Martin Martens naar Engeland rajicek gassi Tommy Rowe en Tienen eindwinnaars Sterk optreden van zwemster Ankie Buijs Stanny Verstraeten en Jean-Loup Deltour nog steeds sterk duo Anton Janse en Robbie Meijer boeken succes Schaakactiviteiten in naaste toekomst waarschijnlijk minimaal KORT SPORT ZEELAND ZWEMMEN SPORTNIEUWS De Wielingen houdt Zomerloop Robbie Babijn in ziekenhuis John Guiquierre negende in Keiem Records voor Zeeuwse triatleten Dubbeltoernooi Tennis Club Hontenisse TENNIS Tweede plaats voor crosser Aswin Vandamme MOTORCROSS STANDEN Mannenteam Rapide blijft wisselvallig presteren HOCKEY Winst voor Ivan Beck in Beveren WIELRENNEN TNIEUWS KORT naar BCO en prijzen r in Brussel aonstratie DËSTEM DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 B2 hu onze 2 20 AUGUSTUS 1996 B1 gisteren, op de nieuwste we- tegen naar de zevende plaats, hoog gestaan. zwemmedewerker In het meertje van zonovergoten landgoed 'Te |ferve' in Rijswijk had Ankie j weer eens een van haar bededagen. j, Jit seizoen zeer wispelturig temmend Koewachtse - in Ter gen werd ze immers op vele ijnuten achterstand gezwom- -en die ze in Sluis weer groten- ;iels goedmaakte om dan toch l;er in Breskens de boot te mis- - had een zeer goede start op h twee kilometer schoolslag. Ze iTstaan te sluiten bij het dit sei- sterk kwartet vrouwen on- der leiding van de Vlaardingse Karin Stein. Met een verbeten trek op haar ge zicht hield zij stand in deze kop groep en ze moest pas in de laat ste tweehonderd meter afhaken. Ze verloor toen toch nog 39 se conden op de in die slotfase zeer sterke Stein. De grote verliezers waren deze keer haar ploeggeno te Susan de Baar en de Vlissingse Carlien Schrijvershof. De Vlis singse kwam in de start niet goed weg en miste daardoor de aan sluiting. Ze begon aan een in haalrace die haar toch nog op de zesde plaats bracht, maar ze ver loor wel bijna een halve minuut op Ankie Buijs. Bij de mannen van Koewacht ging het helemaal niet. Het schuddend hoofd van Martijn Verbist en de schouderophalende Ruud Hamelink direct na hun fi nish was veelzeggend. De twaalf de en dertiende plaats in dit ster ke veld was niet zo belangrijk, maar meer nog dat zij geklopt waren door Marco Voorn van Oceanus, de grote concurrent voor de Koewachtse ploeg in de strijd om de nationale clubtitel. De jeugd tot en met 15 jaar kon zich in het 22 graden warme wa ter heerlijk uitleven in hun strijd over de 1000 meter. Tom Pieters van Koewacht is een van de top pers in dit veld en ook nu deed hij het voortreffelijk. Hij verloor de strijd om de tweede plaats nipt, maar hij behield een hoge klasse ring in het landelijk klassement. Ook de Vlissinger Joey den Beer deed het goed met zijn negende plaats. Op de 400 meter werd Ruud Pieters met miniem ver schil geklopt door Stanley Vleer- laag uit Wormerveer. Bij de meisjes was de Vlissingse Lydia de Groot met haar zesde plaats de beste Zeeuwse. Haar clubgenoot Charles Potin werd bij de tot 13-jarigen zesde op de kilometer en verdiende daarmede de NK-limiet. Deze strijd om de nationale titel wordt op zondag 1 september in Vlissingen in het Kanaal door Walcheren gehouden. Saskia Herrebout was volop in de strijd voor de eerste plaats gewikkeld, maar de Vlissingse werd in de eindsprint geklopt door Noeki Klein uit Leiden. RESULTATEN ZEEUWEN IN RIJSWIJK MANNEN 2000 meter schoolslag all in: 12. Ruud Hamelink, 13. Martijn Verbist, 15. Jonathan de Witte, 18. Maarten Cadzand-Bad - In Cadzand-Bad staat dinsdag 20 augustus de vijfde en laatste Zomerloop van de atletiekvereniging De Wielin gen op het programma. De jongste jeugd loopt 750 meter en de ouderen 1500 meter. Dit met starttijden om respectievelijk 19.30 en 19.40 uur. Om 19.50 uur is het de beurt aan 'alle leeftijdscategorieën' die een 3200, 6400 of 9600 meter krijgen voorgeschoteld. Er kan vanaf 18.45 uur worden ingeschreven in paviljoen 'De Zeemeeuw' gele gen diep in de duinen aan de monding van de Zwinarm. Terneuzen - Robbie Babijn, pas helemaal terug op de fiets, heeft weer met pech af te rekenen en ligt momenteel in het streekzie kenhuis De Honte in Terneuzen. Babijn brak zijn neus en mist en kele tanden in het gebit. Nabij Walsoorden ging Babijn tijdens een trainingsrit tegen de vlakte. Hoe de valpartij precies is ont staan is nog niet bekend. Babijn werd met de ziekenauto naar De Honte vervoerd. Keiem - John Guiquierre uit Middelburg finishte als negende ve teraan in de 10,8 kilometer lange stratenloop in het Belgische Keiem. De Dynamo-atleet liet een tijd voor zich noteren van 40 minuten en 53 seconden. Zijn clubgenoot Adrie Gideonse werd twaalfde in 41.46. Bij de veteranen 2 was er een vierde plaats voor Job Matthijsse van Dynamo in 42.07. Senior Rob Geldof eindigde als 28e bij de senioren in 41.42. Almere - De twee Zeeuwse deelnemers aan de triatlon van Alme- re, Sjaak Sinke uit Vlissingen en Erwin Jansen uit Oost-Souburg, brachten met persoonlijke records de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42 kilmeter en 192 meter lopen hun wed strijd tot een goed einde. Sjaak Sinke, voor de vijfde keer deelnemer, haalde voor de vierde keer de finish. De 54-jarige Sinke dook maar liefst 34 minuten on der zijn beste tijd. Hij kwam binnen na 12 uur, 16 minuten en 51 seconden. Dit na een zwemtijd van 1.17.23, een fietstijd van 5.45.08 en een looptijd van 5.09.16. Daarmee steeg hij aanzienlijk op de Zeeuwse ranglijst aller tijden waarop in totaal veertig Zeeuwen staan. Volgend jaar is hij, als alles naar wens verloopt, weer van de partij. Ook voor Erwin Jansen, die voor de derde keer aan de start kwam (hij kwam ook drie keer aan de finish) was er een persoonlijk record. De senior liet een zwemtijd noteren van 1.14.52 en een fietstijd van 5.50.03 om uiteindelijk binnen te lopen in 12.08.40, wat ruim twaalf minuten onder zijn beste tijd tot dan toe was. van der Zwan, 20. Auk de Maat, 28. Jeroen van de Sar (allen ZCK). 1000 meter vrije slag masters: 7. Rens Pieterse (ZCK). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 3. Tom Pieterse (ZCK), 9. Joey den Beer (STV), 14. Paul Kunne (SCH). 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 2. Ruud Pieterse (ZCK). 1000 meter jongens tot 13 jaar: 6. Charles Potin (STV). VROUWEN 2000 meter schoolslag all in: 5. Ankie Buijs (ZCK), 6. Carlien Schrijvershof (STV), 8. Susan de Baar (ZCK), 11. Ingeborg Hamelink (ZCK). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 11. Sylvia de Heus (STV), 12. Kim Ver- heijden (SCH). 2000 meter vrije slag all in: 33. Jac queline Stoel (OND). 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 6. Lydia de Groot (STV). 1000 meter vrije slag tot 13 jaar: 2. Saskia Herrebout (STV), 9. Selena van Hoek (STV). WIELRENNEN Kristiansand. ATB, wereldbeker cross-country. 59, Mannen: 1. Martinez (Fra) 2. Dupouey (Fra) 2J>8 3^ Brentjen (Ned) 3.13, 4. Pallhuber (Itaj 5. Foord (GBr) 4.44. 2. Dupouey Frischknecht Vrouwen7: 1. Dahle(Noo) 2. Pezzo (Ita) 6.24, 3. Dau (Zwi) 8.48. 9in 2- Stand: 1. Sydor (Can) 21' Furtado (Vst) 134, 3. Dahle U»- Vari onze tennismedewerker Kloosterzande - Stanny Verstraeten en Jean-Loup Deltour vor men ondanks hun grijze haren nog altijd een gerenommeerd tennisduo. Dat bleek in de Cl-categorie van het eerste Kloori- anen Dubbeltoernooi te Kloosterzande. De souplesse van Verstraeten is nog immer bewonderenswaardig, evenals de forehand van Deltour. Het Kloosterse duo Marco Baart/Pepijn van Kuppeveld moest er met 11-6 aan geloven. Spannend ging het er aan toe in de C2-categorie tussen Henk van de Berg/Hans van de Klooster en Aart van der Sloot/Ben Kint uit mondend in een 8-8-eindscore. Tot de afvalschema's wordt er op tijd gespeeld in grote poules. Ie dere combinatie speelt twee par tijen in de poule. De helft van de poules kwalificeert zich. In eerste instanties gaat het natuurlijk om het aantal gewonnen partijen, daarna wordt gekeken naar het aantal games voor. Het aantal ga mes tegen speelt geen rol. UITSLAGEN MANNEN Cl: Stanny Verstraeten/Jean-Loup Deltour-Marco Baart/Pepijn van Kuppeveld 11-6. C2: Henk van de Berg/Hans van de Klooster-Aart van der Sloot/Ben Kint 8-8, Frank Lammens/Luc Mis- siaen-Marco Baart/Pepijn van Kup peveld 10-6, Frank Lammens/Luc Missiaen-Hessel Hamelink/Peter van Halteren 10-7, Van der Sloot/Kint- Eric Neve/Jan Pijpelink 9-0, Peter de Roeck/Philip de Clercq-Ronny de Saegher/Manuel van Goethem 10-8, Theo Misseghers/Robert Asselman- De Saegher/Van Goethem 11-4, Mis- seghers/Asselman-Neve/Pij pelink 9- 0. Dl: Ronald Kint/Willem Bouwens- Wil de Roeck/Eric Hirdes 11-7, Ben Huisman/Sjef Bogaert-Michel de Clercq/Chris Maas 12-6, Jos Hey- man/Paul d'Hooghe-Dennis van Driessche/Marco Baart 12-4, Eric Mortier/Ludo de Bakker-Ronald Kint/Willem Bouwens 7-7, John Huis/Dennis de Block-Evert van Kerkhoven/Ronny de Saegher 12-3. D 35+: Ron Salomé/Ben Huisman- Willy van Jole/Aloïs van de Voorde 10-8, Arie Schakel/Eric van Taten- hove-Martien Sponselee/Gerrie Ag- terhuis 12-4, Chris Jongelie/Eric Mortier-Salomé/Huisman 13-7, Jon- gelie/Mortier-Patrick Boddaert/Jan van de Walle 14-3. D2: Ronny van Itegem/Jo de Koster- Gert-Jan Menheere/Anton Thoen 10- 8, Rudi Saman/Jan Stam-Jos van Meele/Jos van Heese 14-4, Frans van Kuppeveld/Honny van Dorsselaer- Jan Vermeulen/Piet Perdaen 17-2, Peter Aarssen/Jan Heynen-Theo de Waal/Peter Goossen 11-4, Eric Per- daen/Tom de Smit-Rickey Graat/Mark Noorddijk 10-6, Theo de Waal/Peter Goossen-Tonny Sey/Henny van Pamelen 13-6, Men- heere/Thoen-Mark van Water- schoot/Danny Elve 6-6. VROUWEN C2: Claudia Vermunt/Marisa Adriaansens-Marian Verschue- ren/Esther Vervaet 6-1, 6-2; Lilian Nijssen/Ineke Bonsel-Verschue- ren/Vervaet 7-6, 6-3. Dl: Ntascha en Anouschka Assel- man-Tiny Bosman/Daniëlle Delforge 12-7, Elly van Meele/Nicole Hoof- man-Carolien Bracke/Leslie Lensen 7-7, Bosman/Delforge-Rozina Kint/Matty Asselman 10-4. D2: Christian Campfens/Truus de Bakker-Annie van Itegem/Rianne Kieboom 13-3, Gerda Vlassen- rood/Tine Vereecken-Ingeborg Mar- tens/Chantal Ferket 9-0, Sylvie Dees/Marjlein Agterhuis-Beppie Goossen/Matty Ivens 9-7, Nicole de Smit/Cheska van Meele-Camp- fens/De Bakker 14-3, Anja van Drongelen/Els Vermeulen-Gudulla Scheerders/Riet de Waal 12-7, Wil- ma Schouten/Sonja de Witte-Annie van Itegem/Rianne Kieboom 14-3. GEMENGD DUBBELSPEL C2: Marisa Adriaansens/Eric van Ta- tenhove-Claudia Vermunt/Sjef Bo- gaert 12-9, Margo Lauwereys/Ma- nuel van Goethem-Loes Assel- man/Ben Kint 8-8, Lauwereys/Van Goethem-Vermunt/Bogaert 10-7, Conny Huis/Frank Lammens-An- ouschka Asselman/Peter de Roeck 15-5, Huis/Lammens-Natascha en Robert Asselman 14-3. Dl: Sjef Bogaert/Anouschka Assel- man-Marloes Lammens/John Huis 9-7, Honny van Dorsselaer/Monique van Dierendonck-Nicole en Edwin Hoofman 8-8, Ingeborg en Willem Bouwens-Nicole en Edwin Hoofman 14-7. D2: Gudulla Scheerders/Bas Kindt- Mariëtte en Jos Veraart 10-9, Kindt/Scheerders-Beppie Goos- sen/Theo de Waal 9-7, Cheska van Meele/Tom de Smit-Coby Hey- nen/Peter Aarssen 12-5, Hey- nen/Aarssen-Marjolein Agter- huis/Perry van Heese 9-6, Els Ver- meulen/Eric Perdaen-Anneke Meeuwse/Anton Thoen 12-3, Goos- sen/De Waal-Paulien Polle mans/Mark Noorddijk 14-2, Riet de Waal/Peter Goossen-Myranda en Wilko Braai 14-5, Nicol de Smit/Jos van Heese-Braal/Braal 13-2. D 35+: Conny van der Klok/Jo Her- mes-Matty Ivens/Gerrie Agterhuis 14-3, Ivens/Agterhuis-Monique van Dierendonck/Jan Heynen 11-7, Li- neke Schanssema/Hans Eshuis-Van Dierendonck/Heynen 9-5. Van onze motorsportmedewerker Horebeke - Zuiddorpenaar Aswin Vandamme pakte een tweede plaats in de MCB/BLB-motorcross in Ho rebeke van afgelopen zondag bij de junioren 125 cc. Axelaar Peter Rottier behaalde een soortgelijk resultaat bij de se nioren 125 cc. De Axelaar gaat ook aan de leiding in de tussenstand voor het kam pioenschap in deze klasse. In Horebeke was het de zevende kampioensproef en in de komende twee weken zal de beslissing val len in de meeste klassen voor de diverse titels, wanneer de achtste en laatste proef wordt verreden. De enige Zeeuws-Vlaming, die zich nog kansen kan uitrekenen op een titel, is Peter Rottier bij de senioren 125 cc. Hij is daarvoor in een spannend duel verwikkeld met de Vlaming Sonny van Nieu- wenhuyse. Deze laatste was het afgelopen weekeinde weer de sterkste en won beide reeksen. Rottier eindigde als tweede en derde en pakte daarmee uiteinde lijk een tweede plaats. Met 215 punten heeft hij nu zes punten voorsprong op Van Nieuwenhuy- se, die 209 punten heeft verza meld. De spanning blijft daarmee dus tot het vallen van de finish- vlag van de allerlaatste reeks ge handhaafd. Aswin Vandamme uit Zuiddorpe staat niet zo hoog genoteerd bij de junioren 125 cc, maar reed zondag één van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Hij kon zich meten met alle concurrenten met uitzon dering van het jeugdige talent Ma nuel Priem, een knaap die niet te stuiten viel. In de eerste reeks zat Vandamme in een groepje van pi loten, dat felle duels uitvocht en telkens stuivertje wisselde met el kaar. Helaas betekende dat op de finishlijn slechts een zesde plaats. In de tweede reeks bleef hij zijn concurrenten echter voor en was nu tweede achter Priem. Dit bleek ook voldoende voor een tweede plek in het totaalklassement. Bas Gijsel uit Heikant was de sterkste in de oudste categorie van de scholingsklasse 80 cc. Hij lijkt klaar te zijn om binnenkort uit te komen in een zwaardere klasse en dan mee te draaien bij de beloften 125 cc. Komende week wordt er gereden in Loker (bij leper). Bij de internationalen 125 cc, de junio ren 125 cc en de senioren 125 cc en de zijspannen wordt dan de finale kampioensproef verreden. UITSLAGEN HOREBEKE Scholing 80 cc: 1. Bas Gijsel (Heikant). Nieuwelingen 125 cc: 3. Yvonne Pinxte- ren (Gilze), 8. Dennis Schelleman (Axel), 15. Robert Bilterijst (Hengstdijk). Junioren 125 cc: 2. Aswin Vandamme (Zuiddorpe), 9. Ken Vermeer (Eindho ven). Senioren 125 cc: 2. Peter Rottier (Axel). Internationalen 125 cc: 3. Ton van de Ven (Eindhoven), 4. René Weterings (Gilze). Nieuwelingen 250/500 cc B-serie: 7. Hennie Gijsel (Heikant), 13. Alex Freij- ser (Hulst). Junioren 250/500 cc: 15. Erik van Taten- hove (Terneuzen), 19. Ferdi Dingemans (Ossendrecht). internationalen 250/500 cc B-serie: 5. Erik van de Wekken (Zierikzee). Internationalen 250/500 cc A-serie: 1. Steven Destrijcker, 2. Serge Degezelle, 3. Erwin Gabriël (allen België), 4. Alwin van Asten (Valkenswaard). daar al een stevig robbertje over gevochten. Bij de A-trimmers was het eerst Ab Hilhorst uit Nijmegen die zijn gezicht liet zien. Hij kreeg weinig steun. Daarna probeerde Patrick Bolssens uit Kieldrecht het. Hij leek regelrecht op de overwin ning af te steven, maar Rob Me ijer - hij nam aan drie wedstrij den deel in het weekend en won ze alle drie en stapt vermoedelijk volgend jaar over naar de cy- closportieven - pikte zijn wagon netje op tijd aan. Daar had Bols sens niet zo op gerekend, want die was niet blij na zijn aan komst. Meijer ging solerend over de streep en won. Rinse van Etten begint steeds beter zijn talenten te laten zien en dat leverde de schaatser een derde plaats op. In de B/C-categorie ging de winst in de spurt naar Anton Janse uit Middelburg. Negen renners kwa men voorop en maakten de dienst uit. Peter Picavet dicteerde de eerste helft van de koers, maar kwam niet weg uit de groep. Pi cavet fietste 's ochtends eerst 65 kilometer, reed daarna de koers en vertrok dan m zijn 'looptenue'. Dit alles met het oog op de we reldkampioenschappen die op 15 september plaatsvinden. In de sprint won Jansen gedecideerd. Wil van Helvoirt hield de bloe men bijna in Zeeuws-Vlaanderen en eindigde op een knappe twee de plaats. Wielhouwer werd der de en Ko Schrier vierde. UITSLAGEN A-categorie: 1. R. Meijer (Putte) 65 ki lometer in 1.40.21, 2. op 14 seconden P. Bolssens (België), 3. op 34 seconden R. van Etten (Hulst), 4. H. van Dijke (Tho- len), 5. A. Hilhorst (Nijmegen), 6. A. Po lak (Prinsenbeek), 7. R. de Jonge (Mid delburg), 8. C. Lepoeter (Wemeldinge), 9. E. Steijns (België), 10. R. Rabe (Lei den). B/C-trimmers: 1. A. Jansen (Middel burg) 42 kilometer in 1.04.55, 2. W. van Helvoirt (Zuiddorpe), 3. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. K. Schrier (Kapelle), 5. F. Rombouts (Zundert), 6. C. de Rooy (Roosendaal), 7. J. Jeremiasse (Wemel dinge), 8. H. van Dijke (Tholen), 9. F. Martens (Koewacht), 10. Ka Harms (Axel). (oor Peter Snelders Clinge/Sas van Gent - Voetbal vormde eigenlijk de be langrijkste passie binnen huize Martens te Clinge. Mar- ijn, de oudste van de drie jongens, was al vroeg met dat ijrus besmet en in navolging van zijn eerste capriolen op je groene mat werden ook zijn broers Edwin en Vincent id van het plaatselijke voetbalvereniging Clinge. (lattin, bleek echter over meer jan alleen voetbaltalent te be stikken, Al heel vroeg werd hij is schaaktalent ontdekt. Of be- iergezegd, hij diende zich als be- loftevol schaker aan. Wat in die prille beginfase door menig insi- ierwerd onderkend kwam volle- ij tot uiting. Martin bracht het iilfs tot internationaal meester a onderscheidde zich deze week nadrukkelijk in de meestergroep ïm het ECI-toernooi te Sas van Gent. Martens greep op knappe lijze de titel in Sas van Gent. Bat laatste is toch enigszins ver rassend, omdat zijn schaakin- ipanningen hoofzakelijk beperkt tijven tot enkele wedstrijden. .Door mijn studie komt het er Ét van. Vroeger besteedde ik nij veel tijd aan theorie, maar iat schiet er tegenwoordig bij in. Heen voor wedstrijden concen treer ik me nog op de openingen. In het ECI-toernooi pakte dat vrij aardig uit. In de meeste partijen twam ik goed uit die opening. Dat vormde ook de belangrijkste lasts voor het goede presteren in toernooi," zegt de 26-jarige «irmaar Martin Martens. Coed seizoen .Haar ik ben toch aan een lekker aizoen bezig. Met mijn club Pan- fa, het vroegere De Variant, uit Breda werden we kampioen van Herland in de hoogste klasse. Ia die wedstrijden, al speelde ik aan één van de lagere borden, jag het goed." Dat wordt onder schreven door zijn score van ze- tffl punten uit acht partijen en ajn overwinningen in de play •lis tegen Hilversum en HCG uit Botterdam. Daarom staat dit sei zoen enigszins in schril contrast fct de voorgaande jaren. Toen Sep het beduidend minder. Waar tee vormverbetering aan toe te schrijven is? Martens: „Ik denk te het vooral komt omdat we bij lijn vereniging meer concurren te kregen voor een plaats in het ®te team. Daardoor nam bij Jij de motivatie toe. Die was in voorgaande seizoenen heel minder." Martin Martens maakte voor het eerst kennis met de schaaksport op 5-jarige leeftijd. Toen bracht zijn vader hem de eerste beginse len bij. Al vrij snel ontwikkelde hij zich tot een meer dan gemid deld schaaktalent en ontgroeide vrij snel het niveau van de toen nog bestaande schaakvereniging in Hulst. Hij werd lid van de 'schaakclub Terneuzen', waar hij zijn kwaliteiten beter kon ont plooien. Daar werd ook de basis gelegd voor zijn latere succesvol le periode. „Ik heb veel te danken aan Adri Paauwe en Gosse Kam- minga, de jeugdleiders van die schaakvereniging. Daar speelde ik al vrij vroeg met de senioren mee en toen ik in nationale kam pioenschappen bij de jeugd goed presteerde kwam ik automatisch in aanmerking voor centrale jeugdtrainingen onder leiding van Cor van Wijgerden. Daar door kwam mijn ontwikkeling in een soort stroomversnelling terecht. Meestertitel Enkele jaren terug behaalde ik in het Zuid-Franse Hyères mijn derde meesternorm. Dat was kort voor het ECI-toernooi in Sas van Gent. In dat ECI-toernooi heb ik toen iets onder de maat gepres teerd. Ik moest niet meer zo nodig aan de internationale meester norm voldoen. Als ik in dat toer nooi mijn rating op peil hield was ik zeker van de meestertitel. Van daar dat ik geen risico nam. Die meestertitel is voor mij toch het hoogtepunt uit mijn schaakperio de. Zijn broer Vincent keept momen teel bij Sluiskil en zijn broer Edwin verdedigt de kleuren van HW'24. Maar ook Martin is te rug op de groene velden te vin den. „Sinds kort voetbal ik weer op het veld. Meer op recreatief niveau bij een club uit Rotter dam. Door de jaren heen ben ik overigens wel altijd blijven zaal voetballen. Ik vind het een uitste kende combinatie: schaken en voetballen. Je moet je fysiek eens uit kunnen leven. Bij schaken verteer je alle spanning meestal inwendig." Het ziet er naar uit WERELDRANGLIJSTEN Vrouwen: 1. Deng (Chn), 2, Hong Qiao (Chn), 3. Chen (Ta1).Lu (Chn), 5, Chen Wang (Chn). Yang (Chn), 7. Nan Wang (Chn), Chai (HKo), 9, Struse (Du>), 10. Yunping Qiao (Chn), 27. V koop, 43. Hooman, 67. Keen, Noor, 100 Bakker. Mannen: 1. Kong (Chn), 2 lYfTj (Chn), 3. Liu (Chn), 4 Jean-M che Saive (Bel), 5. Rosskopf (Du1 Waldner (Zwe), 7. Kim (Zk°b Ding (Chn), 9. Ma (Chn), 1 Samsonov (WRu), 31. Keen, Heister, 102. Chen, 148. Bakker^ VOETBAL Engeland, Premier League: Liver pool - Arsenal 2-0. tel onze hockeymedewerkei Buist - Bijna sloeg het Engel- se Tommy Rowe uit Londen te dubbelslag tijdens het jaarlijkse Rabo/Reynaert- tekeytoernooi van Rapide te juist, Het vrouwenteam won e finale met 1-0 van de uits/Engelse combinatie tazy Cows. De mannen van wirny Rowe waren de gehele gelijkwaardig aan het oische Tienen, maar moes- h tenslotte bij het nemen a strafballen hun meerdere SS1™ in de Belgen. ïf'Engelse Tommy Rowe was bij ™°rn sterkste. De in de «e helft genomen 1-0-voor- larc^ van beslissende Wrht-maanen was de strijd even- te '8; ^owel Tommy Rowe als binat-n ie technisch com- BoncUptaop,het kunstSras- Wel voniv u ln bet teken van btigheid. Met veel man teams j probeerden beide te inw i s °P een tegentreffer rammahseren. Na de reguliere in uVan 'wee keer een kwar- Im? no8 steeds 0-0 en de m yan twee keer vijf mi- tetarvi ra "t die stand geen de hpt-r'"1®' ®trafballen moesten tende Tuf1® brenSen en daarin Pet (4 li jnen 2icb net iets scher- Hld0!®TommyRowe. bBezet»? a? RaPlde speelden e wisselvallig. De J ren won Rapide vaak het De Crazy Cows voeren een aanval uit op de latere winnaars Tommy Rowe (lichte broek). foto camile schelstraete eigen toernooi, maar nu was het na de plaatsingswedstrijd al ver zekerd van een lagere klassering. „We speelden wat onzorgvuldig. Vooral in verdedigend opzicht. De wedstrijd tegen The Bloody Good Blokes heeft ons opgebroken. Toen verloren we door verdedi- gingsfouten met 1-3. We waren zeker niet minder en technisch ge zien was het geen ploeg om van te verliezen. Door die nederlaag mis ten we de eerste plaats in de poule en moesten we uitkomen in de poule waarin strijd geleverd werd van de vijfde tot en met de achtste plaats. Daarin speelden we wel goed. We wonnen dan ook twee keer met 3-0 van zowel Old Caiens als Random Bell Ends," aldus Ab Klaeijsen. Door die overwinnin gen werd Rapide vijfde in de eind stand. In de plaatsingswedstrijden won Rapide met 3-0 van Houten en met 2-0 van Braxgata, verloor van The Bloody Good Blokes en speel de doelpuntloos gelijk tegen Grün Weiss Frechen. De vrouwen van Rapide werden vierde. Het team speelde niet echt goed. Marjan van Dorsselaer maakte haar rentree na een slo pende blessure en maakte een de gelijke indruk. Rapide won met 1- 0 van Tienen, verloor met 0-2 van finalist Crazy Cows en speelde doelpuntloos gelijk tegen de ande- Beveren - Ivan Beck, lid van het Tilburgse Attila maar nog steeds woonachtig in Hulst, won in het Belgische Beveren het kogelsto ten met een afstand van 16 meter en 5 centimeter. Daarmee evenaarde hij zijn per soonlijk record sinds zijn herop treden na een aantal 'kwakkelja ren'. De inmiddels 26-jarige Beek toonde zich met name tevreden over de serie die hij gooide. Een serie die bestond uit 15,91,15,40, 16,02,16,05,16,04 en 15,97. „Nog nooit im mijn leven heb ik derge lijke serie gegooid," aldus Beek, die zijn doelstelling om dit jaar boven de 16 meter te gooien dus al twee keer haalde. re finalist Tommy Rowe. De wed strijd tegen Tienen eindigde in 1- 1, het duel tegen Hoorn in 0-0 en van Dillighaf verloor Rapide met 1-2. EINDSTANDEN Mannen: 1. Tienen 1 (België), 2. Tommy Rowe (Engeland), 3. The Bloody Good Blokes (Engeland), 4. Calais (Frankrijk), 5. Rapide 1 (Hulst), 6. Random Bell Ends (Engëland), 7. Old Caiens (Engeland), 8. Tienen 2, 9. Temse (België), 10. Slempers (Den Bosch), 11. Hoorn, 12. XO (Hulst), 13. Houten, 14. Rapide 2, 15. Push 8 (Breda), 16. Leuven (België), 17. Braxga ta (België), 18. Paris Est (Frankrijk), 19. Bemmel 800, 20. Grun Weiss Frechen (Duitsland), 21. Xenios (Amsterdam). Vrouwen: 1. Tommy Rowe (Engeland), 2. Crazy Cows (Duitsland/Engeland), 3. Tienen (België), 4. Rapide (Hulst), 5. Hoorn, 6. Dillighaf (Eindhoven), 7. Tem- 1 se (België). Vari onze sportmedewerker Walsoorden - Anton Janse uit Middelburg en Robbie Meijer uit Putte mochten de bloemen ophalen in Noordstraat, een gehucht nabij Walsoorden, in respectievelijk de B- en A-ca- tegorie bij de trimmers. Ko Harms werd de eerste C-ren- In de Noordstraat werd een re cordaantal deelnemers in de B/C- categorie begroet. Daartegenover staat de A-categorie als grootste zorgenkind. Daar kwamen slecht vijftien trimmers hun rugnum mer afhalen en dat is veel te wei nig om in de toekomst te kunnen blijven draaien. Intern wordt hn badminton Jeroen van Dijk de Oosterhoutse eredivisionist I ar geleden om in de Duitse com- kwam niets van door een con- t Van Dijk had het ambitieuze l[y Palyama en dubbelspecialiste llwemmers hebben zondag geen aralympics in Atlanta, i Geel werd in de klasse SM-7 eter wisselslag in een tijd van :echt op deelname aan de finale, an Geel gediskwalificeerd. Joost 1,13.16 op de honderd meter. Hij I. twee gouden medaillewinnaars r uit Twello won met piloot Pas- volgingstoernooi. Syreetha van ,e snelste op de 100 meter vlin- voor mannen was er zondag zil- I Groot. ?ed) - Albespy (Fra) 6-1 6-4. irman/Molier (Ned) - Kruszel- 15-6 15-11 13-15 15-7). Ti en Nederland 3-6. |avond in Brussel tijdens de Ivo e 100 meter. Het is de eerste keer Atlanta op het verspringen zijn aille veroverde, zijn opwachting fwijnstadion te maken met onder ln wereldrecordhouder Donovan lord Christie. edesdemonstratie maar eindigde liaanse voetbalcompetitie tussen idag uit in een ordinaire schop- lao Paulo waren zondag met een Ze steunden op die manier een het geweld van de vele straat- jst ontaardde het duel. De thuis- door met 5-2. De scheidsrechter st stadion verlaten. dat hij zijn schaakactiviteiten op wedstrijdniveau in de naaste toe komst moet beperken. Eind dit jaar hoopt hij zijn proefschrift 'Financiële markten' aan de uni versiteit van Rotterdam te vol tooien en dan wacht hem een baan aan de universiteit van Lancaster in Engeland. „Ik weet niet of daar net zo'n schaakcom petitie gespeeld wordt als hier in Nederland. Van Paul Motwani heb ik begrepen dat er zeker in Schotland, en Lancaster is daar niet zo heel ver vandaan, week endtoernooien zijn. Mogelijk dat die mij inspireren om toch nog bezig te blijven." Richard Krajicek foto ap Schultz 103,91, 35. Oremans 38,39, 55. Boogert 28,16,153. Kamstra 8,89^ 196. Noorlander 6,48, 205. Rottier 6,20. UITSLAGEN Manhattan Beach. Vrouwen, 785.000 gulden. Finale: Davenport (VSt/4) - Huber (Dui/2) 6-2 6-3. Indianapolis. Mannen, 1,75 miljoen guiden. Finale: Sampras (VSt/1) - Ivanisevic (Kro/2) 7-6 7-5. Toronto. Mannen, 2,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Tillström (Zwe) - Ren- zenbrink (Dui) 6-3 1-6 6-3, Corretja (Spa) - Forget (Fra) 6-3 3-6 6-3, Woodbridge (Aus) - Woodforde (Aus/15) 6-3 7-5, Javier Sanchez (Spa) - Draper (Aus) 7-6 7-6, Carraz (Fra) - Knowles (Bah) 6-4 6-0. Martin Martens, de Clingenaar die op knappe wijze de winst greep in de meestergroep van het ECI- schaaktoernooi in Sas van Gent. foto wim kooyman

de Stem | 1996 | | pagina 9