Boeren zijn niet creatief' KMI BUURT KANS OP GRATIS VOETBALSCHOENEN NIEUW 11.95 'bakker jan' 10 gulden bakker jan UIT DE fïïïïïïin Jeugdzorg op de bres voor speeltuin Ons Nootje in Othene cs over flop piatteiandstoerisme: Week vanen antiek in Knokke PSD hebben stijgende lijn weer te pakken Veel publiek bij touwtr ekwedstrij den SER DEKKER] OOSTBURG Cottage dealer 25% - 50% - 75% KORTING Lpörthuis J. de c0CI Bressiaans vissersbier 4 bolussen 1.98 5 broden naar keuze Forse uitbreiding van bedrijventerrein Oostburg NR. 1 IN VOETBAL speciaalzaak in nieuw/antiek geloogd grenen Er kan slechts één de goedkoopste zijn etetPTCh°enen v°or UB STEM ZEELAND C3 Zwembad Sas begroet zijn 30.000e bezoeker Lijn Kruiningen-Perkpolder groeit Excursie naar Noord-Beveland Autocross in Schoondijke Kosten Haltbureaus nemen flink toe van uw favoriete merk of model Brouwerijstraat 32 - Oostburq 0117-455221 elke sport en sportk/edinq NU 75 cl voor Oranjeplein 5 Tel. 0117-383787 elke woensdag bij WONESDAG 7 AUGUSTUS 1996 (ADVERTENTIE) (jn onze verslaggever Leuzen - De Stichting Jeugdzorg Ljand onderstreept in een brief de bewoners van buurtschap j het belang van behoud van dn 'Ons Nootje'. nc stichting betuigt haar steun voor de dvan de bewoners, die de speeltuin Jde ondergang willen redden. 'Het is „aar onze mening voor de ontwikkeling L kinderen van groot belang dat zij in n directe woonomgeving kunnen be schikken over een goed bereikbare en veilige speelplek', zo verklaart de stich ting zich solidair met de bewoners. Jeugdzorg is van mening dat als de speeltuin toch gesaneerd wordt, de ge meente met een verantwoord alternatief binnen het buurtschap op de proppen moet komen, '...opdat een nieuwe plek die veilig, goed toegankelijk en ade- kwaat uitgerust voor kinderen beschik baar komt'. „Als er een goede voorzie ning is, waarom zul je die dan afbreken, vraagt de locatie-manager van Jeugd zorg, J. Janssen, zich af. „Het zal niet simpel zijn om binnen het buurtschap een alternatieve locatie te vinden." Wethouder J. van Rooijen liet vorige maand weten dat er wat betreft de speel tuin geen redden meer aan is. Het trap veldje en de speel-attributen moeten plaats maken voor een waterpartij en de nodige infrastructuur, in verband met de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk Othene. De gemeenteraad heeft het ont- werp-bestemmingsplan drie jaar geleden al goedgekeurd. Het definitieve plan echter moet nog worden uitgewerkt, en staat open voor inspraak. De bewoners hebben de fracties van de Terneuzense gemeenteraad daarom uit genodigd, in de hoop de speeltuin te kun nen behouden. Ze zijn van mening dat voor de speelplaats in de toekomst een belangrijke sociale en maatschappelijke functie is weggelegd, omdat ook de kin deren van de nieuwe wijk Othene en het nog aan te leggen woonwagencentrum er gebruik van kunnen maken. Daarnaast zijn de waterpartij en de nieuwe wegen de bewoners een doorn in het oog. Ze zijn bang dat het gevaar op zal leveren voor de spelende kinderen. De gemeente bestudeert op dit moment de mogelijkheden voor een (nieuwe) speeltuin. De bewoners van het buurtschap zullen te zijner tijd betrokken worden bij het overleg. Vervolgens zal er een plan naar buiten gebracht worden. Welke locaties momenteel bestudeerd worden, kon een gemeentewoordvoerder gisteren niet zeggen. Van onze verslaggever Middelburg - De ontwikkeling van het plattelandstoerisme in Zeeland is tot nu toe een flop gebleken. Door onvoldoende ken nis en ervaring en een gebrek aan creativiteit onder de Zeeuw seagrariërs komt het plattelandstoerisme slechts mondjesmaat enmoeizaam van de grond. Dat concluderen Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland althans in de evaluatie van de eenmalige projecten plattelandsvernieu wing zoals die in Zeeland de laat ste jaren op touw zijn gezet. Eind dit jaar loopt het driejarig proefproject af. Het dagelijks provinciebestuur vindt het niet temin noodzakelijk een vervolg erop zeker te stellen, immers, het project is toch een belangrijke stimulans geweest om concrete producten op het ge bied van plattelandstoerisme met roorzieningen, activiteiten en ar rangementen tot stand te bren gen, oordelen GS. In het bijzon der op Walcheren is daarmee vol- het provinciebestuur 'zeer gescoord'. GS komen nu met voorstellen om de situatie dusda- dg te verbeteren dat het platte landstoerisme een blijvende toe- ristisch-recreatieve waarde in Zeeland krijgt. Daar is een con creet en uitvoeringsgericht actie plan voor nodig. Het plan moet zich richten op de aanwezige plattelandsstructuur, het aanja gen van initiatieven en verbre ding van het imago. GS willen toewerken naar breed samenge stelde platforms in de verschil lende regio's van de provincie. Daar moeten nieuwe plannen voor het plattelandstoerisme het licht zien. Het doel dat de provin cie met plattelandsverniewing nastreeft, is versterking en mo dernisering van de plattelands economie, die van oudsher op de landbouw leunt. Bij het Rijk is dit jaar negentien miljoen gulden beschikbaar voor plattelandsver nieuwing. Zeeland ontvangt daar bijna twee miljoen gulden van voor twintig projecten met een totaal investeringsbedrag van 4,6 miljoen gulden. Van onze verslaggever Oostburg - Het bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg wordt fors uitgebreid. Bij de gemeente staat namelijk een aan tal bedrijven op de stoep dat zich graag op het terrein wil ves tigen, maar waar geen grond voor is. De uitbreiding behelst een terrein van 10,5 hectare tot aan de Eerste Hogendijk. Volgens het college is de situatie ten aanzien van de vestiging van bedrijven stilaan nijpend. Er zijn concrete kandidaten voor de be perkte nog resterende strook bouwgrond. Als Transportbedrijf Fieret in oktober van de provin cie een projectbijdrage krijgt in de verhuiskosten, dan kan de ge meente geen grond aan dat be drijf aanbieden. De gemeente verwacht dat in het spoor van Fieret ook het postorderbedrijf in motor-onderdelen Horeon Ja- parts zich op Stampershoek wil vestigen. Dit bedrijf zit momen teel aan de Walstraat in Oost burg. bet is daarom volgens B en W toodzakelijk zo snel mogelijk de bestemmingsplanprocedure op te starten. Aan het stedebouwkun dig bureau RBOI Middelburg is gevraagd een kostenopgave te maken voor het ontwikkelen van een bestemmingsplan voor het bedrijventerrein Stampershoek. Voor de uit te voeren stedebouw- kundige werkzaamheden is in to taal 37.500 gulden nodig. Het college vraagt donderdag 15 augustus aan de gemeenteraad met het voorstel in te stemmen. Gezien de vakantieperiode en de gewenste spoed om de planologi sche procedure op te starten is het voorstel niet aan de orde ge weest tijdens de vergadering van de raadscommissie Planologie. De vergadering van de Oostburg- se gemeenteraad begint donder dag 15 augustus om 19.30 uur. Sas van Gent - De 30.000e bezoeker heeft deze week de toegangs poort van het openluchtzwembad in Sas van Gent gepasseerd. gaat om de jeugdige Nele Baeke uit het Belgische Ertvelde. Burgemeester J. van Rest zal haar vanmiddag bij de ingang van bet zwembad huldigen. Het is niet zo vreemd dat de 30.000ste de Belgische nationaliteit heeft. Veel zwembadbezoekers in Sas van Gent komen van net over de grens. Tot voor vorig jaar konden de Vlamingen nog terecht in het openluchtzwembad van Zelzate, ®aar dat is dit jaar gesloten. De zwembaden in Sas en Koewacht zijn voor de Belgen uitstekende alternatieven. 'Ware Natuur', een werk uit 1992 van de kunstenaar Yzerbyt. yf.n °n2e verslaggever ,p's®'ngen - De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland oD) hebben de stijgende lijn weer te pakken. ï1 *996 werden meer auto's in a ,terschelde overgezet dan dezelfde maand van het vorig Jf 292:557 tegen 286.576. Dat cen® s'ijging van ruim twee pro- uJ'HSing kwam geheel voor re- Perknguan de Uin Kruiningen- kpolder, waar het vervoer «g van 104.552 naar 111.194 ,i 0s (Plus 6,35 procent). Vlis- r,«je!ens kende een klei- tainn u 181'363 tegen 182 024 min 0,36 procent). i„i; j men de Periode januari- tteerdL^ Ayl d" jaf ietS ovaw, miljoen auto s zijn Procent?' 6611 stjiging van 1>35 Den j ten opzichte van dezelfde °de vorig jaar. En ook in deze periode bleek Kruiningen-Perk polder een grotere groei te heb ben dan Vlissingen-Breskens. De dienst in Oost-Zeeuws-Vlaan deren lijkt zich te herstellen van de 'klap' die de openstelling van de Liefkenshoektunnel met zich bracht. Sinds 1992 daalde het aantal au to's dat van januari tot en met juli via Kruiningen-Perkpolder werd overgezet. Waren er dat in 1992 nog 872.034, sindsdien zak te het met als voorlopig diepte punt 1995 toen 702.750 auto's werden overgezet. Met het aantal auto's van 714.312 dat sinds ja nuari van dit jaar is overgezet lijkt de dienst weer op de weg terug. Van onze verslaggever Middelburg - De Initiatief groep 'Professionalisering en kwaliteitsverbetering' in de Zeeuwse toeristische sector houdt woensdag 21 augustus voor belangstellenden een ex cursie naar Noord-Beveland. Voor deze excursie zijn statenle den, Gedeputeerde G. van Zwie- ten en vertegenwoordigers van alle kustgemeenten uitgenodigd. De deelnemers aan de excursie krijgen informatie over een aan tal recente ontwikkelingen in de Zeeuwse toeristisch-recreatieve sector. Daarnaast zijn er zes bedrijfsbe zoeken gepland, waaruit elke deelnemer zijn eigen keus kan maken. De initiatiefgroep kwam tot stand naar aanleiding van het Provinciaal Beleidsplan voor Re creatie en Toerisme II, waarin professionalisering en kwaliteits verbetering de hoofdthema's zijn. Die zaken zijn van groot belang om continuïteit en werkgelegen heid in de toeristische sector vei lig te stellen. Woensdag 21 augustus worden er in dorpshuis Pompweie te Kort- gene vanaf 10.00 uur inleidingen gehouden door diverse deskundi gen. Daarna volgen de bedrijfsbezoe ken aan jachthavens, campings en recreatiecentrums in Kats, Kortgene en Kamperland. Ver volgens begint in het dorpshuis om 14.00 uur een plenaire bijeen komst met onder meer een dis cussie naar aanleiding van de bedrijfsbezoeken. Schoondijke - De Stichting Au tocross Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdag 17 augustus de tweede wedstrijd. Ook nu is men te gast op het gras land van de familie Risseeuw aan de Klakbaan, een buurtschap ge legen tussen Schoondijke en IJ- zendijke. De trainingen beginnen om 12.00 uur, terwijl de wedstrij den om 13.00 uur van start gaan. Van onze correspondent Nieuwvliet - De achttallen van Zonneweelde (bij de mannen) en het Paardensportcentrum Nieuwvliet (bij de vrouwen) zijn de winnaars geworden van de goed bezochte Grote Prijs van Nieuwvliet Touwtrekken. In de klasse 'specials' pakte het Axel- se Cambrinus de winst. De touwtrekwedstrijden vorm den de afsluiting van het Sinte Pierfeest dat al in de vroege mid dag op het plaatselijke voetbal veld aan de Mettenijedijk begon met een rommelmarkt. Later op de middag waren er on der meer diverse Zeeuws-Vlaam- se spelletjes en ringrijden op po ny's, verzorgd door de landelijke rijvereniging De Zwinruiters. De evenementen aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust blijft pu bliek trekken. Ook nu weer kwa men duizenden toeristen een kijkje nemen. Tijdens de touwtrekwedstrijden waarvoor het comité Sinte Pier feest speciaal lichtmasten had aangebracht op het voebalveld stond men vier rijen dik naar de prestaties van de deelnemers te kijken. In totaal kwamen 27 teams in de ring. De opbrengst van deze dag vloeit in de clubkassen van de plaatselijke verenigingen. „Het is een dag door en en voor ons geor ganiseerd," aldus woordvoerder Jan Steurrijs. Dit terwijl Han Sijnesael voor de zoveelste keer het Rad van Avontuur in werking stelde. Zijn 'sigarenkistjes' met de opbrengst van de voorgaande rondes waren op dat moment al aardig vol. Van onze correspondent Middelburg - Binnen enkele jaren zullen de kosten van de Haltbureaus met 1 miljoen toenemen tot 7,6 miljoen. Dat verwacht althans het In stituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven. De kos tenstijging wordt hoofdzake lijk veroorzaakt door toena me van het aantal Halt-bu reaus. Bovendien is de 'servi ce' van de Haltbureaus uitge breid. Kwamen voorheen al leen jeugdige vandalen en vroegtijdige vuurwerkgebrui kers voor een Halt-project in aanmerking, inmiddels gedlt dat ook voor ook eenvoudige diefstallen, illegaal collecte ren en heling. Vorig jaar be droegen de nationale Halt- kosten elf miljoen gulden. De kosten van de Halt-bureaus worden betaald door de ge meenten en het Rijk. SCHOENEN MODE SPORT Van onze verslaggever Knokke - Eminente Vlaamse kunst- en antiekhandelaars komen in augustus weer sa men voor de traditionele zo- merbeurs in Hotel La Réserve in Knokke. Tegelijkertijd vindt er in cultureel centrum Scharpoord een internationa le Kunst- en Antiekbeurs plaats. De beurs in La Réserve is, haast die in de St. Pietersabdij in Gent, een van de twee belangrijkste kunst- en antiekbeurzen die jaar lijks in Vlaanderen worden ge houden. Onder het toeziend oog van het Gilde van Vlaamse Anti quairs, presenteren twintig anti quairs zich een week lang in de Belgische badplaats. Het zijn al lemaal leden van het Gilde, waartoe ze pas na een zeer stren ge selectieprocedure zijn toegela ten. Ook voor de stukken die op de beurs aan het publiek worden voorgesteld, worden strenge nor men gehanteerd, zodat liefheb bers en kopers er in het volste vertrouwen terecht kunnen. Stukken die worden verkocht, gaan altijd vergezeld van een be geleidend certificaat. Een comité van experts en conservators waakt over de authenticiteit en het niveau van het tentoongestel de antiek. Kwalitatief minder goede objecten worden zonder pardon geweerd. Op de beurs zijn uiteenlopende stijlen en stukken te zien. Zo is er bijvoorbeeld Frans meubilair uit de achttiende en negentiende eeuw van de vooraanstaande Brusselse specialist Marcel As- selman. Engels en Frans meubi lair uit de zeventiende en acht tiende eeuw wordt voorgesteld door Old Charm Antiques en Alf- ons Ramont, beiden uit Knokke zelf. Uitzonderlijke en zeldzame boe ken vormen de reputatie van an tiquariaat Sanderus uit Gent. Maar het bewijst ook dat de beurs interessant kan zijn voorde kleine beurs, want voor een luttel bedrag worden er al oude prenten of gravures aangeboden. Oude Oosterse kunst, inclusief Chinese meubels uit de achttiende en ne gentiende eeuw, komt uit Waar- damme; Delfts blauw uit St. Ni klaas en massieve zilveren objec ten uit de zeventiende en acht tiende eeuw van specialist 't Fraulahofje in Antwerpen. Engelse meubelen uit de periode George II.en de Regency zijn te vinden in de stand van antiquair Herpels uit Kortrijk, terwijl Ste fan Dubois uit Hasselt het Luikse meubel uit de achttiende eeuw voorstelt. Daarbij bevindt zich onder meer een prachtige twee- deurskast uit de periode van Lo- dewijk XV. De beurs wordt ver volledigd door antieke juwelen van Epoque uit Kortrijk, wand tapijten, bronzen sculpturen nog tal van andere voorwerpen van de overige deelnemers. De Kunst en Antiekbeurs is van 10 tot 18 augustus dagelijks geo pend van 15.00 tot 18.00 uur. In Scharpoord kan men terecht tot 21.00 uur. Delfts aardewerk uit de eerste helft van de achttiende eeuw. FOTO STUDIO KRIMP Adidas Puma Lotto Quick Umbro Patrick Diadora Bellotti Cruyff Nike Reebok Hummel Uhle voorwaarden bij kassa van 1/8 t/m 1/9 '96 Absdaalseweg 12 Hulst Vrijdag koopavond Zondags geopend Oe grootste keuze en de laagste prir Prijzen. Marktstraat 11, Aardenburg Lil Tel. 0117-491314 SKEWS """SSfSSS—

de Stem | 1996 | | pagina 15