Ifor mag wapenbunker in Somaliërs ontkennen 'vakanties' Groeiend verzet bedreigt positie Arafat ANWB overspoeld met vragen over veiligheid campings maar Biervliet |r Hoek >i Borsele aooien laanderen 18 keer d'r helemaal uit voor nog geen 9 piek DE STEM mm' Harde actie tegen Bosnische Serviërs lijkt van de baan MOSSELEN én ECHT ANTWERPS AGBLAD VOOR Z U I D W E ST-N E D E R L AN D Man zou nichtje spuit met speed hebben gegeven Financiën aast niet op lijst zwart geld restaurants en onder tankstations Thermaal water onder Ameland CPB-raming: koopkracht kan op peil blijven 3 weken voor 8,50 AUGUSTUS 1996 B6 1de heeft op overtuigende e voetbalvereniging Bier- 'edstrijden was de derde- che voetbal te sterk voor erd het team van de orga- sloos gelaten. pt aan de rust kon Biervliet De ruststand van 0-1 bood veel wissels bij Biervliet ten evelde gemakkelijk afstand ist van de Veire, Frankie van en Tonnie Helskens. ïT 2-1 - Hoofdplaat was de de en vierde plaats en drukte unt van Robbie Jonkman. In 't nog langszij via Danny van conditioneel ver wee en zao Waes. s -2 - Een verdiende zege. Bij maar was in de tweede helft sploeg voor rust op 1-0 had ierstand om in 1-2 door goals Villiam Faes (strafschop) en doordrong tot de finale. - Een evenwichtige wed- liet liggen daar sloeg Bas- jorn van de Veire 0-1 en in de de 0-2-eindcijfers vast. igen op de beide andere fina- winnaar geworden van het ïoi. Kloetinge werd met 1-3 -nederlaag het hoofd buigen islecht, al moest aan de andere it Jimmy Kikkert al zijn talen- aanwenden om een spetter Alex Lourens te keren. Veere ef echter de lakens uitdelen en am door Mike But op 0-3. de tweede helft van de wed- jd, die in totaal 45 minuten urde, kwam Kloetinge nauwe- meer tot een aanval en dat ook Veere het wel geloofde ird er niet meer gescoord, de beslissende wedstrijd tus- In Hoek en Veere kwam het :am van Johan Ballegeer goed- 'Op aan de leiding. Na 5 minu- verzilverde Patrick Nauds strafschop: 1-0 en dat haalde lelijke streep door de reke- ig voor de ploeg van Ron rier. Veere moest nu komen, ed dit ook, maar een loeier van Gladdines trof de lat en een ot van Leo Kayser werd stopt door Mario Harte, arna ging Hoek domineren, [ooral op het middenveld moest [eere het loodje leggen. Ondanks ',e stuwkracht konden in de spits igelo Nijskens, Marcel Kole en ■eert-Jan de Smet niet voor vol- ende productiviteit zorgen. ,t kwam pas toen Angelo Nijs- ns vervangen werd door Jacky mbert. Hij onderstreepte zijn m als afronder en zette Hoek de tweede helft op fluweel, (iet 2-0 aantekenen en nam ook derde treffer van de Zeeuws- amingen voor zijn rekening: Dat werd ook de eindstand, wel geflatteerd. 'SLAGEN LAATSTE DAG 2e en 3e plaats: Kloetinge-Hoek Kloetinge-Veere 0-3, Hoek- jere 3-0. e, 5e en 6e plaats: 's-Heer Arends- :rke-Oostkapelle 0-0, Oostkapelle- oes 0-1, 's-Heer Arendskerke-Goes 0- 8e en 9e plaats: Vlissingen-Ter- :uzen 2-2, Vlissingen-Patrijzen 0-2, ïrneuzen-Patrijzen 2-2. i, 11e en 12e plaats: Borsels Elftal- iddelburg 0-0, Middelburg-Yer- ke 1-3, Borsels Elftal-Yerseke 2-2. ndstand: 1. Hoek, 2. Veere, 3. Kloe- nge, 4. 's-Heer Arendskerke, 5- ies, 6. Oostkapelle, 7. Patrijzen, 8. erneuzen, 9. Vlissingen, 10. Yer- ke, 11. Borsele, 12. Middelburg. verenigingen hielden afgelo- idresultaten zijn samengevat jkse toernooi voor vetera an. Dat werd gewonnen door laatsgenoot Luctor'88. Dat lam versloeg in de finale CS met 1-0. [NDSTAND Luctor'88, 2. RCS, 3. Heinkens- nd, 4. Uiterton, 5. s-Hee -rendskerke, 6. SSV'65, 7. Hoed enskerke, 8. PTT. ichoondijke hield het tradi- ionele Molenkreek-toernooi 'oor lagere elftallen. De toer- ooileiding was genoodzaakt m het hele programma e rijzigen omdat Terneuzen onder iets te laten weten me p kwam dagen. Eerder ha ïoek 4 afgemeld. [NDSTAND Philippine 3, 2. Schoondijke 4, roede 2, 4. Terneuzense Boys ft'. Spui 2, 6. Schippers. 'n bolleke De Koninck Restaurant ©e ÉbtttJOOr Hieuwe cinnekenstraat 3 - Breda - Tel. 076-5211199 t36e JAARGANG JELGIË MAT/MVR BFR.40 ZAT. BFR. 50 2 KATERNEN je Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie 8eurs Sport Zeeland Zomergids jlV-programma's DE STEM FRANKRIJK MAT/MVR FFR. 14 ZAT. FFR. 17 A2 A3 A4 A5 A6 B1/B2 C1 t/m C3 D1/D2 D3 Conventie Republikeinen VS begonnen PAGINA Bondscoach Hiddink blikt terug op EK PAGINA ITALIË MAT/MVR LIR. 4.000 ZAT. LIR. 4.600 Infocentrum WOV kan in Terneuzen PAGINA Onderzoek 150 ongevallen deels mislukt PAGINA Miniaturen van het oude roomse Brabant 8 710311'000218 lllll DINSDAG 13 AUGUSTUS 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2.00 - ZATERDAG: 2,50 SPANJE MAT/MVR PTAS. 375 ZAT. PTAS. 425 I MIN./M. 11/1 Van onze verslaggever St. Willebrord - De politie heeft een 33-jarige inwoner van St. Willebrord aange houden op verdenking van het tweemaal toedienen van vermoedelijk een spuit met amfetamine (speed) aan een dertienjarig nichtje van hem. De man, A.L., wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. Volgens de politie zou hij beide malen eerst zichzelf met de vloeistof hebben geïnjecteerd, waarna hij met dezelfde naald de stof bij het meisje inbracht. De injecties zouden toegediend zijn tij dens een fietstochtje van neef en nicht. De politie ver moedt dat hij het nichtje wil de tonen dat met amfetami nen vermoeidheidsverschijn selen verdwijnen. Niet dui- delijk is van wie het initiatief is uitgegaan. Het meisje, dat zelf aangifte bij de politie heeft gedaan, heeft volgens de politie geen schadelijke gevolgen ondervonden van 'de twee amfetamine-injec ties. In de woning van de man zijn diverse flesjes en tabletten aangetroffen. Deze zijn in beslag genomen en worden onderzocht. Van onze Haagse redactie Den Haag - Nederlanders met zwart geld op de Kredietbank Luxemburg hoeven zich nog geen zorgen te maken dat zij de Neder landse belastingdienst achter zich aankrijgen. Het ministerie van Fi nanciën is vooralsnog niet van plan bij de Belgen aan te kloppen over een lijst met 'zwarte' reke ningen. De Belgische belastingdienst kreeg die lijst vorige week in han den gespeeld via oud-medewer- kers van de Luxemburgse Kre dietbank. Zij sluisden de lijst uit wraak voor hun ontslag door. Die lijst zou ook namen van Nederlan ders bevatten, en daarom toege stuurd worden naar het ministerie van Financiën in Den Haag. Maar een woordvoerder van het ministerie bestempelt deze be richten als 'onzin'. „Wij hebben die lijst niet en kunnen dan ook niet zeggen of ook Nederlanders zwart geld op die bank hebben staan," aldus de woordvoerder. Het ministerie kan een beroep doen op uitwisselingsmogelijkhe den, maar 'dat is op dit moment met aan de orde', aldus de zegs man. Mocht het ministerie de lijst ongevraagd toegestuurd krijgen, dan 'zullen we die behandelen als een tip'. k dat geval zal eerst uitgebreid onderzocht worden of de informa- fle rechtmatig verkregen is om te voorkomen dat de belastingdienst mj eventuele rechtzaken op voor- Verspit moet delven. «Maar dat is allemaal niet aan de orde. We hebben geen contact met Belgische belastingdienst over deze lijst en zoeken dat contact vooralsnog ook niet," aldus de woordvoerder. Hvuchem - De Nederlandse weg- esraurants verwachten dat hun omzet volgend jaar met 25 pro ent vermindert. De wegrestau- eurs wijten dit aan de toene- concurrentie van tanksta- is. Die mogen dankzij de ver- vwsiing van de winkeltijdenwet steeds groter assortiment Producten verkopen en dat 24 uur per dag. ■ZIE economie -A5 Weg restaurant Door Harald Doornbos Han Pijesak - De Navo-vre- desmacht in Bosnië, Ifor, krijgt alsnog binnen achten veertig uur toegang tot de' laatste van de drie Servische bunkers in Han Pijesak. Hier- mee lijken militaire acties te gen de Bosnische Serviërs van de baan. Dit is gisteren afgesproken tus sen Navo-secretaris Solana en de leider van de Bosnische Ser viërs Plavsic. De Bosnische Serviërs weiger den afgelopen zaterdag inspectie van een van de drie bunkers na bij hun hoofdkwartier in Han Pijesak. Volgens het Dayton- vredesakkoord heeft Ifor echter het recht om te allé tijden een kazerne of wapendepot te in specteren van de voormalige strijdende partijen. „De Serviërs overtreden het Dayton-akkoord," stelde Ifor- general M. Walker. „We zullen die laatste bunker hoe dan ook inspecteren. We doen dat op een tijdstip dat wij bepalen.", De weigering van de Serviërs leidde ertoe dat Walker de alarmfase voor de Navo-troepen verhoogde. Tevens moesten sol daten in geïsoleerde gebieden zich terugtrekken naar grotere bases. VN-politieagenten en hulpverle ners werd afgeraden om zich nog in Servisch Bosnië te begeven. Al deze voorzorgsmaatregelen wer den genomen uit angst voor mo gelijke gijzelnemingen van de Serviërs zodra Ifor tot actie zou overgaan. Tevens verbood Wal ker alle vluchten in Bosnisch Servisch luchtruim en zegde hij geplande afspraken met de Ser viërs af. In Han Pijesak, het hoofdkwar tier van de van oorlogsmisdaden verdachte Servische generaal Ratko Mladic, werd verbolgen gereageerd op het dreigement van Ifor om met geweld een doorgang te forceren. „Wij heb ben niets tegen Ifor," aldus de Servische kolonel Milovan Milu- tinovic, „Alleen moeten ze het achtenveertig uur van te voren aankondigen. Wij mogen toch ook niet zomaar overal rond snuffelen." Een Navo-woordvoerder in Sa rajevo ontkent dat Ifor zich van te voren moet aanmelden. „Klinkklare onzin. In het Day ton-akkoord staat duidelijk te lezen dat wij te allen tijde het recht hebben om waar dan ook inspecties uit te voeren." Vol gens de Navo in Sarajevo wordt de verhoogde alarmfase voor de Ifor-troëpen voorlopig gehand haafd. Volgens bronnen binnen de Na vo bestaat er verschil van me ning tussen Ifor-generaal Wal ker en Navo-secretaris Solana, die gisteren een bezoek bracht aan Sarajevo en Pale. Walker wilde hard ingrijpen, terwijl So lana - bang voor het in gevaar brengen van de algemene verkie zingen op 14 september - alsnog akkoord ging met de eis van de Serviërs en toezegde dat er pas na achtenveertig uur zal worden geïnspecteerd. Gefrustreerde Ifor-officieren verklaren dat ze van de politiek niet het groene licht krijgen om op te treden wanneer het Day ton-akkoord wordt geschonden. Ameland - De Rijks Geologische Dienst heeft aanwijzingen dat de bodem van Ameland thermaal water bevat. Het warme, genees krachtige water biedt mogelijk heden voor een kuuroord. De dienst baseert zijn conclusie op kaarten van aardlagen in Neder land, boringen zijn er nog niet ge daan. Het is de vraag of het alle maal zo ver komt. Door de gas winning verzakt het eiland. Nie mand weet of dit ook gebeurt als het water omhoog gehaald wordt. Een Bosnische boerenfamilie passeert Amerikaanse Ifor-soldaten bij 'Checkpoint Charlie' nabij Tuzla, op de grens met Bosnisch Ser vië. foto epa Van onze Haagse redactie Den Haag - De Federatie So malische Asielzoekers Neder land (FSAN) bestrijdt met klem dat er wekelijks zo'n tien tot vijftien Somalische vluch telingen uit Nederland naar Somalië gaan voor een familie bezoek. De gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zgken kloppen niet en worden alleen maar gehanteerd om uitzetting van afgewezen So malische asielzoekers door te drukken, stelt de FSAN. Zowel de FSAN als de vereniging Vluchtelingenwerk is onaange naam verrast door de berichtge ving over in Nederland woonach tige Somalische asielzoekers die naar hun eigen land reizen om hun familie te bezoeken. Volgens een rapport van Buitenlandse Zaken, dat in het weekeinde in de publiciteit kwam, gaat het wekelijks om tien tot vijftien So malische vluchtelingen. Een woordvoerder van het minis terie zegt dat de vluchtelingen niet voor een vakantie, maar om 'zakelijke' redenen naar hun ei gen land afreizen. Bijvoorbeeld om achtergebleven familieleden ter plekke financieel bij te staan. Buitenlandse Zaken vermoedt dat de betreffende vluchtelingen voor hun asielaanvraag in Ne derland een valse identiteit heb ben gebruikt en met hun echte paspoort naar hun geboorteland reizen. Dit maakt het voor Justi tie moeilijk ze in de kraag te pak ken. Buitenlandse Zaken stelde het rapport op naar aanleiding van een rechtszaak die drie uitgepro cedeerde Somalische asielzoe kers hebben aangespannen tegen hun uitzetting. De Vreemdelin genkamer in Zwolle doet hier-, over 3 september uitspraak. Jus titie heeft in afwachting yan deze uitspraak besloten voorlopig geen Somaliërs terug te sturen. Het ministerie heeft op verzoek van de rechtbank gekeken naar de situatie in Somalië. Volgens de woordvoerder is het met de gegevens uit het rapport 'moei lijk vol te houden' dat de uitzet ting van Somaliërs om humani taire redenen niet mogelijk is. De vereniging Vluchtelingen- Werk heeft sterke twijfels over de betrouwbaarheid van het rap port van Buitenlandse Zaken. Zij heeft het departement gisteren gevraagd duidelijk te maken op welke gegevens het rapport is ge baseerd. Door Willy Werkman Gaza - Het regiem van Yasser Arafat, pre sident van het nauwelijks twee jaar oude Palestijnse zelfbestuur, staat steeds verder onder druk. Temidden van geruchten over een mogelijke opstand tegen de 67-jarige Palestijnse leider houdt de Palestijnse Na tionale Autoriteit zich de afgelopen weken al bezig met de vraag, wie het bestuur moet overnemen, als de legendarische lei der onverwacht van het toneel zou ver dwijnen. Arafat zelf vergadert inmiddels iedere nacht met zijn naaste medewerkers. „Iedereen, die ook maar enigszins een gevaar kan betekenen wordt zwaar gestraft," zegt de ondercom mandant van de Palestijnse politie, brigadier- generaal Mahmoud Siad Asfour. Hoe ernstig de situatie is werd vorige week duidelijk, toen Mahmoud Jumayal, een Fa- tah-activist, zodanig door zijn Palestijnse on dervragers was mishandeld, dat hij in een zie kenhuis aan zijn verwondingen bezweek. Tij dens heftige demonstraties werd daarna in de straten van Tulkarem een Palestijn door de politie doodgeschoten. Eergisteren zijn vier andere door de politie mishandelde Palestijnse arrestanten in een ziekenhuis opgenomen. De bekende Pales tijnse mensenrechtenactivist Bassam Eid houdt rekening met een nieuwe Intifada, dit keer tegen het regiem van Arafat. Hoewel het Palestijnse verzet tegen Arafat voor een groot deel gebaseerd is op de ernsti ge schendingen van de mensenrechten en op het ondemocratische optreden van het re giem, moet volgens de onder-commandant van de Palestijnse politie de bron van de on rust gezocht worden in Syrië, Jordanië en Iran. „Van daaruit worden de extremisten op gehitst tegen onze Autoriteit. Telkens, als wij op het punt staan een nieuwe stap te zetten in Yasser Arafat. foto reutér het vredesproces met de Israëliërs, gooit de Harnas roet in het eten," zegt hij. De Palestijnse politie heeft na de Hamas-aan- vallen in Israël's steden in februari en maart, niet alleen ongeveer duizend extremisten op gepakt, maar sinds kort ook de controle over genomen over zo'n 450 moskeeën in de Gaza- strook. Alle scholen, klinieken, kantoren en publicaties van de Harnas en de Islamitische Jihad zijn gesloten. De Palestijnse politie heeft kortgeleden ook een inval gedaan bij de islamitische universiteit, het belangrijkste centrum van de.Hamas. Nadat enige tijd geleden in Gaza een groep van zeventig mensen was gearresteerd, die PAGINA Veel regen Het zou vandaag wel eens de natste dag van de week en één van de slechtste van deze maand kunnen worden. Er wordt nog veel regen verwacht, bovendien gaat de wind toenemen van matig tot vrij krachtig. Door Romain van Damme Den Haag - De ANWB wordt de laatste dagen overspoeld met vragen over de veiligheid van campings die in de bergen of in de buurt van meren en rivieren liggen. Alle campings in het bui tenland controleren op veiligheid is niet te doen, zegt de toeris tenorganisatie. volgens de Palestijnse politie plannen maakte om Palestijnse leiders - onder wie Arafat - te vermoorden, zou nu een nieuwe militaire arm van de Hamas in de maak zijn. Volgens een Hamasbron is het wachten alleen nog 'op nieuwe opdrachten vanuit het buitenland'. De onder-commandant van de politie in Gaza probeert intussen zichzelf en de wereld gerust te stellen door te zeggen: „Wij hebben de si tuatie goed onder controle." Maar onder gronds borrelt de onrust. In Hebron bijvoorbeeld, de 120.000 inwoners tellende stad op de Westelijke Jordaanoever, spreken Palestijnse politiekringen over een 'crisis, erger dan de Intifada, die uit de hand kan lopen'. Hebron had volgens de Israëlisch- Palestijnse verzoeningsakkoorden al in maart dit jaar door het Israëlische leger moeten worden ontruimd, maar de nieuwe regering van Benjamin Netanyahu heeft de ontruiming tot nu toe uitgesteld. Arafat is intussen kennelijk zo ongerust, dat hij naast de ongeveer tien veiligheidsdien sten, die hij al tot zijn beschikking had, een extra organisatie in het leven heeft geroepen. De Amn el Chaas', een speciale veiligheids dienst die onder andere moet toezien op het doen en laten van de andere Palestijnse vei ligheidsdiensten. Alles bij elkaar heeft Arafat een kleine twintigduizend mensen in dienst, die de rust in de Palestijnse gebieden moeten garanderen. Zeventig procent van de Palestijnen in de Ga- za-strook is werkloos. Levend in schrijnende armoede spreken velen zich openlijk tegen de leider uit. „Niets is opgelost sinds Arafat hier is gekomen," zegt de 76-jarige Mohammed Youssef Abu Sisi in het vluchtelingenkamp Jabaliya. „Eerst waren we blij met hem, maar nu niet meer. Arafat strooit prachtige beloftes over verbetering van onze levenssituatie rond, maar in werkelijkheid wordt er niets opgelost. We zijn nog even arm als voorheen. Misschien nog wel armer." „Wij keuren een camping als de eigenaar van die camping daar zelf om vraagt," zegt een woord voerster van de ANWB. „Als die camping erkend wil worden en bijvoorbeeld een of meerdere ster ren wil. Dan wordt die camping ook vermeld in de daarvoor be stemde gids." Maar dat wil niet zeggen dat het dan honderd procent veilig is op die camping. Zelfs een strakke Europese regelgeving waarvoor de ANWB zich al jaren sterk maakt, kan een ramp niet altijd voorkomen. „Met een goede Euro pese regeling kan er wèl veel ver beteren. Dan kun je voorwaarden stellen. Bijvoorbeeld waar een camping mag liggen, zo ver van een rivier, niet op een helling van zoveel graden," aldus de ANWB. Die regelgeving moet dan in Brus sel vorm krijgen. „Dat zal zeker een tijd duren," beseft de ANWB. „Maar er moet iets gebeuren. In de verschillende landen zijn er al lerlei regels. Per regio, zelfs per gemeente kan het verschillen." Een dergelijke Europese regelge ving ziet de Nederlandse regering echter niet zitten. „Wij vinden dat het veel beter op nationaal niveau en in sommige opzichten zelfs op provinciaal niveau geregeld kan worden," zegt Corrie Louwers van het ministerie van Economi sche Zaken waaronder Toerisme valt. s „Als je een Europese regelgeving invoert, zal dat altijd om vage, al gemene regels gaan. Een gebied in Frankrijk kun je niet vergelijken met een gebied in Duitsland of Nederland. Ter plekke kun je veel heter beoordelen wat er gedaan moet worden om de veiligheid zo groot mogelijk te maken." Dat zijn ook de woorden van ADAC, de Duitse zusterorganisa tie van de ANWB. „Zo een Euro pese regelgeving is bijna niet te doen, zo niet onmogelijk. De om standigheden zijn zo verschillend, ook in de bergen. Denk alleen maar eens aan de klimatologische omstandigheden, die zijn overal anders." ADAC zelf waarschuwt altijd als een camping in een gebied ligt waar natuurgeweld tot de moge lijkheden behoort. „Dan staat dat keurig vermeld in de camping- gids. Dat maakt mensen al voor zichtiger. In Duitsland wordt bo vendien streng gecontroleerd, maar natuurrampen zoals in Spanje kun je natuurlijk nooit uitbannen." De Spaanse justitie stelt een on derzoek in naar de overstromings ramp op een camping bij Biescas in de Pyreneeën, waarbij woens dag ruim tachtig mensen om het leven kwamen. Een rechtbank in het nabijgelegen Jaca wil weten of de catastrofe voorkomen had kunnen worden. Na afloop van de speurtocht naar nog vermiste va kantiegangers, gaat de rechtbank zich over foto's en bevindingen van een onafhankelijke commissie buigen. De landelijke regering en de loka le autoriteiten wijten de overstro ming uitsluitend aan de uitzon derlijke weersomstandigheden en spreken over een onvoorspelbaar ongeluk, ZIE BINNENLAND - A3: 'Nederlandse camping op alles voorbereid' Den Haag (anp) - Een verla ging van het belastingtarief in de eerste inkomensschijf (45.000 gulden) van 2 procent haalt voor het leeuwendeel van de laagste inkomens het koopkrachtverlies weg van 1 procent dat voor 1997 dreigt. Het Centraal Planbureau (CPB) concludeert dat in ra mingen op basis van techni sche veronderstellingen die het kabinet vlak voor zijn va kantie aan de rekenmeesters van het CPB heeft voorge legd. Kringen rond het kabi net bevestigen dat. Een verlaging van het tarief in de eerste schijf levert een uitkeringsgerechtigde vanaf het sociaal minimum - enigs zins afhankelijk van even tueel van hem afhankelijke gezinsleden - enkele tientjes per maand op. Dat is een van de manieren waarop het ver lies aan besteedbaar inko men kan worden gecompen seerd. Dat dit geld ook daadwerke lijk bij de burger terecht komt, valt te betwijfelen. In het eerste-schijftarief van ruim 37 procent zitten im mers vooral de premies voor de volksverzekeringen. Die moeten omhoog, zo hebben de beheerders van de sociale kassen geadviseerd, om kas tekorten aan te vullen. Pre mieverhoging kan via diverse ingrepen - tekorten iets tra ger inlopen, een gezamenlij ke kas van de diverse fond sen - enigszins gematigder uitvallen dan de kasbeheer- ders voorzagen. (ADVERTENTIE) Ik neem een proefabonnement: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND V

de Stem | 1996 | | pagina 1