lijk: jetaling rvering pje koffie k je alleen ;ampioen! DE STEM Voetbalclubs willen geduld met Club Card Den Haag met recht Oranjestad Nieuwe wielerploeg met Olano en Rominger UITSLAGEN standen [i "PELGRIM en ETNA ■iW Exact Verplichte legitimatie komt te snel voor Willem II en RKC Jaar, deze cassette-mdf- jiigkap, gaskookplaat, \ast, vaatwasser, rousel-, korven- en fiskast. (Ook leverbaar in andere maat- w voeringen.) met maatwerk' uw Exact-dealer oplossingen /fËS)software Liiicoln blij Biet Shearer Brentjens, Blangé, Delissen, Rienks en Bolhuis koninklijk onderscheiden B1 sportnieuws KORT Huldiging Bonfrère in Maastricht Argentijn betrapt op gebruik cocaïne Kirchhoff naar Valkenswaard Korfbalploeg wint eerste duel Forti start niet in Hongarije Olympisch bokskampioen Reid wordt prof «996 x 52 a V Jaden ).G. België ïop in centrum Brasschaat aan park 320 m2 met terras, met archt. Info 00 - 32 37 90 12 O.G. Koop uk. 13. recra- racht. I id. ook Park Huis- fel: Breda-Zuid: Uitgebouwde TUSSENWONING Brigida- straat 40 Vr. pr297.000.-. k.k. Tel.076-5657579. - Bedryfsruimte Te huur winkelruimte 018Om2 bovenwoning. Winkelcentr. Kerkwerve. Etten-Leur. Inl.: 076- 5656624 Of 06-53176414, Kleintje plaatsen: resultaten boeken. A Sport arcelona (anp) - Nike ver- thiint volgend jaar met een .mfessionele wielerploeg op (Weg. Dat is donderdag door e sportartikelenfabrikant in jjrcelona bekendgemaakt. Ie multinational heeft zich met- - verzekerd van twee toppers: -ereldkampioen Abraham Olano de Zwitserse houder van het iemlduurrecord Tony Rominger. ij[ de Spaanse kampioen Ma- el Fernandez Gines tekent een ontract. drie renners maken dit set- deel uit van Mapei-GB, de rootste wielerformatie met 31 mners. Ploegleider wordt de panjaard Juan Fernandez die bij Mapei met de Belg Patrick Le- fevere de scepter zwaait. Aanvankelijk weigerde directeur Squinzi van Mapei Olano te laten gaan omdat de vice-olympisch kampioen tijdrijden nog een con tract heeft tot eind volgend jaar. Inmiddels zijn partijen tot een vergelijk gekomen. De contacten tussen Nike en Fernandez date ren van de afgelopen Ronde van Frankrijk. Het concern sponsor de dit jaar tijdens de Tour voor het eerst de leiderstruien. De Spaanse titelverdediger Abraham Olano ziet begin okto ber af van deelname aan het we reldkampioenschap op de weg in Lugano (Zwitserland). Olano verklaarde dat hij een te zwaar programma heeft afge werkt, om met enig succes zijn ti tel te kunnen verdedigen. De Spanjaard, die in tegenstelling tot veel voorgangers, een waardig wereldkampioen was gaat in sep tember met vakantie. Hij neemt morgen nog deel aan de Clasica San Sebastian en start morgen nog in de Leeds Classic en in de Ronde van Burgos. Ronde van Portugal Vierde etappe, Paredes-Villa Nova de Gaia: 1. Lelli (Ita) 175,1 km in 3.53.12, 2. Edo (Spa), 3. Sarkauskas (Lit), 4. Pal van (Ita), 5. Abreu (Por), 6. Forconi (Ita); 7. Bonca (Slv), 8. Kappes (Dui), 9. Barbosa (Por), 10. Valoti (Ita). Algemeen klassement: 1. Lelli 16.28.23, 2. Abreu 0.13, 3, Gamito (Por) 0.14, 4. Gomes (Por) 0.18, 5. Ferreira (Por) 0.55, 6. Azevedo (Por) 0.57, 7. Delia Santa (Ita) 1.05, 8. For coni 1.08, 9. Freitas (Bra), 10. Laddo- mada (Ita) 1.10. Ronde van Castilla en Leon Vijfde etappe, Leon-Villablino: 1. Bölts (Dui) 148 km in 3.28.02, 2. Peron (Ita), 3. Cabello (Spa), 4. Jime nez (Spa), 5. Cuesta (Spa), 6. Li vingstone (VSt) 0.15, 7. Rincon (Col), 8. Montoya (Spa) 1.01, 9. Lafis (Zwe) ,6.40, 10. Espinosa (Spa), 14. Boo- gerd, 18. Bouwmans, 35. Van Hees- wijk 12.15, 38. De Leeuw, 39. Boven, 40. Luppes, 41. Vierhouten, 43. Van derPoel^5^Iijboer^3^^Moeren^ hout, 53. De Louw, 61. Cordes, 62. Cerneus, 65. Dubbeldam, 68. Groe- nendaal, 76. Van Kuik. Algemeen klassement: 1. Peron 22.57.10, 2. Bölts, 3. Cuesta 0.07, 4. Livingstone 0.23, 5. Cabello 0.30, 6. Rincon 0.45, 7. Jimenez 0.56, 8. Mon toya 1.31, 9. Kiko Garcia (Spa) 6.40, 10. Diaz (Spa) 6.44, 18. Boogerd 7.10, 24. Bouwmans, 34. Vierhouten 12.37, 35. De Leeuw, 42. Luppes 12.45, 53. Boven 13.08, 55. Moerenhout 13.11, 60. Cordes 14.55, 64. Van der Poel 19.48, 68. Groenendaal 20.14, 69. Van Heeswijk 23.20, 70. Nijboer 23.51, 71. Dubbeldam, 73. Cerneus 31.04, 74. De Louw, 75. Van Kuik. Ronde van Denemarken Tweede etappe, Aalborg-Aarhus: 1. Van Petegem (Bel) 174,1 km in 4.12.38, 2. Piziks (Let), 3. Guidi (Ita), 4. Kryger (Den), 5. Sörensen (Den). Algemeen klassement: 1. Guidi 9.15.59, 2. Sandstöd (Den) 0.03, 3. Minali (Ita) 0.15, 4. Van Petegem 0.16, 5. Kryger (Den), 14. Riis (Den) 0.26. Ronde van de Waalse Gewesten Zevende etappe, Bouillon-Houffali- ze: 1. Lorenzoni (Ita) 151,8 km in 3.35.22, 2. Beuchat (Zwi), 3. Nicolet- ti (Ita) 0.02, 4. Steels (Bel) 0.03, 5. Backstedt (Zwe) 0.04, 19. De Groot 2.17, 45. De Vries (Ned). Eindklassement: 1. Fleischer (Dui) 20.15.48, 2. Chanteur (Fra) 0.08, 3. Frizzo (Ita) 1.10, 4. Rué (Fra) 5.03, 5. Gougot (Fra) 6.07, 27. De Vries 16.37, 34. De Groot 34.29. Surhuisterveen. Elite met en zonder contract: 1. Voskamp (Zetten) 90 km 2.02.10, 2. De Vries (Steenwijk), 3. Brentjens (Schaik), 4. Dekker (Ge- mert), 5. Zabel (Dui), 6. Blijlevens (Hoogstraten), 7. Veenstra (Drach ten), 8. Koerts (Baarle-Nassau), 9. Nelissen (Sweikhuizen), 10. Schürer (Oud Gastel) 0.30. Ajox-voorzitter Van Praag toont zijn collectie clubcards FOTO ANP ■Door Henk Mees Utrecht - Formeel is vanaf de competitiestart de Club |Card verplicht als legitimatiebwijs bij toegang tot een |eredivisie-voetbalwedstrijd. Maar de voetballiefhebber Idie (nog) geen Club Card bezit en plotseling zin krijgt in leen thuiswedstrijd van Willem II of RKC zal vooralsnog ■geen gesloten deur treffen. .Wij zullen onze klanten niet in de kou laten staan. Wij vinden er wel iets op," kondig de Frans van Dommelen, di recteur van Wil lem n, gisteren aan nadat de Club Card bij de presentatie in Utrecht als 'abso luut verplicht' ras afgeschil derd. „Bij ons blijven de kassa's open voor ie- dereen, totdat het hele systeem goed is geregeld. Zo denken veel meer clubs er over," voegde Mar tel Brands, commercieel manager ranfiKC, daaraan toe. Voorlopig zullen Willem II en °KC vanaf 20 augustus een soe pele regeling hanteren. „Laat de «balliefhebbers wennen aan de Club Card, Wij zullen dat ze ker de eerste thuiswedstrijden doen. Bijvoorbeeld door de toe schouwers zonder extra betaling TOrde Club Card toe te laten en mformatie mee te geven waaruit duidelijk wordt hoe het systeem rarkt. Voor Ajax is het gemakke- »'ik te stellen dat alleen nog toe schouwers met een Club Card worden toegelaten. Maar Ajax is Seen maatstaf," reageerde Van Dommelen, Namens de KNVB ■lemtoonde directeur betaald «bal Peter Vogelzang dat de regeling verplicht is voor alle ere divisieclubs. Als bestuurslid van e Club Card-organisatie Cotass Presenteerde Ajax-voorzitter Mi- duel van Praag het nieuwe sys- eem, inclusief de uitdrukkelijke verplicht-stelling. «Anderhalf jaar geleden hebben ,J. cl™s al ingestemd met dit ysteem. Op 20 mei heeft iedereen 8 stemd voor invoering per 1 au- us- Alle clubs hebben vol- Londen (rtr) - Alan Shearer 'i t dn clubkas van de En- Seise derde divisieclub Lin- win City dik gespekt. Op het Programma staat vrijdag een TefenPotje tegen Newcastle nited, club die vorige week recordbedrag van 36,5 joen gulden betaalde voor hhearer. Het bescheiden 10 WnlVerkocht in een W'P '?|00 kaartjes. Het levert de ,ftnb„e™ heette op van bijna O OOOguHen. Meer dan het bele van het bedrag dat voor w aan spelers °°r het nieuwe seizoen. doende tijd gehad hun achterban te informeren, maar het is tekenend voor het betaald voetbal dat er nu weer clubs terug krabbelen," rea geerde Van Praag op de oppositie van clubs als Wil lem II en Heeren veen bij de pre sentatie in Utrecht. Voor Ajax is het Club Card-systeem een uitkomst. De 45.000 seizoenkaarthouders hebben er allen een moeten aan schaffen (kosten tien gulden voor twee jaar). Daarnaast telt Ajax nog eens 60.000 Club Cardhou- ders die hun verbondenheid met de Amsterdamse club daarmee uitdragen. Voor de Ajax-fans die naast een seizoenkaart hebben gegrepen zijn per thuiswedstrijd nog 4.500 kaarten beschikbaar die telkens via de 800 verkoop punten van de Staatsloterij aan Club Cardhouders worden ver kocht. Willem II Een club als Willem II is al blij met 6.000 seizoenkaarthouders, die allemaal in het bezit moeten zijn van de Club Card. De prak tijk wijst uit dat bij een stan daard-thuiswedstrijd van de Til- burgse club 2.500 'incidentele' toeschouwers aan de kassa's ko men. Die categorie moet vanaf dit seizoen in het bezit zijn van een clubcard. Wie de eerste thuis wedstrijd van Willem II op zater dag 24 augustus (tegen Fortuna Sittard) wil bezoeken, moet dan formeel in het bezit zijn van een clubcard, of er een ter plekke aanschaffen. Legitimatie is dan tevens verplicht. „Wij staan volledig achter de Club Card, maar we zijn bezorgd. Wij voorzien problemen in de praktijk omdat de incidentele be zoekers hier niet op zijn voorbe reid. Daarom pleit ik voor gelei delijke invoering, bijvoorbeeld een overgangstermijn van drie maanden. Voor mij staat vast dat we niet meteen toeschouwers kunnen weigeren," aldus Van Dommelen, die op 20 augustus bij de uitwed strijd van Willem II in Groningen enkele Tilburgse bezoekers zon der clubcard laat proberen het Oosterpark binnen te komen. Bij wijze van test. In de eerste divisie maken vijf clubs, ADO Den Haag, Go Ahead Eagles, Cambuur, Den Bosch en VVV, gebruik van de Club Card. Vermoedelijk zal de Club Card volgend jaar ook in de eerste di visie verplicht zijn. ER LIJKT voorlopig nog geen eind te komen aan de reeks van huldigin gen die de olympische medaillewinnaars moe ten ondergaan. Gisteren ontvingen de sporters in de Ridderzaal de finan ciële beloning voor hun prestaties, mochten ze op bezoek bij de konin gin en werden ze rond gereden door de volle straten van Den Haag. Door Marije Randewijk Den Haag - 'We are the champions' bij het betreden van de Ridderzaal, een NOC- voorzitter die diezelfde stati ge zaal maar meteen om doopt tot de verouderde uit voering van het Holland House en een massale be langstelling tijdens de rond tocht door Den Haag. Sport liefhebbers in Nederland lij ken nog steeds niet bekomen van de successen tijdens de Centennial Games in Atlanta. Meer dan vijftigduizend mensen bevolkten gisterenmiddag de straten van Den Haag om de vier gouden, vijf zilveren en tien bronzen medailles te bejubelen. Oranjevlaggen, oranjepetten, oranje-slingers, een fanfare en Griekse godin met de olympi sche toorts: de Hagenezen had den werkelijk alle registers opengetrokken om de succesvol le olympische ploeg een ont vangst te geven die het verdien de. De sporters genoten er zicht baar van. „Voor een dressuurruiter is deze belangstelling ongekend, maar ik denk dat zelfs de volleybal lers of de hockeyers hierdoor verrast zijn," glundert Anky van Grunsven, die in Atlanta naast het goud greep. Eventjes kan ze zich nog kwaad maken over al les wat er voor de belangrijke kür op muziek misging, maar al snel verschijnt er weer een glim lach op het gezicht en zwaait ze naar de duizenden mensen langs de kant, die haar bijna allemaal herkennen. „Het lijkt wel of ik een bekende Nederlander ben," klinkt het verbaasd. Koninklijk Het feest in Den Haag was voor de medaillewinnaars enkele uren eerder op het Binnenhof begonnen. In de Ridderzaal kre gen vier sporters, nadat alle In Atlanta waren de hockeyers al uit hun dak gegaan. Gisteren koets tijdens de indrukwekkende rijtoer door de residentie. 'partners in de sport' de cheques aan de medaillewinnaars had den uitgedeeld, een koninklijke onderscheiding. De overgelukkige Terpstra mocht Peter Blangé (aanvoerder volleybalteam), Nico Rienks (slagman Holland Acht), Bart Brentjens (mountainbiker) en Mare Delissen (aanvoerder hockeyploeg) decoreren tot Rid der in de Orde van de Neder landse leeuw. André Bolhuis mag zich in de toekomst Officier in de Orde van Oranje Nassau noemen. De scheidende chef de mission kreeg een staande ovatie van 'zijn' sporters. Ron Zwerver liep de koninklijke onderscheiding mis. Zwerver, die net als Blangé enorm veel heeft betekend voor het Neder landse volleybal, moest zich troosten met een bedrag van iets meer dan zeventienduizend gul den en de gedachte dat de ko ninklijke onderscheiding van Op visite bij de koninkijke familie. FOTO PETER SCHOLS klommen op het dak van hun FOTO PETER SCHOLS Blangé bedoeld is voor het hele team. „Zo voel ik het ook echt. De onderscheiding is een erken ning voor iedereen die ons de laatste tien jaar naar dit topni veau heeft geholpen," beweerde Zwerver. „En ach, deze medaille krijg ik misschien wel als ik met volleyballen gestopt ben." Huis ten Bosch Om vier uur werden de Atlanta- gangers op Huis ten Bosch ont vangen door koningin Beatrix, prins Claus en kroonprins Wil- lem-Alexander. Voor de gouden volleyballers was het de tweede keer dat ze na een olympische prestatie bij Hare Majesteit op de thee mochten. „Maar een be zoek aan de koningin, dat went natuurlijk nooit. Dat is iets heel speciaals," aldus Zwerver. Voor Blangé was de ontvangst heel bijzonder. Vier jaar geleden liep hij het bezoek aan de konin gin mis door een operatie aan zijn knie. „Een hoogtepunt in mijn carrière. Het was allemaal heel deftig, maar toch ook weer informeel," noemde de spelver deler het bezoek achteraf. „Ze wist echt alles over ons. Qua sport zit het blijkbaar wel goed met de koninklijke familie. De kroonprins vertelde dat hij in Atlanta de tijd van zijn leven had gehad. Ik snap ook niet dat over zijn oprechte enthousiasme in Atlanta hier in Nederland zo'n ophef wordt gemaakt." De hockeyfinale bleek de konin gin gemist te hebben. „Ze ver telde dat ze op vakantie in Italië was en dat de antenne van haar televisie kapot was zodat ze niks had kunnen zien. Onze koningin is dus blijkbaar ook maar een mens," zei keeper Ronald Jan sen lachend. 1 I I I I I VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1996 Maastricht - Jo Bonfrère, die tijdens de Olympische Spelen in At lanta goud won met de voetbalploeg van Nigeria, wordt zondag voor de finale van het toernooi om de Limburg Cup in Maastricht gehuldigd. In stadion De Geusselt van eerste divisieclub MW wordt de 50- jarige Limburger, zelf oud-speler van MW, toegesproken door loco-gouverneur Bronckers van Limburg, burgemeester Houben van Maastricht en zijn collega Cortenraad uit Eijsden. Namens de KNVB voert voorzitter Sprengers het woord, namens MW spreekt preses Wesly. Santiago - De Argentijnse voetballer Pedro Monzon van de Chi leense eerste-divisieclub Santiago Wanderers is betrapt op het gebruik van cocaïne. Hij reageerde positief bij een dopingcontro le die onlangs na een competitiewedstrijd werd gehouden. Mon zon hangt een schorsing van drie maanden boven het hoofd. Valkenswaard - De olympische kampioen bij de springruiters Ul- rich Kirchhoff is van 16 tot en met 18 augustus tijdens het inter nationale concours hippique van Valkenswaard te bewonderen. De Duitser, die vrijdag 29 jaar wordt, won in Atlanta twee keer goud met het paard Jus de Pommes, individueel en met de natio nale equipe. Ook Franke Sloothaak en Ludger Beerbaum, die deel uitmaakten van de winnende Duitse ploeg, rijden in Valkenswaard op het erf van springruiter Jan Tops. Hoogtepunt van het evenement is het onderdeel om de Grote Prijs van zondag 18 augustus. Oklahoma City (anp) - Nederland heeft woensdag in Oklahoma City de eerste wedstrijd voor het korfbaltoernooi om de Contine ntal Champions Trophy gewonnen. Tegen gastheer Verenigde Staten werd het 28-9 voor de ploeg van bondscoach Jan Hof. Bij de rust leidde Nederland met 15-4. Het is de tweede keer dat het evenement wordt gehouden. In 1992 veroverde Nederland de trofee. Trienke Koopmans (DKOD) en Rob Middelhoek (Blauw Wit) stonden als debutanten in de basis. In de voorbereiding op het toernooi liep Anouk Brandt van Fortu na een knieblessure op. Zij zal vermoedelijk niet meer in actie ko men. In de andere wedstrijd op de openingsdag won Taiwan met 26-8 (14-1) van Zuid-Afrika. Nederland speelt donderdag tegen Tai wan. UITSLAGEN Oklahoma City. Continental Champions Trophy, eerste dag. Verenigde Staten - Nederland 9-28 (4-15), Taiwan - Zuid-Afrika 26-8 (14-1). Boedapest - Het Formule I-team Forti neemt aanstaande zondag niet deel aan de Grand Prix van Hongarije. De Italiaanse race stal kampt met grote financiële problemen. Voor de GP van Duitsland veertien dagen geleden brak Forti met zijn sponsor Shannon. Het bedrijf verzuimde aan de financiële verplichtingen te voldoen. De wagens van Forti, die sinds 1995 meestal in de Grand Prix-races in de achterhoede hobbelen, worden bemand door de Italianen Luca Badoer en Andrea Montermini. New York - Vier dagen na zijn olympische titel heeft bokser Da vid Reid bekendgemaakt beroeps te worden. De zwaarwelter te kent binnenkort het contract met promotor Bob Arum, met wie hij drie maanden voor de Olympische Spelen al contact had. Reid was de enige Amerikaanse vuistvechter die goud behaalde in Atlanta. DAMMEN Brunssum. Open NK, belangrijk ste uitslagen, zevende ronde: Ma- codou N'Diaye (Sen) - Thijssen 1- 1, Prosman - Mustafa Durdyev (Tkm) 2-0, Goedemoed - Grzesiak (Pol) 2-0, Mooser - Van den Borst 0-2, Stolwijk - Hoogendoorn 0-2, Ibragimova (Aze) - Adamaszek (Pol) 0-2, Poot - Huls 2-0, Ba (Sen) - Tielrooy 2-0, De Kooter - Schel- lekens 0-2, Rybakov (WRu) - Tom Verstraete (Bel) 2-0, Doemesj (Let) - Deurloo 0-2. Stand aan kop: 1. Prosman 12, 2. N'Diaye, Thijssen, Goedemoed, Van den Borst, Hoogendoorn en Adamaszek 11, 8. Mustafa Dur dyev, Poot, Ba, Schellekens, Ryba kov en Deurloo 10. ROEIEN Strathclyde. WK Herkansingen (nrs 1,2 naar finale, overigen plaats 7-12): Vrouwen, open klasse Vier zonder: 1. Verenigde Staten 7.45,19, 2. Canada 7.53,23, 3. Li touwen 8.00,28, 6. Nederland (Vink, ter Beek, Wiegertjes, Tim mermans) 8.09,37. Mannen, lichte klasse: Acht: 1. Nederland (Bolck, Wis- sing, Weyschede, v't Riet, Jansen, Oud, Krol, Beens, stm: v Ooijen) 6.26,24, 2. Italië 6.26,83, 3. Vere nigde Staten 6.29,79. SCHAKEN 6e ronde Lost Boys-schaaktoer nooi Antwerpen: Piket (Ned) - So- kolov (Bos) XA-XA, Van Wely (Ned) - Nikolay (Oek) A-XA, Ye (Chn) - Akesson (Zwe) 1-0, Suba (Roe) - Miezis (Let) 0-1, Nijboer (Ned) - Wells (Eng) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Gurevich (Bel) 0-1, Oil (Est) - Kuijf (Ned) 1-0, Bosboom (Ned) - Ljubojevic (Joe) XA-A, Va- ganian (Arm) - Kogan (Isr) 0-1, Novikov (Oek) - Overeem (Ned) 1- 0, Rytshagov (Est) - Boey (Bel) 1-0, Barsov (Rus) - Maes (Bel) XA-XA, Mohandesi (Bel) - Lobron (Dui) V<- Shchekachev (Rus) - Giddins (Eng) 1-0, Pira (Fra) - Van den Doel (Ned) X/-XA, Jonkman (Ned) - Van Riemsdijk (Bra) 1-0. Stand aan kop na de 6e ronde: 1-2. Sokolov, Piket 5x/±, 3-6. Van Wely, Nijboer, Miezis, Ye 5, 7-12. Legky, Oil, Kogan, Novikov, Rytshagov, ch Gurevich 4XA. TENNIS Cincinnati. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Agassi (VSt/6) - Larsson (Zwe) 6-3 2-6 6-4, O'Brien (VSt) - Washington (VSt/11) w.o., Kafelnikov (Rus/4) - Henman (GBr) 6-4 6-4, Ivanisevic (Kro/5) - Karbacher (Dui) 3-6 6-3 6-3, Mus ter (Oos/2) - Stoltenberg (Oos/16) 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/4) - Woodruff (VSt) 6-7 6-4 7-5, Carat- ti (Ita) - Edberg (Zwe) 3-6 6-4 7-5. Montreal. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Sanchez Vicario (Spa/2) - Baudone (Ita) 6-0 6-0, Capriati (VSt) - McNeil (VSt) 7-6 7-5, Labat (Arg) - Kijimuta (Jap) 6-3 6-0, Frazier (VSt/13) - Pierce (Fra/8) 6-3 6-3,. Po (VSt) - Stubbs (Aus) 6-3 6-2,. Dubbelspel, tweede ronde: Sabati- ni/Schuitz (Arg/Ned/3) - Golar- sa/Tauziat (Ita/Fra) 6-2 6-1. San Marino. Mannen, 500.000 gulden. Tweede ronde: Javier Sanchez (Spa) - Gaudenzi (Ita/3) 3-6 7-6 6- 4, Schalier (Oos/6) - Morejon (Ecu) 7-6 7-5, Voinea (Roe) - Santoro (Fra) 6-1 6-1, Charpentier (Arg) - Gumy (Arg/4) 6-3 6-3. VOETBAL OEFENDUELS Groningen. FC GRONINGEN - ESPANYOL 1-2 (0-1). Doelpun ten: Groningen Magno, Espanyol: Ouedec, Benitez 1. Bijzonderheid: De Braziliaan Magno speelde op proef en blijft voorlopig in Gro ningen. Twello. STEDENHOEK-SELEC- TIE - NEC 2-4 (2-1). Doelpunten: Janssen, Langerak 2. Steenderen. STEENDEREN (6e kl.) - De GRAAFSCHAP 0-10 (0- 6). Doelpunten: Viscaal 3, Godee, Yalcin 2, Schultz, Ibrahim, Dek ker 1. Bijzonderheid: Dekker maakt na jaar afwezigheid rent ree. Dordrecht. EBOH (2e kl.) - SPARTA gestaakt bij 0-2 wegens sterfgeval oud-bestuurslid EBOH. Doelpunten: Van der Laan, Krijgsman 1. Spakenburg. SPAKENBURG (hoofdkl.) - FC UTRECHT 0-3 (0- 1). Visser 2, Nascimento 1. EC II, voorronde, le wedstrijd: Chemlon Humenné (Slw) - Fla- murtari Vlorë (Alb) 1-0 (0-0), Di- namo Batumi (Geo) - HB (Fae) 6-0 (3-0), Karabach Agdam (Aze) - MyPa-47 (Fin) 0-1 (0-0), Kotaik Albovyan (Arm) - AEK Larnaca (Cyp) 1-0 (0-0), MPCC Mosir (WRu) - KR Reykjavik (IJs) 2-2 (0- 0), Sadam Tallinn (Est) - Niva Vinnitza (Oek) 2-1 (1-0), Varteks Varazdin (Kro) - Union Luxem bourg (Lux) 2-1 (1-0), FC Valetta (Mal) - Gloria Bistrita (Roe) 1-2 (0-0), Constructorul (Mol) - Ha- poel Ironi Rishon (Isr) 1-0 (1-0), Rode Ster Belgrado (Joe) - Heart of Midlothian (Sch) 0-0, RAF Riga (Let) - FC Vaduz (Lie) 1-1 (1-1), Kispest Honvéd FC (Hon) - Sloga Skopje (Mac) 1-0 (1-0), FC Sion (Zwi) - FC Kareda Siauliai (Lit) 4- 2 (3-0). Santa Cruz. Vriendschappelijke wedstrijd. TENERIFE (Spa) - GREMIO DE PORTO ALEGRE (Bra) 4-0 (1-0). 29. Felipe 1-0, 59. Llorente 2-0, 60. Aurelio Vidmar 3-0, 90. Aurelio Vidmar 4-0.

de Stem | 1996 | | pagina 9