4 Middenmoot moet haalbaar zijn' Erik Rikken rekent op top vijf Goes gokt op middenmoot B Goes in herstelfase ÊT%^^ Jk w*. sê Indeling competitie DE STEM Rapide wacht uitdaging in de tweede klasse C Maarten de Heus is welkome versterking voor Olympia OLYMPIA Compleet gewijzigd vrouwenteam moet mee kunnen draaien GOES Hockeycompetitie van start Mannenteam hoopt goed mee te draaien in vierde klasse pE STEM RAPIDE Hulst - Rapide wacht een grote uitdaging dit seizoen. Het team van trainer-coach Ab Klae- ijsen promoveerde vorig jaar als kampioen op vrij overtuigende wijze naar de tweede klasse C. Dat gegeven en het feit dat de selectiegroep grotendeels intact is gebleven zorgt voor enige optimisme in het Hulster kamp. Ik denk dat we de kwaliteit in huis hebben om in die klasse mee te draaien. We zijn in de derde klasse vooral kampioen geworden op basis van ons spel. Naar maat staven van die klasse speelden wij het technisch best verzorgde hockey. Ik denk dat je juist die kwaliteiten moet hebben om op een hoger niveau mee te kunnen. Daarom verwacht ik dat we goed zijn voor de middenmoot. Ik ver moed wel dat we tactisch nog wat moeten groeien. Daarnaast zal het tempo iets hoger liggen en zullen er minder scoringskansen ont staan. Dus je moet proberen tegen een hoger percentage af te wer ken," aldus Ab Klaeijsen. Doelman Martijn Lockefeer (werkzaamheden) en speler Tho mas Sanders haken af. Daar komt de keeper van de jongens-A, We sley Staal, voor terug. Tevens lijft Rapide opnieuw Gwellyn Daan- dels in, die twee jaar terug zijn heil zocht bij hoofdklasser Til burg. „Gwellyn zal waarschijnlijk door studie niet alle wedstrijden mee kunnen spelen, maar hij is zonder meer een aanwinst. Toen hij destijds bij ons speelde was hij goed voor een behoorlijk aantal doelpunten per seizoen. Ik denk dat zijn scorend vermogen er ze ker niet onder geleden heeft. Daarnaast heeft hij in Tilburg veel ervaring opgedaan op hoog ni veau. Hij speelde aanvankelijk bij het tweede team, maar zou dit sei zoen doorbreken naar het eerste team. Als je weet dat Tilburg in de hoofdklasse speelt, dan spreekt dat voor zich." Pech In Hulst wil men tevens iets recht zetten van een viertal jaar gele den. Ook toen drong Rapide door tot de tweede klasse, maar degra deerde binnen één seizoen terug naar de derde. „Het team van toen had pech dat men juist in dat sei zoen een versterkte degradatie doorvoerde in de tweede klasse. Daar werd Rapide net de klos van. Het was toen een moeilijk seizoen voor het eerste mannenteam, maar zonder die versterkte degra datie had men het net gered. Persoonlijk denk ik dat we nu meer kwaliteit in huis hebben. Veel hangt natuurlijk af van de start. Kom je goed uit de start blokken en pak je in die beginfase wat punten, dan ontstaat er ver trouwen en tevens door het aantal behaalde punten een buffer voor de periode dat het eens wat min der gaat." Rapide zal zo'n veertien dagen voor de competitie kennismaken met het tweede klasse-niveau. „Zondag 25 augustus spelen we een toernooi in Hellevoetsluis met allemaal tweedeklassers. Geluk kig zijn daar geen teams bij die we in de competitie ontmoeten. Het is natuurlijk een toernooi en niet de juiste graadmeter, maar dan zal toch al enigszins duidelijk worden wat ons te wachten staat." Ab Klaeijsen vindt het belangrijk dat Rapide een aantal jaar in de tweede klasse verblijft. „Met het oog op de toekomst is dat van be lang. We hebben leuke en beslist talentvolle jeugd. Ik denk dan vooral aan de B-jeugd en de nog iets jongere categorie. Voor de ontwikkeling van die jeugd zou het een uitstekende zaak zijn als we in de tweede klasse kunnen blijven spelen. Met dit materiaal moet dat kunnen. Het zou absurd zijn om te stellen dat we voor de titel gaan. Goed meedraaien is de hoofdzaak." Trainer-coach Ab Klaeijsen van het Hulster mannenteam van Rapide. Een team dat voor een geweldige uitdaging staat in de tweede klasse dit seizoen. FOTO WIM KOOYMAN. Terneuzen - Olympia, en met name doelman Eric Rikken, heeft er vertrou wen in voor het komende seizoen. Het betere spel, ten opzichte van voorgaande jaren, in de afgelopen competitie sterkt hem in de gedach te dat er dit sei zoen 'meer' te be halen moet zijn in de derde klasse E. Vooral omdat het team helemaal intact blijft en men zelfs versterkt wordt met de komst van Maarten de Heus. TERNEUZEN MANNEN: DERDE KLASSE E 1/1/e gaan er zonder meer op V V vooruit. Maarten de Heus gold, toen hij ons drie jaar terug Terneuzen - De indeling van de hockeycompetitie voor het seizoen 1996-1997 ziet er als volgt uit: MANNEN Tweede klasse C: HOCO, Et- ten-Leur, Uden, De Dommel, Racing, Nuenen, Eersel, Boxmeer, Berlicum, Berkel- Enschot, Geleen en Rapide. Derde klasse E: Best, Gilze- Rijen, Goirle, Hilvarenbeek, Liberty, Middelburg, Oir- schot, Olympia, Pelikaan, Prinsenbeek, Shot, Zeven bergen. Vierde klasse D: Barend- recht, Goes, Goeree- Overflakkee, HSD, Made, Mistral, Oudenbosch, Te- teringen en Vlissingen. VROUWEN Derde klasse klasse E: DDHC, De Dommel, Hilva renbeek, Hoekse Waard, Li berty, Made, Olympia, Peli kaan, Shot, Udenhout, Vlis singen en Zevenbergen. Vierde klasse D: Goes, HSD, Oudebosch, Prinsenbeek, Te- teringen en Rapide. verliet, als de beste speler in ons team. Mede door werkzaamhe den zocht hij zijn heil bij over- gangsklasser Leonidas in Rotter dam. Als je weet dat hij daar een basisplaats had, dan zegt het voldoende over zijn capaciteiten. Het is een man die je in iedere li nie kunt posteren, dus die overal kan spelen. Met zijn techniek, inzicht en ervaring gaan we er onherroepelijk een flinke stap op vooruit. Hij keert terug omdat hij hier in de buurt gaat wer ken." Terugblikkend op de afgelopen competitie zegt Eric Rikken: „We hebben naar behoren gepres teerd. We hadden door wat con stanter te spelen wel iets hoger kunnen eindigen, maar ten op zichte van de voorgaande jaren was het al een hele verbetering. Het is mentaal ook allemaal wat beter geworden. Toen drie jaar terug een aantal spelers bij ons vertrok, zakte de moraal naar een laag pitje. Het heeft even ge duurd voordat we uit dat dal wa ren, maar nu oogt de toekomst vrij goed. We hebben een nieuwe trainer-coach in de persoon van Eric Dieleman. Dat is een man die altijd bij ons in het eerste heeft gespeeld, maar door een blessure moest afhaken. Hij is een man met ervaring, weet wat er in het hockey omgaat. Dat is pure winst." Relatief oud Op de vraag of er dit jaar ook nog iets uit de jeugd doorstroomt naar het eerste team zegt hij: „Het wordt stilaan tijd dat we geleidelijk aan wat jeugd in gaan passen. We hebben een relatief oud team. Veel spelers van achter in de twintig, maar ook een aan tal spelers is al ruim in de dertig. Vorig seizoen zijn we er mond jesmaat mee begonnen om de jeugd bij het eerste te betrekken. Die lijn moeten we doorzetten. We laten ze dan eens meetrainen en regelmatig invallen. Een jon gen als Paul de Jonge van Elle- meet heeft vorig seizoen al een aantal wedstrijden meegespeeld. Dat is een jongen met talent. Een goede verdediger. Maar in de naaste toekomst moeten meer van die jongere spelers zich ma nifesteren." Zoals gebruikelijk ontkomt ook Eric Rikken niet aan de vraag hoe hoog het verwachtingspa troon bij Olympia is. Hij stelt: „Ik denk dat we dit seizoen een gevreesde tegenstander voor veel teams zijn. We moeten op basis van de huidige ontwikkeling bo venin mee kunnen draaien. Ik schat dat we zeker goed zijn voor een plaats in de top vijf. Al is ons vizier natuurlijk altijd wel iets hoger gericht. Er zitten wat ploe gen in onze klasse die we kennen, maar het is moeilijk om de wer kelijke kracht van die teams in te schatten." „Er verandert jaarlijks zo veel door het wegvallen van spelers. Wel weet ik dat promovendus Middelburg een aardige ploeg heeft. Een technisch jong team waarvan we in een vriendschap pelijk duel dik verloren. Nu is een vriendschappelijk treffen ui teraard iets heel anders dan een competitieduel." Goes - Het eerste vrou wenteam van de hockey club Goes is totaal veran derd ten op zichte van de GOES VROUWEN: VIERDE KLASSE D vorige com petitie. Op nieuw wordt deze selectie gekenmerkt door veel jeugd. Ge mis aan ervaring zal dan ook zeker een rol spelen in de na derende competitie. Toch is technisch commissielid Tom Hommels, een exponent van een hockeygekke familie, vrij optimistisch gestemd: „Dit team heeft naar mijn mening wat meer kwaliteit dan het team van vorig seizoen. Dus het moet beter gaan. 1/orig seizoen vormde één van V de dieptepunten in het be staan van de vrouwenafdeling. Steeds moest Goes diep gaan om voldoende speelsters bijeen te krijgen. Sportief verliep het ook al niet zoals men wenste. Aan vankelijk leek men HSD uit Zie- rikzee achter zich te houden in de vierde klasse A, maar drie wed strijden voor het einde van de competitie verloor Goes het tref fen met die formatie met 3-1 en verhuisde definitief naar de laat ste plaats. Het spel van de Goese vrouwen was niet eens zo slecht. „Als ze zich maar aan de tactische op drachten houden. Iedereen moet gewoon zijn taak uitvoeren. Dan gaat het wel. Maar bij een achter stand houden ze het kopje er niet bij en gaan ze door elkaar rennen. Dan ben je toch als één van de mindere ploegen in deze klasse een erg gemakkelijke prooi," zei begeleidster Ineke van de Lange- reit destijds. Het zag er even somber uit voor deze competitie. Van het be staande vrouwenteam bleven al leen Lieske de Haas, Emmy Pop- pelaars en Ester Kerkman over. De jandere meisjes vertrokken voor studie naar elders in Neder land. Tom Hommels: „Dat is een verschijnsel waar je jaarlijks mee te maken hebt. Studeren ze VWO of een enigszins gelijkwaardige opleiding, dan weet je dat ze na hun studie vertrekken. Gelukkig kan onze vereniging bogen op een brede jeugd en een flink aantal A-meisjes schuift nu door naar het eerste team. Wat de jeugd be treft zitten we niet slecht bij Goes. Bij de meisjes hebben we onder meer een A-, B-, twee C- teams, een D8- en een E6-team. Tot nu toe ontbrak het ons vaak aan goed kader, maar ook daar werken we aan. Zo gaan enkele Terneuzen - De landelijke hockeycompetitie start zon dag 8 september. Bij veel verenigingen is het verwach tingspatroon hoog gespannen nu men in alle rust het af gelopen seizoen evalueert, daar de positieve aspecten uit haalt en projecteert op de komende competitie. Het naar de tweede klasse C gepromoveerde Rapide wil in de middenmoot meedraaien en de herinnering aan de degra datie van vier jaar terug enigs zins uitwissen. Het vrouwen team van Olympia, gepromo veerd naar de derde klasse E, hoopt eveneens in de veilige middenmoot te bivakkeren. Vrijwel lijnrecht daar tegenover staat het optimisme bij het mannenteam van die vereni ging. Dat team gokt op een plaats bij de top vijf in de derde klasse. Hoge verwachtingen kunnen eveneens opgetekend worden bij het vrouwenteam van Rapide. Dat team wil een gooi naar de titel doen in de vierde klasse D. Goes is wat voorzichtiger. Die vereniging heeft de laatste seizoen flinke tikken gehad op het sportieve vlak en hoopt dat in dit seizoen bij zowel de mannen als de vrouwen het herstel ingezet wordt in de vierde klasse. Goes - Even dacht het mannenteam van Goes het vege lijf te kunnen redden in de derde klasse A van de landelijke hockeycompetitie. Dat was toen men in het begin van het seizoen het treffen met het eveneens kwalitatief arme Forcial won. Daarna ging het fout met de Goese formatie. Men verloor het tweede duel tegen Forcial en zag die ploeg daarnaast nog drie punten pakken. Omdat Goes op twee punten bleef staan, degradeerde dat team naar de vierde klasse. Dat gegeven stond in schril contrast met het hoge verwach tingspatroon dat bij Goes was ont staan toen bekend werd dat een vier tal talentvolle spelers de rijen kwam versterken. Afspraken werden echter niet nagekomen en dat resulteerde in het feit dat dit viertal vroeg tijdig, nog voordat de eerste competitiebal geslagen was, af haakte. Goes werd daardoor ge doemd om met een bescheiden rol in de derde klasse genoegen te nemen. Meer dan bescheiden zo bleek, want men degradeerde naar de vierde klasse, de kelder van het hockey. Op dat niveau moet Goes zon der meer mee kunnen draaien. Dat is de mening van technisch commissielid Tom Hommels. „Er haken vier spelers af. Dat zijn Martijn Visser, Bart en Paul Bouwens en Jaap van Geloven. Dat is natuurlijk jammer. Net nu we de hoop hadden met een redelijk team aan de competitie te kunnen beginnen. Gelukkig is een belangrijke kracht als Maarten Janvier gebleven. Hij is toch één van de spelers waar het bij ons om draait. Maar on danks die eerder genoemde aderlating denk ik dat dit team moeiteloos in de vierde klasse mee moet kunnen draaien. Dit team speelde ook in de vorige competitie niet zo slecht als de plaats op de ranglijst doet gelo ven. Vaak waren we in de eerste helft van een duel niet minder dan de meeste tegenstanders. Maar het team kon moeilijk sco ren en als men dan eenmaal een doelpunt tegen kreeg zag je het vertrouwen wegvloeien. Het was gewoon een mentale kwestie. Bij een achterstand gaf men zich gewonnen en daar door viel de nederlaag regelma tig veel groter uit dan nodig was. Dat was natuurlijk op der de klasse-niveau. Nu, in de vier de klasse, mag meedraaien geen probleem zijn. Of we voor de ti tel gaan? Dat is wat hoog inge schat. Ik denk dat komend sei zoen in het teken moet staan van herstel. Het jaar daarop ho pen we dan wat spelers uit de A-jeugd door te kunnen schui ven en het team wat sterker en kwalitatief beter te maken. We hebben aardig veel jeugd bij de jongens. Een A-, B- en C-team en een E8- en E6-team. Op lan ge termijn oogt de toekomst niet zo beroerd als het niveau waar op we nu acteren. Maar in deze sport blijf je afhankelijk van wat voor talent er voor je club bewaard blijft. Als ze eenmaal de middelbare school afgewerkt hebben vertrekken ze vaak. Ei genlijk kun je aan toekomst planning in deze sport en op ons niveau niet doen." Selectie- groepen Technisch commissielid Tom Hommels van Goes met Marjon, één van zijn twee hockey spelende dochters. otojaapwolterbeek. leden een cursus volgen in Mid delburg. We moeten de structuur binnen de vereniging verbete ren." Over de naderende competitie zegt hij: „In het eerste vrouwen team zit enige kwaliteit. Natuur lijk zal ervaring een grote rol spe len, maar ik verwacht eerlijk ge zegd dat dit team beter presteert dan de ploeg van vorig seizoen. Ze moeten minimaal een rol in de middenmoot kunnen vervullen." RAPIDE MANNEN Trainer-coach: Ab Klaeijsen. Selectiegroep: Dort Daandels, Dennis van Dam, Gwellyn Daandels, Wesley Staal, Alois de Deckere, Peter van de Kerkhove, Mare Mallens, Matthieu Mortier, Riep Benenga, Peter Bouman, Joep Fassaert, Marc- Jan de Jonge, Jeroen Fassaert, Maxim Haartsen, Sieto Beckers en Janko Klaeijsen. RAPIDE VROUWEN Trainers: Peter Bouman en Peter van de Kerkhove. Coaching: Emmy d'Aubioul. Selectiegroep: (onder voorbehoud) Marjan van Dorsselaer, Karin Ble- ijenberg, Dagmar Versmoren, Victorine Haartsen, Marinka Klaeijsen, Yvette Oomens, Lenny Koppers, Saskia Koppers, Audrey van Ham, Ma rie-Claire d'Aubioul, Sophie Bloemen, Josephine Truijman, Joëlle van Haelst, Charlotte Stolte en Josetta de Kroon. OLYMPIA MANNEN Trainer-coach: Eric Dieleman. Selectiegroep: Mark d'Angremond, Eric Rikken, Jan Boerbooms, Hans Dieleman, Paul de Jonge van Ellemeet, Robert Smet, Jos Spitzen, Christi an Swierenga, Wico de Boer, Maarten de Heus, Xander Blom, Jeroen Blom, Leo de Visser, Joris van de Peijl, Michaël van Soest, Paul van He- mert, Adriaan Nuijten, Gert-Jan Dieleman, Stefan Blom, Diederik de Jonge van Ellemeet, Hendrik Pene Perdok en Louis Nijsten. OLYMPIA VROUWEN Trainers: Dick Kuijpens en Maarten de Heus. Selectiegroep (onder voorbehoud): Annet de Boer, Maaike Steven, Susan Koers, Rian de Hulster, Emelie Verdouw, Lineke Muller, Man» Hoefman, Pamela Klop, Annelot Swierenga, Mariska Klop, Maartje K I pens, Sanna van Beijma, Astrijd Wijngaarden en Liselotte de Vries. GOES MANNEN Trainer: nog niet bekend. Selectiegroep: Maarten Janvier, Guus Abeln, Gert-Jan Gijssen, Bap Hop, Steven Leeuwenstein, Floor Meijer, Martijn Muller, Sjoerd-Janv der Pluijm, Martijn Spee, Olaf Teulings en Jan-Maarten Vleer. GOES VROUWEN Trainer: Hans van de Bent. Selectiegroep: (onder voorbehoud) Lieske de Haas, Ester Kerkma Floor Leeuwenstein, Hanneke van Es, Marieke Telgenhof, Evelien ita beeke, Charlotte Schillemans, Trees Korstanje, Marieke Vleer, Man Ali en Emmy Poppelaars. R Hulst - Ondan lies van een vi krachten is J Kroon toch o gestemd over he de seizoen in klasse van de h petitie voor vr terugkeer van t' tineerde kracht eerder genoem ting bij Rapi doen. HULST VROUWEN: VIERDE KLASSE D 1/1/c verliezen Ma VV na, Marjolein Vanessa d'Hooghe e Stolte. Ook de kans van Haelst stopt is ni ten. Dat is heel wat. staat de komst, of be de terugkeer, van Dorsselaer en Saskia genover. In de breedte dan wel achteruit gaa dat we kwalitatief w worden. Marjan was blessure altijd goed veel doelpunten e brengt ook ervaring e' metzich mee." Wanneer de 26-jarige Kroon zelf terugkeert van de Hulster format nevelen gehuld. „In augustus mag ik nen met wat lichte lo De competitie zal d ruim bezig zijn voord in actie kom," zegt de studeerde studente s te Utrecht. Breskens - Het b trainers front. Tw lang heeft BKC e duo gehad. Mir busch en Ronald trainden en beg ploeg beurtelings op zich prima, o trainers dezelfde over korfbal hat toch was het niet P het laatst ging d wat knellen bij d maand Mireille Uhlenb r« maand Ronald Kraa a«e keer weer even oi «asJacco Fenijn, weds Paler van het eerste te »uat was de reden om "aar te kijken. In ond °an besloten met Ror ITW ute gaan- De ba Chlenbusch, die BKC 2® haar hoede had, r gebeurde overig/ harmonie," aldus Fenij £a indruk wil wekken c spanningen zouden de prestaties betr. ent ?6n ploe§ met tw ankele jaren zet het Prestaties neer in de z in h Vn de t0P van Oost.h ing en het ostburgse sporthal, «Ketegenstander. Op] wat moeizamer tot eriseizoenen geleden j} egradatie naar di kamnWerdhetdan met staml°nn' maar in he drie n6 ^et Weer zwak i Partijen. Dat was 1 r

de Stem | 1996 | | pagina 30