Haan en Koeman sluiten vrede -19.990,. Ook PSV walst over Ajax heen Spelers van Ajax worden onrustig DE STEM Remie wil niet op reservebank bij NAC pe nieuwe Ford v.w. bijdrage. fiesta 1.1 Classic!X7 Amsterdammers al vijf wedstrijden zonder winst en doelpunten Siemerink yerliest in finale ER IS MAAR EEN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. 1 |nie Kluivert blijft zorgen baren |iar klanten mee op een heel /ontuurlijke en exotische va- fcntie. eronica, 21.55-23.30) ihe Fabulous Baker Boys Ame- (kaanse speelfilm uit 1989. Re- e: Steve Kloves. Hoofdrollen: iff Bridges, Beau Bridges, Mi- |ielle Pfeiffer (genomineerd oor een Oscar). Na vijftien jaar Jicces in chique lounges en ocktail-bars begint de ster van it pianoduo Jack en Frank Ba- er te tanen. Ze nemen een jazz- |angeres aan, de aantrekkelijke iusie Diamond, en deze nieuwe lormule slaat aan. De invloed an Susie blijft evenwel niet be- rkt tot de muzikale carrière an de broers. pJelgië Nederlands 2, 22.00- 3.49) dultère - mode d'emploi 'rans/Zwitserse speelfilm uit 995. Regie: Christine Pascal. Iloofdrollen: Richard Berry, larin Viard en Vincent Cassel. Irotische komedie. Zo hoog de panning is omtrent de uitslag 'an de architectuurwedstrijd vaar het jonge echtpaar Fabien- ïe en Bruno aan deelgenomen ïeeft, zo laag is de spanning in lun seksuele leven. Het duurt lan ook niet lang voor Fabienne n de armen van een vriend ligt. iDuitsland 2, 22.15-23.45) The Blue Lightning Amerikaan- ;e speelfilm uit 1986. Regie: Lee Philips. Hoofdrollen: Sam El liott, Rebecca Gilling en Robert -Pulp. Een privé-detective uit San Francisco krijgt de op- Idracht om een diamant van on schatbare waarde, de Blue -Lightning, terug te bezorgen aan de eigenaar. Degene die op dat moment de diamant in zijn bezit heeft, is een gewelddadige moordenaar met een privé-le- gertje die zich schuilhoudt diep de Australische binnenlan- jden. !(BBC 1,00.50-02.20) tief. EO: 7.30 Piekvijf. NOS: 8.55 Watersta den. AVRO: 9.03 In gesprek. 9.55 Vrijzinnig zier. (Herh.) VARA: 10.02 Van belang, l Punch. HV: 13.08 Het voordeel van de m 14.02 Boven het dal. 14.45 Reisbrieven. VW. 15.02 Ophef en vertier. NPS: 17.08 Rad»: HV: 17.45 Kwartier Humanisme. OHM. OHM-radio. NPS: 19.00 Nieuws en actua ten in het Turks. 19.45 Nieuws en actual^ ten in het Marokkaans en Ber°frs' Nieuws en actualiteiten in het Chinees. 21.00 De verbeelding. VPRO: 22.00 De den met om ca. 22.10 Stenen des aan NOS: 23.55-24.00 ANWB-berichten ÏTENTIE) li de finale kwam voor de 26- Rijnsburger het einde nan sn fraaie reeks overwinningen op meer Richard Krajicek (kwartfinale) en de Zuid-Afri- »n Wayne Ferreira (halve We). De als tiende geplaatste Nederlander was niet opgewassen tegen de even oude Amerikaan .Ilex O'Brien, die als nummer 169 an de wereld een wild card had gekregen: 6-7 4-6. De voormalige studentenkam- pioen van de Verenigde Staten (in '92), die zich op de campus van de He University in zijn element voelde, stond voor het eerst in zijn loopbaan in de eindstrijd van een .W-evenement. O'Brien ontving an cheque van 255.000 gulden. Het was de tweede keer dit jaar dat Siemerink, 32e van de wereld, au finale haalde. In juni, kort «oor Wimbledon, won hij het gras- tamooi van Nottingham door een slotzege op de Australiër Sandon Me. Het was de tweede 'scalp' in ie profloopbaan van Siemerink, die zeven jaar geleden begon. In 1991 beleefde hij de primeur in Singapore. Hij was nog vijf keer verliezend finalist. Dat overkwam Siemerink in Wenen ('91), Mars eille ('93) en vorig jaar in Amster dam, Long Island en Basel. S'cw Haven. Mannen, 1,75 miljoen pilden, Kwartfinales: Siemerink (Ned/10) '- Krajicek (Ned/2) 7-6 6-2, Wayne Fer- isira (ZAf/4) - Vacek (Tsj/12) 6-2 6-7 O'Brien (VSt) - Kafelnikov i-4 6-4, Philippoussis (Aus/14) (Zwi/6) 6-2 6-3; halve finales: |5ianerink - Ferreira 6-3 3-6 6-3, .jBrien - Philippoussis 7-6 6-7 6-4; ijinale: O'Brien - Siemerink 7-6 6-4. dubbelspel: halve finales: Byron wck/Connell (Zim/Can/1) - Ellis roira/Siemerink (ZAf/Ned/5) 6-7 •4 6-3, Björkman/Kulti (Zwe/6) - mad/Noryal (GBr/ZAf) 6-7 6-4 6-3. hdianapolis. Mannen, 1,75 miljoen gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/2) - m (Fra) 6-7 7-6 6-2, Ulihrach "1/13) - Corretja (Spa) 6-4 7-5, Mar- un (VSt/5) - Enqvist (Zwe/4) 6-3 1-6 JJ Sampras (VSt/1) - Haas (Dui) 6-3 H halve finales: Sampras - Ulihrach 6-4, Ivanisevic - Martin 6-2 6-4. 'ag. Mannen, 650.000 gulden. finales: Moya (Spa/4) - Ruud 6-1 6-2, Mantilla (Spa/3) - osedel (Tsj) 4-2 opgave Dosedel egens rugblessure; finale: Moya - Mantilla 6-0 7-6. ««hattan Beach. Vrouwen, 785.000 lalden. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Frazier 6-3 6-2, Huber (Dui/2) - Spirlea 6-3 6-7 6-4, Habsudova (Slw/7) '"ae(Jap/3) 6-4 4-6 6-2, Davenport W foetzer (ZAf/5) 6-4 4-6 6-3; "waunaics: Davenport - Graf 6-3 6-3, H"k"-Habsudova 7-6 6-3. PSV-uitblinker René Eijkelkamp (midden) feliciteert Mare Degryse met een van zijn doelpunten tegen Ajax. Links juicht aanvoerder Arthur Numan mee. FOTO AD VAN HASSELT Een Nieuwe AfGflnö Amsterdam (anp) - Ajax is zijn imago van onoverwinne lijkheid allang kwijt. Johan Cruijff, de grootste Ajacied aller tijden, overhandigde de eerste schaal met zijn naam aan de rivaal uit Eindhoven. Leedvermaak bij de PSV-aanhang. PSV voetbalde als Ajax in voor gaande jaren en pakte met de Johan Cruijff Schaal zijn eerste prijsje in een seizoen waarin de ploeg de nationale hegemonie wil terughalen naar Brabant. Om over internationale overheersing maar niet te spreken. PSV is klaar voor de competitie. Ajax bepaald niet, en woensdag komt NAC op bezoek in de Amsterdam Arena. In de huidige vorm zal Ajax het behoorlijk moeilijk krijgen. Trainer Rijsber- gen van NAC zat zondag op de tribune en heeft ongetwijfeld af en toe vet gegrijnsd. Twee keer voetbalde Ajax I in de met veel bombarie onthulde Arena. Twee keer is verloren met 3-0. „We hebben hier duidelijk nog geen imago van onoverwin nelijkheid zoals in stadion De Meer," concludeerde trainer Van Gaal. Nog niet één simpel doel- puntje is gemaakt op het nieuwe, slechte veld. Maar zowel Ajax als het veld zal wel herstellen, denkt Van Gaal. Over de bodem: „Er is een tijdje op gehost," refereerde de technisch directeur aan de fes tiviteiten rond de opening: In de laatste drie edities om de Super Cup, het onderonsje tussen kampioen en bekerwinnaar, strafte Ajax Feyenoord af. Soms met grote cijfers (4-0,3-0), afgelo pen seizoen pas in de verlenging. Nu ervaart de ploeg van Van Gaal hoe het is om de onderliggende partij te zijn. Hoe het voelt als de tegenstander voortdurend de bal beter behandelt, alle relevante duels wint, prachtige doelpunten maakt, minder last voelt van een onvolgroeid veld. De Ajacieden weten het nu, na vijf nederlagen op rij, met nul doelpunten voor en zestien tegen. Het is ze ingepe perd, ze zijn het vermoedelijk zat. Zout in wonde Oooooh, treiterde het volk van PSV als Ajacieden de bal een paar keer op rij in de ploeg hielden. Arena, de naam van het nieuwe huis, was op een spandoek de afkorting van: Ajax is Ready for Een Nieuwe Afgang. PSV groet Juventus, had een andere lol broek op een laken gekalkt. Zout in de wonde van de verloren Europese finale. Van Gaal had vooraf gezegd dat PSV de Johan Cruijff Schaal wel zou winnen. Zijn spelers zijn niet of nauwelijks fit. Zo was Bogarde helemaal afwezig, hij was vrijdag door zijn rug gegaan. Kluivert zat de gehele wedstrijd geblesseerd op de bank. Aan Litmanen is te zien dat hij weinig ritme heeft, „Hij speelde zijn eerste negentig minuten," zei Van Gaal, „Hoeks tra zijn eerste uur." Overmars en Reuser voetbalden zondag in het tweede elftal. „Overmars en Klui vert staan met hun kwaliteiten normaal natuurlijk in de basis. Maar dan moeten ze wel volledig fit zijn." Milan Verder was PSV, dat helemaal geen geblesseerden kent, natuur lijk beter. „Ik vond PSV beter dan AC Milan," vergeleek Van Gaal met afgelopen woensdag, toen de Italianen eveneens met 3-0 won nen in de Arena. „Fitter, scherper. PSV is een hele goede ploeg. Wij zijn dat duidelijk niet. Nog niet." Maar woensdag is wel de aftrap van de competitie voor Ajax. Van Gaal zei vorige week dat de voor bereiding eigenlijk nu pas is begonnen. Te laat, maar het is niet anders. De tijd zal uitwijzen of Ajax niet gewoon zwakker is geworden dan voorheen. Dat zou toch kunnen, na twee superjaren. Blind raakt op leeftijd, motor Davids is weg,, de prachtige rechtsbuiten Finidi ook. Diens Nigeriaanse landgenoot Babang- ida is gehaald als vervanger en zal het niveau van Finidi eerst nog maar eens moeten evenaren, laat staan overtreffen. Misschien is het vertrek van Kanu wel het grootste verlies. De tovenaar, de man met de rubbe ren benen, de belangrijkste pion in de Nigeriaanse ploeg die de olympische titel greep. Als Klui vert ontbreekt, heeft Van Gaal nauwelijks een alternatief als spits. Ja, Ronald de Boer. Die hield het een helftje uit in de punt. Toen kwam de kleine Wooter, die zijn uiterste best deed, dreigend was maar de kan sen miste als hij al eens dichtbij het doel kwam. Vandaar dat Ajax naarstig blijft zoeken naar een spits van internationale allure. PSV hoeft niemand meer te halen. Collega Dick Advocaat stelde zich bescheiden op. „Deze wedstrijd was een momentop name." AJAX - PSV 0-3 (0-0). 48. Eijkel kamp 0-1, 61. Degryse 0-2, 78. Deg ryse 0-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 31.000. Gele kaart: Nilis (PSV). AJAX: Van der Sar; Veldman (83. Melchiot), Blind, Juan en Frank de Boer; Scholten (46. Wooter), Litma nen en Witschge; Babangida, Ronald de Boer en Hoekstra (60..Turpijn). PSV: Waterreus; Vampeta, Faber (75. Valckx), Stam en Numan; Vink (70. Petrovic), Degryse, Jonk en Cocu; Nilis en Eijkelkamp (80. Marcelo). (ADVERTENTIE) De Club Card en de Club Card Oranje Per 1 augustus 1996 verplicht u9ustus hebt u ze echt nodig! De Club Card voor de wedstrijden in de PTT Telecompetitie Haal de f6^ ^arc* Oranje vo°r de thuiswedstrijden van het Nederlands elftal. 0 der met het aanvraagformulier bij uw club, het SENS Service Point bij u in de buurt °f bel de Club Card infolijn: 06 - 300 6 300 <7S cpm.) Door Jacques Hendriks Rotterdam - Wat weinigen verwacht hadden, is toch gebeurd: Feyenoord-trainer Arie Haan en zijn sterspeler Ronald Koeman hebben vrede gesloten. Na een uitgebreid gesprek tussen de twee op vrijdagavond besloot de libero zijn nog een seizoen doorlopende contract bij de Rot terdamse club uit te dienen. Ronald Koeman liep al maanden ontevreden rond in de Kuip. Hij was niet tevreden over de kwali teit van de selectie en de commu nicatie met Arie Haan. De zaak escaleerde tijdens een oefentrip in Alma Ata. Koeman ging ondanks een uitgaansverbod toch een nachtje stappen met Henk Vos en Gaston Taument. Hij leek het daarmee zelf op een breuk aan te willen sturen. Toen hij een week later hoorde dat hij en zijn stap- maatjes voor straf niet mee moch ten naar een volgende oefentrip, ditmaal in Spanje, liep Koeman boos weg uit de Kuip, uitgerekend op de persdag. Aanvankelijk wees alles erop dat Koeman niet meer terug zou keren. Harde taal van zowel Haan als voorzitter Van den Herik aan het adres van de routi nier leek de breuk definitief te maken. Tot het gesprek tussen Haan en Koeman, dat vrijdag avond in het geheim plaats vond. In een communiqué, dat zaterdag morgen verspreid werd door Feyenoord, zegt Koeman er spijt van te hebben dat hij was wegge lopen. „Ook ik had de zaak onmiddellijk moeten willen uitpraten. Aan de andere kant kan een weekje nadenken geen kwaad. Ik weet nu tenminste zeker dat ik nog graag een jaar bij Feyenoord wil voet ballen. Dit was. niet het afscheid dat ik wilde. Ik kan me een leu kere ambiance voorstellen." Koeman noemt de maatregel voor de oefentrip naar Spanje de bekende druppel. „Er zaten me enkele zaken al lange tijd niet lek ker. Ik heb ze nu in een goed gesprek stuk voor stuk met de trainer doorgenomen en daarmee is voor mij de kous af. Er zijn aan twee kanten fouten gemaakt en we hebben ze aan twee kanten weer hersteld. Van de week zal ik ook nog met de voorzitter de zaak uitpraten." Arie Haan, die in zijn jonge selectie een ervaren speler als Koeman maar wat goed kan gebruiken, zegt in hetzelfde com muniqué: „Ronald wil voetballen. Het liefst bij Feyenoord. Daar hebben we met onze kennis van zaken zo uitvoerig mogelijk over gesproken. Het was een technisch gesprek met een positief uitgangs punt en een positief slot. Het mis verstand dat Ronald alleen maar op het middenveld wil spelen, is Peter Remie in de dug out, een plaats waar hij niet weg wil kwij nen. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Door Jacques Hendriks Breda - De selectie van NAC telt dit seizoen nog maar één echte Bredanaar, Peter Remie. Hoe lang nog is de vraag. De rechter spits, al 23 jaar lid van NAC, vreest dit seizoen weinig aan spelen toe te komen en heeft daarom aan de leiding gevraagd of hij naar een andere club mag uitzien. Remie, die binnenkort 32 jaar wordt, is vervolgens toegezegd dat hij transfervrij mag vertrekken. daarbij opgehelderd. We zoeken de komende maanden naar een gezamenlijke oplossing, zodat hij meer speelplezier krijgt en z'n waarde voor Feyenoord behouden blijft." Tegenover de terugkeer van verloren zoon Koeman staat het waarschijnlijke vertrek van twee andere spelers, de midden velders Orlando Trustfull en Denis Klioejev. Feyenoord en Sheffield Wednesday, de club van ex-Feyenoorder Regi Blinker, zijn al tot een akkoord gekomen wat betreft de transfersom van Trust full. Het bedrag zou rond de 1 mil joen pond liggen, zo'n 2,5 miljoen gulden. De in Etten-Leur woon achtige Trustfull is zelf nog niet rond met de Engelse club. De mid denvelder wil in ieder geval weg bij Feyenoord, omdat hij niet ver wacht een basisplaats te krijgen onder Arie Haan. De Rus Denis Klioejev is op proef bij het Belgische Lierse SK. „Ik heb vorige week een gesprek gehad met trainer Wim Rijsber- gen. Door de komst van Stewart, die ik overigens een kanjer van een voetballer vind, heb ik weinig kans meer op een vaste plaats als rechtsbuiten. Op het middenveld geldt hetzelfde. Ik ben na een door blessures mislukt vorig sei zoen nu weer topfit en wil nog zeker twee jaar op een behoorlijk niveau wekelijks spelen. Daarom wil ik weg bij NAC, al is het met pijn in mijn hart. In eerste instantie wilde Rijsbergen me niet laten gaan, Vreijsen en voor zitter Peek ook niet. Maar uitein delijk zijn we er toch uit gekomen en hebben we uit wederzijds respect besloten dat ik mag uit kijken naar een andere club." Het is volgens Remie niet zo dat hij zo snel mogelijk weg wil „Het is absoluut niet zo dat ik met iemand ruzie heb bij NAC. En die andere club moet wel van behoorlijk niveau zijn, ik heb geen zin om bij een Belgische derdeklasser te gaan voetballen. Daarom wacht ik het rustig af. Komt er geen club, dan zal ik net zo lang knokken, totdat ik bij NAC wel weer in de basis sta. Dat heb ik Rijsbergen toegezegd. Ik blijf natuurlijk ook een echte NAC-man; ik heb zo ontzettend veel met die club meegemaakt." Remie, die bijgestaan wordt door zijn zaakwaarnemer Frans Bouwmeester, debuteerde in NAC 1 tijdens het seizoen '84-'85. NAC degradeerde dat jaar naar de eerste divisie. Acht jaar later promoveerde de grijzende aan valler met de fraaie trap in zijn rechterbeen met zijn club weer naar het hoogste niveau. Bij RBC is een mogelijke komst van Peter Remie binnen het bestuur al besproken. Trainer Jan Poortvliet heeft een echte rechtsbuiten bovenaan zijn ver langlijstje st.aan. Voorzitter Theo Mangnus van de Roosendaalse eerste divisionist: „Het staat bui ten kijf dat Remie een duidelijke versterking zou zijn. Alleen komt zo'n jongen niet voor een appel en een ei voetballen. En dan zijn we terug bij het oude verhaal. Onze selectie bestaat al uit 25 man en er is geen ruimte voor nog een nieuwe speler. Afgesproken is dat we eerst bekijken in hoeverre we het probleem op rechts intern kunnen oplossen." (ADVERTENTIE) U bent op zoek naar de hypotheek die volmaakt aansluit bij uw persoonlijke situatie. De Hypotheker helpt u daarbij. Met een onafhankelijk, kosteloos advies. Hij begeleidt u vanaf het moment dat u de vestiging binnenstapt tot en met het moment dat u de hypotheek afsluit. U bent dus verzekerd van de beste hypotheek. Bergen op Zoom, Koevoetstraat 43, 0164 - 25 98 OO Roosendaal, Nispensestraat 4, 0165 - 56 35 30 Van onze verslaggever Amsterdam - Gevoelens van onrust beginnen Ajax langzaam te bekruipen. Met een afwerend gebaar maakte Danny Blind na de ontluisterende nederlaag tegen PSV (0-3) duidelijk geen trek té hebben, in .een praatje voor een van de veie tv-came- ra's. De anders babbelzieke Ajax-aanvoerder voelde zich gisteravond ziek van de situatie bij zijn club. Arnold Scholten,, de reservist die voor de strijd om de Johan Cruijff Schaal weer eens van stal was gehaald, vond wel de juiste woorden om de malaise te beschrijven. „Zo'n vertoning is Ajax onwaardig. Ze kost de club prestige en knaagt aan hét zelf vertrouwen van de spelers." Frank de Boer bromde, bekr open door gevoelens van zwart galligheid: „Je ziet dat het wed strijdritme ontbreekt. Dat zet zich vast in de koppies van de spelers." PSV daarentegen heeft geen zorgen. „De aanpassingsproble men zijn voorbij," lachte nieuw komer Mare Degryse. „Ik heb een tijdje nodig gehad om dat te leren. Maar nu zit het wel goed." p AUGUSTUS 1996 A7 Excl. all. kosten e doet meer voor u Breda - Etten-Leur - Oosterhout Sport MAANDAG 19 AUGUSTUS 1996 pMa Felderhof (Nederland 1 FOTO BERNARD PRINS Iet live. We werden nagenoeg m te play-backen, belache- Van onze verslaggever juslerdam - De medische staf nn Ajax maakt zich zorgen over 'it herstel van de knieblessure ga Patrick Kluivert. De spits Heef gisteren tijdens het duel jet PSV negentig minuten op de „servebank. medische staf constateert jog steeds vocht in het kniege- cicht. Dat blijft last veroorza ken. Onder deze omstandigheden ,-jshet niet verantwoord Patrick mg in te zetten," aldus Ajax- toach Louis van Gaal. Huivert werd medio april geope- mrd en kwam daarna voorna- stlijk nog slechts als invaller, bij jjax en Oranje, in actie. Mede jet het oog op de geringe man- jacht voor de spitspositie blijft jjax proberen nog een nieuwe spits aan te trekken, ook al omdat Huivert volgend jaar mogelijk aar AC Milan vertrekt. ;ens bijna in één keer opgeno- lier en daar is geknipt. Komt ir de goede voorbereiding", entator. „Ik ben namelijk van nijn gitaar bij René thuis langs klikte meteen, we hebben lek- mmen. Daarna hebben we dat eronsje overgedaan, nu met 19.28 uur) Sew Haven (anp) - Jan Sieme- rink heeft het tennistoernooi 'ran New Haven niet op zijn nam weten te brengen. I

de Stem | 1996 | | pagina 9