Huurhuizen Moerschans in verkoop 8 jaar k provincie zet licht op groen voor bedrijventerrein zuidkant Axel achttien maanden DE STEM ^;sov^é0115-563975' Voormalig gemeentehuis werd herenhuis Heikantenaar wil geen geld van gemeente Bouw appartementen Molenstraat vertraagd Marktkramers moeten him afval meenemen Winkeliers in actie tegen rijdende winkel DAG KLAPPER Harold en Anja bejaarde. ci en verbeurdverklaring Vlinderliefhebbers in opperste vervoering IRA jaar :iat Bas Maar vandaag 35 jr.! Natasja Arno Migchielsen en Jolanda Oomen Lucienne en Rinaldo Richard en Jolanda (0)pa en (0)ma trouwen vandaag en (0)ma BUNGALO^TENTii' PESTEM ZEELAND C2 Om leegstand te voorkomen Terneuzenaar droeg onderbroek vol geld 0mm3727Vo4a'4561 CW Raad Michelstadt bezoekt Hulst Auto in sloot MARKAN1 ERFGOED Axel wil van rondslingerend afval af 'Leefbaarheid dorp staat op het spel' Zware schade USTUS 1996 ■:'R l zeker niet t jij vandaag ijeten. sfeliciteerd. jista, Jasper, i Nancy. Ificiat i van Meer je paar is na plij met elkaar. Heeren, Smissen de krant en jk 6 jaar. allemaal. -jïai f *4 x 71 Ad en Nancy gaanl^^- Na bijna samen hokken luiden vandaag voor hen de klokken H.G. Pa MA Marco Gina TOINE Bijna 1 jaar getrouwd Bijna pappa. Hartelijk gefeliciteerd Miranda+? en Goofyj Vandaag trouwen Proficiat Hubert, al 36 jaar een hoge eigenwaarde, maar nu het uiterlijk van een Liefs Beppie en jouw 6 kinderen. Wij wensen veel geluk en gezondheid in hun huwelijk. Opa, vader, moeder, Bianca en Jürgen van Weert. Bezorger gefeliciteerd! i Bruin-van Nimwegen in Teteringen, Mevr. van Opstal in Zundert, 1 Broods-v.d. Eijnden in Hoogerheide, Rene Reijngoud in Oostburg, van Steenbergen in Lage Zwaluwe. Hoera 't is feest vandaag /en elkaar het JAWOORD vandaag. Hartelijk Gefeliciteerd dag en heel veel geluk samen toegewenst 1 je peetoom Ome Jack en Carien. morgen trouwen om 11.30 uur in het i Stadhuis op de Markt in Roosendaal daarna in de St.Janskerk Harte Gefeliciteerd met jullie huwelijk. Fam. Migchielsen Fam. Oomen H.G. met jullie 40 jarig huwelijk il. Tiny, Jos'e Jessica. Adrie, Jolanda h Samatha. Hennie Michel. Comé en Miranda wmS,. Wm. 'jr'"" gefeliciteerd -jarig huwelijk. EEN ADVERTENTIE IN DE STEM BEREIKT RNIM 260.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. VOOR MEER INFORMATIE BEL(076) 5 312 550 - «mm* VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1996 jjn onze verslaggever - De gemeente Axel verwacht J'deloop van volgend jaar het nieu- (e bedrijventerrein aan de zuidkant Axel in exploitatie te kunnen temen. [eprovincie Zeeland heeft het licht op men gezet voor de ontwikkeling van het trein. Wethouder J. van Schaik deelde in de vergadering van de commissie Volkshuisvesting en Rumtelijke Orde ning mee dat er ook reeds drie gegadig den zijn voor vestiging. Het terrein in de buurt van de Cehave- vestiging aan de provinciale weg tussen Axel en Zuiddorpe is nodig nu de grond op het bedrijvenpark Vaartwijk bijna in zijn geheel is uitgegeven. Het nieuw aan te leggen bedrijvenparkt heeft een omvang van zes tot zeven hec tare. Het huidige Vaartwijk beslaat in totaal vier hectare. Het dagelijks ge meentebestuur is om twee redenen in zijn nopjes met de goedkeuring voor de zuidelijke locatie. Allereerst verwacht het gemeentebe stuur dat er op termijn een voorname rol is weggelegd voor de Langeweg in ver band met de toekomstige industriële ontwikkeling van de Axelse Vlakte. Bovendien is de ligging van een nieuw bedrijventerrein tussen Axel en de dor pen Koewacht en Zuiddorpe gunstig bij de eventuele verplaatsing van bedrijven uit die plaatsen naar het nieuwe indus triepark. „We beraden ons momenteel over de wij ze van exploitatie van het nieuwe ter rein," aldus wethouder Van Schaik. „Dat kan door particulier initiatief of door het als gemeente zelf in ontwikke ling te nemen." Twee particulieren hebben al belangstel ling getoond om het nieuwe bedrijven terrein in exploitatie te nemen. Van Schaik verklaarde een suggestie van WD-raadslid L. den Doelder-Van de Voorde onhaalbaar. Haar fractie zou graag gelijktijdig aan de realisatie van het nieuwe terrein bedrijvigheid toelaten aan de Noord polder tegenover het huidige Vaart wijk. Van onze verslaggever Jalst - De Woonstichting Hulst gaat nu ook vrijkomende huur- luizen in de Hulster Moerschanswijk te koop aanbieden. [en dergelijke mogelijkheid is er iieen paar jaar voor bewoners van sommige woningblokken in de [iaertwijk, waar inmiddels een stuk of tien huizen zijn verkocht. Het dit beleid wil de Woonstich- ting voorkomen dat er op termijn leegstand ontstaat, zegt directeur H. Hageman. „De verhuur van wo- Égen staat toch onder druk. Als je alleen al naar Zeeuws-Vlaande ren kijkt, dan staan er toch enorm veel huizen leeg. Wij hebben daar in Hulst nog geen last van en we willen dat graag zo houden. Het wil natuurlijk niet zeggen dat we uitverkoop houden. We bieden die koopmogelijkheid slechts voor een beperkt aantal complexen. We gaan het ook niet uitgebreid sti muleren, want als het er op aan komt verhuren we natuurlijk lie ver dan dat we verkopen." Volgens Hageman zijn het vooral ie duurdere huurwoningen die problemen opleveren. „Zeg maar de huizen die op meer dan 800 gul den huur per maand zitten. Dat zijn met name de huizen die date ren uit de periode dat er nog grote eengezinswoningen werden ge bouwd. En die moeten eigen een naar verhouding vrij forse huur opbrengen. Het wordt steeds meer een probleem om die verhuurd te krijgen. Vandaar dus dat we naast huren ook de mogelijkheid bieden die woningen te kopen". Daarbij gaat het overigens niet alleen om vrijkomende huizen. Ook huidige huurders van zo'n dure woning krijgen gelegenheid om hun huis te kopen, als ze daar belangstelling voor tonen. Op dit moment heeft de Woon stichting in de Moerschanswijk al vijf woningen verkocht. Omdat er in die wijk nogal wat verloop is komen er regelmatig huizen vrij. Hageman verwacht dat de Woon stichting op termijn 'enkele tien tallen' woningen zal verkopen. Middelburg - Het zou een aardige variant opAfkes tiental' kun nen zijn. Alleen hielden deze lieden zich bezig met harddrugs. Gisteren stond de laatste in de serie Grenulaan 32 voor het hek jevan de rechtbank in Middelburg en hoorde de 27-jarige I. A. iiitTerneuzen een gevangenisstraf van 18 maanden en verbeurd verklaring van 50.000 Belgische franken tegen zich eisen. Zijn medebewoners, medegebrui kers en mededealers, zoals Jan de V., grote en kleine Achmed, A.'s broer en nog een handvol mindere joden werden al eerder tot forse celstraffen veroordeeld. De perio de waarin A. had gedeald was niet co erg lang: vanaf 4 januari tot en net 22 mei van dit jaar. A., zat evenals Jan de V. tot begin janua ri achter de tralies en de drugs handel vanuit het pand Grenu laan 32 werd geregeld door grote Achmed, de man die volgens di verse verklaringen de drugstouw tjes in Terneuzen in handen had. Ophet moment dat Jan de V. weer vrijkwam en A. tijdelijk bij hem inwoonde begon de handel weer van voren af aan. De harddrugs dealers werden door Jan de V. het ™is uit gezet en A. begon zijn ne ring in een pand aan de Nieuwe- djepstraat. Eind maart mocht hij al door de politie worden aange houden. Niettemin kon A. nog twee maanden zijn gang gaan tot dat de politie hem op 22 mei in de EDITIE ZEELAND ledactie Vernemen: Elandstraat 32,4532 CG et 0115-645759, fax 0115-645742. eoacteuren: Peter Oggel (editiechef), eter van den Assem, Frank van Cooten, 'ank Deij (plv. ed. chef), Rein van der ^eim, Harold de Puysseleijr. dokstraat 1,4461 JK 'et 0! 13-273700, fax 0113-273701. eoacteur; Cees Maas (provincie- verslaggever). Hulst; ftenmarkt 14a, 4561 CW j,0'14-37277°, fax 0114-372771. redacteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. ^redactie Zeeland: 0n Koomen et ma t/m vrij. 0115-645751 'ei. zondag 011 s - 645753 Advertentie-exploitatie ""tem enZVK femeuten: e|fetraat32'4532« Vsrtl fax 0115-645741 vertegenwoordigers: Hulst?'mmerS'Privé 0115-562354 E^enwoordigers: Maria!?!!den Brande' Pt'vé 0114-314570, jan Verstraeten privé 0114-316755. °Peningstijden: fmvr. 8.30- 17.00 uur kraag vatte. Op dat moment had hij zijn onderbroek vol met Bel gisch geld zitten. „Dat was een le ning van een vriendin om drugs schulden in te lossen," verklaarde hij gisteren op de zitting. Tevens werden bij die aanhouding zijn semafoon en gsm-telefoon in be slag genomen. „Duidelijk spullen die bij een dealer en niet bij junks horen,oordeelde officier van jus titie mr D. van der Bel. „Om mijn vriendin te kunnen bellen," ver weerde A. zich. Maar daar geloof de mr. Van der Bel zoals hij zei 'geen ene moer van'. De rechtbank wijst vonnis over veertien dagen. Van onze verslaggever Hulst - De gemeenteraad van de Hulster zustergemeente Michelstadt (D) brengt tijdens de Reynaertfeesten een be zoek aan Hulst. Hulst onderhoudt sinds 1969 contacten met Michelstadt. De gemeenteraad van Michelstadt wordt vrijdag officieel ontvangen in de centrale hal van het stads kantoor. Daarbij is het college van burgemeester en wethouders aanwezig en, op een enkeling na, de voltallige gemeenteraad van de Reynaertstad. Daarna maken de Duitse raadsleden op de Grote Markt de officiële opening van de Reynaertfeesten mee. Zaterdag brengt Michelstadt een bezoek aan verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve en krijgen de Duitsers een rondleiding door de binnenstad van Hulst. Om 17.45 vindt in het stadskantoor een concert plaats van de fanfares Sint Jan en Wel doen door Vermaak, met mede werking van zangeres Marleen Bauwens. Zondagochtend gaat de gemeenteraad van Michelstadt weer naar huis. Retranchement - Door nog onbe kende oorzaak verloor een 19-ja- rige automobilist uit Brunssum gisterochtend de macht over het stuur op de Platteweg. Hij raakte met zijn voertuig van de weg en belandde in de sloot. De man en een 18-jarige passagier uit Mun- stergeleen liepen slechts enkele schaafwonden op. Een derde in zittende, een 18-jarige jongeman uit Munstergeleen, verloor even het bewustzijn. De auto werd to taal vernield. Door Jeanette Vergouwen Clinge - De burgemeester zat in een kamer met een dubbele deur en in de hal zijn twee toiletten. Het bezoek van een lid van de koninklijke familie was aanlei ding voor het installeren van een tweede toilet. Het moest een on gebruikte zijn, niet eentje waar ook het personeel dagelijks een sanitaire stop maakte. Het voor malige gemeentehuis van Clinge is door Joseph en Jeannette Ma- riman omgetoverd tot een woon huis. Het gebouw straalt degelijkheid en ernst uit. Het werd net voor de fundamenten van het oude gemeentehuis gebouwd door Louis Lansu in de jaren 1935- 36. De gedenksteen werd inge metseld door burgemeester J.M. Vierings op een ongebruikelijke dag: de elfde van de elfde in 1936. Hij regeerde in die tijd over de dertiende grootste ge meente van Nederland, wat op pervlakte betreft. Door de ge meentelijke herindeling kwa men de oude gemeentehuizen op de vrije markt. „Ik fietste er voorbij in 1970 en zag het bordje te koop. Ik vond het geen onaardig huis en na de kijkdagen besloten we een bod te doen. Het beleggen zit in mijn 'Er is geen gezag tenzij uit geschreven. bloed en ik hou van antiek en oude huizen," vertelt Jeanette Mariman-Picavet, die net als haar man 69 jaar is. Beide zagen de koop en de in richting als een uitdaging. God', staat op de balken in de voormalige raadzaal van Clinge FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Ml ■iüi Wonen in een authentiek gemeentehuis, daar is de familie Ma- riman best een beetje trots op. „Maar het was me een rotzooi, vooral boven daar hadden ze al les op een hoop gegooid. We hebben er nog een tweetal ko ninklijke portretten tussenuit gevist. Kijk de jonge Wilhelmina hangt op de plaats waar vroeger in de hal het prikbord zat. De houten bank eronder waar het volk moest wachten is origineel en de loketten daar, hebben we laten zitten. Ze kunnen, als we ooit nog eens een banket geven, dienen als doorgeefluiken," grapt de heer des huizes. Het echtpaar woont nu al 24 jaar in het huis en heeft de sfeer van toen weten vast te houden. De trap van het bordes leidt naar de voordeur, de poort on der de trap naar het souterrain waar een van de twee cellen nog intact is, de andere is omge bouwd tot badkamer. In de hal staan in stalen letters op de deu ren naar de kamers nog de na men: secretarie, burgemeester enz. „De ruimte is volledig hetzelf de, alleen iets anders van inde ling, zo is de kamer achter de loketten is nu onze keuken en de spreekkamer van de burge meester een slaapkamer. Maar boven is alles nog zoals vroe ger." Na een tocht door de kamers, waar steeds een andere verza meling staat te pronken van poppen tot oude muziekinstalla ties, via de brede houten trap belandt men in de raadzaal. Hier kun je, met wat fantasie, de discussies nog horen en de hou ten banken voor de publieke tri bune lijken stille getuigen. Op de balken in de nok van het dak staat geschilderd Er is geen ge zag tenzij uit God en Het heil des volks zij de hoogste wet. In de schouw staat nu een platte- buiskachel en voor de ramen hangen stijlvolle gele gordijnen. „De oude waren vies en versle ten, want De Clingenaren ken nen dat hé. In de gemeente Clin ge mocht het nooit veel kosten," aldus J. Mariman die demon stratief zijn handen op zijn oren legt. „Ik heb de koopakte gete kend op de tafel die hier gestaan heeft, alleen stond hij toen in Hulst. Ze hadden zelfs het ge brandschilderde raam eruit ge haald, maar dat heb ik terugge vraagd." Hij wijst op het rode raam met een blauw zwaard met geel handvat. De Kling is ook uitge sneden in het eikenhout van de schouw. „We hebben meer dan een jaar moeten klussen voor we hier konden wonen met de kinderen, maar we zijn er trots op dat we hier huizen. Kijk, vanuit de voorkamer zien we alles, we zit ten steeds eerste rang, een paar meter boven de straat en tegen over de kerk. Een dergelijk huis onderhouden vergt veel onder houd en we moeten flink stoken in de winter, maar dat hebben we er graag voor over." De vrouw des huizes haalt een ingelijst zelfgeschreven gedicht en leest voor: „Opdat niemand je zou komen slopen, besloten wij je dus te kopen. Het gemeentehuis werd heren huis als herinnering voor alle Clinge naren, willen wij zo je uiterlijk schoon bewaren, met het statig bordes en je kleine toren, zul je steeds iedereen blijven be koren. Van onze verslaggever Zaamslagveer - Een groepje Zeeuws-Vlaamse vlinderlief hebbers is tijdens een bezoek aan het kruidenteeltbedrijf van de familie Van de Winckel nabij Zaamslagveer in opperste vervoering geraakt. Tussen de vele daar rondfladderende in secten werden maar liefst 31 oranje luzernevlinders geteld. „Nog nooit eerder zijn er de laatste vijftien jaar zoveel luzernevlin ders bij elkaar gezien in Oost Zeeuws-Vlaanderen," weet Hulstenaar Eddy Taelman van de insectenwerkgroep van de Steltkluut. En dat was nog niet alles, want de vlinderliefhebbers ontdekten ook drie lichtgele exemplaren en die zijn in de streek nog nooit waargenomen. Door de oranjegele kleur en de snelle vlucht is de luzernevlinder snel te herkennen. De vrouwtjes zijn wat forser gebouwd en hebben wit te vlekken in- de zwarte zoom aan de bovenkant van de vleugels. Meestal zijn die vrouwtjes ook oranjegeel, maar bij de zeldzame vorm 'helice' is de bovenkant lichtgeel tot wit. En drie van die gelige exemplaren fladderden dus rond bij het kruidenteeltbedrijf. Van onze verslaggever Heikantenaar - Heikantenaar A. de Nekker wil niet opnieuw geld van de gemeente Hulst. Volgens hem is zijn brief over zijn perikelen met het garagebedrijf Kant verkeerd begrepen. De Nekker liet gisteren weten dat het zeker niet zijn bedoeling is om de gemeente nogmaals om geld te vragen. Hij wil juist een schade vergoeding van het garagebedrijf. Hij heeft daarvoor overigens niet bij het bedrijf zelf aangeklopt. „Want daar valt toch niet mee te praten. De gemeente heeft het be drijf de benodigde vergunningen gegeven. Daarom vind ik, en zo heb ik dat ook bedoeld, dat de ge meente daarin maar moet bemid delen." Wat de gemeente betreft is de zaak gesloten. Om de overlastproblemen van het bedrijf op te lossen moet volgens De Nekker zijn woning worden verbouwd. In een brief aan de ge meente zei de Heikantenaar niet alleen alle medewerking te ver wachten, maar ook dat 'een rede lijke schadevergoeding en een aandeel in de bouwkosten niet te veel gevraagd is'. De gemeente, die eerder al een schadevergoe ding van 15.000 gulden uitkeerde, schreef daarop terug geen enkele reden te zien 'om op deze kwestie terug te komen'. Van onze verslaggever Axel - De bouw van veertig appartemen ten aan de Molenstraat in Axel loopt nog onbekende vertraging op door de bezwa ren van een omwonende. De gemeente heeft de bouwvergunning al wel afgege ven. Projectontwikkelaar Veenman uit Naaldwijk heeft plannen voor veertig appartementen in de Molenstraat. Bij de projectontwikkelaar was gisteren nie mand aanwezig voor een toelichting op de laatste ontwikkelingen. Wethouder J. van Schaik deelde deze week in de vergadering van de commissie Volkshuis vesting mee dat de onderhandelingen tussen de bezwaarmaker en de projectontwikkelaar nog lopen. Meer kon de wethouder de leden van de commissie niet melden. Plan Molenstraat is een van de uitbreidings plannen in de vrije sector in Axel. De verko pen van de overige projecten verlopen voor spoedig, zo blijkt uit de informatie van de ontwikkelaars die zich daarmee bezighouden. Plan Commandeurshof, de dertig apparte menten aan de Tuinstraat, is op één apparte ment na uitverkocht, meldt W. de Winter van Projektbouw Zeeland. Deze projectontwikke laar heeft verder nog zo'n twintig van de oor spronkelijk zestig bungalows te koop in het villapark aan de Eerste Verkorting. Goede za ken doet Projectbouw verder in Zuiddorpe, waar de 32 tweekappers en bungalows in het nieuwe uitbreidingsplan vlotjes van de hand gaan: ruim de helft ervan is inmiddels ver kocht. Deze ontwikkelaar start tenslotte vol gende maand met de verkoop van 46 wonin gen in het nieuwe uitbreidingsplan aan de Kerklaan in Koewacht. Hier gaat de bouw van de eerste huizen begin volgend jaar van start. Proverko begint binnenkort met de verkoop van de tweede fase aan de Buthstraat in Axel. De eerste fase is geheel uitverkocht. Proverko bouwt zowel tweekappers als vrijstaande wo ningen in het plan. De bouw van de eerste van veertig nieuwe woningen begint de eerste helft van volgend jaar. Deze ontwikkelaar bouwt verder, aldus woordvoerder P. Verdurmen, in Axel nog aan de Crijnsensstraat. Het betreft vijftien wo ningen, waarvan zes seniorenwoningen. MARKTEN HULST Reynaertfeesten - spektakel/wed strijden/ rommelmarkt - Centrum (vrij 23 t/m zo 25 aug) KLASSIEK SAS VAN GENT Orgelconcert - door Jos Verpoor ten - Bach, Reger e.a. - R.K.kerk - 20.00 uur DIVERSEN CADZAND Verlichte Boerderijen Route - Zuidzande, Cadzand en Retranche ment - in alle drie de dorpen kan men de route beginnen - Omgeving Cadzand-21.30-23.30 uur CLINGE Bingo - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur LAMSWAARDE Feestdag op de Boerderij - open dag op de Boerderij van Fam. Ver- brugge - Vitshoekdijk 1 - 11.00- 17.00 uur (do en vr) NIEUW-NAMEN Geologisch avontuur - fossielen, gesteenten en zandlagen op het oudste strand van Zeeland - aanmel den bij dhr Bleyenberg tel. 0114- 345384 - Meester van der Heyden- groeve 2,50) SLUIS Belfort Sluis - bezichtigen Belfort - 13.00-17.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Bingo - 't Gelaag -13.30 uur WALSOORDEN Kermisprijskaarting - café Rue du Nord - 20.00 uur WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Kustrit - Puzzelrit voor auto's en fietsers - routeboeken bij Hotel De Zwaan, Dorpsplein Zuidzande, VW Cadzand - INFO 0117-452843 (tot 30 sept) AXEL Expositie - Cisterciënzer kloosters rondom Axel in de Middeleeuwen - streekmuseum - 13.30-17.00 uur (dins t/m zat t/m 30 aug) OSENISSE Kaarting - camping De Zeemeeuw - 21.00 uur Gaaibollen - camping Mussenist - 20.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Twister HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Flipper 19.30 en 22.00 uur Twister 19.30 en 22.00 uur Mission Impossi ble 19.30 en 22.00 uur Kingpin 19.30 en 22.00 uur The Rock 19.30 en 22.00 uur Eraser 22.00 uur Nick of Time OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur The Juror VLISSINGEN Alhambra 1 - 19.00 en 21.45 uur Twister Alhambra 2 - 19.00 en 21.45 uur Mission Impossible Alhambra 3 -19.00 en 21.45 uur Er aser Alhambra 4 -19.00 uur Kingpin 21.45 uur The Rock BRUGGE Kennedy Complex 14.30 uur Flipper 14.30 en 20.00 uur Clueless 14.30,20.00 en 22.30 uur Eraser 20.00 en 22.30 uur Stolen Hearts 22.30 uur From Dusk till Dawn 14.30 en 20.00 uur Spy Hard 22.30 uur The Craft GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Sto len Hearts 14.30, 17.00 en 20.00 uur It takes Two 14.30, 17.00 en 22.30 uur White Squall 14.30 en 17.00 uur Flipper 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Era- ser 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur From Dusk till Dawn 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Rock 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Craft 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Spy Hard 14.30 en 17.00 uur Dunston Checks In 20.00 en 22.30 uur Up close and per sonal 20.00 en 22.30 uur Primal Fear 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour KNOKKE Beverly Screens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Twister 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Era ser 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The Rock 15.00,17.30 en 20.00 uur It taes Two 22.30 uur From Dusk till Dawn Bij mooi weer geen vertoningen om 15.00 en 17.30 uur (enkel op week dagen) Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel overweegt serieus de marktkramers op de zaterdagse weekmarkt voortaan te verplichten hun afval mee naar huis te nemen. Wethouder A. van Waes zei dat gisteravond in de commissie Openbare Werken naar aanlei ding van opmerkingen van het gemeenteraadslid F. Verduijn. De wethouder noemde de op merkingen die een dag eerder door Verduijn en andere raads leden gemaakt waren over rond slingerend afval in de omgeving van de Axelse markt terecht. „Daarom moeten we eens se rieus kijken naar de situatie in Oostburg, waar de marktkra mers verplicht worden hun ei gen afval mee te nemen. Want dit gaat de gemeente handenvol geld kosten. We zullen extra mankracht aan moeten trekken om al dat afval te scheiden." De wethouder opperde dat er wellicht draagvlak onder de marktmensen zou ontstaan als de marktgelden, dankzij deze maatregel, omlaag kunnen wor den gebracht. In de tussentijd beloofde hij met de afdeling Openbare Werken op te nemen dat het afval alsnog wordt opge ruimd. Afval, maar dan zwerfvuil, was ook de ergernis van het raadslid P. van der Heijden. Die drong er in de rondvraag op aan het gemeen- tepersoneel alerter te laten zijn op het rondslingeren van allerlei af val, onder meer langs de belang rijkste invalswegen naar Axel. Van onze verslaggever Hulst/Graauw - De plaatselijke winkeliers in Graauw zijn een actie gestart tegen de komst van een rijdende winkel uit Clinge. In een huis-aan-huis verspreid pamflet roepen de winkeliers de inwoners van het dorp op niet bij de rijdende winkel te kopen. In het vlugschrift wijzen de mid denstanders er op dat de aanwe zigheid van winkels belangrijk zijn voor de leefbaarheid van het dorp. En die winkels kunnen al leen blijven voortbestaan door er steeds naar toe te blijven gaan. De kwestie leidde gisteren tot vragen in de Hulster commissie Stads- en Dorpsontwikkeling. „Mag die winkelwagen zomaar in Graauw zijn waren verkopen," vroeg J. Steijaert (CDA) zich af. „Moet je daar een speciale ver gunning voor hebben en heeft de gemeente die dan afgegeven?" Wethouder G. van de Voorde kon het commissielid nog geen pre cies uitsluitsel geven. „Op dit moment laten we het uitzoeken bij de Vereniging Nederlandse Gemeenten, maar wij wachten nog op het resultaat." De wethouder zei persoonlijk het idee te hebben,dat de winkelwa gen gerust spullen in Graauw mag verkopen. Andere rijdende winkels in de gemeente hebben daarvoor tot nu toe in ieder geval geen speciale vergunning van de gemeente nodig. Als ze zich maar aan de winkelsluitingstijden houden. „Ik kan me best voor stellen dat de plaatselijke onder nemers er niet blij mee zijn." Sint Kruis - Een 31-jarige auto mobilist uit Sint Margriete is af gelopen woensdagmiddag op de kruising Molenweg/Kleine Boom- dijk in aanrijding gekomen met een 47-jarige tractorbestuurder uit Sint Kruis. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd toen de tractorbestuurder links afsloeg en de automobilist niet rechts maar links inhaalde. De bestuur ders bleven allebei ongedeerd.

de Stem | 1996 | | pagina 15