'Rondweg Breskens is onnodig' DEST au oiiuit Terneuzen heeft tot 2000 geen extra geld voor kunst en cultuur Rechter wijst verbod schelpenmethode toe Eis: twee jaar voor Terneuzense dealer Vier jaar geëist voor overval op Playland POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Werkstraf geëist voor fraude met uitkering Tien kandidaten voor stek woonwagenkamp D€ Natuurbeschermers van Het Duumpje bieden alternatieven DE STEM ZEELAND Tegen vocht in kruipruimtes Jaarboek over restauratie basiliek Hulst Oude motoren in Kikker-rallyrit Dronken Belg mag niet meer in Nederland achter het stuur Surfplank gestolen Wieldoppen weg Skateboard afgepakt Pony gestolen Boete voor joint Sas van Gent WEEKENDDIENSTEN VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1996 Q Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen stopt tot de eeuwwisseling geen extra geld in de stimulering van het kunst- en cultuurbeleid. De oorzaak is gelegen in de sfeer van Rijksbezui nigingen. Het besluit valt op te maken uit de deelplannen Drama en Dans van de gemeente. De plannen zijn opgesteld in samen spraak met de gemeentelijke coördina tiecommissie Cultuur. Ook die is zich, net als het college van burgemeester en wethouders, ervan bewust dat de gevolgen van de meerja renraming voor het kunst- en cultuurbe leid in de gemeente de uitvoering van de verschillende deelplannen op dit terrein ernstig zullen bemoeilijken. Nu is dans, vergeleken bij bijvoorbeeld muziek, niet nadrukkelijk aanwezig in het Terneuzense kunst- en cultuurleven. En in het deelplan Drama luidt de vast stelling dat gemeentelijke bemoeienis minder vereist is naarmate het drama zich beweegt in de richting van de popu laire klucht van Ruud de Ridder. Behalve de reeds bestaande subsidies die de gemeente aan verschillende instellin gen en verenigingen verstrekt, laat de meerjarenraming zonder herschikking niet toe dat er extra financiële impulsen van de gemeente uitgaan om kunst en cultuur te bevorderen. Wel stelt de gemeente zich ten doel samen met de bibliotheek te onderzoe ken in hoeverre het huidige informatie aanbod op het gebied van drama en dans toerreikend is. Wat informatieverstrek king betreft wil de gemeente verder ont wikkelingen stimuleren waarbij de inwoner van de gemeente Terneuzen informatie kan vergaren via de digitale snelweg. Op het vlak van educatie gaat de gemeente door middel van een enquête na in hoeverre de scholen in de gemeente ruimte in het onderwijsprogramma reserveren voor kunst en cultuur met onderricht over bijvoorbeeld drama en dans. De commissie uit de gemeenteraad die zich onder meer bezighoudt met vraag stukken op cultuurgebied, brengt woensdag 14 augustus advies uit over de beide deelplannen. De commissieverga dering begint om 19.30 uur in kamer 4.06 van het stadhuis. Van onze verslaggever Breskens - De aanleg van een rondweg om Breskens is niet nodig. Er zijn vol doende alternatieven om met name het doorgaande vrachtverkeer uit het vis sersdorp te halen. Daarnaast zal er door de aanleg van de WOV veel minder behoefte zijn aan de grootscha lige werken, waaronder rondwe gen, die in het kader van het ver- keersveiligheidsproject Duur zaam Veilig zijn gepland. Er zal immers straks door de WOV veel minder verkeer zijn in West- Zeeuws-Vlaanderen. De veer dienst Breskens-Vlissingen is dan immers verdwenen. Dat is de mening van natuurbe schermingsvereniging Het Duumpje. Ze reageert hiermee op de startnotitie Milieu Effect Rapportage (MER) rondweg Breskens. Het Duumpje ziet meer mogelijkheden in een her inrichting van de weg Biervliet- Hoofdplaat-Breskens voor vrachtverkeer of de weg Schoon- dijke-Sasput-Breskens. „Indien beide varianten worden toegepast, worden de noodzake lijke aanpassingen nog minder ingrijpend. Terwijl niet alleen Breskens, maar ook Schoondijke in hoge mate wordt ontlast," aldus Het Duumpje in de reactie. Het staat voor de vereniging in ieder geval buiten kijf dat er voor Breskens een oplossing gevonden moet worden, omdat het zware vrachtverkeer richting haven en industrieterrein momenteel voor veel overlast zorgt. Oplossingen kunnen in de ogen van de vereni ging dus worden gevonden zon der de aanleg van een rondweg. Door de te verwachten geringe verkeersstroom op de route Bres- kens-Oostburg als gevolg van de Het Duumpje heeft problemen met het zware vrachtverkeer in Schoondijke. WOV vervalt volgens Het Duumpje de noodzaak eep rond weg noord-westelijk van Schoondijke aan te leggen. „De grove aantasting van een stuk natuurschoon als de Molenkreek kan hiermee achterwege blij ven." Het Duumpje vindt het vreemd dat de gevolgen van de WOV niet in Duurzaam Veilig aan de orde komen en dat de alternatieve route Biervliet-Hoofdplaat- Breskens voor het vrachtverkeer niet is onderzocht. „Terwijl de voor deze route benodigde aan passingen weinig ingrijpend zijn. Verder biedt deze oplossing een volledige ontlasting van zowel Breskens als Schoon- ■dijke." Het Duumpje is ook zeer ver baasd over de oprichting van een projectgroep door Rijkswaters taat. Die gaat zich bezighouden met de aanleg van een parallel weg van Breskens naar Schoon dijke. Door de vermindering van het verkeersaanbod twijfelt Het Duumpje aan de noodzakelijk heid hiervan. Daarnaast is de vereniging absoluut geen voor stander van parallelwegen. Want als hierdoor fietspaden verdwijnen, rijdt het landbouw- en fietsverkeer over dezelfde FOTO WIM KOOYMAN weg en dat leidt tot gevaarlijke situaties. „Resumerend zien we meer in een integrale streekvisie, waar door zonder rondweg Breskens en met minimale middelen en minimale aantasting van de streek gelijke of veiliger resulta ten worden behaald." Van onze correspodent Den Haag/Yerseke - De vice-president van de Haagse recht bank, J. Willems, heeft beslist dat voorlopig alleen de zaken man Joh. van der Endt uit Brasschaat en schelpenhandel Ostrea bv uit Yerseke kruipruimtes onder woningen mogen vul len met vochtwerende schelpen. De rechter heeft Verex Miljo bv en transportbedrijf P. van der Kooij uit Drachten, de firma Zwama uit Grijpskerk en bouwadviesbureau Wildeboer uit Groningen verbo den de schelpenmethode te gebrui ken. Als stok achter de deur is de Friese en Groningse bedrijven een dwangsom opgelegd van vijfdui zend gulden voor elke overtreding van het verbod. Vorige week voerden Van der Endt en Ostrea een kort geding tegen de inbreuk op het octrooi dat Van der Endt heeft op een methode om met schelpen vocht in kruipruimten tegen te gaan. De vijfde gedaagde, P. de Bruin uit Buitenpost, kreeg van rechter Willems geen verbod opgelegd, omdat de rechtbank in Middelburg De Bruin al eerder het toepassen van de schelpenme thode heeft verboden. De uit spraak van de Haagse rechter Wil lems geldt tot hij in de kwestie een einduitspraak heeft gedaan. In een later dit jaar te houden getuigenverhoor mogen de Friese en Groningse bedrijven aantonen dat de schelpenmethode van Van der Endt niet nieuw is. Als ze daarin slagen, dan wordt het ver leende octrooi vernietigd. In de jaren tachtig zijn al diverse kruip ruimten onder woningen gevuld met schelpen, aldus de gedaagde bedrijven. Deze strategische infor matie is afkomstig van Van der Endt zelf, die het octrooi - dat eerst in bezit was van De Bruin - aanvankelijk heeft aangevochten. Van der Endt heeft het octrooi Hulst - Tijdens de Keure- dag van de Vier Ambach ten op zaterdag 24 augus tus krijgt wethouder P. Weemaes het eerste exem plaar van het jaarboek 1996 van de Oudheidkun dige Kring. Het jaarboek is volledig gewijd aan de restitutie en de restauratie van de Sint Willi- brordus-basiliek in Hulst. Anderhalve eeuw restaura tiegeschiedenis staan zo te boek. Het boek met de titel 'De St. Willibrorduskerk in Hulst te nieuwe luister' bevat vijftig unieke zwart-wit foto's en vele tekeningen. Het boek is 125 pagina's dik. Het jaarboek is voor de leden van de Oudheidkundige Kring vanaf 24 augustus gratis ver krijgbaar in het Streekmu seum de Vier Ambachten. Voor niet-leden is het boek in beperkte oplage beschikbaar. Zij betalen 29,95. Van onze correspondent Middelburg - Soms kunnen getuigen een bijdrage leveren aan de rechtsgang. De getuige die gisteren in de zaak tegen de 24- jarige D.A. uit Terneuzen op verzoek van de verdediging opdraafde bleek echter volkomen 'waardeloos'. De vrouw, destijds smoorverliefd op de van dealen verdachte A., zat zelf vast op verdenking van dealen. En alles wat ze zou kun nen zeggen zou haarzelf kunnen belasten. Dus zweeg ze in alle talen en werd het 'binnen en bui ten'. Of haar destijds afgelegde ver klaring nu klopte of niet bleef in het ongewisse. De rol van A. - die vanuit zowel het beruchte pand aan de Grenu- laan 32 als een pand aan de Tho- lenstraat, Kastanjelaan en Nieu- wediepstraat zou hebben gedeald - was volgens officier van justi tie D. Veurink zo klaar als een klontje: een dealer van het zui verste water. Daarnaast werd A. nog verdacht van het bezit van 10,6 gram cocaïne en 44 gram heroïne. Dit Van onze correspondent Middelburg - Officier van jus titie mevrouw M. van Nooijen heeft gisteren in Middelburg tegen de 23-jarige R.E. uit Amsterdam een gevangenis straf van vier jaar geëist. Hij wordt verdacht van het mede- plegen van een overval op de automatenhal Playland in Axel, op 31 december van het vorige jaar. E. kwam met zijn vrienden L. en A. tegen 13.00 uur bij de automa tenhal aan. De zaak was net open. E. ging samen met vriend L. naar binnen. A. bleef buiten in de auto wachten. Vriend L. stapte rechtstreeks naar de kassier, duwde hem een pistool onder de neus en eiste in gebrekkig Neder lands geld. Vervolgens stapte E. naar de bedrijfsleider, werkte hem tegen de grond en hield hem in een houdgreep. Kort daarop liet hij de bedrijfsleider los en nam de benen. Vriend L. dwong de kas sier naar de kluis te gaan en ver liet uiteindelijk de amusements hal met zesduizend gulden. Een getuige noteerde het kenteken van de auto en kort daarna kon de eigenaar van de auto, èn zwa ger van E., worden aangehouden. E. wist - naar eigen zeggen - van niets en omdat justitie weinig tegen hem in kon brengen, werd hij na enkele dagen cel vrijgela ten en de zaak geseponeerd. E. ging een tijd weg, kwam enkele maanden later weer terug en meldde zich op aandringen van de familie bij de politie. De man die de auto bestuurde (A.) zit momenteel in een Luikse politiecel en de derde man is zoek. Volgens E. was de overval absoluut niet gepland. Vriend A. moest in Terneuzen zijn en E. en L. gingen mee. Bovendien mocht hij altijd de auto van zijn zwager gebruiken. Een dag voor de over val waren ze ook al in de automa tenhal geweest. „Om er te spe len," verduidelijkte E. Dat hij dankzij 'een vriendinne tje' van te voren precies wist hoe het er in de automatenhal aan toeging bestreed E. in alle toon aarden. De overval kwam volgens E. voor hem als een volslagen verrassing. „Ineens stond L. met een pistool te zwaaien en uit zelf verdediging heb ik de bedrijfslei der tegen de grond gewerkt. Als die een pistool had getrokken, waren er misschien doden geval len." Mevrouw mr Van Nooijen had aan die verklaring geen enkele boodschap. „U had weg kunnen lopen, u had uw maat kunnen vragen waar die eigenlijk mee bezig was en u had kunnen gillen. Maar om nu iemand anders naar de grond te werken? Nooit van gehoord." „En toch is het zo," hield E. vol. Volgens diens raadsman S. van Bergen Henegouwen was er nóg een mogelijkheid en dat was de vertroebelde relatie tussen E. en diens familie. En dus zou het ook best wel eens kunnen zijn dat de zwager er wel degelijk bij betrok ken was. Immers, de zwager bracht veel centjes binnen en E. nauwelijks. Dus moest E. maar gaan zitten om zwagerlief uit de wind te houden. Bovendien was het wel heel vreemd dat enkele maanden nadat hij weer in het land was hij zich op 'aandringen' van de familie bij de politie had gemeld. Kon dat niet eerder? En dus vond de advocaat dat eigen lijk alles mogelijk was, behalve E.'s deelname aan een overval. Hij eiste dan ook vrijspraak. Welk scenario de rechtbank kiest, wordt op 22 augustus bekend. ontdekte de politie toevallig toen in het pand aan de Tholenstraat een huiszoeking plaatsvond in het kader van de wet Wapens en munitie. Een politieagent zag nog net dat A. een heuptasje met het spul weggooide. Dat de getuige weinig tastbaars opleverde, maakte voor Veurink weinig uit. „Ik heb hier een waslijst van gebruikers en getuigenverklarin gen waaruit dat ze bij u hebben gekocht. U dealde naar hartelust. Sterker nog: U zat tot aan uw nek in het dealen. U begon als runner en groeide uit tot een zelfstandige en handelde in forse hoeveelhe den." Hij eiste daarbij een gevangenis straf van twee jaar. A. zelf hield star en stijf vol dat hij alleen maar koeriersdiensten verrichtte. „Mensen die om drugs vroegen bracht ik naar het pand aan de Grenulaan. Later naar andere panden, omdat de bewo ner weer uit de gevangenis kwam. Meer niet. Runner? Ja. Dealen, nee. En het tasje met drugs was óók niet van mij," zo hield hij vol. Vier andere Terneuzenaren, die vanuit dezelfde locaties dealden, zijn enkele weken eerder al ver oordeeld tot gevangenisstraffen variërend van negen maanden tot twee jaar. De rechtbank wijst vonnis over twee weken. Van onze correspondent Aardenburg - De Stichting Kikkerrally Aardenburg houdt zondag 11 augustus haar jaarlijkse Kikker-ral lyrit voor oude motoren, gebouwd vóór het jaar 1960. Het evenement wordt voor de dertiende keer gehouden. Start en finish zijn te Aardenburg. Om 12.00 uur wordt op het Kaaiplein te Aardenburg het groene licht gegeven voor de eerste deelnemer. Het sig naal wordt daarna elke twee minuten herhaald voor de volgende. De lengte van het af te leggen parkoers bedraagt 110 kilomter. Motoren gebouwd in de periode tussen 1920 en 1960 rijden het traject met een snelheid van 35 kilome ter per uur. Nog oudere motoren tien kilometer per uur langzamer. Er worden twee rustpauzes van een uur ingelast. De eerste stop is bij het etablissement Bij Jopie te Retranchement, de tweede bij restaurant De Marmite in IJzendijke. Bestuurlid Jean de Plus van de Stichting Kikker-rally Aardenburg verwacht dat zo'n zeventig 'old timers' aan de start zullen verschijnen. Bij de voorinschrijving waren dat er reeds 32. Erva ring heeft De Plus geleerd dat op de dag van het evene ment nog veel deelnemers zich aanmelden. Inschrijven is nog mogelijk zondag 11 augustus van 09.00 tot 11.00 uur in HCR 's-Landswelva- ren in Aardenburg. Middelburg - De 34-jarige L. de C. uit Sint Jan in Eremo (B) is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot 140 uur dienstverlening en een rijontzegging van twee jaar. Dit was ook geëist. Het rijverbod is overigens alleen van toepassing op het moment dat hij zich in Nederland bevindt. Op 23 juni van het vorige jaar reed De C. op de N61 bij Schoondijke tegen een tegenligger aan. De C. verkeerde op dat moment zwaar onder invloed van alcohol. De bestuurder van de aangereden auto hield daar zwaar lichamelijk letsel aan over. Retranchement - Uit een strandhokje op het strand bij het Zwin is de surfplank van een 44-jarige man uit Huizen gestolen. De inbraak in het strandhokje vond plaats in de nacht van dinsdag op woens dag. De waarde van de surf plank bedraagt 1200 gulden. St.-Jansteen - Een onbekend gebleven automobiliste heeft afgelopen woensdagmiddag het skateboard van een veer tienjarige jongen uit St.-Jan- steen afgepakt. De vrouw reed rond 13.30 uur over de Wilhelminastraat en maakte zich boos over het rijgedrag van de jongen, die de skate board op de fiets meevoerde. De vrouw stapte uit haar auto, gaf de jongen een oor vijg en nam het skateboard mee. De politie stelt een onderzoek in. Hulst - Van de auto van een 46- jarige man uit Tiel zijn afgelo pen woensdagmiddag de wiel- doppen ontvreemd. Het voer tuig stond geparkeerd op het Princebolwerk. De schade is geraamd op ruim 250 gulden. Axel - Uit een wei langs de Tractaatweg bij Axel is in de nacht van woensdag op don derdag een bruine Welsh Cob pony gestolen. De 32-jarige eigenaar uit Lamswaarde schat de waarde op 5500 gulden. Terneuzen - Twee zeventienja rige jongens uit Frankrijk zijn gisterochtend op de Nieuwe- diepstraat bekeurd voor het draaien van een joint. Het kwam hen op negentig gulden boete te staan. Een geringe hoeveelheid softdrugs is verder inbeslaggenomen. OUD PAPIER - Morgen wordt het oud papier in de wijken ten oosten van de spoorlijn weer opgehaald door de leden van harmonie De Vereenigde Vrienden, aanvang 09.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijc- kere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115- 431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. v.d. Pas, Hoogstr. 1, Ijzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117- 461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Schut, v. Dus- seldorpstr. 3, Goes, tel. 0113- 252114. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 U."M Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waar genomen door dokter Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113- 215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter Keizer, Fr. den Hol landerlaan 29, Goes, tel. 0113- 216405. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloos terzande, tel. 0114-681377. Spreek uur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk Groenen dijk 52. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolphaarts- dijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara's pad 12, Heinekenszand, tel. 0113-561234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter den Ouden en dokter Schulte, Glacisweg 50, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Dierick, Gr. Jansdijk A185, West dorpe, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter Nijsten, Gladiolenlaan 22, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 12 uur op Julianstr. 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Nijsten en dok ter Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 0115-612324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Warringa, Beethovenhof 3b, tel. 0115-613768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Middelburg - Tegen de 41-jarige R.K., een oud inwoner van Middelburg maar momenteel wonend in Veghel, is gisteren op de zitting van de rechtbank in Middelburg 180 uur dienstverle ning en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden geëist. De 180 uur dienstverlening vervangt vier maanden cel K. stond terecht, omdat hij in de periode februari 1990 tot en met begin februari 1995 een WW-uit- kering genoot terwijl hij werkte. Het geld dat één en ander opbracht had hij niet opgegeven, zodat hij in totaal 54.000 gulden teveel aan uitkering ontving. Inmiddels heeft K. een regeling getroffen, waardoor hij met 100 gidden per maand over 45 jaar van zijn schuld af is. Naast inkomsten uit diverse baantjes dreef K. nog als zelfstandige een rijschool en een koeriersdienst. In de eerste jaren van zijn rijschool gaf hij al helemaal niets op aan het GAK, omdat het in de weekeinden of zijn vrije tijd gebeurde en het GAK daar dus niets mee had te maken. Opgeven hoefde dus niet. Toen zijn rijschool beter begon te lopen en hij daar een bijna dag taak aan had, kreeg hij door dat hij een en ander wèl op moest geven. De afspraak was toen dat hij dat aan het eind van het jaar zou doen, wanneer de jaarstukken klaar zouden zijn. Maar ook daar kwam niets terecht. Overigens nam officier van justitie T. de Jong het K. bijzonder kwa lijk dat hij zijn hele administratie èn keurig ingericht kantoor op het adres van zijn ex-echtgenote had ondergebracht. „Het gaat mij eigenlijk niet eens om het bedrag, maar om uw attitude in deze zaak In het begin was het misschien we. te goeder trouw, maar u had toch zeker open kaart moeten spelen. Misschien heeft u wel expres uw administratieve hebben en houden bij uw ex ondergebracht". De rechtbank wijst vonnis op 22 augustus. Van onze verslaggever Terneuzen - Na overleg tussen de gemeente en de bewoners van het te slopen woonwagencentrum De Blikweide in Sluiskil hebben zich tien bewoners definitief kandidaat gesteld voor een standplaats op het nieuw aan te leggen Woonwagenkamp111 de Terneuzense wijk Othene. Dat staat in het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om een krediet van bijna een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van dit woonwagencen trum. Daarmee ziet het er volgens het dagelijks gemeentebestuur naar uit dat het centrum De Blik weide in de loop van het volgend jaar onbewoond kan zijn. De kandidaat-bewoners voor de twee andere nieuwe woonwa gencentra, die in Zaamslag en Sluiskil, verhuizen volgens plan ning in september en oktober naar hun nieuwe onderkomen. Met de verhuizing van de woon wagenbewoners naar een nieuw8 stek is naar schatting iets meet dan twee ton gemoeid, he bedrag is gedekt met een provin ciale bijdrage. De aanleg van het nieuwe een trum in Terneuzen, dat Noora hof is gedoopt, kan begin vo gende maand van start gaa Naar verwachting is dan vo- daan aan de formele eisen o het werk te kunnen gunnen. De woonwagenkwestie ko donderdag 15 augustus sprake in de vergaderingen va" de commissies voor Ruimtelijk Ordening en Financiën. E vergaderingen beginnen 19.30 uur en zijn op het stadhuis- Door Dirk tóllenga Het is rtijn werk om ken te schrijven, niet i uit te geven. Ik zit er n mee dat ik nog geen i ver heb.' Bredanaar Dion Delahaye acht boeken geschreven, d bevlogenheid ruimschoots zen. Hij ziet die bevlog echter volkomen les van hunkering naar maltscha ke erkenning, naar succi laat de nuchtere vrigen interviewer kalm opzich ken en formuleert ijn r uiterst bedachtzaam.Zijn genlijk wel antwocrden? Dion Delahaye is hetgespi aardig filosofisch tijperd: lijkt het. Terwijl uitgevers zepn v; nemen om zijn werk e wik te wegen, schrijft hij door. „Ik doe in iedtf gev< werk. Het gaat stjeds Binnen vier of vijf wfken i een boek. In de jvakar schrijf ik tien bladzjdes p Dan is het wat minjer, oir kinderen ook hun ajndach ten hebben. Maar (ïorma: ik tot 12,13 bladziües per Dion Delahaye is 18 jaar, loos en vijf jaar filltime ver. Hij studeerdelheologi losofie in Tilburginaar ha' de bedoeling om er zijn v, te maken. Directciaarna s zijn tijd in filc£Ófisch we een soort studie voor zichzi later waagde Hj zich aan li activiteiten. Dit voorjaar deed hij een de eerste ze boeken, die de cyclus Ht 'Natuurlijk gen vormer als eéh maan tijdschrift :it te geven. Hi; neerde zijl feuilleton b boekwinkis in Breda. De acht afleeringen van he schrift zaden de tekst b( van Miss., het eerste boek toelichtiig schreef hij: boeken ijn met elkaar den doo de drang naar h< schouwei van de intimiti de mens het aanschouwen ziel warin geloof, liefde, gen enafschuw huist." H ject slagde niet. Het kosi lahayete veel geld en te ve fi Coniie Palmen Het zjsluik Het Natuurli langei bevat vijf romans filostfisch werk dat als af: besclouwd kan worden hoop hij in staat te zijn en lieratuur te integrerer dat ;an nog wel een jaar twadf duren. Ziet hij Palnen misschien als voor Hij glimlacht: „Die heb gehzen. Ik heb haar foto w eqens gezien, geloof ik. niet erg op de hoogte, ik le Nederlandse schrijvers, gen eigentijdse." Hij hoorde van ieman AF.Th. van der Heijden moordzaak heeft gesci Maar dat maakte hen nieuwsgierig. „Dat vind i maal niet interessant, het te dichtbij om er met de diepgang over te kunnen ven." Een verhalenbundel van Garcia Marquez ron hem Paar bladzijden il niet m horen. „Niets dai verzins hKSOHS sachtig wer) n in Bonn. Een re tijk te zii

de Stem | 1996 | | pagina 16