De A ft rap Goes tracht accu weer op te laden lig! Luctor'88 gaat nieuwe seizoen optimistisch in SSV'65 een trapje hoger Fr 4H Robur staat voor moeilijk seizoen Volop optimisme in het kamp van Lewedorpse Boys DE STEM Dick Bongelaar: 4Er ging veel mis in het vorige seizoen' GOES LUCTOR'88 Trainer Leendert Geelhoed boekt successen ROBUR LEWEDORPSE BOYS Corn Bo sf Goes - Bij de voetbalvereniging Goes tracht men de accu weer op te laden na een slecht en slepend seizoen, waarin men tenslotte via twee beslissingswedstrijden tegen SVSSS het vege lijf wist te redden. Het heeft echt maar een haartje gescheeld of Goes was binnen twee jaar in de derde klasse beland. En dat zou uiteraard een aanfluiting zijn geweest voor de rood-witten, die drie jaar gele den nog flink aan de weg timmer den tijdens hun eerste seizoen in de eerste klasse. Vorig jaar degradeerde Goes echter en de leegloop van spe lers die toen ontstond, alsmede de trainerswissel (Ron Schrier werd vervangen door Hugo Barends) bleek moeilijk verteerbaar voor de oudste club in Zeeland. GOES TWEEDE KLASSE E ZONDAG Goes dacht mee te kunnen draaien in de top van de tweede klasse, maar kwam van een koude kermis thuis. Kwali tatief bleven de meeste spelers onder de maat, leden aan zelf overschatting en toonden boven dien over niet genoeg vechtlust te beschikken in diverse wed strijden. „Inderdaad is er bij ons veel mis gegaan in het vorige sei zoen," stelt secretaris Dick Bon- genaar vast. Een man die ner gens doekjes om windt en recht voor zijn raap stelling neemt te gen alles wat er volgens hem fout zit. „Dat wordt mij wel eens verwe ten, maar zo zit ik nu eenmaal in mijn vel," laat Bongenaar weten. „Ik blijf de zaak altijd nuchter bekijken en ga niet direct 'ho sanna' roepen wanneer er eens een goed resultaat wordt bereikt door onze jongens. Die waren trouwens op de vingers van één hand te tellen in het vorige sei zoen, waarin we het vooral in de thuiswedstrijden hebben laten afweten. De uitschieter tegen SC Gastel, een wedstrijd die we met flinke cijfers wonnen, daargela ten. Maar daarmee zit je niet di rect in de lift heeft de praktijk bewezen. De competitie duurt lang en in feite moet je er in elke wedstrijd staan. Vooral inzet to nen en daar ontbrak het te dik wijls aan bij de meeste spelers. Hoe dan ook, we hebben het ge red en natuurlijk moeten we met ambitie de draad weer gaan op pakken." Behoorlijk Wat de selectie voor het komen de seizoen betreft lijkt Goes, al thans op papier, een behoorlijke formatie op de been te kunnen brengen. Pearl Doesburg en Arjo den Dekker vertrokken welis waar naar Kloetinge, maar daar staat tegenover dat er een aantal nieuwkomers bij kwam. Onder hen Mart van de Guchte, die van Hoek is overgekomen en van wie hoge verwachtingen worden gekoesterd. Verder ma ken Erwin Nelisse en Patrick Koggeband (beiden van Zierik- zee) hun opwachting in de Goese selectie, evenals Marco Vogel en Jean-Paul Harthoorn (Kapelle) en Lars Peters (Middelburg). Laatstgenoemde gaat als tweede doelman fungeren. Vooral in Goes-secretaris Dick Bongelaar: „Er is bij ons veel mis gegaan in het afgelopen seizoen. verdedigend opzicht schortte en nogal wat aan bij Goes in het vo rige seizoen. Nu zal Hugo Barends wel meer pijlen op de boog hebben om de ze linie te versterken. Leen Kos ter, die vorig seizoen zijn rentree maakte in de hoofdmacht, na een beenbreuk die langdurig herstel vergde, kan weer van veel waar de zijn in de achterste lijn, ter wijl ook de jonge André Voogd zich inmiddels heeft ontwikkeld tot een bruikbare kracht. Met spelers als Shannon Braafhart, Clifton Brasdorp, John Heijns- dijk en Jan-Willem de Kok ach ter de hand moet het dan ook mogelijk zijn voor Barends om een sterk defensieblok te forme ren. De bezetting van het mid denrif lijkt met de komst van Mart van de Guchte ook ver sterkt te kunnen worden en in de voorste lijn wordt de hoop ge vestigd op Clarence Pahlad, Ron Brusket en Serge Berrevoets. Gematigd Dick Bongenaar ziet het komen de seizoen dan ook met gematigd optimisme tegemoet. „Het lijkt me toe dat we dit keer beter uit de verf zullen komen dan vorig seizoen," concludeert hij. „Zeker wanneer de ploeg gemotiveerd blijft. Daar moeten we op blijven hameren. Daarnaast streven naar aantrekkelijk voetbal voor het publiek, dus met een wat meer aanvallend concept. Dan kan het ook weer leuk worden voor onze supporters op 'Het Schenge', want die zijn vorig seizoen beslist niet aan hun trekken gekomen. En klantenbinding is belangrijk. Behalve de spelers die daar in de foto tannie de jonge. eerste plaats voor moeten zorgen zullen wij ook als bestuur er de schouders onder zetten om weer een opwaartse lijn te scheppen bij Goes. Achter de tafel wordt er flink aangepakt en niets aan het toeval overgelaten om daar aan gestalte te geven. Vooral ook de jeugd heeft onze grote aan dacht. Tevens ben ik van mening dat er wat de hoofdmacht betreft zo snel mogelijk een spelersraad moet komen. Een klankbord dus voor het bestuur, dat daarmee ongetwijfeld zijn voordeel kan doen." Heinkenszand - Trainer Kees Ha- gesteijn denkt dat Luctor'88 zich in het komende sei zoen weer behoor lijk zal weren. De oefenmeester uit Zierikzee kan put ten uit een selec- tiegroep van rond de twintig man en daartoe behoren spe lers die steeds goed uit de verf komen. HEtNKENSZAND VIERDE KLASSE A ZONDAG Zoals bijvoorbeeld Eddy de Dreu en Jan-Kees de Jon ge, die in het centrum van de verdediging nog altijd een groot struikelblok vormen voor elke tegenstander, on danks dat ze beiden de drie kruisjes zijn gepasseerd. „Maar ook de bezetting van de andere linies laat weinig te wensen over," stelt Hage- steijn vast. Twee spelers keren niet meer terug in de selectie, na melijk Ronald de Jonge en Sjaak Meulblok, die vanwege hun leef tijd zijn gestopt. Als nieuwelin gen heeft Hagesteijn aan de se lectie toegevoegd Bart Hoondert, Frank Martens, Richard Menhee- re en Leon van 't Westende, die vorig seizoen in het tweede team hebben aangetoond aardig wat in hun mars te hebben. „Ook bij de jeugd zit er bij ons wel perspectief voor de toe komst," meent Hagesteijn. „Hoe wel we nog even geduld moeten opbrengen voordat die jongens er staan," voegt hij er aan toe. „Luctor'88 kan namelijk geen A- juniorenteam laten opdraven in competitieverband. Er zit dus een gaatje tussen de A- en B-junio- ren, van welke laatstgenoemde groep goed acteert in de competi tie. Maar voor hun verdere ont wikkeling zou het natuurlijk be ter zijn als ze eerst nog een tijdje aan de slag zouden kunnen als A- junior. Ik zal deze jongens echter goed in het vizier houden." In het vorige seizoen finishte Luctor'88 in de middenmoot. Ha gesteijn: „Wellicht had er wat meer ingezeten, maar we hadden toen een wat moeilijke start, om dat er een aantal spelers door blessures aan de kant moesten blijven. Eventueel denk ik dat nu te kunnen opvangen met een wat bredere selectie." Meespelen in de race om het kampioenschap is iets waar Ha gesteijn nog niet aan denkt. „Je weet het natuurlijk nooit, maar ik reken meer op een plaats in de middenmoot," wil hij kwijt. Kees Hagesteijn gaat als oefen- meester aan zijn derde seizoen beginnen bij Luctor'88. „Voor mij een zeer prettige vereniging om voor te werken, omdat hier alles goed op de rails staat," luidt zijn slotconclusie. Goes - Via de nacompetitie is het SSV65 gelukt om een trap hoger te komen. Al en kele jaren zat dat er aan te komen, maar steeds struikelde de Goese ploeg in de be slissende fase. Trainer Leendert Geelhoed uit Wissenkerke, die daarvoor de jeugd van Middelburg on der zijn hoede had, heeft dan nu de kroon op het werk kunnen zetten in zijn eerste jaar bij SSV65. Watuurlijk ben ik blij dat ik aan dat succes mijn steentje heb kunnen bijdragen," aldus de oefenmeester. „Maar let wel, niet meer dan dat, want de spelers moeten het uiteindelijk waar ma ken op het veld. Als trainer kun je nog zo je best doen tijdens de oe fenstof en de instructies die je mee geeft, tijdens een wedstrijd sta je vrijwel machteloos als het niet loopt zoals je wil. Hooguit wat bijsturen vanaf de kant of tijdens de rust." De 38-jarige Geelhoed, voorheen actief voetballer bij Wissenkerke, waar hij vijftien jaar in het eerste speelde, maar op zijn 27e jaar moest stoppen wegens een knie blessure, beseft maar al te goed dat SSV'65 het zwaar zal krijgen in de tweede klasse. „Maar we gaan natuurlijk met veel ambitie aan de slag in onze nieuwe omge ving," zegt hij. „En wanneer we ons kunnen handhaven zijn we al dik tevreden." Geelhoed kan beschikken over een selectie die in hoofdzaak be staat uit jongens van rond de twintig jaar. Alleen Ronald Bun (36) en Peter Groenewegen (35) behoren tot de ervaren spelers. „Overigens ben ik maar wat blij met deze routiniers," merkt Geel hoed op. „Ze kunnen veel bijstu ren en omdat de jeugdige spelers bij ons enthousiast en leergierig zijn kunnen ze veel van Bun en Groenewegen opsteken. Zelf zet ik me daar natuurlijk ook opti maal voor in. Temeer omdat SSV'65 een goed gestructureerde vereniging is met een krachtig bestuur en veel anderen die zich het vuur uit de sloffen lopen. Bij SSV'65-trainer Leendert Geelhoed uit Wissenkerke had een belangrijk aandeel in het succes van de Goese club in het vorige seizoen. foto jaap wolterbeek. zo'n club kun je als oefenmeester je ei kwijt." Selectie In de selectie keren niet terug doelman Rudi Blommaert (hij koos voor Patrijzen) en laatste man John Tahapari. Laatstge noemde gaat bij SSV'65 als twee de trainer fungeren. „In verdedi gend opzicht hebben we dus een veer moeten laten," stelt Geel hoed. „Maar we zullen dit zo goed mo gelijk trachten op te vangen. On der de lat komt nu te staan Mart- jan Goud, die al eerder lid was van SSV'65 en terugkeerde van Yerseke. Ik denk met hem een goede plaatsvervanger te hebben voor Blommaert. Wie er laatste man wordt, daar denk ik nog even over na." Verder is Niels Paardekooper (voorheen A-junior) aan de selec tie toegevoegd en ook Eric Flore, die twee jaar heeft stil gelegen staat weer ter beschikking. Geel hoed: „Het ziet er dus niet slecht uit, maar we moeten uiteraard afwachten hoe de jeugd zich ver der gaat ontwikkelen. De pro gressie die ze tot nu toe gemaakt hebben kan hopelijk worden doorgetrokken." Geeelhoed verwacht een interes sante competitie. „Voor ons ook attractief, omdat we clubs ont moeten als Arnemuiden, Seroos- kerke, AZVV, 's-Heer Arendsker- ke en Kapelle. „Mogelijk trekt dat wat meer bezoekers bij onze thuiswedstrijden, want dat laat nogal te wensen over," wil Geel hoed kwijt. „Steun van toeschouwers geeft de jongens wellicht ook een kick. Overigens mag ik echt niet kla gen over hun inzet en enthousias me. Ook het trainingsbezoek laat niets te wensen over. SSV'65 is duidelijk aan het bouwen en zit goed in de lift. Dat gaan we trachten te continueren," aldus Leendert Geelhoed, die ook opge togen is over het opgezette jeugd- plan bij SSV'65, dat volgens hem voortreffelijk werkt. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 f Goes - Eén seizoen heeft Robur het maar volgehouden in de vierde klasse van het KNVB-zondagvoetbal. „Spijtia maar kon ook moeilijk anders,zegt voorzitter Johm Bruins. „Met recreatievoetballers kun je nu eenmaal we' nig bereiken. De juiste instelling ontbrak bij de mees'n spelers. De trainingsopkomst was bijvoorbeeld slecht Bovendien hadden we een smalle selectie. Voor onze trai ner Ad Vermeulen was het dan ook moeilijk werken Daarom moet het roer om bij Robur en gaan wij als be stuur de koppen bij elkaar steken. I/I/ant volgens Jo- V V han Bruins schort er nog meer bij zijn club, wat de hoofdmacht betreft. „We moeten toch een beetje met de tijd meegaan", laat hij weten. „Want bij Robur kon er in feite niets wat betreft een kleine vergoeding voor de spe lers. Jongens die van buitenaf kwamen kregen bijvoorbeeld geen reiskostenvergoeding. En voor de uitwedstrijden konden we niet eens gebruik maken van een bus. Nou, aan dit alles wil len wij als bestuur wat gaan doen. Via sponsoring bijvoor beeld. Ik ben er bijvoorbeeld voorstander van dat er een spe lerspotje komt. Wanneer we de ontwikkeling van het voetbal willen blijven volgen, moeten we wel die kant op." De nega tieve geluiden die Bruins laat horen krijgen overigens wat te- GOES j VIJFDE KLASSE A ZONDAG gengas van wedstrijdsecretaris John Quinten. Hi] merkt op „Niet vergeten mag worden dat er tot onze selectie nogal wat spelers behoren die vanwegi studieredenen door de week iu,.. een andere provincie vertoeven en daardoor de training moeten missen in Goes. Tevens werken wat jongens in ploegendienst en die zijn in de avonduren ook niet altijd beschikbaar." Robur gaat met vrijwel dezelfde selectie aan het nieuwe seizoen beginnen. „Ik denk dat we hel opnieuw erg lastig zullen krij gen," concludeert Johan Bruins Lewedorp - Lewedorpse Boys denkt het weer wel te kun nen rooien in het komende seizoen. Althans, dat is de me ning van doelman Renato Ars. „We mikken op een perio-1 detitel,zegt hij. Dat zit er wellicht in, want trainer Huib Balthazar kan beschikken over een kwalitatief behoor lijke groep waarvan de gemiddelde leef tijd schommelt rond de 23 jaar. Vorig sei zoen heeft Balthazar een aantal jongens opgeroepen, die voorheen in het tweede team speelden en die wisten zich aardig aan te pas sen. Collectief zijn we dan ook wel gegroeid. Echte uitblinkers lopen er bij ons niet rond, maar de eenheid in het team is na tuurlijk ook belangrijk." De kleine doelman (lengte 1,72 me ter) heeft de laatste vijf jaar een vaste basisplaats in de hoofd macht bij Lewedorpse Boys en komt als sluitpost goed uit de verf. Zijn springkracht is groot en Ars weet dan ook menigmaal gevaarlijke ballen uit zijn doel te ranselen. Ondanks het feit dat de selectie van Lewedorpse Boys nogal wat jongens telt die LEWEDORP VIJFDE KLASSE A Z0NDAI studeren buiten de provincie dus niet altijd op de traininj aanwezig kunnen zijn, doe er alles aan om die achterstand op vrijdagavond in te halen, „Want dan is de trainingsop komst groot," weet Renato Ais, die meent dat zijn club met ver trouwen het komende seizoi tegemoet kan zien. „Wij streven naar handhaving en zoals ik al eerder zei naar het behalen van een periodetitel. Dat zou mooi zijn voor een dorpsclub als de onze, waar een optimale hangt en waar we volgens mij op de goede manier bezig zijn Ook wat het bestuur betreft en de anderen die leiding geven. Selectie- groepen SSV'65 Trainer: Leendert Geelhoed. Selectiegroep: Ronald Bun, John Groen, Mischa Flore, ^r'c ™re' Stefan Paardekooper, Pim Wedding, Peter Koppejan, Jostein de Roderick van der Weele, Armando Propert, Paul Bom, Wilco Steenw Ruud Boogert, André Trommel, Jouri Baart, Patrick Vos, Maunoewjl Hemel, Perry Kentin, Ron Jacobs, Mark de Groote, Martjan Goud," Paardekooper, Marco Govers, Pieter Moison en Peter Groenewegs LEWEDORPSE BOYS Trainer: Huib Balthazar. Selectiegroep: Renato Ars, Dennis Pieters, Wim de Kok, Hans Jacco Murk, Ton de Hond, Willem de Hond, Arjan van 't Westeiin Rudi Rijk, Simon Smits, Ronald Smits, Guido Moison, Edwin Fraanj Patrick Hermes, Erik Verkeste, Danny van Dijk en Alfred de Kom g ROBUR Trainer: Ad Vermeulen. Selectiegroep: Adrie Abrahamse, Martijn de Bruin, Peter_Ha" L Ghalid Kecham, René de Kok, Rob Landa, Ruben van Luijk, Ricar Marco, Marco van de Marei, Humphrey Scholten, Onny Stfio Gerard Tibbe, Marco Elshout, Bart van Hooydonk, Mark de Leen ter van Stralen en Ryan Schout. LUCTOR'88 Trainer: Kees Hagesteijn. Selectiegroep: Serge Beulens, Eddie de Dreu, John van Elburg, Geus, Eric de Groene, Arno Honing, Bart Hoondert, Jan-Kees a Kees van Leeuwen, Roy Magnus, Frank Martens, Richard Menni Berry Simonse, Marco Tazelaar, Antoine Uitterhoeve, Marco ui Fred Velkers, Leon van 't Westeinde en Leon van Zaltbom GOES Trainer: Hugo Barends. fl( Selectiegroep: Erik Versluis, Lars Peters, Arsenio van Aerae, Berrevoets, Shannon Braafhart, Clifton Brasdorp, Ron Brusket f,.. de Guchte, Jean-Paul Harthoorn, John Heijnsdijk, Maarten Jan L Jonckman, Jacco de Kok, Jan-Willem de Kok, Leen Koster, van Langevelde, Ryan de Meza, Martijn Mulder, Erwin NeWse, Pahlad, Patrick Roggeband, André Voogd en Marco V g IJzendijke Breskens al zag het er n zouden m Neve lag i goed in de bij een Belgische Er was b stelling va der meer h naar tweed vinciale g moveerde K ke en eerste vincialer T Met name Temse, waar zaam is, wa~ stadium. Weve: „Ik had naar. Het is ec op de afstand tus en Temse. Het was werkzaamheden t heb er wel een pa wakker gelegen. I en wilde ik sportie jaar wat hogerop, mijn kans gewees dichter bij huis, Provinciale zag ik een sportieve verb Het bleef dus IJz Neve voor het eer bal aanholde. Een liet hij 'Petit Paris kens te spelen. H niet in dank afgen loren zoon keerde nen geleden terug armen gesloten. Hi. de aan dat IJzendij deklasser werd en seizoen een grote i ploeg die het met winterstop erg goe Bergafwaarts „We hadden met di eerste vijf moeten kenden een voor competitiestart die al promotiegedacht Dat was niet realis we dicht bij de eers Sas van Gent laatste twee s jaar moest me regionen van men en in de a petitie het veg afdeling van h Dit seizoen oo, niet rooskleuri Een aantal vas krachten, die voor onder impuls van ook al vertrokke trainer Walter va Duyse bij Corn Boj kwamen, is verhuis naar een andere ve: eniging. Jeroen N; varro (STEEN), Bt Rademakers (Hoek vanni Verbraeken HW'24) zijn voor c matie verloren. To van ramp stopt Ren rt er ook mee. „Hij ballen," zegt elfh Frans Gerritse ietwi eh geeft daarmee d van sommige spek Sasse formatie blo toch onbegrijpelijk eerste elftalspeler, c Re jeugd bij ons sp aan volleybal op re veau de voorkeur ge Walter van Duyse g de competitie te ker naar een Belgische vertrok, waardoor ln allerijl op zoek een nieuwe trainer. ®en in de persoon i erckvoorde, de ma langs stopte bij Phil: denk dat we daar trainer mee in huis r naald. Bij Philippin ln ieder geval goede neergezet. Dat is eer versterking, want h van zoveel spelers enige zorgen. Het zal tie van overleven w< an, het seizoen 199'

de Stem | 1996 | | pagina 26