Ralf Gommers start met remise (rolt vraagt veel concentratie Tony seen schakelt "GNUS Patrick Marteijn verdedigt titel in St.-Jansteen Meijer en Steijns gaan aan leiding .ursussen Fermunt/Roctus in halve finale Nationale top in stratenloop Wolphaartsdijk lijstaanvoerder uit HYY'24 maakt indruk miek van Waes beste in strijd om clubtitel 'De Woeste Kop F FI N G S - ER KOOP ESTEM SPORT ZEELAND B2 WIELER-KLASSEMENT "I/* "I Vliegende Hollander-toernooi m bv JAAN HNGEN zevende open tennistoernooi De Eikenhof Koewacht igen op alle sieraden, designartikelen ennistoernooi Smash zit zoals gewoonlijk tjokvol weer ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1996 pSR5"*Ö! ,nze schaakmedewerker 'nGent-Ralf Gommers terugblikken op een mt- Lde start in het ECI- Lktoernooi. In de interna- 4e jeugdgroep boekte hij 'de openingsronde remise )0l de Zweed Stefan Sch ier ,ag als een goed resultaat jouwd worden voor de spe lde schaakclub Terneuzen. Is men weet dat Schnei- de betere jeugdschakers van dit talentvolle gezelschap in de bovenzaal van het evenemen tencomplex De Vlaanderen te Sas van Gent behoort. Hij staat qua internationale ra ting op de derde plaats genoteerd en moet alleen op basis van die puntenwaardering de Duitser Jan Gustafsson en Fin Mikaël Agopov boven zich dulden. Jordi Gemaert, de clubgenoot van Ralf Gommers, kwam de eer ste ronde niet heelhuids door. Hij moest zijn meerdere erkennen in de Schot Neil Berry. De uit Burgh-Haamstede afkomstige Sven Stange verraste aangenaam via een remise tegen Carlos Dan- tas uit Portugal. In de internationale meester greep, het prof. dr. Max Euwe- toernooi, behaalde ex-Clingenaar Martin Martens winst tegen de vrij hoog ingeschatte Israëliër Alexander Krays. Een ontwikke ling die zonder meer perspectief biedt voor Martens met het oog op een hoge klassering. HWE- speler Geert van der Stricht boekte winst tegen Jürge Stanke, die in laatste instantie het deel nemersveld tot tien completeerde omdat Luxemburger Freddy Be rend door een ongeval verhinderd was. De andere HWP-er, Johan Goormachtigh, kan eveneens te rugblikken op een uitstekend be gin door winst op Dharma Tjian uit Nijmegen. UITSLAGEN Internationale meestergroep, eerste ronde: Martin Martens-Alexander Krays 1-0, Jürgen Stanke-Geert van der Stricht 0-1, Karei van der Weide- Ivo Timmermans Johan Goormaehtigh-Dharma Tjian 1-0, Johan de Wolf-Paul Motwani (afge broken). Internationale jeugdgroep, eerste ronde: David Martin-Jan Gustafsson 0-1, Mikaël Agopov-Rowan Brown 1-0, Ralf Gommers-Stefan Schneider V2-'/2, Georg Bonstingl-Seppe de Vreese '/2-V2, Maarten SoIIeveld- Harvey Meijer 1-0, Andreas Moen- Jean-Paul Pettinger 1-0, Evelien Pa- ter-David Bekker-Jensen 0-1, Carlos Dantas-Sven Stange V2-V2, Jordi Gemaert-Neil Berry 0-1. DESTEM Amateurs: El. P. Mol (Kapelle) 224 punten, 2. D. Mesu (Mid delburg) 210, 3. D. Brehm (Goes) 175, 4. P. van Passel (Sluiskil) 152,5. A. Goense (Le- wedorp) 146, 6. F. Franse (Kwadendamme) 136, 7. M. Rommers (Rilland) 133, 8/9. WS. Geys (Kwadendamme) en J. van Schaik (Oost-Souburg) 118, 10. T. Vermeulen (Kloetin- ge) 75, 11. C. Schouwenaar (Kloetinge) 69,12. F. Gommers (Philippine) 62, 13. J. v.d. Kloostrer (Lewedorp) 57,14. P. Tolhoek (Yerseke) 48, 15. E. van Loo (Ouwerkerk) 37. Junioren: 1. D. de Dreu ('s- Gravenpolder) 52 punten, 2. F. Koen (Hulst) 8, 3/4. P. Markus- se (Middelburg) en W. van Overbeke (Kapelle) 7. Nieuwelingen: 1. R. Slabbe- koorn (Kapelle) 75 punten, 2. E. Doedee (Kloosterzande) 47, 3. D. Langenberg (Kapelle) 40, 4. M. de Ritter (Hoek) 29, 5. I. Luteijn (Kapelle) 6. O.- bruto maandtermijn, i realiseren. fame uit voor een bezoek recreatiepark Patersvenl ndert). p/5972858. geopend. ïïm 2 certificaat tij Of INVOffflNO Ui onze sportmedewerker ':el.„Je kunt er eigenlijk vroeg genoeg mee be en," zegt Anniek van Ijes uit Westdorpe over jar favoriete sport golf. ;cn sporttak waarmee zij kennis maakte en jassen dermate goed be urst dat zij onlangs club- ampioen werd. „Een ple dge bijkomstigheid," al ls de Westdorpse. ..plezier in golf had zij, zo laat jseten, al vanaf de eerste slag. tl tennissen werd ermee defini- e( vaarwel gezegd. Want, ont- iteAnniek van Waes: „Golf is s sport waarin je steeds tegen jelf speelt. Gaat het mis, dan net je bij jezelf te biecht. Ge likte fouten zijn niet meer rite maken. Iets wat bij ande- sporten, tennis bijvoor- li,wel kan." lit betekent tevens dat de win- aar nooit vooraf bekend is. Eén isser kan de winstkansen be- nrlijk doen slinken. Temeer bij 'De Woeste Kop' veel- eeld wordt met handicap, ithoudt in dat er rekening ge ilden wordt met de mate van gen voor een erkend examen. uterboekhouden mkb - fit - adm. medewerk(st)er - eren - bedrijfscorr. Nederlands, Is - blindtypen - tekstverwerking onze tennismedewerker -5 712 760. dag, kt iche sus) jraaf iirdigheid. fee groter de handicap, hoe eer kans op winst," ontdekte van Waes. De reden hier in is dat de minder getrainde meer slagen per hole mag dan een intussen meer getalenteerde speler. Dat die 'handicap' regelmatig bijgesteld moet worden, mag duidelijk zijn. Binnen een actieve club als 'De Woeste Kop' gebeurt dat dan ook vrijwel maandelijks. Het doet Anniek van Waes dan ook goed dat de strijd om het clubkam pioenschap als 'matchplay' werd gespeeld. Dit betekent zonder rekening te houden met de handicap. Een slag is en was een slag. „Het geeft de titel meer glans," aldus de Westdorpse, die haar eerste les sen kreeg van Ron Plas, daarna van Rowdy Watkins en momen teel van de uit IJzendijke afkom stige pro Mario Weemaes. Een trio dat evenals Aniek van Waes moet constateren dat het goed gaat met 'De Woeste Kop'. Trofee Een club die zaterdag 11 augus tus de strijd om 'De Erpelkapper' op de rol heeft staan. Een trofee van de gemeente Axel, die mo menteel in handen is van Johnny Verbunt. Of deze in staat zal wor den gesteld deze trofee te verde digen, was nog niet zeker. Door vakantie vergat hij tijdig in te schrijven. Anniek van Waes, die als geen ander weet dat er vanaf de eerste slag geconcentreerd ge speeld moet worden, dit drie tot vier uur achtereen, rekent zich inmiddels niet tot de kansheb bers die uitzicht hebben op 'De Erpelkapper'. „Ik ben teveel uit vorm," is haar uitleg. Desondanks doet zij mee in het ronden van twee keer ne gen holes. Achttien keer putten dus. Mogelijk binnen afzienbare tijd door één keer rond te gaan. Want dat er een uitbreiding tot achttien holes een wens is die in de maak is, is een vaststaand ge geven. Voor 'De Woeste Kop' zou dit meer mogelijkheden scheppen dan nu het geval is. Het ledental bijvoorbeeld zou weer omhoog geschroefd kunnen worden. Het zou de activiteiten op het terrein aan de Justaasweg tevens nog meer doen toenemen en de jaar kalender nog voller maken. Want dat die al redelijk gevuld is, ge ven onderstaande uitslagen van de onlangs gehouden wedstrijden duidelijk aan. CLUBKAMPIOENSCHAP Vrouwen: 1. Anniek van Waes, 2. Netty Bootsma. Mannen: 1. Marc de Man, 2. Eric Keyzer. Presidentscup: 1. Jan Muris (37 pun ten), 2. Jan den Doelder (36 punten), 3. Jos Hoek (36 punten). Stablefortwedstrijd: 1. Patrick van Verreborek (41 punten), 2. Jan Nijs- ten (40 punten), 3. Mamix Bochart (39 punten). Greensome stablefort: 1. Ann van der Planken/Heléne Verstraeten (41 punten), 2. Gerda de Moor/Greet de Rijk (38 punten), Marie José de Man/Varia Ratterman (36 punten). Grand Marnier Trophee: 1. Anniek van Waes/Aart de Man (42 punten), 2. Patrick Verrebroek/Michelle Del tour (41 punten). Stablefortwedstrijd: 1. Natthijs Hoekstra (37 punten), 2. Willy van Vijncht (36 punten), 3. Ineke Jongma (36 punten). Strokeplay: 1. Philippe Verslsuys (64 punten), 2. Jan Delmotte (65 punten), 3. Barry de Jonge (65 punten). Delcourtbeker: 1. Wim Neve/Sophie Neve, 2. Aart de Man/Truus Joossen, 3. Wim Lindeman/Rietje Lindeman. Koewacht - In de mixed-C2 van het 7 e Open lasbloemeken Vlastoernooi au De Eikenhof te Koewacht grond van de Wel op de erkende onderwijsinstelling!», «lificeerde de favoriete ombinatie Claudia Ver- «t/Gino Roctus zich voor lehalve finale. Grafisch Lyceum Eindhoven ZAMOC CURSUSSEN 1996/1997 Deze cursussen starten in week 35 op maandag, dinsda] donderdag en zaterdag. Voorbereiden Basiscursus Apple Macinti Illustrator Apple Macintoi Photoshop Apple Macinti Quark Xpress Apple Mac Desktop op IBM-compatil apparatuur Multi-Media Introductie Multi-Media Scenario Storyboard tennis (Multi-Media vormgeving) neele die te sterk waren voor x .il Macromedia Director I Macromedia Director 2 Autohorware I Autohorware 2 (variabelen en functies) Geluid (Soundedit) Digitale Video Voor meer informatie. Grafisch Lyceum Eindhoven Postbus 872 5600 AW Eindhoven. Of bij de secretaresse van de Zamoc: Eva van der raa Telefoon 040-2591391 Fax 040-2591350 Hl: S I G __Jj OOTHPLEIN .2.9 L> A 1 1 N trniunt versloeg met haar broer san haar zijde via 6-1 in derde set Margo Lauwe- fvs/Frank Lammens. Het als •eede geplaatste koppel, Mar- Verschueren/Bart Bouwens, he eveneens geen fout. Ver mieren en Bouwens waren in sets te sterk voor Chantal j frsteeg/Erik Heyndrickx. In de pfd-Dl completeerden Marian «otckaert/Donna Nanna en aids van Kerkhoven/Ronny de ®gher het rijtje kwartfinalis- Bij de vrouwen D1 werden de acht vervolledigd door Blanekaert en Ingrid Ween van 'uitwijk. Mossevelde/José UITSLAGEN k, MANNEN r.;'.'ct0»de: Fassaert/Verwer- ftCSSaert6'3' 2-6'6-3" 'tweede ronde: Broeckaert/Ro- r'tammeris/Vlaeminck 6-2, 6-1; »Scheele-Van Mossevel- ngtalwijk 6-4, 6-4. L tweede ronde: Van den ^/Uogaert-Eielforge/Fassaert 6-2 !*Scin7-f.l!3araS/ScheeIe- v??NGn DUBBELSPEL e"e ronde: Vermunt/Roctus- Lauwereys/Lammens 6-2, 4-6, 6-1; Kegels/Kint-Waldmann/De Belie walk over Kegels/Kint; Verschue- ren/Bouwens-V ersteeg/Heyndrickx 7-5, 6-1. Dl: tweede ronde: Broeckaert/Nan- na-Dierick/Van Doeselaar 6-4, 3-6, 7-5; Van Kerkhoven/De Saegher- Van Gremberghe/Kaars 4-6, 6-4, 5- 6, walk over Van Kerkhoven/De Saegher. IJzendijke Toerist Jaro Rijsewijk, regerend Dl-toernooi-winnaar, stevent opnieuw op de eindzege af in het Mauritshof Open toernooi van tennisclub Tiola te IJzendijke. Rijsewijk bedwong in de kwartfi nale vrij gemakkelijk Marco van Oers. In de halve finale speelt hij tegen de winnaar van Cor Lagen dijk/Arno Maenhout. De andere halve eindstrijd gaat tussen Tho mas de Coninck en Vincent Kos ter. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: tweede ronde: Tristan de Sutter- Walter Boender 6-2, 7-5; Thomas de Coninck-Patrick de Wagenaar 6-0, 6-3; kwartfinale: Jaro Rijsewijk- Marco van Oers 6-2, 6-4; Thomas de Coninck-Tristan de Sutter 6-4, 3-6, 6-3. D 35+: tweede ronde: Cor Baas-Mark Groosman 6-3, 6-1; Johan Jacob- Mario Nelisse 6-4, 6-2; kwartfinale: Wilfried Daneels-Gui Demasières 3- 6, 6-0, 6-1. D2: tweede ronde: Nico Smekens- Ben de Neve 6-0, 6-3; kwartfinale: Peter Reijnierse-Frank IJzerman 6- 2, 6-0; Michiel van de Windt-Walter Hamers 6-2, 6-2. E 17+: halve finale: Rudi Roelandt- Stefan Dijkers 7-5, 6-1. DUBBELSPEL D 35+: kwartfinale: Ramse- laar/Brandt-Nelisse/Flikweert 6-1 3-6, 6-4; Smet/Daneels-Bartelse/Noë 7-5, 6-2. D2: eerste ronde: De Kraker/De Kra ker-Maas/De Witte 6-1, 6-2; kwartfi nale: De Windt/Pauw-De Smit/Dijk graaf 6-1, 6-1. VROUWEN DUBBELSPEL Dl: Minnaert/Vermeulen-Griese/De Blok 6-4, 6-7, 6-4; Minnaert/Ver- meulen-De Kruyter/Poppe 7-5, 6-2. D2: kwartfinale: De Bock/Berkens- Heijdens/Rijk 6-3, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Rijsewijk/Rijse- wijk-Asselman/Asselman 6-2, 4-6, 6- 3. D 35+: eerste ronde: Van Hane- gem/Riemens-Smits/Polderman 6-3, 6-3; Van Hest/Van Hest-Reijnier- se/Van de Walle 6-3, 7-6; kwartfina le: Minnaert/Minnaert-Van Hane- gem/Riemens 6-2, 6-1. E 17+: Kolijn/Ekkebus-Corijn/De la Ruelle 6-7, 6-3, 7-6. Van onze atletiekmedewerker Wolphaartsdijk - Adrie Ver- stelle is er opnieuw in ge slaagd zowel bij de mannen als de vrouwen de nationale toppers naar 'zijn' klassieker die op zaterdag 10 augustus wordt verlopen, te halen. De 15 kilometer van Wolphaarts dijk is dus opnieuw de sterkst bezette stratenloop die dit jaar in Zeeland wordt gelo pen. atletiek „Het kost wat inspanning, maar als je dan een dergelijk veld aan de start krijgt geeft dat een enor me brok voldoening," aldus Ver- stelle, de drijvende kracht in deze door AV'56 georganiseerde wed strijd. Twee jaar terug kreeg men hier zelfs het nationale kam pioenschap halve marathon toe gewezen. Toen klommen John Vermeule en Irma Heeren in hun eigen Zeeland op de hoogste tre de van het ereplatform. Vermeule is er zaterdag opnieuw bij. Hee ren staat na haar ongelukkige tuimelpartij nog steeds buiten spel. Vermeule, wiens naam al een paar keer op de erelijst van deze klassieker staat, behoort zater dag ongetwijfeld weer tot de klanten voor de zege, maar beseft als geen ander dat er meer jon gens zijn die aan willen schuiven aan de goed gevulde prijzentafel. Immers, ook René Godlieb, Ger ard Kappert, Marco Gielen, Den nis Klasen, Mark Hilberts, Luc Krotwaar (vorig jaar tweede ach ter Fransua Woldemarin), Ronald Schut, Peter van Egdom, Huub Pragt en Hans van de Griendt zijn van de partij. Van buiten de landsgrenzen komen de Belgen Geert de Ruddere en Gino Deleu naar Wolphaartsdijk, terwijl ook de in ons land verblijvende Ethi opiër Aiduna Aitnafa, lopend voor PSV, heeft toegezegd aan de start te komen. Mannen die alle maal kunnen winnen. Dat geldt ook bij de vrouwen, want zelden zal er in Nederland een dergelijk veld aan de start hebben gestaan. Adri Verstelle noemt ze allemaal moeiteloos op. Te beginnen met Carla Beurs- kens. Voorts Barbara Kamp, Mie- ke Hombergen, Mieke Aanen, n onze tennismedewerker ft. ans*®en - West-Zeeuws- Patrick Marteijn ver- Jia °P B-sche- S®ashn-R if vÜftiende °pen tennis 'fltantefr°UW is de Bmiet van S 2 T reikti°P de drie "orden ?is> b Smash Werkt afl; Wedstrijden afge- "iWivinl ?g Van 195 in" ^ivinf dertigtal in- g n staat op de wacht lijst. Het vijftiende Open Smash- Bellamytoemooi start officieel op maandag 12 augustus. De eerste partijen gaan echter al vandaag om 09.00 uur de baan op, terwijl de laatste partijen gepland zijn om 21.15 uur. Hetzelfde draai boek geldt voor komende zondag. Op werkdagen wordt begonnen om 15.00 uur, de laatste wedstrij den vangen die dagen aan om 21.45 uur. De finales vinden plaats op zondag 18 augustus. Wethouder Picavet verzorgt de prijsuitreiking die wordt afgeslo ten met een verloting. De wedstrijdleiding bestaat uit Eddy Schelfhout en Ronald van Remortel. In de wedstrijdcom missie zitten Janine Moerland, Donna Nanna, Rein Dreesman en Tonny Verwer. Bondsgedelegeer- de is Piet Adriaansens. Wat het culinaire gedeelte betreft: vrijdag 16 augustus wordt er een heerlij ke warme maaltijd verzorgd door hoofdsponsor Bellamy. Tegenover het wegvallen van de categorieën enkelspel-C2 bij de vrouwen en dubbelspel-B bij de mannen staat een mannen-enkel- Cl-schema. Op dit Cl-schema is Jos Zegers - de Sluiskillenaar was eerder deze zomer al goed voor toernooi-overwinningen in Axel, Kloosterzande en Sluiskil - als eerste geplaatst. Conform de prognoses krijgt hij in de finale te maken met plaatselijke favoriet Reggie Bun. De B-finale belooft een herhaling te worden van vo rig jaar. Toen bleef routinier Pa trick Marteijn in de finale baas over wedstrijdleider Ronald van Remortel. In een spannende slot fase verzilverde Marteijn toen het zesde matchpoint. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL B: 1. Patrick Marteijn, 2. Ronald van Remortel. Cl: 1. Jos Zegers, 2. Reggie Bun. C2: 1. Alexander Bauwens, 2. Gino Roctus. Dl: 1. Alain Hiel, 2. Tom Willaert, 3/4. Etiënne Nachtegael en Toine Bun, 5/6. Hans van de Klooster en M. de Clercq, 7/8. Rob Haak en B. Kindt. D2: 1. Wilfried Roelandt, 2. Anton Thoen, 3/4. Wouter Herrewegh en Ronald Bauwens, 5/6. Ronny de Saegher en Honny van Dorsse- laer7/8. E. van Hoecke en E. Rin- goot. E: 1. L. Statujew, 2. D. der Weduwe. DUBBELSPEL C: 1. Kohler/Zegers, 2. Martens/Sa- man, 3/4. Bun/De Smet en Del- tour/Verstraeten. D: 1. Hiel/Strooband, 2. De Bak ker/Huis, 3/4. Nachtegael/Nanna en Hirdes/Van Goethem, 5/6. De Cler- cq/Van Hese en De Bat/De Rijk, 7/8. Boogaert/d'Hooghe en Bol- sens/Franse. D2/E: 1. Nachtegael/Sturm, 2. Bau- wens/De Block, 3/4. Hiel/Verwer en Baecke/Van Soye. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Tony Seen zorgde voor een surprise tijdens het 3e Open Vliegende Hollander tennis-toemooi in Terneuzen. De Groedenaar schakelde B2-schema-aanvoerder Mario Leenhou wers in drie sets uit. tennis Seen moet vervolgens in de kwartfinale aantreden tegen Bar ry Duin uit Haarlem. Duin boek te een regelmatige overwinning op Menno van den Hout: 6-3, 6-2. Het B2-schema werd eveneens beroofd van zijn nummer twee: Hulstenaar Guido van Poecke schakelde namelijk Onno van Quekelberghe in twee sets uit. Aardenburger Joris Dhont plaatste zich voor de laatste acht via een zege op Van de Zant. Dhont moet het in de kwartfinale opnemen tegen IJzendijkenaar Paul Hendrikse. Terneuzenaar Richard Hamelink kwalificeerde zich middels een drie-setter tegen Koos Ramakers uit Haarlem voor de kwartfina les. Hierin speelt hij tegen Haar lemmer René van Dusschoten. Op het Bl-schema verraste Patrick Marteijn de als 3/4 geplaatste Dethlef Pieters: 7-6, 7-5. Boven genoemde Ramakers is nog wel in de race in de Cl-categorie. Hij plaatste zich hier als eerste voor de halve finales na een zwaarbe vochten zege op Hulstenaar Stanny Verstraeten. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Patrick Marteijn- Dethlef Pieters 7-6, 7-5. B2: tweede ronde: Tony Seen-Mario Leenhouwers6-7, 7-5, 6-4; Barry Duin-Menno van den Hout 6-3, 6-2; Joris Dhont-M. van de Zant 6-4, 6-4; Koos Ramakers-Richard Hamelink 6-7, 6-1, 6-2; Guido van Poecke-On- no van Quekelberghe 6-2, 7-5. Cl: tweede ronde: Erik Nederkoom- Kees Kommers 7-5, 1-6, 7-5; kwart finale: Koos Ramakers-Stanny Vers traeten 6-1, 5-7, 6-4. C2: kwartfinale: Fred Elliott-Sven Vermeulen 6-4, 7-6. C2 35+: kwartfinale: Fred Elliott-Mi- quel Santana 6-4, 6-4; Hans Ver- moet-Eddo Lokken 6-2, 7-5; Willy de Bruijn-Cor Dey 3-6, 2-5, opgave Dey. Dl: tweede ronde: Joost van Brugge- Maarten Vlieger 6-1, 6-1; kwartfina le: Eric Houg-Joost van Brugge 6-1, 6-2. D2: kwartfinale: Ingmar Vermeulen- Bert van Broekhoven 6-2, 6-4. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Cortvriendt/Van Quekelberghe-Smolders/Van der Sloot 6-2, 6-1; kwartfinale: Leeu wenburg/Leenhouwers-Van Riel/Van den Hout 7-6, 6-4. Cl: eerste ronde: IJsebaert/Van Kes- sel-De Jonge/Stellenaar 6-3, 6-2. C2: eerste ronde: Ooijen/Van Gare- deren-Van Halteren/Van de Sande 6- 2, 6-2; kwartfinale: Van der Sloot/Veraart-Mol/Blokland 4-6, 6- 4, 6-0. Dl: kwartfinale: Saman/Epskamp- Heijman/Filippo 7-6, 6-4; d'Hert/Faas-Tommel/Van de Windt 2-6, 6-3, 7-5; Houg/De Zeeuw- Harms/Steenbakker 6-3, 6-4. Dl 35+: kwartfinale: Kriekaard/Vis- ser-De Vries/Pieters 6-3, 6-3; Aarts/V ennix-B alzerei t/Vermeulen 7-6, 6-1; Louwerse/Filippo-Diele- man/Everts 6-2, 6-0; Van Kerk- voort/Hamelink-Geuze/Taalman 6- 3' 6"°' VROUWEN ENKELSPEL Dl 17+: eerste ronde: Linda Mol- Sandra Dees 6-2, 6-1; Matty Harms- Mireille Lambert 6-7, 6-3, 6-0; Jessie Brakman-Marlies Kriekaard 6-1, 6- 2. D2: eerste ronde: Sandra Dees-Mi- reille Lambert 6-4, 4-6, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL B: De Wit/Marteijn-Smolders/Ster- renberg 6-2, 6-3; De Wit/Marteijn- Hamelink/Bogte 6-1, 6-4; Van der Linden/Hamelink-Smolders/Sterre- nebrg 7-5, 6-1; Van Dierendon- ck/Van Poecke-Hamelink/Bogte 1-6, 7-6, 6-3. C2: eerste ronde: Buyck/Vercruysse- Lauret/Koole 6-2, 6-2. Dl 35+: eerste ronde: Van Wijck/Fre- ijser-Van de Sande/Dieleman 6-2, 7- 5; kwartfinale: Van Broekhoven/Van Broekhoven-Pieters/De Vries 3-6, 6- 4, 6-3; De Jonge/Huygens-Vis ser/Visser 2-6, 6-3, 6-2. Golfster Anniek van Waes toonde zich uitstekend op dreef in de clubtitelstrijd van 'De Woeste Kop' in Axel. foto wim kooyman. Van onze sportmedewerker Hulst - In het A P/De Stem-trimmersklassement staan Rob bie Meijer uit Putte en Eric Stijns uit Knokke aan de leiding. Meijer heeft een straatlengte voorsprong op zijn naaste Bel gische belagers Bolssens en Van Renterghem. In de B/C-categorie is Ronald B/C-trimmets: 1. E. Stijns JBelgië) Gabriëlla Vijverberg, Erica Soe verein, Daisy Hommbergen, Mar jan Freriks, Joke Kleywegt, Christiene Loonen en Erica van der Bilt. Ook het veteranenkorps, aangevoerd door Wim Sterren- berg, Wim van Heeswijk en Piet Hopmans, mag er zijn. De Belg Omer van Nooten, die tot nu toe alle zestien edities present was, ontbreekt ook in de zeventiende editie niet. De vrouwen- en mannen-senio ren gaan om 14.30 uur van start bij het gemeenschapshuis 'De Griffioen'. Om 16.00 uur beginnen de man nen aan hun vijf rondjes van drie kilometer. De secretariaatswerk zaamheden vinden plaats in de kantine van de plaatselijke voet balclub. Smits goede tweede en Ko Harms uit Axel staat derde. TUSSENSTANDEN A-categorie: 1. R. Meijer (Putte) 108 punten, 2. P. Bolssens (België) 49, 3. E. van Oosten (Goes) 46, 4. ex aequo P. van Renterghem (België) en J. West- strate (Goes) 42, 6. G. Suyck (Kruinin- gen) 39, 7. K. Warnier (Hulst) 35, 8. K. Pauwels (België) 33, 9. R. van Etten (Hulst) 32, 10. G. van Impe (België) 29, 11. W. Lenssens (België) 28, 12. W. de Backer (België) 26, 13. M. Baeyens (België) 25, 14. K. Eeckhout (België) 24, 15. E. Vereecken (Hulst) 23. 116, 2. R. Smits (Clinge) 82, 3. K. Harms (Axel) 77, 4. M. Wagenaar (Borssele) 65, 5. H. Gijsel (Hulst) 65, 6. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) 44, 7. D. Decaestecker (België) 43, 8. F. Martens (Koewacht) 32, 9. R. Buzeijn (Schoondijke) 31, 10. C. Stockman (België) 30, 11. R. van Zeist (Maas bommel) 30, 12. ex aequo H, van Dij ken (Tholen) en K. Schrier (Kapelle) 28, 14. L. de Koen (België) 27, 15. ex aequo L. van Lierde (België) en K. Tol hoek (Yerseke) 26, 17. P. van Schueren (België), 18. H. de Coen (België) 25, 19. ex aequo M. van Overbeke (België) en W. Raas (Axel) 24 punten. Van onze sportmedewerker Terneuzen - HW'24 maakte opnieuw indruk tijdens een oefen duel in de aanloop naar de komende voetbalcompetitie. In en tegen Kruiningen werd met 1-5 gewonnen. VROUWEN ENKELSPEL Dl: 1. Margo Lauwereys, 2. Leslie Lensen. D2: 1. Jacqueline van de Voorde, 2. T. Vernimmen. E: 1. Cindy de Klerk, 2. Veronique van Tienen. DUBBELSPEL D: 1. Lammens/Vlaeminek, 2. Van der Klok/Van Tiggelen, 3/4. Bracke/Van Damme en Van Caute- ren/Haak. D2/E: 1. Verstraeten/Vlassenrood, 2. Muilwijk/Nanna, 3/4. Dankaert/De Klerk en Boogaert/Van Tatenhove. GEMENGD DUBBELSPEL C: I. Verstraeten/Van Poecke, 2. Adriaansens/Martens. D: 1. Van de Walle/Nanna, 2. Da- vid/Verbiest, 3/4. Lammens/De Let ter en Blanckaert/Huis. Hontenisse bedwong knap AZW (2-2) en Breskens was de sterk voor Oostburg (3-0). Axel drukte een overwicht tegen Clinge slechts uit in een krappe 1-0-ze- ge- KRUININ GEN-HW' 24 1-5 - HW'24 was op alle fronten beter dan de thuisploeg. Voorrust bleef de schade voor Kruiningen nog beperkt tot 1-2. Nadat Harm Rietjens met treffers de Hulster formatie op 0-2 had gebracht scoorde Ewout Dek op slag van rust tegen. Na de hervatting bouwden Dennis Rietjens (2x) en Pierre Withagen de marge uit tot vier treffers. HONTENISSE-AZW 2-2 - Hon tenisse begon sterk en was vooral in de eerste helft zeker niet min der dan de bezoekers. Voor doel was de thuisploeg zelfs slagvaar diger en dat resulteerde in een 2- 0-voorsprong bij rust door doel punten van Michaël Goossen en Edward Tieleman. Na de pauze kreeg AZW meer greep op het spel en kwam ook tot scoren. Gerben Steijaert liet in de 56e minuut uit een corner 2-1 noteren en een kwartier voor tijd legde Marco Bolleman de 2-2-eindcij- fers vast. BRESKENS-OOSTBURG 3-0 - Breskens was heer en meester, maar kreeg in de eerste helft niet veel uitgespeelde kansen. In die periode verzilverde Tonny van Vooren één van die schaarse mo gelijkheden. Na rust nam de thuisploeg ruimer afstand door doelpunten van Serge de Ruys- scher en Mario Corthals. In de slotfase liet de thuisploeg nog en kele kansen onbenut. AXEL-CLINGE 1-0 - Axel was duidelijk de betere ploeg en kreeg verschillende goede scoringskan sen. Het ontbrak echter aan zui verheid in de afwerking bij de thuisploeg. Het enige doelpunt viel reeds in de veertiende mi nuut. Jordi van Bunderen schoot een vrije trap fraai in de kruising. VOGELWAARDE 2-HULSTER- LOO 2-2 - Hulsterloo was in de eerste helft de betere ploeg en drukte dat overwicht uit in een voorsprong van 0-2 door doel punten van John Charles Ilegbo- di. Na de pauze toonden de reser ves van Vogelwaarde veerkracht en kwamen op gelijke hoogte door doelpunten van Robin Op peneer en Michaël van Esbroek.

de Stem | 1996 | | pagina 19