Erik Zabel naar ploeg Raas Omweg Babangida naar feestend Nigeria Bekkers DE STEM Olympiërs ontvangen met wave en doedelzak Roda JC doet examen voor kwaliteitskeurmerk schoenen Duitse sprinter tekende voorcontract voor drie jaar UITSLAGEN standen B1 birkenstock Ontvangst van medaille winnaars in Ridderzaal Vijf doden bij voetbalfeest in Nigeria IHHHI! SPORTNIEUWS KORT Engelse voetballers overwegen staking Matarrese kondigt aftreden aan Roemeense zwemmers blijven in VS Duel Timman-Sokolov in Amsterdam DAMMEN ROEIEN SCHAKEN WIELRENNEN VOETBAL TENNIS subi v00r dames, heren en Kinderen Kerkstraat 10 - Oosterhout - 0162-453873 Sport WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1996 Van onze verslaggever Hamburg - De Duitse sprinter Erik Zabel Telekom heeft een voorcontract voor drie jaar bij de Raboploeg van Raas gete kend. Dat zegt de winnaar van het punten klassement in de voorbije Tour in een in- lerview met het weekblad Sport Bild dat vandaag verschijnt. Naar verluidt gaat Zabel per seizoen meer dan één miljoen gulden verdienen. De 28-jarige coureur, dit jaar al winnaar van tien wedstrijden, waaronder twee Tour-etappes, zegt in het vraaggesprek dat hij geen toekomst meer ziet bij zijn huidige werkgever. „Nu ploegleider Walter Godefroot met Rits en Ull rich twee klassementsrenners onder contract heeft, heeft het voor mij geen zin om te blijven. Ik heb er geen moeite mee dat helpers voor grote etappewed strijden worden aangetrokken. Ik trek daar de con clusie uit dat ik in de sprint niet meer op zoveel steun kan rekenen. Dus is het beter dat ik vertrek." Manager Davide Boifava van de nieuwe Italiaanse wielerploeg Mercatone-Uno zegt dat Jan Kaas zijn kopman Peter Luttenberger (23) een salaris van een miljoen heeft geboden. Hij verwacht dat de 23-jarige Oostenrijkse klimmer naar de Nederlandse ploeg vertrekt. Boifava kan de nummer vijf van de afgelopen Tour de France en winnaar van de Ronde van Zwitserland geen mil joen bieden. De Italiaan Franco Ballerini ziet af van een transfer naar Raas. Ballerini zou als kopman in Parijs-Rou- baix en in de Ronde van Vlaanderen worden uitge speeld. De Italiaan is vrijwel rond met zijn huidige werkgever Mapei. Bij de sterkste ploeg ter wereld heeft werelduurrecordhouder Tony Rominger ge dreigd op te stappen als zijn zes Spaanse helpers niet kunnen blijven. Door een maatregel van de in ternationale wielerunie (UCI) mogen de profploe- gen vanaf volgend seizoen hooguit 22 renners con tracteren. Rominger: „Als voor de Spanjaarden geen plaats meer is, vertrek ik ook. In de Giro en de Vuelta heb ben ze mij aan de overwinning geholpen." De Spaanse wereldkampioen Abraham Olano ver klaarde zich solidair met Rominger. Den Haag (anp) - De ont vangst van de Olympische medaillewinnaars don derdag door het ministe rie van VWS en het NOCNSF is wegens de grote belangstelling niet in de Rolzaal, maar in de Ridderzaal in Den Haag. Dat heeft een woordvoer dervan het ministerie gis teren bekendgemaakt. Volgens de zegsman had de organisatie bij het bespreken van de ruimte, verleden week, er niet op gerekend dat het aantal medailles zou kunnen oplopen tot negen tien en dat er per medaille soms hele ploegen moeten worden geëerd (roeien, hock ey, volleybal). Vandaar dat toen nog werd gekozen voor de Rolzaal op het Binnenhof. „Die ruimte is achteraf be zien te klein. Niet alleen ko men er meer winnaars, ook het aantal journalisten dat wil komen, is groot. Dat zijn erzo'n vijftig. Bovendien is de ingang van de Rolzaal eigenlijk te smal. Hierdoor zou het erg lang duren, voordat iedereen bin nen is, of weer naar buiten kan." Tijdens de bijeenkomst in de Ridderzaal wordt een 'me dailleplan' gepresenteerd en wordt gesproken door onder meer staatssecretaris Terps tra. Daarna volgt een besloten ontvangst door de koningin op Huis ten Bosch. Vervol gens maken de sporters een rondrit in open paarden trams door de binnenstad van de residentie. De organisatoren hopen dat 'heel Nederland langs de route zal staan om de me daillewinnaars toe te jui chen.' Inwoners, bedrijven en win keliers in Den Haag en de randgemeenten worden op geroepen alles wat oranje is (na het EK voetbal in Enge land) weer uit de kast te ha len en buiten te hangen. Ook de vaderlandse drie kleur moet, wat de organisa tie betreft, massaal wappe ren. De route vanaf 17.00 uur: Leidsestraatweg, Laan van Nieuw Oost-Indië, There- siastraat. Prins Clauslaan, Bezuidenhoutseweg, Ko- fflngskade, Korte Voorhout, Lange Vijverberg, Kneuter- "']k, Parkstraat, Alexander- straat, Javastraat, Scheven- mgseweg, Camegieplein. Lagos - Vijf mensen zijn in Nigeria om het leven geko men bij de viering van de gouden medaille van de na tionale voetbalploeg bij de Dlympisehe Spelen. In de fiud-Nigeriaanse plaats wam kreeg een vrouw bij lot zien van de finale (3-2 te gen Argentinië) een hartaan- al, m Sapele vielen vier do- °en bij festiviteiten op raat. Twee personen vielen an hun motor, twee anderen er n bi de drukte onder de v°et gelopen. Schiphol (anp) - 'Niels van Steenis. Wil je m'n afroeicoach wor den?' Een spandoek met deze tekst liep gisterochtend het meest in het oog bij de ontvangst van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen. Goud, zilver en brons arriveerden twee dagen na afloop van de Spe len in Atlanta op Schiphol. Van Steenis, één van de leden van de winnende Holland Acht, liet zich in de aankomsthal in de armen van zijn fans vallen. Roeiliefhebbers leken de infor mele ontvangst van de Neder landse ploeg te beheersen. Een doedelzak speelde het Wilhel mus. Er waren bloemen, tranen, af en toe een bulderlach. Een yell: „Hi ha Holland Acht, Hi ha Hol land Acht." De grondkleur was oranje. Tien heren in het zwart afficheerden zich als De Heren van Oranje. De elfde moest werken. Hun komst gold zwemster Kirsten Vlieghuis, die twee keer brons haalde. Een touringcar bracht Vlieghuis naar haar woonplaats Bome. „We zijn voorzien van levende muziek en een tap," verklapte voorzitter Willem ten Thije. „Kirsten drinkt niet zo veel, maar wij des te meer." Achteraf, evenmin in oranje, stond sportfysioloog Jos Geijsel, in de voorbereiding op de Olym pische Spelen werkzaam bij hockeyers, volleyballers, roeiers en judoka's. „Ik ben een dag eer der uit Atlanta vertrokken. Daar om ben ik hier om volleybalcoach Joop Alberda te feliciteren. De meest open coach die ik ken." Geijsel was het meest verrast over de zilveren prestatie van de roeiers Pepijn Aardewijn en Maarten van der Linden. De grootste teleurstelling gold judo ka Angelique Seriese. Geijsel: „Vooral bij de roeiers had er meer ingezeten. Nog steeds wordt er in de Nederlandse topsport te hard getraind. Voldoende rust is heel belangrijk." Met het grootste deel van de ploeg die meedeed aan de Olym pische Spelen in Atlanta, is ook de oogst aan medailles in Neder land gearriveerd. De KL 624, een rechtstreekse vlucht uit de olym pische stad, landde kort voor half elf na een vlucht van ruim acht uur. De olympiërs hadden een vertraging van ruim een half uur. De afvaardiging werd opgewacht door enige honderden belangstel lenden, die bij het zien van vrien den en familieleden spontaan in een wave uitbarstten. Twee succesvolle coaches in Atlanta, Joop Alberda (rechts) van het 'gouden' mannenvolleybalteam en Tom van 't Hek van het bronzen vrouwenhockeyteam, nemen op Schiphol afscheid van elkaar. foto anp Kerkrade (anp) - Roda JC wil als eer ste betaald-voetbalorganisatie in Ne derland het ISO 9002-certificaat be halen. Voor dit zogenaamde kwali teitskeurmerk, dat ook in het bedrijfs leven wordt gehanteerd, legt de Ker- kraadse club in december een examen af. De KNVB subsidieert het proefpro ject met enkele tienduizenden gul dens. Bij het ISO 9002-examen wordt de hele or ganisatie doorgelicht. „Alle procedures in de organisatie worden beschreven in een kwaliteitshandboek, dat weer gebruikt kan worden door een andere betaald-voet balclub," aldus algemeen directeur Jqhn van Dijk gisteren. Met het IOS 9002-certificaat moet Roda JC nog meer vertrouwen uitstralen naar supporters, sponsors en andere relaties. „Het is een extra teken dat met ons goed zaken valt te doen," aldus Van Dijk. Door de verkopen van De Koek (Mön- chengladbach), Babangida (Ajax) en in mindere mate Graef (NEC) begint Roda nagenoeg schuldenvrij aan het nieuwe sei zoen. Naar verluidt kreeg de club rond de tien miljoen gulden aan transfergeld bin nen. André Paus gaat bij SC Heracles spelen. De 30-jarige verdediger tekende een con tract voor 2,5 jaar bij de eerste-divisieclub uit Almelo. Paus maakt eerst nog zijn tot december lo pende verbintenis bij Fujitsu Tokyo af. De speler, momenteel in Nederland wegens een operatie aan de knie, heeft dan drie seizoenen in Japan gespeeld. Daarvoor was hij jarenlang actief bij FC Twente. PSV test vanavond een Poolse spits. De 18-jarige Gregor Krol, jeugdinternational en aanvaller bij Legia Gdansk, is sinds kort op proef in Eindhoven en speelt van avond met het tweede elftal tegen Veloc. Ook in het Nederlandse voetbal wordt de reservebank verruimd. De KNVB staat in de nieuwe competitie toe dat de selec ties uit achttien spelers bestaan. Daardoor wordt het aantal wisselspelers met twee uitgebreid tot zeven. Van de zeven wisselspelers mogen er maximaal drie invallen. Tot medio vorig jaar mochten slechts twee spelers invallen plus een keeper. De verhoging van het aanval wisselspelers sluit aan op de ver ruimde wisselmogelijkheden. De wereld- voetbalfederatie FIFA kwam onlangs met het initatief, dat al eerder door de Duitse bond werd overgenomen. De Maastrichtse voetballer Armand Benneker maakt zaterdag zijn debuut voor Dundee United. De 27-jarige verdediger, die tot vorig seizoen nog actief was bij MW, tekent morgen een tweejarig con tract bij de Schotse club. Dundee promo veerde afgelopen seizoen naar de hoogste divisie. Babangida was gisteren voor de fotosessie van Ajax een dagje in Amsterdam. Vandaagreist hij door naar Nigeria om een paar dagen feest te vieren. foto anp Door Henk Mees Amsterdam - Nog eerder dan de Nederlandse medaillewin naars arriveerde Tïijani Ba bangida gisteren in Neder land. „De enige voetballer van Nigeria die niet recht streeks met de ploeg terug vliegt. Het heeft moeite ge kost, want ze hadden hem zelfs zijn paspoort al afgeno men. Maar Baba staat nu toch mooi op de foto," stelt spelersmakelaar Ger Lagen dijk tevreden vast. Aan de rand van het snel groeiende gras in de Amsterdam Arena is de opluchting merkbaar wanneer Ger Lagendijk met Ba bangida binnenvalt. Op de jaar lijkse fotosessie behoort het staatsieportret van Ajax zowel actueel als compleet te zijn. Voor die verplichte kost, heeft Baban gida een omweg moeten maken via Amsterdam, op zijn enige werkdag van deze week. Tegen AC Milan Vandaag vliegt de Nigeriaanse voetballer door naar zijn vader land. Vanaf maandag wordt hij op de trainingen in Amsterdam verwacht. Volgende week woensdag rekent Ajax op hem bij de opening van de Arena, te gen AC Milan. „Hij had zelf liever twee weken vakantie genomen nu, maar maandag moet hij per se terug zijn. Ik heb hem ervan kunnen overtuigen dat Ajax hem nu al een maand salaris heeft betaald, zonder dat hij er iets voor heeft gedaan. Als je dat rustig aan hem uitlegt, brengt hij daar wel begrip voor op," vertelt Lagen dijk. Zesjarig contract Begin juni onderbrak de 23-jari- ge ex-aanvaller van Roda JC de trainingsstage van Nigeria om een zesjarig contract bij Ajax te tekenen. Nu pas hult hij zich in zijn nieuwe plunje. Voor de ses sie in de grijsgetinte shirts voor uitwedstrijden is hij te laat. Voor de presentatie in het officiële te- nu is Babangida precies op tijd, waarna ook de sponsor die de Ajax-voetballers in smoking laat poseren, kan pronken met de Ni- geriaan. Wanneer de foto's straks de deur uitgaan, kan de hele wereld zien hoe Winston Bogarde fier op de voorste rij pronkt; met juwelen aan pols, vingers en hals. Voor Babangida resteert een plaatsje aan de buitenkant van de mid delste rij; als de kleinste van het stel. Zonder olympisch goud. „Maar het is schitterend hier te kunnen voetballen. De Olympi sche Spelen zijn prachtig ge weest. Nu gaat het om Ajax," glundert de kleine rechtsbuiten in de Amsterdam Arena. Medaille in kluis Hij oogt monter. Na de vliegreis is hij snel langs geweest in het Hilton-hotel op Schiphol. Hij heeft een douche genomen en de gouden medaille in de kluis ach tergelaten. „Ik denk dat het de komende dagen echt druk wordt. Donderdag en vrijdag moeten we twee dagen lang van de ene ontvangst naar de andere. We mogen ook bij de president ko men. Schitterend wordt dat," weet Babangida nu al. Tijd voor vakantie krijgt hij voorlopig niet. Pas op 22 decem ber mogen de voetballers van Ajax pauzeren, tot en met 13 ja nuari. Zolang zal ook Babangida geduld moeten hebben wanneer hij maandag aansluit bij de se lectie, die volgens de teamfoto slechts negentien spelers telt. De Portugees 'Dani' wordt volgens scout Ton Pronk een 'fantas tische voetballer' genoemd, maar de status van Ajax-werk- nemer bezit hij nog niet. Tegen Juventus Babangida ontbreekt nog wan neer Ajax morgen naar La Coru- na vertrekt voor een toernooi waarin het vrijdag tegen Juven tus speelt. Het herstel van Mare Overmars en Patrick Kluivert vordert inmiddels zodanig, dat beiden meegaan naar Spanje, wellicht zelfs om even te mee te spelen. Peter Hoekstra tobt nog even verder met zijn knie. Of Ja- ri Litmanen, Winston Bogarde en Martijn Reuser snel aan spe len toekomen, is eveneens onze ker. Vandaar ook dat Babangida deze week maar eventjes mag geniéten in eigen land. Londen - Gordon Taylor, voorzitter van de vakbond van Engelse profvoetballers, acht een staking onvermijdelijk. De bond wil meeprofiteren van de overeenkomst, die de Engelse voetbalbond (FA) met het tv-station Sky TV afsloot. Onderhandelingen leid den vorige week niet tot resultaat. Het commerciële station Sky TV betaalt de FA ruim 65 miljoen gulden voor de uitzendrechten. De spelersvakbond (PFA) eist tien procent vergoeding. Rome - De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Antonio Ma tarrese, die na de vroege uitschakeling van Italië bij het EK ach ter coach Sacchi bleef staan, heeft gisteren zijn aftreden aange kondigd. Matarrese, tevens vice-voorzitter van zowel de wereld- voetbalfederatie (FIFA) als de Europese voetbalunie (UEFA), weet zich niet langer gesteund door de Italiaanse clubs. Vorige maand schoven de clubs uit de hoogste twee divisies Lu ciano Nizzola als mogelijk opvolger van Matarrese naar voren. Nizzola zou bij een volgende bestuursverkiezing als tegenkandi daat worden gepresenteerd. De clubs, verenigd in de Lega Calcio, zegden tevens het vertrou wen in Sacchi op. Hun voorkeur gaat uit naar Cesare Maldini, coach van Jong Italië en van het olympisch elftal. De zwakke prestaties in Atlanta spreken evenmin in het voordeel van Maldi ni, vader van international Paolo. Atlanta - Twee Roemeense zwemmers, Alexandru loanovici en Razvan Petcu, hebben besloten na de Olympische Spelen niet naar hun land terug te keren. Het duo zal in de Verenigde Staten politiek asiel aanvragen. Antwerpen - Jan Timman en Ivan Sokolov zullen van 11 tot en met 15 november in de Balie in Amsterdam in een tweekamp over vier partijen uitmaken wie zich nationaal schaakkampioen van het jaar mag noemen. De twee eindigden tijdens het NK in juni op gelijke hoogte boven aan de ranglijst. Brunssum. Open NK, vijfde ronde, belangrijkste uitslagen: Goede- moed - Karregat 1-1, Macodou N'Diaye (Sen) - Jannenga 2-0, Ba (Sen) - Mustafa Durdyev (TKM) 1- 1, Prosman - De Gouw 2-0, Deur- loo - Poot 0-2, Adamaszek (Pol) - Van Bokhoven 2-0, Grzesiak (Pol) - Ibragimova (Tad) 1-1, Gaibova (Tad) - Thijssen 0-2, Tom Ver- straete (Bel) - Stolwijk 0-2, Riba- kov (WRu) - Wanders 1-1. Stand: 1. Macodou N'Diaye 9, 2. Goedemoed, Prosman, Mustafa Durdyev, Thijssen, Ba, Poot, Ada maszek, Karregat en Stolwijk 8. Strathclyde (Sch). WK lichte roei ers en niet-olympische nummers open klasse, eerste ronde (2000 m). VROUWEN LICHTE KLASSE Skiff (nr 1. naar halve finale, ove rigen herkansing): 1. Luzuy (Fra) 8.04,41, 2. Helleberg (Den) 8.05,79, 3. Bogstra (Ned) 8.14,52, OPEN KLASSE Vier zonder (nr. 1 naar finale, ove rigen herkansing): 1. Roemenië 7.24,89, 2. Verenigde Staten 7.25,73, 3. Duitsland 7.34,12, 6. Nederland (Vink, Ter Beek, Wie- gertjes, Timmermans) 7.46,38. MANNEN LICHTE KLASSE Dubbelvier (eerste drie naar halve finale, overigen herkansing): 1. Duitsland 6.12,54, 2. Verenigde Staten 6.13,80, 3. Denemarken 6.15,33, 4. Nederland (Breuk, Ko per, Bots, Kolkman) 6.16,66. Acht (nr 1. naar finale, overigen herkansing): 1. Duitsland 5.56,66, 2. Italië 5.57,18, 3. Canada 5.59,09, 4. Nederland (Bolck, Wissing, Weyschede, Van 't Riet, Jansen, Oud, Krol, Beens, stm: Van Ooijen) 6.00,28. OPEN KLASSE Twee met stuurman (nr. 1 naar fi nale, overigen herkansing): 1. Vis- man/Schnieders, stm Cheung (Ned) 7.58,97, 2. Collins/Hanra- han, stm Fahy (Ier) 8.05,97, 3. Sar- tori/Gascone, stm Fanti (Ita) 8.10,38. Vier met stuurman (eerste drie naar halve finale, overigen her kansing): 1. Joegoslavië 6.46,56, 2. Groot-Brittanië 6.48,03, 3. Italië 6.50,78, 4. Nederland (Kooij, Brin kerink, Vreeken, Van Gooi, stm: De Vries) 6.51,90. Antwerpen. Lost Boys-toernooi. Belangrijkste uitslagen vijfde ron de: Sokolov (Bos) - Suba (Roe) 1-0, Piket (Ned) - Novikov (Oek) 1-0, Lobron (Dui) - Van Wely (Ned) 0- 1, Ljubojevic (Joe) - Barsov (Oez) 1/2-1/2, Kuijf (Ned) - Vaganian (Arm) 1/2-1/2, Legky (Oek) - Polaczek (Bel) 1-0, Van Riemsdijk (Bra) - Ye (Chn) 0-1, Blees (Ned) - Miezis (Let) 0-1, Van Mil (Ned) - Friso Nijboer (Ned) 0-1, Giddins (Eng) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Akesson (Zwe) - Donk (Ned) 1-0, Maes (Bel) - Rytshakov (Est) 1/2- 1/2, Wells (Eng) - Enklaar (Ned) 1- 0. Stand aan kop: 1. Sokolov, Piket 5, 3. Van Wely 4 1/2, 4. Suba, Wells, Van der Sterren, Akesson, Miezis, Ye, Legky, Nijboer 4, 12.Novikov, Barsov, Ljubojevic, Vaganian, Kuijf, Maes, Rytshagov, Oil, Over- eem, Kogan, Bosboom, Boey, Gu re vich 3 1/2. - Damm (Tsj) 6-4 7-6. Montreal. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Sabatini (Arg/9) - Jeyaseelan (Can) 6-4 6-2, Watana- be (VSt) - Boogert (Ned) 6-1 6-2, Testud (Fra) - Simson (Can) 6-3 3- 6 6-3, Grossman (VSt) - Hy-Bou- lais (Can) 4-6 6-3 6-1, Frazier (VSt/13) - Fusai (Fra) 6-0 7-6, Coetzer (ZAf/10) - Grande (Ita) 6- 3 6-2, Tauziat (Fra/15) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-4, Likhovtseva (Rus/16) - Neilan (Let) 6-1 6-2, Habsudova (Slw/12) - Schett (Oos) 6-0 6-0, Makarova (Rus) - Rittner (Dui) 7-5 6-3, Arendt (VSt) - Mil ler (VSt) 5-7 7-5 7-6, Kijimuta (Jap) - Cacic (VSt) 6-2 6-4, Stubbs (Aus) - Lubiani (Ita) 6-1 6-4, Bege- row (Dui) - Singer (Dui) 6-1 6-2, Raymond (VSt) - Nejedly (Can) 7- 6 6-1, Studenikova (Slw) - Leon Garcia (Spa) 2-6 6-3 7-6, Farina (Ita) 6-3 6-7 7-5, Labat (Ar) - Paz (Arg) 6-1 6-1, Baudone (Ita) - Piz- zichini (Ita) 6-1 6-4, Basuki (Ino) - Shi-ting Wang (Tai) 6-2 7-5, Sung-Hee Park (ZKo) - Werdel- Witmeyer (VSt) 6-4 6-2; tweede ronde: Stubbs (Aus) - Habsudova (Slw) 6-2 6-4. San Marino. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Gaudenzi (Ita/3) - Goossens (Bel) 6-3 5-7 6-2. Trofe Castilla y Leon. Derde etappe, Palencia - Zamora: 1. Moreda (Spa) 202,5 km in 5.44.44, 2. Smetanine (Rus), 3. Vierhouten (Ned), 4. Etxebarria (Spa), 5. Talen (Ned), 13. Boogerd, 17. De Leeuw, 30. Van Heeswijk, 34. Luppes, 45. Bouwmans, 53. Moerenhout, 59. Dubbeldam 0.23, 61. Boven, 62. Nijboer, 71. Cordes 1.29, 75. Van Kuik 7.03, 76. Cer- neus, 78. De Louw, 80. Van der Poel, 81. Groenendaal. Klassement: 1. Peron (Ita) 14.21.15, 2. Garcia (Spa), 3. Bölts (Dui), 4. Diaz (Spa), 5. Gonzalez (Spa), 12. Talen 0.22, 13. Vierhou ten, 17. De Leeuw, 22. Boogerd, 29. Luppes, 37. Bouwmans, 50. Moerenhout, 55. Boven, 65. Cordes I.51, 69. Van der Poel 7.25, 72. Groenendaal, 74. Van Heeswijk II.05, 76. Nijboer 11.28, 78. Dub beldam, 80. Cemeus 18.41, 81. De Louw, 83. Van Kuik. Ronde van Portugal Tweede etappe, Mondim - Senho- ra: 1. Lelli (Por) 122 km in 3.06.58, 2. Gamito (Por), 3. Gomes (Por) 0.02, 4. Abreu (Por) 0.05, 5. Ferrei- ra (Por) 0.35. Algemeen klassement: 1. Lelli - 9.26.56, 2. Abreu 0.03, 3. Gamito 0.04, 4. Gomes 0.08, 5. Feirreira 0.45. Cincinnati. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Martin (VSt/12) - Joyce (VSt) 6-0 6-4, Caratti (Ita) - Rosset (Zwi/13) 2-6 6-3 6-3, Woodforde (Aus) - Reneberg (VSt/15) 6-3 6-3, Stoltenberg (Aus/16) - Grabb (VSt) 6-4 7-6, Korda (Tsj) - Woodbridge (Aus) 6- 3 6-0, Hlasek (Zwi) - McGuire (VSt) 6-3 3-6 6-3, Hirszon (Kro) - Draper (Aus) 6-1 opgave Draper, O'Brien (VSt) - Philippoussis (Aus) 6-4 6-4, Wayne Ferreira (ZAf/9) - Dewulf (Bel) 6-2 6-3, Rafter (Aus) - Bruguera (Spa) 6-1 6-4, Washington (VSt/11) - Raoux 6-4 7-5, Pioline (Fra/14) - Stolle (Aus) 2-6 6-3 6-4, Medvedev (Oek) Ulm. Fuji Cup, halve finale: Bay- ern München - Borussia Mön- chengladbach 4-0 (2-0). UEFA Cup, tweede voorronde, eerste wedstrijd: Kosice (Slw)- Celtic (Sch) 0-0, Sigma Olomouc (Tsj)-Hutnik Krakow (Pol) 1-0 (0- 0), Beitar Jeruzalem (Isr)-Bodö Glimt (Noo) 1-5 (0-2), Slavia Sofia (Bul)-Tirol Innsbruck (Oos) 1-1 (0- 1), Zalgiris Vilnius (Lit)-Aberdeen (Sch) 1-4 (0-1), Rapid Boekarest (Roej-Lokomotiv Sofia (Bul) 1-0 (0-0), Dynamo Minsk (WRu)-Be- siktas (Tur) 2-1 (0-0), Dynamo Moskou (Rus)-FC Jazz (Fin) 1-1 (1-1), HJK Helsinki (Fin)-Tsjerno- morets Odessa (Oek) 2-2 (0-2), Dy namo Tbilisi (Geo)-Molde (Noo) 2- 1 (2-0). Intertoto Cup, finale, eerste wed strijd: Rotor Volgograd (Rus)- Guingamp (Fra) 2-1 (0-1). Uitsla gen voetbal Oefenduels. Drempt. DE GRAAFSCHAP - TELSTAR 1-0 (1-0). Doelpunt: Taiwo. Den Bosch. BVV/VERACHTERD (le klasse) - NEC 4-6 (3-4). Doel punten NEC: Graeff en Koning 2, van Eijkeren, Pellen. Bijzonder heid: Duitse linksbuiten Jan Mehl- veld (Magdenburg) speelt op proef mee bij NEC.

de Stem | 1996 | | pagina 7