Spanning in Isjetsjeme neemt toe De Bende van Mare Dutroux Buckinghamse denktank wil de monarchie beetje afstoffen Russisch vliegtuig neergestort bij vliegveld Belgrado rri Vijftig kaarsjes voor Bill 800 Kinderen eens Nederlanders kunnen olie-uitvoer van Irak stilleggen Tapijttegelce Overwinning pro-Syrische kandidaten in Libanon KLEINTJES: Puir DE STEM BUITENLAND Aanvalsdreiging op Grozny Nieuw: TeleWekker 06-9266 telecom DESTEM COMMENTAAR Boer en gezag gevangen gehouden in woestijn Sudan BUITENLAND KORT pESTEM 'Prima ouverture' B Wall Street saai en Voorraad 165.000 Reeds vanaf 5,-1 SOinl©[l CONTAINER zeecontainers - koelco milieucontainers - kan Ladders -levens verhuur Dixan Megaperls Ui Oos 11111 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 A4 Door Bob van Huët Londen - Het Britse konings huis overweegt zichzelf wat af te stoffen. Na herrie in een schandaalblad bevestigde een woordvoerder van Bucking ham Palace gisteren dat er een koninklijke denktank bestaat die op geregelde tijden 'strate gische discussies' belegt over de toekomst van de monar chie. Koningin Elizabeth, prins Philip en kroonprins Charles zouden samen met prominente rechtsge leerden en adviseurs van gedach ten wisselen over stroomlijning en modernisering van het Huis Windsor. Volgens de paleis woordvoerder zijn er echter 'nog geen conclusies getrokken en nog geen beslissingen genomen' over mogelijke constitutionele aan passingen. Eén van de zaken waar de denk tank op studeert, is het saneren van de zogenaamde Civil hist. Dit is de lijst met namen van le den van de koninklijke familie die - direct of via de koningin - een jaarlijkse staatstoelage ont vangen. In totaal kost de Civil List de Britse belastingbetaler een kleine 25 miljoen gulden per jaar. Naar verluidt zou de koningin er voor voelen dit vaak bekritiseer de instituut af te schaffen en haar inkomsten voortaan weer te betrekken uit kroonbezit, zoals dat tot 1760 het geval was. Het afgelopen jaar bedroegen de in komsten uit koninklijke land goederen een slordige 270 mil joen gulden. Na aftrek van kos ten zou de koningin dan belas ting gaan betalen over de winst, zoals elke grootgrondbezitter. Een zeer heet hangijzer is de oude gedachte kroon en kerk te scheiden. Met name kroonprins Charles heeft al eens duidelijk gemaakt dat hij zich eerder ziet als 'verdediger van geloof dan als de traditionele beschermer van de Anglikaanse Kerk. Een andere, in Anglikaanse kring eveneens zeer gevoelige kwestie is opheffing van het verbod aan troonopvolgers om met een katholiek te trouwen. Sinds Hen drik VIII de staatsreligie kaapte voor eigen politieke en amoureu ze doelen, hebben Rome en Can terbury op gespannen voet ge staan. Hoewel paleiswoordvoerders be^ nadrukken dat er op korte ter mijn niets zal veranderen, ver moeden Buckinghamologen een uitgekiende strategie. De ge dachte is dat de koningin en prins Charles het voortouw wil len nemen in de discussie over mogelijke hervormingen om zo verrassingen te voorkomen. Met het serieuze perspectief van een Labour-regering zijn ko ninklijke adviseurs niet helemaal gerust op de constitutionele her vormingen die het oude Labour in gedachte had. Hoewel New Labour onder Tony Blair voor alsnog koningsgezind is, borre len op de linkervleugel van de partij nog steeds wilde plannen. Monarchisten begrijpen die al leen maar als bedreigend. Moskou (dpa) - De Russische bevelhebber in Tsjetsjenië heeft gisteravond gedreigd met een grootscheepse aanval op Grozny. Generaal Konstantin Poelikovski beval burgers de stad te ver laten. Hij zei dat de aanval binnen 48 uur gaat beginnen. De dreiging valt samen met on derhandelingen tussen een mede werker van de speciale gezant Aleksander Lebed en de bevel hebber van de rebellen, Asian Maschadov. De Russen willen dat de Tsjetsjeense separatisten de stad ontruimen. Militaire zegslieden in Moskou ontkenden eerder gisteravond dat de Russische aanval al was begonnen, zoals de rebellen had den gemeld. De mededelingen over Russische aanvallen hangen samen met onderhandelingen over de praktische uitvoering van een zaterdag voorgenomen staakt-het-vuren. De rebellen weigerden gisteren Grozny op te geven. De Russen hadden op de valreep geëist dat de opstandelingen Grozny zou den ontruimen. De Tsjetsjenen tekenden daarom een overeen komst over een bestandscommis sie niet. Zo'n commissie zou toe zicht moeten houden op het nale ven van een eventueel bestand. De Tsjetjeense separatisten heb ben de stad al twee weken in han den. Zaterdag kwamen de par tijen een wapenstilstand overeen, maar gisteren werden al weer ge vechten gemeld. Volgens de re bellen hadden de Russen de aan val ingezet om het centrum van Grozny te heroveren. De aanval zou zijn begonnen kort nadat de Tsjetsjeense onderhandelaars weigerden de Russische eis om Grozny op te geven, afwezen. Moskou wil blijkbaar dat bij de inwerkingtreding van een over eenkomst de Tsjetsjeense hoofd stad aan de Russische kant van een eventuele bestandslijn komt te liggen. De oorlog in Tsjetsjenië is onder verantwoordelijkheid van presi dent Jeltsin in december 1994 be gonnen. Zijn bedoeling was de gewapande clans in de Kaukasi- sche deelrepubliek te onderwer pen en het gezag van Moskou ge wapenderhand te herstellen. De operatie is evenwel een militair fiasco voor de Russen geworden. Niet het winnen van de oorlog, maar de eervolle beëindiging er van vormt één van de belangrijk ste kwesties waarmee Russische leiders met elkaar wedijveren. Belgrado (afp) - Een Russisch vrachtvliegtuig van het type II- joesjin-76 is gisterochtend in de buurt van het vliegveld Surcin bij de Servische hoofdstad Belgrado neergestort en in brand ge vlogen. Alle inzittenden zijn omgekomen. De Amerikaanse president Bill Clinton werd gisteren 50 jaar. In New York was een groots opgezet feest. FOTO ANP (ADVERTENTIE) De Servische autoriteiten meld den dat er tien doden waren, maar volgens de maatschappij Spair, eigenaar van het veronge lukte toestel, waren er twaalf mensen aan boord. Alle slachtof fers zijn Russen. Volgens medewerkers van het vliegveld kwam het vliegtuig neer in een graanveld, ongeveer 800 meter ten westen van de lan dingsbaan waarvan het drie uur eerder was opgestegen. Voordat het toestel neerkwam, cirkelde het ongeveer tweeëneenhalf uur boven Belgrado, nadat alle navi- gatie-instrumenten waren uitge vallen en het radiocontact met de verkeerstoren verbroken was. Volgens een woordvoerder van Spair was het vliegtuig op weg naar Malta. Het vervoerde 14,5 ton autowielen en 500 kilo licht bakens. Navo-troepen hebben gisteren een deel van een voorraad van honderden tonnen illegale Servi sche munitie vernietigd. De op ruiming maakt deel uit van Ope ratie Vulkaan. Het inzamelen en vernietigen van de munitie zal naar verwachting een week in beslag nemen. De Bosnisch-Ser- vische legerchef Ratko Mladic heeft de Navo in een brief ge maand op te houden met het ver nietigen van de wapens en muni tie. Afgelopen zondag waarschuwde het Bosnisch-Servische leger al voor de 'gevaarlijke gevolgen' die de vernietiging met zich mee kan brengen voor de Ifor-troe- pen. Bel ïe*®,f wakker. Gewekt worden door je eigen telefoon, dat kan nu met Tele Wekker® de nieuwe wekdienst van PTT Telecom. Het werkt heel simpel: je belt 06-9266 (60 cent p/min.), toetst de dag en de tijd in en TeleWekker belt je automatisch wakker. Je kunt natuurlijk ook meerdere dagen in een keer intoetsen. Makkelijk als je bijvoorbeeld examenweek hebt of onregelmatige diensten draait. Handig toch? Bel voor meer informatie gratis 06-0402. MARC DUTROUX De hoofdverdachte is 38 jaar en al jaren werkloos. Hij wordt op 6 no vember 1956 geboren in de Brus selse randgemeente Elsene. Meer dan elf jaar geleden vergrijpt hij zich voor het eerst aan jonge kin deren. In 1985 ontvoert hij met een 23-jarige dorpsgenoot drie Waalse meisjes van 12, 15 en 17 jaar oud. De kinderen worden meegesleurd, in een bestelauto ge stopt en in een garage misbruikt en gefilmd. Daarna maakt Du troux twee nieuwe slachtoffers: een meisje van 19 en een meisje van 20. Ook zij worden ontvoerd en verkracht. Dutroux overvalt en martelt later nog een 50-jarige vrouw. Dutroux wordt op 19 april 1989 in Bergen veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden gevangenis straf. Twee jaar later al krijgt hij proefverlof. Op 8 april 1992 komt hij dankzij de toenmalig minister van Justitie, de Waalse christen democraat Melchior Wathelet, vervroegd vrij. Dutroux gaat verder waarmee hij in de jaren tachtig begonnen is: het ontvoeren, verkrachten, foto graferen en filmen van meisjes. Op 24 juni 1995 ontvoert hij in de om- geving van Luik Julie en Melissa. De kinderen worden opgesloten in een huis in Marcinelle. In de kust plaats Oostende sleept hij op 23 augustus 1995 de Hasseltse meis jes Eefje en An in zijn bestelwa gen. Ze worden opgesloten in Marcinelle en later in Sars-la- Buissière. Hun lot is onbekend. Het gaat ook wel eens niet goed. December vorig jaar sluit Du troux met hulp van Bernard Weinstein twee andere meisjes op in zijn huis in Jumet. Ze weten echter te ontsnappen. Beide man nen worden opgepakt door de po litie. Die doorzoekt tot twee keer toe enkele woningen van Dutroux. De verborgen Julie en Melissa worden niet ontdekt. Ze zullen het betonnen hok in de kelder van het huis niet levend verlaten. In maart dit jaar komen Dutroux en Weinstein vrij. Na een ruzie vermoordt Dutroux zijn handlan ger en begraaft hem. Dat lot treft ook Julie en Melissa. Volgens Du troux zijn ze gestorven aan de ge volgen van maandenlange ver waarlozing. Dutroux pakt daarna de draad weer op. Hij ontvoert twee maanden later, op 28 mei, Sabine. Een ander meisje, Laeti- tia, wordt op 9 augustus ontvoerd en opgesloten in het betonnen hok. Opvallend is dat de werkloze Du troux er acht woningen op na houdt in de omgeving van Brussel en Charleroi. Hij heeft geld ge noeg, afkomstig van onbekende financiers die hij van meisjes en kinderporno voorziet. MICHELLE MARTIN De vrouw van hoofdverdachte Dutroux is 36 jaar en werkloos onderwijzeres. Ze raakt haar baan kwijt als ze in in 1989 wordt opge pakt met haar vriend. Martin wordt in 1989 veroordeeld tot vijf jaar cel wegens medeplichtigheid aan ontvoeringen en verkrachtin gen van minderjarige meisjes. Ze woont met haar baby in Sars-la- Buissière. JEAN-MARIE NIHOUL De 54-jarige zakenman uit de Brusselse randgemeente Vorst wordt ervan verdacht het zakelijk brein te zijn. Hij is mogelijk de contactpersoon tussen Dutroux en zijn handlangers en de afnemers van het pedofiele netwerk. Hij zou de door Dutroux ontvoerde Has seltse meisjes An en Eefje 'verhan deld' hebben naar de prostitutie. Politie komt hem op het spoor, omdat hij via zijn gsm-telefoon regelmatig met Dutroux belt in de dagen voordat de bende opgepakt wordt. In het midden van de jaren tachtig verzorgt Nihoul verkiezingscam pagnes van Brusselse politici, vooral van de Waalse christen-de mocratische partij PSC, de partij van minister Wathelet die hoofd verdachte Mare Dutroux in vrij heid stelde. De familie van Nihoul is gelieerd aan de rechtervleugel van die partij. Nihoul exploiteert nog een tijdje een lokaal radiosta tion en is impresario voor aanko mend zangtalent. Hij wordt ge zien aan de zijde van het Franse zanger Claude Barzotti. In 1984 houdt hij zich met liefdadigheid bezig. Hij richt de stichting SOS Sahel International op om iets te doen aan de honger in Afrika. Als het geld niet naar de Sahel, maar naar zijn binnenzak vloeit, grijpt justitie in. De rechter veroordeelt Nihoul tot een geldboete en een voorwaardelijke celstraf. In 1987 richt hij een fiscaal adviesbureau op: J.M. Nihoul et Associés. Na twee jaar wordt hij opnieuw ver oordeeld, omdat hij fraude pleegt bij het faillissement van het bu reau. Bij het onderzoek in deze zaak vindt justitie in zijn kantoor videobanden en uitnodigingen voor seksorgieën. Later is hij op nieuw actief als impressario, in de seksbranche vermoedt justitie. MICHEL LELIÈVRE Over hem is weinig bekend, al wordt hij beschouwd als één van de hoofdverdachten. De man is een bekende van de politie in Charleroi, is rond de 25 jaar en woont sinds juni in een huis van Dutroux in Marchienne-sur-Pont. Met Dutroux ontvoert hij de Has seltse meisjes An en Eefje, alsme- Genève (afp/dpa) - Ruim acht honderd kinderen van zeven tot zeventien jaar worden in de woestijn van Sudan onder primi tieve omstandigheden gevangen gehouden. Het betreft onder meer aangehouden zwerfkinderen. De Internationale Organisatie tegen Marteling in Genève noemt de si tuatie alarmerend. De organisatie meldt dat in het kamp geen drinkwater en elektri citeit is. Ook krijgen de kinderen nauwelijks te eten. Ze lijden aan ziektes en ondervoeding en een aantal is overleden aan schor pioenbeten. Contact met familie mogen de jonge gevangenen niet hebben. De Geneefse organisatie eist dat de kinderen eten en me dische verzorging krijgen. Ook eist ze de vrijlating van de kinde ren. Van de 840 gedetineerden zijn er naar schatting 450 vorig jaar sep tember naar het kamp gebracht na betogingen in de Sudanese hoofdstad Khartum. De overigen zitten er sinds de autoriteiten twee jaar geleden in actie kwa men tegen zwerfkinderen in de stad Omdurman ten noordoosten van Khartum. Beiroet (afp) - In de eerste ronde van de Libanese parlementsver kiezingen stevenen kandidaten van de pro-Syrische regering af op een klinkende overwinning. Dit meldden verkiezingsfunctio narissen gisteren op basis van vrijwel alle stembusgegevens. Ondertussen beschuldigen kan didaten van de oppositie de machthebbers van verkiezings fraude. De eerste ronde van de regionaal opgesplitste verkiezingen verliep onrustig. Oppositiekandidaten en hun aanhangers spraken over tal van incidenten in de enige regio waar afgelopen zondag gestemd kon worden, het overwegend christelijke Berg-Libanon. Riva liserende kandidaten beschuldig den elkaar van omkoping, fraude en intimidatie. De politie pakte verscheidene mensen op die het stemmen zouden hebben gepro beerd te verstoren. Van de circa 655.000 stemgerech tigden van afgelopen zondag zijn er 450.000 christen. Zij vaardigen 35 vertegenwoordigers af naar het 128 zetels tellende Libanese parlement. Inzet van de verkie zingen is onder meer de grote Sy rische militaire aanwezigheid in Libanon. Veel christenen zijn te gen de 35.000 vreemde man schappen in hun land. In 1992 boycotten zij daarom de verkie zingen massaal. Het radicale deel van de christenen had ook dit maal opgeroepen niet deel te ne men aan de stembusgang, maar him oproep is grotendeels gene geerd. OP EEN feest past geen wanklank. Dus moet premier Kok wel een heel goede reden gehad hebben de feestende NCB de l« te lezen. Die heeft hij ook. Zo gezagsgetrouw als agrarisch Nederland in het verleden was, zo rumoerig ontevreden zijn de boeren nu. En ze laten het niet bij woorden. Actieleiders en jonge, weinig inschikkelijke organisaties roepen met de regelmaat van de klok en met suc ces op tot boycots, demonstraties en blokkades. Het regerings beleid wordt niet langer geaccepteerd door het groene front Nu maakt Den Haag het de boeren ook niet makkelijk. Een agrarisch ondernemer dient even goed thuis te zijn in papier als in veldwerk. Boekhouding zus, administratie zo, quota voorschriften en vergunningen. De boer voelt zich geen vrije ondernemer meer, maar een aan banden gelegde uitvoerder Tel daarbij op dat door het veranderde Europese beleid het systeem van garantieprijzen de inkomenszekerheid van de landbouw heeft aangetast en dat de agrarische sector in de pu blieke opinie niet langer de naam heeft de trots der natie te zijn, maar eerder een bezoedelaar van het milieu, en het is vol strekt begrijpelijk waarom boeren zich klemgezet voelen en naar het actiewapen grijpen. Toch heeft eerste minister Kok gelijk. Als alle inspraak ten ein de is, al het gelobby niet tot andere resultaten geleid heeft moet een parlementsbeslissing gerespecteerd en uitgevoerd worden. Hoe veel pijn het ook doet. Dat is democratie. Boeren mogen, als taxichauffeurs, uitkeringsgerechtigden vervoerders, medici en wie zich ook maar gedupeerd voelt door veranderend beleid, zich luidkeels laten horen. Tot het parlement spreekt. Is daar eenmaal een besluit gevallen, dan past geen burgerlijke ongehoorzaamheid meer. Het enige dat dan nog kan, is bij de volgende verkiezingen een stem opeen andere partij uitbrengen. In de hoop dat die meer begripvoor het belang der agrarische sector opbrengt. Activist Pakpahan blijft in hechtenis Jakarta - Een Indonesische rechtbank heeft gisteren het protest van de onafhankelijke vakbondsleider Pakpahan tegen zijn hech tenis afgewezen. Het Staatshof van Zuid-Jakarta verwierp het beroep van de activist, omdat de autoriteiten bij zijn arrestatie geen regels zouden hebben overtreden. De regering in Jakarta liet Pakpahan wegens ondermijning van de staat oppakken na de onlusten van vorige maand. Voor onder mijning kan in Indonesië de doodstraf worden uitgesproken. Er is een voorarrest van een jaar mogelijk. Meer dan 600 Vietnamese vissers vermist Hanoi - Voor de kust van de Vietnamese provincie Thanh Hoa wordt al vijf dagen gezocht naar meer dan 600 vissers die na een storm worden vermist. Tot nu toe hebben boten van de marine en diverse havendiensten zeven lijken uit zee gevist. De vissers waren uitgevaren van Hau Lock, 125 kilometer ten zui den van Hanoi, en kwamen terecht in een wervelstorm en zware regenbuien. Die hoorden bij een storing die in heel noordelijk Vietnam overstromingen heeft veroorzaakt. Presidentieel paleis Haiti beschoten Port-au-Prince - Het presidentiële paleis in de Haitiaanse hoofd stad Port-au-Prince is gisternacht aangevallen. Een woordvoer der van de Verenigde Naties zei dat president René Preval niet in gevaar is geweest. Onbekenden openden rond half één het vuur op het paleis. Nie mand werd gewond. Ook het hoofdbureau van de Haitiaanse po litie, dat verderop aan het plein Champs du Mars ligt, werd be schoten. De daders wisten te ontkomen. Politie doorzoekt kantoren Duitse PDS Berlijn - De politie van Berlijn heeft gisteren invallen gedaan in de kantoren van de Democratisch Socialistische Partij (PDS), de opvolger van de Oost-Duitse Communistische Partij. Met de huis zoekingen probeert de politie meer duidelijkheid te krijgen over eventuele achtergehouden fondsen van het voormalige commu nistische regime. De zoektocht had plaats in opdracht van een speciale commissie die tot taak heeft de eigendommen van de voormalige communis tische partij in Oost-Duitsland in kaart te brengen. Duitse nazi-jager Streim overleden Ludwigsburg - Alfred Streim, de Duitse nazi-jager die geholpen heeft bij het vervolgen van tientallen oorlogsmisdadigers, is afge lopen zaterdag op 64-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de cen trale dienst voor de vervolging van nazi-misdaden gisteren be kendgemaakt. Tijdens zijn ambtstermijn heeft Streim een reputatie opgebouwd als een zeer vasthoudende officier van justitie, die verdachte oor logsmisdadigers niet met rust liet tot ze voor het hekje stonden. Eén van zijn grootste successen was de veroordeling van de nazi- beulen van Majdanek, een kamp in Polen. Weer sterfgeval ziekte Creutzfeldt-Jakob Londen - In Groot-Brittannië is gisteren nog een geval bekend ge worden van iemand die aan de ziekte van Creutzfeldt-Jakob, een fatale hersenziekte die verband zou houden met de gekke-koeien- ziekte, is overleden. Dat heeft de patholoog-anatoom Geoffrey Burt bekendgemaakt. De Britse rundvleesindustrie kwam in maart in een diepe crisis terecht, nadat de regering had gezegd dat ten minste tien gevallen van de ziekte van Creutzfeldt-Jakob mogelijk te maken hadden met de gekke-koeienziekte. de Sabine Dardenne en Laetitia Delhez. MICHAEL DIACOSTEA VRIANOS Een 25-jarige Griek die een wo ning huurt van Mare Dutroux in Mont-sur-Marchienne. De man handelt in auto's, onder meer in Oost-Europese landen. De Griek krijgt regelmatig bezoek van Du troux en een nog onbekende, En gelssprekende vrouw, mogelijk een Oost-Europese. Tijdens het onderzoek spit de po litie de tuin van de Griek om. In de woning ontdekken rechercheurs videobanden met kinderporno. Vrianos is afgelopen zondag door de politie verhoord, maar daarna weer vrijgelaten. Zijn Tsjechische vriendin vlucht als justitie het on derzoek begint. BERNARD WEINSTEIN Een Fransman van Tsjechische af komst, rond de dertig jaar oud. Hij helpt in 1995 met het opsluiten van meisjes in een woning van Dutroux in Jumet. Ze ontsnappen echter. Dutroux en Weinstein worden opgepakt door de politie. Na zijn vrijlating in maart 1996 wordt hij door Dutroux verdoofd en levend begraven in de tuin ach ter het huis in Sars-la-Buissière. De controles moeten voorkomen dat de Irakezen het komende half jaar met de olie-export meer ver dienen dan de twee miljard dollar waarover met de Verenigde Naties een akkoord is bereikt. De angst bestaat dat het regime van Sad dam Hussein via sluipwegen extra gelden opstrijkt en die besteedt aan niet-humanitaire doelen, zo als de eigen oorlogsmachine. De veertien inspecteurs die Say- bolt in Irak stationeert, moeten zowel toezien op de hoeveelheden uitgevoerde olie als de kwaliteit daarvan. Gesjoemel kan Irak ka pitalen opleveren. „Je praat al snel over honderden miljoenen dollars," zegt manager Peter Boks van Saybolt. Gezien het politieke aspect, spreekt hij van een unieke controle-operatie. „Het is toch al- Vlaardingen (anp) - Controleurs van de Nederlandse onderne ming Saybolt krijgen de bevoegdheid om de olie-export va Irak 'bij het minste of het geringste' stil te leggen. De Verenig- de Naties hebben Saybolt opdracht gegeven om in te grijp® zodra de controleurs gerommel constateren bij de uitvoert van het zogenoemde olie-voor-hulp-akkoord met Irak. lemaal licht ontvlambaar. Saybolt zal volgens het eigen p I van aanpak, dat de Verenigde j. ties grotendeels hebben overg® I men, zijn inspecteurs verdam over drie plaatsen. Het gaat Turkse havenstad Ceyhan, grensstation tussen de lwa stad Kirkuk en Turkije en11 laadstation Mina al Bakr in I Perzische Golf. Op die drie p sen komen ook lab°rat0®a'„(„l( Met name de Verenigde b» hebben steeds aangedrongen een minutieuze inspectie va olie-voor-hulp-akkoord,waai de VN een uitzondering mare" het embargo tegen Irak. Be wind van Saddam Hussein i plicht de verdiensten te beste aan medicijnen, voedsel schadeloosstellingen. STEMMING AMST 1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 donderdag vrijds Amsterdam (anp) - Hogere aandelen! expiratiehandel op de optiebeurs afg van de nieuwe week opnieuw voor ee tenbeurs. De AEX steeg liefst 3,43 pur prima ouverture, al hielden de omzette Mutricia en Getronics was opvallend. De obligatiekoersen gingen gemiddel resse voor de nieuwe staatslening. „E een obligatiehandelaar. Niet alleen in Amsterdam, ook in Franl hoog. Londen detoneerde met een ge wat betreft het bedrijfsnieuws was de Vanaf dinsdag volgt er echter een niei druk; dan is het de beurt aan on der m pond steeg Aegon maandag f 1 op f 79, per was Nutricia, die op het hoogtepun altijd f 7,70 in de plus. De omzet in het 220 duizend stukken aan de hoge kant Verder werden ook de meeste interna mee op f 255,10, Unilever f 3,10 op f 2 veertig cent op f 55,80. Daarentegen II Andere uitschieters in de positieve z Ahold rukte f 1,90 verder op naar f91,61 de emissie voor de overname van Stc fonds al f 6,60 gestegen. Voor Getroni cijfers presenteerde, betaalden belegt Elders in de markt kreeg Otra opnieuw jaarwinst aanzienlijk achterblijft maak lichter op f33,50. Maandagochtend kw wel een totaal verlies van krap 20 prot hoger op f 35 de grootste stijger bij de New York (anp/krf) - Op de eerste dag New York niet veel te beleven. De Dow met 9,99 punten omhoog tot 5699,44. door de vakantieperiode, maar de bele vergadering van het beleidscomité van mand gelooft echter dat die bijeenkon rentestand zal opleveren. Alleen aan het begin van de handel v werd gezien als een voortzetting van d< dex was toen al hoger, in weerwil van I de fondsen was AT&T. Een van de to naar Associated Communications. ATJ De dollar moest in New York een staf stond de koers op f 1,6685 tegenover f eerder op de dag met bijna driekwart c Amsterdamse wisselmarkt 16-08 19- amerikaanse dlr 1,67125-1,67375 1,6 antiliiaanse gld 0,92500-0,95500 0,9 australische dlr 1,3050-1,3150 1,3 belgische frk (100) 5,4425-5,4475 5,4^ canadese dlr 1,21625-1,21875 1,2 dsense kroon (100) 28,985-29,035 28,! duitse mark (100) 112,170-112,220 112 engelse pond 2,5905-2,5955 2,51 franse frk (100) 32,825-32,875 32,1 griekse dr. (100) 0,6540-0,7540 0,6! hongkong dlr (100) 21,505-21,755 21,! ierse pond 2,6810-2,6910 2,6: ital.lire (10.000) 11,015-11,065 10,! japanse yen (10.000) 155,200-155,300 154 nwzeeJandse dlr 1,1490-1,1590 1,1! noorse kroon (100) 25,975-26,025 25,! oostenr. sch. (100) 15,9450-15,9550 15,! Portugese esc (100) 1,0730-1,1130 1,07 spaanse pes. (100) 1,3230-1,3330 1,32 zuid-afrikaanse rand 0,3580-0,3780 0,3! zweedse kroon (100) 25,245-25,295 25,2 zwitsese frk (100) 138,505-138,555 138 e.c.u 2,1115-2,1165 2,10 GROTE ZAKEN DOE JE ME' Je koop aangeboden Speciaalzaak in tapijttegels "^?ns Marmoleum, Novilon en b - Mm, Nelissenstr. 37, Breda. Tel. "verkoop* verhuur "tra opslag reparatie or Graanweg 11Moer Bel gratis 06 - 022 8 nergens goedkoper 2fiq '9' 7 mh- nu incl. BTW oratis m°r9i,d' A"s maten en merken leverbaar. SteinQStr0°mkaSten r°l" betonm ~I hoo9werkers - Be?- r?° ens trilPlaten. R'daarr Vadderkoning, V^ITe,. 0165-561424 nj^gEjbei-g 121 (Tolberot Vl2'r Futur CoPor 5kg Breda ^i' Caresstraat 32 W: 076-5149697 van C Vingca Breda. OT( Smoor: Tel Doo betroi nu: Tel. Milieuv Goedkr Peeter

de Stem | 1996 | | pagina 4