding: nov.- Koopsom op aanvraag :e Zandplein 22 Gunstig gelegen woon-/winkelpand in de kern van Kloos- terzande. Het pand is geschikt voor di verse branches. Ver- koopopp.: 65 m2, frontbreedte 20 m. Indeling: woonhuis op 895 m2 eigen n toilet, Verdieping: overloop, 5 udio. Het pand is voorzien van rding: op korte termijn. Koopsom 335.000.- k.k. Geheel vrij gelegen vrijstaande woning met uniek uitzicht over de polders, op 300 m2 eigen grond. Indeling: hal, woonkamer, keu ken, toilet met was tafel. Verdieping: ruime slaapzolder, arding: direct. Koopsom 89.000.- k.k. ensedijk rond, voor vele doeleinden ge- irden. Totaal groot 7.430 m2. Koopsom op aanvraag 2 grond, ond. EVRAAGD jane grond slaapkamer. Locatie b.g.g. 06-53117903 ELING N-EN VERKOOP Van onze atletiekmedewerker Kapelle - Huib Dalebout is er straks op 14 september ongetwijfeld bij als de Goe se atletiekclub AV'56 het 40-jarig bestaan viert. Pas hersteld van een hernia operatie is hij, ondanks dat hij al een kleine tien jaar is gestopt met de wedstrijd sport, in Goes zeker nog niet vergeten. Maar liefst zes keer staat zijn naam op he clubrecordlijsten van AV'56. Dalebout was een beul voor zich zelf. Leefde als een monnik voor zijn sport. Liet 's morgens om vijf uur de wekker aflopen om het eerste deel 15 kilometer) van zijn dagelijks oefenprogramma af te werken, 's Middags was het nog een keer tussen de 15 en 20 kilo meter afzien geblazen. Jaarlijks stond in die dagen de teller van »Huib Dalebout zal er onge twijfeld, bij zijn in Goes als de atletiekvereniging AV'56 in september het 40-jarig bestaan viert. foto jaap wolterbeek het aantal loopkilometers op zo'n slordige 8000. Er zijn automo- bielbezitters die er niet aan ko men. Het resulteerde in clubre cords op de 15, 20, 25 en 30 kilo meter en verder op de 10 Engelse Mijl en de marathon. Prestaties die allen in de jaren 1983-1984 werden gerealiseerd. „Dat waren inderdaad mijn top jaren," weet de nu 41-jarige Dalebout, inmiddels verhuisd van Goes naar Kapelle, zich zon der moeite te herinneren. „Ik was toen 28 en pas een viertal jaren begonnen met hardlopen nadat ik jarenlang had gevoetbald in het eerste van Goes als voorstopper. De resultaten gingen daar echter naar beneden. Ik liep in de winter wel al eens een crossje en vond het erg motiverend dat je bij het lopen niet afhankelijk was van een ander. Je moest het allemaal zelf doen. Het enige probleem was dat ik de basissnelheid miste van de atleten die al op jongere leeftijd waren begonnen. Dat haal je nooit meer in. Je ziet het ook nu nog. De jongens die op het langere werk aan de top staan zijn begonnen op de baan met een 1500 en 500.0 meter. Toch kon ik me vrij vlug aanpas sen, ondanks dat er toen toch mannen als een Piet Vonck, Jo- han Antheunisse, Kees Verkerke en Johan Breel rondliepen. Koos Oggel verzorgde bij AV'56 mijn trainingsschema's, Jaap Oele was mijn grote leermeester. Hij was mijn vaste trainingsmaat waar ik in de korte tijd enorm veel van geleerd heb. Ik had duidelijk aanleg voor het langere werk. Met name de mara thon sprak me enorm aan. Ik liep er tien met de mooiste in het Bel gische Ruiselede, die ik me nog als de dag van gisteren kan herin neren. Het was begin april 1983. Regen, guur voorjaarsweer. Na twaalf kilometer kwam ik alleen te lo pen, omdat ik niet met de twee Belgen die bij me waren mee durfde gaan. Twintig kilometer heb ik alleen gelopen in de regen en kwam uit op 2 uur, 23 minuten en 39 secon den. Nog steeds het clubrecord bij AV'56. Had ik toen de durf ge had om met de beide Belgen mee te gaan dan was ik onder de 2 uur en 20 minuten gekomen. Een tijd waarvan ik altijd gedroomd heb, maar die helaas nooit verwezen lijkt kon worden. Ik kwam met die prestatie wel in de nationale B-selectie. Kon ech ter de druk, die toch steeds groter werd, niet meer aan. Door de stress, zo is later gebleken, kreeg ik aanvallen van epilepsie. Iets wat overigens pas werd ontdekt nadat ik een keer in Maastricht plat was gegaan waarna de on derzoeken elkaar opvolgden. Ik was meer in het ziekenhuis dan thuis, want men dacht dat het hartproblemen waren. Angst sloop binnen, het vertrou wen was helemaal zoek. Ik kon geen wedstrijd meer plannen en op mijn 32e ben ik gestopt. On danks dat men me bij Adidas, waar ik onder contract stond, steeds goed heeft opgevangen. Nee, in het bekende zwarte gat ben ik nooit terecht gekomen. Er kwam veel tijd vrij, maar die energie kon ik kwijt in de ver bouwing van huizen zo hier en daar. Bovendien heeft mijn vrouw me uitstekend opgevangen en nu telt het gezin voor me, al wil ik ooit nog een keer een hon derd kilometer lopen. Wanneer zou ik niet weten, maar ik wil er toch ooit nog een keer een jaar voor uittrekken om dat te realise ren. Niet voor een tijd, maar ge woon om die afstand te volbren gen." De atletieksport volgt hij nog vanop een afstandje. „Ik geloof niet dat er veel voor uitgang in zit als ik het zo uit de media' begrijp. Het gaat volgens mij zelfs bergafwaarts, want an ders zouden mijn clubrecords hier toch al lang vergeten moeten zijn. Nu lopen nog jongens waar ik mee gelopen heb in de eerste twintig. Met alle respect, maar als je in mijn tijd een mindere dag had scheelde dat gelijk tien plaatsen. Ik geloof niet dat zoiets heden ten dage nog voorkomt." Door Eddy de Schrijver Biervliet - De wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen mag volgend jaar gewoon weer deelnemen aan de clubcompe titie. Gisteren kreeg de wie lerclub dat te horen en daar was men uiteraard erg blij om. De KNWU schorste in eerste instantie de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen, omdat het niet deelnam aan de finale van de clubcompetitie. Ploeg leider Ab Verplanke kon geen ploeg op de been brengen en meldde zich af. Volgens de KNWU was dat tegen de re gels van de KNWU en onmid dellijk werd de zware sanctie uitgesproken. Vorige week werd na overleg met consul Henk Remijnsen een beroep schrift ingediend en dat leid de nu ai tot succes. „We hebben met consul Henk Re mijnsen een gesprek gevoerd en die raadde ons dit beroepschrift aan. Wij zijn hem dan ook dank baar met het resultaat. Maar in mijn hart wist ik dat niemand van de club tegen de regels ge zondigd had. Ik ben blij met deze uitspraak," aldus secretaris Ro nald Bleijenberg. Ook voorzitter Tim Robijn was verheugd met het ongedaan ma ken van de schorsing. „Wij kon den geen enkele regel terugvin den in de reglementen van de KNWU die ons zou mogen ver bieden volgend seizoen in de clubcompetitie te mogen rijden. Het was ook onbegrijpelijk om een club in ontwikkeling zo te willen aanpakken en dat op gron den die er helemaal niet zijn. De uitsluiting was zelfs tegen het verenigingsrecht en het grond recht. Jammer, dat dit allemaal is gebeurd en in de vereniging is dit hard aangekomen," stelt voorzit ter Robijn. „Mensen als Verplanke, De Krij ger en Bouchaut bijvoorbeeld lo pen zich de naad uit het lijf om de vereniging op wat voor manier dan ook op een hoger plan te brengen. Ons trof geen blaam. Pure overmacht. Als een renner ziek is of moet werken op de dag dat hij een wedstrijd heeft, houdt in mijn ogen alles op. We hebben gedaan wat we moesten doen. We hebben een boete van 250 gulden betaald zonder te morren, omdat we door de afzegging wisten dat die boete erop stond. Dat kun je in de regels nalezen, maar de re gels waarop de KNWU zich in eerste instantie op beriep voor de schorsing hebben wij nergens te rug kunnen vinden. Zorgvuldiger Als partners ga je zorgvuldiger met elkaar om. Een club uitslui ten om onduidelijke regeltjes. Je demotiveert mensen die nu alle maal actief zijn. En vergeet niet dat we in het be stuur mensen hebben zitten die heus wel weten hoe het grond recht en het vereningsrecht in el kaar steken. Dat heeft waar schijnlijk ook de doorslag gege ven bij de KNWU om onmiddel lijk de schorsing in te trekken en te vernietigen" Robijn is blij met de mededeling Van onze tennismedewerker Kloosterzande - Margo Lauwereys en Manuel van Goethem plaatsten zich voor de mixed-C2-finale van het eerste Klooria- nen Dubbeltennistoernooi te Kloosterzande. TENNIS Lauwereys en Van Goethem re kenden na een spannende strijd af met Loes Asselman/Ben Kint. Laatstgenoemd koppel gaf in de derde set een 5-2-voorsprong prijs. De uiteindelijke winnaars bogen deze stand via 7-5 om in hun voordeel. Bij de C 35-plussers ze gevierden Eric van Tatenhove en Reggie van den Berg in een boeiende strijd over Eddy van nemortel/Luc Missiaen. Eerder hadden Van Tatenhove en Van den Berg ook in drie sets gewon nen van Henk van den Berg/Hans van de Klooster. UITSLAGEN MANNEN J: Nino van de Starre/Gino Roctus- «Jam Hiel/Piet van Damme 8-6. Fina- ®schema: kwartfinale: Henk van de Oörde/Paul d'Hooghe-Aart van der ^loot/Ben Kint 6-2, 6-4. 35+: Eric van Tatenhove/Reggie van en Berg-Eddy van Remortel/Luc Mis ken 2-6, 6-4, 6-4. 1: John Huis/Dennis de Block-Rob ïuems/Jan Vermeulen 14-5, Wil de hoeck/Eric Hirdes-Ben Kint/Jan Ivens 35+: Wil de Roeck/Roland de la Ruel- ^-John Huis/Jos Veraart 13-4. van A,na'eschema: kwartfinale: Frans Rh u;uPPeveld/Honny van Dorsselaer- wc Perdaen/Tom de Smit 6-2, 2-6, 6-0. n VROUWEN iify van Meele/Nicole Hoofman- ck 9 8 kammens/G°delieve Vlaemin- dp?5 viCfcÜ? .van Tiggelen/Connie van kim ^"Ellie Asselman/Greet van £XrVed 6"°' 6~2; Mattie Assel- htan/o van Kerckhoven-Ellie Assel- man/Greet van Kuppeveld 7-6, 6-7, 7-5 van T?pi,e Goossen/Matty Ivens-Iness K rat®nh°ve/Rita van den Berg 12-6, van T Pefs/Marjolein Agterhuis-Iness van latenhove/Rita van den Berg 11-5. Cl &ERJENGD DUBBELSPEL Sophie van Dierendonck/Tom Huis-Franceska Adriaansens/Rudi Martens 7-5, 6-2; Ria Sterren- berg/Geert Saman-Monica Schram/Eg- bert Versprille 6-3, 6-1; Franceska Adriaansens/Rudi Martens-Esther en Patrick Vervaet 6-1, 6-3. C2: finaleschema: Margo Lauwe- reys/Manuel van Goethem-Loes Assel man/Ben Kint 6-1, 2-6, 7-5. C 35+-: Cecile van Tiggelen/Frans Vlas- senrood-Monique Kindt/Robert Assel- man 1-6, 6-1, 7-6. Dl: Miek van Kerckhoven/Jo de Kos ter-Els Vermeulen/Thierry Bourlet 12- 6, Marloes Lammens/John Huis-Els Vermeulen/Thierry Bourlet 14-2, Ma rianne Broeckaert/Evert van Kerkho- ven-Carolien Bracke/Jeffrey Bolssens 11-6. D2: Cheska van Meele/Tom de Smit-Ri- ta en Rudi Roelandt 10-4, Nicole de Smit/Jos van Heese-Riet de Waal/Peter Goossen 10-6, Tine Vereecken/Erick Pollet-Jeanette Willems/Jan Vermeulen 9-5. Finaleschema: kwartfinale: Gudul- la Scheerders/Bas Kindt-Riet de Waal/Peter Goossen 6-4, 6-1. D 35+: finaleschema: halve finale: Mar leen van Mossevelde/Jan Stam-Lineke Schanssema/Hans Eshuis 6-2, 6-4. Mannheim - Steffi Graf hoeft niet te verschijnen bij het proces tegen haar vader en diens vroege re belastingadviseur Joachim Eckardt. De rechtbank in Mann heim heeft de Duitse tennisster niet als getuige opgeroepen. De behandeling van de geruchtmaT kende zaak begint op 5 septem ber. Peter Graf zit in verband daarmee al een jaar vast. Was Steffi Graf wel uitgenodigd door de rechter, dan had ze, als direct betrokkene en dochter van de hoofdverdachte, overigens het recht te zwijgen. uit Woerden. „De vereniging bloeit, maar overal zijn er wel eens problemen. Kijk, de bezet ting van wedstrijden in Zeeland is niet goed te noemen. Daarom moeten we met alle betrokken partijen zo spoedig mogelijk rond de tafel gaan zitten en alles op een rijtje zetten. Een koers in de ze streek en in West-Brabant op dezelfde dag voor dezelfde cate gorie is funest. Die kalenders moeten beter op elkaar afge stemd worden. Binnen de vereni ging hebben we ook al gepraat over de toekomst. Ik denk dat een traject met cyclosportieven hele maal nog niet zo slecht zou uit pakken hier in Zeeuws-Vlaande ren. Mogelijkheden Renners op leeftijd of renners die veel minder kunnen trainen dan' noodzakelijk is, kunnen in een dergelijke categorie mogelijk wel leuke wedstrijden rijden. Een aardige attractieve koers voor schotelen. Dat is het toch. Daar zitten de mensen op te wachten. Ik zie daar mogelijkheden voor en wij hebben renners die in die categorie best willen rijden." Volgens voorzitter Robijn heeft de wielerclub een uitstraling. Er zijn renners die ons komen vragen of ze voor de club mogen rijden. Ik denk dat we volgend seizoen dus weer enkele nieuwe gezichten mogen begroeten. Van Passel bijvoorbeeld en mogelijk zullen er nog wel wat Eroticren- ners naar ons afzakken nu EDC stopt. Er zijn weldegelijk licht puntjes bij de club. Danny Schaut bijvoorbeeld. Die heeft al bewezen mee te kunnen. En met een categorie cyclosportieven er bij zou het best eens kunnen dat er ook andere Zeeuws-Vlamingen of Zeeuwen naar boven komen drijven. En die kunnen dan str aks doorstromen naar de elites. Als er echter geen doorstroming is, dan houdt het op. Als je eens een woensdagavond die jonge rennertjes bezig ziet, dan krijg je goede moed. Want van de jeugd moeten we het straks hebben en er wordt veel voor de jeugd ge daan. Dat leidt tot resultaten. Daar ben ik niet bang voor.". Tim Robijn, voorzitter van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen: „Schorsing door KNWU volko men misplaatst.foto camile schelstraete. Door Henk van de Voorde Vlissingen - Virgil Greeve speelt mee op het hoofdschema van het Schipper Ac countants LTC De Schelde A-toernooi in Vlissingen. Eén van de zes 'wild cards' is namelijk geschonken aan de Goesenaar. Hetzelfde geldt voor Vlissinger Jurjen Mooibroek. TENNIS „Ten eerste hebben we beide jongens een wild cards verschaft omdat ze een vrij hoge ran king hebben en in de tweede plaats omdat het spelers van onze club De Schelde betreft," al dus toernooileider Harry Mooibroek. Het Vlissingse A-toernooi is bij de mannen van vier sterren voorzien, bij de vrouwen van drie sterren. Een indicatie voor de sterktegraad van het toernooi. „Spelers met een relatief hoge ranking moeten bij ons nog kwalificatie spelen. Dat zegt genoeg." Het kwalificatie-schema in Vlissingen: start maandag 26 augustus. Men kan zich zoals ge bruikelijk hiervoor inschrijven op de lijst welke ligt bij de wedstrijdleiding op' deze maandag tussen 11 en 12.00 uur. Vervolgens vindt de loting om 12.00 uur plaats waarna het kwalificatietoernooi om 13.00 uur start. Het hoofdtoernooi begint op woensdag 28 au gustus. Hiervoor zijn spelers geaccepteerd als Marcel Reuter en Erk Brummer, de nummers zeven respectievelijk achttien van Nederland. Tevens Mark-Paul Burgersdijk. Hij staat op nummer twintig van de nationale ranking en was verleden jaar verliezend finalist in Vlis singen. Voor de winnaar van vorig jaar, Ralph Kok, is al een wild card gereserveerd. „We wachten op Ralph Kok, maar aan een lucra tief toernooi in bijvoorbeeld Duitsland of Frankrijk geeft hij voorrang. Daarom schrijft hij nooit van tevoren in. Voor Kok en andere spelers in de top 20 liggen natuurlijk wel wild cards klaar," legt Mooibroek uit. Kelly Bouinan Bij de vrouwen is titelverdedigster Hanneke Ketelaars uit Veghel degene met de hoogste ranking: nummer elf van Nederland. Zij won vorig jaar in de Vlissingse finale in drie sets van Carlijn Buis uit Voorhout. Buis is ook dit jaar van de partij en is gestegen naar een 24e stek op de nationale ranglijst. Kelly Bouman uit Oostburg is eveneens van de partij op het hoofdsehema. Zij speelde competitie in de tweede klasse mixed bij het Amsterdamse Amstelpark en staat inmiddels 37e op de Nederlandse rang lijst. De overige Zeeuwse deelname bestaat uit de Vlissingse meisjes Afke Hartog en Mar jolein Meulenberg. Het Schipper Accountants LTC De Schelde A-toemooi is bij de mannen gedoteerd met een prijzengeld van 15.000 gul den, bij de vrouwen is het 'budget' zesduizend gulden. „We hopen dat nog een aantal Zeeuwen zich Lamswaarde - SDO won ietwat geflatteerd met 1-0 het bekerduel in de eerste ronde tegen streekgenoot Hulsterloo. In de eerste helft had Hulsterloo bepaald pech dat John Charles Ilegbodi tot twee keer toe het houtwerk trof. Maar ook SDO kreeg kansen in die eerste helft en was qua veldspel niet veel minder. Na rust was Hulsterloo duidelijk sterker. Het was echter SDO dat tien minu ten voor tijd het enige doelpunt scoorde. Op aangeven van Youk- sel Kilinic liet Martijn Verbrugge 1-0 noteren. Terneuzen - Verschillende oefenduels die aanvankelijk gepland stonden gingen niet door. Sluis meldde zich in laatste instantie af bij Com Boys in Sas van Gent. Het duel Groede-Cadzand werd ook geschrapt omdat die ploegen afgelopen dinsdag reeds tegen elkaar speelden voor de beker. AZW-Lebbeke ging wel door. On danks dat AZVV goed partij bood moest het de meerdere erken nen in het Belgische team. STEEN speelde met 2-2 gelijk tegen Sint-Pauwels. AZW-LEBBEKE 2-4 - AZW moest een flink aantal spelers mis sen door blessures. Toch verweerde het 'gelegenheidselftal' van de thuisploeg zich goed. Via Theo Hanny kwam AZVV na een 0-1- achterstand op gelijke hoogte en in de tweede helft verkleinde Wouter Kuisifickx de achterstand tot 2-3. In de slotseconden scoorde Lebbeke, dat vierde klasse nationaal speelt, 2-4. SINT-PAUWELS-STEEN 2-2 - Een gelijkopgaande partij. Dat was vooral van STEEN knap, omdat die formatie een aantal vas te krachten moest missen. Via Werner Bisschop nam STEEN de leiding, maar kort voor de pauze kwam de thuisploeg langszij. In de tweede helft nam STEEN opnieuw voorsprong via een verzil verde strafschop van Werner Bisschop. Eveneens vanaf elf meter maakte de thuisploeg gelijk. Sluiskil - Het oefenduel Sluiskil-Clinge, dat voor zaterdag 24 au gustus om 18.30 uur op het programma stond, gaat niet door. Clinge kan niet voldoende spelers op de been brengen. Dinsdag 27 augustus speelt Sluiskil om 19.15 uur op eigen terrein tegen Hon- tenisse. Sas van Gent - Vandaag wordt op het Keizer Karelplein in Sas van Gent de tweede dag van het tweede beachvolleybaltoernooi afgewerkt. De organisatie is in handen van volleybalvereniging Savok. Dankzij de medewerking van enkele bedrijven uit de regio is het Keizer Karelplein veranderd in een mini-woestijn of eigen lijk meer een maxi-zandbak. Gisteren nam de jeugd al bezit van de arena. Vandaag komen de competitiespelende teams in actie. Zondag is het de beurt aan de recreantenteams. Per team mag er een competitiespeler in het veld staan. De wedstrijden beginnen zondag om 10.00 uur en om streeks 17.00 uur staat de prijsuitreiking gepland. Zaterdag gaat men eveneens om 10.00 uur van start. Elite: 1. Peter Mol (Kapelle) 259 pnt, 2. D. Mesu (Middelburg) 225, 3. D. Brehm (Goes) 187, 4. F. Fran se (Kwadendamme) 160, 5. A. Goense (Lewedorp) 158, 6. P. van Passel (Sluiskil) 152, 7. W. Geys (Kwadendamme) 138, 8. J. van Schaik (Oost-Souburg) 137, 9. M. Rommers (Rilland) 133, 10. C. Schouwenaar (Kloetinge) 100, 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 75, 12. J. van de Klooster (Lewedorp) 70,13. F. Gommers (Philippine) 62,14. D. Schaut (Sas van Gent), 15. P. Tol- hoek (Yerseke). Junioren: D. de Dreu ('s Graven polder), 2. F. Koen (Hulst), 3. P. Markusse (Middelburg), 4. W. van Overbeke (Kapelle). Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoom (Kapelle), 2. E. Doedee (Klooster zande), 3. M. de Ritter (Hoek), 4. D. Langenberg (Kapelle), 5. I. Lu- teijn (Kapelle). Van onze tennismedewerker Zaamslag - Gino Roctus en Nino van de Starre zijn conform de prognoses de smaakmakers van het veertiende Vierdorpen ten nistoernooi waarvan de eerste schermutselingen inmiddels hebben plaatsgevonden. TENNIS inschrijven voor de kwalificatie. Ik denk daarbij aan de Bl-spelers van 't Halve Maan tje uit Goes. Ik snap die jongens niet. Ook vo rig jaar hebben die zich niet gemeld, op Den nis van 't Westeinde na. Er zijn acht wild cards beschikbaar en die zijn in eerste instan tie voor Zeeuwen weggelegd, maar dan moe ten ze er wel om vragen," stelt Harry Mooi broek. De wedstrijdleiding is in handen van Paul ten Hacken en Frank Versluys. Bondsge- delegeerde is de ervaren Piet Adriaansens uit Hulst. „Zelf heb ik de eindverantwoordelijkheid. Bijvoorbeeld inzake sponsoring, recreatie (zoals een sponsor-tennistoernooi) en huis vesting. Op zondagavond is er een mossel maaltijd voor de sponsors. Tijdens de week van het toernooi zullen er 's avonds Zeeuwse artiesten optreden. Ieder jaar doen we wat anders. Vorig jaar hadden we een culinaire avond met koks, nu komen er artiesten. Er is tevens een geweldige loterij waarmee men skies, fietsen, sportkleding etcetera kan win nen," zegt Mooibroek. Het Vlissingse tennispark 'De Nolle' staat op zondag 1 september in het teken van de fina les. De vrouwen-finale is gepland om 11.00 uur, de eindstrijd bij de mannen om 13.00 uur. Vervolgens worden de beide dubbel-fi- nales gelijktijdig gespeeld waarna om onge veer 16.30 uur de prijsuitreiking begint. Op vrijdag 30 augustus worden de kwartfinales gespeeld, terwijl de zaterdag in het teken van de halve finales staat. Het Vierdorpen-toemooi behelst deelnemers van de tennisclubs uit Zaamslag, Vogelwaarde, Phi lippine en Hoek. Dit jaar is Ten nis Vereniging Zaamslag de hoofdorganisator en wordt assis tentie verleend door Tennis Vere niging Vogelvlucht. Tot de finales wordt er gespeeld op tijd en wel drie kwartier per partij. De finales worden ge speeld om twee gewonnen sets. Op werkdagen gaan de eerste partijen om 18.00 uur de baan op, terwijl de laatste wedstrijden om 21.45 uur gepland zijn. In het weekend wordt al om 9.00 uur aangevangen. De finales worden gespeeld op zondag 1 september. De prijsuit reiking vindt die dag-rond 17.30 uur plaats. Deze wordt verricht door Zaamslag-voorzitter Jan Nouwen. „We hebben weer een groot aantal deelnemers. Ja, er vinden ook weer de nodige ne ven-activiteiten plaats tijdens het Vierdorpen toernooi. Zo is er op zaterdagavond 31 augustus een feestavond met maaltijd in Het Dorpshuis te Zaamslag," stelt Jan Nouwen. Gino Roctus, bezig aan een prima toernooi-seizoen, is de te kloppen man op het acht namen tellende C-schema bij de mannen. Roctus is regerend kampioen nadat hij vorig jaar in de finale met 6-4, 6- 2 te sterk was voor de gerouti neerde Fred Elliott. Deze keer treft Roctus conform de progno ses in de finale Nino van de Star re. Bij de vrouwen-C bestrijden drie speelsters elkaar in een pou le: Esther de Bat, Claudia Ver munt en Marijke Vervaet. Zoals te doen gebruikelijk wordt na afloop van het evenement de 'totaalbalans' opgemaakt zodat duidelijk is welke van de vier clubs het toernooi op zijn naam heeft geschreven. Titelverdediger is Philten uit Philippine. Vogel vlucht uit Vogelwaarde is 'Vier- dorpen-recordhouder' door het toernooi in het verleden al zes keer te hebben gewonnen. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL C: 1. Gino Roctus, 2. Nino van de Starre. Dl: 1. Ralph Zegers, 2. Herman de Regt. DUBBELSPEL A: 1. Reggie Lambert/Nino van de Starre, 2. Jacky Faes/Niels d'Hert. B: 1. Jan Peters/Hans Juffermans, 2. Paul de Jacky Freijser. VROUWEN ENKELSPEL Dl: 1. Bertha van Dam, 2. Annelies de Mul. DUBBELSPEL A: 1. Esther de Bat/Matthijs de Vries, 2. Marijke Vervaet/Georgette de Vries. B: geen plaatsingen. GEMENGD DUBBELSPEL A: 1. Claudia Vermunt/Gino Roctus, 2. Sandra Mangnus/Nino van de Starre. B: 1. Hilda en Adrie van Dijk, 2. An en Gerard van de Berg. Van onze paardensportmedewerker Kloosterzande - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Honteruiters uit Kloosterzande houdt zaterdag 24 augustus een kringconcours hippique voor paarden en pony's. Plaats van handeling is het terrein aan de Groenendijk nabij de manege van de familie Mahu. Hiervoor zijn alle wedstrijdruiters uit de kring Zeeuws-Vlaanderen uitgenodigd. Het is de eerste keer dat De Honteruiters in het groene seizoen twee concoursen houdt. Naast het koninginneconcours, dat al tijd aan het laantje wordt gehouden, nu dit kringconcours op het ter rein aan de Groenendijk. Vanaf 10.00 uur komt een sterke groep Z-klasse dressuurcombinaties in de ring, gezien de uitslagen van vorige week zaterdag tijdens het concours van De Haringruiters in Terneuzen. De dressuurwedstrijden beginnen om 09.00 uur, het springprogramma start om 10.00 uur. Om 12.30 uur wordt een prijzenparade gehouden van de dressuurproeven van 's morgens. Om 13.00 uur begint de twee de dressuurproef.

de Stem | 1996 | | pagina 13