I 1 VÏ Frank Neve blijft bij blauw-witten staat voor ijk seizoen optimisme kamp van orpse Boys 'Handhaven is het credo' 'Clinge is weer gezond aan het worden' 'Behoud is eerste prioriteit' gg deStem E9 ROBUR LEWEDORPSE BOYS 'IJzendijke moet probleemloze competitie kunnen draaien' IJZENDIJKE Corn Boys ziet trainer en viertal spelers vertrekken CORN BOYS Oefenmeester Alex Drumont ziet zijn ploeg terugkomen Se"ge CLINGE Patrick Caniere over pas gepromoveerd Sluis SLUIS NSDAG 20 AUGUSTUS 1996 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 eeft Robur het maar volgehouden in het KNVB-zondagvoetbal. „Spijtig lijk anders,zegt voorzitter Johan Ievoetballers kun je nu eenmaal wei- ste instelling ontbrak bij de meeste sopkomst was bijvoorbeeld slecht <e een smalle selectie. Voor onze trai- kras het dan ook moeilijk werken Ver om bij Robur en gaan wij als be- Ikaar steken. GOES VIJFDE KLASSE A ZONDAG i gengas van wedstrijdsecretaris John Quinten. Hij merkt op: „Niet vergeten mag worden dat er tot onze selectie nogal wat spelers behoren die vanwege studieredenen door de week in een andere provincie vertoeven en daardoor de training moeten missen in Goes. Tevens werken wat jongens in ploegendienst en die zijn in de avonduren ook niet altijd beschikbaar." Robur gaat met vrijwel dezelfde selectie aan het nieuwe seizoen beginnen. „Ik denk dat we het opnieuw erg lastig zullen krij gen," concludeert Johan Bruins. g- spe- itenaf beeld En onden :n van i wil- gaan jvoor- beeld n spe- we de oetbal .oeten nega- is laat vat te- rpse Boys denkt het weer wel te kun nende seizoen. Althans, dat is de me- tnato Ars. „We mikken op een perio- LEWEDORP VIJFDE KLASSE A ZONDAG in het ïn die ,e pas- in ook .inkers maar is na- De 72 me- aar een hoofd- oys en uit de i groot igmaal doel ;t feit "dorpse ;elt die studeren buiten de provincie en dus niet altijd op de training aanwezig kunnen zijn, doen zij er alles aan om die achterstand op vrijdagavond in te halen. „Want dan is de trainingsop komst groot," weet Renato Ars, die meent dat zijn club met ver trouwen het komende seizoen tegemoet kan zien. „Wij streven naar handhaving en zoals ik al eerder zei naar het behalen van een periodetitel. Dat zou mooi zijn voor een dorpsclub als de onze, waar een optimale sfeer hangt en waar we volgens mij op de goede manier bezig zijn. Ook wat het bestuur betreft en de anderen die leiding geven. Selectie- groepen SSV'65 iT: Leendert Geelhoed. Bun, John Groen, Mischa Flore, EricFlo Wedding, Peter Koppejan, J°rtein.°e,T J mando Propert, Paul Bom, Wilco stee <ji mei, Jouri Baart, Patrick Vos, Maurice v acobs, Mark de Groote, Martjan Goud, "ers, Pieter Moison en Peter Groenewege. WEDORPSE BOYS ner: Huib Balthazar. ,a0Kolc s, Dennis Pieters, Wim de Kok, Hansd Willem de Hond, Arjan van't Western' onald Smits, Guido Moison, Edwin Fraam - este, Danny van Dijk en Alfred de Kom 9 ROBUR iner: Ad Vermeulen. •ahamse, Martijn de Bruin, Peter_Hann ok, Rob Landa, Ruben van Luijk, Ricar irel, Humphrey Scholten, Onny Sc]\ 'p\e it, Bart van Hooydonk, Mark de Le Stralen en Ryan Schout. LUCTOR'88 ner: Kees Hagesteijn. Albei lens, Eddie de Dreu, John van Elburg, Honing, Bart Hoondert, Jan-Kees agnus, Frank Martens, Richard Mea( laar, Antoine Uitterhoeve, Marco UW 't Westeinde en Leon van Zaltbommei GfiES iner: Hugo Barends. Serge sluis, Lars Peters, Arsenio van Aeroe, lart, Clifton Brasdorp, Ron Bruske oorn, John Heijnsdijk, Maarten J - |s ik, Jan-Willem de Kok, Leen Koste r leza, Martijn Mulder, Erwin Nelis eband, André Voogd en Marco V g IJZENDIJKE VIERDE KLASSE A ZONDAG IJzendijke - Frank Neve begint na zijn uitstapje naar Breskens al aan zijn derde seizoen bij IJzendijke. Even zag het er naar uit dat de blauw-witten zonder hem verder zouden moeten. Neve lag immers goed in de markt bij een aantal Belgische clubs. Er was belang stelling van on der meer het pas mar tweede pro vinciale gepro moveerde Kaprij- l;e en eerste pro- rincialer Temse. Het name met Temse, waar ex-IJzendijke-trainer Cor van de Velde werk zaam is, waren de onderhandelingen in een vergevorderd stadium. A.eve: „Ik had er wel oren Vnaar. Het is echter afgeketst op de afstand tussen IJzendijke enTemse. Het was niet met mijn wirkzaamheden te verenigen. Ik heb er wel een paar nachten van wakker gelegen. Ik ben 29 jaar en wilde ik sportief nog een paar jaar wat hogerop, dan was dit mijn kans geweest. Kaprijke is dichter bij huis, maar tweede Provinciale zag ik niet echt als een sportieve verbetering." Het bleef dus IJzendijke, waar Neve voor het eerst achter een bal aanholde. Een paar jaar ver liet hij 'Petit Paris' om in Bres kens te spelen. Het werd hem niet in dank afgenomen. De ver loren zoon keerde twee seizoe nen geleden terug en werd in de armen gesloten. Hij hielp er me de aan dat IJzendijke weer vier deklasser werd en had ook vorig seizoen een grote inbreng in de ploeg die het met name voor de winterstop erg goed deed. Bergafwaarts „We hadden met die ploeg bij de eerste vijf moeten eindigen. We kenden een voorbereiding en competitiestart die in IJzendijke al promotiegedachten opriepen. Dat was niet realistisch, al zijn we dicht bij de eerste periodeti tel geweest. Daarna is het alleen maar bergafwaarts gegaan. Trainer Dick de Pooter stapte kort na de winterstop op, Paul Steyaert zag het na een aantal weken ook niet meer zitten. Ben ny de Smit heeft dan de ondank bare taak gehad het seizoen af te maken." „Het gevolg van al die perikelen was dat de ploeg na de winters top geen schim meer was van die daarvoor. We hebben er niet uit gehaald wat er in zat. Daarom zie ik ondanks dat we toch ver zwakt uit het zomerreces zijn ge komen het voor de komende competitie wel zitten." „Het moet voor ons een pro bleemloze competitie worden. Voor een kampioenschap gaan we niet meespelen, maar ook de- gradatiezorgen moeten we nor maal gesproken niet kennen. Met Paul van der Hooft hebben we een trainer die weet hoe het spelletje in elkaar steekt. Zelf was hij altijd een technische voetballer en dat is iets dat denk ik bij ons past. Niet het echte buffelen." IJzendijke is inderdaad ver zwakt uit de 'transferperiode' gekomen. Peter Harteveld, die met Scheveningen ooit in de eer ste klasse van het KNVB-zater- Sas van Gent - Corn Boys uit Sas van Gent presteert de laatste twee seizoenen duidelijk onder de maat. Vorig jaar moest met een bescheiden klassering in de onderste regionen van de middenmoot genoegen worden geno men en in de afgelopen competitie werd via een nacom- petitie het vege lijf maar nipt gered in de eerste klasse afdeling van het zondagvoetbal. Dit seizoen oogt niet rooskleurig. Een aantal vaste krachten, die vooral onder impuls van de ook al vertrokken trainer Walter van Duyse bij Corn Boys kwamen, is verhuisd naar een andere ver eniging. Jeroen Na varro (STEEN), Bas Rademakers (Hoek 2) en Gio vanni Verbraeken (terug naar HVV'24) zijn voor de Sasse for matie verloren. Tot overmaat van ramp stopt Remco Steijae- rt er ook mee. „Hij gaat volley ballen," zegt elftalbegeleider Frans Gerritse ietwat sceptisch en geeft daarmee de instelling van sommige spelers van de Sasse formatie bloot. „Het is toch onbegrijpelijk dat je als eerste elftalspeler, die a! vanaf de jeugd bij ons speelt, ineens aan volleybal op recreatief ni veau de voorkeur geeft." Walter van Duyse gif ruim na de competitie te kennen dat hij naar een Belgische vereniging vertrok, waardoor Corn Boys m allerijl op zoek moest naar een nieuwe trainer. Die vond ®en in de persocn van Rony Kerckvoorde, de man die on langs stopte bij Piilippine. „Ik denk dat we daar een goede trainer mee in htis hebben ge baald. Bij Philifpine heeft hij m ieder geval goede prestaties neergezet. Dat s een welkome versterking, wint het vertrek van zoveel spders baart ons anige zorgen. Pet zal een kwes tie van overleven worden. En dan, het seizom 1997-1998 als SAS VAN GENT VIJFDE KLASSE A ZONDAG ons nieuwe terrein gereed is, hoop ik dat er een viertal A-ju nioren rijp is voor het eerste team. Daar is onze hoop op ge vestigd. Het was trouwens de laatste seizoenen onder Walter van Duyse, ondanks dat we op pa pier kwaliteit in de groep had den, ook steeds een kwestie van handhaven. Dat is vanuit tech nisch oogpunt niet verklaar baar. Volgens mij is het vooral terug te voeren op het gebrek aan karakter. Maar daar is al zoveel over gezegd, dat ik daar niet verder op in zal gaan. Een pluspunt is in ieder geval de terugkeer van Marc Maes. Mare heeft twee rot seizoenen achter de rug. Langdurig ge blesseerd. Tot twee keer toe brak hij zijn been op dezelfde plaats. Hij is misschien niet het toonbeeld van inzet, maar heeft wel zoveel klasse in huis dat hij ons regelmatig punten bezorgde door te scoren. Daar naast hebben Wessel Donze en Johnny Moes plannen terug te beginnen. Hoge verwachtingen hebben we niet. Handhaven is het credo en al wat we hoger eindigden dan de veilige plaat sen is mooi meegenomen. Frank Neve begint al aan zijn derde seizoen bij IJzendijke en zit de komende competitie zonnig tegemoet. foto camile schelstraete. dagvoetbal speelde, was vorig seizoen een betrouwbare laatste man, die ook het overzicht had. Hij gaat het bij Hoek proberen, een ploeg waar hij in het verle den met Scheveningen nog tegen speelde. Ook voorstopper Juul van Lierde, een monument in IJ zendijke, is vertrokken. De spij kerharde voorstopper, al een aantal jaren woonachtig in Bres kens, heeft te kennen gegeven in zijn huidige woonplaats af te gaan bouwen. Ook Serge de Ruysscher is naar Breskens vertrokken. Na om zwervingen via Hoofdplaat en IJzendijke dus terug in de 'Hei mat'. Verder heeft doelman Stan van de Vijver te kennen gegeven niet meer voor het eerste be schikbaar te zijn. Aardig wat aderlatingen dus. Leemte Neve: „Zeker het vertrek van Van Lierde zal een leemte ach terlaten. Die kon je rustig een man geven. Daar had je die mid dag geen last van. Ook Serge de Ruysscher is een verlies. Hij knalde er vorig seizoen toch ook tien binnen. In het doel hebben we toch nog een Chris Cornelis. Hij was zeker niet minder dan Stan van de Vijver. Het enige probleem is dat hij in Eindhoven studeert en dus de doordeweekse trainingen mist." Die Chris Cornelis zal de strijd voor de plaats in de goal aan moeten gaan met Franklin de Kunder, die van Terneuzen is overgekomen. Een ander nieuw gezicht is Carlo Keijmel, die van buurman Schoondijke is overge komen. Daarnaast is Randal de Jaeger weer inzetbaar nadat hij halverwege het vorige seizoen voor een schoolstage naar Dene marken vertrok. Vanuit de jeugd komt Michael Lips de gelederen versterken. Deze aanvallende middenvelder kwam vorig sei zoen terug van Terneuzen waar hij in het landelijk spelende B- juniorenteam een vaste waarde was. Ook Jelle de Wilde komt bij de senioren zijn opwachting ma ken. Kortom, niet allemaal kommer en kwel. Zeker niet voor een op timistische Neve, die maar één favoriet voor de titel heeft. „HVV'24 wordt kampioen. Die ploeg heeft zich aanzienlijk ver sterkt met onder anderen de ge broeders Rietjens. Ik zie niet in wie de Hulstenaren van de titel af moet houden. Voor de overige prijzen wordt een een leuke competitie denk ik." VIJFDE KLASSE A Dru- CLINGE mont ziet het hele maal zitten ZONDAG bij zijn Clinge. Als er iemand is die Clinge door en door kent is het Alex Drumont wel. In 1973 speelde Drumont nog de beslissingswedstrijd in Hulst tussen Clinge en STEEN om het kampioenschap in de vierde klasse. Drumont verloor de wedstrijd met zijn ploeg. /k bewaar goede herinneringen aan die tijd. Clinge telde toen terdege mee. We speelden nog een keer kampioen en tot 1984 maakte ik deel uit van de eerste selectie. Het was een leuke tijd en het voetbal was populair. Op sportief vlak moet dat weer kunnen in Clinge. Binnen de vereniging wordt er kei hard gewerkt, alleen de resultaten zijn nog niet zichtbaar. Bijna waren we gepromo veerd, maar net dat laatste stukje of zetje ont brak. Ik heb echter het volste vertrouwen in de groep en ik reken erop dat Clinge in de vijfde klasse een woordje mee gaat spelen in de bovenste regionen. We hebben er de spe lers voor," aldus Alex Drumont. Clinge moest toezien hoe Axel flink aan de bel trok bij Yvan van de Vijvere. De spits kwam in de picture bij Axel en verkaste. „Dat kun je niet tegen houden. Sommige verenigingen hebben dan meer te bieden dan wij. Helaas, want Van de Vijvere was voor ons een goede kracht, maar jongens die denken dat ze zich kunnen verbeteren moeten dat doen. Geen enkel bezwaar." „Toch zien we weer een aanwas van leden bij onze club. Men wil weer lid worden van de vereniging. We hebben er dit seizoen meer spelers bijgekregen dan dat er vertrokken zijn. Wim Bek is verhuisd en stopt met voet ballen, maar daarnaast hebben we in Stefan de Werd (De Klinge), Dhaens, Kessens en Ble- ijenberg - allemaal van HVV'24 - toch aardi ge jongens gekregen die in de selectie kunnen passen. Met de spelers van vorig seizoen erbij moeten we in staat zijn hoge ogen te gooien." Ook de jeugdafdeling van Clinge begint nu Trainer Alex Drumont ziet Clinge weer langzaam terugkomen naar het niveau waarop het behoort te verblijven. foto wim kooyman. aardig wat vruchten af te werpen. Drumont: „We zijn terug op de goede weg en ik denk dat ik dit seizoen al kan rekenen op enkele jon gens uit de jeugd. We hebben best moeilijke jaren gehad, maar nu begint er weer doorstro ming te komen. Onherroepelijk noodzakelijk om je vereniging gezond te houden. Nee, wat dat betreft zie ik perspectieven voor de nabije BS' g r toekomst. Clinge is terug aan het komen. Je moet ook een beetje geluk hebben. We zitten niet bij de pakken neer. Hebben we nooit ge daan. Clinge kan in de toekomst weer voor deze regio van betekenis worden. Blijven vol houden werpt toch op den duur zijn vruchten af. Ik hoop mijn steentje er aan te kunnen bij dragen." Sluis - Promotie op de valreep. Dat was het voor SV Sluis afgelopen seizoen. Terwijl de nacompetitie aan zijn laatste wedstrijd (Biervliet-Hulsterloo) toe was, en Sluis zich al had neergelegd bij nog een jaar in de nieuwe zesde klasse van de KNVB, kreeg men bericht dat er een extra promotieplaatsje te verdienen was. Biervliet kwam tegen Hulsterloo één doelpunt tekort en aan de Sluisse Zuid- dijkstraat mocht men in extremis en totaal onverwacht alsnog een feestje bouwen. Patrick Caniere was een van hen, stond op zijn vijf tiende al in het eer ste, is nu 29 jaar en begint dus aan zijn veertiende seizoen. Multi-functioneel inzetbaar, want hij speelde afgelopen seizoen op maar liefst negen posities. Linkshalf en doelman waren de enige twee plaatsen waarop hij niet in actie kwam. Knalde er in de spits zo'n vijftien tegen het ny lon, waarvan drie in één wed strijd (tegen Ouwerkerk), maar prefereert toch de liberoplaats. „Daar speelt echter Bert Wil ting, zodat ik een zwervend be staan ken. Overigens heb ik daar geen enkel probleem mee. Met optimisme gekoppeld aan de nodige realiteit blikt hij naar het nieuwe seizoen. „Het be houd zal voor ons prioriteit worden. Geen gemakkelijk sei zoen, maar we hebben de kwali teit om ons te kunnen handha ven. We hebben een voetballen de ploeg en ik denk dat die in de vijfde klasse beter tot zijn recht zal komen. We speelden in het verleden vriendschappelijk te gen Hoofdplaat, Oostburg en Vogelwaarde. We werden nooit weggespeeld en afgaande op dat gegeven moeten we mee kunnen draaien. Volgens mij is boven dien de laatste jaren het ver schil tussen de vijfde en zesde klasse kleiner geworden en za gen we ook intern dat de kloof tussen ons eerste en tweede kleiner is geworden. In ons tweede speelt een aantal ex-eerste elftalspelers die om privéredenen een stapje terug hebben gedaan en indien nodig probleemloos mee kunnen draaien. De groep is bovendien gemotiveerd om deze nieuwe uitdaging met een aantal leuke streekduels aan te pakken." Patrick vormt samen met zijn broer Jacky (veertien maanden ouder en ook op vele plaatsen inzetbaar) de ruggegraat van de rood-witten, die de laatste jaren SLUIS VIJFDE KLASSE A ZONDAG met de komst van een Peter Slits en Siebe van Oostveen er twee waardevolle pionnen van buiten de provinciale grenzen bijkregen. Slits heeft zich ont popt als de man met het 'doel- punteninstinct' terwijl van Oostveen de stofzuiger van de SV Sluis is. Een man die iemand volledig uit de wedstrijd kan spelen. Zij zagen bij Sluis wel twee jon ge talentvolle gasten vertrek ken. Abi van Lare en Patrick de Waegenaere vertrokken naar het Belgische Heist. Men kreeg er echter ook twee bij. Moktar Abid een uitstekend voetballer met bovendien een hoog rende ment als het op scoren aankomt, verwisselde niet van kleur van tenue, maar wel van club. Hij kwam over van zaterdagclub Cadzand. Caniere: „Moktar is een jongen die uitstekend bij ons past en zeker een aanwinst." Naast Abid meldde zich ook Wilfred Janssen van buurman Aarden burg. Daarnaast staat er een aantal jeugdspelers gereed om de selectie te komen versterken. Dit mede doordat de B-junioren allemaal overstappen naar de senioren, omdat de samenwer king met Cadzand niet wordt voortgezet. Trainer-speler Bert Wilting be gint met vertrouwen aan zijn tweede volledige seizoen. „Als we wat gespaard blijven van blessures en schorsingen moe ten we mee kunnen draaien. Er zit meer voetbal in die klasse. Dat moet een voordeel voor ons zijn," aldus de 43-jarige in Phi lippine woonachtige trainer, die het nog een jaartje als laatste man gaat proberen. Selectie- groepen CLINGE Trainer: Alex Drumont. Selectiegroep: Siegfried van de Berg, Marco van der Bilt, Paul Bleijenberg, Pascal de Block, Walter Bonte, Eef Coene, Alexander Dhaens, Pascal Delforge, Peter Drumont, Igmar Hoefnagels, Davy Kerstens, Ronnie Lievens, Richard van der Linde, Peter van Tienen, Walter van Tienen, Jan de Visser, Stefan de Werd, Ivo de Wilde en Tom Willaert. CORN BOYS Trainer: Rony Kerckvoorde. Selectiegroep: Mare Maes, Martin Dhaene, Jan Mutsaers, Pascal van der Vliet, Renard Kox, Gunther van Vlaanderen, Frederick de Baets, Johan de Craene, Christof de Beule, Hans Cornelissens, Frank Holtus, Martin Kalfsvel, Manuel Dhont, Peter Deij, Mario Bogaert, Marco Broekhoven, Dennis van Eijck en Johnny Moes. IJZENDIJKE Trainer: Paul van der Hooft. Selectiegroep: Chris Cornelis, Franklin de Kunder, Frank van de Vijver, Paul Verhaege, Carlo Keijmel, Silvan Vermeulen, Maarten Schilders, Luc van Waes, Vincent Calon, Nico Aerssens, William Aerssens, Frank Neve, Adri van Hanegem, Michel de Ruysscher, Randal de Jaeger, Michael Lips en Jelle de Wilde. SLUIS Trainer-speler: Bert Wilting. Selectiegroep: Bony Moot, Patrick de Ruiter, Anthony Balzani, Bob van de Kerkhove, Edwin Bogaard, Jacky Caniere, Patrick Caniere, Peter Slits, Byron Bentley, Wesley Claerhoudt, Patrick Gijzeis, Siebe van Oostveen, Moktar Abid, Wilfred Janssen en Patrick Govaert.

de Stem | 1996 | | pagina 27