inoni KNWU wil club jaar uitsluiten Belgen azen op zege in Clinge Bierings bedwingt Leenhouwers ïO.950,- Vincent Koster in halve finale IJzendijke Meesterlijke openingszetten Havenwedstrijd Breskens ihensebaan te Sprundel jaf ca. 190 m2 BV0 IJECT DEVELOPMENT BV SPORT ZEELAND WV Zeeuws-Vlaanderen praat binnenkort met consul Remijnsen Tweede Scheldeleutklassieker Niek Marijnissen is goed in vorm Internationaal veld aan start SPORTNIEUWS KORT Slabbekoorn rijdt in Oostenrijk Krappe winst voor Philippine Hoek in finale in Nieuwdorp 1996 X 59 peklep, vier speakers eri van bare buitenspiegels. Ie Lantra standaard al meer Maar voor een kleine meer- ■k getint glas, neerklapbare 3) en verstelbare stuurkolom. i ook leverbaar als automaat xe u de Lantra wilt hebben, helemaal zelf unt bijvoorbeeld nog kiezen ntrale deurvergrendeling, ntrol, dubbele airbag of ABS. Lantra is alles mogelijk. Zelfs f3000,- boven op de in- arde van uw huidige auto. gerust eens langs voor een geet uw auto niet mee te i Lantra vanaf DT ALLEEN VOOR DE LAN TRA NATIE MET ANDERE ACTIES. IN TE RUILEN JS DRIE MAANDEN OP EIGEN NAAM GE RIJZEN INCLUSIEF BTW EN BPM, EXCLU- «1 EN VERWIJDERINGSBIJDRAGE DE UKTVAN HYUNDAI MOTOR COMPANY. 'E WERELDMERK In onze magazijnen kunt u zich zelf overtuigen van het zeer aantrekkelijk assortiment houtsoorten in diverse diktes en breedtes. keer zo hard 5 dhz-er. dagelijks geopend itZ I van 9.00-17.00 uur Zaterdag van 10.00- 16.00 uur en op Zoom, Tel. 0164 - 25 33 33 i de IMPAC GROEP edrijfsverzamelgebouw. een zeer representatief, lig object van zes eenheden voor verhuur. inpandige kantoorvoorziening- Jere inlichtingen kunt u zich jk of telefonisch wenden tot: 3 35 51 /Fax: 0165 - 38 6337 iaan 54,4714 RE Sprundel. ctpersoon is dhr. C.C. Heeren. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1996 Door Eddy de Schrijver ffestdorpe - De wielervereni- ring Zeeuws-Vlaanderen gaat binnenkort rond de tafel zit ten met consul Henk Remijn- «>n over gerezen problemen „et de KNWU. Volgens de V0TU heeft de wielerclub „jet aan zijn verplichtingen voldaan, omdat ze verstek lie ten gaan in de laatste wed- jtnjd voor de clubcompetitie. Daarnaast meldde Verplanke de ploeg af voor de finale van de clubcompetitie. Reden voor de commissie jury en regle menten om de Zeeuws- Vlaamse club voor volgend jaar te schrappen in de club competitie. Maar volgens se cretaris Ronald Bleijenberg is bet duidelijke een storm in een glas water. WIELRENNEN „Wij hebben als club de zaken netjes afgehandeld. We konden vanwege allerlei blessures en ziektes van onze renners geen re presentatieve ploeg op de been brengen voor twee wedstrijden. Ja, dan kunnen Bleijenberg en Verplanke nog wel hun shirts aantrekken, maar dat is natuur lijk kolder. Verplanke heeft via telefoongesprekken en faxen naar Ad Rijnen, die de clubcom petitie regelt, gedaan wat hij moest doen. Toen werd gezegd dat de zaak goed was geregeld en opgelost. We hebben gezorgd dat Pijnenburg de plaats van ons in nam en die ploeg heeft aan zijn verplichtingen voldaan. Dat we dan nu ineens een brief krijgen waarin de KNWU meedeelt dat we uitgesloten zouden worden voor de clubcompetitie van 1997, dat verbaast ons helemaal. Het komt een beetje raar over. Eerst zeggen dat het goed is en later daarop terugkomen. Als de KN WU ons meteen had verteld wat de sancties waren geweest, dan waren we desnoods met de ploeg leiderswagen of een paar man af gereisd. Maar dat is er niet bij- verteld," aldus secretaris Ronald Bleijenberg. Volgens Bleijenberg moet er snel klaarheid komen in de ontstane situatie. „Hier zit niemand op te wachten. Er is een communica tiestoornis geweest en die moet de wereld uitgeholpen worden. Als wij straks niet aan de start mogen staan in de Zeeuws- Vlaamse klassiekers, dan is dat bijzonder sneu voor die organisa ties, maar met praten kan er nog veel goed komen. Wij hebben alle vertrouwen in onze eigen consul. We zijn volledig te goeder trouw geweest en er kan ons niets ver weten worden. Ja, dat er niet ge noeg renners op de been gebracht konden worden voor een ploeg, maar daar kan zowel het bestuur als Verplanke niets aan doen. Overmacht. Diverse renners zijn om uiteenlopende redenen afge haakt." Klassiekers rijden vergt nogal wat van renners. „Als je een normale baan hebt, dan valt het niet mee om er te staan. Dat is alleen voor de klasbakken weg gelegd. Trouwens, we hebben ons in België ook wel eens afgemeld, maar daar reageren ze anders. Die vinden het jammer en nodi gen ons dan al uit voor volgend jaar. Maar met het probleem zit ten de meeste verenigingen. Wij zijn nu al met volgend seizoen be zig om eens te bekijken of die jongens door een stapje terug te doen in een categorie als de cy- closportieven kunnen uitkomen. In onze club hebben we alle za ken goed op de rails staan. Daar om is het jammer dat dit er tus sendoor komt. We zijn er echter van overtuigd dat dit opgelost wordt. Volgend jaar kunnen we misschien weer rekenen op Van Passel. Met zo'n renner erbij kun nen de anderen gestimuleerd worden en hebben we hopelijk niet meer te maken met dergelij ke problemen. Voor ons is het nu tijd om klaarheid te brengen in de zaak, want de renners die bij ons lid zijn hebben daar ook recht op. Ik verwacht echter geen grote problemen." Van onze zwemmedewerker Breskens - In Breskens wordt zaterdag 10 augustus het Zeeuw se langebaanzwemseizoen voortgezet met de traditionele Ha venwedstrijd over een afstand van 2500 meter. Deze wedstrijd vindt plaats in het kader van de Breskense visserijfeesten. In het voorprogramma is een aantal onderdelen opgenomen voor de jeugd. In totaal hebben 122 leden van de Zeeuwse clubs in geschreven, evenveel als vorig jaar. ZWEMMEN Opmerkelijk is de afwezigheid van Melanie Bos van het Middel burgse Luctor. Zij leidt na twee wedstrijden het klassement om de Zeelandbeker, maar valt nu gelijk uit dit klassement weg. Omdat ook Sandra Temmerman nog niet mee kan zwemmen is de strijd om de winst geheel open. Bij de mannen is Arno van den Berghe van Koewacht de te klop pen man. Op het onderdeel Voor Eddy de Schrijver Clinge - De stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen houdt in samenwerking met de hengelsportvereniging Schelde- leut uit Clinge zaterdag 10 augustus voor de tweede keer de in ternationale Scheldeleutklassieker. WIELRENNEN Dit jaar staat de wedstrijd behal ve voor trimmers ook open voor cyclosportieven. Om 14.30 uur start de wedstrijd over 90 kilo meter met start en finish aan de 's-Gravenstraat in Clinge. Rik van Steenbergen is net als vorig jaar van de partij om de renners weg te schieten. „Vorig jaar hebben we deze klas sieker voor het eerst laten verrij den en toen merkten we dat er voor dergelijke wedstrijden wel degelijk belangstelling bestaat. Wij willen deze wedstrijd uitbou wen tot een echte klassieker. Dit jaar is nog een overgangsjaar, maar ook nu verwachten we een goede opkomst van de renners. We hebben een goed gevoel over gehouden aan het nationaal kam pioenschap in Hengstdijk en ren nersgaven de organisatie compli menten. Dat hoor je niet dikwijls. We denken dat dit kampioen schap positief zal uitwerken voor de komende wedstrijden en ook voor volgend seizoen," merkt se cretaris Honk Pieters op. Overi gens was het wel opvallend dat tijdens het nationaal kampioen schap maar bar weinig - of geen - leden van het districtsbestuur van de KNWU het de moeite von den om naar Hengstdijk af te zakken om eens te kijken hoe mooi de wielersport er ook kan uitzien in Zeeuws-Vlaanderen. Van een partner waarmee samen gewerkt wordt, mag dat toch ei genlijk verwacht worden. Instemmend Francois Ferket van de hengels portvereniging Scheldeleut knikt instemmend. Hij zorgt voor de goed gevulde prijzenpot van zo'n 1100 gulden. Vorig jaar werd de streep getrokken aan de visvijver tó Clinge, maar deze keer wordt uitgeweken naar café De Land bouw, het home van de hengels portvereniging Scheldeleut. Ach ter het café wordt een tent opge trokken waar de renners na af loop zich tegoed mogen doen aan de gratis barbecue. Het inschrijf geld komt ten goede aan de deel nemers. Vorig jaar werd de eerste uitgave gewonnen door Patrick Bolssens uit Kieldrecht. Hij is opnieuw van de partij. Hij komt met flinke Meppers als Patrick van Renterg- hem, Kurt Pauwels en nog een paar sterke Belgen. Het prijzen pakket bedraagt niet minder dan 1100 gulden en dat is bijna ner gens binnen te halen. De hengels portvereniging Scheldeleut heeft een aantal goede sponsors op de kop kunnen tikken. De cyclosportieven starten en de wielerclub Princenhage heeft eveneens toegezegd aan het ver trek te zullen staan. Onder hen zeker een van de favorieten, Jo- han Peemen uit Rijsbergen en Robbie Meijer uit Putte. Ook de renners van Trimbelangen Mid den-Zeeland zijn present, zoals Edwin van Oosten, Gerben Suyk en Leon Weststrate. Een man die hoge ogen kan gooien is Rinse van Etten uit Hulst. Eric Ver- eecken ontbreekt op het appèl, omdat hij in Polen vertoeft. Prijzenpot De wedstrijd staat ook open voor B- en C-trimmers en voor hen is er eveneens een aparte goed ge vulde prijzenpot beschikbaar. Bij de B/C-trimmers is Ronald Smits de plaatselijke favoriet. Hij krijgt gezelschap van onder anderen Kees Beenhakker, Fonnie Mar tens, Hennie Gijsel en waar schijnlijk is een ploeg van Witte Boussen/De Bruin eveneens van de partij met Boelens, Buzeijn en De Bree. In deze categorie rijdt ook Eric Steijns uit Knokke. Ook hij is kandiaaat voor een hoge klasse ring. De wedstrijd wordt begeleid door motorrijders en volgwagens. De communciatie is het trimbond zelf die in Clinge voor het eerst de eigen communicatiemiddelen zal gebruiken. Het geluid en de jury bus is afkomstig van SV Aloy uit Graauw. Het parcours leidt de renners naar Nieuw-Namen en Emmaha- ven en dan keren de renners weer terug naar Clinge. Er worden drie omlopen gereden van elk 29,5 ki lometer om zo te finishen in de 's- Gravenstraat. Het parcours ziet er als volgt uit: 's-Gravenstraat (start en finish ter hoogte van café De Land- bouwj-Woestijnestraat-Hulster- loostraat- Veerstraat-Lange- straat-Petrusstraat- Emmaweg- Noordstraat-Dwarsstraat-Zuid- straat-Beerweg-Hoogestraat en Kijkuitstraat. De bovenzaal van het evenementencomplex De Vlaanderen te Sas van Gent schoven tien internationale schaakmeesters gisteren aan voor de eerste zetten van het 23e ECl-schaaktoernooi. Het evenement duurt tot en met zaterdag 17 augus tus. In aanwezigheid van tal van genodigden opende Walter Cardon, de voorzitter van de organiserende vereniging Het Witte Paard, het evenement. In het internationa le jeugdtoernooi ontbreken de spelers van Ierland en Italië. Aan dat toernooi ne men 18 spelers deel. De internationale meestergroep, het prof. dr. Max Euwe her- denkingstoernooi, heeft een bezetting van 10 spelers. Daags voor het toernooi meldde de Luxemburgse internationaal meester Freddy Berend zich af door een auto-ongeluk. In laatst instantie wist de organisatie de Duitser Jürgen Stanke te strikken om het deelnemersveld te completeren. foto wim koovman schoolslag is Ankie Buijs van Koewacht de grote favoriete, maar haar clubgenote Susan de Baar en de Vlissingse meisjes Maartje van Keulen en Carlien Schrijvershof kunnen voor een verrassing zorgen. In de voorwedstrijden is de strijd nog volkomen open. Carolien de Milliano van Scheldestroom en Tom Pieterse leiden in het klasse ment onder de 15 jaar. Bij de ca tegorie tot 13-jarigen leiden de Stormvogel-leden Saskia Herre- bout en Charles Potin. PROGRAMMA 11.30 uur: 1000 meter vrije slag jongens tot 13 jaar. 11.35 uur: 1000 meter vrije slag meisjes tot 13 jaar. 12.00 uur: 500 meter vrije slag jongens tot 11 jaar. 12.15 uur: 500 meter vrije slag meisjes tot 11 jaar. 12.30 uur: 1500 meter vrije slag jongens tot 15 jaar. 12.35 uur: 1500 meter vrije slag meisjes tot 15 jaar. 13.05 uur: 2500 meter schoolslag man nen all in. 13.10 uur: 2500 meter schoolslag vrou wen all in. 14.30 uur: 2500 meter vrije slag mannen all in. 14.35 uur: 2500 meter vrije slag vrou wen all in. Zoutelande - De Stichting sportevenementen Zoutelande kreeg voor de vier kilometer lange zwemtocht van Westka- pelle naar Zoutelande die voor het eerst op de Zeeuwse triatlonkalender stond, ruim dertig deelnemers aan de start. Met name de triatleten kwamen zich meldden. Niek Marijnissen won deze vier ki lometer in de Noordzee. Marijnissen, afkomstig uit Ber gen op Zoom, een man die met de triatlonsport zijn brood verdient, woont al een aantal jaren in het Franse Saint Etiènne. Hij hield de pure specialisten van het lan- gebaanzwemmen zoals Tonny Vinke, Edo Kegel en Martin de Milliano ruim achter zich. Bij de vrouwen bleven de zwemsters wel baas Over de triatletes al be oefent de winnares, de Vlissingse Melanie Bos, beide sporten. UITSLAGEN WESTKAPELLE-ZOUTELANDE 4 KM Mannen: 1. Niek Marijnissen (St.- Etiènne) 49 minuten en 20 seconden, 2. Tonny Vinke (Breskens) 52.20, 3. Edo Kegel (Wageningen) 53.07, 4. Niels Koole (Middelburg) 53.08, 5. Martin de Milliano (Oostburg) 53.08, 6. Martin van Tuyl (Breda) 55.35, 7. Bram van de Wege (Philippine) 56.20, 8. Adriaan Janisse (Westkapelle) 56.35, 9. Sjaak de Kok (Lewedorp) 56.49, 10. Miquel van Tongeren (Arnemuiden) 1.00.32. Vrouwen: 1. Melanie Bos (Vlissingen) 55.45, 2. Ryanne Verplanke (Breskens) 1.00.30, 3. Carolien de Milliano (Oost burg) 1.00.31, 4. Chantal Maat (Mid delburg) 1.01.30, 5. Therése Schuit (Arnemuiden) 1.19.09. Van onze sportmedewerker Biervliet - Het wielercomité Biervliet krijgt zaterdag 10 augus tus een internationaal veld elite-amateurs aan de start voor de 53e editie van de Ronde van Biervliet. Mede door de contacten van Wilfried de Krijger heeft een aantal Belgen ingeschreven terwijl met Christopher Beltsham, Richard Douglas en Alexan der Howarth er ook een tweetal Britten naar het Haringstadje Fen internationaal gezelschap dus. Verder staat een aantal Zeeuwse en Brabantse namen garant voor een goede brok wielersport. Onder de eertig vooringeschrevenen onder anderen de man in vorm, Eric de rom, Verder cracks als Francois Franse, Antoine Goense, Ruud Ha- ermans, Nico van de Klundert, Peter Mol, Dennis Mesu, Johan van re v ^onnan van Hest, Kees Schouwenaar en Mario van Vlimme- n. Van de andere kant van de 'schreef' komen mannen als Jeroen de sÜvik d'Hooghe, Giovanni Feijs, Erwin Minneboo en Pedro Kortom, een leuk deelnemersveld, dat om 18.30 uur op pad rat gestuurd voor 80 kilometer wat vertaald wordt in 45 ronden. ®r®P Be middag zijn de nieuwelingen dan al aan de beurt ge- eat n °Pc'racB1 luidt 40 kilometer. Start om 17.00 uur. In deze Onri^01? 'S met.12 voorinschrijvingen de belangstelling uiterst mager. dozijn de Zeeuws-Vlamingen Evert Doedee uit Klooster- uit r,6,611.. ri0 Be Ritter uit Hoek. Antonio Feijs en Kevin Vleurinck snUo en Duitser Ralph Kummeren geven ook hier het gezel- een internationaal tintje. t e nieuwelingen kunnen hun rugnummer afhalen in hotel-restaurant teurs e p°ort' waar tevens de prijsuitreiking is. De elite-ama- HariJu- eniV00r. ,'let aihalen van hun rugnummer verwacht in café 't je en de prijsuitreiking wordt bij 'Tobbetje' verzorgd. Van onze tennismedewerker IJzendijke - Vincent Koster uit Terneuzen bereikte als eer ste de halve finales op het Dl- schema van het Mauritshof Open toernooi in IJzendijke. TENNIS Koster versloeg in een spannende drie-setter Dwight van Hulle uit Aardenburg. Bij de vrouwen van gelijke speelsterkte werd favorie te Martine Simonse zelfs al fina- liste ten koste van Petra Groenen: 6-1, 7-6. Bij de D 35-plussers baande de als tweede geplaatste Cor Lagendijk zich een weg naar de kwartfinales via een overwin ning in drie sets op Peter Reij- nierse van Con Forza. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: tweede ronde: Dwight van Hulle-Gert-Jan van Rhijn6-0, 6- 0; kwartfinale: Vincent Koster- Dwight van Hulle 6-3, 6-7, 7-5. D 35+: tweede ronde: Cor Lagen dijk-Peter Reijnierse 6-2, 3-6, 6- 4. D2: tweede ronde: John Jacob- Wim Ekkebus 6-1, 6-1; Boude- wijn Corijn-Marc Brevet 6-2, 6-0; Walter Hamers-Wilfried van Overloop 6-3, 6-1. DUBBELSPEL Dl: kwartfinale: Ekkebus/Brou- wer-Boogaard/Kramer 7-5, 7-6; Claeysen/Vermue-Brakman/Van Haal 6-4, 6-4; Van Hulle/De Co- ninek-Naessens/Paridaen 6-7, 6- 3, 6-4. D 35+: eerste ronde: Verherbrug- ge/Verpaalen-Van Hanegem/Co- rijn 6-3, 6-3; De Vriendt/Van Maldegem-Van Overloop/Boog aard 6-2, 6-1; Ramselaar/Brandt- Vastenhout/De Paepe 6-2, 6-1; Nelisse/Flikweert-Minnaert/V er- meulen 6-1, 6-1; kwartfinale: Ta- rant/Van Limmen-Verherbrug- ge/Verpaalen 6-2, 6-4. D2: tweede ronde: Vasten- hout/Pielaat-Van Poucke/De Wilde 6-3, 6-3. E: halve finale: Rita Roelandt- Jeanine de la Rueile 6-0, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Jantien Dhont- Florentine Wijffels 1-6, 6-4, 6-4; halve finale: Martine Simonse- Petra Groenen 6-1, 7-6. D 35+: eerste ronde: Lucia Vos- ters-Emmy Rijsewijk 6-4, 7-5. DUBBELSPEL D 35+: halve finale: Van Over- loop/Riemens-De Milliano/Ver- vaet 6-4, 6-1; De Paepe/Verpaal- en-Van Espen/Gelauf 6-2, 6-2. D2: tweede ronde: Mathijs- sen/Lagendijk-Van Leeu wen/Verdonk 6-1, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL D2: kwartfinale: Reijnierse/Reij- nierse-Verbeke/Van gooi 6-0, 6- 4; Aarssens/Snauwaert-Groos- man/De Bruyckere 7-5, 6-2; Van Leeuwen/De Bock-Roeten- berg/Verduin 6-2, 6-4. E: Roelandt/Roelandt-Corijn/De la Rueile 6-0, 6-2. Clinge In het K5-jeugdtennistoernooi van Game'78 te Clinge werd Erik Raaman uit Kamperland halve finalist. Raaman, als tweede ge plaatst bij de tot en met 14-jarige jongens, versloeg in twe sets Koen Gorleer. Bij de meisjes tot en met 16 jaar was Deborah Mor- cus te sterk voor Marianne Dhont. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: kwartfinale: Ka- rel Jan Lensen-Jordy de Schepper 6- 1, 6-3; Erik Raaman-Koen Gorleer 6- 1, 6-3. Tot en met 12 jaar: kwartfinale: Sven Buys-Dennis de Bel 3-6, 6-4, 6-4. DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: eerste ronde: Boogaert/Scheerders-Van de Berg/De Maat 6-2, 7-5. Tot en met 12 jaar: halve finale: De Vries/Van Noord-Smits/Ingels 4-6, 6-3, 6-4. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: eerste ronde: De borah Morcus-Marianne Dhont 6-1, 6-4. Tot en met 10 jaar: Kim Boes-Daisy Boogaard 6-0, 6-0. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: halve finale: Ver- haegen/Verhaegen-Morcus/Dhont 6- 3, 6-2. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Boas Bierings uit Hoek, als tweede geplaatst op het Bl-schema van het 3e Rabo Vliegende Hollander toer nooi in Terneuzen, werd halve finalist via een zege in twee sets op Mario Leenhou wers: 6-1, 6-3. TENNIS bij de vrouwen-C 1 versloeg Ria Sterrenberg in haar eerste partij met 6-0, 6-3 Marjan Fraanje. In de mixed-B was het koppel Kim Bogte/Frank Hamelink in twee sets te sterk voor Ria Sterrenberg/Hans Smolders. In de mixed-C hebben Sophie van Dierendonck en Tom Huis inmiddels drie van de vier poule wedstrijden op hun naam geschreven. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: tweede ronde: Boas Bierings-Mario Leenhou wers 6-1, 6-3. B2: tweede ronde: Paul Hendrikse-Ronny van Kessel 6-2, 3-6, 6-3. Cl: tweede ronde: Tony Seen-Sjors de Lange 6-4, 6-0; Bas de Barbanson-Gert-Jan Louweret 6-4, 2- 6, 6-2; K. Ramakers-Jurgen de Bakker 6-3, 6-1. Dl 35+: tweede ronde: Peter Koole-Frans Hame link 6-2, 6-2. DUBBELSPEL C2: kwartfinale: Elliott/Jurry-Hamelink/Hame- link 7-6, 7-5. Dl: eerste ronde: Van de Sande/Wijland-Olijer- hoek/Van Dusschoten 6-3, 6-2; Heijman/Filippo- Van Garderen/Seegers 1-6, 6-3, 6-4; d'Hert/Faas- Scheele/Rompa 6-2, 6-1; Harms/Steenbakker-Van Duijse/Oostvogels 6-3, 6-3. Dl 35+: eerste ronde: De Vries/Pieters-Stof- fels/Karreman 6-2, 7-6. D2: eerste ronde: Vermeulen/Vermeulen-Van Remoortere/Kroes 6-3, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Ria Sterrenberg-Marjan Fraanje 6-0, 6-3. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Bergen Henegouwen/Brakman- Visser/Fraanje 6-7, 6-1, 6-4; Moons/Blokland- Louwerse/Couwenberg 4-6, 6-3, 6-2; Adriaan- sens/Eijke-Dieleman/Verbeke 6-3, 6-1; Adriaan- sens/Hoek-Hoornaert/Sterrenberg 6-1, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL B: Hamelink/Bogte-Smolders/Sterrenberg 7-6,6-1. C: IJsebaert/Vriends-Houg/Fraanje 6-2, Huis/Van Dierendonck-Visser/Neve 6-2, Huis/Van Dierendonck-Moons/Kommers 7-5, 6-1; 7-5; 6-2. C2: eerste ronde: Van den Akker/Adriaansens- Blokland/Blokland 6-1, 6-4; Wisse/Wisse-Lou- werse/Louwerse 6-3, 6-4; Hamelink/Eijke-De Be- lie/Waldmann. Dl 17+: Koewacht Tijdens 't Vlasbloemeken Vlastoernooi van De Eikenhof in Koewacht verrasten op het mixed-D2/E-schema Gaetane d'Haens en Hans Nanninga met 6-4, 6-1 het favoriete koppel Tanja Wouters/Tom Willaert. Het koppel d'Haens/nanninga, van T.C.Drive uit Sas van Gent, zegevierde met 6-4, 6-1. UITSLAGEN MANNEN C2: eerste ronde: Matthijs/Van Mossevelde-Assel- man/De Roeck 6-1, 6-4; Dutree/Pattijn-Lam- mens/Van de Voorde 3-6, 6-3, 6-4. Dl: tweede ronde: d'Hooghe/Hirdes-Van Doese laar/Van Nijnatten 6-1, 6-3. D2/E: tweede ronde: Boussen/Verwer-Ambrosi- ni/Van Graefschepe 6-4, 6-3. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Lammens/Vlaeminck-Hamerlin- ck/Van Peperstraeten 6-2, 6-2; tweede ronde: He- melaar/Steel-Bosman/De Witte 6-3, 2-6, 6-2. D2/E: kwartfinale: Van Peperstraeten/Van Waes- De Kleine/Matthijs 6-3, 3-6, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL D2/E: tweede ronde: d'Hooghe/Nanninga-Wou- ters/Willaert 6-4, 6-1. Kapelle - De 15-jarige Richard Slabbekoorn uit Kapelle maakt deel uit van de KNWU-wielerploeg (nieuwelingen) die zal deelne men aan een vierdaagse etappewedstrijd in Oostenrijk. Deze in ternationale radrundfahrt onder de naam ASVO-Jugendtour wordt verreden vanaf donderdag 22 tot en met zondag 25 augus tus. De ploeggenoten van Slabbekoorn tijdens deze krachtmeting zijn: Jelle van Groezen (Waspik), Mathijs Loohuis (Oldenzaal) en Stein Westrik (Deurne). Op het programma voor de jonge wielrenners staan twee etappes van elk 80 kilometer, één van 83 kilometer en begonnen wordt met een rit over 102 kilometer. Een hele opgave dus voor de coureurs, temeer omdat het parcours nogal heuvel achtig is en er van tijd tot tijd flink geklommen moet worden. De Nederlandse renners worden begeleid door twee Zeeuwen, die door de KNWU zijn aangesteld. Pierre Vermeule uit Middelburg zal als ploegleider optreden en Adrie Bruijnooge (Kruiningen) fungeert als mecanicien. Voor Richard Slabbekoorn is het de eer ste keer dat hij met de nationale selectie meegaat voor het betwis ten van een 'grote wedstrijd'. Daarvoor liep hij al enkele malen stage in KNWU-verband. Biervliet - In een vriendschappelijk duel won Philippine met 1-2 van Biervliet. In de eerste helft waren beide partijen aan elkaar gewaagd en de 0-0-stand bij rust was dan ook een juiste afspiege ling van de krachtsverhoudingen. Na de pauze was Philippine sterker en geheel in de lijn van dat vertoonde kwam die ploeg op voorsprong via Marnix Schieman. Balverlies van Philippine was een kwartier voor tijd de oorzaak van dat Biervliet langszij kwam. William Faes bediende Marco de Pré voor een lege doel- mand en laatstgenoemde liet 1-1 noteren. Drie minuten voor tijd greep Philippine alsnog verdiend de zege door een doelpunt van Paul Floors. Nieuwdorp - Na Kloetinge heeft Hoek zich als tweede finalist ge plaatst in het Borsele Champions League-toernooi. In de eerste wedstrijd had Hoek helemaal geen moeite om Middelburg te kloppen. Michel Leonhart gaf de Zeeuws-Vlamingen de leiding en kort voor het verstrijken van de eerste dertig minuten zorgde Jac- ky Lambert met een kopbal voor 0-2. Dat werd ook de eindstand. Oostkapelle liep in zijn eerste wedstrijd Terneuzen onder de voet. Terneuzen had een zeer slechte dag. Mulder opende de score en Maarten Wijffels trapte daarna in eigen doel: 2-0. Hazelaar zorg de met twee treffers voor 4-0 en Nasser Gasi sloot af met 5-0. De winnaarsronde tussen Oostkapelle en Hoek eindigde in 1-3. Geert de Poorter benutte twee keer een strafschop en Angelo Nijskens voerde de stand op tot 0-3. Nasser Gasi scoorde het te- genpunt voor Oostkapelle. De verliezersronde tussen Middelburg en Terneuzen was rijk aan doelpunten. Tom Nieuwelink zorgde voor 0-1 en 0-2 (de laatste treffer uit een strafschop). Patrick Baumgarte onderstreepte het overwicht van Terneuzen door voor 0-3 te zorgen en Tom Nieuwe link verhoogde de score tot 0-4. Pim Hemelrijk scoorde tegen: 1-4, maar Tom Nieuwelink onderstreepte nogmaals zijn productivi teit: 1-5. Vanaf elf meter schoot Sinke raak: 2-5. Mark de Kunder deed dit aan de andere kant: 2-6. Van de Berg bepaalde de eind stand op 3-6.

de Stem | 1996 | | pagina 11