4Een lege competitie voorkomen' Terneuzense Boys wil hogerop Afw 4 Zaamslag kan beter dan vorig seizoen' DE STEM Paul van Kouteren wil bij AZW rust in de tent houden AZW Doelman Ronald Gort is blij met versterkingen TERNEUZENSE BOYS Ronny van de Velde hoopt op wat meer steun uit 't Durp ZAAMSLAG pE3 STEM 4 Ch? HifZet 6en Zeer nuttige T^IÉCk X#lJHk f CF CfjU? DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 Ej Axel - Aan de vooravond van zijn vijfde seizoen bij AZW, is trainer Paul van Kouteren de nuchterheid zelve. Als geen ander weet hij wat zijn hoofdmacht in de mars heeft. Grootspraak is er dan ook niet bij. Toch zegt de in Schapenbout woonachtige Van Kouteren: „We gaan voor een prijsje. Met dit prijsje bedoelt de 37-jarige research- medewerker bij DOW het pakken van een periodetitel. „Als je aan het eind van de competi tie niet meer voor iets kan strijden, is de compe titie leeg. Zo'n periodetitel geeft het seizoen glans. Promoveren hoeven we dan niet eens. Al thans, zo liggen de kaarten nu. Handhaven van de huidige status, tweedeklasser, is in eerste in stantie het doel," aldus de trainer van AZW. Een coach die halverwege het vorige seizoen liet weten weg te gaan. AZW vond, ondanks diverse sollicitaties, geen geschikte opvolger en drong bij Paul van Kouteren aan nog een jaartje te blij ven. Tot genoegen van de leiding bij de Axelse zaterdagvoetballers lukte dat. „Het zal nu dus mijn laatste jaar bij AZW zijn," weet Van Kouteren, die overigens goed beseft dat 'nooit' in de voetballerij niet bestaat. Want graag werken bij AZW doet hij. „De laatste ja ren is er rust binnen de vereniging en is alles vrij stabiel. Dat werkt lekker," zegt hij. Vertrek Toch zag de club van voorzitter Levien de Groote een viertal spelers uit de hoofdmacht vertrekken. Peter Bakker ging naar Terneuzense Boys, Wilco Broekhoven verkaste naar Vogelwaarde, Peter Jansen keerde terug naar Zaamslag en Patrick Bogaart komt volgend jaar voor Spui uit. Nieu welingen van elders dienden zich niet aan. „We kunnen het hebben," oordeelt Paul van Kouteren. „We hebben nog altijd een fikse groep AXEL TWEEDE KLASSE E ZATERDAG spelers over. Zeker als we niet getroffen worden door veel blessures, is er niets aan de hand. Vorig jaar was dat anders. Het grote aantal blessures waarmee we te kampen kregen, speelde ons par ten. Drie spelers scheurden zelfs hun kruisban den en dat betekende langdurig uit de roulatie zijn. Het overkwam Bram Schieman, die voorlo pig is gestopt, Eric Wieland en Johnny Diele- man." Schorsing Met laatstgenoemde is tevens een doelman ge noemd die in eerste instantie als toeschouwer mag beginnen. Hij kreeg na zijn ietwat te onstui mige omgang met een arbiter tien duels schor sing opgelegd. Dit betekent dat routinier Tonny Gommers bij de AZW-ers in doel zal starten. Op zich geen probleem, weet ook de AZW-coach, die in de nieuwkomers Middelburg en SSV'65 te genstanders ziet die AZW goed liggen. VVC'68 uit Halsteren, Bruse Boys en Arnemuiden dicht hij de topposities toe. Voor AZW ziet hij pal daarachter een rol weggelegd. Dit alles in een competitie die volgens Paul van Kouteren een 'open strijd' zal opleveren. Een ge vecht waarin AZW zich onder regie van routi nier Theo Hanny zal moeten bewijzen. Voor de altijd optimistische Paul van Kouteren moet dat geen probleem zijn. AZW-trainer Paul van Kouteren: „We gaan voor een prijsje'. FOTO WIM KOOYMAN. A Terneuzen - Na jaren van onrust en strijd tegen degradatie is Terneuzense Boys met de komst van Jaap Goossen in rus tiger vaarwater gekomen. De ploeg van voorzitter Philip Becht, die uitkwam in de vierde klasse van het KNVB-za- terdagvoetbal (komend seizoen in de nieuw te vormen der de klasse A), lijkt in een stabiele situatie terecht te zijn gekomen. I/I/aren er voorheen V V strubbelingen rond het trainerschap, waar bij de ene na de ander oefenmeester aan de kant werd geschoven en de strijd om lijfsbehoud elk jaar opnieuw de in zet was, het afgelopen seizoen speelden de Ter- neuzenaren vanuit een riante middenmootposi- tie bij vlagen goed en at tractief voetbal. Doelman Ronald Gort: „In ver gelijking met vorig jaar hebben we een prima seizoen gedraaid. Aanvankelijk ging het niet voor de wind. Dat lag aan het drie puntensysteem. Door de vele ge lijke spelen raakten we vanaf het begin achterop. Natuurlijk mochten we blij zijn om vanuit een achterstand nog gelijk te ko men. Voor ons was het echter een periode van gewenning. Terneu zense Boys bleek geen echte af makers te hebben, geen 'killers'. Aubrey Curran is dan wel tops corer geworden, maar is niet echt de doeltreffende spits. Met de komst van drie nieuwe spelers zijn we er zeker op vooruit ge gaan. De voorbereidende acties van Peter Landa moeten nu tot uiting komen." Volgens de 33-jarige Gort heeft zijn ploeg het seizoen vergooid tegen Krabbendijke. Die wed strijd ging jammerlijk verloren, terwijl de periodetitel binnen handbereik lag. Dat de Terneu- zenaren ondanks dit verlies op een goed seizoen kunnen terug kijken verraadt de stand op de ranglijst: een fraaie en gedegen middenmootspositie. Invloed „Natuurlijk wil je altijd meer," verklaart Ronald Gort. „Alleen van de kampioen Middelburg hebben we twee keer verloren. Tegen alle ander topploegen het we goede resultaten behaald." TERNEUZEN DERDE KLASSE A ZATERDAG De invloed van trainer Jaap Goossen is daarbij onmisken baar. „Het is lang geleden dat we zo'n trainer gehad hebben. Maar ook bestuurlijk zit het behoorlijk goed. Vooral de sponsoring is dit seizoen goed van de grond geko men." „Persoonlijk heb ik veel contact met de trainer. We bellen regel matig met elkaar om over voet bal te praten. Ik heb het idee dat hij met de meeste spelers goed overweg kan." Voordat Goossen bij Terneuzen se Boys aan de slag ging, zag hij zijn toekomstige ploeg enkele ke ren aan het werk. Tot zijn eigen ontsteltenis moest hij constate ren dat de oranjehemden een aantal goede spelers herbergden, maar dat er geen team stond. Dat laatste is volgens Gort verleden tijd. „Jaap Goossen heeft van een batterij individuen een elftal we ten te maken. De sfeer is tien keer beter dan vorig jaar. Het is jammer dat grensrechter Leo Jonkman is gestopt na tien jaar. Hij was altijd een van de gang makers. Vorig jaar was er veel onenigheid binnen de ploeg. Nu is er meer een eenheid. Dat werkt door naar buiten. Spelers van buitenaf willen graag bij ons komen voetballen, omdat ze horen dat het hier goed vertoeven is. Leon Goossen en Eddy Breepoel van Hoek zijn daarom naar Terneuzense Boys Terneuzense Boys-doelman Ronald Gort: „We hebben een uitstekend seizoen gedraaid." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. gekomen. Natuurlijk is de sfeer eens mijn tas in een hoek gegooid een keer extra. Dat zegt genoeg." afhankelijk van het resultaat, met de mededeling te zullen Omdat zaterdageersteklasser Vorig seizoen heb ik thuis wel stoppen. Nu train ik elke week Hoek plotseling met een keepers probleem kwam te zitten werd Terneuzen-doelman André de Letter overgehaald naar Hoek te komen. Het gevolg was wel dat Terneuzen zonder doelman kwam te zitten. Aan Ronald Gort werd gevraagd die opengevallen plaats in te nemen. Gort, die bij Terneuzen opgroeide en bij die vereniging ook zijn beste vrien den heeft, ging niet in op het aanbod van de rood-zwarten. Dit alles speelde zich af op de voor laatste dag van de overschrij vingstermijn. Commotie Ronald Gort: „Er was nogal wat commotie in die tijd. Trainer Jaap Goossen belde mij veront rust op, maar ik heb hem gerust weten te stellen. Ik had tenslotte in een eerder stadium toegezegd te zullen blijven. Alleen voor mijn werk als postbode zou een zondagclub mij beter uitkomen. En ik moet eerlijk bekennen dat een ploeg als Terneuzen wel enorm aanspreekt. Ik was best wel gevleid door dat verzoek. Ik wil nog een aantal jaren in een eerste elftal keepen. Bij Terneu zense Boys heb ik daarover meer zekerheid, tenzij er straks een trainer komt die het niet meer in mij ziet zitten." Door de komst van Hoek-speler Leon Goossen en AZVV-spelers Roy Scheele en Peter Bakker is Terneuzense Boys er zowel kwantitatief als kwalitatief op vooruit gegaan. „Het komende seizoen willen we in de nieuw te vormen derde klasse gaan oog sten. Een kampioenschap is vooralsnog te hoog gegrepen. Een periodetitel moet haalbaar zijn. Kruiningen en SKNWK zijn voor mij de favorieten." Of Goossen voor Terneuzense Boys te behouden is betwijfelt Gort. „De organisatie binnen de vereniging staat nu goed op de rails. Adrie Oostdijk is daarbij de grote stimulator. Goossen is wat dat betreft erg kritisch. Die man is een vereniging als Hoek ge wend, waar hij heeft gezien hoe het moet. Hij is de spil binnen de vereniging. Goossen heeft de am bitie om hogerop te komen. Voor de toekomst is hij niet te behou den. Het is dan de vraag hoe Ter neuzense Boys dat verlies zal op vullen." Zaamslag-verdediger Ronny van de Velde: „Dit seizoen moe ten we ons gemakkelijk kunnen handhaven." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Zaamslag - Blikte aan de vooravond van het vorig sei zoen spits Jerry van Toor ietwat pessimistisch vooruit en kreeg hij gelijk - deze maal ligt het iets anders. „Het is knap dat we vierdeklasser zijn gebleven. Een klas die nu derde klasse heet en waarin we ons nu iets gemakkelijker moeten kunnen handhaven," zegt Ronny van de Velde, verdediger bij de groen-witten van voorzitter Dees. A chteraf was het /"Imaar goed dat er maar één club de gradeerde. Anders was ook Zaamslag de klos geweest," zegt Ronny van de Velde, in het dage lijks leven project leider bij Elektron. Met de nieuwe com petitie voor de deur, schijnt volgens de 29-jarige in Axel woonachtige verdediger van Zaamslag de zon wat meer. Het 'rampjaar', dat als compe titie 1995-1996 de boeken in gaat, had volgens hem alles te maken met de enorme blessu- regolf waarmee Zaamslag kampte. „En dat voor een smalle selec tie," weet Ronny van de Velde, die zelf samen met een dragen de kracht als Johan Haak, een half jaar toe mocht kijken om dat een verrekking in de wreef hem teveel parten speelde. Het gevolg van dat alles was dat de toenmalige trainer Wilfried Bogaart noodgedwongen ge forceerd jeugd in moest zetten en terug moest grijpen op oud jes. Kortom, de ene noodsprong naar de andere. Dat alles bij een steeds gemakkelijker thuis zittende aanhang. „Ik hoop dat we volgend jaar weer op meer toeschouwers mogen rekenen, 't Durp laat ons toch teveel in de steek," al dus Ronny van de Velde, die aan zijn vijfde seizoen bij Zaamslag begint na eerder ac tief te zijn geweest bij Axel en een jaartje Spui. Zijn optimisme richting nieu- ZAAMSLAG DERDE KLASSE A ZATERDAG we seizoen stoelt hij met name op de terugkeer van aanvalslei der Peter Jansen, die AZW na een jaar vaarwel heeft gezegd en de komst van Jan de Lobel als trainer. En hij hoopt dat de rest van de selectie van Zaam slag weer fit is. Want dat is vol gens de Axelaar nodig omdat de groen-witten een grote se lectie ontberen. En dat Zaam slag nog altijd moet trainen op gravel. Een erfenis uit het ver leden en een gruwel voor voet ballers. Uit de hoofdmacht verdween intussen Gino Kramer (naar Terneuzen) en Jan de Zwarte, die een stapje terug doet. Naast voornoemde Peter Jansen, kwamen Stefan Lieftink (Axel), Jurgen Meyer (Spui) en doelman Sjaak Paulusse (Spui) naar de groen-witten. Alles bij een houdt dit in dat coach Jan de Lobel wat meer armslag kreeg. „Gelukkig wel," weet Ronny van de Velde, die dit Zaamslag een stek in de middenmoot toe dicht. „Het zou leuk zijn en is volgens mij haalbaar. Zeker als we als groep optrekken en we blessurevrij blijven. Want dat laatste was vorig jaar toch de grote boosdoener." Selectie- groepen ZAAMSLAG Trainer: Jan de Lobel. Selectiegroep: Sjaak Paulusse, Ronny Inghels, Johan Haak, Ronny van de Velde, Mark Cornelissen, Ronald Dekker, Ko Ruytenburg, Alex Meyer, Francis de Jonge, Emiel Elzinga, Arjan de Koeyer, Jacco Lucasse, Jerry van Toor, Peter Dees, Peter Jansen, Stefan Lieftink, Jurgen Meyer. AZW Trainer: Paul van Kouteren. Selectiegroep: Tonny Gommers, Johnny Dieleman, Jochem Gajewski, Eric Wieland, Peter van de Velde, Michel d'Olieslagers, Theo Hanny, Jacco de Koeyer, Jacco Koekoek, Marco Bolleman, Angelo van Dorsselaar, Gerben Steijaert, Jaap den Doelder, Wouter Kruisifickx, Jochem van Leeuwen, Eric Dey, Adri Meyer en Stefan Maas. TERNEUZENSE BOYS Trainer: Jaap Goossen. Selectiegroep: Ronald Gort, Guido Vinke, Jacky Scheele, Jaap Pijpelink, Kees Schieman, Ayhan Atmaca, Mark de Pooter, Dick Buyze, Jan Gerard Hartman, Onno Ribbens, Paul Sieck, Ralph Zegers, John de Ritter, Aubrey Curran, Peter Landa, Gilbert Tieleman, Akke Ganpat, Roy Scheele, Peter Bakker en Leon Goossen. Axel - Na een uiteindel zoen, duikt Axel als dei Voor de sympathieke v( intussen zijn zevende sei die we moeten ma ken betekent niet één, maar twee klassen verschil, stelt de in Terneu zen woonachtige Memo van Grem- berghe, die dus met een ietwat afwach tende houding de competitie tege moet ziet. «yfenno van Gremberghe, IVl jaar en in het dagelijks 1< ven administratief medewerk: bij Bliek Mode's, speelde vori seizoen een opmerkelijke rol b de oranje-witten. Met name zij progressie was opmerkelijk. Ze is en was hij er eveneens tevre den over. De oorzaak waaroi bet met zijn prestaties crescend ging, is volgens hem duidelijl Hij stelt: „Door het kunnen e mogen spelen op één plaats. D: hield in dat ik me daarop ko voorbereiden. In voorgaande ja ren speelde ik op bijna alle plaat n binnen het team. Soms weke üjks op een andere positie en dar is het moeilijk spelen. Voor mijr ontwikkeling als voetballer vorige seizoen goed geweest, weet de Axelaar, die samen me vriendin Bianca een onderkomer in Terneuzen vond en daar m dus woont. Terugblikkend op dat vorige sei zoen, zegt Menno van Gremberg he: „Het liep prima tot de dag I zich aandiende dat we kampioei konden worden. Vanaf dat mo ment lukte nauwelijks nog iet: Koewacht - „We hebber gewoon een goede ploeg Ik ga rkët zeggen, dat wt als eerste eindigen, maar bij de eerste drie zie ik ons wel finishen.Reso luut klinkt het uit de mond van Dan ny Vlassenrood, de getalenteerde mid denvelder, die na een jaar bij Kem- zeke terugkeert bij Koewacht. LJet klinkt als grootspraak, wanneer je bedenkt, dat de Pjoeg van trainer Rudi Rietjens afgelopen seizoen in de onderste e» van de ranglijst eindigde. Maar wie Vlassenrood kent, weet dat de 22-jarige de nuch- I terheid zelve is. Beleefd relati- Philippine - Bij Philippi ne blijft het grotendeels bij het oude. Een enkele spe ler haakte af en een enkele nieuweling komt er bij. Dat is het beeld voor het komenmde seizoen waar deze voetbal vereniging mee te maken heeft. En natuurlijk niet te vergeten een nieu- We trainer. Vanaf elnd juli zwaait Ruud Cornelis de scepter in het mos seldorp. imdat er zo weinig verloop is SelpiH TtZe club heeft elftalbe- vertr uub Dhuyvetter er wel mrouwenin. „De samenstelling deek h t61?}6 beetle is groten- Henrie1 gebleven. Tommy fa Gent16 baakt af doordat hij is ®nt gaat wonen en Arjan Sol naeenkn1? Vraagteken'heeft advies n le"°peratie het medisch Pen Trit5 §en er mee te stop- beteken Z0U een verhes voor ons C n.' want hij was met zijn hn van n mag n°g wel voetbal en lager»6 medici' maar da« in Aflan kPntVerSn?ing' Maar wie ^egelhkri datditv0OThem fct°vandFeiaderlating Staat de Fdip de Vriendt van

de Stem | 1996 | | pagina 20