OM: schade Robin-zaak vergoeden Duizenden herdenken scouts CPB voorziet fikse groei aantal banen n J i H ir i i r r u n i u r L 1 rr r r i rr r r Vermeend wil eerlijker huurwaardeforfait Kwartje op accijns ligt politiek gevoelig Molukkers demonstreren tegen Suharto Spoedoverleg Enschede over autocrossen linkers ondernemen actie na bijensterfte etreiud ÏT DËSTEM BINNENLAND A3 Stichting voor misbruikte man in oprichting J BINNENLAND KORT 17 AUGUSTUS 1996 A2 Groot-Brittannië en Ierland- Geregeld zon en middagtem- peratuur tussen 21 en 27 gra den. In Ierland en west-Schot land wolkenvelden, kans op regen en later ook onweer- maxima rond 18 graden. België en Luxemburg; Vrij zonnig en warm zomerweer Droog. Middagtemperatuur oplopend tot 25 graden 0f meer. Noord- en Midden-Frankrijk: Rustig en droog weer met veel zon. Middagtemperatuur tus sen 25 en 28 graden. Zuid-Frankrijk: Zonnig. Zon- dag later op de dag in het ui terste zuidwesten mogelijk een onweersbui. Middagtempera tuur meest tussen 26 en 31 graden. Portugal: Zonnige perioden, vooral in het zuiden. In het noorden kans op een regen- of onweersbui. Middagtempera tuur uiteenlopend van 22 gra den aan de Costa Verde tot ruim 30 in het binnenland. Spanje: Flinke zonnige perio den. In de noordelijke helft, en dan met name in het noord westen, enkele, mogelijk stevi ge, regen- of onweersbuien. Middagtemperatuur op de meeste plaatsen rond of boven 30 graden; alleen langs de kus ten in het noorden en westen aanmerkelijk frisser. Canarische Eilanden: Zonnige perioden en droog. Middag temperatuur rond 28 graden. Mallorca en Ibiza: Flink wat zon maar ook een kleine kans op een onweersbui. Aanhou dend warm met middagtempe ratuur rond 30 graden. Italië: Geregeld zon maar ook nog een kleine kans op een on weersbui, met name zondag. Middagtemperatuur uiteenlo pend van 26 graden in het noorden tot ruim 30 op Sicilië. Griekenland en Kreta: Vrij zonnig. In het noorden ook stapelwolken en mogelijk een lokale onweersbui. Op de Egeische af en toe een stevige noordenwind. Middagtempe ratuur rond 30 graden. Duitsland: Rustig en vrij zon nig weer; alleen in het oosten eerst nog kans op een bui. Middagtemperatuur oplopend tot rond 25 graden. Zwitserland: Flinke zonnige perioden en een kleine kans op een enkele lokale bui. Middag temperatuur rond 26 graden. Oostenrijk: Veel zon maar ook nog kans op enkele verspreide regen- of onweersbuien, met name in het oosten. Maxima ongeveer 25 graden. 2 3 11 12 16 17 - Anagram: mees-smeer-remise echt-recht-echter gres-grens-sering egel-tegel-teugel raam-drama-armada Piet-optie-utopie stek-steek-rekest sate-sater-arrest land-laden-nadeel raNT beta-tabel-tablet RESTAURA" ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1996 (an onze Haagse redactie Haag - Het huurwaarde- [d'rfait, de belasting voor huls tenaren, wordt wellicht een ,jst percentage van de econo mische waarde van woningen. Staatssecretaris Vermeend (financiën) bekijkt een ambte- jj; voorstel om de bestaande aan te passen. fc nog wordt het huurwaarde forfait berekend aan de hand van zogenaamde waardeklassen (bij voorbeeld de klasse tussen 90.000 en 140.000 gulden). Dat kan ertoe leiden dat de huiseigenaar, als de waarde van z'n huis in 'bewoonde staat' (dat is zestig procent van de werkelijke waarde) van het ene op het andere jaar op meer dan Door Wippel Houben Dieda - Het Openbaar Ministerie in Breda is in principe bereid jee te werken aan een snelle afhandeling van sommige schade- daims van ex-verdachten in de moordzaak op de Bredase peu ter Robin Bogers. Daarover zal de komende tijd onderhandeld lorden. De wet laat de mogelijkheid van deal open, maar er wordt weinig gebruik van gemaakt. Een leel is dat de raadkamer van ierechtbank zich er dan niet mee te bemoeien. Vaak kost die bemoeienis veel tijd. De recht- tak moet namelijk wachten tot mi vonnis onherroepelijk is. ex-verdachten zijn woens- vrijgelaten nadat duidelijk geworden dat de Bredase Trudy J. uiteindelijk had toege- pen dat zij Robin alleen heeft idood en in een kliko heeft stopt. Officier van justitie mr. Koops zegt dat het Openbaar Ministerie na deze recente beken tenis een goede inschatting kan •aken over de afloop van het anderzoek naar de acht ex-ver- iachten. Hij wil nog niet praten over con- crete bedragen. Mr. Koops ver lacht dat het Ministerie van Jus titie geen bedrag met vijf nullen zal betalen, zoals mr. Th. Hid- dema voor zijn cliënte M. G. wil gaan vragen. „Dat moet de recht bank maar beslissen," zegt hij. talisman mr. J. Schoenmakers denkt voor zijn cliënt A.K., de ex- janvan Trudy J., aan minstens sn halve ton. Hij vindt niet dat t de verdenking voor een deel fan zichzelf te wijten heeft: „Zelfs als dat zo zou zijn, kan het Seen argument meer zijn om hem een schadevergoeding gedeelte lijkof helemaal te onthouden." De Bredase strafpleiter verwijst «aar een arrest van het Europse Hof van 1994. „Je bent onschul- digtot je schuld onherroepelijk is bewezen. Na een vrijspraak kan ierechtbank niet nog eens gaan beoordelen of je misschien toch iel een beetje schuldig was," geeft hij aan. Bij Justitie wordt niettemin nog Bak geoordeeld dat voor uitbet- 'ujbbjubi 's>(ui| ja>|!ja Tnap uba dasJdP1161' VERVOLG VAN VOORPAGINA accijnsvoorstel vormt het «art van het Mobiliteitsplan dat bade ministers bij de Miljoenen nota 1997 op Prinsjesdag willen Presenteren. In het plan stellen ze jerder voor wegen beter te benut- ■ea en vrachtverkeer, net als bus- vaker voorrang te geven op Personenverkeer. Het mobiliteits plan moet het antwoord worden °P de felle kritiek die Jorritsma Vl)rig jaar kreeg. De gehele Kamer tenveet haar toen dat ze de files '"voldoende aanpakte, het 'kwartje van Jorritsma en De Der ligt op voorhand politiek Mjter erg gevoelig. Het kabinet "obers III besloot in 1991 de 'tcijnzen met 25 cent te verho- 5f", wat een maandenlang maat- tappelijk protest opleverde, ovsndien nam het autoverkeer fc®kers denken dat de sterfte dim v?roorzaakt door bestrij- Sf11 en in de land- en van rUW' ^oelen van de Bond ienhouders van de NCB zovppi ^at. situatie dit jaar H erfer 's, omdat het aantal istnp„ J luizeti dit jaar enorm '°egenomen. ®»fpn0r^aan^e iaren waren mel- «en ,ïan biiensterf te in Brabant situati aamheid- °it iaar is de taaruitaefjerger en het ziet er hl na, winter ook zijn tol -gaan eisen." etls ^et beraad van alle 140.000 gulden bepaald wordt, in één klap veel meer belasting moet betalen. Vermeend overweegt aan dit systeem een eind te maken. In de nieuwe regeling zal de belasting veel geleidelijker stij gen, omdat daarbij uitgegaan wordt van een vast percentage van de waarde. Bijvoorbeeld: de waarde van een huis wordt geschat op twee ton. Daarover wordt een vast percentage belas ting geheven. Datzelfde percen tage geldt dan ook nog als het huis na verloop van tijd 10.000 of 20.000 gulden meer waard is geworden. Van een schoksgewijze belasting verhoging is in dat stelsel geen sprake meer. Nu proberen huisei genaren nog wel eens de waarde zo laag mogelijk in te schatten, om maar vooral niet in een hogere waardeklasse te vallen. Dat kan een voordeel van ettelijke hon derden guldens opleveren. De verwachting is dat huiseigenaren met de nieuwe regeling minder snel in de verleiding komen om de waarde bewust te laag in te schat ten. Het nieuwe rekensysteem levert naar verwachting enkele honderden miljoenen guldens op. Het kabinet heeft nog geen besluit genomen over invoering van een vast percentage over de waarde en ook is nog niet gespro ken over de besteding (of terug gave) van de eventuele extra belastingopbrengst. aling van een schadevergoeding doorslaggevend is of een ver dachte zijn voorlopige hechtenis aan zijn eigen gedragingen of leugenachtige verklaringen heeft te wijten. In de praktijk worden vergoedin gen betaald van vijftig gulden tot enkele honderden guldens per in de cel doorgebrachte dag, met soms uitschieters omhoog. Onder meer de mate van beperking in de cel en de publiciteit over de zaak spelen daarbij een rol. Niet het Openbaar Ministerie betaalt maar het Ministerie van Justitie. Er zijn twee wegen om tot een schade-uitbetaling te komen. Dat kan enerzijds via artikel 89 van het Wetboek van Strafvordering. Anderzijds is het mogelijk de Staat der Nederlanden aan te spreken op grond van een onrechtmatige daad. Met andere woorden: de arrestatie en verze kerde bewaring waren niet terecht. In beide gevallen kan gevraagd worden om een mate riële en een immateriële vergoe ding. Iemand kan pas echt over een schadeclaim onderhandelen als het Openbaar Ministerie een ken nisgeving van niet verdere ver volging heeft afgegeven. Bij de ex-verdachten in de zaak Robin Bogers is dat nog niet gebeurd. Mr. Hiddema: „Het openlijk aan bod van Justitie om te praten over betaling van schadeclaims, houdt natuurlijk in dat je die mensen in deze kwestie nooit meer kunt vervolgen." Het gezin van J. de K. en M. G. met hun baby verblijft nu op staatskosten in 'een parkachtige omgeving'. Hiddema gaat er van uit dat die kosten niet in minde ring gebracht zullen worden op het bedrag dat deze twee ex-ver- dachten zullen krijgen. Molukkers demonstreren tegen Suharto voor het Haagse Vredespaleis. Van onze redactie binnenland Den Haag - Ruim dertig vooral jonge Molukkers hebben gisteren in Den Haag gedemonstreerd tegen het bewind van de Indonesische president Suharto. De deelnemers waren lid of sympathisant van Gerakan Mena Muria, een organisa tie die het ideaal van een zelfstandige en vrije republiek der Zuid-Molukken (RMS) nieuw leven wil inblazen. De Gerakan ofwel beweging is begin dit jaar opgericht omdat de jongeren het beleid van de RMS-regering in balling schap wat tam vonden. De demonstratie ging onde.r meer.langg het Vredespaleis, dat drie Molukkers toeliet voor het aanbieden van een petitie. Daarin wordt onder meer gewezen op het bestaansrecht van een vrije Molukse republiek en op de 'roofbouw' door Indonesië op de natuurlijke rijkdom men van de Molukken. De PvdA wil snel een debat met minister Van Mierlo (Buiten landse Zaken) over de ontwikkelingen in Indonesië. De Tweede-Kamerfractie van de PvdA vreest voor het leven van demonstan- ten tegen het Indonesische regime die geen algemene bekendheid hebben. Het bewind-Suharto is volgens de PvdA bezig het democratisch proces in Indonesië in de kiem te smoren. De fractie wil dat de Nederlandse regering het uiterste doet om gearresteerde politici, vakbondsleiders en minder bekende demonstranten te bescher men. De generaal die de leiding had bij de bestrijding van de rellen die vorige maand in Jakarta vier levens eisten, is van zijn functie ontheven. In nieuwsberichten werd gesuggereerd dat president Suharto onte vreden was over de manier waarop hij de zaak had aangepakt. Suharto heeft gisteren uitgesloten dat er structurele veranderingen zullen komen in het politieke systeem van Indonesië, maar foto wiebe kiestra verbeteringen zijn wel mogelijk. Acht jonge Oost-Timorezen zijn gisteren over het hek van de Franse ambassade in Jakarta geklommen en hebben daar poli tiek asiel aangevraagd in Portugal, de vroegere koloniale machthebber in hun land. Volgens de politie maakten de Oost-Timo rezen van een zware regenbui gebruik om onopgemerkt over het hek te klimmen. Een woordvoerder van het Indonesische minis terie van Buitenlandse Zaken, Ghaffar Fadyl, sprak van 'een oude publiciteits stunt' om internationale aandacht te krij gen. Hij zei dat de Timorezen kunnen gaan waar zij willen, 'omdat zij door de autori teiten niet worden vervolgd'. Het is voor het eerst sinds vier maanden dat er weer Oost-Timorezen een buiten landse ambassade in Jakarta binnendrin gen om uit Indonesië weg te komen. Indo nesië heeft Oost-Timor in 1976 gean nexeerd. sindsdien alleen maar toe. Beide ministers stellen verder ook het gebruik van bedrijfs- en leaseau to's, de grootste kilometervreters van het nationale wagenpark, ter discussie. Een mogelijke oplos sing daarvoor is het verhogen van de fiscale bijtelling voor privé- gebruik. Een commissie die in opdracht van minister Zalm (Financiën) de vergroening van het belasting stelsel bestudeert, heeft enkele maanden geleden al voorgesteld de bijtelling te verhogen van twintig naar 28 procent. Ook deze verhoging ligt politiek erg gevoe lig, omdat hiermee eveneens veel (economische) belangen worden geraakt. Mogelijk dat het kabinet vol gende week al een besluit neemt over het Mobiliteitsplan. Enschede (anp) - De fracties van de Enschedese gemeente raad hebben vandaag spoed overleg met burgemeester J. Mans over zijn beleid ten aanzien van het illegale auto crossen. „Wij willen van hem horen dat er een einde wordt gemaakt aan die uitwassen. Het toestaan van racen met en het in brand steken van gestolen auto's is ontoelaat baar," zegt voorzitter A. Enklaar van de WD-fractie. De gemeente Enschede heeft de afgelopen week volgens Enklaar mogelijk een te laconieke indruk gewekt waar het gaat om de aan pak van de het crossen: „Het is goed dat de burgemeester een beleid voert om escalatie te voor komen, want de stad is niet gebaat bij een spiraal van geweld. Maar de overheid moet wel duidelijk maken waar haar tolerantiegrens ligt. Burgers begrijpen niet waarom de politie ernstige verstoringen van de openbare orde ongemoeid laat." Enklaar beseft dat het moeilijk is de autocrossers aan te pakken: „Ze zijn. moeilijk te traeeren. Daar komt bij dat de gevolgen van een grootschalig optreden van de politie niet zijn te over zien. Het is niet ondenkbaar dat het veelal massaal aanwezige publiek zich tegen de politie keert en er gewonden vallen. En dat terwijl de daders inmiddels zijn gevlucht." 'Een chirurgische ingreep' lijkt Enklaar beter op zijn plaats om aan het illegale crossen een einde te maken. „Dat zou kunnen inhouden dat politiemensen in burger tijdens de ongeregeldhe den de raddraaiers eruit pik ken." Hij vraagt zich of afsluiting van het parkeerterrein bij de super markt Miro een oplossing is: „Je ontneemt de jongelui weliswaar hun crossterrein, maar je loopt wel het risico dat ze elders in of buiten de stad hun activiteiten voortzetten." De politie heeft overigens giste ren een 17-jarige Enschedeër aangehouden, omdat hij donder dagavond heeft gecrosst in een anderhalf jaar oude Opel Vectra die eerder deze week werd gesto len. De relschoppers vernielden de wagen en staken hem in brand. De politie greep niet in om escalatie te voorkomen. „Maar als we op dat moment hadden geweten dat de auto was gestolen, was dat wel gebeurd," aldus de politie gisteren. Eerder deze week zijn al acht Ensche- deërs opgepakt in verband met het crossen. J?"0n2e verslaggever tr'ur? - De bedrijfsraad Bijenhouderij houdt 'op zeer korte se) p sP°edberaad over de massale bijensterfte. In Overijs- ."^derland en in mindere mate in Brabant is het aantal nSen van bijensterfte dit jaar veel omvangrijker dan jaren. Nederlandse bijenbonden zullen de imkers trachten een manier te bedenken om de sterfte tegen te gaan. Ze hebben niet de indruk dat er verboden bestrijdingsmid delen gebruikt worden. Roeien vindt een poging om bepaalde middelen verboden te krijgen een te zwaar middel. Hij ziet meer in een beter onder ling overleg tussen imkers en de land- en tuinbouwsector. „Het soort middel en het tijdstip waarop het gebruikt wordt kan al enorm schelen, 's Avonds is de schade veel minder." Stramproy (anp) - Enkele dui zenden belangstellenden zijn gisteravond in het Limburgse Stramproy bijeengekomen voor de herdenkingsbijeen komst voor de zes scouts die vorige week donderdag in Zweden bij een verkeersonge val omkwamen. De dienst vond plaats in een spe ciaal gebouwd paviljoen. Prins Claus was als beschermheer van Scouting Nederland aanwezig. Verder woonde staatssecretaris Terpstra (Jeugdbeleid) de her denkingsbijeenkomst bij. Het ongeluk gebeurde toen een busje waarin tien scouts zaten in het Zweedse Karlshamn frontaal in botsing kwam met een vracht wagen. Vijf inzittenden, onder wie de 26-jarige chauffeur, waren op slag dood. Een zesde scout overleed later in het zie kenhuis. De vier andere inzitten den raakten zwaar gewond en liggen nog in een Zweeds zieken huis. Een tweede busje dat met negen inzittenden vlak in buurt was raakte niet bij het ongeval betrokken. Deze negen scouts brachten een bloemenhulde aan hun verongelukte vrienden. De kisten van de scouts arri veren in het mortuarium. foto fer traugott Beilen (anp) - Er komt een landelijke stichting voor sek sueel misbruikte mannen. Het initiatief daartoe is genomen door de 34-jarige Klaas-Jan Gerding uit Bei len die samen met Robert van de Luitgaarden uit Nagelen via de stichting andere lotgenoten uit hun isolement wil halen. Verder willen ze taboes rondom sek sueel misbruik van mannen doorbreken. Gerding en Van de Luitgaar den zijn beiden slachtoffer van jarenlang seksueel mis bruik in hun jeugd. Beiden zeggen nog steeds gebukt te gaan onder die ervaringen, waardoor ze zich lange tijd sterk geïsoleerd hebben van hun omgeving. Eén op de vier mannen heeft volgens Gerding soortgelijke ervaringen met dezelfde gevolgen. De stichting in oprichting wil lotgenoten aansporen zich bij hen aan te sluiten om ervaringen uit te wisselen. Ook is intussen een brief aan de minister van Justitie geschreven met het verzoek de verjaringstermijn van twintig jaar voor seksu ele misdrijven af te schaffen. Hij is pendelend automobilist en hij rijdt per dag 40 kilometers heen en weer naar zijn werk. Als hij 1 op 10 rijdt, kost hem dat vier liter benzine. Het kabinet wil niet dat hij per auto reist en dus wordt benzine misschien wel een kwartje per liter duurder. Als hij een gulden per dag meer aan brandstof kwijt is, dan laat hij zijn auto wel staan, zo redeneert het kabinet. Met aftrek van atv-, feest-, snipper- en vakantiedagen kost de mogelijke prijsverhoging de man die 40 kilome ter per dag pendelt, pakweg 225 gulden per jaar. Een smak geld? Welnee, de automobilist is daar net zo weinig van onder de indruk als de sportliefhebber dat is van twee gulden per maand voor Sport7. Voor die pakweg 225 gulden per dag bespaart die auto mobilist zich het in weer en wind wachten op bussen die te laat zijn en treinen die vertraging hebben. Voor een gulden meer per dag hoeft hij geen okselgeur en slechte adem te ruiken in overvol vervoer, hoeft hij op drukke stations niet voor zijn portemonnee te vrezen en heeft hij van stakingen ook al geen last. En met een beetje geluk krijgt hij een deel van die gul den ook nog eens terug via de motorrijtuigenbelasting die op die manier een leuk spaarpotje wordt om op vrije dagen extra benzine te kunnen kopen. Het bevalt hem wel, zo 'n meedenkende overheid. MERIJN Handgranaat ontploft in koffiehuis Utrecht - De explosie die gistermorgen enorme ravage aan richtte in een Turks koffiehuis in Utrecht, blijkt te zijn veroor zaakt door een handgranaat. Het projectiel werd door het raam naar binnen gegooid, voorafgegaan door een baksteen. De politie weet nog niet wie er achter de aanslag zit. Niemand raakte gewond. Een eerste onderzoek van de recherche wijst uit dat er waar schijnlijk geen sprake van politieke of racistische motieven is. Dat leidt de politie af uit het feit dat aanslagen van die aard meestal gepaard gaan met het kalken van leuzen of van een her kenningsteken. 800 miljoen voor verdubbeling spoor Den Haag - Minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat heeft 795 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de verdubbeling van de sporen tussen Boxtel en Eindhoven. Dat worden er vier omdat het railvervoer van zowel personen als goederen op het baanvak een belangrijke nationale en internationale functie heeft. Het baanvak Boxtel-Eindhoven is de enige verbinding tussen de Randstad (met Schiphol en de Rotterdamse haven) en de provin cies Noord-Brabant, Limburg, het Duitse Ruhrgebied en de Bel gische grensstreek rondom Luik. De hoge belasting maakt het noodzakelijk de sporen te verdubbelen, waardoor er meer trei nen kunnen rijden en het aantal verstoringen aanzienlijk afneemt. Verder levert de beperking van overstaptijden en de hogere rijsnelheid van de treinen voor de reiziger een tijdwinst op van vier tot acht minuten. Asielzoekers beëindigen hongeractie Zwolle - Bewoners van het opvangcentrum voor asielzoekers (OC) in Zwolle hebben besloten hun actie om maaltijden te wei geren op te geven. De directie heeft toegezegd om voortaan tij dens de lunch weer soep te serveren. Het OC heeft dat meege deeld. Het centrum schrapte de soep als lunchgerecht medio juli. Sindsdien is er geen gemeenschappelijke middagmaaltijd meer en krijgen de bewoners een lunchpakket dat ze kunnen eten wanneer ze dat willen. Het merendeel van hen heeft toch behoefte aan gezamenlijke lunch met soep. Aan de actie namen ruim 150 bewoners deel. Zij weigerden de bonnen waarop ze een warme maaltijd kunnen krijgen. Hoge Raad laakt verzwijgen aanslagfout Den Haag - De particulier die zelf heel goed weet dat de belas tinginspecteur hem, door een verwerkingsfout, voor een te laag bedrag in de inkomstenbelasting aanslaat maar dat verzuimt te melden bij de Belastingdienst, moet naderhand niet klagen. Een navordering met eventueel zelfs een verhoging (belastingboete) is zijn deel. De Hoge Raad wees gisteren twee klachten van burgers van de hand die meenden dat er sprake was van 'ambtelijk verzuim', wat navorderen uitsluit. De Hoge Raad spreekt echter van een schrijf- of tikfout. Dan mag er wel een aanvullende aanslag wor den opgelegd. Dijkstal billijkt straf politiechef Den Haag - Minister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) billijkt het voorwaardelijk ontslag van de personeelschef van het politie korps Gooi- en Vechtstreek omdat deze zich schuldig heeft gemaakt aan seksuele intimidatie van een agente. Dat antwoordt de bewindsman op vragen van de Kamerleden Dijksman en Van Heemst (beiden PvdA). Die vinden de maatregel te licht. De zwaarte van de straf is bepaald door de betreffende korpsbeheerder en dat hoort ook zo, aldus Dijkstal. „Het is niet aan mij een oordeel te geven over de door de korpsbeheerder opgelegde strafmaat." De personeels chef heeft een proeftijd van vier jaar waarin hij kan blijven wer ken. De PvdA'ers vinden dat de politiefunctionaris op zijn minst zou moeten worden overgeplaatst. Brand in auto verdachte ontucht Drunen - Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag in Drunen een auto in brand gestoken van een 62-jarige man uit die plaats die wordt verdacht van ontucht met jonge kinderen. De auto brandde geheel uit. De verdachte man, van wie eerder deze week al zijn woning met verf werd beklad, is dinsdag aangehouden. Hij zou tussen maart en augustus van dit jaar ten minste vijf kinderen uit zijn buurt seksueel hebben misbruikt. Den Haag (anp) - Het Centraal Planbureau (CPB) heeft de raming van de economische groei voor dit jaar opgetrokken van 2 tot 2,5 procent. De werkgelegenheid krijgt hierdoor een extra impuls. Het planbureau verwacht, in het iets bijgestelde Centraal-Econo- misch Plan voor komend jaar, dat er dit jaar 80.000 volledige banen bij zullen komen en vol gend jaar op zijn minst 82.000 volle banen. Aangezien een aan zienlijk deel van die banen in deeltijd wordt uitgeoefend ligt het aantal mensen dat aan werk wordt geholpen veel hoger. Dit jaar komen er bijvoorbeeld 92.000 mensen met betaald werk bij. Niet alleen het aantal nieuwkomers op de arbeids markt, zoals schoolverlaters, maar ook werknemers die momenteel tot de werklozen worden gerekend, vinden een plaats op de arbeidsmarkt.

de Stem | 1996 | | pagina 3