doek slaat voor nieuwe uitdaging E in 6De lat moet elk jaar iets hoger' I Kees de Feijter voelt zich thuis bij Hoek 44,95 E1 Zeeuws-Ylaamse kampioensploeg ingedeeld in zwaarste hoofdklasse )E LUCHTWEGEN 49,95 5 Hulst $0 Terneuzen UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN 3 x plaatsen 2 x betalen Henk de Kort optimistisch over ontwikkelingen bij Terneuzen TERNEUZEN 'Zoeken naar systemen om nog meer mensen bij de zaak te betrekken' Colofon JS 1996 X 52 De Aftrap 11111 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 |Ï0 Ig ring Dt t. IK ID ind raag 1: en- de hoest. Vanwege over weldigend succes was deze Oosterse kruiden formule echter in Nederland snel uitver kocht. Sinds kort is Shun Hee® weer gewoon te koop bij drogist en reformwinkel. Voor meer informatie over het produkt en haar werking kunt u tijdens kantooruren bellen naar de speciale infolijn 013 -5284976/ 5287277. COUPON Hoek - „We hebben een schitterend, onvergetelijk seizoen lichter de rug. In het eerste jaar dat je er trainer bent met een het kampioenschap grijpen, is een fantastische erva- ring. Daar kun je alleen maar van dromen. De komende competitie vormt echter een nieuwe uitdaging. De tegen standers weten nu wat Hoek is. Kennen onze kracht. We lijn nu ingedeeld in de Hoofdklasse A. Bewust. Daarin zit ten de sterkste ploegen uit de top van het KNVB-zater- „n_„ kgvoetbal," HOEK legt Johan Bal- HOEK legeer, de 45-ja- tige oefenmees- ter, afkomstig uit het Bel gische Malde- gem. Ih'ïi' HOOFDKLASSE A ZATERDAG jk tnen- en buitenland, ilen tot Timboektoe, van erteerders uit Zuidwest lem. onieuw. W HET ZUIDWESTEN. $0 |"je emotionele Ballegeer, in het :s leven administra- •ibij Sidmar in België, vormde afgelopen seizoen samen *1 de uit Koewacht afkomstige Sm van de Kerkhove een zeer ■iccesvol trainersduo. Ballegeer tïande Kerkhove. Twee volko- averschillende karakters. Bal- igeer de fel meelevende veldtrai- sr,af.en toe vloekend en tierend ïigsde kant. Vooral kritiek leve- ad op scheidsrechters, die naar h mening nogal eens in de fout pn, Een Ballegeer ook, die per ulstrijd gemiddeld zo'n vijf jaar sier wordt. Daarnaast op de ankde nuchtere en relativerende I iito van de Kerkhove, de sport- ,1 stent die over de juiste papieren 1 sschikt om Hoek te kunnen trai- I men de zaken altijd aanzienlijk F ichterder beschouwt. Bijgetekend |,Toch kunnen we uitstekend met r opschieten. Blijkt ook wel, it beiden hebben we voor een ff bijgetekend bij Hoek. Een te- adat alle partijen tevreden zijn. 1, ik moet Johan soms wat af- n zijn enthousiasme. Jo- mBallegeer is een perfectionist. geen verkeerde eigen- tp. Johan leeft voor de voet- ïerij. Is wijze van spreken dag en nacht mee bezig. Hij erger- zich bijvoorbeeld aan het feit «t op het hoofdveld voor de wed- d van Hoek het vrouwenteam Hoek een voorwedstrijd geelde. legreep hij dan niet Bat veld voor 'zijn' team. Soek bestaat echter niet alleen uit et eerste team." hek beleefde zonder meer een tachtig en. Hectisch ook. Wegeer: hebben vanaf de &ste competitiedag aan de lei ding gestaan in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal. Hebben in de slotfase punten la ten liggen en het onszelf nog moei lijk gemaakt. Toch hebben we de titel gepakt. Jammer dat we in de strijd om de algehele landstitel niet echt mee hebben kunnen spe len. We konden geen volwaardig team meer op de bëen brengen, omdat mannen als Magito, Cop- pens en Gijsels afhaakten. Daar kun je geen bal aan veranderen." De selectie van Hoek bleek in die slopende slotfase van de competi tie inderdaad te smal. Het fabu leus spelende Hoek, dat er als eer ste Zeeuwse club in slaagde kam pioen te worden in de hoogste klasse van het KNVB-zaterdag voetbal en daarmee geschiedenis schreef, moest ook enkele tegen slagen incasseren. Zo verliet Dave Gijsel de Zeeuws-Vlaamse top club. Hij tekende een contract bij het Belgische Haasdonk. Nico van de Kerkhove: „Later we daar niet te lang stil bij blijven staan. Gijsel was een geval apart. Hij scoorde veel, had enorm veel krediet bij ons als trainers en ook in de spelersgroep. Hij heeft ech ter te veel streken uitgehaald die niet door de beugel konden. De wijze waarop hij tekeer ging, be tekende het in diskrediet brengen van Hoek, een vereniging die dat niet verdiende. De spelersgroep kotste hem uit tenslotte. We zijn uiteindelijk blij dat we hem kwijt zijn." Kuierlatten Hoek zag meer spelers vertrekken. Verdediger Tony Coppens trok voortijdig aan zijn kuierlatten en zocht zijn heil bij SK Meistede in België, keeper Jaap Pijnenburg, vrijwel het complete seizoen uit- Nico van de Kerkhove (links) en Johan Ballegeer, samen met succesvolle trainersduo vormend van Hoek, de kampioensploeg die een nieuwe uitdaging wacht dit seizoen in de sterk bezette Hoofdklasse A. foto wim kooyman. geschakeld door blessureleed, ver huisde naar Kloetinge, de forma tie van trainer Paul Telussa, de man die hem wel een basisplaats garandeerde, Danny Magito ver trok naar het Belgische SK Den- dermonde, Mare Minnaert, het grote talent uit St.-Laureins, te kende een profcontract bij het Bredase NAC, Mart van de Guch- te speelt in het komende seizoen bij Goes en Marino d'Hooghe speelt deze competitie bij SLV Zelzate. Ballegeer: „Er zijn enkele spelers vertrokken. Die dingen gebeuren. Je kunt elke wedstrijd maar elf basisspelers opstellen. De bank zitters behoren niet tot de geluk kigste categorie. Met een selectie van 18 man kan ik uit de voeten. Dat Mare Minnaert is vertrokken is jammer voor Hoek. Daar heb ik echter alle brgip voor. Marc is nog jong en dan een prof contract krij gen bij een eredivisieclub als NAC is klasse. Dat gun ik hem graag. Die jongen heeft het grootste ge lijk van de wereld. Anderen lieten ons voortijd in de steek, omdat ze die basisplaats niet konden af dwingen. Het is niet anders." Versterking Hoek kreeg echter ook versterking voor het komende seizoen. Nico van de Kerkhove: „We zijn blij een keeper als André de Letter te heb ben kunnen aantrekken. De op volging van Wim Verpoorte is daarmee geregeld. Voorts ver wachten we veel van een routinier als Angelo Nijskens, een man die zijn waarde bewezen heeft in Bel gië. Nieuw zijn eveneens spelers als Frank van Damme van SK Lo- vendegem, Michel Leonart, de topschutter van SC Gastel, Kurt Pasque van SK Lovendegem en Dominique van Zele, een jeugd speler van Eeklo. Peter Harteveld, die aanvankelijk nog voor Sche- veningen heeft gespeeld, maar vo rig seizoen actief was bij IJzendij- ke, zou eveneens komen, maar dat stuit op voor ons onbegrijpelijke redenen op bezwaren van de KN VB. We zijn er met Hoek naar mijn mening beslist niet zwakker op geworden." Hoek wacht zonder meer een zeer interessant seizoen. Het wil de komende competitie slag leveren met de absolute top pers in Nederland. Johan Balleg eer: „Vorig seizoen werd er nogal eens gesteld dat wij kampioen werden in de klasse van de armoe de. Gezwam! Dat hebben wij wel aangetoond in de strijd om het landskampioenschap van zater dagkampioenen. Met een gehan dicapt team speelden we thuis ge lijk tegen Urk en uit tegen Sche- veningen behaalden we eenzelfde resultaat. Thuis tegen Urk ver- di' den we dik te winnen. Waren veel sterker. Dit seizoen krijgen we te maken met topploegen als Katwijk, FC Lisse, Noordwijk, Quick Boys, Rijsnburgse Boys, Scheveningen en niet te vergeten Zeeuwse tegenstanders als Kloe tinge en Veere. Een zeer interes sante klasse. Ik verwacht een boeiende competitie. Aantrekke lijk ook voor ons hondstrouwe pu bliek. Hoek kan die competitie optimis tisch tegemoet zien. Het kan weer rekenen op elftalleider Willy Nieuwelijk, die besloot aan te blij ven. Een man die leek op te zullen stappen, maar toch tot overeen stemming kwam met het Hoek- bestuur. Zeer tot tevredenheid van zowel Johan Ballegeer als Ni co van de Kerkhove. „Willy ligt uitstekend bij de spelersgroep en bij ons. We zijn blij dat hij vol gend seizoen weer beschikbaar is," stelt Nico van de Kerkhove te vreden vast. Met spelers als vechtjas Patrick Naudts, topschutter Jacky Lam bert, de Koewachtenaar die zijn draai gevonden heeft en een vaste waarde is in het eerste Hoek- team, een routinier als de rustge vende Geert de Poorter, een sterke Franky Standaert, rappe Geertjan de Smet, de nieuwe aanwinsten en de vaste kern die gebleven is, moet Hoek weer voor vuurwerk kunnen zorgen in de komende competitie. Het beloven weer heerlijke zater dagmiddagen te worden. Aan het trainersduo Ballegeer-Van de Kerkhove zal het in ieder geval niet liggen. Voor zakelijke Rubrieksadvertenties bel 076-5.312.313 Fax 076-5.312.340 t.a.v. afd. Rubrieksadvertenties Als u uw tekst 3 x binnen 7 dagen ongewijzigd laat plaatsen hoeft u slechts 2 advertenties te betalen. Als er in deze serie een zaterdag voorkomt, wordt die in ieder geval berekend. Terneuzen Op de drempel de eerste klasse strui kelde Terneu zen vorig sei zoen over Best Vooruit en kaalde de pro motie net niet. kien unicum ging daarbij aan de neus van de rood-zwarten '-oorbij. „Misschien is het voor de ontwikkeling van de club n°g wet zo slecht,relativeert secretaris Henk de Kort het missen van de uitgelezen kans eersteklasser te worden. TERNEUZEN TWEEDE KLASSE E ZONDAG Prijs incl. BTW voor plaatsing op zaterdag Tariefgroep 1 Tariefgroep 2 Tariefgroep3 20.09 10.05 13.40 13.40 17.86 26.79 16.74 22.33 33.49 20.09 26.79 ƒ40.19 23.44 31.26 46.83 53J58_ 60.28 26.79 35.72 ƒ30.14 40.19 33.49 44.65 ƒ6698J lUwik de Kort is in die overwe- Isniiln| waarschijnlijk niet de Ism lerneuzen speelde vorig IC® als debutant in de tweede l„ e een aardige competitie, lichteen eckte doorbraak was lre»Trgeen sPrake- Henk de Kort even onder nummer 14.70 Tel.nr Stuur mij een rekening >25, 4800 VB Breda, postzegel nodig). liwT' zich dat terdege. Toch löetm tmeuzen bet sportief ge lift °naardig door het win- |bi j an de. tweede periodetitel. ten .over'Se periodes waarin tjjjp 'i3 was te verdienen, ein- Ikeern „rneuzen echter twee leri °P tode stek. De tweede l^aarao was dus de kapstok 1% de Iee'werd opgehangen, teen na °,rt weet dan ook als |voHgp 0 at de 'winst' van het t«orneei|ZOen §een beloning was I ut goed voetbal. Toch blikt de 35-jarige admini strateur bij het kantongerecht in Terneuzen optimistisch de toe komst in. Voor hem, die zich als 7-jarige bij Terneuzen aanmeld de en het ooit tot aanvoerder van de hoofdmacht schopte, is er een periode in aantocht waarin Ter neuzen moet gaan oogsten. „We kijken niet meer achteruit, maar vooruit. Terneuzen heeft mo menteel alles in zich om te groeien. De lat moet sportief ge zien elk jaar een stukje hoger met uiteindelijk als doel eersteklas ser zijn in het jaar 2000. Dat is de toekomst, dat is het beleid," al dus De Kort, die het naderende seizoen ziet als een competitie waarin Terneuzen zich moeite loos moet kunnen handhaven in Terneuzen-secretaris Henk de Kort: „Misschien is het voor de ontwikkeling van Terneuzen nog niet eens zo slecht dat we niet ge promoveerd Zijn.foto camile schelstraete, de tweede klasse E. Vereiste daarbij is dat Terneuzen dat op eigen kracht moet doen. „Ons be leid is gericht op verder gaan met eigen spelers. We kunnen dat, omdat we een fantastische jeugdgroep hebben waaruit we kunnen en moeten putten. Het grootste probleem hierbij is de spelers te behouden," aldus De Kort, die maar al te goed weet dat bevriende clubs niet schuwen met geld te wapperen om spelers van Terneuzen in te kunnen lij ven. Terugkerend op de aanstormen de jeugd, is Henk de Kort tevre den over de progressie die bij voorbeeld een jeugdspeler als Marvin Hamelink maakte. Hij behoort intussen tot de vaste krachten waarover trainer Rob- by de Muynck, die Henk Ottens komt opvolgen, kan beschikken. Daarnaast dienen zich jeugdspe lers als Eric Tissink, Tom Nieu- welink en Barry van der Hooft aan terwijl de vorig jaar naar Sluiskil vertrokken Dominique Verlinde terugkeert en de 19-ja- rige Maarten Wijffels van Willem II zich eveneens bij de rood zwarte brigade aanmeldde. In principe ruimschoots voldoende compensatie voor de naar HVV'24 vertrokken Dennis Riet- jens. Vertrekken deed eveneens doel man André de Letter. Deze sluit post ging naar Hoek. „Een tegen valler," weet Henk de Kort, die er even vanuit ging dat Mario Harte van Hoek naar Terneuzen zou komen. Deze bleef echter bij de zaterdaghoofdklasser. Geluk kig voor de Terneuzenaren dien de doelman Frans van der Veen van Sluiskil zich aan en keerden na een jaar toekijken keepers als Peter Huls en Marco van Boven terug. „Een goede ontwikkeling," aldus Henk de Kort, die apetrots is op de nieuwe accommodatie van Terneuzen. Een sportveld met al les erop en eraan dat geheel in ei gen beheer wordt onderhouden. In het kader van de privatisering leverde het 'afkopen' van het on derhoud en dergelijke van de ge meente Terneuzen 475.000,- op. Een bedrag dat voorbije zo mer bijgeschreven werd op de re kening van de Terneuzense voet balclub. „Wat dat betreft ziet het er eveneens goed uit," weet Henk de Kort, die zijn club inmiddels tot ruim 700 leden zag groeien. Terneuzen is daarmee veruit de grootste club in het Zeeuwse voetbal. Dat deze vereniging on der regie van voorzitter Anton Hermus tevens 'gedoceerd ambi tieus' is, geeft aan dat men drom mels goed weet waarmee men be zig is. „Het gaat goed met de ver eniging," zegt Henk de Kort dan ook met gepaste trots aan de vooravond van een competitie waarin Terneuzen het eigen ge zicht weer meer gestalte wenst te geven. Rood en zwart moet weer gaan leven in Terneuzen en de regio. Een uitstekend streven. Hoek - Voetbal en sponsoring zijn in de loop der jaren als het ware vergroeit tot een Siamese tweeling. Bij hoofd klasser Hoek is dat, sinds men het besluit nam naar de top van het amateurvoetbal te willen, niet anders. Hoek spinde er garen bij. Kees de Feijter, penningmeester van de stichting 'Promotie HSV Hoek' zegt dan ook met enige trots: „We hebben het leuk op een rij." ISees de Feijter, in het dage- l\ lijks leven aardappelhande laar en beter bekend als 'Kees Fehax', geniet nog altijd na van het door Hoek behaalde kam pioenschap. Een bekroning van een langdurig titelgevecht dat hij van nabij meemaakte. Zij het dat hij de ontknoping aan zich voorbij moest laten gaan. „Het 40-jarig huwelijk van mijn schoonouders dwong me in Spanje te verblijven," was het excuus, dat de 43-jarige Axel aar hiervoor had. Het was balen voor de 'Hoekenees', die zich als rasechte AZW-er, waar hij ja renlang doelman in het vierde en vijfde was, aangetrokken voelde door de ambities die Hoek koesterde. Contacten met zakenrelaties zorgden voor de verbintenis met de mannen uit de Lovenpolder. Een club waar het voor Kees de Feijter genie ten en hard werken is. „Wat bij Hoek gebeurt, is een droom op amateurniveau," zegt hij er re gelmatig over. Dat die droom nog lang niet over is, is voor Kees de Feijter zo klaar als een klontje. Ieder een die wel eens op het sport park van 'Denoek' komt, kan dat met eigen ogen aanschou wen. Hoek bruist en bouwt ver der naar vervolmaking van de accommodatie. De kreet 'Bij Hoek gebeurt het' leeft. Het be wijs is de bouw van nieuwe kleedlokalen, uitbreiding van de kantine, uitbreiding van de tribune, verbeteren van de speelvelden en verhuizen van het sponsorhome. Het zijn slechts enkele grepen uit het geen bij de wit-blauwen aan de hand is. Alle teams Kees de Feijter: „Hieruit is te vens op te maken dat we er niet alleen voor het eerste team zijn. Alle teams profiteren van onze stichting. Desondanks willen wij als sponsorgroep nog meer voor onze leden gaan beteke nen. De tijd die we nodig had den om naar een bepaald niveau te groeien, ligt achter ons. Ons doel is koesteren wat we hebben en zoeken naar systemen om nog meer mensen bij de zaak te betrekken," aldus de Axelse za kenman, die de VIP-room bij Hoek als het ware als de 'beurs' van Zeeuws-Vlaanderen en Bel gisch Vlaanderen ziet. Een plaats waar de zakenmen sen een prima kans wordt gebo- Kees de Feijter, penning meester van de stichting 'Pro motie HSV Hoek'. foto wim kooyman. den elkaar te leren kennen en als het meezit, om zaken te doen. Een mes dat snijdt aan twee kanten. Dat de stichting waarvan Kees de Feijter de penningen beheert, John Bravenboer de voorzit tershamer van in handen heeft, Jo Vandeputte het secretariaat beheert, Benny Langeraert (sa men met Gerrit Emans) de tech nische zaken onder zijn hoede heeft en Nico Boussen lid is, een stevige vinger in de Hoek-pap heeft, ontkent Kees de Feijter niet. Zij het dat de macht die hen wordt toegedicht, voor hem overtrokken is. „Wij zijn eigenlijk net als velen bij Hoek vrijwilligers. Jongens die achter Hoek staan en een stevige binding met de club wil len hebben. Want ook wij genie ten pas als we merken dat we waardering hebben voor het geen we doen. Zonder draag vlak binnen de club kunnen we niet. Gelukkig is dat het geval. Het meeleven van de bevolking van Hoek is daar een levend be wijs van. Wat mij betreft, ziet de toekomst er dan ook zonnig uit." Over die toekomst, de sportieve kant, zegt Kees de Feijter: „De A-klasse waar we ingedeeld zijn, is een nieuwe uitdaging. Ik verwacht er veel van." Dat de Axelaar 'zijn' club intussen als een microbe ervaart, behoeft weinig uitleg. „Ik voel me er door aangetrokken en kom er niet meer vanaf," besluit hij met een knipoog richting talentvolle regionale spelers en toekomsti ge sponsors. Selectie- groepen HOEK Trainers: Nico van de Kerkhove en Johan Ballegeer. Selectiegroep: Erwin Dek, Jos Kayser, Leo Kayser, Jacky Lambert, Davy Maes, Peter Nieskens, Patrick Naudts, Geert de Poorter, Geertjan de Smet, Franky Standaert, Benedikt van de Walle, Mario Harte, Johnny de Ritter, Frank van Damme, Dominique van Zele, Michel Leonart, Kurt Pasque, Angelo Nijskens en André de Letter. TERNEUZEN Trainer: Robby de Muynck. Selectiegroep: Mark de Kunder, Ralph Baumgarte, Patrick Baumgarte, Rian Adam, Mike van Rossem, Hubert van de Hemel, Michel de Ridder, Menno den Dekker, Michel de Vries, Gerard Maas, Patrick Meyer, Maarten Wijffels, Dominique Verlinde, Frans van der Veen, Peter Huls, Marco van Boven, Barry van der Hooft, Tom Nieuwelink en Eric Tissink. TEKST Ton Koomen Rinus Verberkmoes Fred Rabout Peter Snelders Eddy de Schrijver Sjaak Begijn Guus Heutinck Rien de Jonge FOTO'S Camile Schelstraete Wim Kooyman Jaap Wolterbeek Tannie de Jonge VORMGEVING Péter Wagener EINDREDACTIE Ton Koomen

de Stem | 1996 | | pagina 19