Hp /iffrdo We gaan nare smaak wegspoelen' 'Vlot meedraaien in middenmoot' William Faes is optimistisch 'Vechten voor periodetitel' E5 sen verkoos yen HYV'24 HONTENISSE Breskens-voorzitter Johan van Espen aan vooravond nieuw seizoen: BRESKENS Aardenburg moet niveau aan kunnen volgens Angelo Sinack AARDENBURG 'Op een kar door Biervliet trekken moet heerlijk zijn' BIERVLIET HOOFDPLAAT Hoofdplaat wil verloren gegane terrein heroveren 0 AUGUSTUS 1996 INSTEM DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 seizoen kunnen draaien vol le Hontenisse verkoos boven foto wimkooyman. of Michael Goossen nog ja- t spelen, daar reageert de je afhoudend op. „De toe- hij. Rudi Veraart weet wel teten praten op een aantal behouden voor zijn eerste KLOOSTERZANDE VIJFDE KLASSE A ZONDAG dat die mannen er ook hier al tijd tegenaan zouden gaan. Dat heb ik soms gemist." Michaël Goossen kan scoren. Daar staat hij inmiddels om be kend. „Ik heb een vrij goede techniek en ben snel. Voor een spits is dat een goede zaak, maar voor je tegenstanders wat minder. Ik kan nog veel beter. Dat moet dit jaar lukken." Goossen ziet voor dit seizoen meer perspectieven. „Met dit elftal moeten we bovenaan mee kunnen draaien in de vijfde klasse. Ik heb er vertrouwen in en denk zelfs dat we tot de kanshebbers behoren op de ti tel. Dat moet zo langzamer hand wel eens kunnen. De sfeer in de groep en rond het veld is altijd prima. Daar kunnen veel verenigingen een voorbeeld aan nemen. Ik denk dat Hontenisse een van de weininge clubs in deze klasse is die zoveel publiek trekt. Het voetbal leeft en dus moeten we eens uitpakken. Met een titel zou dat helemaal mooi zijn. We zijn er beslist toe in staat, alleen moeten we er dan de hele competitie met z'n allen voor willen knokken." Stoutjesdijk. jens, Jean-Pierre de Keijzer, :en Thomas, Davy Voet, Pa- aeken, Edwin Martens, Nor- Erwin van Dorsselaer, Carlo an Leendertse, Pierre Witha- de Block, Hans Goethals, Jos is en Alexander d'Haens. de Witte. j Bosch, Peter van Dorsse- Navarro, Mare Ottjes, Dan- an Paul Loots, Marty de Nijs, ino Vink, Michel Vereecken, ink. De aanvulling komt uit igd. ,an Kolijn. 2, Wilco Broekhoven, Patrick n de Clippelaer, Wim Delae- van Esbroek, Guido Gelder- ly Raas, Harold de Rijk, Lars ergen, Patrick van de Voort, Waterschoot, Patrick Vonk. idi Veraart. ian, Marcel van Beek, Mant- iop, Ralf Boeding, Dave de J de Kort, Jean Paul Lauret, rold Pauwels, Kees de Poor- llemans, Wim Stijns, Edward iat en Wilco de Zwart. Breskens - Breskens was afgelopen seizoen dicht bij de derde klasse. Onverwacht, want voor de winterstop mar cheerde het niet. Blessures en schorsingen lagen daaraan ten grondslag. De ambitieuze trainer Piet Puijpe kon zel den of nooit met dezelfde ploeg in actie komen. Na een ijzersterke tweede competi tiehelft werd men achter Axel in ex tremis nog vice- kmpioen en werd een periodetitel gepakt. Inde nacompetitie werd het be slissende thuisduel tegen Vlis- I jijen wel gewonnen, maar Bres- I «is kwam één doelpunt tekort Inrichting derde klasse te gaan, 11! moest dan nog tegen een klant |onde vierde klasse G worden ge- pld. Vlissingen haalde het en j'Baersande' hield men daar een I are smaak aan over. (ian van Espen, voorzitter van |iewit-zwarten: „Je wint nota be- Jsdrie keer van Vlissingen, twee eer in de reguliere en één keer in e nacompetitie en uitgerekend lit Vlissingen promoveerde naar J iederde klasse. We hadden in eer- Ie instantie niet direct promotie I ils doelstelling, maar als je zo ver I bent dan doet het toch pijn. Dat hoofdstuk is echter afgesloten. We I hebben Piet Puijpe de ruimte ge- i om hier iets op te bouwen in dat heeft hij tot nu toe gedaan, dus waarom zullen we aan de lilaagmuur gaan staan. Naarmate le competitie vorderde kwam er duidelijk meer lijn in het spel. tor de winterstop was het vaak Ét om aan te zien. Daarna met ig wat jonge gasten draaide let beter. Jammer dat John Alleman ver linkt. Temeer daar onze trainer BRESKENS VIERDE KLASSE A ZONDAG rondom hem de ploeg aan het bouwen was. Voor ons een tegen slag, maar het is zijn keuze. We le ven gelukkig in een democratie en Puijpe kennende zal hij dat ook weer wel weten op te vangen. We hebben een aantal jonge jongens, zoals een Serge Nothen, Paul Wal raven, Levien van de Wege, Esad Osmanovski, Guido Raynaard, Menno Heijens en Tim Goossen. Knapen die de toekomst een opti mistische inslag geven. We gaan er weer eens lekker te genaan al wordt HW'24 natuur lijk de te kloppen formatie als we over de titel spreken. Er zijn ech ter nog meer prijzen te winnen en als het even kan willen we na af loop van het seizoen aanschuiven aan de feestdis." Dat moet dan gebeuren zonder Jo hn Alleman, die opnieuw voor een Belgisch avontuur koos. Nadat hij eerder een blauwe maandag bij SK Maldegem speelde vertrok hij nu naar het bij Aalter gelegen Bel- lem. Verder zal men het in Bres kens moeten doen zonder Johnny Jacobse en Arno de Graaf, die bei den hun studie de voorkeur gaven boven de voetballerij. Tegenover dat vertrek staat de terugkeer van 'verloren zoon' Serge de Ruys- Robin Buitendijk, de routinier in het eerste team van de voetbalvereniging Breskens, hoopt aanvallend nog beter uit de verf te komen in het nieuwe seizoen. foto camile schelstraete. scher, die via Hoofdplaat en IJ- zendijke op het oude nest terug keert. Ook Mario Corthals speelde ooit eerder in Breskens en komt nu over van het Belgische SK Malde gem. Juul van Lierde, al een poos je woonachtig in Breskens, ver ruilt nu het blauw-wit van IJzen- dijke voor het wit-zwarte Bres- kens-tenue terwijl Bram Ver- cruysse overkwam van Oostburg. „Een linkspoot die we altijd wel kunnen gebruiken," aldus Van Espen. Robin Buitendijk is inmid dels ondanks zijn 26 jaar al een van de routiniers van Breskens. Op zijn achttiende debuteerde hij in het eerste team. Hij begint aan zijn achtste seizoen. De man die wellicht na het vertrek van Alle man de lijnen uit moet gaan zet ten, al laat hij dat liever aan de trainer over. Buitendijk: „Het vertrek van Jo han Alleman betekent voor ons een gevoelig verlies. Ons spel was vorig seizoen aan hem aangepast. Dat betekent wellicht dat ons sys teem gewijzigd moet gaan wor den. Dat is de taak van onze trai ner. Achteraan zit het goed in el kaar. Vooraan schortte het nog wel eens aan rendement, maar ik kijk met vertrouwen naar het nieuwe seizoen. Met het huidige potentieel moet er voor Breskens weer wat te halen zijn. HW'24 is natuurlijk de te kloppen formatie. Aardenburg - Drie jaar zat AVC Aardenburg in de kelder can het afdelingsvoetbal. „Er in geraken is ge makkelijker dan er uit komen," geeft Angelo Sinack, de 24-jarige linkspoot te kennen. Hij kan en mag er over oor delen, want hij maakte zowel de degradatie als pro motie mee. Hij be gint straks aan zijn negende seizoen in de Aardenburgse hoofdmacht. Dit na een zwervend voetbalbestaan, dat begon bij de jongste jeugd van Uzendijke en vervolgens via Biervliet en St.-ansteen een voorlopig einde vond aan de Aardenburgse Heerendreef. AARDENBURG VIJFDE KLASSE A ZONDAG et optimisme blikt hij het nieuwe seizoen tegemoet. .We moeten met deze groep vlot 11 de middenmoot mee kunnen taaien, We zijn toch vrij gemak kelijk kampioen geworden. Al leen Hulsterloo maakte het ons lastig. De rest lag een straatlengte achter. Bovendien denk ik zelfs dat de vijfde klasse van de KNVB ons beter ligt dan wat nu de zesde klasse is geworden. Aardenburg moet het altijd toch een beetje van het voetballen hebben. Dat vind je toch al wat meer terug in de vijfde klasse. Toen ik afgelo pen seizoen met een scheurtje in de knieband een aantal weken buitenspel stond, heb ik van die gelegenheid gebruik gemaakt om een paar wedstrijden uit de toen malige eerste klasse afdeling te bekijken. Oostburg, Clinge en Schoondijke heb ik aan het werk gezien. Clin ge maakte een uitstekende in druk, het niveau van een Oost burg moeten wij ook kunnen ha len. De groep is gemiddeld 25 jaar. Een groep waarin Mare Bu- zeijn de lijnen uitzet en waarmee we als het even kan nog een aan tal seizoenen vooruit kunnen. Bo vendien heeft Aardenburg altijd een uitstekende jeugd. Punt is echter de doorstroming naar de senioren. Er loopt ook nu een aantal talentvolle A-junioren rond. Hopelijk vallen die eens een keer niet weg." Ook met de komst van de nieuwe trainer Henk Ottens toont Sinack zich een gelukkig man. „Henk was zelf ook iemand die het van het voetballen moest hebben. Dat draagt hij opnieuw uit. Een schril contrast met de man waarmee we, laten we dat niet vergeten, de titel pakten, Jimmy van Acker. Dat was een man van het Belgische systeem. Op de allereerste plaats zorgen dat je geen goals tegen krijgt. Verdedigend ingesteld dus en dan conditie en nog eens con ditie. De trainingen stonden dan ook volledig in het teken van het uithoudingsvermogen. Henk prefereert meer de techni sche vaardigheden. De bal het werk laten doen. Mogelijkheden die de huidige groep zeker in zich heeft, al zijn we de laatste jaren ook op het fysieke vlak gegroeid." De groep waarover Sinack spreekt bleef compleet. Er ver trok nu eens niemand terwijl men er Ronald de Cock bij kreeg. Hij keert terug van de Belgische vier de provincialer SK Maldegem. Aan Henk Ottens dus de taak met deze groep komend seizoen het behoud te realiseren, want kam pioensaspiraties heeft men in Aardenburg (nog) niet. Ottens, die twee fantastische jaren in Terneuzen had en in een ongeluk kig slotduel van de nacompetitie op een haar na de promotie naar de eerste klasse miste, ziet het niet als een degradatie. Ottens: „Ik heb in Terneuzen twee mooie jaren mogen meemaken. Die ploeg heeft zich danig ver sterkt en daar zal niet veel aan te doen zijn. Voor ons zaak om in het kielzog van de Hulstenaren mee te gaan en als het even kan een pe riodetitel pakken. Daarna moeten we het beter afmaken dan in het afgelopen seizoen, want toen heb ben we het tegen Vlissingen ge woon laten liggen. Wat mezelf be treft hoop ik aanvallend meer te kunnen brengen. Er kwam afgelo pen seizoen te weinig uit." Een poosje wat lager trainen heeft ook zijn uitdaging. Ik heb er trouwens zelf voor gekozen. Had nog kunnen bijtekenenin Terneu zen. Aardenburg heeft echter am bities om binnen afzienbare tijd weer eens in de vierde klasse te voetballen. Er staat een goede groep waarmee ik als het even kan wat aanvallender wil gaan voetballen. Dit Aardenburg is geen ploeg om te verdedigen. Over deze klasse heb ik bij mijn opvolger in Terneuzen, Robbie de Muijnck, wat informatie inge wonnen, want daarvan was ik even de draad kwijt. Een paar jaar terug heb ik met Hoofdplaat ook nog de promotie mogen mee maken en volgens mij is het ni veau zeker niet naar boven ge gaan. Afgaande op de adviezen die ik van Robbie heb gekregen moeten we komend seizoen goed mee kunnen draaien. We gaan ge woon voor een periodetitel, als het even kan, de eerste. Dan kan het seizoen al niet meer stuk." Biervliet - William Faes kende aan het eind van het vorige seizoen een moeilijke periode. Er werd aan alle kanten aan hem getrokken en hij had zijn woord a® de nieuwe trainer Jean-Pier re Hubregsen en ae op het oude last teruggekeer de doelman Ste- fan Dijkers gege ven. PaesMiEr waren aantrekkelijke janbiedingen bij om me spor tte verbeteren. Sluiskil, IJzen- J e en Philippine namen contact u I?e,°P- ^et name over Sluiskil y n§ moeten nadenken. Ik itnmJ ^ier 'n Biervliet mijn Plaat ®eBeven- Dp de allereerste p; s de nieuwe trainer Jean- ian reSs® en ook aan Ste- temiJd'e van Hoofdplaat kadi tert' Stefan terugkwam Daam i hete°fd ook te blijven. inA men de mogelijkhe- hogerop te spelen. De naar ppine vertrekkende trainer nL eJis had §raag dat ik y®eze'de. Sluiskil en IJzen- Plo fliS°pten aan' Ik heb het er tik ui "i66 Behad, ben uiteinde- keb be,w 1 bestuur gestapt en kreken e l mitn woord niet te Wellicht Pas B-r komen laak iv n°i?. bansen en wie weet Piom„„i!n lervbet eens een kam- mee. BIERVLIET ZESDE KLASSE A ZONDAG Ik was er al bij toen we via de na competitie destijds in het bewo gen duel in Hulsterloo promoveer den, maar heb nog nooit de kelk mogen ledigen na een kampioen schap. Het moet een heerlijk ge voel zijn om op een kar door Bier vliet gereden te worden en daar wil ik komend seizoen aan mee werken, want we gaan voor de ti tel, al kan het altijd anders uit pakken. Dat zagen we wel afgelo pen seizoen toen we in de nacom petitie op één goal van die fel be geerde promotie bleven steken. Verliezen we met een goal verschil van Hulsterloo dan promoveren we. We verliezen echter met 4-2. Zo dicht er bij en er dan nog naast grijpen. Er zijn leukere dingen in het leven." Faes, die op zijn zestiende zo af en toe al een keer aan het eerste mocht ruiken, kwam op zijn acht tiende vast in het eerste team te recht. Speelde inmiddels al 230 William Faes hoopt met zijn Biervliet dit seizoen het kampioenschap te pakken. foto camile schelstraete. wedstrijden in het rood-witte te nue. Verhuisde van de voorst- opperplaats via verdedigende middenvelder naar aanvallende middenvelder. Knalde er in de af gelopen competitie elf tegen het nylon, „Dat was niet direct mijn verdien ste. Om te scoren ben je afhanke lijk van je medespelers. We heb ben hier in Biervliet een vrienden- ploeg. Dat blijkt wel uit het feit dat er zo weinig jongens weggaan, ondanks dat we toch al een paar jaar in de kelder van het Zeeuwse voetbal spelen. Patrick Baumgar- te is eigenlijk de enige die de afge lopen jaren van ons groepje is weggegaan. Terecht, want hij was duidelijk aan een hoger niveau toe en dat bewijst hij wel in Terneu zen." Ondanks zijn 24 jaar is Faes al een van de routiniers in Biervliet. Dat betekent dat er voetbaltoekomst is bij de nakomelingen van Willem Beukelsz. „We gaan met die groep dan ook met optimisme het ko mende seizoen tegemoet. In deze zesde klasse zijn het steeds een paar ploegen die de dienst uitma ken. Twee jaar terug waren dat Schoondijke en Hansweertse Boys en afgelopen seizoen Hulsterloo en Aardenburg. Komend seizoen moet Biervliet daarbij zitten," stelt hij vastberaden. Met de komst van trainer-speler Jean-Pierre Hubregsen heeft Biervliet een man binnen weten te halen die zowel buiten als binnen het veld de lijnen uit kan zetten. Daarnaast kwam Stefan Dijkers terug terwijl Pascal Wedage over kwam van Sluiskil. Verder gaat Tom Meertens weer beginnen en kan men ook weer een volledig seizoen beschikken over Jurgen Naeye, die het afgelopen seizoen wegens studie nauwelijks aan spelen toekwam. Men verloor ook potentieel. Ro bert Boerjan gaat werken in Duitsland en verlaat Biervliet. Doelman Johan de Reu en Peter Zeegers bergen de schoenen defi nitief op. Rob Gruben heeft zich bereid getoond nog een jaartje be schikbaar te blijven als doelman. Wedstrijdsecretaris Gerard Pro voost is al met al niet ontevreden over de ontwikkelingen bij Bier vliet. „William Faes is ondanks dat er stevig aan hem getrokken werd gebleven. Met Stefan Dij kers en Jean-Pierre Hubregsen hebben we twee jongens met kwa liteit binnen kunnen halen. Het moet een goed seizoen voor Bier vliet kunnen worden. Het wordt tijd ook, want op dit niveau blij ven mist toch aantrekkings kracht." HOOFDPLAAT JIJFDE KLASSE A ZONDAG Hoofdplaat - Hoofdplaat moet het dit seizoen een stapje lager doen. De degradatie tekende zich vorig seizoen voor de winterstop al af. Men moest acht duels wachten voor dat het eerste puntje tegen Sluiskil binnen kon worden gehaald. Trainer Jan Peters had inmiddels zelf zijn con clusies getrokken en Benny Pilaat mocht proberen het zwalkende schip weer op koers te brengen. Er werden punten gehaald maar niet voldoende om het behoud te verlengen. 7ben de cruciale wedstrijd tegen STEEN verloren werd gingen de vlaggen op 't Durp halfstok. „We gaan proberen zo vlug mogelijk weer in die vierde klasse te komen. Als het even kan dus een prijs pakken. Niet direct een titel, maar een periode kampioenschap moet toch tot onze mogelijkheden behoren," geeft Pascal Pijcke te kennen. De pas 21-jarige Pijcke, een puur Hoofdplaat-product, be gint aan zijn derde seizoen in het eerste en is een van de jon gere gasten die in de nabije toekomst het voetballend ge zicht van Hoofdplaat moet gaan bepalen. Een lichting die met Robbie Jonkman, Marco en Ricardo van Waes en Mar tin Scherbeijn zeker toekomst heeft. Pijcke: „Laat ons het vorige seizoen maar vlug vergeten. Het begin van de competitie was te zwak. Na de winterstop kregen we er Johnny den Bes ten en Robbie Jonkman bij en liep het aanmerkelijk beter. We waren zeker niet minder dan ploegen als Koewacht of STEEN, maar het kalf was op dat moment al verdronken. Bovendien zit als je onderaan staat ook nog eens alles tegen. Een bal die normaal binnen gaat, wordt dan door de paal gekeerd en meer van die din gen. Daarnaast hadden we niet iemand in het team die een wedstrijd kon beslissen. Serge de Ruysscher en Mark Boeckhout waren in het verle den jongens die aan een halve kans voldoende hadden om te scoren en een wedstrijd een positieve wending konden ge ven. Dat ontbrak vorig sei zoen. Dat betekent dat als je achterin een fout maakt, het gebeurd is. Aan het eind van het seizoen speelden we aan vaardbaar voetbal en daarom zie ik het voor komend seizoen wel zitten. We moeten gewoon zo vlug mogelijk uit de vijfde klasse. Hoe langer je daar in zit hoe moeilijker het wordt er uit te geraken," aldus Pijcke, die met zes doelpunten een van de productiefste Hoofd- platenaren was in het afgelo pen seizoen. Hoofdplaat is er niet op ver sterkt. Het zag doelman Ste fan Dijkers vertrekken naar Biervliet, Richard Capello en Tom Sinack kregen hun af- scheidswedstrijd en gaan een stapje lager spelen of stoppen (Sinack). Patrick Sutin, be roepsmilitair, moet voor zijn werk naar Duitsland en valt eveneens weg. Door het vertrek van Dijkers kreeg men een probleem onder de lat. Marco de Feijer kwam over van Schoondijke en de 18-jarige portier gaat samen met (eigen kweek) Danny Scherbeijn uitmaken wie de plaats van Dijkers inneemt. Op het middenveld kreeg men nieuw bloed door de komst van Mare de Rijke, die het Hoek-shirt verruilde voor dat van Hoofdplaat, terwijl oudgediende Werner Temmer man na wat omzweringen - AZVV en Oostburg - terug keerde op de thuisbasis. Dat zelfde geldt voor de in leeftijd jongere Johan van de Ameele, die terugkwam van buurman IJzendijke. Vier weg, vier te rug. Zou dus betekenen dat er weinig veranderd is. „Zeker niet,!' stelt secretaris Roger Vermeere. „We zijn er niet op vooruit geboerd. Met Dijkers, Sinack en Capello is er toch een brok routine weg gevallen. Gelukkig zijn Rudy Thomaes en Alf Waatjes ge bleven. Dat zijn de jongens die de jonge garde op sleeptouw moeten gaan nemen. We zien het hier echt niet pessimis tisch tegemoet. We hebben een jong elftal met heus wel een aantal goede voetballers. Er moet wat uit te voorschijn kunnen komen, maar of dat komend seizoen al is valt te bezien. Toch gaan we probe ren een periodetitel te pakken, want Hoofdplaat is het aan zijn stand verplicht binnen niet al te lange tijd weer voet bal op het niveau van de vier de klasse in de Oesterput te spelen." Selectie- groepen AARDENBURG Trainer: Henk Ottens. Selectiegroep: Patrick Goethals, Mare Buzeijn, Tonnie Buzeijn, Frans van Dongen jr, Guido le Grand, Jean-Marc Sinack, Angelo Sinack, Remco Dhondt, Niek de Taeye, Ard van Iwaarden, Corné Stedehouder, Ronald de Cock, Paul Hubregsen, Jacco le Grand, Martin Dieleman en Edwin de Koning. BIERVLIET Trainer-speler: Jean-Pierre Hubregsen. Selectiegroep: Stefan Dijkers, Pascal Wedage, André van Liere, William Faes, Benno Pladdet, Jurgen Naeye, Jurgen Hooreweghe, Joris Cuelenaere, Tom Meertens, Ronny Ingels, Rob Gruben, Jean-Pierre van de Slikke, Tonny Versluys, Jaap Burky, Nico Gielliet en Filip Buijck. HOOFDPLAAT Begeleider: Bennie Pilaat. Selectiegroep: Marco de Feijter, Danny Scherbeijn, Rudy Thomaes, Johnny den Besten, Philippe Calon, Robbie Jonkman, Steven Ockeloen, Pascal Pijcke, Mare de Rijke, Martin Scherbeijn, Bart de Smit, Jeroen Verstraeten, Alf Waatjes, Marco van Waes, Ricardo van Waes, Johanan van de Ameele en Marco Becude. BRESKENS Trainer: Piet Puijpe. Selectiegroep: Nico Knol, Menno Heijens, Mark Boeckhout, Robin Buitendijk, Tim Goossen, Serge Nothen, Cisko Osmanovski, Esad Osmanovski, Serge de Ruysscher, Carlo de Smit, Tonnie van Vooren, Levien van de Wege, Eddy Buysse, Bram Vercruysse, Peter de Putter, Guido Raynaard, Paul Walraven en Mario Corthals.

de Stem | 1996 | | pagina 23