Sport Doelpuntrijke oefenduels in amateurvoetbal Vereecken pakt nationale titel Ilyo de Loos Zeeuws kampioen Z-klasse Lint j e zorgt voor s 1 Wilfried Bastiaanse Burgh-Haamstede Hulstenaar wint Nederlands kampioenschap vrije amateurs 30- tot 39-jarigen winnaar wielerrondt Excelsior maakt geen indruk tegen Kloetinge DE STEM MOSSELEN ZEELAND OEFENVOETBAL SPORTNIEUWS kort Rachid Ben Meziane derde in Hooglede Terése van Lare derde in stratenloop Simpelaar tweede met de kogel WIELRENNEN PAARDENSPORT ECHT ANTWERPS El Burgemeesters Beëdiging van Jeltsin moet razendsnel Volley-finale trok ruim 2,7 miljoen kijkers Gesprekken in ïostar mislukt en MAANDAG 5 AUGUSTUS 1996 BS| Van onze sportmedewerker Terneuzen - Er werd op grote schaal gescoord tijdens oefen wedstrijden tussen Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs. Bres- kens spande de kroon via een 14-0-zege op Aardenburg. Ook HW'24, Clinge en Ter- neuzen schoten met scherp. HW'24 won met 11-2 van Hoofdplaat, Clinge klopte met 11-1 Terhole en Terneuzen versloeg met STEEN met 10- 4. Een meer 'bescheiden' zege be haalde Goese tegen Hansweertse Boys: 3-1. Hulsterloo won met 1- 2 van Clinge 2 en Graauw verloor met dezelfde cijfers van Axel 2. Hoek won gemakkelijk met 0-6 het oefenduel tegen zondagder deklasser Axel. Opvallend was de ruime 5-0-winst van AZW op Vogelwaarde. Zaamslag won met 2-1 van Biervliet. AXEL-HOEK 0-6 - Hoek speelde in een tempo dat de thuisploeg niet bij kon benen. Gelijkmatig kwamen de doelpunten tot stand. Bij rust was het 0-3 door treffers van Jacky Lambert (2x) en Fran- ky Standaert (afstandsschot). Na de pauze werd het 0-4 door een eigen doelpunt van Jean-Paul Boon. Michel Leonhart liet in de 60e minuut 0-5 aantekenen en Ange- lo Nijskens legde uit een vrije trap ruim voor tijd de 0-6-eind- cijfers vast. Daarna vond Hoek het wel goed en schakelde een versnelling lager. AZW-VOGELWAAEDE 5-0 - De uitslag spreekt voor zich. AZW was de gehele wedstrijd beter. In de eerste helft kon de thuisploeg dat nog niet uitdruk ken in doelpunten. Bij de pauze was het 1-0 door een treffer van Jacco Koekkoek. Na rust draaide de 'doelpuntenmachine' wel soe pel. Door treffers van Jacco Koekkoek (2x), Gerben Steijaert en Jacco de Koeyer verscheen de ruime eindstand op het bord. ZAAMSLAG-BIERVLIET 2-1 - Een wedstrijd van redelijk ni veau. Zaamslag was voor rust be ter en drukte dat uit in 2-0 door doelpunten van Alex Meijer. Na de pauze kwam Biervliet beter in de wedstrijd. Het collectief bij Zaamslag werd minder door de vele wissels en daardoor kon Ronny Ingels in de 59e minuut 2- 1 scoren. Verder liet de thuis ploeg het niet komen. HW24-HOOFDPLAAT 11-2 - Een eenzijdig duel. Hoofdplaat probeerde in de eerste helft wel het accent op de aanval te leggen, maar werd kwalitatief op alle fronten afgetroefd. Bij de pauze was het reeds 6-0 door goals van Harm Rietjens (2x), Dennis Riet- jens, Carlo Blommaert (2x) en Angelo Verbraeken. Ook na rust was het éénrichtingsverkeer en liep de thuisploeg uit naar 11-0 door Carlo Blommaert, Dennis Rodrigo, Pierre Withagen (2x) en Harm Rietjens. Dennis Rietjens liet tussendoor een strafschop onbenut. Bij die stand scoorden Robbie Jonkman en Pascal Pijcke tegen voor Hoofdplaat. BRESKENS-AARDENBURG 14-0 - Een vloeiend en met veel jeugd spelend Breskens gaf Aar denburg geen schijn van kans. Vrijwel alle doelpunten kwamen tot stand na uitgespeelde aanval len. Bij rust was het reeds 5-0. De produktie werd verzorgd door: Cisko Osmanovski (5x), Esad Os- ma#)vski (3x), Mare Boeckhout (2x), Levien van de Wege (2x), Eddy Buijsse en Serge de Ruijs- scher. CLINGE-TERHOLE 11-1 - Al na een half uur wees het scorebord 6-0 aan. Clinge domineerde op alle fronten en pas bij de stand 10-0 konden de bezoekers tegen s coren via Ivo Wouters. Voor Clin ge scoorden Jan de Visser (5x), Ingmar Hoefnagels (4x) en Marco van der Bilt (2x). GOES-HANSWEERTSE BOYS 3-1 - Goes was de betere ploeg en kreeg ook de beste scoringskan sen, maar Hansweertse Boys bood toch knap tegenstand. Bij rust was het 2-0 door goals van Clarence Pahlad. In de tweede helft kwamen de bezoekers terug tot 2-1 via Paul Krijger, maar niet lang daarna legde Serge Ber- revoets de 3-1-eindcijfers vast. TERNEUZEN-STEEN 10-4 - Een ephte oefenwedstrijd waarin nogal wat persoonlijke fouten aan de basis van de doelpunten stonden. Terneuzen was conditioneel dui delijk verder dan de bezoekers. Bij rust was het 4-1. Voor Ter neuzen scoorden: Mare de Kun- der (3x), Patrick Baumgarte (2x), Hubert van den Hemel (2x), Tom Nieuwelink (2x) en Dominique Verlinde. Voor STEEN werd de produktie verzorgd door Wouter de Nijs, Gino Vink, Peter van Dorsselaer en Eddy van de Bosch. CLINGE 2-HULSTERLOO 1-2 - Clinge 2 was de betere ploeg, maar verzuimde de vele kansen tegen een acceptabel gemiddelde af te werken. De bezoekers kwamen op voor sprong door uitblinker John Charles Ilegbodi. Voor rust zorg de Ronny Goossens voor 1-1. In de tweede helft besliste Ilegbodi het duel in het voordeel van Hul sterloo. GRAAUW-AXEL 2 1-2 - Graauw was de betere ploeg, maar liet vooral in de slotfase le gio kansen liggen. In de 55e mi nuut was de thuipsloeg via Fran- sesco Hermans op voorsprong ge komen, maar daarna bogen de Axel-reserves de achterstand om in een voorsprong door goals van Martinu en Van Steenland. GOES-HANSWEERTSE BOYS 3-1 - In het oefenpotje tegen Hansweertse Boys heeft GOES weinig moeite gehad om met 3-1 te winnen. Bij de gasten ontbrak het aan combinatie gevoel om gevaarlijk te worden. Bij de thuisclub liep dat beter al ontbrak het aan de afronding van de kansen. In de eerste helft bezorgde Niels van Langevelde GOES een 1-0 voorsprong. Kort na de hervat ting verhoogde Clarence Pahlad de score: 2-0. Paul Krijger ver kleinde de achterstand voor Hansweertse Boys tot 2-1 en na dat Serge Berrevoets eerst op de paal had geschoten deed hij het wat later beter en bepaalde de eindstand op 3-1. Hooglede - Rachid Ben Meziane, sinds kort lid van Parthenon eindigde in het Belgische Hooglede als derde op een tien Engelss Mijl. Dit met een tijd van 48 minuten en 7 seconden. John Guiquierre van Dynamo werd zesde bij de veteranen 1 in 56,44. Job Matthijsse en Jan Wiedenhoff, beiden van Dynamo eindigden respectievelijk als vierde en negende bij de veteranen 2 Hun tijden waren 59,47 en 65,38. Loek Westveer van Veteranen Nederland pakte in 66,17 een tien- de plaats in deze categorie. De totaalwinst was voor de Belg Ma: nix Goegebuer in 46,25. Oostkamp - Terése van Lare uit Sluis is als derde geëindigd in een 12,3 kilometer lange stratenloop in het Belgische Oostkamp. Haar tijd was 47 minuten en 34 seconden, waarmee ze eerste werd bij de vrouwen-veteranen. Willy de Nooyer uit Serooskerke werd zevende en vierde veterane in 53,40. De zege was voor de Belgische Greta de Wulf in 45,39. Oordegem - Erwin Simpelaar eindigde tijdens de Memorial Geert Rasschaert in het Belgische Oordegem op de tweede plaats met de kogel. De AV'56-atleet overbrugde een afstand van 16,30 meter. Op de 5000 meter liep Theo Rabout van Atletica in de A-reeL naar een twaalfde plaats met een tijd van 15.02,59. Zijn clubge noot Hans van de Griendt werd veertiende in 15.16,25. Door Fred Rabout Hengstdijk - De tijden dat Hengstdijk met zijn eerste criterium na de Tour dui zenden wielerliefhebbers binnen de poorten haalde, keerden gisteren weer even terug. Het was immers in de jaren '50 dat Woutje Wagtmans, Thijs Roks, Gerrit Voorting, Wim van Est en Hein 'Tarzan' van Bremen en vele anderen in Hengstdijk hun kunsten kwamen vertonen. Gisteren was er het Nederlands kampioenschap vrije amateurs, een aantal niveaus lager maar toch een schitterende wielersport waarbij alles meewerkte. Schit terend weer, goede organisatie en veel publiek. Ruim 200 renners streden er in de diverse leeftijds categorieën om de witte trui met de horizontale banden in het rood, wit en blauw. Eric Vereecken zorgde voor Zeeuws-Vlaamse winst. Dit in de leeftijdscategorie 30- tot en met 39-jarigen. Vereecken, jarenlang een van de betere Zeeuwse elite amateurs, pakte in Hengstdijk zijn eerste nationale titel uit zijn loopbaan. De 31-jarige Hulsten aar heeft duidelijk weer trek in het fietsen. „Vorig jaar was ik het zat. Privé-problemen waren de hoofdoorzaak. Nu zit het weer goed tussen de oren. Een vriendin die me begrijpt en een vaste baan. Dan gaat het weer kriebelen." Vereecken miste in eerste instan tie de slag. Hij was er niet bij toen na twintig kilometer vijf man wegfietsten. Vereecken fietste er met Wim van der Plas naar toe. Het scheelde niet veel of het was voor Vereecken toch nog fout ge lopen want in de laatste honder den meters streek het peloton nog op de vluchters neer. De doorge winterde Vereecken wachtte niet, begon vanop 500 meter te spurten en werd niet meer bedreigd. Jaap Westrate, die een aantal keren had geprobeerd weg te geraken, moest met een tiende plaats ge- Van onze sportmedewerker Burgh-Haamstede - Wilfried Bastiaanse is zaterdag win naar geworden van de wieler ronde in Burgh-Haamstede. De postbode uit Hoogerheide reed zijn drie medevluchters Marco Luijten, Johnny van de Klooster en Arthur Farenhout los in de laatste kilometer en finishte met vijftien meter voorsprong. In de Schouwse badplaats, waar 49 amateurs van start gingen, kregen de 4000 toeschouwers overigens weinig spektakel te zien. Reeds nadat drie ronden waren afgelegd op het 2500 meter lange parcours gingen Arthur Farenhout, Marco Luijten en Jo hnny van de Klooster aan de haal. Dit drietal heeft lange tijd zijn stempel gedrukt op de koers. De vluchters werd geen duim breed in de weg gelegd door de anderen en ze kregen een maxi male voorsprong van veertig se conden. Pas 12 kilometer voor het einde kwam er wat leven in de brouwe rij. Wilfried Bastiaanse hield het in het peloton voor gezien engin in zijn eentje jagen op de pers. Met succes, want Ba se slaagde er na twee ronden om de fusie tot stand te brengen In de spits werd het toen nog eve levendig in de slotfase. Om beur ten sprongen Bastiaanse Farenhout, maar kregen voorals nog geen ruimte. Bij Wilfrie Bastiaanse was de accu echte nog niet leeg. Zijn felle aanzet de laatste kilometer bl machtig voor zijn concurrente en dat leverde de Brabander zi achtste zege op in dit seizoei Achter hem finishten Luijtei Van de Klooster en Farenhout i deze volgorde en de spurt vanhi peloton werd gewonnen dm John Leijs. UITSLAG 1. W. Bastiaanse (Hoogerheide) 80 kilt meter in 1.47.37, 2. M. Luijten (Meen kerk), 3. J. van de Klooster (Lewedoip 4. A. Farenhout (Spijkenisse), 5. op sec. J. Leijs (Standdaarbuiten), 6, van de Klundert (Woensdrecht), 7. Mol (Kapelle), 8. D. Brehm (Goes), 9. van Haest (Tilburg), 10. P. Coehon (Tilburg), 11. N. van Hest (Tilburg), 1 P. Vossel (Nieuwerkerk aan de IJsse 13. M. van Vlimmeren (Hoeven), 14 Zijlmans (Roosendaal), 15. D. Mes (Middelburg), 16. E. de Crom (Hoogf heide), 17. A. Goense (Lewedorp), 18. Heeren (Sprundel), 19. F. Franse (Kwi dendamme), 20. T. den Braber (Fi naart). Erik Vereecken gaat in Hengstdijk als eerste over de finish in de categorie 30 tot en met 39 jaar. noegen nemen. Theo van de Velde pakte van de eerste van het pelo ton dat de zeven vluchters alsnog had ingerekend de derde plaats. „Het was kantje boord," erkende Vereecken, „maar ik had nog iets over en schatte de situatie goed in." Ook in de jongste leeftijdscatego rie was het een aantrekkelijke brok wielersport. Ronnie Babijn, de triatleet die lang door een blessure was uitgeschakeld, was in de openingsfase duidelijk de meest strijdlustigste. De Temeu- zenaar was al present in de eerste vlucht toen na 10 kilometer drie man aan de haal gingen. Naast Babijn waren ook Robert de Jon ge uit Middelburg en Eric Kuiper uit 's Gravesande present. De po ging zou een tiental kilometer standhouden. Babijn was op nieuw van de partij bij een twee de vlucht. Nu was samen met Martin de Kok uit Lewedorp maar ook zij kregen geen ruimte. Toen daarop zes man het hazen pad kozen, was Babijn er voor de derde keer bij. Ook Leon Westra te uit Goes behoorde tot dit halve dozijn. Het zag er lange tijd naar uit dat het tussen de zes zou gaan, ware het niet dat er meer mannen trek hadden in de nationale trui. Nadat Babijn en zijn gezellen waren ingerekend gingen Jeroen van Houten en Roel de Bakker aan de haal. Zij legden de basis voor de beslissende vlucht. Een kwartet met een sterk rijden de Karei Warnier uit Hulst en Glenn van Gessel uit 's Heeren- hoek zou nog vooraan geraken zodat het tussen deze zes ging. Het zou uiteindelijk geen spurt met zes worden want John Grootscholten uit Kwintsheul muisde er in de slotkilometer tus senuit. Van Gessel kwam als der de en Warnier als vijfde over de streep. In de overige leeftijdsca tegorieën kwamen er geen Zeeuwen op het erepodium. Uitslagen NK Vrije amateurs: 19 t/m 30 jaar: 1. John Grootscholten (Kwintsheul), 2. Ruud van der Hoe ven (Poeldijk), 3. Glenn van Gessel ('s Heerenhoek), 4. Jeroen van Hou ten (Oosterhout), 5. Karei Warnier (Hulst), 6. Roel de Bakker (Kwints heul), 7. Jack Maurer (Bergen op Zoom), 8. Rinse van Etten (Hulst), 9. Arjen Hoekstra (Oosthem), 10. John Halfweg (Groningen), 11. Aad Hon- ders (Naaldwijk), 12. Eric Kuiper ('s Gravesande), 13. Reggie Goole (Aar denburg) 14. Ronnie Babijn (Terneu zen), 15. Bas Raas (Heinkenszand). Zeeuwen: 20. Han van Dijke (Tho- len), 25. Leon Westrate (Goes), 28. Martin de Kok (Lewedorp). 30 t/m 39 jaar: 1. Eric Vereecken (Hulst), 2. Peter Voesenek (Breda), 3. Theo van de Velde (Rijsbergen), 4. Wim van der Plas (Noordwij k), 5. Chris Verbraak (Heerle), 6. Robbie Meijer (Putte), 7. Richard van der Hoeven (Kwintsheul), 8. Henk Huls pas (Maasdijk), 9. Dirk van Beelen (Katwijk), 10. Jaap Westrate (Yerse- ke). Zeeuwen: 24. Fonny Martens (Koewacht), 31. Martin Stroosnijder (Kruiningen). 40 t/m 49 jaar: 1. Ron Smit (Haar lem), 2. Wim Wielhouwer (Sommels- dijk), 3. Theo de Rouw (Ammerzo- den), 4. Cees de Rooy (Etten-Leur), 5. Gerard van der Pluym (Nieuwen- dijk), 6. Hubert van Hooydonk (St.Willebrord), 7. Ko Blok (Wemel- dinge), 8. Aad van Marwijck ('s Gra vesande), 9. Hans Boeren (St.Wille- FOTO WIM KOOYMAN brord), 10. Jack van Herel (Oister- wijk). Zeeuwen: 11. Anton Janse (Middelburg), 15. Charles Mollet (Hansweert), 17. Henk Boonman (Goes), 20. Wil van Helvoirt (Zuid- dorpe), 24. Ronald Smits (Clinge), 25. Adri Hazen (Lewedorp), 26. Huib Slabbekoom (Kapelle), 28. Sjaak Rommers (Rilland), 33. Jos Jeremias- se (Wemeldinge), 35. Kees Beenhak ker ('s Heer Arendskerke). 50 t/m 59 jaar: 1. Leo van de Berg (Noordwijk), 2. Theo van Mook (Ma de), 3. Gerrit Hairwassers (Den Dun- gen), 4. Wil Pennings (Roosendaal), 5. Jan Goossens (St.Willebrord). Zeeuwen: 9. Henk Peters (Biervliet), 12. Oswald van de Bossche (Philippi ne), 13. Cees van den Dries (Ovezan- de), 20. Piet Hamelink (Heok), 27. Hans van Dijke (Tholen). 60 jaar en ouder: 1. Wout van Putten (Haaften), 2. Cor van Loon (Ooster hout), 3. Gerard Goutziers (Etten- Leur), 4. Christ Huybregts (Breda), 5. Jan van Boxtel (Mill). Zeeuwen: 15. Julien van Passel (Sluiskil). Van onze sportmedewerker Kloetinge - Zaterdaghoofdklasser Kloetinge is aan het oe fenprogramma begonnen met een kleine 1-2-nederlaag te gen Excelsior. De eerstedivisionist liet een povere indruk achter. De thuisclub kwam tot aardige combinaties en kreeg ook de beste kansen, maar sprong daar wat slordig mee om. Na een kwartier kreeg Alex Lourens een unieke kans om Kloetin ge op voorsprong te zetten, maar hij slaagde er niet in om doelman Edwin van Holten te passeren. In de 3 8e minuut kreeg uit een pass van Ronald Zuijdwegt Paul Schipper een nieuwe mogelijkheid, maar schoof de bal naast. Drie minuten na de hervatting liet de defensie van Kloetinge een steekje vallen. Raymond van de Waard profiteerde daarvan: 0-1 Twee minuten later bracht de nieuwkomer bij Kloetinge, Marcis- no Tsjauwating, de balans in evenwicht: 1-1. Paul Schipper hafl daarna het vizier weer niet op scherp staan en aan de andere kant liet Remco Heerkens een kans onbenut. Uit een vrije trap scoorde Michael Sol in de 75e minuut 1-1 werd ook de eindstand. Van onze paardensportmedewerker Bruinisse - „Kampioen wor den was mijn doel, maar na de eerste omloop baalde ik een beetje. Vier strafpunten en een kwart strafpunt tijdsover schrijding," zei de stijlruiter van de Axelse Oranjeruiters, de 23-jarige Ilyo de Loos met Nadir. „Geen enkele andere combinatie bleef foutloos, zelfs Rob ter Borg had ander halve punt wegens tijdsover schrijding." In het tweede parcours, onder een zinderende spanning, hield De Loos het hoofd koel. Hij haalde geen splinter van het hout en was binnen de tijd. Toen Ter Borg uit de startblokken kwam, was er een ademloze stilte. Halverwege het parcours gebeurde het. Een balk plofte op de grond, vier strafpunten en Ilyo de Loos werd met één en een kwart strafpunt verschil Zeeuws kampioen in de Z-klasse springen. „Dat was het doel. Dit kampioenschap. De tijd stond te krap en het parcours had lastige lijntjes, maar Nadir sprong goed," aldus een overge- lukkige Ilyo de Loos, die overi gens nog nooit aan de Levade deelnamn. Rob ter Borg, die met Ekors Daddy van De Sasruiters het reservekampioenschap bin nenhaalde, wordt vrijdag 6 en za terdag 7 september eveneens op de Levade in Ermelo verwacht. In de Z-klasse zijn twee tickets be schikbaar. Rob ter Borg werd in de M-klasse overigens kampioen met Moerlands Jamaica. De organisatie van het provincia le kampioenschap voor paarden en pony's was in handen van De Schouwseruiters, in samenwer king met de Sasruiters uit Dirks- land en werd gehouden te Brui nisse. De organisatie en uitvoe ring waren in alle facetten niet om over naar huis te schrijven. Het rijstijlkampioenschap is een onderdeel voor jeugdige ruiters bij de paarden en pony's. In deze rubriek waren acht concurren ten. De 20-jarige automonteur uit Kapellebrug, Jeroen Burm met Kartouche van de ruiterclub Hulst, had een foutloze omloop en stevende met het hoge stijlcij- fer van 48 fluitend naar het kam pioenslint. Clubgenote Eveline de Winne met Pierrot hield de lei - maar dan bij de pony's -eveneens schoon en behaalde een stijlcijfer van 47'/2. Beiden kregen het felbe geerde ticket voor de Levade. De Levade voor de pony's is zaterdag 31 augustus. Bij de dressuur was er meer strijd voor de kampioensbekers. Er wa ren ruim veertig deelnemers in de Z2- en Z1-klasse paarden en po ny's. Bij de Z2-paarden moesten drie combinaties overkampen. De 22-jarige Ingrid Faes met Ivanti van De Zwinruiters scoorde een derde plaats. „Nadat Ivanti een poos, niet fit was en niet naar con coursen ging, heb ik nog maar en kele wedstrijden gereden. Met een eerste plaats vanmorgen en nu met de derde stek ben ik best tevreden," was haar reactie, UITSLAGEN DRESSUUR Z1-pony's: 1. Aimee de Rooy met Li- zet, 2. Chantal de Rooy met Doronto (beiden ZUid-Beveland). Zl-pony's: 1. Jacqueline Walraven met Edelweis (Oranjezon), 2. Angela Daane met Amedijk's Orin (Zuid-Be veland), 3. Eva Koedoot met Rocket (Niervaartruiters) Z2-paarden: 1. Annelies Goudriaan met Esprit (Oranjeruiters Willem stad), 2. Irma van Niedek met Gus- tafson (Sasruiters), 3. Cathy Verboom met Raccroc-W (Weelruiters). Zl-paarden groep 1: 1. Wendy Dik ken met Iros (Westelijk Schowen), 2. Tjarda van de Wal met Handsom (Sasruiters), 3. Lucie Louws met Ieria (Gouwe Reyers). Groep 2: 1. Ingrid Faes met Ivanti (Zwinruiters), 2. Arianne Hanse met Invincible (Schouwse Ruiters), 3. Eri ca Janse met Garant (Zuid-Beeland). B-paarden ring 3: 1. Anna Lantinga met Jorleva (Zuid-Beveland), 2. Joost van Bussel met Jacky (Paardebloem) 3. Marlies Totté met Jarona (Haring- ruiters). Ring 4:1. Martin de Kroo met Jumper K (Scheldetad), 2. Chantal de Rooy met Larant (Zuid-Beveland), 3. Ber- nadet van de Kemp met Xerxes F de C (Keeneruiters). L-pony's categorie C: 1. Stephanie de Frel met Jolly HH (Kleppertjes), 2. Evelien Cevaal met Jody (Gouwe Reyers), 3. Rozemarijne Overhand met Deborah (Sasruiters). Categorie DE: 1. Annemarie Cevaal met Harryshakan (Gouwe Reyers), 2. Rosalie Boone met Galant (Weelrui ters), 3. Jolanda Bevelander met Po wer Shadow (Schouwse Ruiters). L-paarden ring 5: 1. Lidia Gouds waard met Dandelion's J (Noord-Be veland), 2. Mariska Boone met Kinos- tan (Weelruiters), 3. Margo Wonder- gem met Hurricane (Scheldestad). Ring 6:1. Mascha Bustraan met Kim- berley (Zuid-Beveland), 2. Rafaela van de IJssel met Abdij's Gullit (Oranjezon), 3. Ilona Bongers met Narolo (Gouwe Reyers). Ring 7:1. Mies Knop met lor (Sasrui ters), 2. Sonja de Feiter met Kingsley (Schouwse Ruiters), 3. Iona Caspers met Kent Du Valois (Keeneruiters). M2-paarden: 1. Joke Nijssen met Ja de (Zuid-Beveland), 2. Wanda Prins met Jean Rhode (Sasruiters), 3. Elles Kole met Jaszek (Zuid-Beveland). M2-pony's categorie C: 1. Jolanda Bevelander met Sheila, 2. Marriet Koster met Julia (Zuid-Beveland). Categorie DE: 1. Jeanine Heijstek met Laika (Zuid-Beveland), 2. Tessa van de Vrie met Morwen Collin (Paardebloem), 3. Petra Maas met Es prit (Graeve Jan). Ml-paarden ring 8: 1. Corina van de Berge met Bonanza (Weelruiters), 2. Loes Huige met Jordan H (Weelrui ters), 3. Carla Haak met Jessica (Oranjeruiters Axel). Ring 9A: 1. Joyce de Jonge met Top- vorm's Edwin W (Zuid-Beveland), 2. Liesbeth de Jong met Isha (Sasrui ters), 3. Marie-José Mook met Music (Gouwe Reyers). Ml-pony's categorie C: 1. Anne Moerland met Shetan (Zuid-Beve land), 2. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwinruiters). Categorie DE: 1. Marieke Heijboer met Ryan (Schouwse Ruiters), 2. Ma rie van Dijak met Eva (Weelruiters), 3. Ilona Riemens met Valentijn (Oranjezon). B-pony's categorie DE: 1. Janine Commee met Everest FE (Paarde bloem), 2. Danielle Solleveld met Queeny (Paardebloem), 3. Inge de Feyter met Jispane (Kleppertjes). Categorie AB: 1. Tjarda van Loon met Trixie (Gouwe Reyers), 2. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem), 3. Yvonne Jakobsen met Boy (Oranje zon). FINALE Z2-paarden: 1. Annelies Goudriaan met Esprit, 2. Irma van Niedek met Gustafon, 3. Cathy Verboom met Ra- crocc W. Zl-pony's: 1. Aimee de Rooy met Li- zet, 2. Chantal de Rooy met Doronta. Z2-pony's: 1. Angela Daane met Amedijk's Orin, 2. Jacqueline Walra ven met Edelweis. Zl-paarden: 1. Wendy Dikken met Iros, 2. Tjarda van de Wal met Hand som, 3. Ingrid Faes met Ivanti. Ml-paarden: 1. Corina van de Berge met Bonanza, 2. Carla Haak met Jes sica, 3. Joyce de Jonge met Topvorm's Edwin H. M2-paarden: 1. Joke Nijssen met Ja de, 2. Wanda Prins met Jean Rhode, 3. Elles Kole met Jaszek. Ml-pony's categorie C: 1. Naomi Sut cliffe met Djoeke, 2. Anne Moerland met Shetan. Categorie DE: 1. Ilona Riemens met Valentijn. M2-pony's categorie DE: 1. Jeanine Heijstek met Laika, 2. Tessa de Vrie met Morwen Collin. Categorie C: 1. Jolanda Bevelander met Sheila, 2. Marriet Koster met Julia. L-pony's categorie C: 1. Evelien Ce vaal met Jody, 2. Stephanie de Frel met Jolly HH. Categorie DE: 1. Suzanne Reinerman met Ryethems Nomar (Eendrachtrui- ters), 2. Jolanda Bevelander met Po wer Shadow, 3. Roselie Boone met Galant. L-paarden: 1. Sonja de Feyter met Kingsley, 2. Mieke Roovers met Ko kette (Paardebloem), 3. Mascha Bus- traan met Kimberley. B-paarden: 1. Martin de Kroo met Jumper K, 2. Chantal de Rooy met Larant, 3. Bemadet van de Kemp met Xerxes F de C. B-pony's categorie AB: 1. Rilana Ruissen met Tosca, 2. Tjarda van Loon met Trixie. Categorie DE: 1. Danielle Solleveld met Queeny, 2. Jeanine Commee met Everest FE, 3. Marjolein Akkermans met Misty (Eendrachtruiters). VERENIGINGSKAMPIOENSCHAP Achttallen L-paarden: Weelruiters met instructeur Jan van de Bijl. Achttallen L-pony's: Kleppertjes met instructrice Lendy Boer. Viertallen L-paarden: 1. Schouwse Ruiters met instructeur Jan Bevelan der en Weelruiters met instructeur Jan van de Bijl. RIJSTIJL B-L-pony's: Evelijne de Winne met Pierrot (Hulst). M-Z-pony's: Carolein van de Plasse met Ambassador (Zuid-Beveland). B-L-paarden: 1. Jeroen Burm met Kartouche (Hulst). BESTGAANDE PONY Categorie C: Stehpanie de Frel met Jolly HH. Categorie D: Angela Daane met Ame dijk's Orin en Roelyna Huygevoort met Conny van 't Kamertje (ffi® vaartruiters). SPRINGEN ww, B-pony's categorie BC: 1 «L Ruissen met Tara, 2. Yvonne sen met Boy, 3. Tjarda van Loon n» Categorie DE: 1. Michelle Evert met Simon (Weelruiters), 2. MOT Thomas met Amber (Kleppen Evelyne de Winne met PierTOt- L-pony' categrie AB 1 en karop Stefan de Beule met Honey G (n Categorie DE: 1 en kampioen* Vinke met Waldo (ÖeppertJ,^ Cindy Perdaen met Mick (Z ters), 3. Kim Heiiboer met bon (Schouwse Ruiters). M-pony's: 1. Thomas CajWJJ Suen (Zwinruiters), 2. Jolapd ton met Arrabel (Paardebio Henriette van de Ree met (Oranjeruiters Willemstad). Z-pony's: 1. Carolein van ae met Ambassador, 2. Stieven der met Diamantha (Hulst)- pljS ZZ-pony's: 1. Christiaan vanaer se met Quarry Hill. T Z/ZZ-paarden: 1. Ilyo de Nadir (Oranjeruiters Axel), A Borg met Ekros Daddy (Sa® 3. Albert Vermue met Goodb) (Weelruiters). n„r„ M-paarden: 1 Moerlands Jan met Elegant, 3. Gobert (Zwinruiters). w L-paarden: 1. wau met Jendy (Oi^^---/- prur Borg met Ekros Pmokkio, [teil Cerpentier met Iduna (Ora Axel). flijst B-paarden: 1. Benno van Installateur (Weelruiters),^,^ de Kroo met Happy UnsWg stad), 3. Luc Comelissens (Hulst), •n bolleke De Koninc Restaurant ©e &tttj Nieuwe Ginnekenstraat 3 - Bre 136e JAARGANG ■pi MA T/M VR BFR. 40 ZAT. 2 KATERNEN ge Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sp°rt Zeeland Gids BTV-programma's D2 A2 A3 A4 done A5 A6 B1/B2 C1 t/m C3 D1 Van onze verslaggever Nijmegen - Lintjesregen 199 meesters die iemand willen I volgend jaar uit te reiken k(| nog deze (vakantie)maand doen. „Een onmogelijke opgave," aldij een van hen. De haast waartoe burgemeesteJ nu gedwongen zijn, is het gevoll van het besluit van het Kapittl voor de Civiele Orden (hl adviesorgaan voor de onderschef: dingen) om de 'inzendingstejj mijn' voor lintjes-kandidaten eej aantal weken te vervroegen. Daardoor moet nu in tal va| gemeentehuizen met man Moskou (rtr) - De beëdi-1 gingsceremonie van de vorige maand herkozen Rus sische president Boris Jeltsin mag maximaal een half uur j duren. Diplomaten in Mos kou denken dat het Kremlin de 'vermoeide' Jeltsin niet| nog verder wil uitputten. Toen Jeltsin in 1991 voor het eerst als president werd geïnstalleerd, duurde de plechtigheid een uur. Vorige week nog wilde Jeltsin er ditmaal nog meer werk van maken: de plechtigheid zou bijna de glans van de kro ning van een tsaar moeten 1 krijgen. Volgens het persbu reau Interfax is de bijeen-i komst drastisch ingekort.! Jeltsin is sinds zijn herver kiezing op 3 juli wegens 'ver moeidheid' niet meer in het| openbaar gezien. Hilversum (anp) - De vijfde s| van de olympische volleybali| jjale is zondagavond gevolJ door 2.720.000 televisiekijkel daarmee was de eindstrijd tussj Nederland en Italië het bi hekeken programma van Olympische Spelen. Nederland won, de waarderi: was hoog: 8,6. Dat is even hol «s die voor de door Nederlal i^Jdagnacht gewonnen hocket" male. Maar die finale haalde 1| joen kijkers nog niet. Geml aeld volgden 900.000 mensen f Atlant"U'tZen^in®en Van ^tUl ■op SPORT -BI: Pelen eindigen in mega-disco F*e onderhandeling j, ket bestuur van de st| tar zijn gisteravond misli cnm ropese Unie trachtte u ompromis te bewerkstellig en de moslims in de stadij aten mmsche Kroaten. De Kï bert, 3ven weigeren een staf! )im te vormen met de m wnn„ 16 in i1™ de verkiezing - en- De mislukking doet Krnö,- vJ'ezeli voor de Moslij zip Federatie in Bosnij| E OOK BUITENLAND - A4 Die boer worden draaier\ van

de Stem | 1996 | | pagina 20