'Eerste periodetitel pakken' Hulsterloo begint met schone lei rtse Boys er plan 'Meedraaien moet dit jaar lukken' Spui mikt op plaats in middenmoot bSTEM E/ Boj/s, dat uia de nacompetitie l klasse A van het KNVB-zon- le lift. In twee jaar klommen de tpen hoger en dat is ongetwij- n oefenmeester Marcel de Nijs, eizoen begint bij Hansweertse ies en Serooskerke bracht weer E club, die jarenlang genoegen i in het afdelingsvoetbal. Marcel de Nijs esvol HANSWEERTSE BOYS Middenvelder Claude Kornelis van Schoondijke ziet het wel zitten SCHOONDIJKE Trainer Laurent van Puyvelde mag nieuw team bouwen HULSTERLOO Carlos van Regenmortel wil meer met Graauw 1/1/ e hekben het op het laatst Ir V van de rit nog knap lastig gehad, maar iedereen zette zich geweldig in. Zoveel blessures. Daar kun je niets tegen begin nen. Ik heb een aantal mensen uit het tweede moeten halen en die mannen hebben hun taak goed volbracht. De stemming is overigens altijd goed gebleven en dat was bijzonder plezierig om dat mee te maken," aldus Van Regenmortel. GRAAUW Vorig seizoen niet om over naar huis te schrijven SPUI 20 AUGUSTUS 1996 E6 M DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 HANSWEERT VIERDE KLASSE A ZONDAG op. Het vertrek van Bud Ash man naar Rillandia - omdat hij liever op zaterdag ging spelen - betekent natuurlijk een ver lies voor Hansweertse Boys. De gevaarlijke linkerspits zal dan ook wel gemist worden. Maar daar staat tegenover de komst van Paul Krijger (Goes), ter wijl Frank Quakkelaar, die het een tijdje bij Kapelle probeer de, op het oude nest is terugge keerd. „Ik meen dan ook dat we niet verzwakt zijn," stelt De Nijs. „Een hele poos heeft Hansweertse Boys in een dip gezeten, maar nu onze doel stelling is bereikt en we op ho ger niveau gaan acteren, zullen we alles uit de kast halen om goed mee te draaien. Ik heb daar wel vertrouwen in. De ambitie is groot in ons kamp en dat is wel eens anders geweest. Een duidelijke vooruitgang dus in Hansweert, waar het voetbal weer volop leeft." hchoondijke - Schoondijke is weer terug bij af. Het verblijf in de eerste klasse van de KNVB Meting Zeeland, komend seizoen vijfde klasse IjVVB, duurde slechts één jaar. „Wat ongelukkig," I a/ft Claude Kornelis, de 22-jarige middenvelder li8 san zijn vijfde seizoen begint aan de Molen- tree/c, te kennen. SCHOONDIJKE arcel de Nijs: „Het werd de hoog- i stapje hoger klom. FOTO TANNIE DE JONGE. ld jaar dat we kampioen ;Jlen was een halve kans een yorig seizoen ging diezelfde ;st naast of kwam op het Kerk. Dat is het geluk als je staat en de pech als je jbedreigde hoek zit. We zijn weggespeeld en leken ons laatste wedstrijddag veilig juinen spelen. We wonnen in iorp van Lewedorpse Boys, ia de kantine hoorden we ize verbazing dat ook Re- j gewonnen had. Dat bete ra! ((dus nacompetitie en daar- dben we het niet gered. Er is lichter geen paniek uitgebro- Jlet vrijwel dezelfde ploeg jfcen we aan het nieuwe sei- i Zonder Carlo Keij mei en de Feijter. Keijmel is naar ïiijke vertrokken en onze re- doelman De Feijter naar d flplaat. Het vertrek van d ijcnoemde moet op te vangen ;0nze defensie was ons sterk- linie, Marco de Feijter was man achter vaste Side Pascal Ringoot. Begrijpe- ;dit hij de kans grijpt om in eerste team te spelen. Het jBltoch wat meer ambiance j :op de bank of in een tweede I üopereren." il iliitieus oondijke zag niet alleen twee 9 ers vertrekken ook trainer 9 h| de Muijnck verlaat 9 oondijke, waar hij een kam- 9 ïiieestje en een degradatie- ij lijd mocht meemaken. Toch 9 if zijn optreden niet onopge- THwant het ambitieuze Ter- pi haalde hem binnen als van Henk Ottens. Er komt voor de Muijnck wellicht wat meer druk op dc ketel, want in Schoondijke was men niet zo veeleisend. Kornelis: „We weten wat we kunnen, maar ook wat we niet kunnen. Een kleine club met een top in de vijfde klasse en an ders zoals komend seizoen de zes de klasse. Typerend is het feit dat toen ik op mijn achttiende in het eerste kwam, de jongste was en nu vier jaar later nog steeds de jongste ben. Geen doorstroming dus en ook komend seizoen heb ben we geen A-junioren. We gaan wel weer meedoen om de prijzen. Ons hoofddoel is de eerste perio detitel. Dan ben je al verzekerd van een prijs en gaat de druk wat van de ketel af. Het verdere uit gangspunt is hier zelfs de titel. Ik denk dat we met Willy de Jaeger een uitstekende opvolger van Robby de Muijnck hebben weten binnen te halen. Ook hij komt wellicht weer in de wei en moet met Schoondijke evenals Robby moeiteloos mee kunnen draaien. Die jongens hebben op een hoger niveau gespeeld en dat is toch merkbaar. Als Robby meedeed bracht hij rust en overzicht in de ploeg. Iemand die een ploeg kan dragen. Dat moet Willy met zijn routine ook kunnen. Belangstelling Voor Kornelis was er vorig jaar belangstelling vanuit het Bel gische Assenede. „Ik heb het wel serieus overwogen, maar aange zien ik in Vlissingen op de HTS zit was het niet echt gemakkelijk. Ik heb gekozen om in Schoondij- ZESDE KLASSE A ZONDAG ke te blijven en heb daar nog steeds geen spijt van. We hebben een leuke ploeg. Bovendien was er dit seizoen geen belangstelling van buitenaf." De ploegen die het volgens de middenvelder komend seizoen de dienst gaan uitmaken in de vijfde klasse zijn naast Schoondijke, Biervliet en Noormannen terwijl hij Zeeland Sport de grote onbe kende noemt. „In die regio is er altijd wel een aantal wisselingen. Dus maar afwachten wat er bij komt of vertrekt." Naast het vertrek van eerderge noemd tweetal komt er ook weer iemand terug. Michel Pijcke heeft na een poosje van inactiviteit te kennen gegeven weer beschik baar te zijn. „Dat betekent dat we vrijwel op sterkte zijn geble ven," aldus vader en wedstrijdse cretaris, Rinus Kornelis. Iemand die de degradatie trouwens moei lijker heeft verteerd dan zoon Claude. „De KNVB heeft ons ge nekt. Het zit mij niet lekker dat Sluis als derde ploeg na kam pioen Aardenburg en winnaar van de nacompetitie, Hulsterloo, ook gepromoveerd is. Let wel, ik misgun het Sluis zeker niet, maar ik vind dat er een degrada tie/promotieduel gespeeld had moeten worden tussen Schoon dijke en Sluis. Als we dan verlo ren hadden had ik er vrede mee gehad. Nu niet. De schuld ligt bij de kromme regels van de KNVB. Claude Kornelis mikt met Schoondijke op het behalen van de eerste periodetitel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kieuw-Namen/De Klinge - Eéterloo gaat een seizoen m vernieuwing tegemoet, tmieuwing op tal van ter men. Met Lau- wit van Puyvelde is er een nieuwe jminer aangetrok ken, die bovendien wf een selectie mg gaan werken, foml nieuwe ge- Aten zal ken- ®ra. Ook wordt kt veld totaal ge onweerd, waar- kor er tot oktober geen thuiswedstrijden gespeeld kunnen w rden. NIEUW-NAMEN VIJFDE KLASSE A ZONDAG lectie- tepen ENSZAND Kees la Grand, uwdorp, Stefan Meulpolder, rd Wiskerke, Hans-Jan Verton, e, Marijn van Liere, Ermo Cap ud Akhiyad, Ramon de Moor, Selim, Pierre van der Endt, en Jody Shields. jp gemengde gevoelens zal aan het afgelopen sei- terugdenken. Na de degra- |[in 1995 werd er meteen [Wie bereikt naar de oude ::eklasse afdeling door de r competitie winnend af te sluiten. Maar oefenmeester Luc de Mees ter vertrok naar Stekene en in zijn kielzog verliet ook een aan tal basisspelers de vereniging. Op het eerste gezicht geen hoop gevend begin voor een nieuwe trainer, maar de goedlachse Van Puyvelde laat zich er niet door uit het veld slaan. „Ik zie het als een uitdaging. Ik kan beginnen aan het bouwen van een nieuw team, dat alleen maar kan groeien. En ik heb de laatste drie wedstrijden van de afgelo pen competitie de ploeg al bekeken en ik heb genoeg licht puntjes gezien." Hulsterloo kende de afgelopen seizoenen een ploeg, die al gerui me tijd samenspeelde en ook de nodige successen kende. Met het vertrek van onder anderen Lode van der Heijden, Stefano de Vos, Winand van Haelst, Mark van Hecke en Johnny de Bakker valt een aantal 'sterkdragers', zoals Van Puyvelde het uitdrukt, weg. Maar de 43-jarige bediende uit De Klinge laat het verleden rus ten en heeft zich er ook niet al te zeer in verdiept. Hij heeft alleen maar belang bij de toekomst. Hij zoekt in het tweede en bij de jeugd en heeft al een paar aardi ge spelers gezien, die hem kun nen bekoren. Er zullen toch wat jeugdspelers ingepast moeten worden. Bovendien is er ook een aantal bijschrijvingen. Patrick de Kever keert terug en kan een belangrij ke rol gaan spelen met zijn routi ne, Ronny Lievens komt van Clinge, Mark de Kimpe van De Klinge 2. Ook van de jeugdige Pascal Pauwels verwacht Van Puyvelde het nodige. De nieuwe man uit De Klinge is overigens opvallend goed op de hoogte van het voetbal in het Zeeuws-Vlaamse. Geen wonder, want zeven jaar lang trainde hij het tweede van Clinge en het laatste jaar had hij de reserves van STEEN onder zijn hoede. Deze ploegen kent hij dan ook van haver tot gort, maar ook an dere Zeeuwse verenigingen kent hij goed. Het sportkatern be hoort dan ook tot de vaste maan- dagochtendlectuur en ook be zoekt hij heel wat wedstrijden. Het bestuur van Hulsterloo lijkt dus een goede keus gemaakt te hebben. Een zwartkijker is hij in ieder geval niet. „We moeten een zor geloos seizoen kunnen draaien. De meeste tegenstanders kennen ons niet en ook voor de meeste jongens in mijn ploeg is het nieuw om op dit niveau te spelen. Als we in het begin van het sei zoen voldoende punten pakken moet het lukken. De soep wordt natuurlijk wel heel erg dun als er veel blessures komen. Maar ik heb andere ploegen gezien, die in de eerste klasse spelen en dan denk ik, dat we mee moeten kun nen draaien. Clinge draaide bo venin mee en zal dat ook komend jaar doen. Wij zullen niet heel veel minder zijn." Opvallend optimistische uitspra ken van een trainer, die zich toch voor een grote klus geplaatst ziet, maar zijn slotconclusie is van een eenvoudige logica: „Als mijn spelers aan het begin van het seizoen in de krant zouden lezen, dat ik er niet in zou gelo ven, doe ik het niet goed. Na tuurlijk geloof ik in een goed re sultaat." Aan de sympathieke Vlaming zal het dus niet liggen. Hulsterloo speelt een zorgeloos seizoen en eindigt in het midden van de ranglijst in de vijfde klasse A. Jack Schipper. ïding, Peter Eversdijk, Walter Aart Eversdijk, André Tange, Sabben, Leo Goedegebure, Goedegebure, Marco Goede- Hans Tolhoek, Peter Kamstra, r Jan van der Klooster. EERTSE BOYS Marcel de Nijs. nan, Juul Bak, Ernest van Bus- de Vogel, Freddy Domman- _}ren, Rien Hage, Menno de jrus Krajenbrink, Ron Krijger, lijs, Gerrit Petersen, Tim Reijn- es en Frank Quakkelaar. TRIJZEN es van der Linde, mmaert, Eddy Mussche, Jaen- r, Jurgen Spelier, Huib van de .amiel Rentmeester, Wilfried ndert, Hubert Rentmeester, André Smulders, Ron de Vos, nk, Peter van Breemen, Rany alet en Dennis Rentmeester. ETINGE Paul Telussa. jnenburg, Wiebren Boonstra, hap-Knook, Jason Pattiasina, jan Maccow, Jan-Kees de Brui- an de Goederen, Piet van de Schipper, Jeffrey van de Velde, Sandee, Arno Meiaart, Pearl Iker, Marciana Tjay Ating, Re- Xyz van Dixhoorn. Graauw - Carlos van Regenmortel begint vol goede moed aan zijn tweede seizoen bij Graauw. Van Regen mortel zal het dit sei zoen zonder Edwin Molders moeten stel len, want die liep een blessure aan de binnen- en buitenmeniscus op en hij zal opnieuw onder het mes moeten. Graauw startte het seizoen voortvarend en pakte de nodige punten. „Het liep in het begin GRAAUW VIJFDE KLASSE A ZONDAG Koewachtenaar Carlos van Regen mortel begint opti mistisch aan zijn tweede seizoen bij Graauw. FOTO WIM KOOYMAN echt gesmeerd en we pakten de punten. Achter af bekeken was dat maar goed ook, want met dat blessureleed moest er binnen het elftal flink gesleuteld wor den. Het lijkt misschien een ex cuus, al die blessures en wegval len van spelers, maar dat is het zeker niet. Marcel Verschuren moest naar Praag, Erik Mahu kreeg ik pas in januari terug, on ze spits William van Passel kreeg last van zijn rug en was uitge schakeld. Kortom, het zijn geen fabeltjes dat er flink gesleuteld moest worden." Betrouwbaar Voor het komend seizoen rekent Van Regenmortel weer op zijn manschappen met in Martin Kips een betrouwbare sluitpost. „Ze vechten er voor en gaan voor elkaar door het vuur. Graauw is een echte vriendenploeg en ik zie het allemaal wel zitten. Ik reken erop dat we minder problemen MSÊBSmW zullen krijgen dan vorig seizoen. Jongens als Danny Bisschop en Fransesco Hermans hebben al bewezen dat ze op de goede weg zijn en van hen heb ik hoge ver wachtingen. Trouwens, ik verwacht nog een aantal jongeren te kunnen selec teren. In Graauw wordt flink op de deur geklopt om zich in het eerste te spelen. Dat is een gun stige ontwikkeling, want om nu te zeggen dat er veel jeugd rond loopt, dat kan ik niet zeggen. Dat is in een dorp als Graauw echt een probleem aan het wor den. Met een Nico Mahu die te rug van HVV'24 is gekomen, denk ik in de breedte sterker te zijn dan voorheen. In principe gaan we er op vooruit. Als dat in het veld zichtbaar wordt, dan ben ik dik tevreden. Over de he le vereniging met zijn bestuur niets anders dan lof. Ik train die ploeg graag en de resultaten ver wacht ik dit seizoen te zien. Mis schien een plaatsje bij de boven ste vijf in de vijfde klasse. Zou mooi meegenomen zijn na al dat blessureleed. Meer tegenslag kunnen we niet krijgen." Zaamslag - Het laatste fluitsignaal in de twintigste com petitiewedstrijd moet voor Spui als muziek in de oren ge klonken hebben. De afdelingseersteklasser van het zater dagvoetbal kon daarna de trieste balans opmaken: één wedstrijd gewonnen, één keer gelijk en achttien keren verlies met een doelsaldo van 10 voor en 86 tegen. Weinig benijdenswaardig dus. I/oor de 31-jari- V ge Henk Koek koek mag het afge lopen voetbalsei zoen snel vergeten worden. „Want," zo stelt hij, „dat is voorwaar geen pretje." Zeker voor een spitsspe- ler als Henk Koek koek was het een baaijaar, waarin alles mis ging wat er maar mis kon gaan. Na twintig jaar promoveerde Spui via twee periodetitels naar de eerste klasse. Voorzit ter Jan van Dixhoorn had vooraf al gewaarschuwd dat het geen gemakkelijk seizoen zou worden: de verwachte ver sterkingen waren uitgebleven en de kweekvijver was te leeg om daaruit te kunnen putten. Zijn voorspellingen bleken een jaar later uit te komen. Troos teloos bengelde Spui onderaan met als eindresultaat vier schamele puntjes. Henk Koekkoek: „Je kunt in derdaad wel stellen dat dit een tegenvaller was. De jaren hier voor hadden we een redelijk elftal, maar een Edwin Coone stopte en anderen raakten ge blesseerd of zagen het niet meer zitten om in het eerste te spelen. Drie jongens die uit de B-junioren overkwamen moesten ingepast worden. Dat is een te zware opgave voor die jongens, die stap is te groot. Noodgedwongen moesten we terugvallen op spelers uit het derde en vierde elftal. Een Evert Jan van Roosendaal en Karei Donze vulden de gaten op. Mentaliteit Het typeert de mentaliteit van Spui: als het even tegengaat gooien sommigen het touwtje in het bootje. Het getuigt van SPUI VIERDE KLASSE A ZATERDAG een zwakke mentaliteit die je vooral bij jongere spelers te genkomt." Toch wilde Spui deze 'afha kers' niet verloren laten gaan. Na een aantal gesprekken worden ze in het volgende sei zoen weer in de armen geslo ten. Bovendien keert Patrick van den Bogaert weer terug op het oude nest na een flirt van een jaar bij buurman AZVV. „Dat wil dan zeggen dat het team waarmee we vorig jaar gepromoveerd zijn weer nage noeg intact is. Als we dit sei zoen met die ploeg hadden ge speeld, dan hadden we zeker meer punten gepakt," weet Koekkoek, die in het dagelijk se leven de boterham verdient als matroos bij de sleepdienst URS. Klasse-indeling Ondanks de slechte prestatie degradeert Spui niet. Dit heeft alles te maken met de nieuwe klasse-indeling die de KNVB het komende seizoen door voert. Spui wordt in de nieuwe opzet vijfdeklasser, samen met de andere zwakkere ploegen van het vorige seizoen en de sterksten uit de voormalige tweede klasse. Koekkoek ziet in die nieuwe vijfde klasse wel mogelijkheden. „Zo slecht als vorig jaar kan het nooit gaan. Ik denk dat er voor Spui een plaats in de middenmoot is weggelegd." Selectie- groepen SCHOONDIJKE Trainer-speler: Willy de Jaeger. Selectiegroep: Pascal Ringoot, Niek de Rijk, Jos de Wilde, Ab Dieleman, Frank Steyaert, Guus de Smit, Mark Praas, Robin de Waele, Claude Kornelis, Remco Kramer, Jan Scheele, Johan de Feijter, Michel Pijcke, Michel den Doelder en Dirk Wijmeersch. HULSTERLOO Trainer: Laurent van Puyvelde. Selectiegroep: Tom Bleijenberg, Jacques van Dam, Luc Vermeerssen, Mario Vermeirssen, John llegbodu, Gert Verley, Jurgen Dedeckere, Patrick Bogaert, Davy Leenknecht, Frank Vercruyssen, Mark van Puyvelde, Ronny Lievens, Patrick de Kever, Mark de Kimpe en Pascal Pauwels GRAAUW Trainer: Carlos van Regenmortel. Selectiegroep: Danny Bisschop, Johan van Boven, Dennis Buys, Mark Duerink, Jean Paul de Caluwé, Marcel de Caluwé, Jan Dhaens, Tom Dhaens, Karei Dhaens, Tom Heijens, Francesco Hermans, Ronald Vael, Marcel Vael, Edwin Kips, Martin Kips, Erwin Klaassen, Erik Mahu Nico Mahu, Joost Mariman, Edwin Molders, Marcel Verschuren, Marino van Passel, William van Passel, Mark van Troost en Paul Staes. SPUI Trainer: Ron Jansen. Selectiegroep: Bas Schelfhout, Eric Lokerse, Patrick van den Bogaert, Michel Fieret, Ronnie Fieret, Henk Koekkoek, Frans Meijer, Wim de Feijter, Gino van Heese, Henny Rouw, Pieter Hamelink, Jan Kalisvaart, Martin Kalisvaart, Vincent de Pooter, Karei Donze en Evert Jan van Roosendaal.

de Stem | 1996 | | pagina 25