De Aftrap Vertolker glansrol bij Kloetinge 'E Patrijzen verwacht goed resultaten Goedegebure verwacht zwaar seizoen Hansweertse Boys op hoger plan Heinkenszand hogerop DE STEM 5ËSTEM John Bentschap Knook blijft groen-witte hoofdklasser trouw KLOETINGE 'Werklust is positieve zaak bij club uit 's-Heerenhoek PATRIJZEN Aantreden in derde klasse met gejuich begroet HEINKENSZAND 's-Heer Arendskerke blijft toch tweedeklasser 'S-HEER ARENDSKERKE Oefenmeester Marcel de Nijs succesvol HANSWEERTSE BOYS JUS JlP^ «Mr DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 Kloetinge - John Bentschap Knook was vorig seizoen één der betere spelers bij Kloetinge. De 24-jarige Middelburger was bij de groen-witten beter op dreef dan ooit tevoren en vertolkte als controlerende middenvelder diverse keren een glansrol. Zelfheeft hij daar nauwe lijks een verkla ring voor. „We speelden toch een trap hoger, dus dan zou je zeggen dat het voor ieder een moeilijker wordt, maar ik kon me juist uit stekend aanpassen aan dat hogere niveau," wil hij kwijt. „Ik voelde me in mijn element en ging steeds beter spelen. Je zou dus kunnen con cluderen dat ik me opgetrokken heb aan het spelpeil in de eerste klasse. Natuurlijk ben ik daar gelukkig mee. Vooruit gang is natuurlijk mooi meegenomen. KLOETINGE HOOFDKLASSE A ZATERDAG I ohn Bentschap Knook, werk- J zaam bij een groothandel in le vensmiddelen, is Goesenaar van geboorte. Maar hij verhuisde al op jeugdige leeftijd met zijn familie naar Oost-Souburg, waar hij op 8- jarige leeftijd zijn voetballoop baan begon bij RCS. Zijn talenten waren onmiskenbaar en toen John zeventien lentes telde kreeg hij een basisplaats in de hoofdmacht van RCS. „Ik heb bij die club een mooie tijd gehad, maar toen een jaar of vijf geleden Kloetinge aan de bel trok, leek me dat wel wat. Het spelen op wat hoger niveau zag ik echt wel zitten. Het was goed voor mijn verdere ontwikke ling stelde ik me voor. Daarom maakte ik de overstap naar Kloe tinge en daar heb ik geen moment spijt van gehad. Alles staat hier goed op de rails en de sfeer in de selectiegroep is optimaal. Dus waarom zou ik hier weg gaan, hoewel ik dat nog even overwogen heb. Veere lonkte naar mij en naar meerdere spelers van Kloetinge, maar tenslotte hebben we de knoop doorgehakt en besloten al lemaal te blijven." Kloetinge kan dus doorgaan met abfr zijn prominenten, zoals Ronald Zuijdwegt, Johan de Goederen, John Kole, Paul Schipper en John Bentschap Knook en trainer Paul Telussa hoeft zich dan ook geen zorgen te maken. Hij kan met een kwalitatief zeer behoorlijke selec tiegroep de draad weer oppakken. Daarin keert niet terug doelman Peter Noordijke, die de drie kruis jes al een eindje is gepasseerd en het daarom welletjes vond. Ook reserve-doelman Ronald Kole is er niet meer bij. Hij vertrok naar Kapelle. Er staan echter plaatsvervangers gereed voor de stek onder de lat. Jaap Pijnenburg besloot immers van Hoek over te stappen naar Kloetinge en is daar uiteraard met open armen ontvangen. Als twee de doelman heeft Paul Telussa Wiebren Boonstra achter de hand, eveneens een goede sluitpost. Nieuwkomers bij Kloetinge zijn: Arjo den Dekker, Pearl Doesburg en Reduan Dinar (allen van Goes), Wouter Labrujere (Middelburg), Arno Meiaart (Dauwendaele), Marciano Tjay Ating (RCS) en Xyz van Dixhoorn (van MW). John Bentschap Knook is bij John Bentschap Knook blijft hoofdklasser Kloetinge trouw in het komende seizoen. foto jaap wolterbeek. Kloetinge de as waar heel veel om draait. Is als voorstopper, zowel in verdedigend opzicht als opbou wend dan ook van grote waarde voor Kloetinge. Direct achter de spitsen opererend is hij levensge vaarlijk voor elke verdediging. Scoorde in de vorige competitie dan ook zes keer. Heeft een goede spelopvatting en paart zijn tactiek aan behoorlijke technische vaar digheid. Zijn wedstrijdmentaliteit laat ook niets te wensen over en mede door zijn robuuste figuur komt hij vaak als winnaar uit de bus bij persoonlijke duels. De te vens kopsterke speler van Kloe tinge weet maar al te goed dat zijn club straks aan een moeilijk kar wei gaat beginnen in de hoofd klasse, met daarin onder meer Scheveningen en Katwijk. „Maar het zou een slechte zaak zijn wanneer we ons daardoor lie ten intimideren," laat Bentschap Knook horen. „We moeten uit gaan van onze eigen kracht en be zieling, zoals we dat vooral in de slotfase van de vorige competitie hebben laten zien. Dat wierp vruchten af, dus waarom zou dat straks ook niet kunnen. Niet bevreesd zijn dus, voor welke tegenstander dan ook. De opmer king wordt nogal eens gemaakt dat het tweede seizoen in de eerste klasse, nu dus hoofdklasse, zwaarder wordt dan het eerste. Kan best waar zijn, maar Kloetin ge gaat daar niet vanuit. We zul len dan ook hard knokken om ons opnieuw waar te maken," aldus de ambitieuze John Bentschap Knook. 's-Heerenhoek - Toen Patrijzen ze ven jaar geleden promoveerde naar de derde klasse van het KNVB- zondagvoetbal vroegen velen zich af hoe lang de club uit 's-Heerenhoek stand zou houden in die nieuwe omgeving. Dat is dus meegevallen. Het trapje hoger vroeg weliswaar aanpassing, maar met een niet al te brede selectie wist Patrijzen de zaak behoorlijk te klaren in de afgelopen jaren. 'S-HEERENHOEK DERDE KLASSE A ZONDAG De vorige competitie werd af gesloten met een vierde plaats op de ranglijst. „Daar te ken ik weer voor," zegt Colin de Jonge, de stuwende kracht op het middenveld bij de oranje-broe ken, die ook wel eens als rechts back fungeert als dat nodig is. „Bij ons vormt werklust de meest positieve kant van de zaak om aardig mee te kunnen draaien op het niveau van de derde klasse," vervolgt De Jonge. „We hebben daarnaast ook wel wat spelers rondlopen die ook op het techni sche en tactische vlak hun man netje kunnen staan, maar inzet is toch ons sterkste wapen." Al lang is het bekend dat de spe lers van Patrijzen tevens honk vast zijn. In de loop der jaren is er door andere clubs wel eens ge trokken aan enkele talentvolle krachten, maar die bleven steeds bij hun besluit om op het oude nest te blijven. Trainer Kees van der Linde heeft op dit punt dan ook niets te vrezen en kan voor het nieuwe seizoen, volgens Co lin de Jonge, weer een selectie op de been brengen die er opnieuw zal staan. Rentree „Er verandert bij ons niet al te veel," laat hij weten. „De oude kern blijft bestaan. Doelman Jan-Willem Dooge is weliswaar gestopt, maar we denken dat we een goede plaatsvervanger voor hem onder de lat krijgen, name lijk Rudi Blommaart, die van SSV'65 is overgekomen. Boven dien kunnen we weer beschikken over Arjo Verdonk en Jean-Paul de Jonge, twee spelers die gerui me tijd geblesseerd waren en daarna in het tweede team hun rentree maakten. Het ziet er naar uit dat zij straks in de hoofdse lectie weer hun mannetje kunnen staan. Tevens staan er een paar jongens van de A-junioren te po pelen om te laten zien dat ze bruikbaar zijn in de hoofd macht." De 26-jarige Colin de Jonge ziet het dan ook wel zitten met Pa trijzen voor het komende sei zoen. „We moeten natuurlijk niet buiten onze schoenen gaan lo pen, maar persoonlijk heb ik er het volste vertrouwen in dat we ons opnieuw waar kunnen ma ken in de tweede klasse. Mee doen voor het kampioenschap lijkt me niet haalbaar, maar een periodetitel in de wacht slepen daar azen we toch wel op. Ik denk dat het een leuke competi tie gaat worden voor ons. Vooral de ontmoetingen met andere Zeeuwse clubs zie ik met verlan gen tegemoet. Zeker de derby te gen Vlissingen. Zo'n wedstrijd is natuurlijk ook bijzonder attrac tief voor onze supporters, die ons trouwens pok in de vorige com petitie niet in de kou hebben la ten staan. Heel wat van hen ver gezelden ons bijvoorbeeld bij uitwedstrijden, terwijl het thuis ook behoorlijk druk was langs het lijntje. Het voetbal leeft dus wel in 's-Heerenhoek en wij als spelers zullen dan ook alles uit de kast halen om het zo te hou den." Heinkenszand - De zaterdagclub Heinkenszand mag voor het eerst aantreden in de derde klasse van de KNVB en dat is uiteraard met gejuich ontvangen. De groen-witten, die de vorige competitie afsloten met een derde plaats op de rang lijst, profiteerden weliswaar van de nieuwe indeling van de clubs, maar het gestelde doel om hogerop te geraken is in ieder geval gelukt. Daar aasde onze trai ner Kees la Grand al geruime tijd op en ik ben blij dat hij nu einde lijk zijn zin heeft gekre gen," zegt aanvoerder Alex de Haan. „Kees is een ambitieuze oefen- meester, die bij ons zorgt voor een prima sfeer. Ook zijn oefenstof is van goed gehalte." Heinkenszand heeft deze keer een wat bredere selectiegroep dan vo rig jaar. Nieuwkomers daarin zijn Ernest en Versujon Selim, beiden overgekomen van Nieuwdorp, Pierre van der Endt (Kloetinge), Miloud Akhiyad (Middelburg) en Michel Oomen (Walcheren). Bo vendien maken Jody Shields en Stefan Meulpolder, die voorheen als A-junior acteerden, hun op wachting in de selectie. Alex Braamse, die vorig seizoen we gens werkzaamheden een half jaar uit de roulatie was, is even eens weer beschikbaar. „Het ziet er dan ook goed uit voor ons," stelt Alex de Haan vast. „We verwachten echt wel wat van de nieuwe gezichten, terwijl ook de andere spelers over behoorlij HEINKENSZAND DERDE KLASSE A ZATERDAG ke capaciteiten beschikken. Met deze selectie moet het dan ook kunnen om een goed figuur te slaan in onze nieuwe omgeving. Persoonlijk heb ik daar alle ver trouwen in. De trainingsopkomst bij ons is steeds goed en de aan pak van onze trainer laat niets te wensen over. Enthousiasme en ambitie is er dus volop en met de ze overwegend jonge groep lijken we dan ook op de goede weg te zitten. Aanpassing, nu we op ho ger niveau gaan spelen, zal wel licht in het begin wat moeilijk zijn, maar al te grote problemen verwacht ik toch niet. We blijven echter nuchter en gaan van start met het ideaal ons in dit eerste seizoen te handhaven. Dat zou al mooi meegenomen zijn." 's-Heer Arends kerke - Bij 's-Heer Arendskerke gaat men met frisse moed aan een nieuw seizoen be ginnen. De blauw- witten, die in de vorige competitie met veel tegensla gen te kampen hadden (blessures en schorsingen van diverse spelers), de gradeerden in feite, maar profiteren van de nieuwe indeling van de clubs en mogen toch weer van start gaan in de twee de klasse. 'S-HEER ARENDSKERKE TWEEDE KLASSE E ZATERDAG Zonder meer is dat een meeval ler," zegt Frank Goedegebure, één van de meest begaafde spe lers bij zijn club. De linkerspits is toch van mening dat het opnieuw een zwaar seizoen zal worden voor 's-Heer Arendskerke. „We zullen weer alles uit de kast moe ten halen om het hoofd boven water te houden," verklaart hij. „Omdat onze selectie eigenlijk te smal is, zal er straks ongetwijfeld weer veel van afhangen of we de ze keer minder te kampen krijgen met geblesseerde spelers dan in het vorige seizoen. Want toen kregen we op dit punt rake klap pen. In elke wedstrijd ontbraken er toen bij ons wel een man of vijf die niet inzetbaar waren. En dat waren niet van de minsten. We hopen dus maar dat vrouwe For- tuna ons dit seizoen beter gezind zal zijn. In ieder ge val pakken wij de draad weer eensgezind op, want daar ontbreekt het niet dik wijls aan bij 's-Heer Arendskerke. We vormen een team dat bereid is om er steeds voor te knokken en dat gelukkig een flinke steun krijgt van een fikse schare supporters. Die heb ben ons ook in het pechvolle vori ge seizoen niet in de kou laten staan en daar heb ik echt bewon dering voor." 's-Heer Arendskerke moet het straks zien te rooien zonder de talentvolle doelman William Aal- bregtse, die op 33-jarige leeftijd zijn voetbalcarrière heeft afge sloten. Mark Smeding, die over gekomen is van Walcheren, gaat nu als sluitpost fungeren. Goede gebure: „Aan hem denken we een goede vervanger te hebben. Daarnaast kregen wij versterking van Paulus Poortvliet, die bij Ar- nemuiden als laatste man ope reerde, maar ook op het midden veld inzetbaar is. Ook denken we weer profijt te kunnen trekken van Wim Goedegebure, die vorig seizoen lange tijd aan de kant moest blijven wegens een blessu re. Verder lopen er bij de A-ju nioren wat jongens rond die het wellicht kunnen gaan maken." De 29-jarige Frank Goedegebure, wiens capaciteiten alom bekend zijn - hij draafde een speelhelft op in het Zeeuws elftal dat in Vlissingen tegen Oranje speelde -' ziet het komende seizoen dan ook met gematigd optimisme tege moet voor zijn club. Maar laat nogmaals weten: „De mouwen zullen moeten worden opge stroopt." Iets waar trainer Jack Schipper zich resoluut bij aansluit. De oe- fenmeester, die aan zijn derde seizoen begint bij de Bevelandse club, stelt vast: „Ik ga met een se lectie van start van achttien man, maar vijf daarvan zijn nogal blessuregevoelig. We blijven dus zitten met een wat krappe selec- Frank Goedegebure, één van de meest begaafde spelers van za terdagclub 's-Heer Arendskerke. foto jaap wolterbeek. tie, maar moeten nu eenmaal roeien met de riemen die we heb ben. Wanneer we compleet kun nen opdraven zit er overigens, kwalitatief gezien, wel perspec tief in het team. En aan inzet zal het niet ontbreken bij 's-Heer Arendskerke. Wat dat betreft is deze club mij op het lijf geschre ven." Hansweert - Hansweertse Boys, dat via de nacompetitie promoveerde naar de vierde klasse A van het KNVB-zon- dagvoetbal, zit duidelijk in de lift. In twee jaar klommen de oranje-witten een paar trappen hoger en dat is ongetwij feld mede een verdienste van oefenmeester Marcel de Nijs die straks aan zijn derde seizoen begint bij Hansweertse Boys. De oud-speler van Goes en Serooskerke bracht weer wat lijn in het spel bij deze club, die jarenlang genoegen moest nemen met een plaats in het afdelingsvoetbal. Precies 22 jaar ge leden opereerde Hans- weertse Boys al eens in de vierde klasse van de KN VB. „Het werd dus tijd dat de club weer wat hoger klom," zegt De Nijs, die een meer wedstrijdge- richte training door voerde toen hij de draad als oefenmeester oppak te. Marcel de Nijs, die in de af gelopen seizoen af en toe ook nog wel eens als speler fun geerde - hij kon dan wat bij sturen - denkt niet meer dat dit straks nog nodig zal zijn. „We beschikken nu over een kwalitatief behoorlijke selec tie, zodat mijn inbreng wel vanaf de zijlijn kan plaatsvin den. Voor alle linies heb ik wel wat achter de hand, dus ik meen dat we het kunnen rooien." Spelers als Taurus Kraaien- brink, Juul de Vries en Gerrit Petersen zijn al geruime tijd dragende krachten bij Hans weertse Boys, maar ook de oud-speler van Goes, Ron Krij ger, bewees in het afgelopen seizoen nog steeds zijn manne tje te kunnen staan. „Jammer dat hij wegens werk zaamheden niet elke week be schikbaar is," merkt De Nijs HANSWEERT VIERDE KLASSE A 20NDAG op. Het vertrek van Bud Ash man naar Rillandia - omdat hij liever op zaterdag ging spelen - betekent natuurlijk een ver lies voor Hansweertse Boys. De gevaarlijke linkerspits zal dan ook wel gemist worden. Maar daar staat tegenover de komst van Paul Krijger (Goes), ter wijl Frank Quakkelaar, die het een tijdje bij Kapelle probeer de, op het oude nest is terugge keerd. „Ik meen dan ook dat we niet verzwakt zijn," stelt De Nijs. „Een hele poos heeft Hansweertse Boys in een dip gezeten, maar nu onze doel stelling is bereikt en we op ho ger niveau gaan acteren, zullen we alles uit de kast halen om goed mee te draaien. Ik heb daar wel vertrouwen in. De ambitie is groot in ons kamp en dat is wel eens anders geweest. Een duidelijke vooruitgang dus in Hansweert, waar het voetbal weer volop leeft." Hansweertse Boys-trainer Marcel de Nijs: „Het werd de hoog ste tijd dat het eerste elftal een stapje hoger klom. foto tannie de jonge. Selectie- groepen HEINKENSZAND Trainer: Kees la Grand. Selectiegroep: Cor Nieuwdorp, Stefan Meulpolder, Douk Groenendijk, Richard Wiskerke, Hans-Jan Verton, Sjaak Bakker, John Karelse, Marijn van Liere, Ermo Cap- pon, Alex de Haan, Miloud Akhiyad, Ramon de Moor, Ernest Selim, Versujan Selim, Pierre van der Endt, Michiel Oomen en Jody Shields. 'S-HEER ARENDSKERKE Trainer: Jack Schipper. Selectiegroep: Mark Smeding, Peter Eversdijk, Walter de Kok, Paulus Poortvliet, Aart Eversdijk, André Tange, Paul Verweij, Stefan van Sabben, Leo Goedegebure, Wim Goedegebure, Frank Goedegebure, Marco Goede gebure, Richard de Jager, Hans Tolhoek, Peter Kamstra, Geert Bonefaas en Jan van der Klooster. HANSWEERTSE BOYS Trainer: Marcel de Nijs. Selectiegroep: Jim Ashman, Juul Bak, Ernest van Bus sel, Eric Clement, Rense de Vogel, Freddy Domman- schet, Ronald van Eijkeren, Rien Hage, Menno de Jongh, Jacky Keijzer, Taurus Krajenbrink, Ron Krijger, Paul Krijger, Marcel de Nijs, Gerrit Petersen, Tim Reijn- houdt, Juul de Vries en Frank Quakkelaar. PATRIJZEN Trainer: Kees van der Linde. Selectiegroep: Rudi Blommaert, Eddy Mussche, Jaen- Paul van Craenenbroeck, Jurgen Spelier, Huib van de Brink, Colin de Jonge, Camiel Rentmeester, Wilfried Claessens, Stefan Hoondert, Hubert Rentmeester, André Pieters, Ron Bek, André Smulders, Ron de Vos, Rob Kole, Arnold Verdonk, Peter van Breemen, Rany Delivarias, William Chalet en Dennis Rentmeester. KLOETINGE Trainer: Paul Telussa. Selectiegroep: Jaap Pijnenburg, Wiebren Boonstra, John Kole, John Bentschap-Knook, Jason Pattiasina, Wouter Labrujere, Jurriaan Maccow, Jan-Kees de Brui ne, Rien de Bruine, Johan de Goederen, Piet van de Neut, Alex Lourens, Paul Schipper, Jeffrey van de Velde, Ronald Zuijdwegt, Arjan Sandee, Arno Meiaart, Pearl Doesburg, Arjo den Dekker, Marciana Tjay Ating, Re duan Dinar, Xyz van Dixhoorn. gchoondijke - Schoo afdeling Zeeland, ko 0VB, duurde slecht „eeft Claude Kornelis die aan zijn vijfde se kreek, te kennen. j jaar dat we kamp „■erden was een halve kan: „J. Vorig seizoen ging diez j net naast of kwam op jatwerk. Dat is het geluk „venaan staat en de pech de bedreigde hoek zit. We uit weggespeeld en leken de laatste wedstrijddag v kunnen spelen. We wonne >wedorp van Lewedorpse uar in de kantine hoorder l ot onze verbazing dat ook I ese gewonnen had. Dat I (ade dus nacompetitie en d I hebben we het niet gered, a ier echter geen paniek uitge i :sn. Met vrijwel dezelfde p tginnen we aan het nieuwe a oen. Zonder Carlo Keijme 3 larco de Feijter. Keijmel is t Izendijke vertrokken en onz< irvedoelman De Feijter loofdplaat. Het vertrek [istgenoemde moet op te van ijn. Onze defensie was ons stf i |e linie. Marco de Feijter aze tweede man achter ijarde Pascal Ringoot. Begri; jk dat hij de kans grijpt on j >ii eerste team te spelen, s eeft toch wat meer ambia 1 an op de bank of in een tw 1 Iftal opereren." Imbitieus 1 thoondijke zag niet alleen 1 tas vertrekken ook trai obby de Muijnck verl thoondijke, waar hij een k< ioensfeestje en een degrada laaltijd mocht meemaken. Ti leef zijn optreden niet onop lerkt, want het ambitieuze euzen haalde hem binnen jvolger van Henk Ottens. Nieuw-Namen/De Klii Hulsterloo gaat een se van vernieuwing tege vernieuwing op tal va reinen. Met Lau rent van Puyvelde is er een nieuwe trainer aangetrok ken, die bovendien met een selectie mag gaan werken, die veel nieuwe ge zichten zal ken nen. Ook wordt het veld totaal ge renoveerd, waar door er tot oktober geen morden. et gemengde gevoelens z ®En aan het afgelopen se ff' ^Erugdenken. Na de degr r e !995 wer(j er metei joinotie bereikt naar de ouc e Klasse afdeling door den: bh®-' gi jga

de Stem | 1996 | | pagina 24