fint. Clubs positief over loting Handen van het stuur Jans Koerts straft Minali bijna af Arie Haan weet niets van CS KA Moskou Richard Krajicek tegen Edberg UITSLAGEN standen NOONSF Het geluk lacht Jus de Pommes nooit meer toe NISGEVING RAADSCHAP T-BRABANT halen als je hebt e beursspeculant Dankzij de Actie en, waaronder De n van een van de as-kaart. 4 Gulden ctie Clubkas-kaart het land. Met alle rijgen. Dat is alles, s halen. En zo een- kas 'int! JE STEM SPORT B2 Uleen PSV ontevreden WSSp Wereldrecord Masterkova op Ivo van Damme Memorial Sponsor ontdekt Ravanelli SL-höo,"V SPORTNIEUWS KORT Belangstelling voor Mike Obiku Boardman doet aanval op uurrecord Ernstig ongeluk in 1000-meren-rally Luttenberger en Yan Heeswijk naar Raas S 1996 -X 98 ur van het Hoogheemraadschap van E bekend dat een aanvraag is inoe- gunning ingevolge de Wet verontrei- ateren voor het lozen van gezuiverd pervlaktewater via de gemeentelijke ^waterzuiveringsinstallatie Donge- t. De aanvraag is afkomstig van de out voor de grondwatersanering op lein te Oosterhout. Het voornemen itief besluit op de aanvraag te ne en het ontwerp-besluit liggen vanaf gedurende vier weken op de vol- inzage: chap van West-Brabant, Bouvigne- elke werkdag van 09.00-12.00 uur .00 uur, voor inzage buiten kantoor- telefonische afspraak te maken via r 076-5641331); erhout, afd. civiele techniek, elke .00-12.00 uur en van 14.00-17.00 vier weken blijven de stukken tijdens antooruren ter inzage liggen tot het ijn waarbinnen tegen het definitieve worden ingesteld. Tot 23 september tegen het betrokken ontwerp-besluit ingen inbrengen bij het dagelijks be- gheemraadschap van West-Brbaant, "0 CE Breda. Degene die schriftelijk engt kan verzoeken zijn persoonlijke end te maken. Het verzoek daadoe ding van die gegevens, schriftelijk bij 'uur te worden ingediend. Er wordt ing gehouden. Indien daarom echter kunnen tot een week voor de ge- ondeling bedenkingen worden inge- ontwerp-besluit, waarbij dan tevens gegeven tot een gedachtenwisseling -besluit tussen het Hoogheemraad- ger en de overige aanwezigen. Dege nomschreven wijze bedenkingen heb t eenieder die aantoont daartoe rede taat te zijn geweest, kan naar aanlei- "luit beroep instellen bij de afdeling ak van de Raad van State. us 1996. jks bestuur, .M. van der Weijden, dijkgraaf Engelse, griffier en. o qp III ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1996 joor Jacques Hendriks (otterdam - Van Arie Haan ordt gezegd dat hij 'alles' feet over spelers en clubs uit Ml Europa. Gistermiddag ,(0nd de trainer van Feye- ^rd echter met zijn mond Jol tanden toen hij hoorde dat ajn ploeg voor de eerste ronde jhet UEFA-Cuptoernooi ge- tot had tegen het Russische [SKA Moskou. De wedstrij- jen worden gespeeld op de dinsdagen 10 (Moskou) en 24 september (Rotterdam). „Deze club zegt me helemaal niets," gaf Haan toe, „Sparta Moskou is de bekendste ploeg en die speelt hetzelfde als het natio nale team. Maar dat wil nog niet zeggen dat alle Russische clubs zo spelen. Gelukkig dat we eerst uit moeten. Dan krijg je de gele genheid de tegenstander beter te leren kennen en heb je vervolgens thuis de kans de zaak eventueel recht te zetten. Maar natuurlijk gaan we CSKA voordien ook be kijken." De UEFA had Feyenoord als vijf de ploeg geplaatst van de 64 deel nemers aan de eerste ronde. Dat zoiets weinig zegt in een zo sterk bezet toernooi bleek don derdag al toen de indeling be kend werd. Feyenoord en het Deense Bröndby waren geplaatst in hun groep van acht waar ook onder meer Inter Milaan en Espa- nyol deel van uitmaakten. Haan: „Toen ik dat hoorde, werd het me wel even bang om het hart. Wat dat betreft, ben ik blij dat we In- ter en Espanyol ontlopen." De spelers van CSKA zullen in ieder geval goed op elkaar inge speeld zijn. De competitie in Rus land draait immers van maart tot oktober. Op dit moment heeft CSKA nog 10 van de 34 wedstrijden te gaan en staat op de vijfde plaats. Feye noord was nog niet zo lang gele den ook al te gast in Moskou, in maart 1993. Spartak versloeg de Rotterdam mers met 3-1, na een eerdere 0-1- zege in de Kuip. Met name Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik zal de wenkbrauwen gefronst hebben bij het horen van het resultaat van de loting. In de begroting is rekening ge houden met twee rondes Europa- Cupvoetbal. CSKA is al geen tegenstander waar de Kuip snel voor vol zal lo pen, een eventuele uitschakeling van Feyenoord zou dus helemaal slecht uitkomen. Oen Haag (anp) - De meeste Nederlandse voetbalclubs 3jn tevreden over de uitkomst van de loting voor de di verse Europese toernooien, gisteren in Genève. trainer Huub Stevens over Schalke '04 (UEFA-beker): „We pelen lekker dicht bij huis, dat jcheelt in de reistijd. We hoeven absoluut niet bang te zijn. We leien hoe zij spelen en zij zullen uk wel weten hoe wij voetballen, wordt een open wedstrijd, het een klein voordeel is Jat we eerst uit spelen." Stevens zal voormalig Roda-spe- ler Johan de Koek niet bellen om inlichtingen. „Daar hoef ik bij Johan niet voor aan te kloppen, nu daar. Ik had overi- nooit gedacht hem zo snel «ertegen te komen." Johan de Koek, onlangs overge stapt: „Voor mij een heel bijzon- dere loting, waarmee ik blij ben. ik weet uiteraard veel van Roda, maarniet zo zeer van het huidige team. Het elfal heeft nogal wat veranderingen ondergaan. Ik ge loof zeker dat Schalke kansen heeft." Tonnie Pronk, de scout-buiten land van Ajax, ziet kansen in de Champions League met Auxerre, Grasshoppers en Glasgow Ran- i. „Schots voetbal ligt ons wel, Grasshoppers hebben we vorig seizoen nog verslagen. Met Auxerre hebben we, gezien de uitschakeling in het toernooi om ie UEFA-beker enkele jaren ge leden, wat minder goede ervarin- De Fransen hebben onge twijfeld ook dit seizoen een sterk elftal. De club staat bekend om jeugdopleiding. Toch moeten we, als we de normale ïorm terugkrijgen, ons zeker voor de volgende ronde kunnen plaatsen." PSV-trainer Dick Advocaat noemt de loting voor zijn club ig. De Eindhovenaren moeten aantreden tegen Dinamo Batumi ait Georgië. „We weten absoluut niks van de club en de omstan digheden daar. Ik had liever een tegenstander gehad." PSV gaat de komende drie weken de tegenstander zeker twee keer bekijken. Advocaat laat in het midden of hij dit zelf gaat doen. Advocaat noemt het een voordeel dat PSV eerst thuis speelt. „Ge- de onbekendheid van de club we thuis een eventuele misstap rechtzetten. We laten ons in ieder geval zo uitgebreid mo gelijk informeren over de om standigheden, zodat we goed voorbereid vertrekken. Het zou het mooiste zijn als we een eigen charter kunnen regelen zodat we laat mogelijk kunnen aanko- n en weer zo snel mogelijk kunnen vertrekken." LOTING Champions League. Indeling. «roep A: Glasgow Rangers (Sch), Auxerre (Fra), AJAX (NED), Gras shoppers (Zwi). Groep B: Widzew ♦Lodz (Pol), Atletico Madrid (Spa), steaua Boekarest (Roe), Borussia Dortmund (Dui). «roep C: Manchester United (Eng), Pld Wien (Oos), Fenerbahce (Tur), Inventus (Ita). woep D: Porto (Por), Göteborg !an(Itaf°Senb0rg BK (Noo)' AC Mi~ 1QQ Radcliffe (GBr) 14.59,70, 5. Vaquero (Spa) 15.04,94. Disi Programma. 11 september: A: Auxerre - Ajax, Grasshoppers - Glasgow Rangers, B: Atletico Madrid - Steaua Boekarest, Borussia Dortmund - Widzaw Lodz, C: Rapid Wien - Fenerbahce, Juven- tus - Manchester United, D: Göte borg - Rosenborg, AC Milan - Porto. 25 september: A: Glasgow Rangers - Auxerre, Ajax - Grasshoppers, B: Widzew Lodz - Atletico Madrid, Steaua Boekarest - Borussia Dort mund, C: Manchester United - Rapid Wien, Fenerbahce - Juventus, D: Porto - Göteborg, Rosenborg - AC Milan. 16 oktober: A: Ajax - Glasgow Ran gers, Auxerre - Grasshoppers, B: Steaua Boekarest - Widzew Lodz, Atletico Madrid - Borussia Dorm- tund, C: Fenerbahce - Manchester United, Rapid Wien - Juventus, D: Rosenborg - Porto, Göteborg - AC Milan 30 oktober: A: Glasgow Rangers - Ajax, Grasshoppers - Auxerre, B: Widzew Lodz - Steaua Boekarest, Borussia Dortmund - Atletico Ma drid, C: Manchester United - Fener bahce, Juventus - Rapid, D: Porto - Rosenborg, AC Milan - Göteborg. 20 november: Ajax - Auxerre, Glas gow Rangers - Grasshoppers, B: Steaua Boekarest - Atletico Madrid, Widzew Lodz - Borussia Dortmund, C: Fenerbahce - Rapid Wien, Man chester United - Juventus, D: Rosen borg - Göteborg, Porto - AC Milan. 4 december: Auxerre - Glasgow Ran gers, Grasshoppers - Ajax, B: Atleti co Madrid - Widzew Lodz, Borussia Dortmund - Steaua Boekarest, C: Rapid Wien - Manchester United, Juventus - Fenerbahce, D: Göteborg - Porto, AC Milan - Rosenborg. Europese beker voor bekerwinnaars. Eerste ronde (speeldata 12 en 26 sep tember). DINAMO BATUMI (GEO) - PSV (NED), Olympique Nimes (Fra) - Kispet Honved (Hon), Sturm Graz (Oos) - Sparta Praag (Tsj), Construc- torul (Mol) - Galatasary (Tur), FC Kaiserslautern (Dui) - Rode Ster Bel grado (Joe), MyPa-47 (Fin) - Liver pool (Eng), FC Sion (Zwi) - Niva Vin- nitza (Oek), Aarhus (Den) - Olympija Ljubljana (Slv), Cercle Brugge (Bel) - Brann SK (Noo), Lokomotiv Moskou (Rus) - Varteks Varazin (Kro), Reyk javik (IJs) - AIK Stockholm (Zwe), Barcelona (Spa) - AEK Larnaca (Cyp), Benfica (Por) - Ruch Chorzow (Pol), AEK Athene (Gri) - Chemlon Humenné (Slw), Gloria Bistrita (Roe) - Fiorentina (Ita), FC Vaduz (Lie) - Paris Saint Germain (Fra). UEFA-beker. Eerste ronde (speeldata 10 en 24 sep tember). CSKA MOSKOU (RUS) - FEYE NOORD (NED), SCHALKE 04 (DUI) - RODA JC (NED), Bröndby (Den) - FC Aarau (Zwi), Apoel Nicosia (Cyp) - Espanyol (Spa), Guingamp (Fra) - Inter Milaan (Ita), Odense BK (Den) - Boavista (Por), Ferencvaros (Hon) - Olympiakos (Gri), Newcastle United (Eng) - Halmstads BK (Zwe), Aber deen (Sch) - AFC Barry Town (Wal), Hutnik Krakow (Pol) - AS Monaco (Fra), AS Roma (Ita) - Dinamo Mos kou (Rus), Celtic (Sch) - Hamburg (Dui), Tenerife (Spa) - Maccabi Tel Aviv (Isr), Panathinaikos (Gri) - Le- gia Warschau (Pol), Arsenal (Eng) - Borussia Mönchengladbach (Dui), Tsjernomorets Odessa (Rus) - Natio nal Boekarest (Roe), Torpedo Mos kou (Rus) - Dinamo Tbilisi (Geo), Bo- do-Glimt (Noo) - Trabzonspor (Tur), Club Brugge (Bel) - Lyngby (Den), Rapid Boekarest (Roe) - Karlsruher SC (Dui), Aston Villa (Eng) - Hel- singborgs IF (Zwe), RC Lens (Fra) - Lazio Roma (Ita), Spartak Moskou (Rus) - Silkeborg (Den), Malmö (Zwe) - Slavia Praag (Tsj), Germinal Ekeren (Bel) - Casino Graz (Oos), Montpellier (Fra) - Sporting Lissa bon (Por), Valencia (Spa) - Bayern München (Dui), Dinamo Kiev (Oek) - Neuchatel Xamax (Zwi), RWD Mo lenbeek (Bel) - Besiktas (Tur), Victo ria Guimaraes (Por) - Parma (Ita), Vladikavkaz (Rus) - Anderlecht (Bel), FC Tirol Innsbruck (Oos) - FC Metz (Fra). Door Bert Willemsen Francorchamps - „Schumacher raakte gewoon de macht over het stuur kwijt." Ferrari-teambaas Jean Todt sprak die woorden op de eerste trainingsdag van de Belgische Grand Prix met een zweem van ironie in zijn stem. Eindelijk was het eens een keer geen falende bolide die de da dendrang van Schumacher stopte. In Francorchamps ging de wereldkampioen zelf in de fout. „Het was mijn schuld," gaf Schumacher eer lijk toe. Tijdens de laatste minuten van de eerste oefensessie vloog hij van de baan in de snelle rechts-links combinatie van Des Fag- nes. Met een daverende klap boorde de Ferra ri zich door een beschermende laag van auto banden achterwaarts tegen de vangrail. Schumacher: „Het stuur brak finaal af. Zo hard kwam mijn rechterbeen er tegenaan." Dat rechterbeen doorstond het geweld niet ongeschonden. Een pijnlijke kneuzing hield Schumacher bij de tweede training langs de kant. Hij moest toezien hoe Gerhard Berger in zijn Benetton de snelste man van de dag werd. „Ik hoop bij de volgende training weer van de partij te zijn," zei Schumacher. Maar eerst moet hij vanmorgen bij een medische inspec tie het groene licht krijgen van de vaste For mule I-dokter Sid Watkins. Schumacher mocht van geluk spreken dat hij Brussel (anp) - Svetlana Masterkova heeft gisteren tijdens de Ivo van hamme Memorial het wereldrecord op de 1000 meter verbeterd. De Bussin liep in het Koning Boudewijnstadion in Brussel 2.28,98. Het oude wereldrecord, 2.29,34, stond op naam van Maria Mutola uit Mo zambique, die als tweede eindigde in 2.29,66. Masterkova veroverde op de Olympische Spelen in Atlanta de gouden Medaille op de 800 en 1500 meter. Tien dagen geleden liep ze in Zurich een Wereldrecord op de mijl. Zowel de mijl als de 1000 meter zijn in fante nummers. De wedstrijd in Brussel maakt deel uit van de Gol- «fflPour-cyclus. MANNEN m 0,4 m/sec): 1. Mitchell (VSt) 10,03, 2. Bailey (Can) 10,09, 3. Carl "Ws (vst) io,io, 4. Boldon (Tri) 10,12, 5. Christie (GBr) 10,14, 6. Da- 1030 nwa (^g) 10>15> 7- Drummond (VSt) 10,16, 8. Surin (Can) fte,1' MicBael Johnson (VSt) 44,29, 2. Mills (VSt) 44,78, 3. Maybank ,n Lt4',92'4- Kamoga (Oeg) 44,96, 5. Baulch (GBr) 45,08. jap^1 v m/sec): 1. Allen Johnson (VSt) 12,92 (evenaring bwp), 2. (VSt) 13 85Br'13'24' 3' Valle (Cub) 13'33' 4' Pieters (Bel) 13'37' 5- Brown T Adkins (VSt) 47,93, 2. Matete (Zam) 47,99, 3. Robinson (Aus) U Zellner (VSt) 49,06, 5. Bruwier (Bel) 49,24. 100a VROUWEN Mm Masterkova (Rus) 2.28,98 (wereldrecord, oud 2.29,34 Maria ISOfi Mutola (Moz) 2.29,66. Jacobs (VSt) 4.01,77, 2. Djate (Fra) 4.02,26, 3. Sacramento 5000 I; 4- Podkopajeva (Rus) 4.04,78, 5. Crowley (Aus) 4.05,0. Londen - De Italiaanse spits Fabrizio Ravanelli blijft in de Engelse voetbalwereld de aandacht trekken. De nieuwe aanvaller van Middlesbrough is nu ook de lieveling van de hoofdspon sor van de club. Speciaal voor de ex-speler van Juventus heeft de geld schieter een shirt laten ma ken waarbij de naam van het bedrijf zowel aan de binnen- als aan de buitenkant zicht baar is. Daardoor maakt Ravanelli ook nog reclame als hij zijn favoriete toneelstukje op voert na een doelpunt. De grijzige spits loopt dan met het shirt over zijn hoofd getrokken als een kip zonder kop over het veld. New York (anp) - De nieuwe loting voor de eerste ronde van de open Amerikaanse ten- nistitelstrijd is voor Richard Krajicek zwaar uitgevallen. De winnaar van Wimbledon, in New York als vijfde ge plaatst, krijgt in plaats van de eerder toebedeelde Fransman Guillaume Raoux nu Stefan Edberg voor zich. De Zweed is bezig aan zijn afscheidstoer- nooi, maar bezit nog steeds geweldige krachten. Paul Haarhuis treft in de eerste ronde de Amerikaan Michael Joyce. In eerste instantie was de Eind- hovenaar gekoppeld aan de Au straliër Michael Tebbutt. Jan Siemerink moet het opnemen te gen de Duitser Carl-Uwe Steeb in plaats van de Amerikaan Vince Spadea. Sjeng Schalken, als laat ste rechtstreeks toegelaten Ne derlander, ontmoet in de ope ningsronde de Oostenrijker Gil bert Schalier. Aanvankelijk zou hij tegen Jason Stoltenberg uit Australië moeten spelen. New York. Loting mannen Eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Voinea (Roe), Novak (Tsj) - quali fier, Larsson (Zwe) - Volkov (Rus), Tillstrom (Zwe) - qualifier, quali fier - Olhovski (Rus), Woodforde (Aus) - Philippoussis (Aus), Carre- tero (Spa) - Burillo (Spa), Clavet (Spa) - Pioline (Fra/16), Ferreira (Zaf/9) - qualifier, Kucera (Slw) - Bjorkman (Zwe), qualifier - Ruud (Noo), Corretja (Spa) - Black (Zim), Rikl (Tsj) - Arazi (Mar), Schalken (Ned) - Schalier (Oos), Stafford (Aus) - Forget (Fra), Me- ligeni (Bra) - Kafelnikov (Rus/7), Ivanisevic (Kro/4) - Tsjesnokov (Rus), Draper (Aus) - Blanco (Spa), Furlan (Ita) - Johansson (Zwe), Dreekman (Dui) - Rusedski (GBr), Medvedev (Oek) - Fleurian (Fra), Kroslak (Slw) - Woodruff (VSt), qualifier - Korda (Tsj), Ulihrach (Tsj) - Alberto Costa (Spa/14), Martin (VSt/12) - El Aynaoui (Mar), Gaudenzi (Ita) - Matsuoka (Jap), Flach (VSt) - qualifier, Wil- ander (Zwe) - Henman (GBr), (KerViT'i I' Brunet^(Ita) 14.48,96, 2. Ribeiro (Por) 14.49,81, 3. Barsosio 15 12'77. 3. Lopez (Cub)" 12,85, 4. Rose (Jam) 12,88, 5. Bukovec (Slv) L2'7 m/sec): 1. Engquist-Narosjilenko (Zwe) 12,60, 2. Freeman (Dui^sn Wy'udda (Dui) 66,60, 2. Zvereva (WRu) 65,66, 3. I M4, 4. Sadova (Rus) 61,64, 5. Bergmann (Noo) 61,44. Dietzsch Burgos (anp) - Tony Rominger heeft gisteren de Ronde van Burgos gewonnen. De eindze ge van de Zwitser kwam in de vijfde en laatste etappe niet meer in gevaar. De rit eindig de zoals verwacht in een mas sasprint. De Nederlander Jans Koerts strafte daarin de zelfoverschat ting van Nicola Minali bijna af. De Italiaan stak al ver voor de streep de armen vol overtuiging juichend omhoog. Koerts kreeg hem maar net niet meer te pak ken. Het verschil was enkele banddikten. Het was de tweede dagprijs voor Minali, die ook de openingsrit won. Jeroen Blijlevens verscheen gis teren niet meer aan de start voor de etappe over 174 kilometer van Quintana Urria naar Burgos. Hij arriveerde een dag eerder tijdens de individuele tijdrit buiten de li miet, in gezelschap van zijn TVM-ploeggenoten Servais Kna- ven en Tristan Hoffman. Ook de Belg Gert Vanderaerden was een van de dertien renners die niet meer tot de slotetappe werden toegelaten. Fabiana Luperini kan de eindze ge in de Tour Féminin bijna niet meer ontgaan. Gisteren won de Italiaanse wielrenster ook de 10e etappe, een rit over 125 kilometer van Guillestre naar Vaujany met twee zware beklimmingen. Ze verstevigde daarmee haar leiden de positie in het algemeen klasse- merit. I Ronde van Burgos. Vijfde en laat ste étappe Quintana Urria - Bur gos) 1. Minali (Ita) 174 km in 4.30.51 (38,55 km/uur), 2. Koerts (Ned), 3. Checchini (Ita), 4. Artunghi (Ita), 5. Smetanin (Rus), 6. Dufaux (Zwi), 7. zberg (Zwi), 8. Laurent Jalabert (Fra), 9. Moreda (Spa), 10. Siboni (Ita), 16. Miguel Indurain (Spa), 20. Rominger (Zwi); Neder landers: 21. Den Bakker, 51. Nij- boer, 53. Nijdam, 54. Van der Meer, 71. Voskamp. Opgegeven: Pantani (Ita). Niet gestart: Kna- ven, Blijlevens em Hoffman (don derdag limiet niet gehaald in tijd rit). Eindstand: 1. Rominger 17.14.43, 2. Miguel Indurain 1.51, 3. Cuesta (Spa) 2.11, 4. Gonzelez (Spa) 2.18, 5. Jalabert 2.24, 6. Jimenez (Spa) 2.35, 7. Dufaux 2.37, 8. Stephens (Aus) 2.39, 9. Dominguez (Spa) 2.43,10. Zarrabeitia (Spa) 3.12; 27. Voskamp 6.14, 44. Van der Meer 8.54, 47. Den Bakker 10.26, 55. Zülle (Zwi) 13.30, 56. Nijboer 13.59, 67. Koerts 15.05, 76. Nijdam 19.39. 83 renners geklasseerd. Ronde van de Limousin. Vierde en laatste etappe Saint-Yrieix - Li moges: 1. Piziks (Let) 165 km in 3.55.10, 2. Larfis (Zwe), 3. Chanteur (Fra), 4. Diaz Zabala (Spa), 5. Brochard (Fra), 6. Heulot (Fra), 7. Ekimov (Rus), 8. Zamana (Pol), 9. Blaud- zun (Den), 10. Sierra (Spa). Rotterdam (anp) - Binnen drie weken heeft Ulrich Kirchhoff de relatieve waarde van twee Olympische titels leren kennen. In de eerste week van augustus beleefde de Duitse springruiter met Jus de Pomme de gelukkigste momenten in zijn leven. In het Georgia Horse Park in Co- nyers bezorgde de combinatie eerst Duitsland de titel in de lan- denwedstrijd, daarna veroverde het duo het goud in de individue le competitie. Het succes lachte het gouden koppel toe. Zo leek het, want vrijdagmiddag rond 16.00 uur overleed in een kliniek in het Duitse Telgte Jus de Pommes. Pas tien jaar oud, met een glanzende toekomst voor zich. De hengst, eigendom van de Nederlanders Adrie Jespers en Wiepke van de Lageweg, stierf waarschijnlijk aan de gevolgen van een dunne-darmontsteking. Om de exacte doodsoorzaak te achterhalen, laat Kirchhoff au topsie verrichten. „Ik wil zeker heid. Hij is in ieder geval niet ge storven aan een koliek. De Nederlandse eigenaren Van de Lageweg en Jespers en spon sor Cees van Opstal hebben maar kort kunnen genieten van het paard dat in België werd gevon den. Veel te dik, maar met de po tentie de hoogste hindernissen te nemen. Als ruiter kozen de Ne derlanders de relatief onbekende Ulrich Kirchhoff uit Duitsland. Dat bleek een goede greep, want nadat Jus de Pommes de nodige kilo's was kwijtgeraakt, vormden zij een gouden koppel. Op de Olympische Spelen behoorde de combinatie niet bij voorbaat tot de favorieten, maar al in de lan- denwedstrijd bleek de kwaliteit. Geen balk gooide Jus de Pomme eraf. Snel was hij niet, getuige de tijdstraffen, maar springen deed hij als een veer. In de finale van de individuele strijd bleef de combinatie als eni ge in twee omlopen foutloos. Met de tweede gouden medaille om de nek was Kirchhoff de gevierde ruiter van de Spelen en was Jus de Pommes op slag miljoenen waard. „Hij is niet te koop," zei den zijn eigenaren direct na de fi nale. Ze hielden woord en sloegen diverse aanboden uit België, Mexico en de Verenigde Staten af. 3,5 miljoen was hij waard, maar hij bleef op stal. „We willen van deze hengst nog heel wat kleintjes zien," zei Van de Lage weg. Die wens zal in ieder geval niet in vervulling gaan. Het enige dat rest zijn twee gouden medail les. Maar wat zijn die nog waard? Adrie Jespers was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Volgens zijn vrouw staat zijn hoofd op dit moment nog niet naar vragen over verzekering en schade. „Dat komt later pas aan de orde," aldus een aangeslagen mevrouw Jespers. Michael Schumacher kijkt met een zuur gezicht naar de verrichtingen van de andere coureurs op het televisiescherm. De Duitser had daar alle tijd voor, want hij maakte in de eerste oefensessie een stuurfout en vloog uit de baan. foto reuter geen ernstigere verwondingen opliep. Het cir cuit in Francorchamps is even fraai als risico vol. „Dit is de beste baan ter wereld," luidde de mening van Jos Verstappen. Het merendeel van de coureurs was het daar roerend mee eens. Maar Blanchimont en vooral L'Eau Rouge, een razendsnelle linkerbocht gevolgd door een steile helling, zijn wel berucht. Jos Verstappen ging gisteren snel genoeg over de baan om vijf auto's in de training achter zich te houden. Dat is heel wat met een wagen die in de bochten voortdurend rechtdoor wil. „We hebben alles geprobeerd maar krijgen dat onderstuur er niet uit," zei Verstappen. De klacht dateert al vanaf het begin van het seizoen, maar de Arrows is niet noemens waardig verbeterd. Haarhuis (Ned) - Joyce (VSt), Teb butt (Aus) - Reneberg (VSt), Stark (VSt) - Karbacher (Dui), Edberg (Zwe) - Krajicek (Ned/5), Agassi (VSt/6) - Hadad (Col), Ondruska (Zafj - Mantilla (Spa), Moya (Spa) - Humphries (VSt), Siemerink (Ned) - Steeb (Dui), qualifier - qualifier, Wheaton (VSt) - Kim (VSt), Lapentti (Ecu) - O'Brien (VSt), Alami (Mar) - Washington (VSt/11), Enqvist (Zwe/13) - Si mian (Fra), Raoux (Fra) - Dewulf (Bel), Knowles (Bah) - Filippini (Uru), Woodbridge (Aus) - quali fier, Goossens (Bel) - Bruguera (Spa), qualifier - Stich (Dui), qua lifier - Adams (Vst), Frana (Arg) - Muster (Oos/3), Courier (VSt/8) - Javier Sanchez (Spa), Grabb (VSt) - Stolle (Aus), Rafter (Aus) - Carl- sen (Den), Stoltenberg (Aus) - Pescosolido (Ita), Boetsch (Fra) - Pereira (Ven), Carlos Costa (Spa) - Gustafsson (Zwe), Tarango (VSt) - Radulescu (Dui), qualifier - Rios (Chl/10), Rosset (Zwi/15) - Palmer (VSt), Damm (Tsj) - Gumy (Arg), Kulti (Zwe) - Hlasek (Zwi), Ma- miit (VSt) - Berasategui (Spa), Spadea (VSt) - Vacek (Tsj), Prio- nosil (Dui) - qualifier, qualifier - Carbonell (Spa), qualifier - Chang (VSt/2). Rotterdam - De kans bestaat dat Feyenoord pinch-hitter Mike Obiku voor de rest van het seizoen verhuurt. Met name AZ heeft wel interesse in de Nigeriaan die nog tot 1 juli 1998 onder con tract staat. Van Arie Haan mag hij weg: „Het is voor hem goed een keer een heel seizoen te spelen. Op zich heeft Mike een perfecte instelling, dus hij hoeft niet weg van mij. Maar als er gegadigden zijn, laat ze maar komen." Over de mogelijk nieuwe spits, de 22-jarige Argentijn Calvo die op proef is in de Kuip, bleef Haan wat vaag. „Hij heeft alle verte genwoordigende elftallen in de jeugd doorlopen. Daarna is hij door een blessure wat buiten beeld geraakt. In de loop van vol gende week neem ik een beslissing, maar het hangt natuurlijk ook van de prijs af. Daarom zeg ik niet te veel, anders gaat die prijs al leen maar omhoog." Tomek Iwan heeft bedankt voor het Poolse nationale team. „Hij kwam steeds geblesseerd terug, daar heeft hij genoeg van," aldus Arie Haan, die wel zijn nieuwe spits Marek Saganowksi voor twee weken dreigt kwijt te raken wegens interlandverplichtingen. De Feyenoord-trainer is nog in discussie met de Poolse bondscoach omdat Saganowski niet fit is en dus volgens Haan beter in Rotter dam kan blijven om te revalideren. Het conflict tussen publiekslieveling Ronald Koeman en Feye noord mag dan uit de wereld zijn, een groep fanatieke supporters blijft boos op het bestuur van de Rotterdamse club. Vooral voor zitter Jorien van den Herik kan bij de harde kern geen goed meer doen. In een even strijdvaardig als scherp pamflet, dat gisteren bij de Kuip is verspreid en ook zondag bij de thuiswedstrijd tegen Volendam wordt uitgedeeld, dringen de fans aan op wijzigingen in de clubleiding. „Want Van den Herik is veel te vaak in het bui tenland om de club goed te kunnen besturen," sprak een woord voerder. „Bovendien deugt er van zijn transferbeleid geen bal." Parijs - De Britse wielrenner Chris Boardman gaat op 6 of 7 sep tember een aanval ondernemen op het werelduurrecord. Dat staat met een afstand van 55,291 kilometer op naam van de Zwitser To ny Rominger. Boardman bezat het record drie jaar geleden al eens met 52,270 km. Voor zijn poging het te heroveren - Miguel Indurain faalde vorig jaar - heeft Boardman de keus laten vallen op de wielerbaan van Manchester, waar volgende week de WK worden gehouden. Jyvaskyla - De organisatie van de 1000-meren-rally in Finland is gisteren opgeschrikt door een ernstig ongeluk, waarbij verschei dene gewonden zijn gevallen. Een Deense coureur verloor in de buurt van Jyvaskyla de macht over het stuur van zijn Mitsubishi en vloog in het publiek. Aanvankelijk werd gesproken van 29 mensen met letsel, onder wie een aantal zwaargewonden. Het Finse pensbureau STT was voorzichtiger met ten minste tien ge wonden. De klassementsproef werd onmiddellijk afgebroken. Den Haag - Peter Luttenberger en Max van Heeswijk hebben een tweejarig contract getekend bij de Rabo-ploeg. Beide renners tre den per 1 januari toe tot de Nederlandse wielerploeg. De 23-jari- ge Luttenberger won dit seizoen de Ronde van Zwitserland. De Oostenrijker eindigde als vijfde in het eindklassement van de Ronde van Frankrijk. Eindstand: 1. Brochard 17.14.09, 2. Blaudzun 0.04, 3. Chanteur 0.06, 4. Sierra, 5. Masdupuy (Fra) 0.09, 6. Audehm (Dui) 0.16, 7. Rué (Fra), 9. Lafis 0.20, 9. Piziks, 10. Kozlitin (Kaz) 0.24. Varese. Ronde van de Drie Val leien. 1. Guidi (Ita) 204 km in 4.58.35, 2. Tafi (Ita) 0.03, 3. Donati (Ita) 1.02, 4. Lelli (Ita), 5. Valoti (Ita), 6. Nar- dello (Ita) 1.07, 7. faresin (Ita), 8. Djavanian (Rus). Tour Féminin. Tiende etappe Guillestre - Vaujany: 1. Luperini (Ita) 125 km 3.42.14, 2. Jolanta Polikiaviciute (Lit) 0.20, 3. Rasa Polikiaviciute (Lit) 0.30, 4. Bonanomi (Ita) 0.40, 5. Longo-Ci- prelli (Fra) 0.58, 6. Heeb (Zwi) 1.09, 7. Boebnenkova (Rus) 1.10, 8. Bailey (NZe) 1.19, 9. Alessandra Cappellotto (Ita) 1.32, 10. Boe- bentsjikova (Rus) 1.42. Algemeen klassement: 1. Luperini 31.36.57, 2. Rasa Polikiaviciute 6.02, 3. Jolanta Polikiaviciute 7.51, 4. Longo 8.38, 5. Alessandra Cap pellotto 9.12, 6. Heeb 12.19, 7. Van de Vijver (Bel) 14.33, 8. Zabirova (Rus) 15.37, 9. Bailey 16.25,10. Bo nanomi 17.23. ATLETIEK Sydney. WK junioren. JONGENS 110 m horden, series: 29. Peeters (Ned) 15,15 uitgeschakeld. MEISJES Ver: 1. Yingnan Guan (Chn) 6,53 m, 2. Nicolau (Roe) 6,47, 3. Halkoaho (Fin) 6,38, 9. Van Varsseveld (Ned) 6,01. Zevenkamp tussenstand na 100 m horden-hoog-kogel-200 m: 5. Olst- hoorn (Ned) 3220 (14,47-1,69-10,42- 24,77), 8. Meijer 3187 (14,78-1,72- 12,32-26,43). GOLF Vlaardingen. Steelcover Dutch Challenge Open, stand na tweede ronde: 1. Jacobson (Zwe) 134, 2. Sandywell (Eng) 136, 3. Goggin (Aus) 137, 4. Jacquelin (Fra), Bennett (Eng) 139; 47. Wechgelaer (Ned) 146; cut ge mist door o.a. de Nederlanders Ruiz-Fonhof 148, Smits van Wae- sberghe, Steenkamer, Van der Velde 149, Janbroers, Bensdorp, Germes 150, Stavast, Metselaar 152, Huur man 154; Lovey 155; Seton, Stoop 158. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Internationaal springconcours, ta bel A, 1,40 meter: 1. Sloothaak (Dui) San Patrignano Very 0-28,78, 2. De Miranda Neto (Bra) Caroffna 0- 29,04, 3. Delaveau (Fra) Aphnee du Marais 0-29,34, 4. Raymakers (Ned) Jewel's Emerald 0-29,52. Tweede kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs: 1. Robert (Fra) Auleto 0- 59,31, 2. Dominici (Ita) Friso 0- 62,07, 3. Michael Whitaker (GBr) Touchdown 0-62,30, 4. Ludger Beerbaum (Dui) Sprehe It's Me 0- 62,65, 5. Sloothaak (Dui) San Pa trignano Corrado 0-65,72, 6. Hen- drix (Ned) Ten Cate Finesse 0- 68,87. SCHAKEN Amsterdam. Donner Memorial, zes de ronde: De Firmian (VSt) - Piket (Ned) 1/2- 1/2, Salov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Granda Zuniga (Per) - Tim man 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Adianto (Ino) 1/2-1/2, Kamsky (VSt) - Morozevitsj (Rus) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Hodgeson (GBr) 1- 0. Stand: 1. Oiket, Van Wely, De Fir mian, Granda Zuniga, Ivantsjoek, Kamsky en Hodgeson 3 1/2, 8. Salov en Adianto 3, 10. Sokolov 2 1/2, 11. Timman 2,12. Morozevitsj 1. TENNIS Toronto. Mannen, 3,5 miljoen gul den. Derde ronde: Wayne Ferreira (ZAf/3) - Henman (GBr) 6-4 6-4, Rios (Chl/4) - Vacek (Tsj) 6-4 6-3. Long Island. Mannen, 425.000 gul den. Tweede ronde: Stark (VSt) - Spadea (VSt) 6-3 6-7 7-6. San Diego. Vrouwen, 760.000 gul den. Tweede ronde: Sabatini (Arg/5) - Carlsson (Zwe) 6-1 7-5, Studeniko- va (Slw) - Habsudova (Slw/6) 7-6 6- 2. Kwartfinales: Martinez (Spa/2) - Tauziat (Fra) 6-3 6-4.

de Stem | 1996 | | pagina 11