HMG is niet bang voor kort geding Onze Top 10 van deze week. Studenten komen sneller aan kamer 0 0 0 'Nederlandse camping op alles voorbereid' 'Ambtenaar moet zich aan milieuwet houden' Enschede verbiedt illegale autoraces O O kilo i.by kiio xm y.y u ^PHrande week1 Den Haag (anp) - De tijd dat studenten moeten wachten op een temer is dit jaar wat verder teruggelopen. Gemiddeld moet een student die zich bij een stichting voor studentenhuisvesting teeft ingeschreven, zeven maanden op een kamer wachten. I AUGUSTUS 1996 A2 FERRAADSEL nESTEM BINNENLAND Over schotelontvangst BINNENLAND KORT Slavinken, rT7Z1 100 g .1,65' 1.09, 1 A Q A ry\ kilo JL63Ö" lUiOU 11 Al onze winkels zijn open van 8 tot 8 uur. Door Romain van Damme ,ee' studenten zijn echter al eer ier onderdak, doordat ze een ka- op de particuliere markt vin- lem In Utrecht en Amsterdam is e temermarkt het krapst. Daar staan jongeren die een kamer ™eken doorgaans een jaar op de Wachtlijst. Jtet zegt medewerker R. Schuur- Y" van de Nederlandse Woon- ond over de woonsituatie in de udentensteden. De organisatie nog geen concrete gegevens iJj1 iaar- „Maar als ik de ge- 6n belriister, kunnen we „,oruz'™tig concluderen dat de Wachttijd iets afneemt." Medewerkers van stichtingen versrpw!ideatenhuisvesting geven verschillende oorzaken voor de Za woonsituatie voor het 2° 's in enkele steden ter,,Üan!'al nieuwe studenten fors ]pat¥ °Pen' bovendien is de stnrv fJaren fors bezuinigd op de Niefmanciering, waardoor zhT,nminder snel g™eigd fstandig te gaan wonen. Uit onderzoeken door het Sociaal en Cultureel Planbureau bleek ook al dat jongeren langer thuis blijven wonen dan vroeger. De Nederlandse Woonbond orga niseert in samenwerking met de Vereniging van niet-kommerciële kamerburo's (VNKKB) ook dit jaar weer een Nationale Kamer- week, waarin aandacht wordt ge vraagd voor de woonsituatie van jongeren. De week wordt gehou den van 26 tot en met 30 augus tus. Ook willen de Woonbond en de VNKKB jongeren stimuleren kri tisch te kijken naar de huur die ze betalen voor kamers. Vooral stu denten hebben door een lagere beurs de afgelopen jaren minder te besteden, Volgens Schuurbiers van de Woonbond stijgt het aan tal procedures tot huurverlaging bij de huurcommissies. „Dat geeft wel aan dat kamerbewoners het financieel moeilijk hebben, want je riskeert ruzie met je huis baas." Roosendaal/Arnhem - Met enig wantrouwen vraagt de Recron-woordvoerster of het wel een serieus telefoontje is. Wat blijkt, het Arnhems kan toorpersoneel van de Vereni ging van Recreatie-onderne mers in Nederland (Recron) is net bezig met een rampenoefe ning. „We kijken of iedereen weet hoe er gehandeld moet worden als we te maken krijgen met een ramp. Vandaar dat we af en toe de praktijk naboot sen." Er kan immers van alles gebeu ren. Ook in Nederland. „Zoals die watersnoodramp die heel wat campings parten speelde. Of een windhoos die een deel van een camping opppakt. Of een bosbrand. In Nederland lig gen heel wat campings in bos rijke gebieden. Je moet op alles voorbereid zijn." Dat zijn de ongeveer 1700 Nederlandse campings zeker, beweert Re cron. Ze moeten allemaal in het bezit zijn van een kampeerver- gunning en een hinderwetver gunning. En daarin is veel, zo niet alles, geregeld. Regeltjes „In de la hoeft geen echt ram penplan te liggen," zegt A. Westerveld, hoofd preventie van de regionale brandweer in West-Brabant. „In die kam- peervergunning en die hinder wetvergunning kan inderdaad voldoende geregeld worden. Daarnaast werken wij in deze regio met een gebruiksvergun ning. Daarin staan ook allerlei regeltjes. Van het opstellen van de tenten tot het gebruiken van de barbecue. Op Familyland in Hoogerheide zijn ze dit seizoen zelfs begon nen met voorlichtingsavonden. „Hoe er bijvoorbeeld met buta- gasflessen moet worden omge gaan, over de brandveiligheid en wat er gedaan moet worden als er iets gebeurt. Dan moet toch iedereen weten wat er ge daan moet worden om paniek te voorkomen." Familyland heeft daarom in de la wèl een compleet rampen plan liggen. „Dat is voor ons een groot woord," zegt Adrie Polder van de Oosterhoutse camping De Katjeskelder. „Maar we hebben wel scena rio's klaar liggen als er wat ge beurt. We beschikken over nooduitgangen, uitgebreide Ook op een Nederlandse camping kan van alles gebeuren. Vorig jaar bijvoorbeeld was er brand op camping Familyland in Hoogerheide. foto ruben schipper brandvoorzieningen en laten twee keer per jaar al onze speeltuigen vrijwillig controle ren." Bovendien, zegt Polder, is de controle streng. „We controle ren zelf veel en uiteraard con troleert de overheid ook. Dat is prima, want het gaat om de vei ligheid van de campinggasten. Die staat altijd voorop." Watersnood Je moet er altijd voor zorgen dat je minimaal van twee kan ten de camping kunt verlaten, doceert A. Westerveld van de West-Brabantse regionale brandweer. „Als we controle ren, en dat doen we regelmatig, is dat een van de zaken waar wij op letten. Het belangrijkste is dat de mensen zich snel in veiligheid kunnen brengen. Die tenten en die caravans komen later wel." Dat Nederland klein is, is dan mooi meegenomen, vindt de Re cron. „In Frankrijk heb je afge legen gebieden die niet zo ge makkelijk te bereiken zijn. Hier ben je overal redelijk snel bij. Neem die watersnood. Toen de Limburgse campings in de pro blemen kwamen, waren de Utrechtse collega's snel ter plekke om een handje te hel pen." Bovendien, zegt ook Recron, wordt er in Nederland buiten gewoon streng én uitgebreid gecontroleerd. „Op de Veluwe heb je in de bossen veel cam pings. Zeker met de droogte van nu is iedereen daar alert. En er zijn grote campings die zelf een brandweerwagen heb ben. Het is constant de vinger aan de pols houden." Dat gebeurt ook op recreatie park De Braakman bij Terneu- zen, waar M. Verpalen beweert dat een ramp als in Spanje in Nederland om die reden onmo gelijk is. „Die controle is zo sterk, er zijn zoveel regels waaraan je je moet houden. Geen olietanks in de grond en de gastanks zijn ingepakt in tal van veiligheidsregels om maar wat te noemen. Ik weet zeker dat die camping in Spanje in Nederland geen vergunning had gekregen." Maar toch: „Klopt, niet alles kun je voorkomen en vergelij ken is niet altijd mogelijk. Blijft wel dat je veel kunt doen om het onheil te voorkomen. Wij hebben onlangs een nieuwe bliksemafleider geïnstalleerd, in het water liggen bootjes klaar als er daar wat gebeurt en overal hangen en staan brand- blusapparaten." Streng In de gemeente Westerschou- wen, waaronder het bij de kust- liefhebbers zeer gewaardeerde Renesse valt, kunnen ze altijd teruggrijpen op een algemeen rampenplan. „Daarin staat ook hoe de de campings bij een ramp ontruimd moeten wor den," zegt een gemeentewoord voerster. De ruim negentig campings die de gemeente telt, weten precies waar ze zich aan moeten hou den. „Er zijn veel regels. Dat de camping goed bereikbaar moet zijn voor brandweer en ambu lance; aan de veiligheid van die campings wordt veel aandacht besteed. Dat moet ook wel, want we hebben hier tussen de 45.000 en 50.000 slaapmoge- lijkheden. Goed voor 2,3 mil joen overnachtingen per jaar. Dan kun je niet anders dan streng zijn." Den Haag (anp) - Tweede-Kamerlid Esselink (CDA) heeft de ministers De Boer (Milieu) en Sorgdrager (Justitie) gisteren om opheldering gevraagd over het recent door de Hoge Raad gewe zen 'Pikmeer-arrest'. Door dat arrest mogen overheden en amb tenaren ongestraft bepaalde milieudelicten begaan. Esselink vindt dat onjuist, omdat 'gewone' burgers wel het risico lopen vervolgd te worden. „Gelij ke monniken, gelijke kappen. Anders komen de gemeenten wel heel erg in de verleiding om de hand te lichten met de milieuwet ten," De CDA'er vraagt de be windslieden om een wetswijzi ging. Anders overweegt hij daar zelf mee te komen. De Hoge Raad oordeelde in het zogeheten Pikmeer-arrest dat een ambtenaar uit het Friese Boarn- sterhim niet vervolgd kan wor den wegens overtreding van mi lieuvoorschriften omdat overhe den zich voor dergelijke daden ook niet bij de strafrechter hoe ven te verantwoorden. Uitvoer der en werkgever zijn in dit ver band niet los te koppelen, oor deelt het rechtscollege. De OM- zegsman stelt dat de milieu-offi cieren na de vakantie zullen pra ten over de te volgen nieuwe koers die door het arrest noodza kelijk is geworden. De Friese ambtenaar had op dracht gegeven verontreinigd baggerslib in het Pikmeer te stor ten. Volgens de voorschriften moet een officieel afvalverwer kingsbedrijf dat slib verwerken. Met het arrest schrijft de raad een vervolg op het Volkel-arrest uit 1994. Daarin werd de Neder landse overheid vrijgesproken van ernstige milieuvervuiling. Op de militaire vliegbasis waren gro te hoeveelheden kerosine in de grond gelekt. eren: fank; 12. aak; 13. adelaar; 16. dol; 17' t; 21. de; 22. tree; 24. kegel; 26. reep; sal; 32. reppen; 35. kameel; 37. na; 38. herder; 42. relaas; 45. ton; 46. pijn; 48. oker; 53. star; 55. ia; 56. spot; 58. pont; etalage; 65. kea; 66. leest; 67. sol; 68, ■pueqs|8i| uba jeeq 'ojezsef 'ijb bis 'uaaisjo01!0^ k woord is in dit raadsel verborgen? uk; 4. mal; 5. besef; 6. el; 7. kabel; 8. 11. klepel; 14. dak; 15. aal; 18. geep; 25. gemelijk; 27. elegant; 29. negen; 4. nar; 35. kar; 36. era; 40. heelal; 4 aat; 46. potas; 47. Nepal; 50. mare; 51. 57. pet; 59. nek; 62. me; 64.1o; 65. ka, pea Haag - De belastingin- Hoge Raad verruimt aftrek valditeratuur ecteur mag met langer con- O Vipf rode nnt.lnnrl harv (peClcLU Iquent het rode potlood han teren bij aftrekposten voor vakliteratuur die de genor meerde standaardlij sten voor jje diverse beroepsgroepen te boven gaan. ne Hoge Raad meent dat de be- wiring van de maximale aftrek :)t wat op grond van onderzoek joor de Fiod gebruikelijk is in 0 bepaalde sector, niet correct it is het gevolg van twee proce dures die zijn aangespannen door ambtenaren van de Belasting dienst zelf. Zij hebben zich hier mee voor één keer opgesteld aan de kant van de belastingplichti gen die zij gewoonlijk juist streng doch rechtvaardig dienen te be oordelen. Ook andere beroepsbe oefenaren, zoals medici en lera ren kunnen nu uit onder de harde norm van de nog net acceptabele kosten voor vakliteratuur die de fiscus na 1 januari 1990 hanteer de. Een teamleider van de Belas tingdienst wilde over 1990 ruim 4600 gulden aftrekken aan vakli teratuur die hij zich persoonlijk had aangeschaft. De beoordelend ambtenaar van de Belasting dienst schrapte dit en stelde de aftrek op maximaal 1000 gulden, overeenkomstig de norm. De Belastingdienst moet echter alle omstandigheden van het ge val in aanmerking nemen en mag niet uitgaan van een louter cijfer matige benadering, meent de Ho ge Raad. De Hoge Raad heeft voorts de deur op een kier gezet voor aftrek van reiskosten naar en van een vakantiebestemming in het buitenland onder het mom van beroepskosten (aftrek van kosten van cursussen, congres sen, seminars, symposia en der gelijke). Een marketing acquisi tie-functionaris van een bedrijf in isolatiemateriaal, die aanslui tend op een vakantie in Zwitser land gedurende ruim twee weken een talencursus Duits volgde in Luzern, mag zowel reis- als ver blijfskosten en cursuskosten vol ledig aftrekken voor de inkom stenbelasting. Staatssecretaris Vermeend van Financiën heeft in deze zaak in het stof gebeten. Hij ging in cassatie van een gelijklui dende uitspraak van het Amster damse gerechtshof. Met de belas tinginspecteur was de staatsse- cretaris van mening dat de man, die zich beroepsmatig bezighield met het werven van ordei's voor zijn baas, in ieder geval de reis kosten niet kon aftrekken. Het was immers een vakantiereis. Bo vendien had de werknemer best even kunnen wachten tot hij zich kon inschrijven voor een opfris cursus Duits in Nederland. Die zou zijn werkgever immers wel hebben vergoed; een cursus over de grens moest de werknemer uit eigen zak betalen. Op al die punten stelt de Hoge Raad de staatssecretaris in het ongelijk. Aan de aftrek is overi gens wel een maximum gebonden van 3250 gulden. Als de totale kosten van reis, verblijf en cursus lager zijn, is de eerste duizend gulden aftrekbaar en het meerde re voor driekwart. 0, ncuae in oosten van Engeland eerst I5 £nS Ï-.T1 enke'e (on erslbui. Middagtemperatuur eenlppend van slecht 15 er, In in het uiterste noorden va: |ho land tot 23 lokaal in zuid ïgeland. u" lgië en Luxemburg: Dinsda* gen- en onweersbuien met ,;el neerslag, langs de kust vee md en tmddagtemperatuur md 18 graden. Woensdag inder buien, later op de dag at zon en iets hogere maxima oord- en Midden-Frankriik- ïsselvailig met regen- en on- eersbuien; met name in de istelijke departementen l0. ?.al veel neerslag. In de weste fee departementen meer zon i op de meeste plaatsen droog iddagtemperatuur tussen 19 125 graden. lid-Frankrijk: Flinke zonnige Irioden en vrijwel droog ?n IPyreneeen een grotere kans buien. Middagtemperatuur m 24 graden langs de Golf m Biskaje tot 29 graden langs t kust van de Middellandse e. ortugal: Zonnig en droog. In Jet noorden ook enkele wol- envelden. Middagtempera- mr van 24 graden in het noor- en tot 29 in het zuiden. Spanje: Zonnig en warm. Met arne in het oosten en noord- osten enkele regen- en on- 'eersbuien. Langs de Costa 'rava mogelijk zware buien, laxima tussen 30 en 35 gra- |en, langs de Golf van Biskaje irca 23 graden, anarische Eilanden: Veel zon droog. Aan de noordzijde ok wolkenvelden. Middag- nperatuur tussen 27 en 30 raden. dallorca en Ibiza: Zonnig, naar ook stapelwolken en kans ■p een bui. Maxima rond 30 graden. talie: Geregeld zon maar voor- li in de middag en avond ook bewolking en vooral dinsdag log kans op een enkele regen- V onweersbui. Maxima van 23 Jraden in het noorden tot 30 of peer op Sicilië. Briekenland en Kreta: Vrij onnig en droog. Boven de geische Zee van tijd tot tijd ■eel wind. Maxima uiteenlo- >end van 27 graden op de aoordstranden tot 34 graden in .et binnenland. uitstand: Half tot zwaar be wolkt en van tijd tot tijd regen; joms met onweer en plaatselijk reel neerslag. Middagtempera tuur rond 21 graden. Zwitserland: Aanhoudend wis selvallig met enkele regen- en (onweersbuien. Hier en daar ok wat zon. Middagtempera tuur uiteenlopend van 19 gra den op dinsdag in de noordelij ke kantons tot 25 graden op woensdag aan de zuidflank van het Alpenmassief. Oostenrijk: Wisselend bewolkt en vooral dinsdag enkele re- gen- en onweersbuien. Tempe ratuur 's middags tussen 20 en 24 graden. Van onze verslaggever Den Haag - Het kort geding dat de Consumentenbond heeft aangespannen tegen de Holland Media Groep (RTL4, RTL5 en Veronica), SBS 6 en Multichoice dient morgen bij de rechtbank ia Amsterdam. Vanaf 18 augustus willen de com merciële omroepen hun signaal niet langer analoog, maar uitslui tend nog digitaal verspreiden via het bedrijf MultiChoice. Daar door worden circa 350.000 scho telbezitters op stel en sprong ge dwongen nieuwe ontvangstappa- ratuur aan te schaffen, die 2000 gulden kost. De Consumentenbond eist via het kort geding dat de commerciële omroepen naast het digitale sig naal, nog ten minste vijf jaar lang het analoge signaal moeten blij ven uitzenden. Op die manier heeft de schotelbezitter voldoen de tijd om het benodigde geld voor de nieuwe apparatuur op te sparen, vindt de bond. HMG is niet bang voor het ge ding. De eis van de Consumen tenbond valt of staat met het be grip 'afhankelijkheidsrelatie' tussen zenders en kijkers. Vol gens E. t'Sas van HMG is er van een dergelijke relatie geen spra ke, „Je moet ons zien als een leve rancier van signalen. Wij mogen natuurlijk zelf bepalen hoe we die verzenden." De Consumentenbond vindt dat 'onzin'. K. van Tankeren: „Heel veel schotelbezitters hebben des tijds specifiek om die zenders te ontvangen 1700 gulden in scho- telapparatuur geïnvesteerd. De zenders hebben dat toen zelfs aangemoedigd. Nu ze opeens van systeem veranderen houdt hun verantwoordelijkheid natuurlijk niet ineens op." De bond voelt zich gesterkt door de honderden steunbetuigingen die zij van particulieren heeft ontvangen. Ook heeft de Consu mentenbond de steun van Alge mene Schippersvereniging, de boerenvakbonden en de Unie van Elektrotechnische detailhandel aren (UNETO). De handelaren hebben in overleg met de Consumentenbond beslo ten dat iedere klant die nieuwe apparatuur koopt dat kan laten registreren bij zijn elektronica- Een monteur van een schotel-antennebedrijf monteert een nieuwe digitale schotelontvanger. De installateurs maken momenteel over uren met de ombouw van analoge naar digitale ontvangst. foto anp zaak. In afwachting van de uit spraak van de rechter kan er op termijn dan misschien schade vergoeding geëist worden. Bo vendien is het de vraag of de han delaren hun klanten voldoende ombouwpakketten kunnen aan bieden. Het Engelse Pace is tot op dit mo ment nog het enige bedrijf dat deze pakketten kan maken. De Nederlandse importeur van Pace, B. Bombeeck uit Eindhoven wacht in spanning op het komen de geding. Bombeeck heeft de de nabestelling van meer ombouw- apparatuur uitgesteld in afwach ting van de uitspraak van de rechter. „Als de analoge uitzendingen langer doorgaan, heeft dat na tuurlijk een zeer negatieve in vloed op de verkoop van de appa ratuur. Maar het zal in het slecht- ste geval slechts uitstel van exe cutie zijn, want de eis om nog vijf jaar door te gaan met analoge signalen is natuurlijk een lacher tje. Er is in tegenstellling tot bij voorbeeld Duitsland in Neder land helemaal geen wetgeving op het gebied van verplicht analoog uitzenden. Ik ben niet bang." Volgens Bombeeck heeft zijn be drijf op dit moment zo'n 40.000 apparaten in voorraad, waarvan sinds vorige week 11.000 exem plaren in de winkels liggen. Er zijn orders voor nog eens 8.000 setjes. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1996 A3 Enschede (anp) - Het moet uit zijn met de illegale autoraces op de openbare weg in Enschede. Burgemeester J. Mans heeft dat gisteren bekend gemaakt na overleg met het Openbaar Ministerie en de politieleiding. Samen hebben ze vastgesteld dat de risico's voor bestuurders en het talrijke publiek te groot zijn. „Er is sprake van levens gevaarlijke situaties," licht Mans toe. De autoriteiten heb ben deze week een gesprek met de harde kern van de groep die al enkele weekeinden van stra ten in Enschede een circuit maakt. Burgemeester Mans: „We gaan ervan uit dat deze mensen voor rede vatbaar zijn. Zo niet, dan zijn er voldoende maatregelen te bedenken om herhaling van de races te voor komen, zoals de toepassing van een noodverordening." Enschedeërs komen al geruime tijd in het weekeinde met hun auto naar het bedrijfsterrein De Marssteden om er te cros sen. Aanvankelijk ging het om een groepje bezitters van snelle wagens. De afgelopen weken kwamen daar ook anderen bij. Het evenement ging ook steeds meer toeschouwers trekken. Het afgelopen weekeinde wa ren er maar liefst vijftig 'cou reurs' en ruim 500 belangstel lenden. Nadat de politie erin was ge slaagd uitwassen op het com plex De Marssteden te voorko men, trokken de autocrossers luid toeterend door de regio en Enschede naar een parkeerter rein bij een winkelcentrum om hun activiteiten voort te zetten. Daar ontstond een gespannen sfeer, toen relschoppers stenen en bierflessen naar de politie gooiden. Om escalatie te voor komen trok die zich terug. Zij hield drie mannen aan. Velen tekenen condoleanceregister scouts Stramproy - Vele honderden mensen hebben gisteren in het ge meentehuis van Stramproy het condoleanceregister getekend voor de zes scouts die vorige week donderdag om het leven kwa men bij een verkeersongeval in Zweden. De toestand van de vier gewonde scouts is nog altijd zorgelijk. Het is nog steeds niet dui delijk wanneer de stoffelijke overschotten van de zes overleden scouts naar Nederland worden overgebracht. Later deze week wordt in een sportcomplex in Stramproy een herdenkingsbijeen komst voor de slachtoffers gehouden. Wateroverlast door hevige regenval Alkmaar - Hevige regenval heeft gisteren in Noord-Holland voor ernstige overlast gezorgd in het gebied tussen het Noordzeek anaal en Alkmaar. Politie en brandweer waren urenlang bezig om het overtollige water onder controle te krijgen. Nergens deden zich persoonlijke ongelukken voor. De wateroverlast was het grootst in Beverwijk. De riolering kon de waterstroom niet aan, waarna het water zo hoog kwam te staan dat de politie wegen moest afsluiten. Veel kelders van woonhuizen stroomden onder. Minder wetenschappers bij universiteiten Amsterdam - Het aantal wetenschappers in vaste dienst van uni versiteiten is in 1995 voor het eerst sinds tientallen jaren gedaald. Dit blijkt uit cijfers van de vereniging van universiteiten VSNU. Eind 1994 hadden de universiteiten een recordaantal van 31.162 wetenschappers in vaste dienst. Een jaar later was dit aantal met 340 gedaald. Met name universitair docenten hebben het veld moeten ruimen. De oorzaak is een combinatie van factoren: min der studenten, bezuinigingen van de overheid en minder onder zoeksopdrachten uit het bedrijfsleven. 'Lmk tussen aanslag en piramidespel' Oss - De Osse politie heeft nog geen idee wie er achter de 'gra naat-aanslag' zit op een 32-jarige Ossenaar. De man is werkzaam voor de organisatie Titan, die volgens de politie een piramidespel organiseert. Toen de Ossenaar zondagochtend zijn auto startte, ontplofte een handgranaat. De man bleef ongedeerd. De politie sluit niet uit dat de aanslag te maken heeft met de werkzaamhe den van de man. Titan is één van de pyramidespel-organisaties die door het Openbaar Ministerie nauwlettend in de gaten worden gehouden. e o 0 Sappige perziken, i s» A Cfl Goudse oude kaas 48+, AAA CU Frans stokbrood, q q voorgebakken, per stuk Appelsientje met vruchtvlees, 1 OA* pak 1 liter Nü i.oy cn Conqueror sherry, medium dry, C E very dry of cream, fles 0.75 liter 0.4-0 Ch Appelmoes e.k., doperwtjes e.f., rode bieten, witte bonen in tomatensaus, worteltjes e.f., doperwtjes/worteltjes e.f. of sperziebonen gebroken, 1/3 pot Ch Delicata chocolade, diverse smaken, tablet 200 gram Fanta regular of light, Sprite regular of light, fles 1.5 liter Douwe Egberts Grand Café, diverse smaken, doosje Nü 79 Am 1.99 Lotus Maestro keukenrollen, pak 2 stuks jkor 1.69 Am 3.99 am 2.99 albert heijn Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 17 augustus a.s. 'Zolang de voorraad strekt.

de Stem | 1996 | | pagina 3