DE STEM Aardenburg grijpt te hoog met project kabelmaatschappij Zekatel geeft programma Sport7 gratis door 'Ich bin nüchtern' Snelheidsduivel vindt zichzelf ook asociaal Boete en rijverbod voor Zaamslaggenaar Auto in brand na onenigheid met jeugd Taxichauffeur (24) beroofd van zijn taxi Kermis Kloosterzande zaait veel verwarring Restaurant the Corner Vakantie- schieting Rosa Service Bruiloften en partijen en Thema avonden Bij wijze van spreken Div.contacten Brieven ondernummer DE STEM, POSTBUS 3229 4800MB BREDA Ontslag(en)? Echtscheiding Dames gevr. 076-5421370 *Joy Service* 076-5411089 Verdien 1500 p.w. -IJNEN ivoor de rubriek Jbs/06/escort Bel Dames thuis 06-98.50 Bel kontaktzoekende vrouwen Clubs Massagesalon Breda Escort GS laken recreatie-plan Motorrijder (38) botst op tractor C1 '■ontacten -Als U wilt reageren op ad vertenties met brieven on der nummer gelieve u linksboven op uw envelon duidelijk het briefnummer uit de advertentie te vermelden en uw brief (gefrankeerd) alsvolgt te adresseren: (NIET AAN ONS ANTWOORDNUMMER IVU AUTOMATISCHE OPENING VAN ANTWOORDNR. POSTi) Indien U Foto's e.d. wenst terug te ontvangen van de adverteerder, is het verstandig een aan Uzelf gerichte en gefrankeerde envelop bij uw reactie te voegen. jVROUW v. bijna 43 jr. zkT na zo veel teleurstellingen een nette en eerlijke man tussen 40-50 jr. Om in alle eerlijkh. en volste vertr. ver der te gaan. Alleen ser. re acties worden beantw. Br m.foto o.nr.1666. bel voor jur. hulp de U.J.G. 030-2332905 ook gev. in Ehvn evt. No Cure No Pay Bel voor pers. en betaalb. jur. hulp de U.J.G. 030- 2332905 gev. in Ehoven De zaak bij uitstek voor zakenlunches, a la carte en partijtjes tot 35 pers. tegen zeer redelijke prijzen. Geopend zat. van 17.00- 22.00u. Zond. 11.00-22.00u Ma. t/m do. van 11.00- 15.00u. en van 17.30-21.00 Vrijdag gesloten. Steenstr. 16, Hulst. Tel. 0114-314148 Woe. 7 aug. 14.30u. 100,- gratis, café in 't zicht der Schelde, Paal. <w Escort. Dames va 18 jaar. rt'e' Dames va 18 jaar op escort SM*Striptease*Dames gevr. Thai.-Hydro.-Erot.-massage Discreet en annoniem. Vrijbl. inl. escort Breda Tel. 076-5428315. vieren bij de Korenmolen in Bavel. All-in v.a. 65,50 p.pers., met bus gehaald. Lekker eten, dansen en volop drankjes. Inf.: 0161- 432491Romantisch en gezellig hè? gen contante betaling aan ntoren worden opgegeven tie verplicht), frief excl. BTW: 14,84 Zaterdag 16,34 rief excl. BTW: •g 3,45 Zaterdag 3,80 SM-VOOR-2: direkt apart voor dominant sexkontakt. 06-320.329.99 (75cpm) Homo: Jongens onder el kaar hoor die knullen genie- ten! Oe^O^SO'SS (75cpm) HOMO-KONTAKTEN direkt apart Brabant/Zeeland Bel 06-9614 (Nu 60cpm) in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ (24 u/p.d. 100cpm) 06-96.88 Direkt doorgeschakeld via PTT (24 u/p.d. 100cpm)__ Jij wrijft jezelf lekker, zij ver telt wat ze bij je doet en dan kom je! De lekkerste li- vesexi 1gpm. 06-32032065. Erotische/body/thai/hydro mass, in luxe salon. Ma t/m za 11-23u. Zo 13-22U. Mauritsstr. 4 076-5222333_ Zeeland „onze verslaggever Leuzen - Het programma van het ,iellWe kanaal Sport7 wordt vanaf augustus door kabel-tv-maat- ppij Zekatel gratis doorgegeven alle abonnees die het volledig [Let kunnen ontvangen. «Zeeuws-Vlaanderen is het televisieka- iaal 54+ hiervoor gereserveerd. Die doorgifte blijft gratis tot het moment dat het sportprogramma schuilgaat ach ter een decoder. Wie dan het kanaal nog wil ontvangen, moet zich een dergelijke decoder aan schaffen. Zekatel is een van de kabelex ploitanten die middels de Vecai gister middag een overeenkomst met Sport7 heeft gesloten. De voorlopig gratis doorgifte is alleen te ontvangen door abonnees van Zekatel die een volledig pakket afnemen (kosten in Zeeuws-Vlaanderen 22,15 per maand). Abonnees met een basispakket (in Zeeuws-Vlaanderen 14,84 per maand) blijven van het programma ver stoken. Slechts als die alsnog overgaan op een volledig pakket krijgen zij Sport7 erbij. „Met dit besluit, dat nog moet worden goedgekeurd door de bestuursorganen, proberen wij iedereen te gerieven," zegt woordvoerder Brasser. „De voorlopige doorgifte is gratis, daarna als er via de decoder voor betaald moet worden kan iedereen een eigen keuze maken. Betalen voor Sport7 wordt dus niet opgedrongen aan mensen die dat niet willen," zegt Brasser. Op de vraag hoe lang het duurt totdat Sport7 'verdwijnt' achter de decoder kon Brasser geen antwoord geven. „Een kwestie van maanden," dacht hij. Als onderdeel van het zogenaamde plus pakket moet voor Sport7 straks extra betaald worden. Ingewijden vermoeden dat het meer zal zijn dan de twee gul den per aansluiting per maand die Sport7 de afgelopen maanden heeft gevraagd. (au onze verslaggever jliddelburg/Aardenburg - Een grootschalig multifunctioneel recreatieproject in Aardenburg lijkt geen haalbare kaart. Ge deputeerde Staten van Zeeland laten weinig heel van het plan in de Kikkerstad. Het project is in de ogen van GS veel Ie grootschalig en te ambitieus voor Aardenburg. Het ge meentebestuur heeft tevens nagelaten het plan goed te onderbouwen. Het plan bestaat onder andere uit een bungalowpark ten zui- van het conferentiecentrum van Zeeland Studiecentrum aan de Herendreef, vier diepzee- aquaria en een overdekt evene- sientencentrum. B en W van Shiis-Aardenburg vroegen GS een positieve principe-uitspraak te doen, zodat het plan planolo gisch verder uitgebouwd kon worden. Twijfels Het provinciebestuur doet dat echter niet. „Gelet op het hoge ambitieniveau van het project of onderdelen daarvan hebben wij sterke twijfels of dit passend is j de aard, schaal en functie van Aardenburg zoals bedoeld in het streekplan Zeeland." Ook de verkeersafwikkeling baart GS zorgen in verband met bet verkeersveiligheidsproject Duurzaam Veilig. „Dit aspect kan zelfs leiden tot een totale «gewenstheid van het project 'e door u voorgestelde loca- Speerpunt Een project van een dergelijke omvang behoort volgens de pro vinciale subcommissie voor de gemeentelijke plannen eigenlijk bij Oostburg. Ook zou een deel van het project goed passen bij Cadzand-Bad, dat als toeris tisch speerpunt is aangemerkt. B en W van Aardenburg hebben gereageerd op de vragen van de provinciale subcommissie, maar de zorg van GS is niet weggeno men. Er is geen bevredigend antwoord gegeven. Voor de commissie blijft tevens onduide lijk of het project financieel haalbaar is en welke kosten voor rekening van de gemeente ko men. De gemeente heeft nagela ten een gedegen structuurvisie te overleggen. Het recreatieproject zou volgens het gemeentebestuur ook een redding betekenen voor het stu diecentrum en het zwembad. Maar deze argumenten zijn in de ogen van GS inmiddels achter haald. De schuldenproblema tiek van Zeeland Studiecentrum is nagenoeg opgelost en het zwembad is dit jaar gereno veerd. Huiswerk GS wijzen het gemeentebestuur tevens op slecht gemaakt huis werk. „Het vragen van principe uitspraken moeten van gemeen tewege adequaat zijn onder bouwd, waarbij de planologi sche gevolgen voor de omgeving in bredere zin gedegen moeten zijn onderzocht en belangrijke consequenties in een structuur visie moeten zijn vervat en afge wogen. Bestaand Rijks- en pro vinciaal beleid moet daarbij worden betrokken. Het bijge voegde onderzoeksrapport be schouwen wij niet als zodanig." Biervliet - Een 38-jarige motor rijder uit Nieuwvliet is gistera- '""1 met gebroken ribben en hersenschudding opgeno men in ziekenhuis De Honte. Hij liep de verwondingen op door een botsing met een tractor. Dat gebeurde op de Middenweg in Biervliet. De bestuurder van de lr«ctor, een 23-jarige man uit Kaprijke (B), verleende geen voorrang toen hij vanaf de Geertruidadijk de Middenweg opreed. Behalve de motorrijder werd ook een 24-jarige automo bilist uit Axel slachtoffer van de manoeuvres van de tractorbe stuurder. De aanrijding had zware materiële schade tot gevolg. Van onze verslaggever «neuzen - Om de nieuwe auto van vader cq. zaak eens uit Pj°keren> reed R.P. uit Sas van Gent op 15 maart in vlie gende vaart in de richting van Sluiskil. Hij passeerde daar- ,1 grote snelheid een auto, waarin later politie-agen- ten bleken te zitten. bie hadden op de Westkade een snelheid van 94 kilometer geconstateerd, terwijl vijftig Au J161 maximum is. Buiten l bebouwde kom sloeg de tel ex zelfs door naar honderdder- 'S' „Ik hou me normaal netjes «n de snelheid," zei P. giste- en op het kantongerecht in «neuzen. Op zijn kerfstok inn fcbter al een boete van gulden uit 1995. e«s van de officier van justi- ekwam daar ook nu dicht bij rt- Hij vroeg een boete j 0 gulden en een voor waardelijke rij-ontzegging van r maanden. „Terecht," vond I maak vaak dingen mee derweg. Als anderen asoci- rijgedrag vertonen, ben ik Waad. Nu ben ik het zelf ge- w kantonrechter Melens zich daar wel in vinden. „Ik wilde het woord asociaal niet gebruiken, maar het komt wel een heel eind in de rich ting," zei hij en vonniste con form de eis. De eveneens uit Sas van Gent afkomstige J.V. moest zich ver antwoorden voor een snel heidsovertreding nabij IJzen- dijke. Op weg naar een klant had hij op 3 augustus van vorig jaar 120 gereden waar maxi maal 80 is toegestaan. Conform de eis kreeg hij een boete van 400 gulden. Voor nagenoeg dezelfde over treding kreeg E. de C. een boe te van 550 gulden. Hij had op 8 januari in Oostburg 122 gere den. Beetje pech voor de in Po len gevestigde IJzendijkenaar, want sinds 1 januari zijn de ta rieven voor snelheidsovertre dingen verhoogd. Toeristen die een alcoholtest goed doorstaan, krijgen als beloning een pet en een oorkonde. Van onze verslaggever Nieuwvliet/Breskens - Tientallen va kantiegangers langs de West-Zeeuws- Vlaamse kust lieten zich gisteravond van hun beste kant zien. Gasten op camping De Pannenschuur in Nieuwvliet en cam ping Zeebad in Breskens, die tijdens hun vakantie aan de Zeeuws-Vlaamse kust nog met de auto moesten rijden, beloof den vooraf geen druppel alcohol meer te drinken. Als beloning voor dat goede gedrag kregen ze na het afleggen van een ademtest een bewijs van nuchterheid en een baseballcap met het opschrift 'Ik ben nuchter' uitgereikt. Deze petjes en de bewijzen van nuchterheid waren er ook in Duitse versie: 'Ich bin nüch tern' en 'Nüchter-pass'. Dit in verband met het grote aantal Oosterburen dat elk jaar rich ting Zeeuws-Vlaamse kust trekt om daar va kantie te vieren. Het ging om een speciale actie, bedacht door medewerkers van het Advies- en Onderzoeks- buro Beke uit Arnhem. De campagne past in het kader van het plan voor duurzaam veilig verkeer in West-Zeeuws-Vlaanderen. Medewerkers van het verkeersveiligheidsteam van de Zeeuws-Vlaamse afdeling van Veilig Verkeer Nederland werkten mee aan deze lu dieke manier om de misdadige combinatie al coholgebruik en verkeersdeelname te ontmoe digen. Ze vroegen campinggasten of die nog van plan waren te gaan stappen en alcohol te gebruiken. Aan de gasten werd verder ge vraagd of ze een ademtest wilden afleggen. Het verblijf op campings tijdens de zomerva kantie gaat vaak gepaard met alcoholgebruik, zo blijkt onder meer uit wetenschappelijk on- Van onze verslaggever Terneuzen - „Ik rij niet roeke loos, dat kan iedereen bea men," zei J. de P. uit Zaamslag gisteren tegen kantonrechter Melens in Terneuzen. Op 23 maart 1996 had De P. exa men gedaan in Schoondijke. En thousiast over het gunstige ver loop stuurde hij op huis aan, om het zo vlug mogelijk aan zijn vriendin te vertellen. Tussen IJ- zendijke en Biervliet trapte hij het gaspedaal diep in, met als re sultaat een snelheid van 162 kilo meter. Bijna twee keer zo snel als ter plaatse is toegestaan. „Op zo'n soort weg en dan rond de middag?" stelde Melens met enige verbazing vast. Maar De P. zei dat hij heel bewust gereden had: „Het was erg stil en ik anti cipeerde goed." Officier van jus titie Groen had daar geen oren naar. Hij had daarom een pittige waarschuwing in gedachten: een WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1996 Van onze verslaggever Terneuzen - Geldboetes, opgelegd door de kantonrechter of politierechter, gaan altijd vergezeld van een stok achter de deur. Als iemand zijn boete niet betaalt, komt daar gevan genisstraf voor in de plaats. Meestal komt het niet zover, want het begrip 'betalen' wordt door justitie heel ruim gezien. Als het niet goedschiks kan, dan maar kwaadschiks. Voor je het weet hangt de deurwaarder aan de bel. De keuze tussen boete of cel is dus een illusie, in de hand gewerkt door de terminologie die de rechterlijke macht steevast ge bruikt: 'Bij niet betalen te ver vangen door zoveel dagen hechtenis'. De zin luidt altijd hetzelfde, maar soms wil een rechter van wege de broodnodige variatie nog wel eens een ander woord gebruiken. Zo stond gisteren E.v.d.W. uit Hulst voor kan tonrechter Melens in Terneu zen. Hij had in augustus 1995 op een brommer gereden, waar een ander motorblok op was gemonteerd. Dit had een cilin derinhoud van 91 cc. Het was dus geen brommer meer, maar een motor en daar heb je een rijbewijs voor nodig. Dat had de Hulstenaar niet. Reden voor officier van justitie Groen om een boete van twee honderd gulden te eisen. Me lens kon zich daar wel in vin den. „Goed, tweehonderd gul den. Bij niet betalen vier dagen brommen," sprak hij. O30nmiddellijk had hij in de gaten dat dit voor tweeërlei uitleg vatbaar was. „Bij wijze van spreken dan," voegde hij er dan ook snel aan toe. Van onze verslaggever Retranchement - De auto van een 21-jarige man uit Vorden is in de nacht van maandag op dinsdag na onenigheid met een groepje jongeren in Retranchement uitgebrand. De Zeeuws-Vlaamse politie heeft de zaak in onderzoek en sluit brandstichting niet uit. De Vordenaar parkeerde rond 04.00 uur zijn auto op de Kanaal- weg. Daarop ging een onbekend meisje, dat behoorde tot een eveneens onbekende groep va kantiegangers, op de auto zitten. Toen een vriend van de bestuur der haar verzocht van de auto af te gaan, begonnen anderen uit de groep zich ermee te bemoeien. De 21-jarige automobilist en zijn passagier kregen vervolgens en kele klappen en stompen in het gezicht. De bestuurder liep daarbij een wondje onder een oog op. Daarna verlieten de slachtoffers te voet het parkeer terrein. Korte tijd later kregen de twee te horen dat de auto in brand stond. Ook bleken er vernielin gen aan het voertuig te zijn aan gericht. Een omstander bluste de beginnende brand, maar dat kon niet verhinderen dat de auto als totaal verloren moet worden beschouwd. Van onze verslaggever Middelburg - Een 24-jarige taxichauffeur uit Middelburg heeft maandagnacht zijn portemonnee en zijn taxi onder bedreiging af moeten staan aan een onbekende man. De taxi is gisterochtend terug ge vonden op de Radenhove te Mid delburg. De taxi was omstreeks 02.45 uur na een telefoontje ontboden naar café Beverly Hills/Beach Club aan de Vlasmarkt. Daar stapte de dader in. Nabij de Kromme Weele werd de taxi ver volgens tegengehouden door twee mannen. De passagier stapte uit en maakte ruzie met de twee. Die duwden hem weer de taxi in. De chauffeur zette daarop de rit voort richting Rentmeesterlaan. Daar trok de passagier plots een mes en dwong de chauffeur tot afgifte van zijn portemonnee met inhoud van ongeveer tweehon derd gulden. Verder maande hij de chauffeur tot uitstappen, waarna de crimineel er in de taxi vandoor ging. Het voertuig is gisteren aange troffen op de Radenhove. Er ble ken twee bomen mee te zijn aan gereden. Van de dader ontbreekt elk spoor. De politie in Middelburg ver zoekt getuigen zich te melden. FOTO WIM KOOYMAN derzoek. Zoals gisteren gemeld, durft zelfs bijna eenderde van de recreanten langs de kust zich met te veel alcohol op nog per auto in het verkeer te begeven. De recreanten die gisteren niet konden belo ven zich te onthouden van alcoholgebruik in combinatie met verkeersdeelname, kregen een strooifolder uitgereikt. Daarop stond een overzicht van de sancties die getroffen worden na het constateren van het rijden onder in vloed. Ook de politie controleert in de vakan tieperiode extra in de kuststreek op het ge bruik van alcohol in het verkeer. Aan de bijzondere actie zoals die gisteren van start ging, doen de komende weken nog eens acht andere campings langs de West-Zeeuws- Vlaamse kust mee. De animo van de camping beheerders is volgens P. van Deursen van Bu- ro Beke dusdanig groot dat de actie de komen de jaren een vervolg krijgt als ze nu aanslaat. boete van 1350 gulden en een on voorwaardelijke rij-ontzegging van zes maanden. •Dat kwam hard aan bij De P., die bovendien zei dat hij zijn rijbe wijs op zijn werk nodig had, voor het besturen van een servicebus. Melens deed daarop iets van de geëiste straf af. De boete nam hij over, maar het rijverbod bepaalde hij op zes maanden, waarvan vier voor waardelijk. Van onze verslaggever Kloosterzande - Klooster zande staat komend week eind in het teken van de ker mis, maar bijna niemand weet dat. Iedereen gaat er namelijk van uit dat de ker mis pas in het weekeind van 17 en 18 augustus los barst. Volgens de onwrikbare traditie vindt de kermis plaats in het weekeinde dat het dichtst bij 15 augustus ligt. Dat is dus 17 en 18 augustus. Op het Honte- nisser gemeentehuis heeft men echter in alle wijsheid besloten het evenement een week te ver vroegen. Zo staat het ook in het gemeentelijk informatieboekje, maar als het om kermissen gaat wordt dat kennelijk niet ge raadpleegd. Immers, die liggen toch vast, meent men. Het gevolg is wel dat verschil lende horeca-ondernemers al lang activiteiten hebben ge pland voor het weekeinde van 17 en 18 augustus. Zoals de kermisschieting van zaal De Reizend Man. Een rondgang langs de horeca-bedrijven leer de dat gisteren nog bijna nie mand wist dat kermis al ko mend weekeind is. „Dat kan niet," reageerde uitbater W. Sponselee van De Klaroen. „Dat is onmogelijk," waren ook de eerste woorden van A. Raes van Hotel De Linde. Beide horeca-ondernemers stapten gisteren op hoge poten naar het gemeentehuis, om daar te ver nemen dat het inderdaad dit weekeinde al kermis is. Maar het zijn niet alleen de ho- reca-mensen die zich hebben laten verrassen. De schutters vereniging Willem Teil had voor het kermisweekeinde een grote koningschieting op het programma. Helaas, het ver keerde weekeind. Waar ligt nou de fout? „Nou," legt voorlichter J. Stolte van de gemeente Hontenisse uit, „we hebben geprobeerd te voorko men dat het in twee dorpen te gelijk kermis zou zijn. Want dat dreigde in Hengstdijk en Noordstraat. Daarom hebben we Kloosterzande en Noord straat een week vervroegd." De kermisbond is door de ge meente ingeseind, maar de ho reca en andere organisatoren niet. „Maar iedereen kon het weten," zegt Stolte, „want het staat in het gemeentelijk infor matieboekje. Dat ze daar niet in kijken, daar kunnen wij ook niks aan doen." Omdat Noordstraat traditiege trouw een week na Klooster zande kermis viert, heeft men daar gewoon de 'oude' regeling aangehouden en dus zijn er al lerlei activiteiten georgani seerd op 23, 24 en 25 augustus. Zodat de kermis nu toch gelijk valt met die in Hengstdijk. Dat is nog niet zo'n probleem, ware het niet dat de Zeeuws-Vlaam se wielertrimbond het gemeen telijke gidsje wel heeft gelezen en in Nóordstraat een 'kermis- koers' heeft georganiseerd voor het weekeind van 17 en 18 au gustus. Een week opschuiven kan niet, want dan worden de wielrenners aan de start ver wacht voor de kermiskoers in Hengstdijk.

de Stem | 1996 | | pagina 11