Vaagheid over te halen prijzen Mar DE STEM Chelsea-manager Gnllit teleurgesteld in zijn spelers Richard Krajicek passeert Agassi Tommy Dunlap wint rit Tour Féminin UITSLAGEN standen Voetbalcompetitie vandaag van start Heidemij druk bezig met grasmat Arena Schaakac Trustfull voor drie jaar naar naar Sheffield sportnieuws KORT Jeroen van Dijk terug naar BCO West-Brabanders buiten prijzen Lewis loopt 100 meter in Brussel Veldslag na vredesdemonstratie GOLF SCHAKEN TAFELTENNIS pE STEM Wannenteam Rapi -HOCKEY Crlv? ïUei in het t®k®n Sport Door Henk Mees Zeist - Vanaf vandaag draait de competitie be taald voetbal weer, maar welke prijzen te verdienen zijn, is bij de aftrap nog al tijd mistig. Mag ook num mer twee volgend jaar de Champions League in? Ko men er play-offs die beslis send zijn voor de derde UE FA Cup-plaats die Neder land terugkrijgt? Niemand bij de KNVB die het weet. Pas in de loop van het seizoen zal duidelijk worden of de ploeg die als zesde eindigt nog kans maakt op UEFA Cup-voetbal. Gebrui kelijk is de onzekerheid rond de uitkomst van het KNVB-beker- toernooi, afhankelijk waarvan de inschrijvingen voor het UEFA Cup-toernooi kunnen worden be paald. Maar ditmaal is het eerst wachten op berichten uit Zwit serland. Vermoedelijk nog deze maand beslist de Europese voetbalunie over het KNVB-plan om play offs door te voeren na afloop van de eredivisiecompetitie. De speeldagen daarvoor liggen vast, maar de UEFA reageert huiverig op de noviteit. „Het ligt momenteel erg gevoelig daarover te beginnen bij de UE FA," weet KNVB-voorzitter Jeu Sprengers, die sinds kort zelf zit ting heeft in het hoogste bestuurscollege. Derde club Als het aan de KNVB ligt, vormt deelneming aan het UEFA Cup toernooi de inzet van de play offs. Dankzij de prestaties van vooral Ajax en Feyenoord in de voorbije seizoenen is Nederland op de Eu ropese puntenranglijst terugge keerd in de top-acht. Daardoor mogen er in het seizoen '97/'98 drie (in plaats van de huidige twee) Nederlandse clubs deelne men aan het derde Europese toer nooi. Voor de eerste twee deelne mersplaatsen blijft in de opzet van de KNVB de eredivisie-rang- lijst maatgevend. Om de reste rende derde plaats zou vervol gens gestreden moeten worden door vier (of zes) clubs die zich nog niet direct voor Europees voetbal hebben geplaatst. Om de te verdienen prijs inhoud te kunnen geven, is instemming van de UEFA noodzakelijk. De aarzelingen en reacties bij de Eu ropese voetbalunie wijzen op te rughoudendheid. Ook al omdat het Nederlandse plan tot een wildgroei in andere nationale competities leidt. De UEFA wil eerst geregeld zien dat het aantal speeldagen voor competities aan banden wordt gelegd opdat meer ruimte vrij komt voor de com mercieel zo lucratieve Cham pions League. Twee varianten Ook de uitbreiding van de Cham pions League, van 16 naar 24 teams, heeft dit seizoen mogelijk rechtstreekse invloed op de ere divisie. In oktober beslist de UE FA hoe de extra deelnemers plaatsen voor acht landen wor den verdeeld. De keuze gaat tus sen twee varianten: de acht lan den van de kampioenen die dit seizoen de kwartfinales bereiken of de acht hoogst genoteerde lan den van de Europese punten ranglijst. De machtige acht landen en de topclubs daaruit, alsmede de sponsors van de Champions Lea gue, hebben een sterke voorkeur voor de tweede mogelijkheid. In het eerste geval, de keuze voor kwartfinalisten, zou de kans be staan dat bijvoorbeeld Grieken land en Polen (volgens de uitsla gen van afgelopen seizoen) een extra ticket krijgen. Wordt Nederland als een van de landen uit de top-acht in oktober verzekerd van een tweede deelne mersplaats in de Champions Lea gue, dan bestaat de kans dat de race om de titel al ver voor de fi nish van ondergeschikt belang is. Aan het eind van het vorig sei zoen bedroeg het verschil tusssen Ajax en PSV nog zes punten (twee overwinningen slechts), maar volgde nummer drie Feye noord pas op veertien punten van PSV. Afgaande op de eerste confronta tie tussen PSV en Ajax van afge lopen zondag (3-0) is de Eindho- vense ploeg er zeker niet zwakker Amsterdam - Met man en macht werkt de Heidemij aan de verbete ring van de grasmat van de Amsterdam Arena, die er net zo belabberd bij ligt als Ajax de laatste tijd voetbalt. Zondag tijdens het duel om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV trapten de spelers regelma tig plaggen los. De Heidemij houdt zich vooral bezig met het verstevigen van de gras mat en het vervangen van beschadigde plekken door zoden met een volgroeid wortelstelsel. De leverancier hoopt dat morgen, wanneer Ajax de competitie begint met de wedstrijd tegen NAC, al een aan zienlijke verbetering is opgetreden. De problemen zijn het gevolg van het feit dat de grasmat pas veertien dagen, op 28 juli, voor de officiële opening werd aangebracht. De in gezaaide grasmat moest vervangen worden door zoden. De dagen voor de ouverture bleek er te weinig ventilatie rond de mat, waardoor de toplaag te nat bleef. Vijftien ventilatoren moesten het gras droog bla zen. Het baatte weinig. op geworden. Vanavond mogen Feyenoord en Roda JC (vorig sei zoen vierde) in hun onderlinge duel bij de competitiestart op Kaalheide proberen aan te tonen dat de kloof dit seizoen smaller kan worden. Vooralsnog wekt Feyenoord niet de indruk daartoe in staat te zijn. Het conflict met Ronald Koeman is snel bijgelegd, waarmee niet gezegd is dat een nieuw incident uitgesloten moet worden. De irri tatie bij Koeman werd namelijk mede ingegeven door zijn onge noegen over de samenstelling van de selectie waarvan hij kennelijk weinig heil verwacht. Het wemelt in De Kuip van de jonge, onerva ren buitenlanders, van wie nog maar moet worden afgewacht wat ze zullen presteren. Opheffing Nog voordat de KNVB alle be perkingen voor buitenlanders op hief, had Feyenoord van de selec tie een vreemdelingenlegioen ge maakt. De opheffing van de li miet aan het aantal buitenlan ders resulteert uit een uitspraak in de zaak Kanu/Ajax en is geba seerd op de wet Gelijke Behande ling. Zowel in het Europese cup-voet bal als het vaderlandse competi tievoetbal is nu de weg vrij voor een onbeperkt aantal buitenlan ders. Voorwaarde voor een werkver gunning via Sociale Zaken is wel dat de buitenlanders anderhalf maal het gemiddelde jaarsalaris van een eredivisie-voetballer aan loon ontvangen. Dat is dus drie ton; want het modale jaarloon in de eredivisie bedraagt twee ton. Van onze verslaggever Sheffield - Feyenoord-speler Or lando Trustfull (26) speelt de ko mende drie seizoenen in de En gelse Premier League. De in Et- ten-Leur woonachtige midden velder kwam gisteren tot een ak koord met de Engelse club, die nog een ex-Feyenoorder in dienst heeft, aanvaller Regi Blinker. Vandaag tekent Trustfull zijn contract. Eerder waren beide clubs al tot een akkoord gekomen over de transfersom, die circa 1 miljoen pond bedraagt, dat is ruim 2'A miljoen gulden. Trustfull wilde weg uit de Kuip omdat hij niet meer op een basis plaats rekende na de komst van de Argentijnse spelmaker Pablo Sanchez. De Amsterdammer van origine gold sinds zijn komst bij Feye noord in de zomer van 1992 als een groot talent, haalde ook tweemaal de selectie van Oranje, maar slaagde er toch niet in defi nitief door te breken. Bij Sheffield Wednesday moet Trustfull de naar PSV vertrokken Belg Mare Degryse doen verge ten. De Amerikaanse Alison Dunlap gaat als eerste over de streep in de zesde etappe van de Tour Féminin. foto epa Aranda de Duero (afp) - Nicola Minali heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Burgos gewonnen, een rit over 145 kilometer van Burgos naar Aranda de Duero. De Itali aan was in de sprint de Nederlanders Jans Koerts (tweede) en Jeroen Blijlevens (vierde) te snel af. De openingsrit van de Ronde van Burgos stond in het teken van een ontsnapping van Hans Decler- cq. De Belg reed na 62 kilometer weg uit het slen terende peloton. Hij verwierf een maximale voor sprong van 3.09. Op 35 kilometer van de aan komst werd hij ingerekend. Op vijf kilometer van de finish voerden Gewiss (Minali) en TVM (Blijlevens) het tempo op voor hun sprinters. Jelle Nijdam hield tot het laatst het 'tempo hoog voor 'Jerommeke'. Op driehonderd meter van de streep verloor de Brabander echter het contact. Blijlevens bevond zich achter Koerts, Jalabert en Minali. 'Snelle Jelle' hield zijn benen stil, waardoor Koerts te vroeg op kop kwam. Mi nali profiteerde ervan, passeerde de Nederlander en boekte zijn tweede ritzege van het seizoen. Tour Féminin De Amerikaanse Alison Dunlap heeft gisteren de zesde etappe van de Tour Féminin op haar naam gebracht. Het was een rit over 139 kilometer van Arles naar Marseille. De Fran?aise Jeannie Longo behield de leiderstrui. Dunlap, nummer vijf in het algemeen klassement op ruim zes minuten, had op de streep een lichte voorsprong op het peloton, waarvan de Litouwse Zita Urbonaite de snelste was. De Nederlandse Yvonne Brunen finishte na drie tweede plaatsen nu als derde. Hoewel wind en warmte de deel neemsters dwars zaten, bleven de demarrages niet uit. Niemand slaagde erin echter uit de greep van de hoofdmacht te geraken. Catherina Marsal probeerde het nog wel op 25 kilometer van de fi nish. Ook vergeefs. Ronde van Burgos. Eerste etappe, Burgos-Aranda de Duero: 1. Minali (Ita) 145 km in 3.40.48, 2. Koerts (Ned), 3. Traversoni (Ita), 4. Blijlevens (Ned), 5. Aranguren (Spa), 6. Prudencio Indu- rain (Spa), 7. Guenetxea (Spa), 8. Jalabert (Fra), 9. Sme- tanin (Rus), 10. Espinosa (Spa), 47. Nijdam, 58. Den Bakker, 59. Miguel Indurain (Spa), 63. Rominger (Zwi), 64. Nijboer, 69. Voskamp, 71. Van der Meer, 81. Hoff man, 92. Knaven. Tour Féminin Zesde etappe, Aries-Marseille: 1. Dunlap (VSt) 141 km in 4.06.14, 2. Urbonaite (Lit), 3. Brunen (Ned), 4. Vouets (Ser), 5. Marsal (Fra), 6 Heeb (Zwi), 7. Boebnekova (Rus), 8. Van de Vijver (Bel), 9. Alessandra Cappellotto (Ita), 10. Ruano (Spa), 31. De Bruin, 33. Rombouts, 41. Mansveld, 45. Hillinga, 46. Klep. Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 19.45.54, 2. Lupe- rini (Ita) 1.33, 3. Jolant Polikivitsjoet (Lit) 4.14, 4. Ales- sandre Cappellotto 4.33, 5. Dunlap 6.39, 6. Heeb 7.11, 7. Messori (Fra) 8.03, 8. Van de Vijver 8.31, 9. Rasa Poliki vitsjoet (Lit) 8.41,10. Bonanomi (Ita) 10.05,12. De Bruin 10.16, 26. Rombouts 17.48, 35. Klep 24.10, 39. Mansveld 26.53, 46. Brunen 33.15, 52. Hillinga 36.02. Londen (rtr) - Ruud Gullit is boos op zijn spelers. De spe ler-manager van Chelsea was na de 0-0 zondag tegen Sout hampton in het eerste compe titieduel teleurgesteld. Hij stelde het meest internationa le elftal van de Premier Lea gue op. Dennis Wise en Andy Myers waren de enige Engelse spelers. Maar Gianluca Vialli, Frank Leboeuf en Roberto di Matteo konden hun faam niet waarmaken. „Met de kwaliteiten die deze spe lersgroep heeft, heb ik het recht meer te vragen dan hetgeen we tegen Southampton hebben laten zien," zei Gullit na zijn eerste wedstrijd als coach. „Veel van de nitoelers bleven onder hun niveau, schii. Waren laks op vitale momen- CAO- .n we hebben twee punten muurv,joeid. werkwiiand Jansen staat morgen in Van der .sterpark bij de competi- spanning tegen FC Groningen on- aan het v jat bij Willem II. De moet. keeper, die vorig seizoen door een hernia uit het basiselftal wegviel, krijgt van de technische staf de voorkeur boven het aanstormen de talent Jimmy van Fessem. Hoofdtrainer Jimmy Calderwood maakte zijn besluit gistermiddag op het trainingsveld kenbaar. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende voetbal lers voor een wedstrijd geschorst: Steijn (HFC ADO Den Haag), Le- ferink en Van de Mije (Heracles). De Graafschap beraadt zich op verdere stappen nu de ar beidsrechtbank in Gent gisteren heeft aangekondigd in het kort geding over Eric Viscaal pas over een week uitspraak te doen. De spits heeft bij de Doetinchemse club een contract van vijf jaar ge tekend, maar wacht nog op de vrijgave van zijn vorige werkge ver AA Gent. Viscaal nam vorig jaar ontslag, toch kan de spits volgens de Belgische eersteklas ser niet voor een andere club uit komen. AA Gent eist circa 1,1 miljoen gulden. De Graafschap neemt geen genoegen met de late Ruud Gullit (links): boos. uitspraak, die zou betekenen dat Viscaal de competitiewedstrijden tegen FC Volendam (woensdag) en RKC (zaterdag) zou missen. Bayer Leverkusen heeft de 19- jarige Braziliaan Ze Elias voor drie jaar gecontracteerd, met een optie voor nog twee jaar. De Bun- desligaclub, waarvoor de ex- PSV'ers Erik Meyer en Jan Heintze spelen, betaalt bijna ze ven miljoen gulden. Het is de duurste transfer uit de geschiede nis van de Duitse vereniging. De verdedigende middenvelder is af komstig van Corinthians Sao Paulo en was tijdens de Olympi sche Spelen de jongste speler in de Braziliaanse selectie. De landgenoten van Ze Elias, Ro- drigo en Ramon Hubner, verlaten daarentegen Bayer Leverkusen en keren terug naar respectieve lijk de Braziliaanse clubs Co rinthians en Belo Horizonte. Ze waren pas een jaar in dienst van de club. Voor beide spelers int Leverkusen tezamen bijna vijf miljoen gulden. De Duitse Bundesligaclub Werder Bremen heeft met onmid dellijke ingang het contract met de Braziliaan Baiano opgezegd. De 26-jarige verdediger keert wegens familiare redenen terug naar zijn vaderland, luidde maandag de officiële verklaring van de clubleiding. Vlak voor deze mededeling had de tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond DFB de Zuid-Ame rikaan een schorsing van tien wedstrijden opgelegd. De voet baller had tijdens het bekerduel I I DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 B1 HHHMUHHHHHHIHMHHBbmbmh New York - Richard Krajicek is gisteren, op de nieuwste we reldranglijst voor tennissers, gestegen naar de zevende plaats De Nederlander heeft nog nooit zo hoog gestaan. Wimbledon-winnaar Krajicek haalde afgelopen week de kwart finales van het toernooi in New Haven. Dat resultaat hielp de mondiale nummer acht voorbij André Agassi. De Amerikaan werd gediskwalificeerd en kreeg geen punten. Jan Siemerink, die Krajicek in New Haven versloeg, maar die zondag in de finale verloor van O'Brien, kwam een stuk hoger op de wereldranglijst. Hij steeg van de 32e naar de 20e plaats. Siemerink speelt deze week het toernooi van Long Island, waar hij als vierde is geplaatst. Kraji cek speelt geen toernooi. Hij traint voor de US Open, die maandag in New York begint. WERELDRANGLIJSTEN Mannen: 1. Sampras (VSt) 4318, 2. Muster (Oos) 3722, 3. Chang (VSt) 3522, 4. Kafelnikov (Rus) 3178, 5. Becker (Dui) 3091, 6. Ivanisevic (Kro) 2831, 7. Krajicek (Ned) 2434, 8. Agassi (VSt) 2399, 9. Courier (VSt) 2337, 10. Ferreira (ZAf) 2334, 20. Siemerink 1358, 26. Haarhuis 1260, 49. Schalken 823, 111. Van Schep pingen 418, 168. Winnink 239, 176. Davids 226,178. Wibier 224, 182. El- tingh 219. Vrouwen: 1. Seles (VSt) 358,40 en Graf (Dui) 330,78, 3. Sanchez (Spa) 226.54, 4. Martinez (Spa) 198,19, 5. Majoli (Kro) 185,31, 5. Huber (Dui) 159.55, 6. Novotna (Tsj) 136,62, 7. Davenport (VSt) 132,94, 8. Fernan dez (VSt) 132,54, 9. Date (Jap) 123,82, 10. Rubin (VSt) 117,92, 13. Richard Krajicek FOTO AP Schultz 103,91, 35. Oremans 38 39 55. Boogert 28,16,153. Kamstra 8^89' 196. Noorlander 6,48, 205. Rottier 6,20. UITSLAGEN Manhattan Beach. Vrouwen, 785.000 gulden. Finale: Davenport (VSt/4) - Huber (Dui/2) 6-2 6-3. Indianapolis. Mannen, 1,75 miljoen gulden. Finale: Sampras (VSt/1) - Ivanisevic (Kro/2) 7-6 7-5. Toronto. Mannen, 2,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Tillström (Zwe) - Ren- zenbrink (Dui) 6-3 1-6 6-3, Corretja (Spa) - Forget (Fra) 6-3 3-6 6-3, Woodbridge (Aus) - Woodforde (Aus/15) 6-3 7-5, Javier Sanchez (Spa) - Draper (Aus) 7-6 7-6, Carraz (Fra) - Knowles (Bah) 6-4 6-0. Oosterhout - Nationaal kampioen badminton Jeroen van Dijk speelt komend seizoen weer bij de Oosterhoutse eredivisiortist BCO. Van Dijk verliet BCO een jaar geleden om in de Duitse com petitie te gaan spelen, maar daar kwam niets van door een con flict met zijn club aldaar. Naast Van Dijk had het ambitieuze BCO al eerder de talentvolle Dicky Palyama en dubbelspecialiste Esther Villanueva vastgelegd. Atlanta - De West-Brabantse zwemmers hebben zondag geen successen kunnen boeken op de Paralympics in Atlanta. De Halsterse zwemmer René van Geel werd in de klasse SM-7 vijfde in de halve finale 200 meter wisselslag in een tijd van 3,14.76. Zijn klassering gaf geen recht op deelname aan de finale. Op de 50 meter wisselslag werd Van Geel gediskwalificeerd. Joost de Hoogh uit UI venhout zwom 1,13.16 op de honderd meter. Hij mocht niet meedoen aan de finale. De Nederlandse équipe kon ook twee gouden medaillewinnaars begroeten. Wielrenner Jan Mulder uit Twello won met piloot Pas cal Schoots uit Tiel het achtervolgingstoernooi. Syreetha van Amelsfoort uit Den Bosch was de snelste op de 100 meter vlin derslag. Op de 100 meter vlinder voor mannen was er zondag zil ver voor de Barnevelder Alwin de Groot. UITSLAGEN GOALBAL Mannen: Duitsland - Nederland 6-2. TENNIS Mannen, tweede ronde: Stuurman (Ned) - Albespy (Fra) 6-1 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Stuurman/Molier (Ned) - Kruszel- nicki/Jaroszewsk (Pol) 6-4 7-5. ZITVOLLEYBAL Mannen: Nederland - Oekraïne 3-1 (15-6 15-11 13-15 15-7). Stand aan kop groep B: 1. Noorwegen en Nederland 3-6. Brussel - Carl Lewis doet vrijdagavond in Brussel tijdens de Ivo van Damme Memorial mee aan de 100 meter. Het is de eerste keer dit seizoen dat 'King Carl', die in Atlanta op het verspringen zijn negende gouden olympische medaille veroverde, zijn opwachting maakt in Europa. Lewis krijgt in het Koning Boudewijnstadion te maken met onder meer de olympische titelhouder en wereldrecordhouder Donovan Bailey uit Canada en de Brit Linford Christie. Sao Paulo - Het begon met als vredesdemonstratie maar eindigde als veldslag. Het duel in de Braziliaanse voetbalcompetitie tussen Sao Paulo en Bahia mondde zondag uit in een ordinaire schop- partij. De spelers van thuisclub Sao Paulo waren zondag met een witte vlag het veld opgekomen. Ze steunden op die manier een vredescampagne, een actie tegen het geweld van de vele straat bendes in de stad. Vlak voor de rust ontaardde het duel. De thuis club won tussen de vechtpartijen door met 5-2. De scheidsrechter moest onder politiebegeleiding het stadion verlaten. met Bayer Leverkusen tegenstan der Nico Kovac met een vuist in het gezicht geslagen. De scheids rechter had dat niet gezien. De rechtsprekers kwamen tot hun oordeel aan de hand van TV- beelden. Baiano had nog een con tract tot einde seizoen '97/'98. Dieter Eilts blijft wel bij Bre men, tot het jaar 2000 zelfs. De 31-jarige middenvelder, de reve latie van het EK in Engeland, had ook aanbiedingen van onder meer Bayern München en uit het buitenland. Eilts, die 23 keer voor Duitsland uitkwam, speelt sinds 1984 voor Werder Bremen. Onderzoek in het ziekenhuis heeft uitgewezen dat PSV-verde- diger Stan Valckx (32) op dit mo ment niet gebaat is bij een opera tie aan zijn linkerknie, waarin het kraakbeen slijtageverschijn- selen vertoont. „Met een aange past trainingsprogramma en, in dien nodig, een onschuldig pijn stillend pilletje kan Stan voorlo pig nog prima vooruit," aldus PSV-arts Cees-Rein van den Hoogenband. AUTOSPORT Elkhart Lake. IndyCar series, veertiende race, 200 mijl: 1. Mi chael Andretti (VSt), 2. Rahal (VSt), 3. Zanardi (VSt). Stand: 1. Yasser (VSt). Castle Rock. Mannen, 2,7 miljoen gulden. Eindstand: 1. na barrage Rose (VSt) 31 punten, 2. Faxon (VSt) 31, 3. Tway (VSt) en Bradley (VSt) 30, 5. Lehman (VSt) en Leonard (VSt) 27. Amsterdam. Donner Memorial Derde ronde: Van Wely (Ned) - So- kolov (Bos) '/2-'/2, Piket (Ned) - Hodgson (GBr) V2-/2, Morozevich (Rus) - Timman (Ned) 0-1, Salov (Rus) - De Firmian (VSt) 0-1, Ivan- tsjoek (Oek) - Kamsky (VSt) Vi-A, Adianto (Ino) - Granda Zuniga (Per) 1-0. Stand: 1. Piket, Van Wely 2/2, 3. Adianto, De Firmian, Ivantsjoek 2, 6. Hodgson, Kamsky VA, 8. Gran da Zuniga, sokolov, Timman 1, 11. Morozevich, Salov lA. WERELDRANGLIJSTEN Vrouwen: 1. Deng (Chn), 2. H<®8 Qiao (Chn), 3. Chen (Tai), 4. M (Chn), 5. Chen Wang (Cta), Yang (Chn), 7. Nan Wang (Chn), Chai (HKo), 9. Struse (Dui), Yunping Qiao (Chn), 27. Vnese- koop, 43. Hooman, 67. Keen, Noor, 100 Bakker. Mannen: 1. Kong (Chn), 2. (Chn), 3. Liu (Chn), 4. Jean-Michel Saive (Bel), 5. Rosskopf (Dui Waldner (Zwe), 7. Kim (Zko), Ding (Chn), 9. Ma (Chn), Samsonov (WRu), 31. Keen, Heister. 102. Chen. 148. Bakker^ VOETBAL Engeland, Premier League: Liver pool - Arsenal 2-0. WIELRENNEN Kristiansand. ATB, wereldbeker cross-country. ,9 Mannen: 1. Martinez (Fra) 2.34.M 2. Dupouey (Fra) 2.58 3. Brentjen' (Ned) 3.13, 4. Pallhuber (Ita) 4.2». 5. Foord (GBr) 4.44. Stand: 1. Martinez 321 M Dupouey 319, 3. Frtschknecn Vrouwen7:' 1. Dahle (Noo) 2.05.11 2. Pezzo (Ita) 6.24, 3. Daucourt (Zwi) 8.48. n O Stand: 1. Sydor (Can) 210, Furtado (Vst) 134, 3. Dahle 12b. Van onze zwemmedewer Rijswijk - In het mee liet zonovergoten land) fferve' in Rijswijk hat guijs weer eens een v mede dagen. ZWEMMEN pe dit seizoen zeer wis zwemmend Koewachtse neuzen werd ze immers minuten achterstand men die ze in Sluis weer jeels goedmaakte om d weer in Breskens de booi sen - had een zeer goede de twee kilometer school wist aan te sluiten bij het zoen sterk kwartet vrou Door Peter Snelders Clinge/Sas van Gent langrijkste passie bir tin, de oudste van de virus besmet en in na de groene mat werdei lid van het plaatselijk Martin bleek echter ovei dan alleen voetbaltalent schikken. Al heel vroeg w als schaaktalent ontdekt, ter gezegd, hij diende zich loftevol schaker aan. Wat prille beginfase door meni der werd onderkend kwam dig tot uiting. Martin bra zelfs tot internationaal en onderscheidde zich dezt nadrukkelijk in de meeste van het ECI-toernooi te S Gent. Martens greep op wijze de titel in Sas van Ge Dat laatste is toch enigszii rassend, omdat zijn sch spanningen hoofzakelijk b blijven tot enkele wedsti „Door mijn studie komt niet van. Vroeger besteec vrij veel tijd aan theorie, dat schiet er tegenwoordig Alleen voor wedstrijden co treer ik me nog op de open In het ECI-toernooi pakte d aardig uit. In de meeste pt kwam ik goed uit die opi Dat vormde ook de belangi basis voor het goede prester dit toernooi," zegt de 26- winnaar Martin Martens. Goed seizoen „Maar ik ben toch aan een seizoen bezig. Met mijn clul fox, het vroegere De Variar Breda werden we kampioe Nederland in de hoogste k In die wedstrijden, al spee aan één van de lagere 1 ging het goed." Dat wordt schreven door zijn score ven punten uit acht partij zijn overwinningen in offs tegen Hilversum en Rotterdam. Daarom staat zoen enigszins in schril c. met de voorgaande jaren, liep het beduidend minder, deze vormverbetering schrijven is? Martens: „in. dat het vooral komt omdat v mijn vereniging meer concu tie kregen voor een plaats i eerste team. Daardoor nai "lij de motivatie toe. Die w de voorgaande seizoenen wat minder." Martin Martens maakte bo va de i HC t di L con ssËfeJi WÊÊÊÊÊR J Van onze hockeymedewerker Hulst - Bijna sloeg het En Se Tommy Rowe uit Lon dubbelslag tijdens jaarlijkse Rabo/Reyna nockeytoernooi van Rapid Huist. Het vrouwenteam finale met 1-0 van auits/Engelse combin; razy Cows. De mannen ornmy Rowe waren de gel male gelijkwaardig aan t gische Tienen, maar mc n^slotte bij het ner n strafballen hun meerd HSfflen in de Belgen. de !5n®else Tommy Rowe was eer^°T?S de sterkste. De in sornnti Senomen 1-0-vc aar(j bleek van beslisse Wichti Hennen was de strijd ev Tienen ?we^ Tommy Rowe binatie*eSi p tecknisch c' stond het a°Pi^et kunstgras- achter a u6 Met veel 'camsdek Probeerden 'e minim ^ans op een tegentre: speeltiirl ren- Na de reguli tier was hetntWeekeereen verlens no§ steeds 0-0 nuteng^g yan twee keer" feranii rackt in die star de besWS' Strafballen r '°onde Tfe"g bren«en en Per (4 ni j zlck net iets De rnann Tommy Rowe. 1,1 deze^s n !,an RaPide SPC™ 'aatstp 1D 8 etktie wisselvallig, laren won Rapide vaak cc n be kw en vijf stand g moes daa sch speelc J

de Stem | 1996 | | pagina 8