Eerste rel bij Feyenoord Jeugdige 'melting pot' in de Kuip Wie wint de Johan Cruijff Schaal? DE STEM Geen basisplaats Davids bij Milan JBfc "digitale TV" UITSLAGEN standen Ronald Koeman loopt kwaad weg uit de Kuip tijdens persdag Ajax-PSV de rubriek '/escort Bel Dames thuis 06-98.50 Bel me thuis! 06-96.80 Clubs Massagesalon Putte Massagesalon Breda )rt 176-5428315 'Joy Service* 076-5411089 1162-688084 ind van 11-19 uur. Privé Rosanne Boys Exclusief Autoverhuur Autoverhuur A. de Jong BV Verbraak Vakma Stofferingen Stoffeerder schotelantennesets nu leverbaar! sportnieuws KORT Selectie Feyenoord telt liefst negen nationaliteiten DAMMEN TENNIS KORFBAL ROEIEN VOETBAL SCHAKEN WIELRENNEN Zondag 18 augustus/18.00 uur Amsterdam ArenA KNVB x 58 Itante betaling aan vorden opgegeven Llicht). BTW: |4 Zaterdag 16,34 BTW: §5 Zaterdag 3,80 bs/06 zijn geen van toepassing. in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ (24 u/p.d. 10Ocpm) 24 u/p.d. 1QO cpm. f9870 Snelwiplijn! Zorg je 'm gereed hebt staan e vlug 5 min, live 1qpm tTE vrouwen (35+) len direkt Sex -350.442.93 (75cpm) éisvrouwen (30+) ven telnrs. voor KI! 06-9502 (80cpm). uwen (35+) willen SEX ekt a/d |ijn| -9704 (50 cpm) pe vrouwen (20+) ilen SEXKONTAKT -9811 (80cpm). He vrouwen geven echt nrs. voor GRATIS sex' I 06-9580 (75cpm). EGIOSEXDATING: in jouw regio» 1-9702 (80cpm). JDENTES geven hun Inrs thuis voor gratis sex' >9706 (75cpm). udere heren gezocht v. SATIS sex m. dames 40+ el 06-9705 (75cpm). TUDËNTES geven ratis sex op hun kamertje. pi 06-9603 (80cpm). ominante vrouwen geven felnrs. v. gratis SM-kontakt. el NU 06-32032580 1gpm hier wordt u bij alle massages door onze neisjes verwend. Open van maand, t/m zaterd. van 11 tot 23 uur. Breestr. 4-6, Putte tel. 0164-604214 Erotische/body/thai/hydro nass. in luxe salon. Ma t/m za 11-23u. Zo 13-22u. Mauritsstr. 4 076-5222333 Dames va 18 jaar op escort SM'Striptease'Dames gevr. Thai.-Hydro.-Erot.-massaae ESCORT Etten-Leur 24 uur Erot. mass., Grieks, SM, trio's mog. 076-5037798. Lekkerder dan 06 en niet op je tel.rek? Bel dan 0056.91.5194 14gpm). KARIN Breda ontv. u in een discr. rom. sfeer. 7 dg. P-W. 110.30-23.0011 076-5211197. Tel. 0165-341241 ontvangen en bezoeken, (ook SM). 0162-454235. Boys gevraagd. Speciaal weekendtarief, personenwagens, vrijdag avond tot zondagavond 80,- excl. Laan van Beigie 53, Roosendaal. Tel. 0165-555551. Ook uw adres voor bestelbusjes. Diversen Ook in de bouwvakvakantie voor las, constructie, mon tage, elektro en timmerw Tel. 076-5931018-___ Koerierdienst Voor uw brief of vracht 0165-565063. gespecialiseerd in trapPen stofferen ook Vinyl bekleding tel. 0167-566 14 Breda/Princenhage Tel. 076-5212881 Sport 11 ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1996 Uitgeslapen? Afgekickt? Of nog leds trillende vingers sinds Italië dat matchpoint niet benutte, na dicstrafcorners van Flop en Bram- Je, wallen onder de ogen van uie doorwaakte nachten? Ik u, ervan genoten, ik heb veel «laken, maar ik ben blij dat die langesportzomereindelijk opzijn eind begint te lopen. Het is mooi geweest, maar het is nou wel weer even genoeg. Laten we ons nut zijn allen nou maar eens een tijdje bezig gaan houden met het ontwikkeien van onze geesten. w mankeert links en rechts om me heen nogal het een en ander aan, meen ik te mogen constateren. Ik zeg er maar gelijk bij dat eraan alle kanten om me (reen net zo goed met gniQG rGQ^ImsBt 33n mijn verstandelijke vermogens getwijfeld wordt. Hoeft u dat tenminste niet meer op papier te zetten in de zoveelste kwaaie brief. Hoewel er nog ruimte genoeg is in dat plak boek, dus hou u vooral «tin. Wat de feestelijke afslui ting had moeten worden m die Oranje-orgie, die rijtoer door Den Haag, die vond ik een beetje te genvallen. Het kost me de nodige moeite, maar ik moet toegeven dat die qua feestvreugde en kwantiteit niet te verge lijken was met de massa- vrolijke gekte van ;8, en zelfs niet met het gejubel na een lands kampioenschap van Ajax, of, helaas al weer wat- langer geleden, feyenoord. Aan de andere kant is dat maar beter ook, want in Den Haag hebben de bus hokjes, telefooncellen en kiosken de festiviteiten overleefd, en dat was destijds in Rotterdam en Am sterdam niet bepaald het geval. Maar toch miste ik iets daar in Den Haag. We mogen ons met zijn alien dan wel een beetje hebben lopen ergeren aan dat overdreven gedoe van die Amerikanen, maar ik vind dat geëxalteerde gedrag best te pruimen, zolang er wat te vieren valt. Die hockeyers, roeiers, volleyballers, judoka's, die eenza me mountain-biker en de amazo nes die waren zo te zien allemaal iblij, maar mij een beetje te beschaafd, ik vond het een beetje een dooie bedoening en zat intus sen onwillekeurig te wachten tot een van die bloednerveuze knol len op hol zou slaan. In Breda heb ik ook iets gemist. Ik vertel niks nieuws als ik zeg dat ik geen Ajax-fan ben, maar ze blij ken daar wel over iets meer gevoel voor verhoudingen te beschikken dan bij NAC. Ajax heeft De Meer niet zomaar verlaten. De oude da me Is niet gedumpt, maarten gra ve gedragen als een koningin, na dat ze tussen het eind van het vo rige seizoen en de opening van de Arena tot op het laatst netjes ver pleegd is. Een barbecue op het veld, een recreatieloop van De Meer naar de Arena, alle prijzen in optocht er achteraan, zeg niet dat ze het niet netjes gedaan hebben daar. Je zus van die oude tante De «eer, de Bredase Beatrix, was een dergelijk afscheid niet gegund. Zij wrd al voor de laatste wedstrijd beschadigd door een al dan niet expres tegen het plafond gehou den vuurpijl, waarna het ook op laatste avond uit de klauwen 'leP. Dat halve procent ongere- 3eld, dat het zo vaak voor de an dere negenenegentig-en-een-half verpest, moest zonodig ook op de zotste avond roet in het eten jlooien. Daar kon het bestuur van j C natuurlijk allemaal niks aan °en, net zomin als dat de maan dagmorgen daarna om acht uur 1+j r eerste k'nt a' d°or~ raden sneed. Die project-ont- "«elaars, die in Breda al veel te 33 hebben laten zien wat ze a uminium, beton en glas al- waal kunnen, stonden tenslotte «appelen van ongeduld, at dat bestuur nog wel had kun- Jivan ^iax' ls dat ie een n nooit naar een sponsor J™nren. Vanuit het raam u kantine op de krant zie ik mh v'n^ een pracht een gebouw, echt waar, mooi want, maar de naam die er in tod kopletters op staat, zal ik t van mijn leven gebruiken, «ank wens ze wel alle geluk en Wdve successen, daar in het meuwe NAC-stadion. ^°n Krijnen *De nieuwelingen van Feyenoord: v.l.n.r.: Van Wonderen, Farouk, Saganowski, Claeys, Sanchez, Graff, Dudek. FOTO AD VAN HASSELT Door Jacques Hendriks Rotterdam - Rust in de tent. Het is een begrip dat bij Feye noord volstrekt onbekend is. Gisteren was het zelfs tijdens de jaarlijkse persdag raak. Uitgerekend de belangrijkste speler, Ronald Koeman, liep kwaad weg, vlak voor de jaar lijkse fotosessie. Indirecte oorzaak voor deze eer ste rel van het seizoen in de Kuip was een elleboogstoot, die Koe man zelf aan een tegenstander uitdeelde in zijn 500e wedstrijd in het betaalde voetbal, op 10 april tegen stadgenoot Sparta. Koeman werd na de wedstrijd in staat van beschuldiging gesteld en vervolgens na afloop van de competitie '95-'96 geschorst voor de eerste drie wedstrijden van het nieuwe seizoen. Om die reden had Feyenoord- trainer Arie Haan bedacht dat het niet zinvol zou zijn om zijn li bero als 'toerist' mee te nemen naar een trainingskamp in Span je, volgende week maandag tot en met vrijdag. Feyenoord oefent dan onder meer tegen Hercules en Valencia, in welke wedstrijden Haan wil experimenteren met een Feyenoord zonder Koeman. Toen Koeman zijn trainer gister middag tussen de persconferentie en foto-sessie aanschoot en vroeg of hij maandag vanuit zijn. woon plaats Schoten direct naar vlieg veld Zaventem bij Brussel mocht rijden voor de trip naar Spanje, vertelde Haan hem tot zijn grote verbazing dat hij helemaal niet naar Zaventem hoefde te komen. Waarop Koeman in woede ont stak en wegliep. „Ik heb Koeman de rest van de middag vrij gegeven," loog Haan eerst, net iets te nonchalant la chend tegen de verbaasde foto grafen, die nu een selectie zonder Koeman moesten vereeuwigen. Voorzitter Jorien van den Herik was wat dat betreft eerlijker: „Een ongelukkige zaak. Arie Haan had het Koeman zaterdag willen vertellen, maar toen Ro nald ernaar vroeg, moest hij het hem nu wel zeggen. Ronald was daar niet blij mee. Vandaar dat ik even met hem gepraat heb en ver volgens heb gezegd: 'Ga maar lekker naar huis; aan boze ge zichten op de foto hebben we ook niks. Ik rijd hier ook wel eens boos weg. Tegen de tijd dat ik dan in Antwerpen ben, is die boosheid weer voorbij." Van den Herik zei niet van plan te zijn op te treden tegen dit ge drag van Koeman, die gezien zijn leeftijd en zijn ervaring juist een voorbeeldfunctie heeft binnen de dit jaar erg jeugdige selectie. „Ronald en ik hebben heel erg veel respect voor elkaar. Van een man met zijn staat van dienst kan ik zoiets wel accepteren." Of Arie Haan Koeman vanavond opstelt in de eerste oefenwed strijd van Feyenoord in de Kuip, tegen Gremio, werd niet duide lijk. „Als je het niet erg vindt, dan zeg ik nu nog even niets over Koeman," zei Haan, die eind vo rig seizoen zijn vedette al kwijt dreigde te raken. Koeman over woog toen te stoppen met voet ballen, omdat zijn eerste jaar in Rotterdam hem nogal tegenge vallen was. Behalve Ronald Koeman ontbrak gistermiddag nog een speler uit de selectie van Feyenoord, Orlan do Trustfull. De middenvelder zou problemen hebben met zijn buikspieren en is volgens Haan onder behandeling. „Orlando heeft anderhalve dag meege- traind; verder heb ik hem nog niet gezien," aldus Haan. Toch was Trustfull donderdag blijkbaar fit genoeg om bij Shef field Wednesday, de club van ex- Feyenoorder Regi Blinker, een proefwedstrijd te spelen. Trust full wil namelijk zo snel mogelijk weg uit de Kuip. Door de komst van de Argentijnse spelmaker Pablo Sanchez denkt de sierlijke speler niet langer voor een basis plaats in aanmerking te komen. Arie Haan houdt er blijkbaar ook al rekening mee. Hij sprak giste ren dan ook nadrukkelijk over een selectie van 24 man, terwijl de officiële lijst - inclusief Trust full - 25 namen telt. „Trustfull zou juist extra gemotiveerd moe ten raken door de komst van San chez, dat zou zowel hem als San chez, en dus Feyenoord, ten goe de komen. Aan spelers, die met een gaan roepen dat ze weg wil len, heb ik niets," aldus Haan. Zowel Ronald Koeman als Orlan do Trustfull was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Nieuwe ploeg met Museeuw en Tonkov San Sebastian - De twee Italiaanse wielerploegen Mapei/GB (Museeuw en Ballerini) en Panaria (Tonkov en Svorada) fuseren. De sponsors tekenden gisteren een overeenkomst voor twee jaar. Het contract kwam rond een dag nadat in Barcelona bekend werd gemaakt dat Olano en Rominger in 1997 voor de nieuwe Ameri kaanse geldschieter Nike gaan rijden. Bij de Italiaanse formatie staan volgend seizoen onder meer Johan Museeuw, Frank Van- denbroucke, Franco Ballerini, Pavel Tonkov (dit jaar winnaar van de Giro), rassprinter Jan Svorada en Gianni Faresin onder con tract. Gianni Bugno heeft besloten zijn loopbaan met een jaar te verlengen. Tijdens de Giro kondigde hij zijn afscheid aan. Hij kreeg echter weer moed toen verschillende ploegen, ondanks de tegenvallende resulaten nog naar zijn handtekening dongen. Ook hij gaat voor Mapei rijden. Ernes niet langer bondscoach dressuur Baarn - Wim Ernes, bondscoach van de Nederlandse dressuur- ploeg, heeft zijn functie neergelegd. De Limburger kan niet langer tijd vrijmaken voor zijn werkzaamheden voor de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS). Ernes blijft wel als jurylid in de dressuur actief. De Nederlandse equipe met Anky van Grunsven, Tineke Bartels-De Vries, Sven en Gonnelien Rothenberger be haalde tijdens de Olympische Spelen in Atlanta de zilveren me daille. In het individuele kampioenschap werd Van Grunsven tweede, Sven Rothenberger derde. Verstappen dertiende in vrije trainingen Boedapest - Jos Verstappen heeft gisteren tijdens de vrije trainin gen voor de Grand Prix van Hongarije de dertiende tijd laten re gistreren. De 24-jarige Limburger reed op de Hungaroring met zijn Footwork Hart een snelste tijd van 1.23,702. Dat was altijd ruim twee seconden langzamer dan de Engelsman Damon Hill, die in zijn Williams-Renault een beste tijd van 1.21,144 liet note ren. De Duitser Michael Schumacher liet in een Ferrari de tweede tijd noteren: 1.21,266. Hills teamgenoot Gilles Villeneuve reed een snelste ronde van 1.21,369. Door Jacques Hendriks Rotterdam - Met zeven nieuwe gezich ten, een gemiddelde leeftijd van 24,1 jaar en liefst negen verschillende na tionaliteiten is de selectie van Feye noord voor komend seizoen een jeug- 'melting pot'. En hoewel een groot aantal spelers uit lan den buiten de EU komt, is men bij Feye noord niet bang dat er nog langer rekening gehouden moet worden met beperkende regels wat het opstellen van die spelers be treft. De Europese voetbalbond (UEFA) heeft de Rotterdamse club (en de andere Nederlandse Europacup-deelnemers) na melijk via een brief laten weten dat in de Europese toernooien voortaan een onbe perkt aantal buitenlanders kan worden opgesteld. „Of ze van binnen dan wel van buiten de EU komen, dat maakt nu niets meer uit," aldus een tevreden Van den Herik. In Zeist, bij de voetbalbond, zei men nog geen standpunt naar buiten te kunnen brengen. „We hebben alleen een aankon diging binnen, nog geen verdere informa tie van de UEFA," aldus een woordvoer ster. Maar volgens Van den Herik kan de KNVB niets anders doen dan de UEFA volgen. „Anders zou dat betekenen dat wij met ons sterkste elftal internationaal spe len en met een minder sterke ploeg in de competitie. Dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn." De buitenlanders in dienst van Feyenoord zijn: Klioejev (Rusland), Larsson (Zwe den), Obiku (Nigeria), Iwan, Dudek en Sa ganowski (allen Polen), Sanchez en Graf (beiden Argentinië), Claeys (Belg), Faroek (Egypte), Allotey en Gyan (Ghana). Verder staat de Braziliaan Glaucio ook nog onder contract, maar hem wil Feyenoord nog een jaar verhuren. Het arrest-Bosman, dat vorig seizoen het transfersysteem niet rechtsgeldig ver klaarde, zei vorig jaar dat aan het aantal buitenlanders geen beperking mag worden verbonden, zolang ze van binnen de Euro pese Unie afkomstig zijn. Er geldt immers vrij verkeer van werknemers binnen de Unie. Voor spelers (werknemers) van bui ten de Europese Unie geldt formeel nog wel een transfersysteem en een beperking van het aantal buitenlanders dat mag wor den opgesteld. De verwachting is echter dat de UEFA binnenkort een nieuw juri disch gevecht te wachten staat, als het hieraan vasthoudt. In dat geval wegens rechtsongelijkheid voor spelers van buiten de Unie. Na de slechte ervaring in de zaak- Bosman voor het Europese Hof wil de voetbalunie dit kennelijk voorkomen. Met maar weer eens een 'nieuw' Feyenoord moet Arie Haan op jacht naar een Euro pees ticket, „Kampioen willen we graag worden, maar het moet niet," aldus voor zitter Van den Herik, die bekend maakte dat Feyenoord dit jaar gaat werken met een begroting van 38 miljoen gulden. (Ter vergelijking: die van Ajax bedraagt 70 miljoen). Dat is 40 procent meer dan vorig jaar en zelfs 500 procent van de begroting in 1991. Uitgegaan is van twee rondes in het UEFA-Cuptoernooi en tijdend de com petitie een gemiddelde van 27.500 toe schouwers. Vorig seizoen kwamen gemid deld 26.374 fans naar de Kuip. Het afgelopen jaar boekte de Stadionclub een bescheiden winst, die volledig op nieuw is geïnvesteerd. Financiële ruimte voor een spits van naam was er niet. „Want die kost minimaal tien miljoen. Ik kan zo tien zakenmensen vinden die elk een miljoen aan ons willen lenen, tegen een forse rente natuurlijk, maar dat zou niet verantwoord zijn. Ja, Pierre van Hooij- donk wilden we graag hebben en Pierre zelf wilde ook. Maar ik toen ik naar hem informeerde, kreeg ik van de chairman van Celtic een brief met de mededeling dat hij niet te koop is. Dan houdt het op." Feyenoord hoopt in de Ghanees Patrick Allotey, een linksbuiten van zeventien jaar, en zijn Poolse leeftijdgenoot Marek Saganowksi, een centrumspits, twee spe lers in huis gehaald te hebben die spitsen van naam zullen worden. „Voördat ze naar PSV kwamen, had ook nog niemand van Ronaldo en zelfs Romario gehoord," maakte Van den Herik zichzelf wijs. Rom ario bijvoorbeeld was al topscorer van het olympisch toernooi van '88, voordat hij naar PSV ging, maar dat terzijde. Milaan - Edgar Davids komt niet voor in het elftal waar mee trainer Oscar Tabarez van AC Milan het nieuwe voet balseizoen gaat beginnen. Tabarez maakte gisteren be kend dat hij een kern van der tien spelers heeft geselecteerd, die in aanmerking komt voor een basisplaats. De coach uit Uruguay kan kiezen uit 25 ge talenteerde voetballers. Zijn voorganger Fabio Capello liet vrijwel al zijn spelers opdraven en voerde rigoureuze wijzigin gen door als het elftal niet naar behoren presteerde. Die lijn wil Tabarez voortzetten. Michael Reiziger, met Davids van Ajax naar Milaan vertrok ken, kan voorlopig wèl op een vaste plaats rekenen. De rech tervleugelverdediger krijgt een kans op zijn vertrouwde posi tie. Tabarez gaf gisteren de namen van de spelers die de voorlopi ge hoofdmacht van AC Milan zullen vormen: Rossi; Reiziger, Costacurta, Baresi en Maldini; Albertini, Desailly en Boban; Savicevic, Baggio en Weah. Pa- nucci en Edgar Davids zijn de spelers die als eerste vervan gers voor respectievelijk Reizi ger en Boban in aanmerking komen. Tot de spelers die niet op een basisplaats hoeven te rekenen, behoren onder meer ook Eranio, Simone, Lentini, Tassotti en Galli. Brunssum. Open NK. Belangrijkste uitslagen achtste ronde: Prosman - Hoogendoorn 1- 1, Macodou N'Diaye (Sen) - Riba- kov (WRu) 1-1, Thijssen - Adamas- zek (Pol) 1-1, Van den Borst - Goe- demoed 1-1, Mustafa Durdyev (Tkm) - Wollaert (Bel) 2-0, Deurloo - Ba (Sen) 0-2, Schellekens - Poot 2-0, Grzesiak (Pol) - Greveraars 0- 2, Mooser - Gaibova (Tad) 0-2, Stolwijk - Novozenov (Let) 0-2, Doemesj (Let) - Huybrechts 2-0. Stand: 1. Prosman 13, 2. Thijssen, Adamaszek, Macodou N'Diaye, Ba, Mustafa Durdyev, Goedemoed, Van den Borst, Hoogendoorn en Schellekens 12. kov, Gurevich 5 1/2, 9. Legky, Oil, Suba, Wells, Van der Sterren, Blees, Enklaar, Shchekachev, Vis ser 5. Oklahoma City. Continental Champions Trophy, tweede dag: Nederland - Taiwan 17-5, Verenig de Staten - Zuid-Afrika 17-13. Stand: 1. Nederland 2-4 (45-14), 2. Taiwan 2-2 (31-25), 3. Verenigde Staten 2-2 (26-41), 4. Zuid-Afrika 2-0 (21-43). Cincinnati. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Derde ronde: Enqvist (Zwe/10) - Krajicek (Ned/7) 7-6 6-2, Sampras (VSt/1) - Woodforde (Aus) 6-7 7-5 7-6, Muster (Oos/2) - Stoltenberg (Aus/16) 6-2 6-2, Chang (VSt/3) - Caratti (Ita) 7-6 6-2, Kafelnikov (Rus/4) - Woodruff (VSt) 6-7 6-4 7- 5, Ivanisevic (Kro/5) - Karbacher (Dui) 3-6 6-3 6-3, Agassi (VSt/6) - O'Brien (VSt) 6-7 6-3 6-0, Wayne Ferreira (ZAf/9) - Courier (VSt/8) 7-6 6-7 6-2. Kwartfinale: Muster (Oos/2) - Wayne Ferreira (ZAf/9) 7-6 7-6. Montreal. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Derde ronde: Mary-Joe Fernandez (VSt/5) - Tauziat (Fra/15) 6-1 6-1. Kwartfinale: Basuki (Ino) - Frazier (VSt/13) 2-6 6-2 7-5. Strathclyde. WK, halve finales (1,2,3 naar finale, overigen plaats 7-12) VROUWEN, LICHTE KLASSE skiff: 1. Bogtstra (Ned) 8.42,47, 2. Helleberg (Den) 8.43,51, 3. Appel boom (GBr) 8.44,41. MANNEN, OPEN KLASSE Vier met stuurman: 1. Roemenië 6.52,35, 2. Frankrijk 6.55,06, 3. Groot Brittanië 6.58,59, 4. Neder land (Kooij, Brinkerink, v Gooi, Vreeken, stm: de Vries) 7.03,23. Belangrijkste uitslagen 7e ronde Lost Boys-schaaktoernooi Ant-i werpen: Sokolov (Bos) - Van Wely (Ned) 0-1, Miezis (Let)- Piket (Ned) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Ye (Chn) 1/2-1/2, Legky (Oek) - 011 (Est) 1/2-1/2, Gurevich (Bel) - Rytshagov (Est) 1-0, Kogan (Isr) - Novikov (Oek) 0-1, Ljubojevic (Joe) - Enklaar (Ned) 0-1, Lane (Eng) - Shchekachev (Rus) 0-1, Su ba (Roe) - Bosboom (Ned) 1-0, Van Mil (Ned) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Akesson (Zwe) - Eliet (Fra) 1/2-1/2, Wells (Eng) - Delemarre (Ned) 1-0, Visser (Ned) - Barsov (Oez) 1-0, Maes (Bel) - Polaczek (Bel) 1/2-1/2, Blees (Ned) - Jonk man (Ned) 1-0, Overeem (Ned) - Vaganian (Arm) 0-1, Lobron (Dui) - Vanderwaeren (Bel) 1-0. Stand: 1. Piket, Van Wely 6, 3. So kolov, Miezis, Nijboer, Ye, Novi- Valencia. Oefenwedstrijd VALENCIA - PSV 2-1 (2-0). 15. Cartin 1-0, 38. Viola 2-0, 59. Mar- celo 2-1. Toeschouwers: 49.000. Bijzonderheid: Romario speelde één helft bij Valencia. La Coruna. Trofeo Herrera: De- portivo Coruna - Botafoga 1-2. Koblenz. Fuji-Cup Finale: SCHALKE '04 - BAYERN MÜNCHEN 2-2 (1-0), Schalke wint na strafschoppen. 15. Mulder 1-0, 65. Wilmots 2-0, 71. Hamann 2-1, 88. Hamann 2-2, Om derde plaats: BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH - BOR USSIA DORTMUND 1-0 (0-0). Ronde van Portugal Vijfde etappe, Praia de Mira - Va- gos, individuele tijdrit: 1. Lelli (Ita) 45,2 km in 52.03, 2. Abreu (Por) 0.27, 3. Colombo (Ita) 1.26, 4. Gamito (Por) 1.27. Algemeen klassement: 1. Lelli 17.20.26, 2. Abreu 0.40, 3. Gamito 1.41,4. Gomes (Por) 2.35. Ronde van Denemarken. Derde etappe, Arhus - Horsens: 1. Guidi (Ita) 216,6 km in 5.08.04, 2. Ozers (Let), 3. Hamburger (Den), 4. Sörensen (Den), 5. Henn (Dui), 6. Riis (Den). Algemeen klassement: 1. Guidi (Ita) 14.23.37, 2. Ozers 0.23, 3. Sö rensen 0.30, 4. Hamburger 0.35, 5. Riis 0.39, 6. Henn. (ADVERTENTIE) Ajax en PSV zijn de enige twee clubs die dit jaar de Johan Cruijff Schaal kunnen winnen. Die eer is ook uitsluitend weggelegd voor de winnaar van de PTTTelecompetitie of de winnaar van de Amstel Cup. De twee beste elftallen van Nederland van het afge lopen seizoen tegen elkaar in een spiksplinternieuw stadion. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan twee instanties die zich inzetten voor zieken, gehandicapten en weeskinderen. Als u Ajax of PSV komt aanmoedigen steunt u meteen De Zonnebloem en SOS-Kinderdorpen. Houders van een Club Card kunnen voor toegangskaarten terecht bij de 800 SENS Service Points in het gehele land. /TsO tssr/i witste -> ;.'3 -

de Stem | 1996 | | pagina 17