Sport Zeeuw Geijs zegeviert in Oost-Souburg Sluis pakt hoofdprijs in toernooi Biervliet Martin Martens winnaar meestergroep Vogelwaarde wint Hontenisse-toernooi HW'24 haalt uit tegen Vlissingen Halsteren heeft aan extra inzet in laatste kwartier genoeg Terneuzen sterkste in Molenkreektoernooi Extremist* in Algerije kelen 63 menser DE STEM WIELRENNEN ZEELAND BEKERVOETBAL Verrassend Terecht VOETBAL SCHAKEN Breskens te sterk voor Alliance Onderzoekers willen 'nieuwe mammoet fok 'Koopkracht bl toch overeind' tnSVTni Van onze sportmedewerker Oost-Souburg - Zeeuwse amateurs waren in aantal sterk in de meerderheid en voerden dan ook de boventoon in de wielerronde van Oost- Souburg. Wilfred Geijs werd triomfator. De renner uit Kwadendamme hield in de eindsprint plaatselijke renner Johan van Schaik en Goese- naar Walter Schmid achter zich. Van de 24 vertrekkers ging al vrij snel een groep van veertien aan de haal en in deze hoofdmacht stak Wilfred Geijs na 60 kilome ter de lont in het kruit. De sprong van Geijs werd attent beant woord door Johan van Schaik en Walter Schmid, die aansloten. Het drietal aan de leiding voerde het tempo hoog op. Achter de lei ders kwamen er wel enkele reac ties, maar een echte vuist werd toch niet gemaakt. Een kolfje naar de hand uiteraard van de mannen in de frontlijn, die tot een maximale winst kwamen van 37 seconden. Van de drie koplopers was het Jo han van Schaik die diverse keren hemel en aarde bewoog om de ruimte op te zoeken, maar de po gingen van de plaatselijke favo riet kregen geen effect. Van Schaik (lid van de WV Zeeuws- Vlaanderen) zat in de tang bij de Middelkampers Geijs en Schmid, die steeds attent bleven en tel kens het gaatje dicht reden. Het draaide dan ook uit op een eind sprint tussen Geijs, Van Schaik en Schmid, die in deze volgorde finishten. Geijs was in de laatste meters duidelijk de snelste. De Zeeuwse kampioen tijdrijden in casseerde zijn derde overwinning in dit seizoen. De spurt van de naaste volgers werd gewonnen door Peter Heeren. Bij de nieuwelingen (acht ver trekkers), nam Richard Slabbe- koorn de bloemen in ontvangst, die in eerste instantie deel uit maakte van een kopgroepje van vier. Later sloegen Slabbekoorn en de Zeeuws-Vlaming De Ritter het beslissende gaatje. Laatstge noemde liet een uitstekende in druk achter. Hij maakte het Slabbekoorn danig lastig in de eindsprint, maar moest uiteinde lijk toch het hoofd buigen. Bij de recreanten/dagkaarthou ders (50 vertrekkers) trok Rob Meijer aan het langste eind. Hij bereikte de finish als eerste na een solovlucht. UITSLAGEN Amateurs: 1. W. Geijs (Kwaden damme) 80 kilometer in 1.58,33, 2. J. van Schaik (Oost-Souburg), 3. W. Schmid (Goes), 4. op 33 sec. P. Hee ren (Sprundel), 5. N. van de Klun- dert (Woensdrecht), 6. P. Mol (Ka- pelle), 7. C. Schouwenaar (Kloetin- ge), 8. F. Franse (Kwadendamme), 9. A. Goense (Lewedorp), 10. M. van Vlimmeren (Hoeven), 11. J. Verbiest (Bergen op Zoom), 12. V. Villerius (Middelburg), 13. P. Metske (Oud- Vossemeer), 14. A. van Haaften (Stavenissej, 15. D. Schaut (Sas van Gent), 16. J. van de Klooster (Lewe dorp), 17. J. Luteijn (Kapelle), 18. F. Kint (Axel), 19. P. van Schaik (Delft), 20. A. Duijnhouwer (Brou wershaven). Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 40 kilometer in 59 minu ten, 2. M. de Ritter (Hoek), 3. op 12 sec. D. Langenberg (Kapelle), 4. E. Doedee (Kloosterzande), 5. L. Lute ijn (Kapelle), 6. T. Geuze (Middel burg), 7. T. Verdonk (Goes), 8. S. Jansen (Kloosterzande). Recreanten/dagkaarthouders: 1. R. Meijer (Putte) 50 kilometer in 1.12.16, 2. op 21 sec. R. Spapen (Rijen), 3. C. Boden (Wouwse Plan tage), 4. G. Suijk (Kruiningen), 5. R. de Jonge (Middelburg), 6. W. Wiel- houwer (Sommelsdijk), 7. R. van der Does (Heinkenszand), 8. H. Gubbels (Goes), 9. A. Jansen (Middelburg), 10. H. Slabbekoorn (Kapelle), 11. W. Hoondert (Heinkenszand), 12. J. Schrier (Kapelle), 13. J. Blok (We- meldinge), 14. A. van Loon (Hooge- rheide), 15. A. Hazen (Lewedorp). Hoek in slotfase onderuit Door Ton Koomen Hoek - Hoek kan de strijd om de KNVB-beker vergeten. De blauw-witte formatie van het trainersduo Ballegeer- Van de Kerkhove werd knap afgestraft door zondag hoofdklasser Halsteren. De Brabantse formatie keek een kwartier voor het einde nog tegen een - op dat moment verdiende - 2-1-achterstand aan. Hoek dacht de buit bin nen te hebben, maar toen Halsteren de laatste vijftien mi nuten naar een wat hogere versnelling overschakelde, kreeg Hoek zeer verrassend nog even een drietal treffers te incasseren. „We hebben kwaliteit genoeg in huis. Dat hebben we hier bewe zen. Vorig jaar kregen we nog een pak slaag van Hoek. Verloren we met 5-1. Dat wilde ik geen twee de keer meemaken. Ik weet wat Hoek kan," stelde Frans Vermeu len, 'Mister Halsteren', de ex- NAC-crack die de Brabantse club al voor het tiende seizoen onder zijn hoede heeft. Vermeulen kan de toekomst opti mistisch tegemoet zien. Zowel wat de strijd om de beker betreft als de competitie. Vermeulen: „Halsteren is duidelijk versterkt. Ik ben heel gelukkig met de komst van Peter Heistek. Een echte spits. Afkomstig van Dord- recht'90. Bij RBC wilden ze hem niet hebben. Boffen wij even. Hier is hij meer dan welkom. Al- bert Jurgens en Boris Knebel maakten de overstap van RBC naar Halsteren en van FSV uit Fijnaart kwam Martin van Bei- len." Vooral wat betreft Heistek had Vermeulen gelijk. Heistek vorm de een plaag voor de Hoek-defen- sie, waarin de van Lovendegem afkomstige Kurt Pacque een aan winst bleek. Bij Hoek deed ook Frank van Damme (eveneens ex- Lovendegem) op de rechtsbuiten plaats het voortreffelijk. Een man met een goed schot in de benen. Wat de wedstrijd betreft: Hoek domineerde 75 minuten. Toch keek het al na tien minuten tegen een verrassende achterstand aan. Een slappe voorzet van Ronald van Sliedrecht werd door de voor Sinterklaas spelende Hoek-doel- man Mario Harte op knullige ma nier in eigen doel getikt. Een blunder van jewelste. Hoek bleef domineren, maar het faalde in de afwerking. Halsteren, met slechts Ronald van Sliedrecht en Peter Heistek in de voorste lijn, beperkte zich tot enkele counters. Gevaarlijke counters overigens. Harte maakte bijvoorbeeld veel goed na zijn fout bij de openingstreffer toen hij knap redde bij een doorbraak van Heistek. Hoek had in de eer ste helft pech toen Jacky Lam bert tegen de paal knalde na goed voorbereidend werk van Franky Standaert. Toch kreeg Hoek zijn verdiende gelijkmaker, al moest het daar tot twee minuten voor rust op wachten. Op knap aange ven van Van Damme haalde An- gelo Nijskens vernietigend uit. Een van de weinige keren dat aanwinst Nijskens zich echt liet zien. Een goede speler, maar dui delijk een man van momenten. Na de hervatting kwam Hoek volkomen terecht op 2-1 via Jac ky Lambert. De Koewachtenaar rondde een strakke voorzet van Peter Nieskens schitterend af. Nieskens was in de ploeg geko men voor Geertjan de Smet, de linksbuiten die zijn oude vorm nog niet te pakken heeft. En ter wijl de Hoek-aanhang meende dat de buit binnen was, kwam dan de opleving bij Halsteren. „We wisten dat we konden win nen. Zijn bewust meer aanval lend gaan spelen. En het resul taat heb je gezien," stelde Frans Vermeulen na afloop lachend vast. Walter Bevelander tekende voor de gelijkmaker. De inzet van Van Hees kon door Harte nog worden gekeerd op de lijn, maar Bevelander was er rap bij om de zaak af te maken. Een paar minu ten later kreeg Halsteren een penalty te nemen toen Bevelan der in het strafschopgebied on deruit gehaald werd. Van Hees voltrok het vonnis. Uitblinker Heistek zorgde twee minuten voor tijd - vlak daarvoor had hij al een unieke kans, maar knalde het leer hoog over - voor de 2-4- cijfers. Een verdiende, maar wel wat geflatteerde overwinning. „Ik zie de strijd om de Amstel Cup wel zitten. Tegen RBC zijn we thuis zeker niet kansloos. Al leen tegen RKC zal het heel moe- lijk worden, maar we blijven op timistisch," besloot Vermeulen. HOEK-HALSTEREN 2-4 (1-1) - 10. Mario Harte 0-1 (eigen doel), 43. An- gelo Nijskens 1-1, 72. Jacky Lambert 2-1, 75. Walter Bevelander 2-2, 82. Jos van Hees 2-3 (strafschop), 88. Peter Heistek 2-4. Scheidsrechter: Wilfred van der Pas. Toeschouwers: 850. Gele kaarten: Walter Bevelan ders, Boris Knebel en Jos van Hees (allen Halsteren). HOEK: Mario Harte, Geert de Poor ter, Kurt Pacque (85. Benedikt van de Walle), Jos Kayser (73. Erwin Dek), Leo Kayser, Frank van Dam me, Patrick Naudts, Franky Stan daert, Geertjan de Smet (64. Peter Nieskens), Angelo Nijskens, Jacky Lambert. HALSTEREN: John de Frel, Albert Jurgens (76. John Goossen), Jos van Hees, Victor Karmans, Carlo Tem pelaars, Boris Knebel, Peter Willem- sen, Patrick Theunisse (46. Kick van Loon), Walter Bevelander, Ronald van Sliedrecht (80. Martin van Bei- len), Peter Heistek. Vogelwaarde begon het toernooi met een 0-2-zege tegen het team van de organiserende vereniging Terhole. Die uitslag bleek later van belang toen het doelsaldo de winnaar aan moest wijzen. Hon- tenisse startte met een 2-1-zege tegen SDO. Daarna speelden zo wel Vogelwaarde, tegen SDO, als Hontenisse, tegen Terhole, 0- 0 gelijk. Dit betekende dat Vo gelwaarde met een iets beter doelsaldo aan de slotwedstrijd tegen Hontenisse begon. Een ge- Het in gele shirts gestoken Halsteren in de aanval in het bekerduel tegen Hoek. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Afgelopen weekeinde wer den er enkele voetbaltoernooien gehou den. De eindresultaten zijn samengevat in het onderstaande overzicht. Biervliet - Het toernooi voor tweede elftallen van de voetbalvereniging Biervliet werd ge wonnen door Sluis 2. In de finale speelde Sluis met 3-3 gelijk tegen Hoofdplaat 2, maar won na strafschopen. Derde werd IJzendijke 2, dat met 6-0 van Biervliet 2 won. Kloosterzande - Spui 4 heeft het jaarlijkse toernooi voor lagere elftallen van de W Hon tenisse gewonnen. In de finale was Spui met 2-0 te sterk voor Philippine. Eindstand: 1. Spui 4, 2. Philippine 4, 3. Axel 5, 4. HW'24 4, 5. Corn Boys 4, 6. Terneuzense Boys 5, 7. Van onze sportmedewerker Terhole - Vogelwaarde heeft het Groot Hontenisse-toernooi ge wonnen. Door in de slotwedstrijd doelpuntloos gelijk te spelen tegen Hontenisse verzekerde Vogelwaarde zich van de toer nooizege. lijkspel zou volstaan voor de toernooizege. Die doelstelling werd verwezenlijkt, want het treffen eindigde eveneens in 0-0. Terhole verzekerde zich van de derde plaats door met 1-0 van SDO te winnen. UITSLAGEN Terhole-Vogel waarde 0-2, Honte- nisse-SDO 2-1, Terhole-Hontenisse 0-0, SDO-Vogel waarde 0-0, Terho- le-SDO 1-0, Vogelwaarde-Honte- nisse 0-0. Eindstand: Vogelwaarde 3-5 (2-0), Hontenisse 3-5 (2-1), Terhole 3-4 (1- 2), SDO 3-1 (1-3). Door Peter Snelders Sas van Gent - Martin Mar tens in de internationale meestergroep en de Duitser Jan Gustafsson in de interna tionale jeugdgroep hebben het ECI-toernooi in Sas van Gent gewonnen. Dat Gustafsson als winnaar uit de bus kwam was niet verrassend. Hij werd van tevoren al getipt als één van de belangrijkste titelkan didaten. Dat internationaal mees ter en ex-Clingenaar Martin Mar tens met de hoogste eer ging strij ken was wel enigszins opvallend omdat de Schotse internationaal grootmeester Paul Motwani als de absolute favoriet gold. In feite was de start van de sympathieke Paul Motwani onder de maat. Tegen Johan de Wolf kwam hij niet ver der dan een remise. Zonder meer een verdienste van de speler van de schaakvereniging Middelburg, zeker gezien het feit dat hij enkele weken eerder in het Zeeland Open Motwani ook tot een puntendeling dwong. Maar een internationale grootmeester mag feitelijk in een partij met ruime bedenktijd geen half punt: laten liggen tegen een regionale topper van Zeeland niveau. Uit dat treffen bleek al dat Motwani wat scherpte miste. Ook daarna vertoonde zijn bol werk haarscheurtjes. Links en rechts liet hij een 'halfje' liggen. Omdat Martin Martens minder misstappen maakte en vooral het susses afdwong door vrij sterke openingen, kwam de favorietenrol van Motwani op de tocht te staan. Toch was zijn rol tot de zevende ronde nog niet uitgespeeld. De voor HWP spelende en in Brussel woonachtige Schot had de in die ronde de mogelijkheid dat hij Martens in een rechtstreeks tref fen van titelaspiraties af kon hou den. Die rechtstreekse confronta tie leek de Schot aanvankelijk geen windeieren te leggen. Hij kwam goed uit de opening, stond ook in het middenstuk nog aan de positieve kant van de balans, maar moest naarmate de partij vorderde ervaren dat Martens ij- zersterk verdedigde. Erg knap pa reerde Martens de aanval op zijn koppositie. Door die partij met een remise af te sluiten legde Mar tin Martens de basis voor zijn toernooizege. In navolging van de uit Sas van Gent afkomstige inter nationaal meester Helmut Cardon slaagde hij er als tweede Zeeuw in deze status te veroveren. In die meestergroep scoorde de 41-jarige voor HWP uitkomende Belgische schaker Johan Goormachtigh zijn eerste meesternorm met een score van zes punten. Daarvoor moest hij overigens in de slotpartij tegen Alexander Krays uit Israël diep gaan. In de internationale jeugd groep domineerde Jan Gustafsson vanaf de eerste partij. Toen kwam hij aan de leiding en stond die niet meer af. Enkele keren moest hij een mede-speler naast zich dulden aan de kop van de ranglijst, maar naarmate de eindfase in zicht kwam werd duidelijk dat hij met de toernooiwinst zou gaan lopen. Gustafsson eindigde dan ook met een vol punt voorsprong op de Noor Andreas Moen. Ralf Gom- mers herstelde zich in de slotpartij van een iets mindere période. Door winst tegen provinciegenoot Sven Stange kwam zijn totaal over negen ronden op 4,5 punt en daarmee belandde hij in de mid denmoot. Het open schaaktoer nooi werd gewonnen door Arthur Kogan uit Israël. Na het Zeeland Open enkele weken terug toonde hij zich ook nu de sterkste met 6 punten uit 7 partijen. UITSLAGEN Internationale meestergroep, negende ronde: Johan Goormachtigh-Alexander Krays 1-0, Dharma Tjiam-Johan de Woli V2-V2, Paul Motwani-Karel van der Weide 1-0, Ivo Timmermans-Jürghen Stanke '/2-'/2, Geert Vanderstricht-Mar tin Martens '/2-'/2. MAANDAG 19 AUGUSTUS 1996 [$6 Van onze sportmedewerker Terneuzen - In een vriendschappelijk treffen verpletterd: HW'24 met 1-8-cijfers Vlissingen. Breskens was duidelijk t< sterk voor Alliance en won met ruim verschil: 5-1. FOTO CAMIIE SCHELSTRAETE Hontenisse veteranen, 8. Terneuzen veteranen, 9. Graauw 4,10. RCS veteranen. Terhole - De voetbalvereniging Terhole hield in het kader van het 25-jarig jubileum een toernooi 'vijf-tegen-vijf' voor lagere teams. Dit geslaagde toernooi naar normen van het zaalvoetbal werd gewonnen door GTI. Er na men 15 ploegen deel. Eindstand: 1. GTI, 2. Terhole 2, 3. Terneuzen, 4. Hontenisse. IJzendijke won in een turbulent duel met 4-1 van Sluis. Terneuzen was te sterk, voor Hontenisse (1-6) en STEEN versloeg met voor zich sprekende 6-2-cijfers Hulsterloo. Bij STEEN speelde Werner Bis schop mee. Zijn Belgische avon tuur naar Temse ging in laatste in stantie niet door. VLISSINGEN-HW'24 1-8 - HW'24 blijft indruk maken in de oefencampagne, Nu werd het toch technisch vaardige Vlissingen op alle fronten overklast. Bij rust was het 1-4. Bij de stand 0-1 scoorde voor Vlissingen Marcel Rigihena tegen. De produktie van HW'24 werd verzorgd door Dennis Riet- jens (4x, waarvan drie strafschop pen), Harm Rietjens (2x), Edwin Martens en Carlo Blommaert. BRESKENS-ALLIANCE 5-1 - De openingsfase was voor Allian ce, maar naarmate het duel vor derde nam Breskens het initiatief over. Via goed combinatiespel werd Alliance in de problemen ge bracht. Dat resulteerde in 2-0 door treffers van Mare Boeckhout. Daarna scoorde Mark de Bot te gen. Op slag van rust liet Robin Buitendijk 3-1 aantekenen. In de tweede helft bepaalden Mare Boeckhout en Esad Osmanovski de eindstand op 5-1. STEEN-CLINGE 3-0 - STEEN was de de betere ploeg. In de be ginfase lieten Werner Bisschop en Mark Strijdonk opgelegde kansen liggen naar na 25 minuten opende Wouter de Nijs de score. Na rust hetzelfde spelbeeld. Ook in die fa se was STEEN de meest aanval lende ploeg. Door treffers van Ed dy van de Bossche en Gino Vink werd het 3-0. IJZENDIJKE-SLUIS 4-1 - Een rumoerig duel vooral van Sluis- zijde. Toen scheidsrechter Loek Zaman een Sluis-speler voor bele diging aan zijn adres naar de kant stuurde en die weigerde het veld te verlaten moest de aanvoerder van Sluis die speler vermanend toespreken. Dat laatste werd door de 'boosdoener' niet geaccepteerd en hij ging daarop zijn eigen aan voerder te lijf. Uiteindelijk koos hij eieren voor zijn geld en verliet het veld. IJzendijke was vooral na rust de betere ploeg. Toch kwam de thuisploeg al in de eerste helft ruim aan de leiding. Nadat Luc van Waes en Adri van Hanegem 2- 0 hadden gescoord bracht Jacky Caniere de marge terug tot één treffer. Kort voor de pauze zorgde Adri van Hanegem voor 3-1. In de tweede helft legde Peter Maen- hout met een fraai afstandsschot in de kruising de eindcijfers vast. PHILIPPINE-ZOMERGEM 0-4 - Philippine kampte met personele problemen en daardoor moesten twee spelers van het tweede team, die daarvoor al een wedstrijd ge speeld hadden, opdraven. Qua veldspel was Philippine niet eens zoveel minder dan de derdeklas ser in het Belgische provinciale voetbal, maar voor doel waren de bezoekers veel scherper. Bij rust was het 0-2 door Guy van Durme en Björn de Rijcke. Na de pauze liep Zomergem via opnieuw Guy van Durme en Jan Deprez uit naar 0-4. GROEDE-TERNEUZEN 3 6-5 Een open wedstrijd met twee aan vallende ploegen. Bij rust was het 3-2. Voor Groede was Jan vanBe- lois bijzonder op schot. Hij scoor de maar liefst vier keer. Zijn teamgenoten Eric Sijnesael en Gert-Jan van de Broeke maakten het half dozijn vol. Voor Terneu zen 3 scoorden Peter Vermast (2x) Rudo Pastor, William Harte en Groede in eigen doel. HONTENISSE-TERNEUZEN 1- 6 - Terneuzen was duidelijk de sterkste ploeg en drukte dat in de eerste helft uit in 0-3 door doel punten van Mare de Kunder (2x) en Tom Nieuwelink. Na rust lie pen de bezoekers zelfs uit naar 0-6 via Mare de Kunder, Dominique Verlinde en Tom Nieuwelink, voordat Edward Tieleman tegen kon scoren. OOSTKAPELLE-BRESKENS 2- 3 - Oostkapelle was meer in bal bezit en stond geheel in de lijn van het spelbeeld bij de pauze ver diend met 2-0 voor door doelpun ten van Jean-Paul Mulder en Ri chard Schipper. Na rust was de thuisploeg eveneens meer in bal bezit, maar in die fase counterde Breskens haarscherp. Achtereen volgens Marcel Hendrikse, Mare Boeckhout en Serge de Ruysscher bogen de achterstand om in een 2- 3 zege. STEEN-HULSTERLOO 6-2 - STEEN legde de basis voor de rui me eindzege in de eerste helft. In die fase was de thuisploeg heeren meester en liep uit naar 4-0 door doelpunten van Werner Bisschop, Jeroen Navarro (2x) en Mark Strijdonk. Uit een strafschop van John Charles Ilegbodi kwam Hul sterloo terug tot 4-1. Daarna liep STEEN uit naar 6-1 door treffers van Marco Ottjes en Lieven de Boey. Luc Vermeersen legde de 6- 2-eindcijfers vast. CORN BOYS-ZAAMSLAG 1-3 - Qua veldspel waren de teams aan elkaar gewaagd. Zaamslag kwam in de 60e minuut op voorsprong door een strafschop van Alex Me ijer. Nog in dezelfde minuut kwam de thuisploeg op gelijke hoogte door Manuel Dhont. In de slotfase greep Zaamslag alsnog de winst door treffers van Alex Me ijer en Peter Jansen. SLUISKEL-TERNEUZENSE BOYS 2-4 - Al na 30 seconden kwamen de bezoekers aan de lei ding door Aubrey Curran. Toen die speler niet lang daarna ook 0- 2 scoorde liep Sluiskil duidelijk achter de feiten aan. Voor de pau ze werd het zelfs nog 0-3 door Roy Scheele en kort na rust 0-4 via Peter Landa. Daarna kwam Sluis kil beter in de wedstrijd en ver kleinde de achterstand tot 2-4 door doelpunten van Martin van de Bossche. AZW 2-GRAAUW 2-6 - In de eerste helft ging de strijd gelijk op en de 2-2-ruststand was een juiste indicatie van het vertoonde. Na rust was Graauw veel sterker en liep uit naar een riante zege. Voor Graauw scoorden Ronald Vael (4x), Dennis Buijs en Joost Mang- nus. Voor AZVV 2 nam Patrick Kint beide treffers voor zijn reke ning. De winnaar van het ECI-toernooi in Sas van Gent Martin Martens (rechts). Hij wordt geflankeerd door Johan Goormachtigh die een meestertitel in de wacht sleepte. foto wim kooyman Internationale jeugdgroep, negende ron de: Harvey Meyer-Jan Gustafsson V2-V2, Andreas Moen-Rowan Brown V2-V2, Carlos Dantas-David Bekker Jensen 1- 0, Mikaël Agopov-Neil Berry 1-0, David Martin-Stefan Schneider 1-0, Jordi Ger- naert-Georg Bonstingl 0-1, Ralf Gom- mers-Sven Stange 1-0, Evelien Pater- Maarten Solleveld 0-1, Seppe de Vreese- Jean Paul Pettinger V2-V2. EINDSTANDEN Meestergroep: Martens (Nederland) 6'/2 punt, Motwani (Schotland) en Goorm achtigh (België) 6, Stanke (Duitsland) en Vanderstricht (België) 5, Krays (Israël) 4'/2, Van der Welde en Timmermans (beiden Nederland) 4, Tjiam en De Wolf (beiden Nederland) 2 punten. Jeugdgroep: Gustafsson (Duitsland) 7 punten, Moen (Noorwegen) en Ago- pov (Finland) 6, Bekker-Jensen (De nemarken), Brown (Engeland) en Dantas (Portugal) 5'/ï, Schneider (Zweden), Meyer (Zwitserland), Bon stingl (Oostenrijk), Martin (Wales), Gommers en Solleveld (beiden Ne derland) 414, Berry (Schotland) en Pettinger (Luxemburg) 4, De Vreesse (België) 3!4, Pater (Nederland) 3, Stange (Nederland) 2 'A, Gernaert (Ne derland) VA punt. Open toernooi: Ko gan 6 punten, Ziatdinov, Lacrosse, De Bruycker en Groffen 5, Strubbe, Tig- gelman, Den Hamer en Snijders 414, M. de Bruijne, Verstegen. Klein-Dou- wel en Kalisvaart 4 punten. Schoondijke - Terneuzen 2 heeft het jaarlijkse Molenkreektoer nooi van de voetbalvereniging Schoondijke gewonnen. Schoon dijke won de strijd om de derde plaats met 7-2 van Hoofdplaat. FINALE AARDENBURG-TERNEUZEN 2 1-4 - Beide ploegen waren qua veldspel aan elkaar gewaagd. Wel was Terneuzen 2 iets scher per voor doel, kreeg de betere kansen en werkte die ook af.Ton- ny Buzeijn bracht Aardenburg op voorsprong, maar nog voor de pauze stond Terneuzen 2 aan de positieve kant van de score door goals van Robby Vermast en Menno den Dekker. Na rust liet Aardenburg opnieuw enkele goe de kansen liggen. Terneuzen 2 wist daar wel raad mee en ach tereenvolgens Robby Vermast en Freddy de Ruijter brachten de 1- 4-eindstand op het bord. DERDE EN VIERDE PLAATS SCHOONDIJKE-HOOFD- PLAAT 7-2 - Hoofdplaat was in de eerste helft wat slagvaardiger dan de thuisploeg en kwam met 0-2 voor door Robbie Jonkman. Na rust een totaal ander beeld. Vooral toen Schoondijke via No- bert Willemse en Claude Cornelis op gelijk hoogte kwam brak de mentale weerbaarheid bij Hoofd plaat. Dat was er debet aan dat Schoondijke de bezoekers kon overvleugelen. Door doelpuntw van Frank Steijaert (2x), Claude Cornelis (2x) en Norbert Willem- se werd de eindstand op 7-2 bracht. PLAATSINGSWEDSTRIJDEN SCHOONDIJKE-AARDEN BURG 3-3 (Aardenburg wint na strafschoppen) - In de 89e mi nuut kwam Aardenburg op 3-J Via de strafschoppenserie tros die ploeg met 3-2 de winst naaf zich toe. Daarvoor had Schoon dijke veel kansen onverzilvei gelaten. Aardenburg kwam voorsprong door Martin Dime- man, maar nog voor de pauze»® het 2-1 door treffers van rn> Boogaard. Paul Hubregse bracht na ru> Aardenburg op gelijke hoogte, Claude Cornelis zorgde voor a- en op de valreep liet trainer-spe ler Henk Ottens de gelijkmaker noteren. HOOFDPLAAT-TERENUZEN 1-4 - In de eerste helft overklaste Terneuzen 2 Hoofdplaat e kwam met 0-3 voor door do punten van Barry van der Hoo Kevin Jones en Freddy de K 8, Na rust bood Hoofdplaat meer tegenstand, verkleinde ac terstand tot 1-3 door een do punt van Robby Jonkman, m zag Terneuzen de marge te t naar drie treffers brengen via op nieuw Barry van der Hooft. F van Waesberghestr: 01 3 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie A5 Beurs A6 Sport B1 B2 Zeeland Cl t/m C3 Zomergids D1/D2 RTV-programma's D3 De Aftrap 96 E1 t/m E14 Tokyo (ap) - Twee Je onderzoekers willen ren met DNA van I mammoeten en eicelle hedendaagse olifantei diersoort te fokken uitgestorven mammoe dicht benadert. De geneticus/dierenart zufumi Goto en zijn c Shoji Okutsu zijn d: naar de Siberische stE koetsk afgereisd om met hulp van Russisch lega's mammoetfossieh de permafrost te zagen. De Japanners erkenne hun idee ongehoord halve als fictie in de fil rassic Park. Ze laten echter niet uit het veld „We zullen niet weten kan tot we het proberer Goto. Als zijn plan luk den op dezelfde manie langdurig fokken, a andere uitgestorven soorten kunnen worde ruggebracht, zei hij. De harige mammoet die opnieuw wil fokken tot 10.000 jaar geleden toendra's van het noor: halfrond. Den Haag - Het Centraal 1 reau (CPB) verwacht dat 1 gend jaar toch mogelijk is tenverzwaring voor bur; bedrijven te voorkomen e: mee de koopkracht te bel Vorige week voorspelde h nog een tekort van vijf mil 6e nieuwste ramingen zijl genvallers veel geringer, meer doordat de werkg heid in 1997 waarschijnlij Ier toeneemt. Van onze redactie buitenla Algiers - Een Algerijns mando van islamitisch: damentalisten heeft slachtpartij 63 burgers doorgesneden. Dit mei: in Londen verschijnend: Msche dagblad AI-Haya De slachtoffers, onder Wn, ouderen en kir den allen afkomstig noordelijk gelegen boorteplaats van r°ual. De slacht] Sfootste bloedbad Wremisten sinds Senjnse' burgers ncht. Overlevenden commando uit 2 Personen bestond, 'en dwongen de ^arin de slach s'°ppen door een °P'te richten, het ,®°eg de inzittenden 'atskaart te laten eens werden alle f ataa om het leven rlKHerstekeerdat 'dtoe tegen inv «Paalde streek. "inse bronnen kan Ai" s n3d tussen ^gerqnse 2aken. 0e Algerijnse ^nstzaken M ren een streng °P de islam strengere Moskeeën en doe Jde lslam elemden wordt WIE kinderer g zijn Batna, presidei slachtpartij "-""-id dat 5 1992 u„ hebben m on: zeker id. De e twee inwoners zeiden de h, ext uc «cc auto slachtoffers zat n wegversp Het com hun zien. V ucu arte passagi: n het leven gebracl 'te kpor een aC( ners ve Volgens het bic - verschi - volksstammen minister van Merani heeft fg overheidstc aangekondig: controle op i en godsdienstig volgens hem v: 1 voor' po misbruik Mamn da not

de Stem | 1996 | | pagina 16