Buurvrouw bekent moord op Robin ens hig bv J. belasterde haar familie uit frustratie Nederlanders sparen als nooit tevoren Dode en gewonden bij onlusten Cyprus j 18 keer scoren voor nog geen 9 piek DE STEM T-shirts sweaters t*V Jk j 'aar en 0U(^er is voor een Van der Valken gaan voor straftehuis zwervertjes opzetten Villa Weizigt *Joy Service* SPORTKLEDING us Supermooi! ïout - Breda :eerderij W. Braat INEIM Dor de rubriek fc/06/escort Bel kontaktzoekende vrouwen Clubs Massagesalon Breda Dordrecht Holl.dames gevraagd Escort 076-5411 Privé schoon wil leven. 9440/076-5717171 offeringen Bredase kleuter door verstikking omgebracht Ritzen kort Olympische winnaars niet op studiebeurs Helft bevolking tegen lang haar beroepsmilitair Weer dode in België bij overval op geldtransport Sport7 boos op Studio Sport 3 weken voor 8,50 |;eerterrein Wickes Dijsters. Org. v. Aerie V ook een kraam. i contante betaling aan fren worden opgegeven 'i verplicht), excl. BTW: 14,84 Zaterdag 16,34 excl. BTW: r 3,45 Zaterdag 3,80 Ié/clubs/06 zijn geen ilingen van toepassing. 06-96.88 Direkt doorgeschakeld via PTT (24 u/p.d. 100cpm) NYMFOMANES-lijn: Ze willen meteen sex! 06-9706 (75cpm). Oudere heren gezocht v. GRATIS sex met dames 40+. Bel 06-9705 (75cpm). Sex met getrouwde vrouwen thuis. 06-9603 (80cpm). Dominante vrouwen geven telnrs. v. gratis SM-kontakt. Bel nu: 06-32032580 1gpm SM-VOOR-2: direkt apart voor dominant sexkontakt. 06-320.329.99 (75cpm). Homo: Jongens onder el kaar. Hoor die knullen ge nieten! 06-32033088pm75c GAY-KONTAKTEN Hete knul uit Brabant/Zeeland 06-9614 (60cpm). Erotische/body/thai/hydro mass, in luxe salon. Ma t/m za 11 -23u. Zo 13-22u. Mauritsstr. 4 076-5222333 Geopend v.a. 14.00 uur. 5 dgn. per week. Kilweg 10. tel. 078 - 6179405 VILLA WEIZIGT Dames va 18 jaar op escort SM*Striptease*Dames gevr. Thai.-Hydro.-Erot.-massage [Juterpricc Relasport F.J. Haarmanweg 2A, Terneuzen, 0115-630912 i, Sandra, Kimberley, Pascalle. 38084 (11-24 uur) en Wil je lekker komen maar jr. geen 06 op je tel.rek. 20_ 0056.91.5190 14qpm)heet__ itv. "MAI" Thaise masseuse. 00- geeft trad. Thai bodymas- sage (geen sex) m-v 11-" tel. 076-5016245. uk-, industrie- en geveireiniging^ het aanbrengen van anti-gra oppen, repareren en vernieuwen maakonderhoud van kantoren - gebouwen. e. Bocht 35, Breda, 076-51415 ,j6e jaargang JELGIÉ MA T/M VR BFR.40 ZAT. BFR. 50 2 KATERNEN OeBinnenkrant Binnenland Buitenland FRANKRIJK MA T/M VR FFR. 14 ZAT. FFR. 17 ITALIË MA T/M VR LIR. 4.000 ZAT. LIR. 4.600 8 "710311 000218 lllll DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2.50 SPANJE MA T/M VR PTAS. 375 ZAT. PTAS. 425 A2 A3/A4 A5 A6 A7 81 t/m B3 Sand C1 t/m C3 Zomer-Gids D1t/mD3 fiV-programma's D4 Beurs Economie Suharto reageert overspannen PAGINA 'Overbodige' postkantoren gaan dicht Ajax wijdt Arena met verlies in 'Witte vlekken op gebied toeristenbeleid' PAGINA Veel bezitters schotel willen op de kabel PAGINA PAGINA Kunst achter de muren van slot Loevestein MIN./MAX. 14/23 Door John Lazaroms Breda - De moord op de Bre dase kleuter Robin Bogers is opgelost. Hoofdverdachte frudy J., een overbuurvrouw ran de familie Bogers, heeft bekend dat zij de 3-jarige Ideuter door verstikking om bet leven heeft gebracht en vervolgens met het huisafval beeft meegegeven. Van onze Haagse redactie Den Haag - Studenten on der de Nederlandse me daillewinnaars op de Olympische Spelen in At lanta hoeven niet bang te zijn voor een korting op hun studiebeurs. De topsporters kregen van de NOCNSF een forse beloning voor hun prestaties. Minister üilzen (Onderwijs) wil voor hen een uitzondering maken op de regel dat studenten maximaal 15.000 gulden net to per jaar mogen bijverdie nen. Dat heeft de minister giste ren bekend gemaakt. Ritzen zou het 'te gek voor woorden' vinden dat de studerende sporters gekort worden op hun beurs omdat ze de grens van 15.000 gulden over schrijden. Wat studenten normaliter meer verdienen, wordt ingehouden op de stu diefinanciering. De sporters hebben met hun uitzonderlijke prestaties een premie verdiend waarop zij van tevoren niet konden re kenen, vindt Ritzen. Het NOCNSF keerde in totaal 1,2 miljoen premies uit aan de 19 medaille-winnaars. De man- nen-hockeyploeg ontving 15.000 gulden per .persoon, de volleyballers kregen 16.000 gulden en de 'gouden' roeiers elk 20.000 gulden. jjffl Haag (anp) - De helft van de «derlanders vindt dat lang haar #11 beroepsmilitairen verboden "«t worden. Dit blijkt uit een Paling van het NIPO. Volgens 44 Procent van de ondervraagden "eten de militairen dat zelf uit maken. Jtoral ouderen vinden lang haar J, "®>epsmilitairen geen ge- vacrocenk van de mensen rood. In de categorie van 35 tot jaar is dat 50 en bij jongeren yrocent. De voorstanders van verbod zijn met name te vin- HVVD W aanhanSers van |®tairen die neusringen of oor uil:11 dragen, ondervinden nog kinderbegrip. ei? maand ontstond een dis- t»pS'e 'i0en de luchtmachttop basis vó ltiiren op de Italiaanse vulafranca naar huis stuur- i„uegens hun lange haar. had f '^evelhebber Droste dan! m, 'rhruari aangekondigd taan en ourhellen voor- 'an taboe zouden zijn. Kunnen ze mooi in de keuken helpen Justitie neemt deze zoveelste ver klaring van de buurvrouw uiter- mate serieus. Zij heeft de vier an dere verdachten gistermorgen vrijgelaten. De dagvaardingen te gen hen zijn ingetrokken. J. wordt nu psychiatrisch onderzocht. J. heeft afgelopen zaterdagmid dag een bekentenis afgelegd aan de politiemensen, die haar de af gelopen maanden bijna dagelijks verhoorden, 's Ochtends had ze eerst nog een vaag verhaal verteld, maar naarmate de dag vorderde werd J. steeds emotioneler. Uit eindelijk gaf ze toe dat ze Robin op woensdagmiddag 24 april in haar woning aan de Heusden- houtsestraat in Breda om het le ven bracht. Zoontje Een echte reden voor haar daad kon de vrouw niet geven. Wel heeft ze verklaard dat Robin iets gezegd heeft over haar overleden zoontje Nicky. De dood van haar eigen kind, vorig jaar december, zou J. geestelijk een flinke knauw hebben gegeven. De 4-jarige Nicky overleed nadat hij eerder op de dag naar een 'opstapdag' van basisschool Heusdenhout was ge weest. Robin was op 24 april 1996 ook naar zo'n opstapdag geweest. De kleuter heeft 's middags, toen ze bij de overbuurvrouw pannen koeken ging eten, gevraagd waar Nicky was. „Komt Nicky niet meer terug of is hij stout ge weest?" zou het meisje aan J. heb ben gevraagd. Wat er daarna pre cies is voorgevallen weet J. zelf niet meer. Wei herinnert ze zich dat ze Robin in een opwelling heeft gedood door beide handen op mond en Brussel (anp) - In de omgé ving van het Belgische Char leroi is gisteren opnieuw een geldwagen op buitensporig grove wijze overvallen. De bijrijder van de wagen kwam daarbij om het leven. De chauffeur raakte zwaar gewond. Gewelddadige overvallen op geldtransporten zijn in België schering en inslag. Dit jaar wer den bij eerdere overvallen al twee geldkoeriers doodgeschoten, het geen tot grote onrust heeft geleid bij het personeel van de geld transportbedrijven. De Belgische overheid heeft onlangs bepaald dat 'voor zover nodig en mogelijk' een extra escortevoertuig moet worden ingezet. De geldwagen die gisteren werd overvallen was alleen. De wagen werd bij Charleroi klemgereden door een vrachtwa gen met oplegger. Een tweede vrachtwagen, uitgerust met een stormram, beukte vervolgens de achterdeuren van de geldwagen open. Beide vrachtwagens waren gestolen. De overvallers waren zwaar bewapend. Hoe de bijrijder precies om het leven kwam, is niet bekend gemaakt. De daders gin gen er vandoor in een gereed staande personenauto. Hun buit bedroeg circa anderhalf miljoen gulden. Minister van Binnenlandse Zaken Vande Lanotte zei gisteren, geen extra maatregelen te willen tref fen tegen de golf van overvallen. Volgens Vande Lanotte is het niet verstandig een oorlog te ontketen tussen criminelen enerzijds en het leger en politie anderzijds. Dat zou alleen maar tot meer doden leiden, meent hij. In plaats daar van wil Vande Lanotte de speur tocht naar de daders intensiveren. neus te houden, waardoor het kind stikte. Vervolgens heeft J. het levenloze lichaam in een plastic zak gestopt en meteen in de afval container gegooid. Daarna belde ze de moeder van Robin met de vraag waar de kleuter bleef. Het kind was, had J. verzonnen, naar huis gegaan om een portemonnee- tje te halen. Schadeclaims De verklaring van J. is voor justi tie voldoende reden om de vier an dere verdachten die nog vastzaten - neef J.P. de K. en zijn vriendin M.G., haar ex-man A.K. en de laatst aangehouden L. van W. uit Dorst - vrij te laten. De dagvaar dingen voor moord, doodslag of vrijheidsberoving worden inge trokken. Bij het verdere onder zoek wordt het overlijden van J.'s eigen zoontje Nicky nogmaals on der de loep genomen. Justitie kan naar aanleiding van de arrestaties rond de dood van Robin minstens twee schade claims tegemoet zien. Raadsman Delahaije van de laatst aangehou den man, de 64-jarige L. van W. uit Dorst, is van plan vooral de immateriële schade die zijn cliënt heeft geleden op justitie te verha len. Ook advocaat Schoenmakers van A.K. - de ex-echtgenoot van J. - gaat een schadeclaim indienen voor de maandenlange 'onterech te' hechtenis. OP BINNENLAND - A3: - Gemengde gevoelens over onderzoek Robin - Verdacht stel onschuldig in cel - Heusdenhoutsestraat beleeft drama opnieuw Stapels dossiers werden gistermorgen het gebouw van de Bredase rechtbank binnengedragen. Daar werd een pro forma-zitting over de zaak Robin Bogers gehouden. De 'echte' rechtszaak begint over enkele maanden, wanneer de motieven en de psychische gesteldheid van hoofdverdachte Trudy J. na der zijn onderzocht. Het dossier van niet minder dan 4.000 pagina's dat de politie heeft aangelegd is grotendeels nutteloos, nu blijkt dat J. de moord hoogstwaarschijnlijk alleen heeft gepleegd. FOTO COR VIVEEN Robin Bogers Door John Lazaroms Breda - Door de verdachtmakingen van overbuurvrouw Trudy J., die nu bekend heeft Robin Bogers te hebben gedood, zijn acht mensen maandenlang ten on rechte verdacht van betrokkenheid bij deze moord. Naar nu blijkt heeft J. haar familieleden en anderen belasterd uit pure frustratie, ontstaan na de dood van haar eigen zoontje. De 4.000 pagina's die de rechercheurs van het recherche-bijstandsteam met bloed, zweet en tranen bij elkaar sprokkelden, blijken ach teraf goeddeels verspilde moeite. Al in het begin van het onderzoek legde J. een beken tenis af die redelijk in de buurt van de waar heid kwam. Robin zou op de bewuste middag van de 24e april gevallen zijn en daarbij overleden, waarna de vrouw het kind in een plastic zak gestopt had. Zo luidde begin juni haar ver klaring. Hoe Robin daarna verdween, wist ze niet. De politie had toen al de kem van de zaak in handen. De rechercheurs gingen echter door. Gesterkt door talloze telefoontaps concludeerden de medewerkers van het onderzoeksteam 'dat een aantal familieleden van Trudy J. meer van deze zaak moest weten. Achteraf kan ge constateerd worden dat die conclusie destijds goeddeels uit de speurdersgeest van de poli tie kwam. J. zelf was, om allerlei redenen, be reid iedereen te belasteren, behalve zichzelf. Over haar ex-man A.K. zei de vrouw: „Die houdt toch niet meer van mij." Dorstenaar L. van W. werd door J. met de vinger nagewe zen omdat deze haar een loer gedraaid zou hebben bij de aankoop van een auto. De K. en G. stonden ook niet meer in een goed blaadje. Door drie maanden lang met een stalen ge zicht de meest wilde verhalen bij elkaar te liegen, onder meer over haar eigen familiele den, maakte J. acht mensen uitermate ver dacht. Een aantal van hen heeft daardoor maanden onschuldig vastgezeten. Van de vermoedens die de politie tijdens het onder zoek had, zoals een zedenmisdrijf of een ver band met kinderporno, blijkt niets waar te zijn. De advocaten van de verdachten hebben wei nig kritiek op de vasthoudendheid waarmee de politie zich in deze zaak heeft vastgebeten. Het continu verhoren van de verdachten werd een enkele verdachte wel eens te veel, dit tot onvrede van de raadslieden. Maar dat permanent verhoren had de Maas trichtse hoogleraar rechtspsychologie H. Crombag in deze krant de politie al meegege ven als advies. „De politie moet hoofdverdachte J. onophou delijk blijven bestoken. Ze is de gebeurtenis sen niet vergeten, ze wil het alleen niet we ten. Uiteindelijk komt de waarheid boven ta fel," zei Crombag begin juni. Voorburg (anp) - Nederlan ders sparen als gekken. Vol gens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam het spaartegoed in de eerste zes maanden van dit jaar toe met liefst 11 miljard tot 242 mil jard gulden. Het is de sterkste stijging ooit. Een dergelijke groei heeft het CBS niet eerder waargenomen. De groei van het spaargeld ging overigens ten koste van de inleg bij beleggingsfondsen. In de eerste zes maanden brach ten de spaarders 69 miljard naar hun spaarrekeningen. Ruim 60 miljard werd weer opgeno men, waardoor er een positief saldo overbleef van 9 miljard. De banken keerden 2 miljard aan rente uit. Het spaartegoed nam dus in totaal met 11 miljard gul den toe. Een echte oorzaak voor de enor me spaardrift kan het CBS niet geven, maar de spaarloonrege lingen spelen zeker een sterke rol. Hoeveel geld er precies in de spaarloonconstructies is gestopt, wordt pas aan het eind van dit jaar bekendgemaakt, zo laat CBS-onderzoeker P. van der Beek weten. In het afgelopen j^ar was dat ef fect goed zichtbaar. „Toen werd er in totaal zo'n 14,1 miljard gespaard. De regeling voor het spaarloon nam daarvan 3,8 miljard in beslag," zegt de con troleur. De beleggingsfondsen zijn, on danks de hoge rendementen in de eerste zes maanden van 1996, niet populair. Beleggers nemén mede door het slechte boekjaar 1994 nog steeds een afwachtende houding aan. In de eerste zes maanden van dit jaar stroomde er 2,6 miljard naar de beleg gingsfondsen, een daling ten op zichte van de eerste helft van 1995. Toen werd er voor 2,9 mil jard gulden belegd. PAGINA Rustig weer In de ochtend kan het eerst nevelig of mistig zijn. In de loop van de dag volgen opklaringen. Het blijft droog en er is weinig wind. Vanaf morgen wordt het opnieuw aangenaam zomerweer. Van onze verslaggever Akersloot - Het Van der Valk-concern is van plan in een van de grote steden een tehuis voor dakloze kinderen op te zetten. Drie 'Valken' werden in juni veroordeeld tot werkstraffen wegens het jarenlang tillen van de fiscus en het zwart uitbetalen van salarissen. Ben van der Valk (motel Aker sloot), broer Lucas (motel Haar lemmermeer) en neef Gert-Jan (motel Tiel) willen met de oprich ting van het tehuis invulling geven aan de werkstraffen. „We willen iets écht nuttigs doen. Met een ha mer en een boor aan de gang gaan, kan ik thuis ook," aldus Ben van der Valk. De drie 'Valken' kregen twee maanden terug elk 240 uur werk straf. Direct na het vonnis zei Ben al dat hij de dienstverlening 'met toewijding' wilde verrichten. Van der Valk: „Kort geleden las ik dat er in Rotterdam en Amsterdam erg veel thuisloze kinderen tussen de twaalf en de zeventien zijn. We vroegen ons af of er voor die zwerfkinderen wel opvang is. Nu, die blijkt er niet te zijn." Hoe ver staat het met de plannen voor het tehuis? „Het is nog maar 'een idee, dat we bovendien nog met de reclassering moetén be spreken. Maar zo'n tehuis runnen ligt wel in onze lijn. Bedden heb ben we genoeg en voor eten kun nen we ook zorgen. Ons idee is, onze straf in te vullen met het op richten van de stichting die het te huis moet besturen. Daarna kun nen we de stichting overdragen, terwijl we er zelf bij betrokken blijven." Van onze redactie buitenland Dherinia - Voor de tweede maal in een week is gisteren op Cy prus bij onlusten een demonstrant door Turks-Cypriotische troepen gedood. Het incident had plaats in Dheri nia na afloop van de begrafenis van Tassos Isaak, de Grieks-Cy prioot die zondag in het bufferge- bied tussen de Griekse en Turkse zones van het verdeelde eiland werd doodgeslagen. De gedode man is volgens de politie de 26-ja- rige Solomos Solomou uit Para- limni. Ook zijn er elf gewonden gevallen, onder wie Grieks-Cypriotische demonstranten, twee Cypriotische politiemensen en twee leden van de VN-vredesmacht. Een van de slachtoffers is een 59-jarige vrouw die ernstig gewond is geraakt door een schot in de buik. De gewonden vielen toen Turks- Cypriotische militairen schoten losten op demonstranten die de 'groene lijn', die het Griekse en het Turkse deel van het eiland scheidt, overstaken. Er waren on geveer 300 Grieks-Cyprioten bij de demonstratie betrokken. Ze gooiden stenen naar de Turkse troepen. De woordvoerder van de 1200 man sterke VN-vredesmacht op Cyprus meldde dat een van de VN-militairen een buikwond heeft, de andere een rugwond. Volgens het Cypriotische persbu reau zijn het Britten. De staatsbegrafenis van de 24-ja- rige Grieks-Cyprioot Isaak, die bij soortgelijke protesten omkwam, was een dramatische gebeurtenis. In de kathedraal in Paralimni, waar de mis werd gehouden, noemde aartsbisschop Chrysosto- mos Isaak een 'held van onze vrij heidsstrijd, die gesneuveld is door het geweld van de barbaarse be zetter'. Even later braken onlusten uit in Dherinia, op vier kilometer af stand van Paralimni. De VN-Vei- ligheidsraad heeft beide partijen opgeroepen een einde té maken aan de gewelddadigheden. Het valt te verwachten dat de re latie tussen Griekenland en Tur kije, die beide lid zijn van de Navo maar vaak conflicten hebben, door deze incidenten nog slechter wordt. Hilversum - Sport7 is boos op de NOS vanwege reclamespotjes voor Studio Sport. Het nieuwe tv-station, dat zondag start, wil een klacht indienen bij de Reclame-Codecommissie. Kees Jansma en de zijnen hebben de afgelopen weken de kijker in tv-spotjes attent gemaakt op het nieuwe aanvangstijdstip: zondagavond 21.15 uur. „De NOS claimt daarbij dat je gratis naar Studio Sport kunt kijken. Dat is natuurlijk onzin," verklaart Sport7-directeur Hendriks. „Wij hebben uitgerekend dat kijken naar Studio Sport zeven gulden per maand kijkgeld kost." De NOS wil niet reageren op de klacht. (ADVERTENTIE) I-Tl In vergelijking met 1993 en 1994 zijn dat minimale bedragen. De portefeuillebeheerders haalden in de eerste zes maanden van 1993 7,7 miljard binnen. In het eerste halfjaar van 1994 was dat al opgelopen naar 11,4 miljard. Vanaf de tweede helft van dat jaar zakte de inleg enorm door de negatieve rendementen in die sector. De Nederlandse spaarder koes tert zijn spaarrekening met steeds meer liefde, zo blijkt uit de cijfers. Eind 1970 beschikte een gemid delde spaarder over 2600. Dat bedrag is nu opgelopen tot 15.600 gulden. Ik neem een proefabonnement: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1