Afwachten en kijken wat erin zit' Philippine opnieuw in de sub-top 'We gaan voor het kampioenschap' an beter seizoen' Danny Vlassenrood terug bij Koewacht Rolf Mobach gaat met Sluiskil zelfverzekerd competitie in DJ STEM Menno van Gremberghe tevreden over zijn rol bij de Axel 1de hoopt op uit 't Durp ZAAMSLAG li; Na verblijf bij Kemzeke heimwee naar oude vriendenploeg KOEWACHT SLUISKIL CPrvenVraagteken- Hi' heeft Elftalbegeleider Huub Dhuyvetter gokt op periodetitel PHILIPPINE Sluiskil - Zoals hij in zijn vorige sportieve optreden voor de winst ging, zo gaa t Rolf Mobach met Sluiskil de nieuwe competitie in. Was bij zijn optreden als wielren ner het credo steeds 'gaan voor de winst', als voetballer doet hij dat eveneens. Sluiskil gaat die lijn volgend vol gens de robuuste middenvelder uit het het kanaaldorp voor het kampioenschap. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 E3 Rolf Mobach rekent 'zijn' Sluiskil tot de titelkandidaten dit seizoen. foto camile schelstraete. Dolf Mobach is in l\ zijn prognose één van de weinigen die recht voor zijn raap zegt wat hij wenst. Want je club vooraf als kampioenskan- didaat bestempelen is voor verreweg de meeste voetballers 'zelfmoord' plegen. Het roept spanning op. Men houdt het daarom lie ver op 'niet degraderen'. Rolf Mobach vormt hierop een uit zondering. Terwijl ook hij drommels goed weet dat HW'24 zich stevig op de spe- lersmarkt heeft geroerd en het stempel 'kampioen' als het wa re naar zich toe heeft getrok ken. De 26-jarig vrachtwagen chauffeur uit Sluiskil erkent dat. „Het zal niet gemakkelijk zijn, maar gezien het goede sei zoen dat we vorig jaar met een toch vrij jonge ploeg hebben gespeeld, moet er nu opnieuw een hoofdrol inzitten. Kam pioen worden of in ieder geval meedoen in de nacompetitie via het pakken van een periodeti- tel," is zijn mening. Klare taal voor een man die van zichzelf zegt: „In het begin van het sei zoen sta ik door mijn werk nooit scherp. In de aanloop mis ik teveel trainingen en zelfs oe fenduels." Zijn overgang, in 1992, van het wielrennen naar het voetballen, verteerde hij redelijk vlot. „Na enige last met mijn spieren, zijn die omgeturnd voor het voet ballen," aldus Mobach, die als 'wielrenner' als invaller zijn opwachting bij de Sluiskilse hoofdmacht van voorzitter Bram van Houcke maakte. Zijn debuut vierde hij zodoende als invaller. In dat eerste optreden maakte hij zoveel indruk, dat hij sindsdien niet meer uit de AUGUSTUS 1996 E2 Selectie- groepen AXEL Trainer: Rinus Zegers. Selectiegroep: Carlo de Deckere, Tom de Clerck, Danny Pauwels, lob Zwegers, Michel Mullaert, Bas van Hoeve, Leo Bracke, Jordi van Bunderen, Joep Frush, Harald Verschuren, Gino van den Broeke, Patrick Danckaert, Menno van Gremberghe, Peter van Langevelde, Jochem Marcus, Michael Pieters, Ivo Collet, Ivan van de Vijvere en Mark la Grand. PHILIPPINE Trainer: Ruud Cornelis. Selectiegroep: Paul de Putter, Danny Klokgieter, Peter Hamelink, Ritchie Bosma, Ostar Dieleman, Jim de Jong, Marnix Schieman, Harry Vermeire, Daniël Schieman, Arjan Tollenaar, Lex den Hamer, Ivo Mohnen, Erwin Pielaat, Paul Floors, Edwin Eggebeen, Filip de Vriendt en Dethlef Pieters. KOEWACHT Trainer: Rudi Rietjens. Selectiegroep: Pol van de Vijver, Mauro Vink, Carl de Waele, Peter van Gremberghe, Erwin van Regenmortel, Danny Vlassenrood, Dennis Aerts, Patrick Boone, Carlo van Grimberghe, Gregory van Hecke, Pascal Lensen, Johnny Lensen, Menno Fruitier, Michel Nieuwelink, Karei de Bruin en Frank van Gremberghe. VIERDE KLASSE A ZONDAG top-elf van de blauw-witten van trainer Bert Timmers ver dween. Terugblikkend op die eerste ja ren staat het seizoen 1994-1995 nog duidelijk in het geheugen van Rolf Mobach gegrift. „Het was knokken tegen degrada tie," weet hij. Vorig seizoen ging het veel beter en speelde Sluiskil een duidelijke rol in de strijd om de titel. Zeker toen Axel punten ging verspelen, be gon in Sluiskil de hoop op meer te gloren. Uiteindelijk werd het meedoen in de nacompetitie. „En daarin ging het al rap mis. Het eerste duel tegen Vlissin- gen verliep dramatisch. Met name in de eerste helft waarin we met 5-0 achter kwamen. Dat het uiteindelijk nog 7-4 werd, was nog knap. Breskens werd vervolgens met 2-1 ingemaakt en werd daarmee eveneens vrij kansloos. Vlissingen mocht uit eindelijk door naar de derde klasse. Een klasse die we als uitdaging moeten zien en er bij moeten zien te geraken," stelt de Sluiskilse middenvelder, die er vanuit gaat dat Sluiskil in het komende seizoen opnieuw over een solide defensie zal be schikken en een snelle frontlijn. Vaste waarden in de 'as' zijn aanvoerder Arno Zwegers, rou tinier Benny van Leeuwen, Fa bian du Puy en de spitsen Dan ny van de Velde en Nicky de Wolff. ie Velde: „Dit seizoen moe- idhaven. foto camile schelstraete. ravond van het vorig sei- It pessimistisch vooruit - gt het iets anders. „Het is gebleven. Een klas die nu ons nu iets gemakkelijker ■egt Ronny van de Velde, pan voorzitter Dees. ZAAMSLAG DERDE KLASSE A ZATERDAG seizoen stoelt hij met name de terugkeer van aanvalslei- r Peter Jansen, die AZVV na n jaar vaarwel heeft gezegd de komst van Jan de Lobel trainer. En hij hoopt dat de st van de selectie van Zaam- lg weer fit is. Want dat is vol- ns de Axelaar nodig omdat groen-witten een grote se ctie ontberen. En dat Zaam- lg nog altijd moet trainen op avel. Een erfenis uit het ver- ien en een gruwel voor voet- illers. it de hoofdmacht verdween tussen Gino Kramer (naar Irneuzen) en Jan de Zwarte, e een stapje terug doet. Naast iornoemde Peter Jansen, vamen Stefan Lieftink ixel), Jurgen Meyer (Spui) en jelman Sjaak Paulusse (Spui) aar de groen-witten. Alles bij- pi houdt dit in dat coach Jan Lobel wat meer armslag reeg. Selukkig wel," weet Ronny m de Velde, die dit Zaamslag Én stek in de middenmoot toe- cht. „Het zou leuk zijn en is )lgens mij haalbaar. Zeker als e als groep optrekken en we lessurevrij blijven. Want dat atste was vorig jaar toch de rote boosdoener." Axel - Na een uiteindelijk toch met succes afgesloten sei zoen, duikt Axel als derdeklasser de nieuwe competitie in. Voor de sympathieke verdediger Menno van Gremberghe intussen zijn zevende seizoen bij de oranje-witten. „De stap Jie we moeten ma len betekent niet één, maar twee klassen verschil, stelt de in Terneu- zen woonachtige Menno van Grem berghe, die dus met een ietwat afwach tende houding de competitie tege moet ziet. 'enno van Gremberghe, 23 jaar en in het dagelijks le- administratief medewerker Bliek Mode's, speelde vorig jjzoen een opmerkelijke rol bij i oranje-witten. Met name zijn regressie was opmerkelijk. Zelf en was hij er eveneens tevre- over. De oorzaak waarom it met zijn prestaties crescendo is volgens hem duidelijk, tj'stelt: „Door het kunnen en spelen op één plaats. Dit iefd in dat ik me daarop kon «bereiden. In voorgaande ja- mspeelde ik op bijna alle plaat- si binnen het team. Soms weke- jilsop een andere positie en dan moeilijk spelen. Voor mijn ntwikkeling als voetballer is seizoen goed geweest," set de Axelaar, die samen met uiendin Bianca een onderkomen iTerneuzen vond en daar nu iiis woont. Iragblikkend op dat vorige sei nen, zegt Menno van Gremberg- it: „Het liep prima tot de dag sch aandiende dat we kampioen nden worden. Vanaf dat mo unt lukte nauwelijks nog iets en leek het of er een soort ver lamming binnen het team was. Het gevolg was dat we de voor sprong van 12 punten terug za gen lopen tot vier punten ver schil. Het kampioenschap kwam uiteindelijk als een verlossing," aldus de voorstopper van het keurkorps van trainer Rinus Ze gers en voorzitter Willy van Gremberghe. Doorstromen Het pakken van de titel in de vierde klasse H betekende tevens doorstromen naar de derde klas se. Een klasse waarin Menno van Gremberghe al eens eerder speel de. „Uit ervaring weet ik dat het verschil niet één, maar twee klassen is. Alles gaat er sneller en er wordt beter gevoetbald. Al thans, er is minder werkvoet- bal," stelt hij aan de vooravond van de competitie. Een reeks duels die hij met een afwachtende houding tegemoet ziet. „Het doel is handhaving en zo goed als het kan meedoen. Op welke plaats in de rangschikking dat zal zijn, is moeilijk te zeggen. Verdediger Menno van Gremberghe heeft het uitstekend naar zijn zin bij het pas gepromoveerde Axel. foto camile schelstraete. Laat ons eerst maar eens bekij ken wat erin zit," is de toekomst visie van Menno van Gremberg he, die Ivo Collet na een jaartje Antillen terug ziet keren en de selectie verder uitgebreid zag met de komst van Ivan de Vijvere van Clinge, Mark la Grand van Terneuzen en Tom de Clerck van Terneuzense Boys. Laatstge noemde is een doelman en moet dus de strijd aan met Carlo de Deckere. Verder zag Axel spits Michel Nieuwelink naar Koe wacht verkassen en Stefan Lief- tink overschrijving aanvragen en krijgen naar Zaamslag. Al met al dus geen schokkende gebeurtenissen binnen het Axel- se. Menno van Gremberghe is wat de toekomst betreft dan ook niet pessimistisch. Zeker nu hij weet dat spelers als Jordi van Bunderen en Danny Pauwels on der het mes zijn geweest en weer fit zullen zijn en de terugkeer van Michael Pieters na een sei zoen gedwongen toekijken. Koewacht - „We hebben gewoon een goede ploeg. Ik ga rket zeggen, dat we als eerste eindigen, maar bij de eerste drie zie ik ons wel finishen.Reso luut klinkt het uit de mond van Dan ny Vlassenrood, de getalenteerde mid denvelder, die na een jaar bij Kem zeke terugkeert bij Koewacht. Uet klinkt als grootspraak, 'nvanneer je bedenkt, dat de Eg van trainer Rudi Rietjens slopen seizoen in de onderste Et van de ranglijst eindigde. >r wie Vlassenrood kent, weet dat de 22-jarige de nuch- terheid zelve is. Beleefd relati- Jl± KOEWACHT VIERDE KLASSE A ZONDAG veert hij alle kwaliteiten, die hem worden toegedicht en wan neer hij zijn ploeg hoog inschat, heeft hij daar ongetwijfeld alle reden toe. „Niemand gaat weg, terwijl er toch enkele versterkingen zijn. We hebben dan ook gewoon een goede groep. Blessures, zoals die van Mauro Vink en Patrick Boone in het afgelopen jaar, kunnen gemakkelijker opgevan gen worden met zo'n bredere se lectie. De trainer gaat het nog moeilijk krijgen om te kiezen." Wie zijn die versterkingen? Al lereerst heeft Peter van Grem berghe de voetbalschoenen weer uit het vet gehaald. Michel Nieuwelink is overgekomen van Axel en van Goes komt Menno Fruitier, die bij deze tweede klasser net geen basisplaats kon veroveren. Zelf heeft Vlassenrood zich dan nog niet genoemd, terwijl er toch heel wat verenigingen zijn, die graag gebruik zouden maken van zijn diensten. HVV'24, waar hij vier jaar als jeugdspeler ver toefde en AZVV informeerden afgelopen seizoen al eens en ook bij de Belgen uit Kemzeke was zijn talent niet onontdekt geble ven. Toch werd het een deceptie. „Volgens Belgische begrippen was ik niet goed genoeg. Boven dien ligt het Belgische spel me niet. De nadruk ligt teveel op de verdediging en het spel is hard. Een bal aannemen en dan rond kijken om de juiste man aan te spelen is er niet bij. Eerst moet je een man afschudden. Ze hebben me ook overal gedropt in het elf tal; als voorstopper, linksback, rechtshalf, rechtsvoor, terwijl ik toch duidelijk heb aangegeven, dat ik het liefst als aanvallende middenvelder speel." Halverwege het seizoen kwam hij dan ook op de bank te zitten. Verwijten aan de trainer maakt hij echter niet. „Niemand, die op de bank zit, is het eens met de trainer. Ik ook niet. In het begin van het seizoen had ik ook het idee, dat hij iedereen een eerlijke kans gaf. Later vertelden ze me, dat ze mij ook meer zagen als ie mand voor de toekomst. Toen ze bovendien wilden, dat ik nóg meer ging trainen ben ik er ge stopt." Ook miste hij de vriendenploeg, die de vlassersclub toch is. „Op vrijdagavond ging ik altijd nog kijken naar de training van Koewacht, omdat ik zelf dan niet hoefde te trainen en daarna gingen we op stap. Ik heb ook sterk meegeleefd met de presta ties van het elftal in de tweede helft van het seizoen, toen ik zelf niet meer hoefde te spelen bij Kemzeke." Dat het het afgelopen jaar niet liep kwam voornamelijk door de blessures. „Patrick Boone is toch een belangrijke schakel op het middenveld. Vaak konden ze nu te weinig de bal in de ploeg hou den, te weinig kwamen we van voren, omdat de opbouw niet goed was. Gelukkig hebben we met mensen als Johnny en Pascal Lensen wel mensen, die in hun eentje een doelpunt kunnen ma ken. Als daar dan nog Nieuwe link en Fruitier bijkomen heb ben we maar liefst vier spitsen." Voor Rudi Rietjens dus het luxe probleem van de keuze, dat hij het afgelopen seizoen niet kende. „Grote favoriet is natuurlijk HVV'24, puur op namen. Als je ziet, wat daar allemaal is bijge komen, maar het blijft natuur lijk afwachten of ze voldoende karakter hebben. Reken er maar op, dat er in deze klasse heel wat ploegen zijn, die zich tegen HVV'24 willen bewijzen. Ik wil wel eens zien, hoe ze het er bij voorbeeld vanaf brengen tegen zo'n stel karakterbijtertjes als wij hebben." Eén ding is duidelijk. Danny Vlassenrood heeft er zin in en wat hem betreft had de competi tie gisteren al kunnen beginnen. de Lobel. se, Ronny Inghels, Johan lark Cornelissen, Ronald Meyer, Francis de Jonge, r, Jacco Lucasse, Jerry van I, Stefan Lieftink, Jurgen r. L n Kouteren. mers, Johnny Dieleman, ind, Peter van de Velde, lanny, Jacco de Koeyer, srco Bolleman, ben Steijaert, Jaap den Jochem van Leeuwen, en Stefan Maas. 5E BOYS Goossen. Gort, Guido Vinke, link, Kees Schieman, Pooter, Dick Buyze, o Ribbens, Paul Sieck, tter, Aubrey Curran, eman, Akke Ganpat, er en Leon Goossen. SLUISKIL Trainer: Bert Timmers. Selectiegroep: Karei de Jonge, Arno Zwegers, Howard Völcke, Kurt van Loo, Barry du Puy, Fabian du Puy, Jurgen Verbraeken, Benny van Leeuwen, Danny de Vries, Danny van de Velde, Rolf Mobach, Martin van de Bossche, Nicky de Wolff, Gerry de Bruijne, Jacco de Braai, Arjan de Mey en Edwin Martens. SLUISKIL Philippine - Bij Philippi ne blijft het grotendeels bij het oude. Een enkele spe ler haakte af en een enkele nieuweling komt er bij. Dat is het beeld voor het komenmde seizoen waar deze voetbal vereniging mee te "taken heeft. En natuurlijk niet te vergeten een nieu we trainer. Vanaf eJnd juli zwaait Ruud Cornelis de scepter in het mos seldorp. Qjtdat er zo weinig verloop is ïaJ? deze club heeft elftalbe- 5. ub Dhuyvetter er wel van ?uwen in- ..De samenstelling j. i eerste selectie is groten- Hen hetzelfde gebleven. Tommy iiir»5?8 haakt af doordat hij is an gaa'wonen en Arjan Sol idvi» le"0Peratie het medisch ta n? gen er mee te stoP" MpI™ zou een verücs voor ons tadn Want bii was met zijn Cfczet «n zeer nuttige ïen j' maS nog wel voetbal een ïan medici, maar dan in teieiVersnelling- Maar wie J»mogei^Tseetdatditv00rhem '5uf di6,aderlating staat de mst van Filip de Vriendt van de indruk dat Marcel niet meer zo gemotiveerd was. Daarnaast kampte hij met te veel overge wicht om optimaal te kunnen presteren. Dat was dan nog van bijkomstig belang. Dat gewicht was er wel af gegaan. Het groot ste probleem was dat hij zich niet meer voldoende vrij kon maken voor het voetbal en dan wordt het toch moeilijk. Michel van Crae- nenbroeck is een verhaal apart. Zonder meer een jongen met kwaliteiten, maar mentaal ont breekt er af en toe iets bij hem. Dat is ook de reden dat hij het al vrij snel voor gezien hield. Erg jammer, want juist zo'n snelle aanvaller konden we goed gebruiken. Betalen Je hoopt natuurlijk dat er ieder seizoen spelers van buitenaf bij komen. Dat wordt steeds moeilij ker. Wij betalen niet en dan ver lies je op voorhand de slag. Ik denk echter dat dit op langere termijn alleen maar in ons voor deel werkt, want ook aan dat be talen komt bij kleine clubs eens een einde en dan ontstaan pas de echte problemen. Bij ons is het puur een kwestie van sfeer. Het is een hechte een heid. Dat is mede de basis van onze toch goede resultaten. We rekenen opnieuw op een plaats bij de eerste vijf. De komst van nieuwe trainer Ruud Cornelis, al viel er op Rony Kerckvoorde he lemaal niets aan te merken, kan mogelijk motiverend werken." PHILIPPINE VIERDE KLASSE A ZONDAG Boekhoute en Dethlef Pieters. Juist ja, die tennisspeler. Hij heeft vroeger gevoetbald en het schijnt dat hij dat niet onaardig deed. Voor ons is het misschien een aanwinst. Over de gehele lijn ziet het er nog niet zo somber uit. Er staan tevens een paar belofte volle jeugdspelers te trappelen om een vaste plaats af te dwingen in het eerste team. Ik denk dan aan Ostar Dieleman en Jim de Jong. En we hebben natuurlijk een heel ervaren team. Prijs De afgelopen twee seizoenen hebben we onder Rony Kerck voorde goed gepresteerd. We werden achtereenvolgens zesde en vijfde. Het afgelopen seizoen misten we met die vijfde plaats maar net de nacompetitie. Mis schien is dat een prijs waarop we onze aandacht in het komende seizoen moeten richten. Dat moet Elftalbegeleider Huub Dhuyvetter van Philippine mikt op een periodetitel voor de mosseldorpbe woners in het komende seizoen. foto camile schelstraete. kunnen met deze groep." impuls te krijgen om in het afge- verf. Huub Dhuyvetter: „Marcel Met de komst van Marcel Meijer lopen seizoen mee te doen in de Meijer werd uitstekend opgevan- en Michel van Craenenbroeck strijd om de hoogste plaatsen, gen in de groep, maar door zijn leek Philippine de aanvallende Dat tweetal kwam niet uit de drukke werkzaamheden had ik

de Stem | 1996 | | pagina 21